Gerrie Knetemann stopt als pr-man Seizoen al afgelopen voor Teun van Vliet Plat jouw ongenaakbaar Vrouw Belanov weer op diefstal betrapt UEFA straft Antwerp-speler Schrooten voor doping-gebruik Erwin Koeman naar Biervliet Korte atletiekcross opnieuw in Zeeland Biljartfinale bandstoten sport op tv Mathieu Hermans moet de strijd staken Greg LeMond op de fiets uitslagen Hermans Zege in Grand-Prix-toernooi in Zaamslag Gevaarlijk Uitslag Marathon houdt weer Boulevardloop M 1 I I M TTTT Frans de Munck weer trainer I I I I I I I I I I I I I I I fTT Erwin Nijboer wint Spaanse rit ALMERIA (ANP) - Op de dag dat de zieke Mathieu Hermans de Ronde van Spanje verliet, maakte de 25-jarige Erwin Nij boer duidelijk dat hij terecht zijn eigen weg heeft gekozen. De voormalige meesterknecht van de Nederlandse sprinter zege vierde vrijdag in de langste etappe van de Vuelta, na een ontsnapping van ruim twee honderd kilometer. De gele lei derstrui van de Sovjetrus Kli- mov kwam niet in gevaar. Nijboer droeg zijn overwinning op aan zijn echtgenote Christel, die afgelopen seizoen verant woordelijk was voor de breuk met Hermans. Vier seizoenen reed Nijboer aan de zijde van de Brabander, die zijn status als rassprinter voor een groot deel aan de steun van de Twent te danken had. Afgelopen jaar vond Nijboer, die volgende week zijn 26ste verjaardag viert, het tijd worden op eigen benen te staan. Volgens zijn vrouw had hij meer klasse in huis dan uit sluitend Hermans uit de wind te houden. Bij de ploeg van Hennie Kuiper kreeg de coureur het gewenste vertrouwen. Nijboer verraste ie dereen daarna met zijn zege in de Driedaagse van de Panne. Vrijdag onderstreepte hij zijn kwaliteiten door na een vlucht van 200 kilometer in de straten van Almeria de Italiaanse wiel tjeszuiger Tebaldi in de sprint te verslaan. Acht seconden na het duo raasde het eerste gedeelte van het verbrokkelde peloton over de streep. Nijboer sloot na 27 kilometer aan bij vluchters Tebaldi en de Portugees Jorge Silva. Het drie tal had na 100 kilometer een voorsprong van bijna tien minu ten opgebouwd. Vijftig kilome ter verder lieten Nijboer en de Italiaan de uitgebluste Portu gees achter. Tebaldi kroop in het wiel van de Nederlander en kwam daar niet meer vandaan. De winnaar van etappes in de Ronde van Frankrijk in 1988 en 1989 dacht aan het einde van de rit geen kind meer te hebben aan zijn rivaal. Hij vergiste zich in de inhoud van Nijboer, die ondanks het vele werk in de sprint zijn te genstander gemakkelijk ver sloeg. „De Italiaan weigerde de laatste vijftig kilometer ook maar enig kopwerk te doen. In de laatste kilometer heb ik alles gegeven om uit de greep van de grote groep te blijven. Het verbaasde me dat Tebaldi in de sprint ach ter me bleef', aldus de winnaar. Achter het duo was het ploeg van Pedro Delgado die de ach tervolging leidde. De flinke te genwind deed het peloton ver brokkelen. De eerste groep, met HUIJBERGEN (GPD) - Gerrie Knetemann is sinds deze week pr-man af bij de profwieler ploeg van PDM. Hij heeft zijn bazen gevraagd de mondelinge overeenkomst te ontbinden, omdat hij met de dag meer voel de dat het niet de baan was die hem gelukkig kon maken. Knetemann, eind vorig seizoen gestopt als actief renner en dit jaar in de ploeg-Gisbers opvol ger van Harrie Jansen: „Ik was er niet op mijn plek. Ik voelde me meer renner dan pr-man; met Jansen was dat altijd andersom geweest". Conflicten zijn er volgens Knete mann niet geweest, maar hij merkte wel dat, zodra hij dingen ging doen die hem bezighielden, anderen zich bedreigd voelden in hun bezigheden. „Renners werken nu eenmaal als een mag neet op Knetemann. En ik pro beerde ze op mijn manier te mo tiveren. Maar het is natuurlijk niet goed, dat als de ploegleider A heeft gezegd, ik kom vertellen, dat het B moet zijn". In het zuivere pr-werk kon hij geen bevrediging vinden. „Ik kan het wel, maar ik wil het niet. Dat zou ik een heel jaar door moeten toneelspelen. Anderen hebben daar geen moeite mee, ik wel. Ik blijf liever mezelf'. PDM had graag gezien, dat Kne temann zich begin deze week naar de Ronde van Spanje had gerept. Hij had er geen zin meer in. „Het was destijds ook niet met me doorgesproken. Ik weet precies met welk gevoel ik er had rondgelopen: wat ik wil, mag ik niet; wat ik moet, wil ik niet. Daarom heb ik de knoop maar doorgehakt". Knetemann zou het liefst verder gaan als ploegleider. „Maar die spoeling is dun. Ik wacht wel af. Ik ben niet rijk, maar ook niet arm; niemand hoeft zich zorgen om mij te maken. Ik ben nog niet aan een cellenkuur toe en de honger in de wereld is honder den keren erger". BREDA (ANP) - Het ziet er naar uit dat het wielerseizoen voor Teun van Vliet voordat het begonnen is al afgelopen is. Een week na zijn opname in het Baronieziekenhuis in Bre da, verkeert hij volgens zijn vrouw Trees nog steeds in het ongewisse over de oorzaken van zijn fysieke problemen. De Panasonic-coureur liet zich vorige week vrijdag op advies van zijn huisarts en na overleg met ploegleider Pe ter Post in het ziekenhuis opnemen. In het voorseizoen werd de 28-jarige profrenner na terugkeer uit de Siciliaanse Wielerweek ge troffen door bronchitis. Nadat hij van die kwaal was hersteld, kreeg hij last van buik griep. De voorgeschreven medicijnen hadden een averechts effect: de ziekte werd steeds er ger. Van Vliet voelt zich volgens zijn echtgenote nog steeds te ziek om bezoek te ontvangen. „Er is nog geen vooruitgang geboekt", liet Trees van Vliet vrijdag weten. „Je kunt wel stellen dat het seizoen voor het grootste deel verloren is. Tour en Giro kan hij vergeten. Maar daar maakt hij zich op dit moment weinig zorgen over. Hij wil zo snel mogelijk gezond worden. Dat staat voor hem voorop. Niemand heeft een idee hoe lang het genezings proces gaat duren." Van Vliet, die in 1987 de Omloop Het Volk en Gent-Wevelgem won, werd in januari tijdens de presentatie van de Panasonic-ploeg door Post gewaarschuwd. Indien de prestaties op nieuw zouden tegenvallen, zou er geen plaats meer voor hem zijn in de ploeg. daarin Delgado, Indurain, klas sementsleider Klimov en de Co- lombianen Parra en Herrera. slaagde er niet meer in de ont snapping te neutraliseren. Zaterdag klimt het peloton naar het dak van de ronde in de Sierra Nevada. Hermans hoeft niet meer omhoog. De kleine sprinter zat al in het hotel, toen Nijboer als eerste over de finish flitste. De Spaanse wielerformatie Seur heeft weinig plezier beleefd aan het optreden van Mathieu Her mans in de Ronde van Spanje. De Brabander, aangetrokken voor de massaspurts, stapte vrij dag tijdens de vierde etappe na 106 kilometer ziek af. Hermans voelde zich al enkele dagen niet in orde. Een dag eerder bereikte hij met grote achterstand finishplaats Murcia. „Als het vrijdag niet be ter gaat, stap ik af', verklaarde hij 's avonds. In de vierde etappe ging het echter nog slechter. De Nederlander wist op een gege ven moment zelfs niet meer dat hij op de fiets zat. „Ik heb al da gen niets meer gegeten. Ik zal me eens grondig laten onderzoe ken. Ik weet niet wat er met me aan de hand is. Dit is in ieder ge val een flinke telurstelling", ver klaarde hij. Er zijn nog negen Ne derlanders in de strijd. Almeria (Spa). Vierde etappe Konde van Spanje: 1. Nijboer (Ned) 233 km in 5.14.50, 2. Tebaldi (Ita) 0.01, 3. Raab (DDR) 0.08, 4. Blanco-Villar (Spa), 5. Hernandez (Spa), 6. Jalabert (Fra), 7. Tchmile (Tsj), 8. Weltz (Den), 9. Indurain (Spa), 10. Dominguez (Spa), 11. Delgado (Spa), 12. Parra (Col), 13. Gaston (Spa), 14. Fuerte (Spa), 15. Palacio (Col), 16. Herrera (Col) allen zelfde tijd als Raab, 54. Wijnands (Ned) 1.00, 69. Arntz (Ned) z.t., 93. Lejarreta (Spa) z.t:, 96. Suy- kerbuyk (Ned) z.t., 98. Bernard (Fra) 1.42, 113. Jakobs (Ned) 2.26, 143. Vos (Ned) 3.55, 153. Van den Akker (Ned) z.t., 166. Hoondert (Ned) z.t. 187. Ra- kers (Ned) z.t., Hermans opgegeven. Algemeen klassement: 1. Klimov (Sov) 13.16.13, 2. Kulas (Pol) 1.16, 3. Cuadrado (Spa) 5.04,4. Fuerte 7.05, 5. Weltz 7.11, 6. Emonds (Bel) 7.25, 7. Raab 7.36, 8. Gaston (Spa) 7.46, 9. Blanco-Villar 7.51, 10. Hernandez (Spa) 7.56, 11. Navarro (Spa) z.t., 12. Ruiz-Cabestany (Spa) 7.57, 13. Mauri (Spa) z.t., 14. Indurain 8.02,15. Delga do z.t., 19. Nijboer 6.11, 23. Parra 8.16, 27. Herrera 8.26,35. Suykerbuyk 8.43, 49. Wijnands 9.07, 50. Arntz z.t., 63. Bernard 9.27, 86. Jakobs 10.17, 111. Van den Akker 11.23, 129. Vos 11.55, 177. Rakers 14.41, 179. Hoondert 15.01. ZAAMSLAG - Theo Platjouw van de organiserende biljart vereniging Autocenter Axel sloot gisteravond in clublokaal Het Wapen van Zeeland in Zaamslag het Grand Prix-toer- nooi driebanden af met een thriller van jewelste. In de fina le van een evenement, dat vanaf 5 oktober vorig jaar bijna weke lijks in de schijnwerpers kwam, nam Platjouw de laatste hin dernis op werkelijk grandioze wijze: Robert de Caluwé van SBC Sluiskil moest, na een even fraai als verassend toernooi, heel diep buigen: twee keer 10-1. Die toernooizege van de schier onbewogen en in geweldige vorm verkerende Axelaar, jaren lang met voorsprong de beste Zeeuwse biljarter, was een klap per van de eerste orde. In de eer ste set daverde Platjouw op pure klasse in één beurt naar de zege. Een 'wereldpartij', die in de tweede set weliswaar niet meer het niveau van de opening haal de, maar dat ook niet nodig had omdat tegenstander Robert de Caluwé toen allang had begre pen dat er tegen een Platjouw in deze vorm geen kruid was ge wassen. Zwaar aangeslagen wist de SBC-speler zich niet te her stellen van de mentale tik en kon Platjouw, met oog voor de show, naar de onbedreigde toer nooizege. Robert de Caluwé had daar geen enkele moeite mee. Hij was voor af immers niet eens genoemd in het rijtje kanshebbers waarin naast Theo Platjouw, Jean-Paul de Bruijn, Frits Bakker en Jo d'Hooghe vooraf 'met stip' wa ren genoteerd. Maar De Bruijn vloog er in de tweede ronde al uit na een nederlaag tegen Bakker en Jo d'Hooghe (de coming man in het Zeeuws-Vlaamse drieban dengezelschap) hoefde na zijn nederlaag in de derde ronde te gen de Belg Eddy de Baere door de organisatie niet meer te wor den opgeroepen. Robert de Ca luwé deed toen nog altijd wel mee en zou via Rudy Wiemes, Ton Koomen, George Joos, Theo Tas en Louis van der Hooft de finale bereiken. „Voor ie mand die pas komt kijken (De Caluwé speelt amper drie jaar) nog zo slecht niet", dacht de ver liezer terecht. Robert de Caluwé was overigens niet de enige deelnemer die in dit toernooi aangenaam verras te. Ook Eddy de Baere, Cor de Jonge, Gennaro Pecoraro en George Joos van GBC Groenen dijk gaven kleur aan deze Grand kerduel tegen FC Köln op 20 maart waren in zijn urine sporen Prix. Ze onderstreepten in on verwachte winstpartijen dat het setsysteem dat de organisatie voor dit toernooi hanteerde, 'ra zend gevaarlijk' was voor de fa voriete spelers. „Deze partijtjes op tien punten vereisen een voortdurende concentratie. El ke verslapping kan meteen fata le gevolgen hebben", liet Plat jouw na elke overwinning horen. Platjouw zelf bezondigde zich daar niet aan: „Ik speel de laat ste tijd niet veel meer, maar voor dit toernooi van de eigen vereni ging wilde ik niet afgaan. Reden waarom ik elke dag op vijfen twintig punten trainde", lichtte hij zijn voorbereiding toe. Overi gens zal ook de hoofdprijs van duizend gulden wel gestimu leerd hebben om wat extra trai- ningsarbeid te verrichten. Het loonde. Zonder noemens waardige tegenstand opgerukt naar de halve finales („alleen Ed dy de Baere was een taaie tegen stander") lootte Platjouw daarin tegen Frits Bakker. Die had met de eerdere uitschakeling van Jean-Paul de Bruijn zijn visite kaartje afgegeven, maar kwam in die halve eindstrijd nooit echt lekker op gang. Frits Bakker: „Het tergend langzame spel van Platjouw is soms niet om aan te zien en wekt irritatie op. Dat zal hem echter een zorg zijn. Maar de klasse straalt er altijd van af en knap is dat hij elke tegenstan der kan dwingen om tegen hem slecht te spelen". Frits Bakker werd in die halve eindstrijd dan ook kansloos weggespeeld. „We willen ons iets anders profi leren dan de meeste clubs in het district", zei voorzitter Theo Platjouw vorig jaar bij de oprich ting van Autocenter Axel. Met dit Grand Prix-toernooi drie banden is de jonge club daar ze ker in geslaagd. „Maar er komt geen vervolg", verraste Plat jouw bij de prijsuitreiking. „De ze maandenlange strijd (de start was 5 oktober vorig jaar) heeft nogal wat gevraagd van onze le den. We zijn maar een kleine club, iedereen moest wekelijks opdraven om dit toernooi orga nisatorisch te bemannen. Dat is toch een behoorlijke belasting. Aan de eigen clubavond zijn we bovendien niet meer toegeko men. Dat kun je niet weer vragen van je leden. Het was vaak schit terend. Ik hoop dat een andere vereniging dit initiatief over neemt", zei Platjouw gister avond bij de afsluiting van de Grand Prix, waarin Frits Bak ker na zijn overwinning op Louis van der Hooft als derde man op het podium kwam. SAS VAN GENT - In café Rese da in Sas van Gent begint van middag (zaterdag) de biljartfina le bandstoten om de Moeke Snelders-trofee. Uit de voorwed strijden die deze week zijn ge houden, hebben acht spelers zich voor de slotronden ge plaatst. De acht finalisten zijn als volgt in de twee poules on dergebracht: Poule I: Peter Snelders (56 carambo les); Frank de Buck (36); Felix Bou- wens (42); en Willy Bielliet (26). Poule II: Adrie van Dorst (42); Mario van Dam (26); Marcel Roegiers (36) en Joop Genetello (26). De eerste partijen beginnen vanmid dag om 13.00 uur, de winnaar van de 'Moeke Snelders-trofee' wordt na af loop van de slotpartij (start om streeks 19.30 uur) gehuldigd. I. Theo Platjouw, Autocenter Axel; 2. Robert de Caluwé, SBC Sluiskil; 3. Frits Bakker, KOT Terneuzen; 4. Louis van der Hooft, Concordia Ter- neuzen; 5. Eddy de Baere, De Kaste lein Eede; 6. Cor de Jonge, Ed Hore mans Axel; 7. Peter Snelders, Auto center Axel: 8. Theo Tas, TMW Sluis; 9. George Joos, GBC Groenendijk; 10. Jack de Maat, KOT Terneuzen; II. Cees J. Wissel, Concordia Terneu zen; 12. Koos Zwanink, Autocenter Axel; 13. Gennaro Pecoraro, KOT Terneuzen; 14. Jo van Hauten, Den Ouden Arend Sint Jansteen; 15. Jo d'Hooghe, GBC Groenendijk; 16. Cees Meertens, De Smickel Hulst. Op de foto vlnr: Robert de Caluwé, arbiters Jan de Rijke en Robin Claerhoudt, Theo Platjouw (foto Camile Schelstraete MONCHENGLADBACH (AFP) - Irina Belanov, de vrouw van in ternational Igor, is voor de tweede keer binnen vier maan den betrapt bij een winkeldief stal. De 24-jarige Russin stak kinderkleding in haar tas, maar werd onderschept door de poli tie. In januari werd in de auto van de Belanovs gestolen goe deren gevonden. Igor Belanov heeft de diefstal al- ZURICH (SI/ANP) - FC Ant werp-speler Patrick Schrooten mag tot 31 juli 1991 niet voor club en land uitkomen in wed strijden die onder de vlag van de UEFA (Europese Voetbal Unie) vallen. De Belg werd vrij dag door de tuchtcommissie van de UEFA geschorst wegens doping-gebruik. Bij controle na het UEFA-be- van amfetamines te vinden. De contra-expertise gaf het zelfde resultaat. Zijn club, FC Ant werp, kreeg voor de overtreding van zijn speler een geldboete van 70.000 gulden. Twee spelers van Dinamo Buka- rest werden geschorst voor vijf en vier wedstrijden. Florin Ra- ducioiu kreeg vijf wedstrijden, Michael Klein vier. Het tweetal had zich misdragen tijdens de thuiswedstrijd in de halve finale van het bekertoernooi voor be kerwinnaars tegen Anderlecht. Beide spelers kregen de rode kaart. De tuchtcommissie deelde voorts hoge geldboetes uit. Ju- ventus moet 42.000 gulden beta len wegens het gooien van vuur werk in het duel tegen FC Köln, Benfica 25.000 gulden voor de onregelmatigheden in de wed strijd tegen Olympique Marseil le. AC Milan moet 22.000 gulden overmaken wegens het gooien van rookbommen tijdens de wedstrijd tegen Bayern Mün- chen en Dinamo Bukarest moet tien mille betalen voor de wanor delijkheden in het duel tegen Anderlecht. Voor de finales in de drie Euro pese bekertoernooien zijn drie spelers geschorst. Dat zijn Velo- so van Benfica, Andersen van Anderlecht en Bruno van Juven- tus. BIERVLIET - Profvoetballer Erwin Koeman van KV Meche- len verricht op Koninginnedag (maandag) omstreeks 17.00 uur de prijsuitreiking van het eer ste Jas Haak-jeugdtoernooi van de voetbalvereniging Biervliet. Koeman is momenteel herstel lende van een knieblessure. De KAPELLE - De korte atletiek cross zal terug keren op Zeeuw se bodem. Deze wedstrijd, die een lengte van vier kilometer heeft, zal worden ingepast in de Zeeuwse crosscompetitie 1990/ 1991. In totaal komen er acht korte crossen, die verdeeld zul len worden over de Zeeuwse at letiekverenigingen. Dat werd besloten tijdens de technische jaarvergadering van de afde ling Zeeland van de atletieku- nie. Alvorens dit voorstel werd aan genomen ontstond er een dis cussie onder de vertegenwoordi gers van de Zeeuwse clubs. Del ta Sport uit Zierikzee liet weten er niets voor te voelen, omdat drie jaar geleden de korte cross volledig mislukte. Maar Atletica uit Vlissingen, die dit voorstel lanceerde, stelde dat een korte cross noodzakelijk is om de over gang van A-junioren en eerste jaars senioren naar de senioren klasse beter te laten verlopen. De groep middenafstandlopers kan de korte cross gebruiken als overbrugging naar het baansei- zoen. Uiteindelijk ging de ver eniging uit Zierikzee ook ak- koord. Voorzitter Joop Scheybeler van de afdeling hield een vurig plei dooi om de inschrijfgelden voor de wegwedstrijden in Zeeland op vijf gulden per Zeeuwse deel nemer te houden: „Willen we de Zeeuwse lopers in Zeeland hou den dan moeten we ook om het prijskaartje denken. Wij als be stuur van de afdeling kunnen het niet dwingend opleggen, maar we adviseren wel die vijf gulden te hanteren". Hans van Elzelingen van Delta Sport liet weten voor die prijs geen wedstrijden te kunnen or ganiseren. Lenie Polfliet (AV'56) en Piet Dekker (Schelde Sport) waren het met Van Elzelingen eens, maar vonden dat die vijf gulden-regeling een goede zaak was voor de Zeeuwse lopers. „Ook jullie eigen atleten profite ren toch van deze regeling", voegde Ineke Guequérre (Dyna mo) de Delta Sporter toe. De clubs kunnen nu zelf kiezen of zij het inschrijfgeld op vijf gulden willen handhaven of een hogere prijs instellen. Tijdens de vergadering werd de winterwedstrijdkalender goed gekeurd. Opvallend is dat de Boulevardloop in Vlissingen op dertien oktober weer terug- keerd, nadat deze loop vorig jaar om organitorische reden niet was doorgegaan. Marathon zal voor de 55e keer deze internatio nale loop opnieuw organiseren. Ook de Kapelleloop (16 maart) heeft weer een plaats gekregen op de nationale kalender. WASHINGTON (Reuter) - Greg LeMond viert zondag zijn ren tree in het wielerpeloton. De Amerikaan, vorig jaar winnaar van de Ronde van Frankrijk en de wereldtitel, neemt in de Amerikaanse stad Washington deel aan een criterium over 87 kilometer. De Amerikaan be gint op 3 mei met serieuzere werk in de Trump Tour. LeMond miste het grootste ge deelte van de voorjaarsklassie kers door een virusziekte. Hij be sloot in april thuis in Minnesota te herstellen. Volgens zijn vader Bob, tevens manager van de best betaalde wielrenner, traint Greg dagelijks vier tot zes uur om op zijn oude niveau terug te keren. ZATERDAG 10.00-10.30 EURO: BMX. 10.30-11.30 EURO: Australian rules football. 11.30-12.00 EURO: Goals: De mooiste doelpunten uit de Spaanse voetbal competitie. 12.00-13.00 EURO: Vooruitblik op het WK voetbal in Italië. 13.00-15.00 EURO: WK ijshockey: vanuit Bern (Zwitserland). 13.27-18.05 BBC 1: Grandstand: met een vooruitblik op het WK-voetbal, WK Snooker, squash voor vrouwen in Wembley, boksen, rugby league en voetbaluitslagen. 15.00-18.00 EURO: Golf: Spaans Open toernooi vanuit Madrid. 15.30-16.00 RTL V: Italia '90: nieuws over de WK-voetbal en portretten van de 24 deelnemende ploegen. 16.15-19.00 TV 5: Tennis: toernooi in Monte Carlo. 18.00-18.10 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 18.00-20.00 EURO: WK ijshockey vanuit Bern (Zwitserland). 18.15-19.00 Did 1: Sportschau. 18.30-20.30 Super: Ultra Sport: high- tec sporten. 19.25-20.00 Ned 2: Heilige Koe: auto- en motorsportmagazine. 20.00-21.30 EURO: WWF prime time worstelen. 20.00-23.00 BRT 2: Sport-Extra: vol leybal (samenvatting van de finale van de Beker van België vrouwen en mannen. 21.30-22.00 EURO: TRAX: sportmix. 21.30-22.50 BBC 2: WK Snooker: fina le. 21.50-22.25 Ned 2: Veronica Sport. 22.00-23.30 EURO: Basketbal: NBA play-offs. ARNHEM (GPD) - Frans de Munck keert terug op de Neder landse voetbalvelden. De oud doelman van het Nederlands elftal is het komende seizoen trainer bij Arnhemse Boys, uit komend in de tweede klasse KNVB. 22.15-23.45 Did 2: Aktuelle Sport- Studio: met o.a. WK IJshockey in Bem. 22.30-22.50 BBC 1: Sport. 22.30-23.00 Ned 3: Studio Sport. 22.45-23.15 BRT 1: Sport op Zater dag. 23.30-01.30 EURO: WK ijshockey vanuit Bern (Zwitserland). 00.15-01.05 BBC 2: WK Snooker: fina le. 01.30-03.30 EURO: Golf: Spaans Open toernooi vanuit Madrid. ZONDAG 10.00-10.30 EURO: BMX. 10.30-12.30 EURO: WK IJshokey van uit Bem (Zwitserland). 12.30-14.00 EURO: Rugby league: Silk Cut Challenge. 14.00-19.00 EURO: Afwisselend: Golf: Spaans Open toernooi, live vanuit Madrid en WK Ijshokey, live vanuit Bem (Zwitseland). 14.55-19.15 BBC 2: Sunday Grand stand: met WK Snooker (finale), squash voor vrouwen vanuit Wem bley, en Rugby Special (samenvat tingen van Nottingham-Gloucester en Wasps-Saracens. 15.05-17.00 Did 1: Sport extra: met WK IJshockey en Europacup hand bal. 16.15-19.00 TV 5: Tennis: toernooi in Monte Carlo. 17.00-17.35 Ned 3: Studio Sport: met biljarten (EK artistiek). 17.10-18.10 Did 2: Die Sport-Reporta ge: met o.a. Europacup handbal en WK IJshockey. 18.05-18.40 RTL V: Match. 18.10-18.40 Did 1: Sportschau. 18.45-19.30 BRT 1: Sportweekend. 18.45-20.00 Ned 3: Studio Sport. 19.00-20.00 EURO: Horsebox: spring concours vanuit Rome. 19.45-20.15 BRT 1: Sportweekend. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 20.00-22.00 EURO: Spaans voetbal. 20.45-23.00 BBC 2: WK Snooker: fina le. 22.00-22.15 Did 2: Sport am Sonntag. 22.00-00.00 EURO: WK voetbal 1966, film. 22.55-00.35 RTL V: Match. 00.00-02.00 EURO: Golf: Spaans Open toernooi vanuit Madrid. Biljarten tijd ontkend. Hij moet zich in de zomer voor de rechtbank van Dusseldorf verantwoorden voor de eerste keer. De aanvaller van het Sovjetrussische elftal werd eind vorig jaar op de loonlijst van Borussia Mönchengladbach bijgeschreven. Veel waarde had zijn komst (nog) niet. Borussia staat voorlaatste in de Bundesli- ga en verkeert in degradatiege vaar. Grubbenvorst. EK artistiek, eerste ronde: Schmidt (BrD)-Brunnekreef (Ned) 3-1 (40-35 55-28 36-31 n.v. 41-37), Casales (Spa)-Brockshus (BrD) 3-1 (31-22 24-32 37-30 41-28); Parra (Fra)- Horvath (Oos) 3-1 (48-34 32-40 41-23 52-36)', Javier (Spa)-Immervoll (Oos) 3-1 (41-34 24-46 47-32 51-48), Stey- laerts (Bel)-Munoz (Spa) 3-0 (46-23 47-32 48-36), Corin (Bel)-Oliver (Spa) 3-1 (24-47 41-26 57-48 60-55). Basketbal Groningen. Halve finales play-offs landskampioenschap (best-of-five), mannen: Donar-Den Bosch 81-76 (39-42). Stand na twee wedstrijden: 1-1. Topscorers Donar: Aldron 23, Pieters 16, Koning 10, Griekspoor 10. Den Bosch: Thibeaux 19, Lott 17, Bottse 10. Schotpercentage: Donar 58 Den Bosch 57%. Voetbal Antorütsch (Oos)-Patrick McEnroe (VSt) 6-7 7-6, Canter (VSt)-Nijssen (Ned) 6-1 6-4, Cash (Aus)-Connell (Can) 6-2 7-6. Nagoya (Jap). Mannen, 100.000 gul den kwartfinales: Matsuoka (Jap)-Saceanu (BrD) 7-6 4-6 6-2, Prisham (Can)-Farrow (VSt) 7-6 6-0, Krishnan (Ind)-Dosedel (Tsj) 7-6 4-6 6-2, Garrow (VSt)-Oosting (Ned) 6-2 6-1. Monte Carlo. Mannen, 2.000.000 gul den, kwartfinales: Tsjesnokov (Sov)-Rosset (Zwi) 6-3 6- 2, Leconte (Fra)-Skoff (Oos) 6-2 6-7 6- 4, Emilio Sanchez (Spa)-Becker (Brd) 4-6 7-5 7-6, Muster (Oos)-Aguilera (Spa) 6-3 5-4. Dubbelspel, halve fina les: Gomez (Ecul/Javier Sanchez (Spa)-Haarhuis/Schapers (Ned) 5-7 6-3 7-6. Barcelona. Vrouwen, 300.000 gul den, kwartfinales: Wiesner (Oos) McQuillan (Aus) 6-0 6- 3, Sanchez (Spa)-Demongeot (Fra) 6- 16-0, Cueto (Brd)-Halard (Fra) 6-2 6-3, Fernandez (VSt)-Golarsa (Ita) 6-1 6-1. middenvelder van het Neder lands elftal hoopt speelklaar te zijn voor de WK in Italië. Aan vankelijk lag het in de bedoe ling dat Johnny Bosman (KV Mechelen) ook naar Biervliet zou komen. Maar hij heeft op Koninginnedag verplichtingen in Milaan. Eerste divisie: PEC Zwolle-AZ 0-1 (0-1). 26. Den Turk 0-1 (strafschop). Scheidsrechter: Kloeg. Toeschou wers: 1500. Bundesliga, 31e speeldag: Fc Hom burg-Hamburger SV 0-1, Fc St. Pau- li-l.FC Kaiserslautern 0-2. Volleybal Tennis Hongkong. Mannen, 400.000 gulden, kwartfinales: Kiihnen (BrD)-Pearce (VSt) 6-2 6-2, Brno (Tsj). Zes-landentoemooi, vrouwen, derde speeldag: Neder- land-Cuba 3-1 (17-15 14-16 15-7 15-9), Zuidkorea-Tsjechoslowakije 3-0 (15-8 15-7 15-5), Tsjechoslowakije-Sovjetu- nie 1-3. Vierde speeldag: Nederland- Zuid-Korea 0-3 (10-15 13-15 7-15), Pe- ru-Zuid-Korea 0-3, Peru-Sovjetunie 1-3, Tsjechoslowakije-Cuba 2-3. Stand: 1. Zuid-Korea 4-8, 2. Neder land 4-6. Erwin Nijboer gaat zegevierend over de einstreep (foto EPAIEFE)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 59