Brand in pastorie wellicht aangestoken Middelburgs team wint wedstrijden Rode Kruis Scheldewandelaars icrcikten Frankrijk Zangersmanifestatie op hoog peil en gevarieerd Mosselvisser moet snel percelen nieuw waddengebied eisen Terneuzense haalt de hele winkel leeg streek levïbel-voorzitter uit kritiek op minister agenda MAANDAG 23 APRIL 1990 Veel rook- en roetschade Verharding Nieuwe leider omervoetbal p Middelburg RITTHEM COC over veilig vrijen Ramp met rondvaartboot De Zierikzee brandweer van kamperland von wedstrijden n Vlissingen British Zeeland Club wil eigen onderkomen voor 73 leden "Z^ «3 Middelburgse jeugd scoort bij bluswedstrijden Auto's gekraakt in Vlissingen MIDDELBURG OOST-SOUBURG VLISSINGEN Vlissings strand sb w Braks moet straffer optreden IERIKZEE - De voorzitter an de vereniging tot bevorde- ing der Zeeuwse visserijbelan- en (Zevibel), C. J. van Liere uit ruinisse, heeft zaterdagmor- en forse kritiek geuit op het be- eid van de minister Braks van ,andbouw en Visserij. Volgens fan Liere heeft de minister bo er op zijn hoofd. Hij vroeg zich f of het hart van Braks wel op Ie juiste plaats zit. „Misschien ichter bij de boeren en de mest, lan bij de vissers en de vis." n zijn jaarrede schetste de Zevi- iel-voorzitter donkere wolken oor dit en komend jaar voor de issers, als de minister niet op orte termijn meer stimulerend n initiërend optreedt. Het over- tussen minister Braks en de isserijorganisaties is volgens /an Liere op veel punten voor erbetering vatbaar. Ook zal door hem bestraffender moeten worden opgetreden om aan verbeteringen en oplossin gen mee te werken. Wat denkt u van een controle-apparaat van 15 miljoen gulden opbouwen en dan nog voor vele miljoenen grij ze code-vis in het noorden van het land tolereren", aldus Van Liere zaterdagmorgen in het Huis van Nassau te Zierikzee. Hij noemde het verder 'van de gekke' dat in een tijd van vis- schaarste sommige EEG-lidsta- ten hun quota niet volledig be nutten of overdragen aan landen die als het ware om een extra quotum schreeuwen. Wat dat betreft moet er in Brussel nog heel wat verbeterd worden, con cludeerde de Zevibel-voorzitter. Met name voor het optreden van de Deense vissers, die er volgens Van Liere schadelijke praktij ken op na houden, had hij geen goed woord over. In een toespraak voor de Zevi- bel-vergadering liet het SGP- tweede kamerlid ir B. J. van der Vlies weten dat hij wel wat ziet in de Zeeuwse suggestie ten aan zien van de quota. Die komt er op neer dat de vissers gebonden moeten worden aan een bepaald aantal visdagen, op grond van hun eigen visrechten. Hij noem de dat idee zeker te overwegen uit het oogpunt van billijkheid en rechtvaardigheid. IIDDELBURG - FC Dorst is de lieuwe leider van het zomer- ,'ondvoetbal in Middelburg. )e ploeg won twee wedstrijden n eén week. FC Laurens werd net 2-1 verslagen en Tah Xin) )a Xin-Blauw Wit ging mét 4-1 ■oor de bijl tegen de Dorst-for- natie. Door dat verlies raakte Hauw Wit, dat eerder al met 1-0 ,an Rosario had verloren, de {oppositie kwijt. Drukkerij Verhage won met 1-0 ran Combinatie en staat nu sa- nen met Blauw Wit - dat wel een vedstrijd meer nodig had voor lit resultaat - op een gedeelde weede plaats. Dauwendaele is ïog zonder winstpunten. De Dauwendaelers liepen een 1-0 lederlaag op tegen Combinatie, iuto Goedbloed zegevierde met 1-1 over SSGM. >e stand: 1 FC Dorst 5-8,2 Drukkerij erhage 4-6, 3 Tah Xin/Da Xin- llauw Wit 5-6, 4 Rosario 3-5, 5 Auto oedbloed 5-5, 6 Combinatie 5-5, 7 'C Laurens 4-3, 8 SSGM 4-2, 9 Dau- 'endaele 5-0. 'et wedstrijdprogramma, maan- 'ag: Auto Goedbloed - FC Dorst, dauwendaele - SSGAf; dinsdag: rukkerij Verhage - FC Laurens, 'ah Xin/Da Xin-Blauw Wit - Combi- atie; woensdag: FC Dorst - Rosario; onderdag: FC Laurens - SSGM; rijdag: Combinatie - Rosario, Auto oedbloed - Drukkerij Verhage. VLISSINGEN - Een uitslaande brand richtte zondagmorgen in een kwartier tijd voor tiendui zenden guldens schade aan in de pastorie van de Vlissingse rooms-katholieke kerk aan de Singel. Pastoor W. van der Riet, die bo ven lag te slapen, kwam met de schrik vrij. Hij ging diezelfde zondag alweer de dienst. De pas torie staat tegen de kerk aange bouwd. Omwonenden zagen om streeks kwart voor drie vlam men uit de benedenverdieping slaan. De brandweer was snel ter plaatse en hielp de pastoor naar buiten. Het brandje was met hulp van twee hogedrukspuiten snel geblust, maar de beneden verdieping werd door de brand en rook- en roetschade herscha pen in een chaos. De politie ver moedt dat een inbreker mogelijk de brand veroorzaakt heeft. Er stond een raam open en er waren sporen van inbraak. Zevibel voorzitter C. J. van Lie re Zoals het probleem van de over capaciteit nu wordt aangepakt leidt dat volgens hem alleen tot polarisatie en verharding. Van der Vlies (hij is ondervoorzitter van de vaste kamercommissie voor de visserij): „We jagen el kaar op. De bedrijfstak gaat daar aan kapot." Het kamerlid sprak over de vis serij zoals die er in het Europa van na 1992 uit zal zien. Met het oog op die situatie riep hij de Ne derlandse vissers op als bedrijfs tak positief en vertrouwenwek kend naar voren te komen in het evaluatieverslag dat de Europe se commissie aan het opstellen is. Dat verslag moet voor 31 de cember 1991 gereed zijn. Als dat gebeurt heeft de Nederlandse visserij een goede uitgangsposi tie voor de jaren na 1992, conclu deerde hij. Van der Vlies had verder kritiek op het feit dat de functie van di recteur visserijen van het minis terie in een korte tijd door zo veel verschillende personen is bezet. Hij had respect voor de persoonlijke kwaliteiten van die mensen, maar noemde de vele persoonswisselingen een slechte zaak. Die functionaris moet veel relaties hebben en op die manier gezag, gebaseerd op kennis en kunde opbouwen, gaf het ka merlid aan. Vrouwenclub - De Christe lijke Vrouwenclub houdt woens dag haar jaarvergadering in de consistorie van de hervormde kerk in Ritthem. Na de pauze is er een talkshow. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. MIDDELBURG - Het COC Mid den-Zeeland geeft woensdag een safe sex videoshow in het COC- pand in Middelburg. Veilig vrij en is het onderwerp van deze bij eenkomst die is bedoeld voor ho moseksuele en biseksuele man nen. De bijeenkomst begint om 21.00 uur. ST-ANNALAND - De jaarlijkse provinciale wedstrijden van het Rode Kruis Korps Zeeland trokken zaterdag in Sint Anna- land veel publiek. In de vroege ochtend kwamen al zo'n 60 nieuwsgierigen kijken hoe de tien ploegen het ervan af brach ten. Goes/Borsele kwam met twee teams opdagen. Verder deden mee Bruinisse, Kapelle, Middel burg, Oost-Souburg/Ritthem, Reimerswaal, Tholen, Vlissin- gen en West Zeeuwsch-Vlaande ren. Pas bij aankomst in gemeen schapscentrum De Wellevaete hoorden zij wat hen te wachten stond. De deelnemers moesten zich een ramp voorstellen met de rondvaartboot De Zierikzee. Het schip was door zware storm gedwongen af te meren in de jachthaven van St. Annaland. Een brand, ontstaan op de naastgelegen tanker, sloeg over. Het snel om zich heen grijpende vuur bracht de 110 passagiers en bemanningsleden in moeilijkhe den. Velen liepen brandwonden op. Het Rode Kruis was snel ter plaatse om hulp te verlenen. Nauwlettend keek de jury toe terwijl liggende slachtoffers ver- voersklaar werden gemaakt. Terwijl één vrijwilliger een in fuus klaar hing, hield een ander de hartslag van de patiënt in de gaten. Andere karweitjes waren bij voorbeeld het meten van bloedruk en het voorbereiden van pijnstillende injecties. De gewonden waren medewerkers van de landelijke Organisatie Tot Uitbeelding Slachtoffers (LOTUS). Uiteindelijk ging de ploeg van Middelburg met de eerste prijs naar huis. A. Eversdijk van de colonne Kapelle werd uitgeroe pen tot beste ploegcomman- <iant. P G. M. Van Even, provin ciaal commandant van het Korps Rode Kruis Zeeland noemde het bijzonder dat een kleine provincie tien ploegen op de been krijgt. „Het Rode Kruis in Zeeland telt naar verhouding de meeste vrij willigers. Ons korps heeft bijna duizend leden. Wij denken dat de belangstel ling voor rampenbestrijding is terug te voeren op de waters nood van 1953". ONDÉ (FR) - De wandelaars oor de schone Schelde zijn af kopen weekeinde de Bel- sch-Franse grens gepasseerd, an de zaterdagetappe, die be- on in Doornik en eindigde in et Franse Mortagne namen ond de honderdvijftig wande- lars deel. Bij de vaste lopers, en kleine honderd, sloten zich couts en milieu-activisten van eolo aan. Onder hen bevond ch het Waalse Europarle- ientslid Brigite Ernst, ij de sluis van Antoing zetten Eeolo-activisten karpers uit de Schelde. Ter plekke kan aar worden gevist. De Ecolo- ctie lokte discussie uit in de oep vaste wandelaars. De in uiver water gekweekte karpers ebben in de vervuilde Schelde einig overlevingskansen. Bo- endien is de vis, als ze wordt ge- angen, niet meer geschikt voor onsumptie. Van de aankomst Mortagne maakte de regiona- televisie opnamen. Omdat lortagne niet bereid was om de 'LISSINGEN - Op het terrein an de Koninklijke Maatschap- ij De Schelde in Vlissingen 'erden zaterdag brandweer- 'edstrijden in de klasse I lage- ruk gehouden. De ploegen kre- en opdracht een brand te blus- en, die was ontstaan tijdens as werkzaamheden in het ma- azijn, waarin zich een ketel- uis bevond. Twee slachtoffers mest hierbij in veiligheid ge- racht worden. es juryleden uit de gehele pro- incie beoordeelden de preseta- es. De wedstrijden werden eorganiseerd door de Vereni- ing van Bevelvoerenden van egionale, Gemeentelijke en edrijfsbrandweren op Walche- en onder leiding van de provin- aal wedstrijdleider B. West- trate. Na verwelkoming door vi- e-voorzitter B. van de Weel wer en tijdens een koffiemaaltijd, a kritische kanttekeningen an wedstrijdleider Weststrate n juryvoorzitter A. P. Notschae- de prijzen uitgereikt door de eer H. C. Tattje, hoofd veilig- eid en milieu van de KMS. e uitslag was als volgt: 1 Kamper- ad 1158 punten, 2 Krabbendijke '24 punten, 3 Kapelle 1112 punten, 4 xel 1102 punten, 5 Heinkenszand '96 punten, 6 Amemuiden 1093 pun f 7 Ovezande 1074 punten leuwdorp 896 punten. e ploegen van Kamperland en rabbendijke zullen op 16 juni deel den aan de gewestelijke wedstrij- ln te Veere. 8 Scheldewandelaars onderdak te bieden voor een nacht, moest noodgedwongen worden uitge weken naar een natuurpark in een nabijgelegen gemeente. De protestwandelaars brachten de nacht door in eenvoudige bun galows. Zondag liep men van Mortagne naar Condé sur l'Es- caut. Bij de aanvang werd een korte protestmars door het dorp gehouden. Bij het gemeentehuis werd de alarmbel van de brand weer ingedrukt. De groep bestond zondag uit zo'n 120 wandelaars. De etappe was slechts vijftien kilometer lang. Bij de aankomst in Condé werden de Scheldewandelaars verwelkomd door de plaatselij ke burgemeester. Hij tracteerde de lopers op biologisch geprodu ceerde champagne. Vervolgens konden de wandelaars kanoën op een meer in de buurt. Wie wil de, kon ook een rondvaarttocht- je maken met een motorboot, 's Middags vond er een debat plaats over de vervuiling van de Schelde, waaraan onder andere de burgemeester van Condé en de coördinator van de Schelde- mars, A. van Himme, deel na men. VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen kan binnenkort het bestuur van de 1990 British Zee land Club op de stoep verwach ten met de vraag mee te werken aan het stichten van een club huis. De club hield zondagmid dag een eerste succesvolle bij eenkomst in de bovenzaal van café Happy Buccaneer in Vlis singen. In totaal 56 volwasse nen lieten zich inschrijven. Ver der kon de club nog 17 jongeren onder de zestien jaar als lid no teren. De leden komen uit heel Zee land. In de clu)3 zijn zowel in Zee land wonende Schotten, Ieren als Engelsen verenigd. Daarom is de naam van de vereniging ook geen English maar British Club. Ook zeven Nederlanders hebben zich als lid in laten schrijven. Zij hebben allen een relatie met een Brit. Het initiatief tot oprichting van de club is genomen door een aantal Britten uit Vlissingen. De vereniging wil Britten helpen beter te integreren in Nederland. Ook willen de clubleden hun in Nederland opgroeiende kinde ren onderwijzen in de Britse cul tuur en gebruiken. Verder is het de bedoeling dat de club in speelt op een aantal Britse festi vals en feesten. Het Smalstads Gemengd koor uit Brouwershaven won de tweede prijs tijdens het zangersmani fest in Middelburg (foto Ruben OreelI MIDDELBURG - De dertien de editie van het Zeeuws Zangersmanifest kenmerkte zich zaterdag in de Concert en Gehoorzaal in Middelburg door een grote verscheiden heid - jeugd-, gemengde, mannen- en ouderenkoren als solisten - en door een hoog peil van de uitvoeringen. Dat bleek aan het slot uit de beoordelingsstaten van de juryleden. Vooral de bekerwinnaars sprongen eruit. In drie catego rieën waren wisselbekers te verdienen. De deelnemende koren en solisten werden beoordeeld door Marte Wes ters en Bert Stolwijk, beiden lid van de muziekcommissie van de landelijke organisatie. Bij de solisten veroverde Mien de Roovere met 175,5 punten de wisseltrofee. De Belgische mezzo-sopraan kreeg vooral lof van de jury voor de goede voordracht, ritmiek en inner lijke bewogenheid waarmee de werken werden uitgevoerd. De jury noemde de twee aria's die zij na elkaar zong 'ge waagd maar geslaagd'. Het Smalstadts Mannenkoor uit Sint-Maartensdijk won voor de tweede keer op rij de wisselbeker bij de koren. In de eerste afdeling categorie A zong het dertien leden tellen de koor 266 punten bijeen. Bij de jeugdkoren kreeg Ta rantella uit Blankenberge een bijzonder goede beoordeling van de jury. Voor hun zuiver gezongen en met gevoel voor de juiste dynamiek geleverde bijdragen kregen de jeugdige Belgen 266 punten, eveneens goed voor de wisselbeker. De Zeeuwse Zangersbond Zang Veredelt tekende voor de or ganisatie van het zangfestijn. De totale uitslag: De Ruyterstad- singers, Vlissingen, 207,5 punten, 2de prijs. Hervormd Kerkkoor Ju- bilatie, Oostburg, 221 punten, 2de prijs. Titia Hagemeijer-de Grood, mezzo-sopraan, 128 punten, 3de prijs. Tarantella, Blankenberge, HORST - In het Zuid-Limburg se Horst werden zaterdag jeugdbrandweerwedstrijden gehouden waaraan zes Zeeuwse ploegen deelnamen. In de klasse junioren behaalde Middelburg de tweede plaats, Goes 1 de zevende plaats en Goes 2 de tiende plaats. In de klasse aspiranten behaalden Middelburg 2 een tweede plaats, Goes een vierde plaats en Mid delburg 1 een dertiende plaats. De Middelburgse ploegen gaan alle drie naar de landelijke finale Een team uit Zeeuwsch-Vlaanderen ontfermt zich over enkele slachtoffers tijdens de oefening van het Rode Kruiis in Sint Anna land foto Pieter Honhoff) VLISSINGEN - Autokrakers hebben in de nacht van zater dag op zondag hun slag gesla gen in de Vlissingse Kanarie1 sprenk. Twee wagens werden opengebroken. De dieven tikten de ruitjes van de linkerportie ren in. Ze stalen een cassette recorder ter waarde van 1000 gulden en een radio met een waarde van enkele honderden guldens. Inbrekers bezochten zaterdag de Vlissingse W. Alexander Ma vo aan de H. Haverkamplaan. Om 16 uur ging het inbraaka larm van de school af. De dieven hebben een onbekende hoeveel heid geld meegenomen uit een lade van het kantoor. Ze verniel den een ruit van de school om binnen te kunnen komen. Vrouwenbond - De afdeling Middelburg-Stad van de Neder landse Christen Vrouwenbond (NCVB) houdt dinsdag haar le denvergadering in De Schakel aan de Bachtensteene. M Rijn dorp-Blom uit Oostkapelle houdt een lezing over 'Vrouw, milieu en samenleving'. De ver gadering begint om 19.45 uur. Huisvrouwen - De afdeling Souburg van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen (NVHV) houdt dinsdag een kof- fiemorgen in het Rode Kruisge- bouw. Mevrouw De Ridder, lera res Mensendieck, zal een praatje houden over de methode Men sendieck en het werken ermee in de praktijk. De bijeenkomst be gint om 10.00 uur. Vrouwenbond - De afdeling Vlissingen van de Nederlandse Christen Vrouwenbond (NCVB) houdt dinsdag een ledenverga dering in het jeugdgebouw van de Petruskerk. Spreekster is me vrouw Rijken, arts in Middel burg, met als thema 'Zin en on zin van het medicijngebruik'. De aanvang is om 19.45 uur. Papegaaienburg - Het Vlis singse wijkcomité Papegaaien burg vergadert vandaag (maan dag) in de Franciscusschool aan de Flamingoweg. Aan de orde komen de onderwerpen die met de wijkbrigade van de gemeen tepolitie kunnen worden bespro ken en het woon- en leefklimaat in de wijk. De vergadering be gint om 19.30 uur. VVD De afdeling Vlissingen van de WD houdt morgen, dins dag, haar ledenvergadering in sauna Skandia aan de Zwanen- burgseweg. Aan de orde komen onder meer de gevoerde onder handelingen over een nieuw col lege van b en w. De vergadering begint om 20.00 uur. jeugdkoor, 266 punten, eerste prijs. Marjolein van Zonneveld, so praan, 147,5 punten, 2de prijs. Gemengde ouderenzangvereni- ging Zanglust, Vlissingen, 185,5 punten, 3de px-ijs. Ineke Dieleman, mezzo-sopraan, 147 punten, 2de prijs. Smalstads Gemengd koor. Brou wershaven, 197 punten, 2de prijs. Ben van Trirum, bariton, 151,5 punten, eerste prijs. Plattelands vrouwenkoor, Zierikzee, 231 pun ten, eerst prijs. Henk Volkers, bariton, 130 pun ten, 3de prijs. Gemengde Zangver eniging Canticum, Tholen, 218 punten, 2de prijs. Ludo Pieters, bariton, 149 punten, 2de prijs. En semble Marjolein van Zonneveld, sopraan en Ben van Trirum. bari ton, 170 punten, eerste prijs. Chr. gemengde zangvereniging Mara- natha, Sint-Philipsland, 224 pun ten, eerste prijs. Tonadioi-es, Oos tende, 200,5 punten, 2de prijs. Chr. gemengde zangvei'eniging Voor uitgang is ons streven, Sint-Phi- lipsland, 249 punten, eerste prijs. Mien de Roovere, mezzo-sopraan, 175,5 punten, eerste prijs. Smal stads Mannenkoor, Sint Maar tensdijk, 266 punten, eerste prijs. op 2 juni in Leerdam. Ook de ju nioren van Terneuzen hebben zich voor die finale geplaatst. De jeugdbrandweer van Vlissingen gaat zaterdag naar de selectie wedstrijden in Driebergen om te proberen eveneens een plaatstje in de finale te veroveren. ZIERIKZEE - Als de Zeeuwse mosselvissers percelen willen in het nieuwe waddengebied dat zich voor de Zeeuwse en Zuid-Hollandse kust vormt, zullen ze aan de bel moeten trekken. Andere vissers, zoals de garnalenvissers uit Voorne Putten hebben al claims gelegd. Willen de mosselvissers niet buiten de boot vallen, dan moe ten ze voor hun belangen opko men. Het hoofd van de afdeling kust visserij van de directie visserijen van het ministerie, drs M. de Vriend, maakte dat zaterdag morgen in Zierikzee duidelijk tij dens de jaarvergadering van de vereniging tot bevordering der Zeeuwse visserijbelangen (Zevi bel). Bij het departement van Land bouw en Visserij wordt een inte graal beleidsplan voor het nieu we waddengebied in zuid-west Nederland opgesteld. De na tuurfunctie en de veiligheid van het achterliggende gebied krij gen daarin de hoofdfuncties, maar er is ruimte voor neven functies, zoals de visserij. Ook de recreatie legt claims. De directie visserij probeert op te komen voor de belangen van de visserij in het algemeen, legde De Vriend uit, maar het kan geen kwaad als bij voorbeeld de mos selvissers zelf ook aan de bel trekken. Onderzoeken hebben duidelijk gemaakt dat de nieuw gevormde zandbanken aanvankelijk in de richting van de kust opschoven. Dat proces lijkt nu ten einde. Duidelijk is ook dat de banken bij gemiddeld hoog water onder water komen te staan. Tussen de zandbanken is een vrij rustig, niet al te diep gebied ontstaan. Rijkswaterstaat spreekt van een open lagunair systeem, dat ze ker mogelijkheden heeft voor de schelpdieren-visserij Niet op alle plaatsen kunnen percelen gelegd worden, zoals bij voorbeeld ter hoogte van de Haringvlietsluizen. Deze sluizen kunnen bij veel waterafvoer van de grote rivieren vervuild water spuien. De discussie die hierover binnen de directie visserijen wordt ge voerd, gaat over de vraag welke vormen van visserij elkaar ver dragen en welke elkaar becon curreren in een dergelijk gebied. Dat zijn vergelijkbare discussies zoals die voor het noordelijk Waddengebied (mosselvissers contra garnalenvissers) en de Oosterschelde (kokkel vissers contra mosselvissers) worden gevoerd. Bij de discussie aan het eind van de vergadering werd duidelijk dat er een eind kan komen aan de patstelling tussen garnalen vissers en mosselvissers, in de discussie over de Waddenzee. De Nederlandse vissersbond is best bereid tot een gesprek met de mosselvissers, zo werd duidelijk. Dat gesprek kan er al op korte termijn komen. Zevibel-voorzit ter C. J. van Liere toonde zich daar tevreden over. (Slot van pagina 5) zijde van Vlissingen zullen zo mogelijk ook worden voorzien van een kleine zandsuppletie. Bij de provincie en de ministe ries van Economische Zaken en van Landbouw en Visserij is sub sidie aangevraagd. B en w vin den het van belang dat al in april een krediet wordt verstrekt, om dat de werken voor het zomer seizoen moeten worden uitge voerd. De gemeenteraad van Vlissingen bespreekt het voor stel donderdag 26 april. De raadsvergadering in het stad huis begint om 10.30 uur. (Slot van pagina 5) ry in, omdat de IJ wél als me deklinker telt." De eerste twee ronden leverden haar niets op. In de derde en laatste ronde sloeg Sandra Krij ger ('ik puzzel iedere dag') gena deloos toe. „We moesten 'een ding' raden. Ik zag de oplossing en ik mocht voor 11.000 gulden uit de winkel kiezen. Maar daar heb je weer zoiets. Een aantal prijzen wordt gewoon afgedekt, die mag je niet kiezen. Dat kost teveel tijd, zegt men. Je wordt ontzettend opgejaagd. Mis schien kom ik daardoor wat heb berig over... Achteraf wist ik niet eens wat ik had gekozen." De superronde leverde meteen de hoofdprijs op. De opdracht was 'een plaats'. Dat was dus De Bilt. Sandra Krijger slaat geen uit zending van de televisiequiz over. Ze daagt iedereen uit om het tegen haar op te nemen. „Ne gen van de tien keer zie ik het woord. Mijn buurman heeft nog niet van mij kunnnen winnen. Nee, het is niet allemaal geluk." Vanavond (maandag) is Sandra Krijger te zien vanaf vijf voor acht tot half negen in 'Rad van Fortuin' bij RTL-Veronique. „En dan vraagt Hans van der Togt: 'Heb je een lekker week end gehad', terwijl het vrijdags allemaal werd opgenomen. Ik bedoel maar, je speelt het spel letje mee..." I I I I I M I II II II II II II 11 FT Evenementen MIDDELBURG Molenwater, 9.30-17 uur: Miniatuur Walche ren. Concertzaal, 20 uur: Concert door Enrico Pace (piano); OOSTKAPELLE - Molenweg 36, 10-12 uur: Fossielenmuseum. VLISSINGEN - Bellamypark, 14-17.30 uur: Reptielenzoo. ZIERIKZEE Concertzaal, 20 uur: Concert door Het Fodor Kwintet; Films BERGEN OP ZOOM - Roxy I, 20.15 uur: Young Einstein, a.l.; Roxy II, 20 uur: Always, a.l.; Ci- nemactueel I, 20.15 uur: Au re- voir les enfants; Cinemactueel II, 20 uur: Look who's talking, a.l.; Cinemactueel III, 20 uur: The war of the roses, a.l; GOES - Grand, 20 uur: Tango Cash, a.l.; HULST De Koning van Enge land, 20 uur: Koko Flanel, a.l.; 20 uur: Look who's talking, a.l.; 20 uur: Weekend at Bernie's, a.l.; 20 uur: The war of the roses, a.l.; MIDDELBURG - Electro, 20.30 uur: Dead poets society, a.l.; Schuttershof, 20.30 uur: The cook, the thief, his wife, her lover, a.l.; TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Tango Cash, a.l.; 20 uur: Born on the fourth of july, a.l.; VLISSINGEN - Alhambra I, 20 uur: Look who's talking, a.l. Al hambra II, 20 uur: Black rain, a.l. Tentoonstellingen AARDENBURG Museum, 14-17 uur: 45 jaar grensover schrijding koningin Wilhelmina te Eede (t/m 1/10). GOES Gemeente-archief, 10- 12 en 13-17 uur: 'Geknipt voor de toekomst', foto's van B. van de Plasse (t/m mei). HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude land bouwwerktuigen. KRUININGEN - Gemeente huis, 9-17 uur: Werken Leuntje Vogelaar (t/m 30/6). MARIEKERKE Gemeente huis, 9-16.30 uur: Werken Dicky Gast-Koning (t/m 3/5); MIDDELBURG Zeeuwse Bi bliotheek, 17.30-21 uur: Molens in Zeeland (t/m 12/5) en 55 jaar Veilig Verkeer Nederland; ZKC, 17.30-21 uur: Werken Han ter Keurs; Zeeuws Museum, 10-17 uur: Bloemen uit de kelder werken negen kunstenaressen rond de eeuwwisseling (t/m 30/4) en Werken Liliane Vertessen en Berlinde de Bruyckere (t/m 6/5). NEELTJE JANS - Topshuis, 10-17 uur: Delta expo en Ver keer, vervoer en communicatie OOST-SOUBURG - Biblio theek, 13.30-17.30 uur: Tri-chem, verftechnieken op verschillende materialen (t/m 28/4). OOSTKAPELLE - Zeeuws Bio logisch Museum, 13.30-17 uur: Nederlandse roofvogels (t/m 6/5). TERNEUZEN - Stadhuis, 8.30- 12 en 13.30-16 uur: Grafieken en schilderijen Mohammed Larbi Hamidi (t/m 27/4). VEERE - Grote Kerk, 10-17 uur: Bronzen plastieken Jos Weiten (t/m 1/7) en diverse expo sities (t/m 30/10). VLISSINGEN - Gevangento ren, 12-14 uur en vanaf 17 uur: Werken Jan A. Berkelouw (t/m 29/4). Stedelijk Museum, 10-17 uur: Schilderijen Nic. Hopman. IJZENDIJKE - Streekmu seum, 10-12 en 13-17 uur: Belgi sche krijgsgevangenen in de Tweede Wereldoorlog (t/m 30/4) en Het Reddingswezen op de Westerschelde; Aurinhuis, 10-20 uur: Fotovira- ges Wino Evertz (t/m 30/4). ZIERIKZEE Maritiem Mu seum, 10-17 uur: Scheepsmodel len en schilderijen. Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 06-11 SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrou wen', tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 16-20 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 01180-28800. Aids Infolijn: tel. 01180-38384.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 7