PZC Dorpsraad hield in Retranchement goed bezochte hoorzitting Scouts verdienden Pauselijk ereteken voor jubilerende kerkorganist insignes streek ^6 Expositie IJzendijke over reddingswezen met kanon geopend Vara-tv maakte opnamen van de Sluisse Rakkers Gemeente Hontenisse Dnterprice Terneuzense bibliotheek verhuurt 100.000ste CD A TOUZ3 ADVERTEREN DOET VERKOPEN MAANDAG 23 APRIL 1990 Lentebeurs in Philippine trok veel bezoekers Dixielandfeest Porgy and Bess Reorganisatie Jutten CLINGE Koninginnedag in Hoofdplaat Vrachtwagens Vierde interessekamp in De Braakman Johan Vernimmen in Stoppeldijk onderscheiden Activiteiten dodenherdenking RELATIEGESCHENKEN - STICKERS SP0RTKLEDING - SPORTPRIJZEN - Winkelcentrum Serlippens Terneuzen, tel. 01150-30912 24 april 28 april 3 mei 5 mei GEMEENTE OOSTBURG PHILIPPINE - De lentebeurs in het multifunctioneel centrum De Kaaie in Philippine is een succes geworden. Meer dan 1200 bezoekers bezochten vrijdag en zaterdag de twaalf stands van de Philippiense middenstan ders. Voorzitter van het 'Comité Lentebeurs' C. Buijze was zater dagavond dan ook een tevreden man. „We wilden laten zien dat Philippine meer te bieden heeft dan mosselen alleen. En de standhouders hebben dit op een geweldige manier gedaan." Volgens bestuurslid Connie van Hecke van de middenstandsver eniging krijgt de beurs zeker een vervolg. ,,De opzet is geslaagd en mede dankzij de nieuwe accom modatie, het nieuwe gemeen schapscentrum, gaan we er vol gend jaar mee door." Een vol gende actie in Philippine is het versieren van gevels en tuinen met geraniums om Philippine zo een 'fleuriger' aanzien te geven. TERNEUZEN - Porgy and Bess was zaterdag afgeladen tijdens de jubileumavond van de N. O. Longfield Jazzcrackers. De tien jaar bestaande Terneuzense jazzband kwam aan het eind van het kleine dixielandfesti- val nog met een verrassing in de persoon van zangeres Lian Ha melink. Om half negen werd de klok tien jaar terug gezet met een optre den van de Flying Dixies. Deze jonge Terneuzense jazzband be staat uit leden van de harmonie De Vliegende Hollander. Burge meester Barbé opende het mi- ni-jazz-festival daarna officieel. Hij uitte daarbij zijn respect voor de wijze waarop de N. O. Longfield Jazzcrackers in tien jaar gegroeid zijn. De Terneu zense burgervader stond ook even stil bij het promotionele be lang voor zijn gemeente, dat uit gaat van de concerten die de jazzband in binnen- en buiten land geeft. De hommage aan de oprichter van Porgy and Bess, wijlen Frank Koulen - zo betitel de Barbé de dixielandavond - werd hierna voortgezet met een optreden van de Borderline Jazzband uit Maldegem en de Beet City Jazzband uit Sas van Gent. Vanaf omstreeks middernacht gaf de jarige N. O. Longfield Jazzcrackers een ruim één uur durend concert, met medewer king van Lian Hamelink. Mijlpaal op Bibliotheekdag TERNEUZEN - Hoewel de Openbare Leeszaal en Biblio theek in Terneuzen sinds jaren krap bij kas zit en er echt ge knokt moet worden voor het be houd van bijvoorbeeld het fi liaal in Terneuzen-Zuid, ver toont de belangstelling voor uit te lenen boeken, platen, CD's en videobanden een stijgende lijn. Zaterdag, tijdens de landelijke Bibliotheekdag, werd even stil gestaan bij een mijlpaal: het uitlenen van de 100.000ste CD. Burgemeester drs R. C. E. Bar bé. zelf oud-voorzitter van de bi bliotheek, overhandigde B. Hol- laers een bon, goed voor 'de huur' van vijftig CD's. De Ter neuzense 'bieb' aan de Oostkolk loopt, zo werd zaterdagochtend verschillende malen benadrukt, op alle mogelijke gebied voorop. Datwas in 1971 alhet geval, toen de eerste fonotheek in Zeeland werd geopend. En dat gebeurde later opnieuw met de CD-afde- ling, gevolgd door de video theek. De bibliotheek beschikt over ruim 5000 CD's en minstens zoveel elpees. Daarnaast zijn er ruim 750 videobanden beschik baar. Burgemeester Barbé zaterdag ochtend: ..Het bibliotheekbe- stuur houdt heel nadrukkelijk de vinger aan de pols, weet pre cies wat er speelt in de samenle ving en stemt het aanbod daar op af. U was met de fonotheek destijds de eerste in Zeeland en hetzelfde geldt voor alle mogelij ke andere zaken. Ik heb bijzon der veel bewondering voor de prestaties die u neerzet, met be perkte middelen en een enorme inzet van een niet al te grote groep medewerkers. In het verle den is weieens gesproken over een verdergaande samenwer king, het opgaan in een groter verband. Ik denk dat het een goede zaak is dat dit bestuur echt geworteld is in de Terneu zense samenleving. Juist die band maakt het u mogelijk de behoeften van die gemeenschap te herkennen en te erkennen." Secretaris J. Stenvert had kort tevoren nogeens gewezen op de veranderingen in de structuur van de bibliotheek. Er wordt ge werkt aan een bestuurlijke reor ganisatie (de invloed van de ge meente wordt straks wat min der). Daarnaast baart de situatie rond het filiaal in 'Zuid' het be stuur zorgen. Stenvert: ,.We zit ten financieel wat moeilijk en dat zou uiteindelijk kunnen lei den tot sluiting van dat filiaal." Het bestuur is overigens bereid al het mogelijke te doen om die dreiging af te wenden. Tegen Barbé zei hij: ,,Als oud-voorzit ter kunt u het natuurlijk niet maken om mee te werken aan sluiting van dat filiaal." Barbé gaf hem groot gelijk. „Wij onder kennen de functie van dat filiaal. Vandaar ook dat de gemeente zich uiterst soepel heeft opge steld en. via een tussenoplos sing, toch garandeert dat het fi liaal tot half '91 open blijft." De Bibliotheekdag in Terneuzen werd muzikaal opgeluisterd door de stichting Toonbeeld. In de ochtenduren traden een bla zerstrio, een keyboard-ensemble en een jazz-ensemble op. Het was overigens erg druk in de bi bliotheek. In de Openbare Leeszaal en Bi bliotheek in Sas van Gent liep het zaterdag storm. Er was voor al veel belangstelling voor de (goedkope) afgeschreven boe ken. maar daarnaast trokken ook de informatiestands van de vrijwillige brandweer, de werk groep 'Huishouden en Milieu' (met leuke wedstrijdjes) en Vei lig Verkeer Nederland veel be langstelling. Voor de deur van de bibliotheek stond trouwens een brandweerwagen. Vele tiental len kinderen kropen erin en waanden zich even ?en heuse brandweerman of -vrouw. Plaatsvervangend hoofd Marian Martens was. na afloop, uiterst tevreden. „We hebben veertig nieuwe leden ingeschreven. En dat is voor Sas van Gent heel veel." De vier personeelsleden van de bibliotheek verstrekten de hele dag alle mogelijke infor- m.atie. En een aantal vrijwilli gers schonk een kopje koffie. Burgemeester Barbé bij een van de CD-bakken in de Terneuzense bibliotheek. Rechts 'winnaar' B. Hollaers en in het midden het hoofd van de fonotheek, Nicole Wijnands (foto Camile Schelstraete IJZENDIJKE - Een tentoon stelling over het reddings wezen is vanaf zaterdag te bezichtigen in het streek museum 'West-Zeeuwsch- Vlaanderen Presenteert' in IJzendijke. Vice-voorzitter W. Kruidenier van het mu seum verrichtte zaterdag morgen de officiële opening. Voor het museum was een kanon opgesteld, waarmee reddingslijnen worden weg geschoten naar schepen in nood. Met een flinke knal gaf Kruidenier het startsein voor de expositie, die 'loopt' tot en met 21 oktober. Bij de opening was de Ko ninklijke Zuid-Hollandsche Maatschappij tot Redding- van Schipbreukelingen ver tegenwoordigd door de be manningen van de Tuime laar uit Cadzand en de Java- zee uit Breskens. Ook waren vertegenwoordigers aanwe zig van de West-Zeeuws- Vlaamse Reddingsbrigade, mede-organisator van de tentoonstelling. In zijn openingswoord trok Kruidenier een parallel tus sen de waterschapstentoon stelling, die enkele jaren ge leden in het museum werd gehouden en de expositie over het reddingswezen, in beide stond de strijd tegen de verwoestende werking van de zee centraal. Kruidenier ging ook in op de geschiedenis van het Neder landse reddingswezen. In vroeger eeuwen waren kust bewoners blij met gestrande schepen. Zij konden dan naar hartelust jutten. In de vorige eeuw veranderde dat. De eerste reddingsdienst was actief vanaf 1824. De vi ce-voorzitter van het streek museum dankte de inrich ters van de tentoonstelling, Bram Nortier en Bram Ver- hage, voor hun inspannin gen. De expositie 'Het red dingswezen langs onze kus ten' is een echte 'kijkten- toonstelling'. De nadruk ligt op foto's. Het museum aan de Markt in IJzendijke is geopend van maandag tot en met vrijdag van 10 tot 12 uur en 13 tot 11 uur en in het weekeinde van 14 tot 17 uur. SLUIS - „Het was dodelijk ver moeiend, maar we doen het graag nog eens over", aldus Ria Bukkens-Van de Vijver, leidster van het jongerenkoor De Sluis se Rakkers, afgelopen vrijdag. De Vara maakte opnamen van het koor voor het tv-program- ma Kinderen voor Kinderen. De uitzending van de opnamen volgt op 18 oktober. „De opnamen zijn heel mooi ge worden. Met name de videoclip 'Jantje van Sluis' is prachtig", aldus Ria Bukkens-Van de Vij ver. Vanaf februari heeft het koor keihard gewerkt. Na de re petities werden de partijen van af 18 maart op de band ingezon gen onder leiding van Tony Ven- neman. Daarna was het de beurt aan choreograaf Philippe Mer- cier voor de danspasjes. In to taal werden zes liedjes opgeno men. Hoogtepunt hiervan was het nummer 'Ochtendhumeur' samen met Paul de Leeuw. Ria Bukkens-Van de Vijver: „Da kinderen kwamen met name dl laatste weken tijd tekort. Elka dag moest er wel gerepeteerl worden. De ouders waren echtel een geweldige steun. Ook hebl ben ze fanatiek geholpen mef het maken van de kleding." De 35 kinderen, in de leeftijd vai acht tot twaalf jaar, zijn van donl derdagmorgen vroeg tot vrijdagl avond in Veldhoven geweest! Vrijdag zijn er nog twee supporl tersbussen met ouders en fami| lie achteraan gereisd. Ouderen - De afdeling Grootl Hulst van de ANBO hield inl Clinge een bingo, waaraan 171 leden hebben deelgenomen. De uitslag: 1 mevrouw L. de Vos, 2 mevrouw De Groene, 3 mevrouw Lj Gering, 4 mevrouw De Schepper, mevrouw Van Gassen. RETRANCHEMENT - De dorpsraad Retranchement hield een druk bezochte hoorzit ting van in dorpshuis d'Ouwe Schoole. Het voltallige college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Sluis had vrijdagavond tijdens de jaar lijkse bijeenkomst een gemak kelijke avond. De aanwezigen gingen uitvoerig in op de aanleg van het fietspad Noordstraat-Wachtsluis. Uit drukkelijk werd gesteld dat sprake is van een rijwielpad, zo dat bromfietsen geweerd wor den. Vanwege de subsidie moet in september met de aanleg wor den begonnen. Aansluitend wordt dan ook het wegdek van de Noordstraat verbeterd. De reconstructie van de Braam- dijk wordt volgens wethouder Du Fossé nader bekeken op een door de provincie te organiseren hoorzitting. Volgens Du Fossé komt een dergelijke bijeen komst er nog voor de zomer. De inwoners van Retranche ment waren verder nieuwsgierig hoe het nu staat met de aanleg van kabeltelevisie in hun dorp. Het college moest toegeven dat de aanleg is vertraagd, maar dat de kern, inclusief Terhofstede, voor januari 1991 via de kabel te levisiebeelden zal kunnen ont vangen. De verkeersveiligheid geeft in Retranchement vaak proble men omdat veel automobilisten hun limiet nog steeds niet blij ken te kennen. Het college zegde toe dit probleem nader te zullen bekijken, evenals de parkeermo- gelijkheden voor vrachtwagens in de kern. Omdat deze te be perkt zijn werd verzocht om uit breiding. Gesproken werd ook over een mogelijk verbod op het binnen de kern bestemmen van huizen tot tweede woning. Volgens ver schillende aanwezigen is de leef baarheid van het dorp in het ge ding. B en w beaamden dit, maar wezen op de vele haken en ogen aan het instellen van een ver bod. Scouts in de weer tijdens het insigne-interessekamp in De Braakman foto Camile SchelstraeteI WESTDORPE - Het scouting- district Zeeuwsch-Vlaanderen hield het afgelopen weekeinde voor de vierde maal een insig ne-interessekamp in de bossen van de Braakman. Er werd ge werkt voor vijf verschillende insignes. Voor het insigne koken werden met een bepaald budget inko pen gedaan, vervolgens werd er zaterdagmiddag een warme maaltijd bereid en 's avonds stond er een koud buffet klaar. Zondagmorgen waren de scouts bezig met stokbrood bakken. De scouts die voor het insigne kam peren hadden gekozen, begon nen vrijdagmiddag met het op zetten van hun tent. Zaterdag moesten zijn hun eigen hapje klaar maken op een tafelvuur. De deelnemers voor het insigne oriënteren begonnen vrijdag avond aan een tocht, die hen naar IJzendijke leidde. Voor de ze groep was het afzien vrijdag avond, door het slechte onweer achtige weer. De tocht werd be loond met een overnachting in het scoutinggebouw in IJzendij ke. Zaterdagmorgen gingen de padvinders met behulp van kaart en kompas terug naar hun kamp in de Braakman. De groep voor pionieren, waarvoor negen deelnemers zich hadden opgege ven, werkte heel fanatiek ge werkt aan een toren met poort. Bij het insigne fotograferen ging het vooral om persfoto's. De 'fo tografen' kregen opdracht van de watersportdag in de Braak man een poster te maken. De meeste scouts gingen naar huis met insigne en bijbehorend cer tificaat. HOOFDPLAAT - Koninginne dag begint in Hoofdplaat om 9.00 uur op het plein van het dorpshuis. De muziekvereni ging Oefening Baart Kunst speelt na het hijsen van de vlag het Wilhelmus waarna kinde ren ballons oplaten. Onder be geleiding van de muziekveren- ging wordt koers gezet naar het sportveld waar de kinderen tot en met groep 4 deelnemen aan volksspelen. Voor de groepen 5 tot en met 8 is er een puzzeltocht door het dorp. Bij slecht weer wordt gezorgd voor een aangepast programma. Tijdens de middagpauze worden de kinderen op het Dorpsplein getrakteerd op wafels. Om half twee begint een 'bonte middag' in het dorpshuis. De kinderen worden uitgedaagd iets op de planken te brengen zo als sketches, een modeshow of het bespelen van een instru ment. Op het sportveld begint om half vier de voetbalwedstrijd tussen de veteranen van Hoofdplaat en een nog nader te bepalen tegen stander. Tevens staan op konin ginnedag de deuren van de Ne derlands hervormde kerk open. Belangstellenden kunnen kij ken naar het gerestaureerde in terieur. Om 19.00 uur wordt een rond gang door het dorp gemaakt met de muziekvereniging. De kinde ren krijgen fakkels en een herin nering aan deze dag. Op 5 mei, bevrijdingsdag, is er 's morgens van half tien tot half twaalf een rommelmarkt op hen Dorpsplein, 's Middags komt '0 me Ko' uit Halsteren om de kin-| deren van half twee tot half vierl te laten genieten van clownerie| en goochelkunsten. HOOFDPLAAT - Tijdens de do-I denherdenking op 4 mei zal inl Hoofdplaat een veertigtal Ca l nadese oorlogsveteranen aan-| wezig zijn. De bewoners van Hoofdplaatl worden verzocht om 18.00 uur del vlag halfstok uit te hangen enl tot 21.00 uur geen andere muziek I ten gehore te brengen dan diel van de Nederlandse radiopro- gramma's. De herdenkings-1 plechtigheden worden gehou- den op het plein bij het plaatse-1 lijke dorpshuis. Vanaf 19.15 uurl worden de klokken geluid vanl de Nederlands Hervormde enl Rooms Katholieke Kerk. Tien minuten later vertrekt de mu ziekvereniging Oefening Baart I Kunst met stille trom' naar het I dorpshuis. Na het hijsen van de I vlag en de twee minuten stilte I legt een vertegenwoordiging I van oud-strijders uit Canada een krans. Ook werd een krans ge legd namens de kern Hoofd plaat. De plechtigheid wordt be sloten met het spelen van het Wilhelmus door de muziekver eniging waarna deze weer met stille trom vertrekt. STOPPELDIJK - De 59-jarige Johan Vernimmen uit Klooster- zande heeft zondag in de paro chiekerk in Stoppeldijk de pau selijke onderscheiding Pro Ec clesia et Pontifice ontvangen ter gelegenheid van zijn veer tigjarig jubileum als organist en dirigent. Naast organist fun geert Vernimmen ook als diri gent van het gemengd koor Stoppeldijk en begeleider van het Hulster dasmeskoor en het parochiekoor van Terhole. Ter gelegenheid van het jubi leum werd een eucharistievie ring gehouden waaraan de drie koren hun medewerking ver leenden. Na de mis werd Vernim men in het zonnetje gezet. Vice- 'voorzitter B. de Deijn van het kerkbestuur reikte de jubilaris de pauselijke eremedaille uit. Voorzitter B. de Schepper van het gemengd koor Stoppeldijk sprak zijn waardering uit voor het werk van Johan Vernimmen die in die veertig jaar zo'n 30.000 diensten met het orgel heeft be geleid en daarnaast met zijn diri geerstok ruim 2000 koorrepeti ties op vakkundige wijze leidde. Na afloop van het officiële ge deelte in de kerk volgde in café 't Karrewiel een druk bezochte re ceptie. Vice-voorzitter B. de Deijn (1) van het kerkbestuur speldt de pause lijke onderscheiding op bij de jubilerende kerkorganist en koordi rigent Johan Vernimmen (foto Camïle Schelstraete De burgemeester van Hontenisse maakt ingevol ge het bepaalde in artikel 23 van de wet op de ruimtelijke ordening bekend dat met ingang van 25 april 1990 gedurende een maand voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van het bestemmings plan 'Recreatiepark De Waterhoen' te Hengst dijk. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk bezwaren indienen bij de gemeente raad tegen het ontwerpplan. Kloosterzande, 18 april 1990 De burgemeester van Hontenisse. mr. A. A. L. G. M. Kessen Julianastraat 20, 4566 AG Heikant, tel.: 01140-12662 FLORALIEN in Gent en West- Vlaamse bergen entree en diner inbegrepen 75,00 KEUKENHOF en bloemencorso bollenstreek entree inbegrepen 42,50 KONINKLIJKE SERRES in Brus sel en rondrit entree en diner inbe grepen 47,50 KEUKENHOF en rit door de bollenstreek entree inbegrepen 42,50 Opstappunten: Heikant, Axel, Terneuzen, Zaam- slag, Hulst, St.-Jansteen en Kapellebrug. Reserveringen: tel. 01140-12662 Ma. t/m za. van 09.00 tot 19.00 uur BEKENDMAKING De burgemeester van Oostburg maakt bekend, dat burgemeester en wethouders voornemens zijn vrijstelling te verlenen van het bestemmings plan Buitengebied met toepassing van artikel 18A van de wet op de ruimtelijke ordening voor het bouwen van een tuinhuisje op het perceel Nieuwvlietseweg 3 te Groede. De stukken, welke betrekking hebben op het bouwplan liggen met ingang van dinsdag, 24 april 1990, gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage op de gemeentesecretarie (sectie Volks huisvesting), Raadhuisplein 1 te Oostburg. Een ieder is bevoegd gedurende deze termijn te gen het verlenen van deze vrijstelling schriftelijk eventuele bezwaren bij burgemeester en wethou ders kenbaar te maken. Oostburg, 23 april 1990 De burgemeester voornoemd, J. Kruize

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 24