PZC Beloning voor inzet toerisme Symbolische ridderslag Oud-ZCAD-directeur gewend aan smoezen Oud-gezworene en oud-schooldirecteur werden geridderd W aterbouwkundige Van Westen tot officier benoemd Ridderorde voor KMS-directeur A. B. A. de Smit Kapitein Roerhorst werd tot Officier provincie 17 Vele activiteiten Dowtopman Ruules koninklijk beloond Onderwijsinspecteur H. Verboom officier Bekwaamheid beloond met het officierschap Luitenant G. B. van Alsté ZATERDAG 28 APRIL 1990 Commando Wim Don blij met 'schouderklopje' L. M. van der Weele en N. W. Dingemanse Basisschool Officierskruis voor commandant MIDDELBURG - De hoogste militaire gezagsdrager in Zee land, provinciaal militair com mandant luitenant-kolonel G. B. van Alsté, is vrijdagmorgen koninklijk onderscheiden. De nationaal territoriaal comman dant, generaal-majoor A. de Bruine, speldde hem tijdens een ceremonie op de binnenplaats van de Generaal-majoor Berg- huijskazerne in Middelburg het officierskruis van de Orde van Oranje-Nassau met de zwaar den op. Het was een korte plechtigheid, want de generaal moest nog op enkele andere plaatsen in het land koninklijke onderscheide- ningen uitreiken. En die dienen, als ze in het kader van de lintjes regen zijn toegekend, vóór twaalf uur te zijn opgespeld. De Bruine was dan ook al tegen acht uur met een helicopter in Middelburg aangekomen. Hij vestigde in zijn toespraak on der meer de aandacht op de bre de kennis van de overste, onder Generaal-majoor A. de Bruine speldt commandant Van Alsté het officierskruis op. meer een resultaat van enkele ci viele studies. Van Alsté (hij is 57 jaar en woont in Goes) is nu vijf jaar provinciaal militair com mandant in Zeeland. Daarvoor heeft hij vele andere officiers functies in de Koninklijke Land macht bekleed. Voor zijn komst naar Zeeland was hij comman dant van de luchtdoelartillerie- school in Ede. Per 1 november van dit jaar legt hij zijn functie neer en treedt hij uit de actieve dienst. De kersverse gedecoreerde reik te later op de ochtend in de Mid delburgse kazerne zelf een on derscheiding uit. Dat deed hij aan oud-adjudant-onderofficier J. Bouwman uit Terneuzen, die bijna 25 jaar deel heeft uitge maakt in het Korps Nationale Reserve. Volgens Van Alsté is de begin dit jaar teruggetreden adjudant steeds zeer betrokken geweest bij het korps. Hij fungeerde on der meer als contactpersoon tus sen het provinciaal militair com mando en de Nationale Reserve in Zeeuwsch-Vlaanderen. Bouw man (52) werkt bij het water schap De Drie Ambachten in Terneuzen. VLISSINGEN - A. van Fraassen had afgelopen weekeinde al zo'n donkerbruin vermoeden dat hij vrijdag in de prijzen zou kunnen vallen. Al trimmend kwam hij burgemeester J. C. Th. van der Doef tegen en die noem de hem opeens bij zijn voor naam. Het voorgevoel van Van Fraassen klopte. Hij mocht vrij dagmorgen in het Vlissingse ge meentehuis inderdaad een lin tje in ontvangst nemen, het lin tje behorend bij het Ridder schap in de Orde van Oranje- Nassau. Toerisme. Dat was het trefwoord in de toespraak die Van der Doef voor Van Fraassen hield. De di recteur van de gelijknamige reis bureau-organisatie heeft zich niet tot het leiden van zijn be drijf beperkt. Hij weet dat Van Fraassen een naam heeft waar te maken in Zeeland. Vandaar dat hij binnen de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, of het nu op lokaal, regionaal of pro vinciaal niveau is, altijd zijn ge zicht heeft laten zien en laat zien. De algemene Nederlandse reisorganisatie en de BOVAG mochten ook op Van Fraassen rekening als bestuurslid. De gehuldigde haalde in zijn dankwoord Franz Jozef van Beieren aan. „Het leven is een haastige weg tussen geboorte en dood", citeerde Van Fraassen de vorst. „Ik probeer die weg zo goed en zinvol mogelijk af te leg gen." A. van Fraassen Mevrouw Van Rest bekijkt samen met Dow-tojynan Ruules de versierselen die behoren bij het Officierschap in de Orde van Oranje.Nassau (foto Camüe Schelstraete) PHILIPPINE - Zeeuwsch- Vlaanderen heeft er na de jaarlijkse lintjesregen een Officier in de Orde van Oranje-Nassau bij. R. Ruu les, topman van Dow Bene lux en voorzitter van de Kring voor Werkgevers in de Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen, kreeg vrijdag de hoge koninklijke onder scheiding opgespeld door de Sasse burgemeester J. M. H. M. van Rest. Ruules is vanaf de start bij de vestiging van de grootste werkgever in Zeeuwsch- Vlaanderen betrokken ge weest. Via een scala aan functies met de meest prach tige namen - Van Rest zag er dan ook geen been in de lijst voor te lezen, maar zei dat al le belangstellenden de pal mares van de onderscheide ne bij haar konden inzien - klom hij op tot zijn huidige baan van 'vice-president ex ternal relations and commu nity affairs'. Ruules heeft dus de verantwoordelijkheid voor de externe betrekkin gen van de chemie-gigant en is tevens vice-voorzitter van de Raad van Bestuur. De Philippinenaar is de laat ste vijf, zes jaar ook toegetre den tot een aantal werkge vers- en bedrijfsorganisaties. Zo is hij lid van het bestuur van de Vereniging Neder landse Ondernemingen; da gelijks bestuurslid van de Vereniging Nederlandse Chemische Industrie en be stuurslid van de Sociaal Economische Consulatie- groep Zeeland. Daarnaast heeft Ruules zich altijd zeer betrokken gevoeld bij scho ling en onderwijs. Vanaf '72 maakt hij deel uit van het be stuur van de MTS/MEAO Zeeuwsch-Vlaanderen en de laatste twee jaar is hij ook voorzitter van het Contact centrum Onderwijs-Arbeid Zeeland. MIDDELBURG - „Daar sta je dan... Sommigen hadden zeker verwacht, dat Don zou weige ren. Ik moet zeggen: daar heb ik geen moment aan gedacht. Ik heb jaren zelf onderscheidingen uitgereikt en daarbij vele toe spraken gehouden. Als ik nu zelf zou weigeren, dan zou alles wat ik bij die vorige gelegenheden heb gezegd op losse schroeven komen te staan. Ik beschouw mijn onderscheiding als een symbolische ridderslag, een klopje op de schouder." Gedeputeerde Willem Don, rid der in de orde van de Nederland se Leeuw. Een héle hoge onder scheiding, constateerde hij vrij dag na de officiële overhandi ging. Commissaris van de koningin dr C. Boertien, die hem de ridderor de opspeldde, ging er vanuit dat Don niet al te verrast zou zijn. Na twaalf jaar in het dagelijks be stuur van de provincie gezeten te hebben, wist hij wat hem te wachten stond. Commissaris Boertien noemde de gedeputeerde een kundig man. „En", vervolgde hij, „tege lijkertijd is Don één van de las tigste figuren die ik ken. Don is een perfectionist voor zichzelf en voor anderen. Hij zal zelden tot de conclusie komen, dat hij zelf fout is geweest. Als een fret vreet hij zich in de materie; dat levert kritiek op, maar in de wandel gangen wordt er ook respect ge toond. Op het hoogtepunt van een debat doet hij me aan een dominee denken." Don - in 1928 in Vlaardingen ge boren - zit sinds 1970 voor de PvdA in de provinciale staten. Van 1974 tot 1978 was hij fractie voorzitter, daarna werd hij gede puteerde. Voor zijn provinciale bestuursloopbaan begon was hij werkzaam in het incasso- en ver zekeringswezen in Middelburg. Van 1963 tot 1972 had hij zitting in de gemeenteraad van Middel burg. Commissaris Boertien (rechts) speldt gedeputeerde Don de onderscheiding op (foto Lex de Meester, De zojuist onderscheiden H. Korstanje met een andere trots op zijn knie: zijn driejarige klein dochter Rianne (foto Lex de Meester) MIDDELBURG - „Werken in de verslavingszorg is het her kennen van smoezen. Je kunt wel merken dat ik er een jaar uit ben", lachte de oud ad junct-directeur van het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs, H. Korstanje, vrijdag in Middel burg toen burgemeester mr C. Rutten hem de versierse len uitreikte voor zijn benoe ming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. „De uit nodiging had vragen moeten oproepen, maar dat deed het niet", aldus een blij verraste Korstanje. De oud adjunct directeur kreeg zijn konink lijke onderscheiding wegens zijn verdiensten voor alco hol- en drugsverslaafden. Voor Korstanje in dienst trad bij het ZCAD was hij werk zaam bij het kantongerecht in Middelburg. Bij het toenmali ge Consultatiebureau voor Alcoholisme was hij het derde personeelslid. Samen met oud-directeur R. Visser zette hij de verslavingszorg in Zee land op en voerde de zorg uit. Beiden reisden de hele pro vincie door, hielden spreeku ren op een zevental plaatsen en deden alles waar op dit mo ment ongeveer veertig perso neelsleden wérk aan hebben. In 1963 kwam de eerste uit breiding en werd Korstanje waarnemend directeur. Korstanje, die in mei 1989 ver vroegd met pensioen ging, noemde de decoratie wat te veel van het goede. „Ik heb plezier in het werk gehad, er salaris voor gekregen en nu ook nog een onderscheiding. Ik zie het maar als een teken van waardering voor 't werk van het ZCAD." KORTGENE - Oud-gezworene van het waterschap Noord- en Zuid-Beveland L. M. van der Weele en oud-directeur van de Kort- geense openbare basisschool N. W. Dingemanse zijn vrijdag beiden 'geridderd'. Burgemeester E. J. Hoogendijk-van Duijn speldde hen in het gemeentehuis van Kortgene de versierselen behorende bij het Ridderschap in de Orde van Oranje-Nassau op. De in Colijnplaats woonwachtige heer Van der Weele bereikte in de cember vorig jaar de pensioengerechtigde leeftijd en trad daarom in januari af als gezworene, na een lange periode als waterschapsbe stuurder. In 1959 werd hij hoofdingeland en in 1976 gezworene van het voormalige waterschap Noord-Beveland. Na de fusie van de Be- velandse waterschappen, in 1979, vervulde hij die laatste functie nog elf jaar. Hij heeft zich in totaal dertig jaar voor waterschappen inge zet. Hij was van 1968 tot 1986 ook lid van de Kortgeense gemeenteraad voor het CDA, waarvan tien jaar als wethouder. Van der Weele, van beroep landbouwer, is verder voorzitter van het bestuur van de Ra bobank Noord-Beveland en al meer dan tien jaar lid van het hoofdbe stuur van deze bank. Hij is tevens lid van het dagelijks bestuur van de ZHV ziektekostenverzekeringsmaatschappij. Onderwijsman N. W. Dingemanse nam vorig jaar afscheid van de Kortgeense openbare basisschool. Hij kwam in 1954 naar de Noord- DEN HAAG-ZIERIKZEE - De Zierikzeese senior project-inge nieur J. M. van Westen is vrij dag benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Ir Van Westen ontving de versierselen van het officierschap uit han den van directeur-generaal ir G. Blom van Rijkswaterstaat, tij dens een bijeenkomst in het wa terstaatskantoor te Den Haag. De heer Van Westen (63) was van 1953 tot 1965 werkzaam bij de Dienst Dijkherstel, en vervol gens bij de Deltadienst in zijn ge boorteplaats Zierikzee. In de ja ren 1975-1985 was hij belast met de technische coördinatie van het onderzoek en ontwerp voor grote afsluitingswerken, en be trokken bij het ontwerp van de Stormvloedkering Oosterschel- de. In het jaar 1983 was ir Van Wes ten werkzaam in Bangladesh bij de voorbereiding van de sluiting van de Feni-rivier. Vervolgens maakte hij deel uit van het ont- werp-team voor een landwin ningsproject in Noordduitsland. Tevens was hij belast met in spectiebezoeken aan mijnsteen- groeven in Noorwegen en Malei sië, en volbracht hij een missie in verband met inpolderingen in Zuid-Korea. Directeur-generaal Blom stelde in zijn toespraak vast de heer Van Westen, gedurende zijn ge hele loopbaan bij Rijkswater staat, een bijzondere bijdrage aan de totstandkoming van de Deltawerken heeft geleverd. „Daarnaast was hij bij zijn bui tenlandse contacten bijzonder actief de Nederlandse water bouwkunde over de grenzen ge respecteerd te maken." In Zierikzee was ir Van Westen gedurende een aantal jaren dia ken van de Christelijk Gerefor meerde Kerk, lid van de bouw commissie van deze kerk, en be stuurslid van de Vereniging tot Bevordering van het Christelijk Onderwijs. VLISSINGEN - Drs A. B. A. de Smit, voorzitter van de directie van de Koninklijke Maatschap pij De Schelde (KMS) in Vlissin- gen, is vrijdag benoemd tot rid der in de Orde van de Neder landse Leeuw. Vanwege ver blijf in het buitenland ontvangt hij de onderscheiding dinsdag 8 mei. De gedecoreerde heeft vele func ties bekleed in het bedrijfsleven. Hij begon zijn carrière in 1958 als senior-salesmanager bij Bur roughs Corporation in Amster dam. Sinds 1968 is De Smit, met een onderbreking van tien jaar, actief in de scheepsbouw. Hij trad in 1968 in dienst bij Verolme United Shipyards Rozenburg en bleef daar een jaar. De scheeps werf van Verolme in Brazilië werd zijn nieuwe werkplek. De Smit verliet die onderneming in 1975 als president. Hij keerde de scheepsbouw de rug toe en werd lid van de raad van bestuur van Koninklijke Adriaan Volker Groep Rotterdam (de latere Ko ninklijke Volker Stevin). In 1985 kwam De Smit naar De Schelde. De in Middelburg wonende di rectievoorzitter van de KMS heeft ook verschillende maat schappelijke functies die gedeel telijk met zijn baan te maken hebben. Zo is hij onder meer be stuurslid van de stichting gea vanceerde metaalkunde van de Technische Universiteit Twen te, lid adviesraad Militaire Pro- duktie en lid Nederlandse Ver eniging van Nederlandse aanne mers met belangen in het bui tenland. Drs A. B. A. de Smit DEN HAAG - De heer R. Boer- horst uit Veere is vrijdag in Den Haag benoemd tot Officier in de orde van Oranje Nassau met de zwaarden. Kapitein ter zee Boerhorst kreeg de bij de onder scheiding behorende versierse len opgespeld door de bevelheb ber der zeestrijdkrachten Fo- reest. Boerhorst vervult in het dage lijks leven de functie van hoofd van de afdeling Platformsyste men bij de koninklijke marine. Bovendien adviseert hij de di recteur materieel op het gebied van voortstuwing, energie-op- wekking, distributie en elektro technische installaties. De 51-jarige Boerhorst kwam in 1959 bij de koninklijke marine in dienst. Zijn varende loopbaan begon in het voormalig Neder lands Nieuw-Guinea. Na zijn te rugkomst in Nederland werd hij onder meer betrokken bij de bouw van de Van Speijk-fregat- ten. Later ook bij de bouw van de geleide wapen fregatten bij de marinewerf de Schelde in Vlis- singen. Vanaf 1984 werkt Boer horst in Den Haag. MIDDELBURG - In de trouw zaal van het stadhuis van Mid delburg is vrijdagochtend H. Verboom, inspecteur voor het basisonderwijs in Zeeland, be noemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Burgemees ter mr C. Rutten speldde hem de - versierselen op, die horen bij de koninklijke onderscheiding. Verboom was behalve onder- wijs-inspecteur onder meer ad viserend lid van de Stichting Uit in Zeeland. Verboom was voor hij inspec teur werd werkzaam als onder wijzer in Assen en Haarlem en adjunct-directeur van de Ken- nemer Streekschool tot Oplei ding van Kleuterleidsters te Haarlem. Daarna trad hij in dienst bij de inspectie van het onderwijs, eerst als inspecteur van het kleuteronderwijs, van 1969 tot 1977. Uiteindelijk werd hij inspecteur voor het basison derwijs. „De heer Verboom", aldus Rut ten, „is een uitstekend inspec teur en is in de provincie van gro te betekenis geweest voor de in houdelijke ontwikkeling van het basisonderwijs en het onderwijs in meer algemene zin. Tevens was en is hij een uitstekend be geleider van nieuwe inspec teurs." bevelandse gemeente, waar hij in zijn eerste dienstjaren de gevolgen van de watersnoodramp meemaakte. Zeven jaar later werd hij hoofd van de school. Hij was al vroeg betrokken bij de integratie van het kleuter- en lager onderwijs. Bij wijze van experiment smolten beide richtingen al in 1981 samen, vier jaar voordat de nieuwe basisschool haar intrede deed. Dingemanse staat bekend als ijverig en accuraat. Volgens burge meester Hoogendijk-van Duijn wist hij onderwijsproblemen als wis selende regelingen en bezuinigingen de baas te blijven. De vervroegd uitgetreden schooldirecteur is sinds 1978 ook lid van de beheerscom missie van het plaatselijke dorpshuis De Pompweie. DEN HAAG/RENESSE - De Re- nessenaar A. F. van der Roest, een 'zeer bekwaam medewerker van Rijkswaterstaat Zeeland', is vrijdagmorgen benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. De directeur-generaal van Rijkswaterstaat, G. Blom, heeft Van der Roest de onder scheiding uitgereikt in het Rijkswaterstaatkantoor in Den Haag. Arie van der Roest (57) begon zijn loopbaan bij Rijkswater staat in 1958. Hij werkte aanvan kelijk bij de Deltadienst als technisch ambtenaar voor de aanleg van de Brouwersdam en de Grevelingendam. Vanaf 1972 was hij werkzaam op de afdeling kostprijs in Zierikzee, die de kos ten van het Oosterscheldepro- ject moest bewaken. De laatste jaren was hij hoofd van het af wikkelingsbureau Oosterschel- dewerken in Zierikzee, waar de administratie van de Deltawer ken werd afgerond. Halverwege vorig jaar maakte hij gebruik van de 55-plus regeling en verliet de dienst. Van der Roest stond bij Rijks waterstaat bekend als een zeer bekwaam medewerker met een groot verantwoordelijkheidsge voel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 17