PZC Dames Oostkapelle kampioen Robert de Jonge wint trimkoers in Lewedorp Arno van Zandbeek snelste van Omloop van Borsele Antoine Goense eerste seizoenzege Niels Koole snelste in zwemcrossing Yvonne van Dijk nan afscheid Oemoemeno( sport MAANDAG 23 APRIL 1990 14 TOP, Zuidwesters en Atlas in degradatiegevaar Overwinning voor dames Vlissingen Veldkorfbal Met speels gemak naar zege Derde klas Oefenduel Zeeuws afdelingsteam niet tegen Meeuwen Het kampioensteam van Oostkapelle (foto Ruben Oreel) Met vlag en wimpel zijn de voetbalsters van Oostkapelle kam pioen van de eerste klas van de Zeeuwse damescompetitie ge worden. Zaterdag speelden de Walcherse meisjes voor eigen pu bliek naaste concurrent WIK uit Kerkwerve van het veld: 7-0. Dit eerste damesteam van Oostkapelle was in deze competitie een klasse apart: met acht overwinningen en één gelijkspel werd de titel ongeslagen veroverd. De doelcijfers waren 40-3, uiteraard in het voordeel van de Walcherse ploeg. Oostkapelle promoveert nu automatisch naar de hoofdklas, waar in dit team de enige Zeeuwse club is. Zoals bekend spelen Vlissin- gen en Kloetinge in de nog hogere interregionale klas. LEWEDORP Het wielercomi- té Lewedorp hield afgelopen weekend wielerkoersen voor trimmers rijdend onder de vlag van Stichting T.M.Z. In de C.- categorie gingen al vrij vroeg twee renners aan de hal. Han van Kampen en Jan van Herwij nen, bouwden in zeer korte tijd een riante voorsprong op. In eerste instantie zag het er naar uit dat dit tweetal ging strijden om de bloemen maar met nog enkele ronden te gaan kreeg het peloton aansluiting. In de eind sprint pakte Adri Knuyt uit Nw.- en Sint Joostland zijn eer ste zege. Bij de A/B-trimmers die met ze ventig renners van start gingen werd het compacte peloton door zeven renners compleet verrast. De plaatselijke renner Robert de Jonge had zijn zinnen gezet op deze wedstrijd want hij was ook betrokken bij deze vroege vlucht. Doordat in de kopgroep sterke renners vertegenwooi digd waren werd de voorspron iedere ronde groter. In de laatst ronde etaleerde De Jonge zijl goede vorm en pakte zijn eerst seizoenzege. De wedstrijd in Le wedorp telde mee voor de wie lerklassementen van T.M.Z. Dl uitslagen zien er als volgt uit: A/B-categorie: 1 Robert de Jongf Heinkenszand; 2 Charles Molle Hansweert; 3 Wim Hoondert Hein kenszand; 4 Cees Hoogerland, Yerse ke; 5 Kees Schroevers, Arnemuiden 6 Kees Huybreehts, Wemhout; 7 Eril Koevoets, St.-Willebrord; 8 Marce Gunst, Yerseke; 9 Daan Verhuist Waarde; 10 Jan van 't Westende,'s Heerenhoek. C-categorie: 1 Adri Knuyt, Nw.-ei Sint Joostland; 2 Pierre Pennings Roosendaal; 3 Bert Drijdijk, Middel burg; 4 Henk Rouw, Kapelle; 5 Ge: Ernest, Middelburg; 6 Ruud Mat thijssen, Roosendaal; 7 Jack val Vlimmeren, St.-Willebrord; 8 Piern van der Smissen, St.-Willebrord; i Dick van Zweden, Kapelle; 10 Ge rard Goutziers, Etten-Leur. Togo heeft nog kans op de titel De nieuwelingen jagen «ver de polderwegen in de omgeving van 's-Heerenhoek (foto Willem Mieras) 's-HEERENHOEK - De zeven de Omloop van Borssele voor nieuwelingen, georganiseerd door de Stichting Wielercomité 's-Heerenhoek, bracht zaterdag menig wielerliefhebber in ver voering. Het 120 koppen tellen de peloton maakte er tijdens de 70 kilometer lange toch door de Zak van Zuid-Beveland een fan tastische wedstrijd van. Alleen de allersterksten bleven over voor een zinderende finale. Uit eindelijke winnaar werd de man die er ook de meeste aan spraak op mocht maken, de ta lentvolle Arno van Zandbeek uit Heeswijk Dinther. Nauwelijks was de jeugdige ca tegorie voor 3 ronden van 23,3 ki lometer weggeschoten of men scheidde het kaf van het koren. De één na de ander zag het pelo ton van zich wegrijden en bij de eerste passage in 's-Heerenhoek bestond de eerste groep nog slechts uit 75 renners. Die had den Smits uit Tiel eerst naar een voorsprong van maximaal 40 se conden laten rijden voordat ze hem tot de orde riepen. In de tweede ronde bracht eerst Pa trick Barendse uit Honselers- dijk het spel op de wagen. Op het moment dat hij door het peloton werd opgeslokt, viel de wed strijd in een definitieve plooi. Drie sterke renners, Wally Buur stede, Peter van de Velden en, toen al, Arno van Zandbeek, ko zen het hazepad en namen enke le honderden meters voor sprong. In de groep onderkende men het gevaar en de jacht werd geopend. Er ontwikkelde zich een adembenemend schouwspel in de zonnige Bevelandse pol ders, waar werkelijk alles aan flarden werd gereden. De Zeeuw se favorieten weerden zich be kwaam: Jean-Pierre Gödde uit Goes sloop mee in een groep van 16 renners die de aansluiting zou maken met de drie koplopers. De steeds attent voorin fietsen de Guillaume de Punder uit Ovezande smakte keihard tegen het asfalt. De onfortuinlijke ren ner van de ZRTC Theo Middel kamp moest noodgedwongen de VLISSINGEN - De dames van Vlissingen hebben eindelijk weer eens een overwinning ge boekt in de interregionale da mesklas: 0-2 bij Valken'68. Valken-Vlissingen 0-2 - Het be tekende de derde overwinning- pas en de eerste in een uitwed strijd. Dat moest ook wel tegen het reeds gedegradeerde Val ken. Vlissingen speelde het bete re voetbal en kwam na 20 minu ten op 0-1 door Ella Kerkhove. Tina Blokpoel trof in de eerste helft nog de paal. Aan de andere kant was Valken vrijwel onge vaarlijk. Na de rust was het over wicht van Vlissingen enorm. Er kwamen ook veel kansen, maar daarvan werd er slechts een be nut. Na 12 minuten plaatste Wil Bomer een vrije trap ineens in de kruising: 0-2. strijd staken. De 19 leiders be gonnen gezamenlijk aan de laat ste lus en de koek bleek nog steeds niet op. Wéér Arno van Zandbeek, nu in gezelschap van Dennis Heilbron uit Bergen op Zoom, sprong de ruimte in. Het duo pakte, met nog 15 kilomter te gaan, een voorsprong van nauwelijks 200 meter. De 17 vol gers verzetten zich furieus en de den er alles aan de twee tot de orde te roepen, maar het ijzer- sterke duo gaf geen krimp. Twee kilometer voor 's-Heerenhoek spoot Jean-Pierre Gödde bij de achtervolgers weg in een dappe re alles-of-niets poging bij de twee leiders te komen. Hij bleek echter zijn beste kruit te hebben verschoten en viel halfweg de kloof volledig stil. De twee ble ven buiten schot en duelleerden samen om de hoogste eer. Van Zandbeek onderstreepte daarbij zijn overmacht en gaf Heilbron geen schijn van kans. Gödde fi nishte op een verdienstelijke 11e plaats. Uitslag: 1 Arno van Zandbeek Hees- wijk Dinther 70 km in 1.51.06; 2 Den- nis Heilbron Bergen op Zoom; 3 op 12 sec. Maikel den Ouden Galder; 4 Ru dy Bakker Oosterhout; 5 Peter van de Velden Heerle; 6 Arno Loriaux Zoetermeer; 7 Lennard van Anrooy Nieuwendijk; 8 Wally Buurstede Sint-Willibrord; 9 Dennis Raadtge- ver Roosendaal; 10 Willem-Jan Lam- bregts Ulvenhout; 11 Jean-Pierre Gödde Goes; 12 Berry Hoedemakers Schijndel; 13 R. Koppers Den Haag; 14 John Kissen Budel; 15 Dennis Dekker Andijk; 16 Walther Doeswijk Hazerswoude; 17 Imco van Lier Schayk; 18 Ivo van Geloven Tilburg; 19 Patrick Barendse Honselersdijk; 20 Klaas Mulder Aalsmeer. Yvonne van Dijk voor het damesteam van Oemoemenoe (foto bei de Meester VLISSINGEN - Bij het ingaan van de laatste ronden van de landelijke competitie veldkorf- bal heeft van de Zeeuwse twaalftallen alleen Togo nog reeéle titelkansen. Van de ove rige teams kunnen Swift en Tjo- ba zonder zorgen naar de eind streep, zijn Animo, Ondo, Luc- tor en Stormvogels nog niet he lemaal veilig en verkeren Top, Zuidwesters en Atlas in hevige degradatienood. Swift-Veo 11-7: Swift liep in het begin van de wedstrijd ver bij zijn tegenstander weg, dwong veel en goede kansen af, maar benutte die zeker niet optimaal. Na 5-1 viel de eerste aanval in zijn tweede ronde stil, waardoor de gasten naar 5-4 kwamen en een vrijwel identieke situatie ontstond na 8-5. Op individuele kwaliteiten van een paar Veo- spelers werd toen bijna aange sloten (8-7). De laatste demarra ge van de thuisploeg was beslis send. Die leverde 11-7 op en haal de de lucht bij de bezoekers weg. Doelpunten: Leo Langebeeke (3), Jan Peter Pouwer (2), Carla Pouwer, Machteld Schreuders, Mirjam de Smit, Ralph Gillissen en Peter Jozias- se. Snel-Animo 9-5: „Qua veldspel lieten we evenveel zien als de thuisploeg, maar de aanval scoorde te weinig en verdedi gend zat het niet best in elkaar", was zowat alles wat Animo- coach Eric Maljers aan commen taar gaf. „Geen beste pot", wist Overgangsklas A: Kinderdijk 11 8 2 1 18 99- 79 TOP (S) 11 7 3 1 17 122- 99 Swift 11 6 2 3 14 114- 98 KVS 11 5 0 6 10 105- 95 De Vinken 11 4 1 6 9 91-103 Albatros 11 3 2 6 8 99-116 Pemix 11 3 1 7 7 82-105 VEO 11 1 3 7 5 88-106 District le klas Tweede klas G: G: IJsselv.11-18 ODO (M) 11-21 Vriendens. 11-16 Ondo 11-15 Tjoba 11-14 Snel 11-15 Vent. Sp 11-10 VES 11-13 GKV 11-10 Animo 11- 9 Ondo 11-10 Fiks 11- 7 Sagitta 11- 5 Merwede 11- 6 j TOP (A) 11- 5 Meerv. 11- 2 Derde klas M: Derde klas O: Vitesse 11-19 Avanti 11-17 Togo 11-17 Thor 11-14 ADO 11-16 Luctor 11-13 Excelsior 11-15 Stormv. 11-11 Tempo 11- 8 SEV 11-10 Zuidwest. 11- 6 Bolnes 11-10 Vriendens. 11- 5 Valto 11- 8 O.-Nassau 11- 2 Atlas 11- 5 was, raakte de thuisploeg in pa niek na een sterke inhaalrace van zijn gasten en na de aanslui ting bij 6-6 daverde Togo in een schitterende eindsprint naar de overwinning. Doelpunten: Dennis Vosliart i3l. Ka rin Beun (2). Annelies de Klerk. Jac- co van Beugen, Bob Schouten en Jaap van Gastel. Zuidwesters-Oranje Nassau 11- 7: In dit degradatieduel heeft Zuidwesters laten zien een te goede ploeg te hebben om naar de afdeling te zakken. Op alle fronten beter dan zijn tegenstan der haperde aanvankelijk alleen het afmaken van de kansen (4-3 bij de rust), maar toen dat onder deel beter verzorgd werd was de demarrage (na 6-5) beslissend. Zuidwesters haalde er 9-6 uit en kon toen ontspannen naar de fi nish. Doelpunten: Marjan van Gilst, Inge Kasse, Peter Poppe enJanPoppe al len 2), Harry Buijs. Marco Kooiman en René Jakobsen. Bolnes-Stormvogels 11-6: De eerste helft verliep voor de be zoekers dramatisch: 7-1 achter omdat aanvallend alles mis ging. Hoewel daarna wel wat be ter was het gat natuurlijk te groot om met kans op succes een achtervolging te starten. De Vo gels kwamen nooit meer in de wedstrijd. Doelpunten: Alex Verhulst 12), Jan en André Theune, Sonja van der Wel le en Jorien Kastelein. Atlas-Valto 5-6: Een degradatie duel met alle kenmerken van dien: zenuwen, veel fouten en ge miste doelkansen. Atlas had al die zaken het eerst onder contro le, leek op weg naar de winst (4- 3), maar bezweek in de tweede helft onder het irritante spelletje van de tegenstander. In een te harde finale was Valto na 5-5 de gelukkigste ploeg. Atlas ligt er bijna zeker uit. Doelpunten: André Ovaa, Edwin Dellebeke, Peter van de Bosse, Elvira Schout en Anneke de Visser. Luctor-SEV 5-4: Een magere score, die na de sterke start van de thuisploeg allerminst werd verwacht. Maar na 3-0 viel alles stil (ruststand 3-1) en in de twee de helft kon SEV na een karre- vracht fouten van zijn opponent de wedstrijd zelfs overnemen (3- 4). Luctor won toch omdat Peter Durink het mooiste moment be waarde tot de laatste minuut. Doelpunten: Ard van der Staal (2), Kees Proost, Ronald Kraayeveld en Peter Durink. VLISSINGEN - De 21-jarige Niels Koole uit Middelburg was zaterdag een klasse apart in de zogenaamde zwemcrossing (1500 meter zwemmen en 7500 meter hardlopen over een geac cidenteerd terrein) in Vlissin gen. Voor de anderhalve kilo meter zwemmen in liet VI is- singse bad had de Middelburger 20 minuten en 14 seconden no dig en tenslotte realiseerde hij een totaaltijd van 48 minuten en 4 seconden. Daarmee was hij bijna drie minuten sneller dan Nico de Ligt uit Hellevoetsluis. Organisator Karei Bomer kon overigens maar 22 deelnemers aan de wedstrijd en 60 recrean ten verwelkomen. Bomer: „We hadden op veel meer deelnemers gerekend. Maar er was in Axel een fiets-loopwedstrijd en bo vendien zegden velen uit Zuic Holland op het laatste momen af in verband met de maratho van Rotterdam. Het was tweede maal dat we dit even ment organiseerden. We gaa zeker door, want we kregen ve positieve reacties. Volgend jaa zullen er zeker meer deelneme zijn". De uitslag: 1. Niels Koole, Midde burg, 1500 meter zwemmen en 75 meter lopen in 4(i.04; 2. Nico de Lig Hellevoetsluis, 50.58; 3. Ronnie Martelaere, IJzendijke, 51.19; 4. Pa, cal Kool, Rhoon, 51.36; 5. Stef Abr hamse, Sint-Laurens, 51.55; 6. Th van Hal, Zevenbergen. 52.21; 7. Gee van de Ruit, Hellevoetsluis, 54.32; Niek Dekker, Vlissingen, 54.47; 9, Rak, Kapelle. 56.08; 10. Rob Magn Hoogvliet, 57.23. Dames: 1. Nico Spruit, Terneuzen, 57.55; 2. Janne van Loo, Terneuzen, 59.57. Maljers ook nog. Ruststand 6-3, daarna geen enkele verbetering. Doelpunten: Jacqueline Jasperse, Monique Schipper, Aarnout en Peter Cmcq en Jack de Waal. Ondo-Top 10-12: In het besef dat het voor zijn laatste kans vocht toonde Top een aanmerkelijk betere instelling dan de thuis ploeg. Daar was een matte start oorzaak van 3-7 bij de rust en 9- 11 bij het ingaan van de slotfase. ..Top was gretig, agressief en winnaar van zowat alle persoon lijke duels. Alleen invaller Van Schaick haalde bij ons een vol doende". keek Ondo-coach Hui- bregtsen terug op een slechte derby. Ondo-doelpunten: Marius Be- suijen (3), Hans Mesu (2), Remy van Schaick (2). Annet van de Gruiter. Ina Gideonse en Liene- ke Louwerse. Top-doelpunten: Leon Kloet <3), Arie Schroevers (2i. Paul Bezemer 12), John Dijke 12), Ramon van de Grui ter, Jantine Meulmeester cn Conny Poortvliet. Tjoba.Vriendenschaar 5-8: Na een zwakke start en 0-2 achter domineerde Tjoba een uur lang de wedstrijd. Legio scoringskan sen bleven echter onbenut en na een 3-4 ruststand gooiden de be zoekers de beuk er in. De jonge Tjoba-ploeg had geen antwoord op dat intimidatie-korfbal. Dat ging gepaard met zowat alles wat in korfbal verboden is (schoppen, slaan, lijfelijk con tact) en leverde coach Ko Crucq bijna geel op toen hij daar wat van zei. De schoonheidsprijs was voor Tjoba, de punten waren voor Vriendenschaar. Doelpunten: Jolande Kole, Janet Mijnsbergen, Lianne Kloet, Wilco Fokke. Marius Boogaard. Excelsior-Togo 7-9: Het zag er heel lang naar uit dat de bezoe kers hun titelkansen in deze wedstrijd zouden verspelen: 3-1 na een zwakke eerste helft en zelfs 5-1 al een eind in het tweede part. ..We kwamen er tot die stand niet aan te pas", zei aan voerder Jaap van Gastel. Maar stilgevallen omdat men wellicht dacht de beslissing gevallen wachtte dat het Casbacollectiet in de kopgroep pogingen zou on dernemen hem te verrassen. Goense nam derhalve zelf het initiatief en sprong de ruimte in. Alleen Casbarenner Eric Bos beantwoordde de beslissende sprong van de nog steeds op een prófcontract azende Goense. Verbaasd maar dankbaar accep teerde Goense de steun van de hard werkende Eric Bos. Bos im mers werd algemeen kansloos geacht tegen Goense die eerder dit seizoen al van zich deed spre ken door o.a. een vijfde plaats in de klassieke Hel van Mergel land. Gekomen in zicht van de finish ontnam de blonde renner uit Ovezande Bos alle illussie's. Met een krachtige demarrage liet Goense hem ter plaatse en reed, voor iedereen een paar ma ten te groot, onbedreigd naar de bloemen. Bij de liefhebbers onderstreepte voormalig amateur Gerard van Antwerpen nog maar eens zijn niet geringe capaciteiten. Het kleine gaatje dat de Zeeuw in de finale wist te slaan verdedigde hij met succes tot aan de finish. Uitslagen amateurs: 1 A. Goense, Ovezande 80 km in 1.52.44; 2 op 7 sec. E. Bos, Moordrecht: 3 op 110 N. Wolt huis, Assen; 4 B Kuijken. Waspik; 5 W. van Riel Breda; 6 K. Schouwe- naar. Goes; 7 R. van Buuren. Roozen- burg; 8 J. Fortrei, Breskens; 9 P. Mol. 's-Gravenpolder; 10 P. Oudshoom. Sprang-Capelle; 11 E. van Nieuw- kerk. Kapelle; 12 R. Tak, Ouden bosch: 13 E. Vereecken, Hulst; 14 F. Franse, Kwadendamme; 15 P. van Est Fijnaart: 16 A. v. d. Maden, Oude Tonge: 17 S. Aarts, Kruiningen; 18 C. Goeree, Graauw; 19 M. van Vlimme ren, Hoeven; 20 J. Schuller. Rotter dam. Liefhebbers: 1 G. van Antwerpen. Driewegen. 55 km in 1.18; 2 P. v. d. Burg. Uden; 3 C Rombouts, Kloetin ge; 4 H. Harinck, 's-Heer Abtskerke; 5 J. v. d. Horst, Souburg; 6 H. Etienne, Oud Vossemeer: 7 W. Gorisse, Oos terhout; 8 J. Allermans, Nieuw Vosse meer; 9 J. Alewijnse, Vlissingen; 10 D. Slingerland, Rotterdam; 11 J. Bos- huyer, Zuidland; 12 J. v. d. Velde, Rockanje; 13 M. Lugtenburg, Zuid- hil; 14 A. Boyenk, Middelburg; 15 A. Callegarie, Rotterdam. Trimmers, categorie A/B: 1 Robert de Jonge; 2 Charles Mollet; 3 Wim Hoondert; 4 Cees Hoogerland; 5 Kees Schroevers; 6 Kees Huybreehts; 7 Eric Koevoets; 8 Marcel Gunst; 9 Daan Verhulst; 10 Jan van 't Westein de. Trimmers, categorie C: 1 Adrie Knuyt; 2 Pierre Pennings; 3 Bert Drijdijk; 4 Henk Rouw; 5 Ger Ernest; 6 Ruud Matthijssen; 7 J. van Vlimme ren; 8 A. v. d. Smissen; 9 Dick van Zweeden; 10 Gerard Goutziers. Nicole Spruit en Niels Koole, de winnares en de winnaar van zwemcrossing in Vlissingen (foto Ruben Oreel) MIDDELBURG Oemoeme noe heeft met een fraaie 3e plaats op het in Middelburg ge houden sevenstoernooi af scheid genomen van Yvonne van Dijk. In het najaar van 1977 gaf deze speelster zelf de aanzet voor damesrugby in Middel burg. De eerste aanzet liep dat zelfde seizoen op niets uit, maar het volgende seizoen kwam de definitieve doorbraak van het eerste en tot nu toe enige Zeeuwse damesrugbyteam. Peter Kruijk nam het dames team onder zijn hoede en de Mid delburgse dames bereikten bin nen enkele jaren de vaderlandse top. In 1984 en 1987 werd het Ne derlandse kampioenschap be haald en in het succesjaar 1987 won Yvonne van Dijk met Oe moemenoe eveneens het lande lijke damestoernooi en de natio nale sevens. Yvonne van Dijk speelde ook mee in de allereerste damesin terland tegen Frankrijk in 1983, die overigens nipt verloren ging. Daarna maakte ze 6 jaar deel uit van het Landelijk Overleg Da mesrugby en ook van haar eigen vereniging Oemoemenoe han teerde ze enkele jaren de voorzit tershamer. Wegens drukke werkzaamheden hangt ze nu haar rugbyschoenen aan de wil gen. Tijdens het door Oemoemenoe zelf georganiseerde nationale se venstoernooi kwam ze voor het laatst in actie. In de voorrondes versloegen de Middelburgse da mes, zonder de zieke Moniek Klein en de op de allerlaatste training geblesseerd geraakte Corry Bouwens, AAC (8-6), Wa- geningen (20-0) en URC (28-4). In de finaleronde werd afgere kend met RUS (20-6), Lady Bears (10-0) en Elephants (12-01 en verloren van eindwinnaar AAC (6-10) en DIOK (4-12), dat als tweede eindigde. Oemoeme noe behaalde een even fraaie ais onverwachte 3e plaats. Naast de scheidende Yvonne van Dijk maakten Miriam Was- terval, Nancy Soolsma, Lilian van Strien, Angelien Prince, Ju dith Schuringa, Miranda Keste- loo, Marian Hartingsveld en Astrid van de Berg deel uit van het sevensteam. Ook de vervangende tegenstan der Walcheren moest afzeggen, omdat men donderdagavond te gen Luctor moet inhalen. De Zeeuwse (nog een noordelijk ge tinte, nadat vorige week in Koe wacht een meer Zeeuws Vlaams getinte selectie 2-2 speelde) se lectie speelt nu in Lewedorp te gen de zondagvierdeklasser Le- wedorpse Boys. De wedstrijd in Lewedorp begint woensdag avond om 19.15 uur Op sportpark De Kruitmolen in Middelburg spelen morgen avond (dinsdag) de elftallen on der de 21 jaar van Dauwendaele en Serooskerke een oefenwed strijd, aanvang 19.00 uur. LEWEDORP Door concurren tie van een aantal wedstrijden in West-Brabant kwam zater dag slechts een vijftigtal ama teurs hun rugnummer afhalen voor de jaarlijkse wielerwed strijd in Lewedorp. Een mager aantal voor een organisatie waar men gewend is aan een amateurpeloton van meer dan 100 pedaleurs. Op een nieuw, overigens prachtig parcours van ongeveer 4,5 kilometer, reed streekfavoriet Antoine Goense uit Ovezande naar zijn eerste seizoenoverwinnipg. Het matig opgekomen publiek zag Goense in de finale met speels gemak zijn 10 vroege mede vluchters de das omdoen. Goense was al na een tiental ki lometers meegewipt in een se- VLISSINGEN - Het Zeeuws af delingselftal speelt woensdag avond niet tegen Meeuwen. De Zoutelandse zaterdagvier deklasser is er niet helemaal ge rust op. Weliswaar loopt de ploeg geen degradatiegevaar meer, maar nu wil men de derde periodetitel graag pakken. Men wil om die reden geen risico's lopen en zegde de wedstrijd te gen het afdelingselftal af. lekte kopgroep van 11 renners. Tot zijn genoegen zag Goense ook zijn sterke ploegmaat Wil jan van Riel in de kopgroep ver schijnen. Al snel was duidelijk dat de twee Bovenmijrenners de meeste tegenstand konden ver wachten van liefst drie renners van Swift Casba uit Leiden. Na mens die blauwe formatie waren in de kopgroep present Eric Bos en de Zeeuwen Peter Mol en Eric van Nieuwkerk. De ZRTC Theo Middelkamp liet zich voorin ver tegenwoordigen door Cees Schouwenaar die al eerder dit seizoen liet zien in uitstekende doen te zijn. Ook de Zeeuws-Vla ming Jacky Fortrei meldde zich bij de voorsten. De elf bleken voor het peloton te sterk en lie pen steeds verder weg. Acht ren ners deden nog een poging de schade te repareren en gingen vertwijfeld op zoek naar de kop lopers. Ze zouden nimmer een serieuze bedreiging worden. De achtervolgers, waarbij de Zeeu wen Chris Goeree, Eric Vereec ken, Silvester Aarts en Francois Franse konden niet anders dan constateren dat ze de slag had den gemist en konden zich be perken tot een duel om te troost prijzen. Toen de jury het ver teruggesla gen peloton voortijdig had laten afsprinten, achtte de sterke Goense de tijd rijp om definitief toe te slaan. Het was hem tot op dat moment niet echt moeilijk gemaakt, terwijl hij zelf ver- Goense Hetzelfde elftal van Dauwendae le komt een week later (dinsdag 1 mei, aanvang 19.00 uur) weer in het veld. RCS fungeert dan als tegenstander. Antoine

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 14