PZC Rutten nam met spijt van negen raadsleden afscheid Deltaband heeft nieuw repertoire ALLEEN VANDAAG Vlissings jongerenkoor viert 20-jarig bestaan provincie Kamerkoor in spoor van Mendelssohn 14 Massale vissterfte in Souburg moet tot verleden behoren KONINGINNEDAG IN ZATERDAG 28 APRIL 1990 Concerten in Vlissings museum Lof voor vertrekkende wethouder Vinke Weerbarstigheid Vandaag try-out in Vlissingen kerkdiensten 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 II 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 l'T Wijziging oranjefeest Middelburg Koperdieven aangehouden Kampioenschap veldkorfbal voor scholieren kunst i i i i i i i i i i i New Orleans Red Beans op Duitse tv Slib Slagwerk SUPERSTUNT HERENMUIL grijs en zwart, ECHT LEER, maten 39/46. PAK UW KANS GOES, Schuttershof 18 TERNEUZEN, Drebbelstraat 10 OOSTBURG, Markt 12 i Vijvers worden uitgebaggerd OOST-SOUBURG - De vissen in de vijver aan de Lekstraat in Oost-Souburg krijgen meer wa ter. Wethouder W. Wisse stelde vrijdagmorgen hoogstpersoon lijk de baggerschuit in werking waarmee de waterplas wordt uitgediept. Tevens wordt een nieuwe, houten beschoeiing aangebracht. Honderden vissen kwamen vorig jaar juni in de Lek vijver door verstikking om het leven. Het ondiepe water was door de aanvoer van vuil overstortwater uit de straatrio len te zuurstofarm geworden. VLISSINGEN De vereniging Vrienden van het Stedelijk Mu seum in Vlissingen maakt zon dagmiddag werk van het mu- seumweekeinde. Zij verzorgt van 14.00 tot 17.00 uur een door lopend sherryconcert. Aan het evenement nemen drie muziekgezelschappen deel: het vocaal ensemble Sint-Laurens, het accordeon-ensemble van de Zeeuwse Muziekschool en een dwarsfluitgroep van de Zeeuwse Muziekschool. Het doorlopend sherryconcert vindt plaats in het Stedelijk Museum van Vlis singen aan het Bellamypark. De massale vissterfte was voor een aantal omwonenden aanlei ding bij de gemeente Vlissingen aan de bel te trekken. Na een uit voerig onderzoek is besloten tot uitbaggeren. De kosten hiervan bedragen ruim 550.000 gulden. Dat bedrag is inclusief het uit diepen van de overstortvijver aan het einde van de Molenweg in Oost-Souburg. Die waterplas is de afgelopen weken onder handen genomen. De hoeveelheid water neemt door de werkzaamheden toe. Dat komt de waterkwaliteit ten goede. Als bij extreme regenval de riolering onder de nabij gele gen straten overloopt in de vij vers, wordt dat rioolwater meer MIDDELBURG - Zelfs tot op het bordes van het stadhuis stonden vrijdagmiddag de be langstellenden om de vertrek kende CDA-wethouder M. Vin ke van Middelburg de hand te drukken, die na een raadslid maatschap van in totaal acht jaar de politiek vaarwel zegt. Met hem namen nog eens acht raadsleden, gedwongen of vrij willig, afscheid van de gemeen teraad: twee CDA'ers, drie PvdA'ers, twee leden van de WD en het PPR-raadslid. Burgemeester mr C. Rutten nam met spijt afscheid van de vertrekkende raadsleden, van wie een enkeling meer dan twaalf jaar deel uitmaakte van de gemeenteraad. Onder hen ook het oudste vrouwelijke raadslid van Nederland, M. Ie Duc-Simpelaar, die in haar func tie van nestrix nog éénmaal het woord mocht voeren. „Als je niet tegen je verlies kunt, moet je niet de politiek ingaan", vatte ze het gedwongen vertrek van de twee VVD-raadsleden en haar ei gen afscheid kort, maar krachtig samen. Het oudste raadslid, de CDA'er A. van Mourik, toonde zich in zijn toespraak lichtelijk ont stemd over de geruchten dat burgemeester Rutten gesollici teerd zou hebben naar Breda (waar oud-minister Nijpels in middels is benoemd tot burge meester) en naar een vacature in Zwolle. „Houdt u soms niet meer van Middelburg?" Burgemees ter Rutten ontzenuwde de be richten direct: „Toen ik hoorde dat de OCMA zou vertrekken naar Breda", lachte hij, „heb ik direct mijn sollicitatie ingetrok ken. En wat Zwolle betreft: er is geen sollicitatiebrief die richting uitgegaan. Tuurlijk hou ik van Middelburg en dat zal ik ook steeds uitdragen. Ook al ben ik weg..." Rutten onthulde dat hij verwoe de pogingen heeft ondernomen wethouder Vinke te bewegen nog een raadsperiode van vier jaar te blijven zitten. „Maar die pogingen ketsten op zijn degelij ke Zeeuwse weerbarstigheid. Zijn argumenten waren sterk en onaantastbaar. Zonder hem in het college zal het niet makke lijk zijn. Zijn hart lag primair bij personeelszaken. Dat gaf ons het vertrouwen dat we met de klus konden beginnen. En bij be zuinigingen liet zijn gerenom meerd inventief vermogen hem in de steek. In plaats van bezui nigingen, wist hij ons aan het eind van het jaar een verhoging te presenteren." Vinke blijft lid van de sollicita tiecommissie, die vier nieuwe sectorhoofden moet voordragen aan de gemeenteraad. Uit het verre Nagasaki kwam een brief binnen van de burgemeester, waarin hij persoonlijk afscheid nam van Vinke. „Na alle lovende woorden", al dus Vinke in zijn slotwoord, „zou je bijna kunnen zeggen: hier ver trekt de Messias van Middel burg. Maar zo is 't niet." Vinke schetste nog eens in het kort zijn motieven om acht jaar geleden het wethoudersambt te aan vaarden. Hij zei daar uiteinde lijk geen spijt van te hebben, ge tuige de vele vrienden die hij maakte in bestuurlijk en ambte lijk Middelburg. „Houdt de moed erin, dan zal 't waarachtig wel gaan." De vertrekkende raadsleden kregen allen een ingelijste foto van de Middelburgse fotograaf Wim Riemens. Vinke kreeg daarnaast een litho van oud- Middelburg, een cd-speler en en kele cd's. Zondag 29 april 1990 Nederlands Hervormde Kerk. Aagtekerke 10 dhr. Schoenma ker, 19 ds. Nauta; Arnemuiden 9.30 ds. Ten Klooster, 15 ds. Van Bennekom; Biggekerke 10.15 ds. Köther-Middelhoek; Gapin- ge 10.30 ds. Spanjer; Kleversker- ke 11 dhr. Allewijn; Koudekerke 9 en 10.30 ds. Wijnands; Melis- kerke 9 ds. Köther-Middelhoek; Middelburg: Oostkerk 10 ds. Nauta; Nieuwe Kerk 9.30 ds. Dubbink, 11 en 18.30 ds. Trouw borst; Thomaskapel 9.30 ds. Schelhaas; Koorkerk 10 ds. Bos- man-Huizinga; Ontmoetings- kerk 10 ds. Elseman; Engelse Kerk 19 ds. Dondorp; Nieuw- en Sint Joosland 11 ds. De Pagter; Oost-Souburg: (Kanaalstraat) 9.30 ds. Melse; Oranjeplein 9.30 ds. Van Buiren, 19 ds. Wijnands; De Zoute Viever 19 dhr. Heems kerk; Ritthem 9.30 ds. De Pag ter; Serooskerke 19 ds. Jansen; Sint-Laurens 9 ds. Spanjer; Vlissingen: Sint-Jacobskerk 10 ds. De Nooy; Johanneskerk 9.30 ds. Glashouwer; Ter Reede 19 dhr. v. d. Putte; Bethesda/Sint- Joseph 10 ds. Harinck; verpleeg huis Der Boede 10.30 Leger des Heils; Open Hof 9.30 mw. ds. Schoorel; De Schaapskooi 9.30 ds. De Boer; Westkapelle 9.30 ds. Spaans, 19 mw. Spaans-Mole naar; Zoutelande 9.30 ds. Boe- kesteijn. Gereformeerde Kerk. Arnemui den 9.30, 14.30 ds. Van Boven; Domburg 10 ds. Mol, 19 dienst; Grijpskerke 10 dr. Jobsen, 19 ds. Spaans; Koudekerke 19 ds. Pau- lus; Meliskerke 10 en 19 ds. Cop- poolse; Middelburg: Hofplein- kerk 9.30 ds. v. d. Berg, 14.30 ds. Melse; Getuigeniskerk 17 ds. Schelhaas; De Hoeksteen 9.30 ds. Dondorp, 17 ds. v. d. Berg; Oostkapelle 19 ds. Westerveen; Serooskerke 10 ds. Rebel; Sint- Laurens 10 drs. Westerneng, 19 ds. Luymes; Veere 10 ds. Cop- poolse, 14.30 ds. Jobsen; Vlissin gen: Petruskerk 9.30 ds. Makkin- ga; Vrouwenpolder 10 ds. Lu- kasse, 19 zangdienst; Westka pelle 9.30 mw. Abels, 14.30 ds. Mol. Gereformeerde Gemeente. Aag tekerke 9.30, 14, 19 ds. Harinck; Meliskerke 9.30, 14.30 ds. Van Ruitenburg; Middelburg-Cen trum 9.30,14 leesdienst, 18.30 ds. Harinck; Middelburg-Zuid 9.30, 14 ds. Boogaard, 19 ds. Harinck; Oostkapelle 10 en 15 ds. Ha rinck; Vlissingen 9.30 en 16 lees dienst; Westkapelle 9.30,14 lees dienst, 18.30 ds. Vreugdenhil; Zoutelande 9.30 leesdienst, 19 ds. Van Ruitenburg. Nederlands Gereformeerde Kerk. Middelburg (Engelse Kerk) 9.30 en 17 drs. Biewenga. Gereformeerde Kerk Vrijge maaktI. Middelburg 9.30 ds. Wisselink, 16.30 ds. De Snoo; Souburg en Vlissingen (De Lan- noystraat) 9.30 ds. De Snoo, 16 ds. Wisselink; Vrouwenpolder 9 ds. Van Zuijlekom, 14.30 lees dienst. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Middelburg 9.30, 16.30 ds.Schenau; Vlissingen 9.30, 16.30 ds. Brons. Evangelisch-Lutherse Gemeen te. Middelburg 10 dhr. Scheffers. Doopsgezinde Gemeente. Mid delburg 11 ds. Postema; Vlissin gen 9.30 ds. Postema. Hersteld Apost. Zendingsge meente. Vlissingen (Walstraat 23) 10 en 17 dienst. Geredja Kristen Maluku Sela tan di Belanda. Oost-Souburg 13 pdt. Waisapy; Koudekerke 11.45 pdt. Waisapy. Nieuw-Apostolische Kerk. W.- Souburg (Westerbaan) 9.30 en 16, woensdag 20 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 kapt. De Heer; Vlissingen 10 mw. kapt. Bijl-Müller, 19 kadet De Ligt. Anglicaanse Kerk. Vlissingen- Oost (kapel zeemanshuis Schel - depoort) 10.30 holy communion en 19.30 evening prayer. Baptisten Gemeente. Middel burg (kapel Bree 8) 10 ds. Ezin- ga. Pinkstergemeente. Vlissingen 14.30 en woensd. 19.30 dienst. Middelburg (Ver.geb. 't Zand) 15.30 dienst. Evangelie Gemeente. Middel burg (De Wijngaard, LTS) 9.30 dhr. v. d. Zanden. Volle Evangelie Gemeente. Vlis singen Filadelfia (Vrouwestraat 5) 9.45 dienst; Berea (Wester baan 16) 10 dienst; Arnemuiden Immanuel (Westdijkstr. 5-7) 10 dienst. Gereformeerde Gemeente in Ne derland. Middelburg: Wester- kerk 9.30,14 en 18.30 dienst. Arnemuiden 9.30, 19 ds. Ver- hoeks, 14.30 leesdienst. De kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Vlissingen (Badhuisstr. 161) 10 dienst. Evang. Baptistengemeente. Middelburg (Damplein 12) 10 br. Lok. Volle Evangelie Bethel Kerk. Middelburg (geb. 't Zand) 16 dienst. Rooms-Katholieke Kerk. Mid delburg: (Petrus en Pauluskerk) 10; De Hoeksteen 11.30; Sou burg Martinuskerk 10; Vlissin gen Lieve Vrouwekerk 9.30, zat. 19; Open Hof 11; Bethesda?Sint- Joseph 11.15; Ter Reede zat. 17. MIDDELBURG Door onvoor ziene omstandigheden zijn er en kele wijzigingen gekomen in het programma voor de koninginne dagviering in Middelburg. De kinderspelen in Dauwendaele gaan niet door. De voetbalver eniging Dauwendaele, die het evenement zou organiseren, heeft zich teruggetrokken. Ver der komt de jeugdtriathlon in en rond het zwembad Poelendaele te vervallen. Als alternatief mag de jeugd nu tussen 9 en 12 uur gratis van het zwembad gebruik maken. De skateboard-demonstratie die voor 5 mei op de Markt op het programma stond gaat ook niet door. Daarvoor in de plaats krij gen muziekgroepen gelegenheid om voor het publiek op te treden in de muziektent die op de Markt staat opgesteld. Ter plaatse kunnen de muzikanten zich aanmelden. VLISSINGEN - De Vlissinger M. M. H. (20) en zijn broer M. M. H. (26) uit Culemborg zijn don derdag in Vlissingen opgepakt op verdenking van de diefstal van 200 kilo koperen leidingen. Zij hebben bekend en zijn vrij dag op vrije voeten gesteld. Het tweetal bezocht enkele we ken geleden 23 leegstaande re novatiewoningen aan de Vin cent van Goghlaan en omgeving in Vlissingen. Zij hadden het voorzien op koper, rukten leidin gen van de muren, maakten vloeren open en vernielden gei sers. De schade in de huizen, ei gendom van de Vereniging tot Verbetering van de Volkshuis vesting (VVV) in Vlissingen, is aanzienlijk. Het metaal is ver kocht aan een handelaar in Cu lemborg. De politie gaat erva- nuit dat de ondernemer te goe der trouw heeft gehandeld. VLISSINGEN - Zaterdag 12 mei wordt in Klundert het eerste af delingskampioenschap veld korfbal voor basis)scholen ge houden. Uit Zeeland hebben de Prins Willem Alexanderschool uit Middelburg en de christelijke basisschool De Torenberg uit Zaamslag zich voor die titel strijd aangemeld. De winnaar van het toernooi mag naar het Nederlands kampioenschap, dat op 23 juni in Ede wordt ge speeld. MIDDELBURG, CONCERTZAAL Het Nederlands Kamerkoor on der leiding van Uwe Gronostay in het programma 'Van Mendels sohn tot Mendelssohn', motetten en koorwerken van Arnold Men delssohn, Max Reger, Robert Heppener en Felix Mendelssohn. Middelburg had vrijdag avond de première van de laatste concertcyclus van het Nederlands Kamer koor in dit seizoen. Een pro gramma van - merendeels - motetten, dus van vocale, meerstemmige, geestelijk gerichte muziek, waarmee het koor tot 19 mei tien keer een optreden verzorgt, van Amsterdam tot Venlo en En schede tot Den Haag. Over de zorg en de fantasie, waarmee bij het Kamerkoor de programma's zijn samen gesteld, heeft de bezoeker zelden te klagen. Het arran gement dat men dit keer heeft toegepast, is daarbij niet minder dan een sieraad. Centraal erin staat de ge dachte aan enige rehabilita tie van Felix Mendelssohn als componist van gewijde koormuziek. Maar men be trok er tegelijk in de uitvoe ring van werk van componis ten, die op welke manier dan ook min of meer aan hem 'schatplichtig' zijn; al was het alleen maar doordat zij gebruik maakten van Men- delssohns herintroductie van het motet. De tot pessimisme geneigde laat-romanticus Max Reger is een van de componisten, van wie een stippellijntje richting Felix Mendelssohn loopt. Het tweede van zijn drie late motetten opus 110 stond geprogrammeerd; mu ziek, even dramatisch als bij tijden ontroerend eenvoudig (in het koraal) of gecompli ceerd, zoals in de afsluitende dubbelfuga. Op de op de grens van laat-romantiek en een nieuwe oriëntatie op de klassieken staat het werk van Arnold Mendelssohn (1895-1933) en net als zijn verre familielid Felix een halve eeuw eerder droeg hij bij aan een nieuwe bloei van de geestelijke koormuziek, zoals zijn motet 'Aus der Tie- fe' dwingend en beeldend laat horen. Felix Mendelssohn zelf stond als laatste geprogram meerd en zijn Drie Psalmen opus 78 (de psalmen 2, 43 en 22) werden voorafgegaan door wat een wereldpremiè re was: de 'Bruchstücke ei- nes alten Textes', dit jaar door Robert Heppener op verzoek van het Nederlands Kamerkoor gecomponeerd. Zijn muziek paste in die pro grammering wonderwel. Nou ja, wonderwel: de opzet was dat Heppener de lijn van dit motet-concert zou door trekken met een hommage aan Mendelssohn. De com ponist koos als tekst enkele fragmenten uit Psalm 43, losgezongen begrippen, 'tekstsplinters', zoals Hep pener het zelf formuleerde, die hij met woordloze klan ken omringde tot een ge spannen, sterke bede: mu ziek die zich, eigentijds van idioom, naadloos voegde in de historie van tot klank ge worden religieus besef. Over de uitvoeringen hoeft nauwelijks te worden uitge- wijd. Hier en daar was aan een lichte hapering bij een inzet te horen dat de werken zich puur technisch nog niet volledig hebben 'gezet'. Het lijkt me, dat men de volgen de keren in de fortes ook iets terug zal nemen om een en kel ruw kantje in de klank vorming geen kans meer te geven. Maar het is telkens weer verbazingwekkend de veelzijdigheid van het Ne derlands Kamerkoor te be luisteren, de zekerheid in al le groepen, de soepelheid van expressie en wat steeds opnieuw een lust voor het oor is, of het nu Mendelssohn (2x), Heppener of Reger geldt, maar vrijdagavond gold het heel speciaal Re- gers koraalgedeelte: wat kan het Nederlands Kamerkoor onaards mooi piano zingen. Een voor tweederde bezete zaal is voor zo'n kwaliteit te weinig, maar geen nood: vol gend seizoen komt de club weer. Kees Cijsouw De vijver aan de Lekstraat in Oost-Souburg wordt uitgebaggerd (foto Ruben Oreel) maar een gemengd orkest, van ongeveer vijftig muzikanten. Het aantal aanvragen voor op tredens was overigens dermate groot dat een deel niet kon wor den gehonoreerd. Gemiddeld worden drie voorstellingen per maand gegeven. Naar aanlei ding van het Wereld Muziekcon cours in Kerkrade op 22 juli vo rig jaar, waar de band goud in de wacht sleepte, is de band uitge nodigd voor het Concours der Lage Landen. Dit wordt tijdens de pinksterdagen in het Belgi sche Hammond gehouden. MIDDELBURG De Zeeuwse jazzformatie New Orleans Red Beans speelt dinsdag 1 mei voor het Duitse televisiestation ZDF. Samen met het Pasadena Roof Orchestra en het Hansche Weis Trio maken de Zeeuwse jazzmu zikanten een uur lang muziek, De Red Beans treden op als streetparade-orkest. De band is voor die gelegenheid uitgebreid met drie danseressen en een grand-marshall. Zondagmorgen worden de opnamen gemaakt. De uitzending is dinsdag op Duitsland II tussen 10.30 en 11.30 uur. Advertentie verdund. Het zuurstofgehalte blijft daardoor op een aanvaard baar niveau. Aan de Lekstraat bevinden zich twee vijvers, een grote en een kleine. Uit de grote wordt onge veer vijfduizend kubieke meter slib weggehaald. De specie wordt niet direct afgevoerd, maar wordt eerst in de kleine plas aan de andere kant van de Westerscheldestraat gestort. Tankwagens pompen de mod der daar weer uit en brengen dat naar een slibdepot in het buiten havengebied van Vlissingen. Met de baggerspecie wordt dat terrein zo'n driekwart meter op gehoogd. De dienst openbare werken heeft voor deze werkwijze geko zen, omdat die doelmatiger is. De baggerboot moeten anders, aldus J. A. Risseeuw van de ge meente Vlissingen, op de tank wagens wachten. Het terrein rond de kleine vijver is met hekken hermetisch geslo ten, omdat de daarin gestorte blubber niets meer en niets min der is dan drijfzand. Als het werk aan de grote waterpartij klaar is, wordt de kleine vijver op diepte gebracht. Risseeuw verwacht dat de baggerwerkzaamheden aan de Lekstraat vier a vijf we ken in beslag nemen. De aanleg van een nieuwe beschoeiing moet voor de bouwvakvakantie, 20 juli, klaar zijn. VLISSINGEN - De Deltaband, een onderdeel van de Koninklij ke Harmonie Ons Genoegen uit Vlissingen, heeft voor het ko mende seizoen een groot aantal optredens op het programma staan, ook buiten Vlissingen. Er zijn onder meer uitnodigingen gekomen voor optredens in Pa rijs, Douai, Cheratte en Antwer pen. De afgelopen maanden is druk gewerkt aan nieuwe mu ziek en een nieuwe Spaanse show. Op Koninginnedag is de première van die Spaanse show op het Doelenplein in Rotter dam. Vandaag, zaterdag, begint omstreeks 17 uur op het gras veld bij de Skandia Sauna in Vlissingen een try-out van de shows. De band beschikt nu over twee shows. In de Spaanse zijn num mers verwerkt als de Lambada, El Relicario, Fantasia Espagnol en No More Bolero's. De afmars van de uitvoering is de Spaanse mars Granada. In de andere show, de Galashow, is een aantal wereldberoemde nummers ver werkt tot één medley. Naast de ze shows beschikt de band over een uitgebreid mars- en concer trepertoire. Behalve een (ver)nieuw(d) reper toire heeft de band ook een nieuw aannamebeleid. Medio ja nuari dit jaar zijn de deuren opengezet voor vrouwelijke le den. Verschillende dames zijn hier reeds doorheen gewandeld, zodat de band na 23 jaar geen mannengezelschap meer is Advertentie Het jubilerende Vlissingse jongerenkoor (foto Ruben Oreel) VLISSINGEN - Met een, muzi kaal weekeinde viert het Vlis sings jongerenkoor zijn 20-jarig bestaan. Het koor is ondanks de ontkerkelijking nog spingle- vend. „Zingen is een prettige manier om met geloof bezig te zijn." Het koor telt momenteel 54 le den tussen de dertien en de der tig jaar oud. Het ledental is sta biel. Bij de oprichting in 1970 werd begonnen met 35 jongeren. Reden tot oprichting was om de hervormde en gereformeerde jeugddiensten muzikaal op te fleuren. Naast de stem zijn de piano, de dwarsfluit, de gitaar en het drumstel ook altijd als in strumenten gebruikt. De laatste jaren spelen ook klarinetten een toontje mee. Annelies Kwast was destijds bij de oprichting betrokken. Ze heeft het repertoire in de loop van de jaren zien veranderen. „In de begintijd zongen we veel spirituals. Nu nauwelijks meer. We brengen nog steeds veel Ne derlandstalige liederen, zodat we voor de kerkgangers ver staanbaar zijn. Sommige leden maken zelf een Nederlandse tekst op nummers van The Beat- Fietstochten Toerclub Walcheren houdt op 5 mei twee fietstochten van verschillende lengte. Beide tochten voeren over de pijlerdam en de Zeeland- brug. De kortste tocht is onge veer 95 kilometer lang, de lange re tocht ongeveer 150 kilometer. Van 8.30 tot 9.30 uur kan men zich inschrijven bij hotel Wal cheren te Koudekerke. les en Simon Garfunkel. Een nieuw lied wordt vaak gezongen, maar na een jaar of vier is ieder een het beu. We hebben nog maar één nummer uit de begin tijd over." De veranderingen in het reper toire hangen volgens haar sa men met de kerkelijke ontwik kelingen. Jongeren en dus ook hun muziek waren twintig jaar geleden strijdlustiger, omdat ze hun plaats in de kerk moesten bevechten. Ze zijn inmiddels geïntegreerd. De jeugddiensten hebben zichzelf opgeheven. „In plaats van jeugddiensten zingen we nu tijdens gewone diensten", vertelt Esther Pas- schier. Niet elke kerkganger is van hun muziek gediend. Haar echtgenoot Frank Passchier: „Sommige mensen vinden het slagwerk te hard. Maar de mees ten weten ons optreden wel te waarderen." Esther vult aan: „Die vinden ons leuker dan de cantorij die dezelfde psalmen en gezangen zingt als normaal tij dens een kerkdienst." Optreden doet het Vlissings jon gerenkoor in hervormde, gere formeerde en katholieke kerken en in zieken- en bejaardenhui zen. „De meeste jongeren stap pen niet zomaar een kerk bin nen. Via het koor zijn ze toch nog met geloof bezig. Het is vaak de enige band tussen de jongere en de kerk", aldus Annelies Kwast. Het 20-jarig bestaan wordt 4, 5 en 6 mei gevierd in de Vlissingse St. Jacobskerk. Vrijdagavond 4 mei is er een reünie met leden en «Pfr Al# 1 FAM|LY pARK i Bobbejaanland Lichtaart (Kasterlee) Belgium QQ ^2 "14/ 55 78 1 "1 Dagelijks open. Net over de Belgische grens bij Turnhout oud-leden. Zaterdag 5 mei geeft het jongerenkoor met koren uit Grijpskerke, Terneuzen en Oss een wandelconcert tussen 14.00 en 16.30 uur. Belangstellenden kunnen binnenlopen, naar de muziek luisteren en de stands van ideële organisaties bekij ken. Zondag 6 mei staat een kerkdienst met de koren en het grote reünistenkoor op het pro gramma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 14