Cambrinus verstevigt koppositie Zaalvoetbal in Hulst Koewacht veilig na zege op IJzendijke Peter Remmé in de marathon van Rotterdam beste Zeeuws-Vlaming sport RIA en Schoondijke helpen Noormannen Conflicten teisterden bilj artkampioenschap RSV geen partij voor Zeeuws-Vlamingen MAANDAG 23 APRIL 1990 Oostburg Regioklas dames Rottier weigerde te spelen Van Overbeeke en Buzeijn winnaars in Zuidzande Uitslagen Hoofdrol voor Boudewijn Rietjens Voorjaarsmoeheid De touwtrekkers van Cambrinus (foto Camïle Schelstraete) AXEL - De Axelse touwtrekvereniging Cambrinus heeft zijn koppositie in de competitie van het distrikt Zuid in de klasse tot 680 kilogram verstevigd. In de thuiswedstrijd behaalde Cambrinus twaalf punten, waarmee zij hun totaal op vieren twintig brachten. Het Brabantse Driesprong kwam in Axel niet verder dan drie punten. Vriendenkring uit het Belgische Kiel- drecht trok in Axel zes keer aan het langste eind. Beide ploegen delen met een totaal van elf punten nu de tweede plaats. De Axelaars krijgen hierdoor een uitstekend uitzicht op de na- competitie. waarin ook het kampioenschap van Nederland wordt beslist. In de klasse tot 640 kilogram moet Cambrinus de eerste plaats; delen met Jagersrust uit Schijf. De Zeeuws-Vlamingen kwamen zondag 32 keer aan het touw en trokken hierbij 28 keer aan het langste eind. De vier keer dat de Axelaars tekort schoten, waren voldoende voor de Brabanders om zich naast Cambrinus aan de leiding te scharen. Stand aan de kop van de ranglijst in de klasse tot 680 kg: 1 Cambrinus (Axell 2-14: 2 Jagerslust (Schijf) 2-14; Boskrekels (Sprundel) 2-6. Tot 680 kg: 1 Cambrinus 2-24; 2 Driesprong (Zundert) 2-11; 3 Vriendenkring (Kiel- drecht) 2-11. ROTTERDAM Overal wa ren ze vandaan gekomen, die 10.500 deelnemers die de tien de Marathon van Rotterdam zondag trachtten af te leggen. Tussen dit massale veld ver schenen ook enige Zeeuws- Vlamingen aan de start. De plotselinge stijging van de temperatuur was ook voor hen de grootste tegenstander bij hun tocht over 42 kilome ter en 195 meter. Peter Rem mé was van hen de sterkste. Rotterdam was gisteren her schapen in een 'loopstad'. Het sprookje van Jos Hermes en zijn 1500 medewerkers be leefde voor het publiek onge twijfeld één van haar mooiste uitgaven, want gedurende de gehele marathon baadde de Maasstad in het zonlicht. Voor vele deelnemers was het plotselinge voorjaarsweer minder welkom. De 'ideale marathon-tempe ratuur' van zo'n dertien gra den werd met vijf graden over schreden en dat was toch iets te warm voor een deel van het immense deelnemersveld. Piet Gans was een van de Zeeuws-Vlaamse deelnemers die door de temperatuur ge veld werd. Na 17 kilometer, bij de Willemsbrug was het ge zicht van de Axelaar al der mate getekend dat voor het vervolg van zijn wedstrijd ge vreesd kon worden. De verwachtingen kwamen uit, want, geplaagd door krampen moest Gans na 35 kilometer de pijp aan Maar ten geven. Eenzelfde lot was Gans' plaatsgenoot Piet Verschel ling beschoren. Ook voor hem was deze tiende editie van de Rotterdamse marathon te zwaar, waardoor hij moest uitvallen. Peter Remmé was aan het 42 kilometer en 195 meter lange karwei begonnen met het doel een tijd onder de 2 uur en 40 minuten neer te zetten. Alhoewel de Terneuze- naar als eerste Zeeuws-Vla ming de finish op de Coolsin- gel passeerde slaagde hij niet in zijn opzet. Hij moest met een tijd van 2.49 genoegen ne men. Ook Trees Roegiest had het liever een stuk minder warm gezien. „Het was niet te doen", vond ze, nadat ze in een tijd van 3.36.00 gefinished was. „In het Kralingse Bos was het zelfs 22 graden. Die plotselinge temperatuursstij- ging met de hoge vochtig heidsgraad van de lucht zijn dan eigenlijk niet te verwer ken". Over haar tijd was de Sas van Gentse dan ook niet te spreken. „Daar ben je dan maanden voor bezig geweest. Maar ja, ik troost me maar met de gedachte dat ik hem toch binnen de vier uur heb kunnen uitlopen. Want dat kunnen velen niet zeggen". Jan Haalboom liep een prima marathon door een tijd van 2.58.56 op de klokken te zet ten. Ook voor hem was het weer echter niet ideaal. „In de eerste helft van de wedstrijd ging het nog wel", zo vertelde de Hulstenaar na afloop. „Maar daarna ging het toch zwaar doorwegen. Met deze temperatuur verspeel je ook flink wat tijd aan het drinken onderweg, maar dat is nodig ook. Voor een goed resultaat moet je je lichaam onderweg wel goed verzorgen". Ook veteraan Hans Jasperse bleek op het juiste moment over de goede benen te be schikken. Het eerste echte ob stakel op de route, de Wil lemsbrug werd door velen in zijn gezelschap al flink zuch tend genomen, maar de Axe laar toonde zich op dat mo ment nog erg fris, hetgeen zijn weerslag had op het verdere verloop van zijn wedstrijd. In een knappe tijd van 3.16.39 ging hij uiteindelijk over de meet. Uitslagen Zeeuws-Vlaamse deel nemers Marathon van Rotterdam (voorlopig); Peter Remmé Terneuzen 2.49.00; Jan Haalboom (Hulst) 2.58.56; Ka- rel Meertens Hoek 3.15.03; Hans Jasperse (Axel) 3.16.39; Rob van de Walle Zuiddorpe 3.22.00; Ron- ny Bouchout (Axel) 3.23.50; Adrie de Regt Hoek 3.24.18; Trees Roe giest Sas vanb Gent 3.36.00; Jan Florussen Axel 3.47.09; André Obrie Sas van Gent 3.48.37; Addy de Gughteneire Sas van Gent 3.49.00; Christianne Vermorcken Nieuwvliet 4.02.00. TERNEUZEN - De strijd om de periodetitel in de tweede klas van het afdelingsvoetbal lever de zondag zowel voor RIA als Schoondijke een punt te weinig op. Het duel tussen beide teams eindigde in VVestdorpe in een 2-2 gelijkspel. Dit tot genoegen van Noormannen, dat nu de beste papieren heeft voor het winnen van de tweede periodetitel. De eerste periode is ai gewonnen door RIA. Sluis zette het herstel voort met een 2-0 overwinning tegen SDO. Kampioen Graauw bleef op een punt (2-2) steken in en tegen Renesse, terwijl Hul- sterloo verdienstelijk gelijk (1- 1) speelde tegen Kwadendam- me. Zaterdag-tweedeklasser Spui behaalde in de uitwedstrijd te gen ZSC een 2-2 resultaat. RIA-Schoondijke 2-2 (1-1)- Een goede start van RIA dat werd uitgedrukt in een doelpunt (1-0) van André Vercruysse. Vlak voor rust scoorde Jos Dieleman met een schitterend afstands schot de gelijkmaker (1-1). In de tweede helft bleven beide teams aan elkaar gewaagd. Toen Guus de Smit Schoondijke een kwar tier voor het einde op 2-1 zette, leek het moeilijk voor de West- dorpenaren om alsnog langszij te komen. In dezelfde minuut werd RIA beloond. Een hoek schop van Rob Duitemeijer werd door Jean-Pierre van Dors- selaer afgewerkt (2-2). Een te rechte eindstand. Sluis-SDO 2-0 - De thuisclub speelde een van zijn beste wed strijden. SDO kwam er hoege naamd niet aan te pas. Voor rust wilde het scoren bij Sluis nog niet lukken, maar in de tweede helft waren twee treffers van Raymond Hubregtse ruim vofl doende voor de 2-0 winst. Kwadendamme-Hulsterloo 1-11 Een gelijkopgaande wedstrijl die tien minuten te vroeg eindisl de. In de tweede helft was er vool tien minuten een afkoelingspJ riode, nadat er problemen ware! onstaan met de Hulsterlool grensrechter. De scheidsrechte! had hier kennelijk geen rekel ning mee gehouden. Na een O-I ruststand, zette Freddie de Kinl Hulsterloo via een fraai al standsschot op een 1-0 voorl sprong. Daarna dicteerde dl thuisclub het spel en Kees Fran| se maakte dan ook verdiend lijk (1-1). Renesse-Graauw 2-2 - Tot tweel keer toe kwam Graauw via vrijel trappen aan het gelijkmakend! doelpunt. Nadat Misja van def Hoek voor Renesse 1-0 scoorde! kon Edwin Molders uit een vrije| trap voor de gelij kmaker 1 -1tel kenen. Na een half uur kwam de[ thuisclub opnieuw op voor! sprong dankzij een doelpunt (2-1 1) van Leen Rademaker. No»l voor rust, had een vrije trap van| Mark van Troost voor Graauwl succes (2-2), hetgeen tevens i eindstand betekende. ZSC-Spui 2-2 - Een goed resul-l taat van de Zeeuws-Vlamingen.l Adri de Jonge gaf ZSC eerst een! 1-0 voorsprong, maar Hans Die-[ leman trok even later de stand inl evenwicht (1-1). Net voor rustl kwam Spui aan de leiding (2-1) door een doelpunt van Adrie I Koekoek. De tweede helft wasl nauwelijks begonnen of Gerritl de Voogd kon uit een strafschopl de terechte (2-2) eindcijfers opl het scorebord brengen. Hier| bleef het bij. HULST - Met hangen en wurgen sleept het team van De Smickel zich naar het einde van de zaal voetbalcompetitie in Hulst. De tweedeklasser liet vorige week voor de tweede achtereenvol gende keer verstek gaan, omdat er geen voltallige ploeg op de been kon worden gebracht. Dat leverde 't Laantje een reglemen taire overwinning op. In de eer ste klas werd het duel tussen Den Ouden Arend en Mortier/ Ivens niet gespeeld, als gevolg van een misverstand bij de laatstgenoemde ploeg ten aan zien van de aanvangstijd. Mor- tier/lvens werd als winnaar aangewezen. De uitslagen in de eerste klas: Den Ouden Arend- Mortier/Ivens 0-5; Van der Gucht- Bleijenbergh/Vajo 2 5-3: Meerpaal- Zilveren Kruis 1-3; Nec- kermann- GTI 6-2. Tweede klas: Woi- schendorf/The Corner- Bilderbeek 5- 2; De Kroon- Klaus/Th. Biesbroeck 2 4-5; De Ruijter- Bogaert/Huibertje 10-2; De Smickel- 't Laantje 0-5. De stand in de eerste klas: Van der Gucht 23-43: Paradijs 23-33; Zilveren Kruis 23-31; Bleijenbergh/Vajo 2 33- 27; Neckermann 23-22; Den Ouden Arend 24-20; Meerpaal 23-16; Mor tier/Ivens 23-12; GTI 23-4. Tweede klas: Klaus/Th. Biesbroeck 2 23-44; De Ruijter 23-39; 't Laantje 22-26; De Smickel 23-20; Torro 23-20; Bogaert/ Huibertje 24-19; De Kroon 23-16; Bil derbeek 23-13; WolschendorfThe Corner 22-9. De tweede promotieplaats in poule C van de recreatieve zaal- voetbalcompetitie in de Oost- burgse sporthal is veroverd door Kombuis. Het team kwam twee maal tot winst en stelde op die manier een plaatsje in de B-pou- le zeker. WOD Cadzand werd met 4-2 geklopt, waarna Van Looy er zelfs met 6-1 aan moest geloven. De kampioenen van de drie pou les lieten er geen twijfel over be staan dat hun titel gerechtvaar digd was: alle drie wonnen. Oud Sluis versloeg Albert Heijn met 4-1, Steenfabriek voetbalde met 11-2 degradant FC'83 van de vloer en Jansen Sport onder-I streepte nog eens het krachts-l verschil door het op de derde| plaats geëindigde BoemerangJ met 7-2 terug te wijzen. Deze week vallen de laatste be-| slissingen in het West Zeeuws- Vlaamse recreatieve voetbal. I Gemeente Ootburg moet in het! duel tegen Albert Heijn in poule I A door winst trachten degrada-1 tie te ontlopen. Attent Boys! heeft aan één puntje genoeg te-1 gen Rode Leeuw om zeker te zijn| van promotie in poule B. Uitslagen: Poule A: Mijnders-OBS Breskens 5-1 0; Albert Heijn-Oud Sluis 1-4. Poule B: Steenfabriek-FC'83 11-2; Aers-Rode Leeuw 2-2. Poule C: Boemerang-Van de Sande| 3-2; WOD Cadzand-Kombuis 2-4; Van Looy-Kombuis 1-6. Standen: Poule A: Oud Sluis 18-33; OBV 18-23;.| Albert Heijn 16-22; Rabo 2 18-21; Ve teranen 18-19; Mijnders 18-14; Tem- boys 17-13; OBS Breskens 18-11; Ge meente Oostburg 17-9; De Block 18-7. Poule B: Steenfabriek 17-34; Attent I Boys 17-22; Amro 18-21; Rode Leeuw 16-18; Telepost 18-18; Lekens 18-17; Aers 17-16; Administratief personeel] 18-15; FC'83 17-6; Rabo 1 18-5. Poule C: Jansen Sport 19-38; Kom buis 19-33; Boemerang 20-29; WOD Cadzand 20-20; Van de Sande 19-17; Riemens 18-17; FNV Houtbond 20- 14; Haheti 20-13; Van Looy 19-13; PZEM 20-13; Chez René 18-1. In de regionale zaalvoetbalklas voor damesteams werden dé laatste wedstrijden gespeeld, j Dolf Schoot (in de A-klas) en Dis co Love (B-klas) kwamen twee keer met succes in actie. De uitslagen in de A-klas: Dolf Schoot- AZWZ 3-1; Dolf Schoot-Van der Spa/De Kroon 7-3. B-klas: Bobo's Gym- Marine Service 0-11; Disco Lo ve- Johan de Block 1-0; Disco Love- Van Jole/Mussenist 1-1. De eindstand in de A-klas: Th. Bies- broeck/Klaus 12-23; Van der Spa/De I Kroon 12-16; Dolf Schoot 12-12; j AZWZ 12-6; Biezentrappers 12-3. B- klas: Marine Service 12-24; Disco Lo ve 12-11; Bobo'sGym 12-10; Johande Block 12-8; Van Jole/Mussenist 12-5. TERNEUZEN - Het biljartkam pioenschap kader 38/2 van het district Zeeuwsch-Vlaanderen werd vorige maand in Aarden- burg afgesloten met een fikse rel. Titelkandidaat Johnny Rot tier weigerde toen de slotpartij van het toernooi te spelen onder de arbitrale leiding van Louis van der Hooft uit Terneuzen. Wedstrijdleider Eddy de Wispe- laere van de organiserende ver eniging BCD greep in om het toernooi te redden, riep een an dere arbiter op en zag Rottier kampioen worden. Een furieuze Van der Hooft was inmiddels opgestapt, maar zwoer geen genoegen te zullen nemen met de manier waarop hij door De Wispelaere was behan deld. Die had vooraf toegezegd dat de Terneuzenaar de finale partij zou mogen leiden. Niet zo slim omdat Johnny Rottier bij deelname de voorwaarde had gesteld niet onder arbitrage van Louis van der Hooft en diens echtgenote te willen spelen. De GBC-speler had die 'veiligheid' ingebouwd na een conflict, een vijftal jaren geleden, waarin Van der Hooft Rottier van onsportief gedrag had beschuldigd. Twee partijen tevreden stellen kon natuurlijk nooit. Dat werd Eddy de Wispeiaere uuidelijk toen Rottier met overmacht over alle tegenstanders heen liep en zich ongeslagen aandien de voor de slotronde. Na de in greep van De Wispelaere diende Louis van der Hooft meteen een klacht in bij de strafkamer van het district. Die bekeek de aan klacht tegen BCD, vond dat op de houding van beide partijen weliswaar wat aan te merken was, maar zag verder geen straf waardige feiten. In een brief aan Van der Hooft werd de district sarbiter dan ook verzocht om de klacht in te trekken. „Maar dat doe ik nooit. Er moet een uitspraak komen. Hoe die er uit komt te zien speelt op dit mo ment niet, ik wil dat er een pro cedure gestart wordt", liet Louis van der Hooft zich afgelopen za terdag uit. Hij krijgt zijn zin: be gin mei komt de DSK (Districts Straf Kramer) bijeen om de 'zaak' Van der Hooft-De Wispe laere te behandelen. „Naar alle waarschijnlijkheid komt er een berisping uit' zei een van de le den van de strafkamer gisteren. Johnny Rottier blijft een echte kampioen, met Louis van der Hooft en Eddy de Wispelaere is ook het biljartdistrict Zeeuwsch-Vlaanderen de verlie- Trees Roegiest en l'iet Gans staan klaar om af te reizen naar Rotterdam (foto Camïle Schelstraete ZUIDZANDE - Rudy Buzeijn bij de A-categorie en Mark van Overbeeke bij de recreanten zijn zondag de winnaars gewor den van de Zevendraaierskoers, de traditionele openingswed strijd van de Zeeuws-Vlaamse (wieler)trimfederatie in Zuid zande. Rudy Buzeijn, Mark van der Meulen. Eddy Cromheecke en Niek de Taeye lieten het A-pelo ton al in de tweede ronde van dit West-Zeeuws-Vlaamse crite rium hun achterwiel zien. Voor beeldig samenwerkend fietste het kwartet anderhalve minuut voorsprong bij elkaar en wacht te toen de tegenacties van de groep af. Die kwamen er net voor half koers, maar Daan Verhulst, Henk de Bruijne, Ron de Jonge, Herman Muller en Rick de la Ruelle kwamen nooit dichter dan een minuut en bepaalden zich er tenslotte toe om de grote groep op afstand te houden. In de laatste ronde lieten Buzeijn en Van der Meulen de twee oud amateurs nog in de steek. Bu zeijn won gemakkelijk nadat zijn medevluchter in de laatste meters nog kwam te vallen. De recreanten begonnen het nieuwe seizoen zoals het vorige werd afgesloten: met een massa sprint. Mark van Overbeeke kwam er als winnaar uit tevoor schijn. A-categorie: 1. Rudy Buzeijn. Schoondijke; 2. Mark van der Meulen, IJzendijke; 3. Eddy Cromheecke, Aardenburg; 4. Niek de Taeye. Eede; 5. op 1.30 min. Daan Verhulst, Waarde; 6. Henk de Bruijne. Terneuzen; 7. Ron de Jonge, Goes; 8. Herman Muller. Terneuzen; 9. Rick de la Ruelle, Axel; 10. op 2.00 min. Wil ly de Feber. Hoek: 11. J. Westrae- te, Waarde; 12. Cor Verplanke, Biervliet; 13. Jan Dubbe.ldam, Sas van Gent; 14. Honoré Pie- ters. Heikant; 15. Fonny Mar tens. Koewacht. Recreanten/Veteranen: 1. Mark van Overbeeke, Overslag; 2. Adrie Jansen, Oostburg: 3. Ed win Koets, Oostburg; 4. E. Ver- maire, Zelzate; 5. E. Claeys. IJ zendijke: 6. Luuk Martens, Koe wacht; 7. R. de Bevelander, Sas van Gent; 8. Rudy Lammens, Oostburg; 9. Frans Bouchaut, Sluiskil; 10. Ruud Melse, Ter neuzen. Sluiskil blijft in de race KOEWACHT - In de euforie van de 3-1 overwinning op mede-de gradatiekandidaat IJzendijke, die voor zijn ploeg vrijwel zeker behoud van het vierdeklasser schap betekent, schreef Koe wacht-trainer Jos Oppeneer die te ruim uitgevallen zege vooral toe aan karakter. Helemaal waar was dat niet. Oppeneer be sefte dat ook meteen en stelde vrijwel onmiddellijk zijn visie bij: „in de tweede helft dan toch". Het resultaat was er niet minder om. In de openingsfase van de wed strijd hadden de bezoekers on getwijfeld het beste van het spel. Slordig balverlies, weinig bewe ging, spaarzame agressie en veel verloren duels moeten het eerste half uur een martelgang zijn ge weest voor de Koewacht-trainer. Maar omdat ook IJzendijke 'op safe' ging en veel mensen achter in hield, bleef het in die fase bij optische dreiging en kreeg de thuisclub in het laatste kwartier de beste kansen. Mario Wijnacker hielp de eerste om zeep door alleen voor IJzen- dijke-doelman Van de Viiver over te schieten en de voorzet van Van Nieulande kort daarna vond alleen bezoekende verde digers. De 0-1 ruststand, tot stand gekomen na een door Pe ter de Putter doorgekopte in gooi, die een volkomen vrij staande Frank van de Vijver een niet missen kans bood, was ech ter volkomen verdiend. Koewacht demonstreerde de voorjaarsmoeheid aanvankelijk ook in de tweede helft nog. Het had fataal kunnen zijn als Peter de Putter vrijwel direct na de hervatting de unieke kans op een 2-0 voorsprong had verzil verd. Maar de IJzendijke-spits faalde en schudde met die mis ser de tegenstander wakker. Ineens was daar het karakter waar Oppeneer later de winst aan toeschreef. En de vlam sloeg echt in de pan na de gelijkmaker van Bou Rietjens. Tot dan was de Koewacht-aanvaller onder hevig aan -soms ondermaatse- kritiek van de eigen aanhang. Na het doelpunt, uit een voorzet beheerst achter Van de Vijver geduwd, groeide 'Bou' uit tot de publiekslieveling nummer één. Met oog voor de show en een weerwoord aan de critici hielp de grillige Koewacht-spits zijn ploeg daarna op weg naar de ze ge. In een steeds chaotischer verde digende laatste linie van de be zoekers (die ook slordig met een aantal uitstekende scoringskan sen omsprongen) penetreerden Koewacht-aanvallers steeds dreigender. In dat decor zette Jacky Lam bert kort voor tijd en na een goe de combinatie, die bij Rietjens startte alle bezoekende verdedi gers, doelman Van de Vijver in cluis, voor schut met een droge knal in de kruising, 2-1. En na een counter van IJzendijke, die in schoonheid stierf op de lat bo ven Koewacht-doelman Raes, werd het risico dat de gasten wel in hun spel móesten stoppen, be heerst afgestraft door Mario Wij nacker. Die bleef winnaar in het duel met de ver uitgelopen Van de Vijver en trapte toen laconiek de 3-1 op het scorebord. Geflat teerd, maar dat was Koewacht een zorg. Een fel duel om de bal tussen een speler van IJzendijke (gestreepte shirts) en een speler van Koewacht (foto Camïle Schelstraete) SLUISKIL - Slechts één verwijt kon Sluiskil-trainer Piet de Koeijer zijn elftal zondag, in de thuiswedstrijd tegen RSV, ma ken. Van de zeker vijftien reëele mogelijkheden, die de Zeeuws- Vlamingen zich wisten te schep pen. werden er slechts twee be nut. Qua veldspel vernederde Sluiskil de reeds zeker van de gradatie zijnde Brabantse vol komen, maar de score bleef 'slechts' op 2-0 steken. Met die overwinning blijft Sluiskil ove rigens nog volledig in de race om de derde periodetitel. Tegen het onderaanstaande RSV bewees Sluiskil zondag middag wel degelijk tot goed voetbal in staat te zijn. Met veel flair werden de aanvallen via de vleugels opgebouwd, waarbij de vleugelspitsen Akke Ganpat en Gerard Maas constant voor drei ging zorgden. Daarbij waren de opkomende middenvelders Ar no Zwegers en Bennie van Leeu- we een enorme steun voor de aanvallers. Kortom, Sluiskil speelde zon dagmiddag veel over de vleugels en wist zich daardoor een over vloed aan kansen te creëren. Maar het grootste probleem was het afmaken van de mogelijkhe den. Paul van der Hooft had een complete off-day, waardoor in feite de inkomende middenvel der Dennis de Bruijne als afwer- ker moest dienen. De Bruijne was dan ook de maker van het eerste doelpunt, dat in de eerste minuut van de tweede helft uit eindelijk de score openbrak. Want het mocht een wonder he ten, dat Sluiskil toen nog geen riante voorsprong had weten op te bouwen. Immers, het aantal kansen was legio maar zoals reeds eerder vermeld Van der Hooft was er niet 'bij' en ook Zwegers, Maas en Ganpat kon den niet tot scoren komen. Daar bij stond wel tot twee maal toei de paal succes in de weg. Eerst op een poging van Dennis de Bruijne en later bij een schitte rende actie van Akke Ganpat. De technisch begaafde spits zet te drie tegenstanders op het ver keerde been, maar zijn inzet werd door de paal gekeerd. En daarnaast bleek ook doelman Eric Stoffelen een behoorlijke sta-in-de-weg. Verdedigend zat het zondag bij Sluiskil ook goed in elkaar, al dient gezegd te worden dat de aanvallen van de ploeg uit Ruc- phen meestentijds chaotisch van opzet waren. Toch scoorde de Zeeuws-Vlaamse defensie met een beresterke Willy de Jae ger een ruime voldoende. En ging er daar nog eens iets mis. dan was ook doelman Frans van der Veen goed bij de les. Afwerken. Dat was dus het pro- bieem bij Sluiskil. Die ene treffer van Dennis de Bruijne aan het begin van de tweede helft werkte uiteindelijk toch nog niet meer bevrijdend op de scoringsdrang van de aanvallers. Want die be nauwde 1-0 voorsprong bleef tot een paar minuten voor het einde op het bord staan. Toen maakte Arno Zwegers aan alle onzekerheid een einde. Ge rard Maas werd in de diepte aan gespeeld; de rechterspits zag voor het doel zowel Paul van dei- Hooft als Arno Zwegers volko men vrij staan. De pass van Maas werd door Van der Hooft gemist. Zwegers maakte het ka rei toen koelbloedig af door eerst doelman Stoffelen te omspelen en daarna de bal in het lege doel te schuiven: 2-0. SIuiskil-RSV 2-0 (0-0). 46. Dennis de Bruijne 1-0: 88. Arno Zwegers 2-0. Scheidsrechter: Fitters uit Drunen. Toeschouwers: 125.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 28