PZC Arnemuiden en Bevelanders speelden beide gelijk loek houdt sprankje hoop. Zege Serooskerke hing aan een zijden draadje Hoek beschuldigt Wurth van een ware heksenjacht streek 'loeg van Meulmeester opnieuw rijp voor tweede klas-niveau MAANDAG 23 APRIL 1990 13 Promotiestrijd A-junioren RCS Strafrapport m roduktieve aanval van ARC in Alphen bedwongen: 0-0 Overwicht Fout Pijnenburg-Geschiere niet fataal Kees Vermunt Beslissings wedstrijd Kloetinge-A Eerste klas B Tweede klas A Derde klas A Vierde klas A Reserve tweede klas Reserve derde klas A Afdeling Zeeland Wedstrijden damesselecties Damesvoetbal Jeugdvoetbal Kloetinge weer naast Veere LOETINGE Zelden smacht- Kloetinge zo naar het laatste uitsignaal als zaterdagmid- ag in de thuiswedstrijd tegen eere. De Bevelandse formatie ad in het eerste uur van de ■achtmeting glashelder aan- doond het meeste recht te heb- n op de lokkende titel en de geerde promotie naar de veede klas. Terecht leidden de anschappen van trainer Jan eulmeester dan ook met 1-0. aar in dat laatste, adembene- ende half uur hield de Wal- lerse ploeg de uiterst nerveuze evelanders bijna voortdurend een wurggreep. „We waren :rst veel sterker, maar ineens egen de zenuwen ons te pak- •n en moesten we steeds ach- ruit", zei Huib Meerman, de aker van het enige doelpunt, ioetinge wankelde, maar be- ikte tenslotte niet zonder ge- k ongeschonden de eind- reep: 1-0. Ioetinge heeft er nooit een ge- im van gemaakt de pretentie hebben onmiddellijk weer te- g te willen keren naar de twee klas. Dat voornemen legde n enorme druk op het elftal. Ie- re tegenstander beschouwt it als hoogmoed, die tot de val oet leiden. Zo kon het twee we- n geleden nog gebeuren, dat h op het eiland Tholen myste- uze gebeurtenissen afspeel- >n: in Sint-Annaland sneuvel- >n de favoriete Bevelanders 12-0 bij WHS en ging ook het eneens favoriete Veere op dat and verrassend onderuit, met 0 bij Tholense Boys. De achter and van Kloetinge op Veere ef daardoor beperkt tot twee jnten. ecies op tijd heeft de sterkste oeg van de derde klas nu orde zaken gesteld. Door de 1-0- erwinning van zaterdag wam het team van Jan Meul- eester op gelijke hoogte met ploeg van Karei van de Gruij- r. Maar Meulmeester, die vroe- r ook bij Oostkapelle en Se- oskerke nog nooit een huid rkocht voor de beer geschoten s, maande tot voorzichtig- :id: „We hebben nog twee wed- rijden voor de boeg, thuis Ka lle en uit tegen Terneuzense oys, en daarin staat ons ook ig wel iets te wachten." Niette- in kon ook Meulmeester zijn ntluikend optimisme niet ge el verbloemen: „Ook Veere an in de twee laatste wedstrij den, tegen Terneuzense Boys en Nieuwland, op zwaar verzet re kenen." Er wachten in de derde klas dus nog spannende weken. Mocht het tot een beslissings wedstrijd tussen de twee leiders komen dan lijkt Kloetinge de beste kansen te hebben. Want Kloetinge toonde zater dagmiddag tegen Veere aan wel weer klaar te zijn voor het twee de klas-niveau. De Bevelanders speelden taktisch beter: via de veelvuldig opkomende vleugel verdediger Johnny Kole en de stuwende middenvelders André Schillemans en Huib Meerman werd de aanval veel beter ge voed dan de frontlinie van Veere. VLISSINGEN - De Souburgse A-junioren van RCS moeten met TSC en Mulo gaan strijden om die ene promotieplaats naar de eerste klas van de landelijke jeugdcompetitie. Mulo (uit Hel mond, de ploeg waar ook de ge broeders Van de Kerkhof van daan komen) won de beslissings wedstrijd met 3-1 van Eindho ven. TSC was al eerder met vijf punten voorsprong op RKDVC kampioen geworden. De drie ploegen spelen een halve competitie. In het eerste uur van de wed strijd was de inzet van de Beve landers ook beduidend beter („Herhaaldelijk werd een speler van Veere ingesloten door drie spelers van Kloetinge", zei Meulmeester bijvoorbeeld). En bovendien werd Veere op snel heid geklopt, zowel wat betreft loopvermogen als het snel door spelen van de bal. Trainer Karei van de Gruijter: „Tegen zwakke re tegenstanders kunnen we het spel maken, maar door het hoge tempo van Kloetinge konden we nu niet in ons spel komen." Onmiskenbaar ging de meeste dreiging dan ook uit van een aanvankelijk sterk aanvallend spelend Kloetinge. Huib Meer man (rakelings over), Joep Zoe- teweij (een keiharde kopbal die met geluk van de lijn werd ge haald), André Schillemans (de uitstekende doelman Mark Pas veer keerde het vliegende schot maar net met een uitgestoken voet) en Niek van den Houten (net buiten het strafschopgebeid gevloerd) waren dicht bij een treffer. „We hadden voor rust al met 3-0 voor moeten staan", zei Meulmeester later terecht. Vee re zette daar alleen enkele mi nieme kansen van Chris Mou- thaan tegenover. Volkomen verdiend nam Kloe tinge dan ook in de 37e minuut de leiding toen Huib Meerman net buiten het penaltygebied een vrije trap mocht nemen, na dat Niek van den Houten was neer gelegd. Eerst knalde Meer man in de muur, maar met enig geluk sprong de terugkaatsende bal voor zijn 'verkeerde' linker voet, waarmee hij onhoudbaar scoorde: 1-0. In het laatste half uur kwam Kloetinge onder zwa re druk te staan, omdat Veere al les op de aanval gooide en met vier spitsen ging spelen. Uit een vrije trap kogelde Mouthaan van zeker dertig meter tegen de paal. Overigens mocht het ook een wonder heten, dat Kloetinge niet scoorde uit een van de coun ters. Iedereen was het er tenslot te wel over eens: de nipte zege van Kloetinge was verdiend. Na de wedstrijd werd er nog een smet op de voor de rest sportieve krachtmeting geworpen. Harry Koster van Veere gaf vlak na het laatste fluitsignaal van de uit stekende scheidsrechter J.C. de Bruine uit Nieuwerkerk speler Hans de Bruine van Kloetinge een klap in het gezicht. De klap kwam als een donderslag bij hel dere hemel, want de wedstrijd was in alle opzichten sportief verlopen. Koster verklaarde zijn impulsieve daad met de opmer king: „Hij lachtte mij uit." Maar Hans de Bruine verklaarde al leen maar spontaan te hebben gejuicht omdat de twee punten binnen waren. Arbiter De Brui ne, die er met zijn neus bovenop stond, kon niet anders dan ver klaren: „Dit kan niet door de beugel. Ik maak er een strafrap port van op". Kloetinge-Veere 1-0 (1-0). 37. Huib Meerman 1-0. 650 toeschouwers. Scheidsrechter J.C. de Bruiine uit Nieuwerkerk. Boeking voor Chris Mouthaan van Veere wegens het on deruit halen van Kees Koopman van Kloetinge. Ronald Zuijdwegt (rechts) van Kloetinge zet Edwin Leijnse van Veere letterlijk de voet dwars (foto Willem Mieras) WIJK EN AALBURG - Met het 0-0 gelijkspel tegen Veen heeft Arnemuiden zijn kansen op lijfsbehoud in de tweede klas weer vergroot. De formatie van Dick van Westen speelde zaterdag een degelijke wedstrijd en had in doelman Jan Willem Dooge de absolute uitblinker. Het was dan ook aan hem te danken dat Arnemuiden met een punt rijker huiswaarts keerde. Niet alleen trainer Dick van Westen roemde zijn doel man, maar ook bij Veen spraken ze vol lof over Jan Wil lem Dooge. „Hij pakte de onmogelijkste ballen", zei Dick van Westen later. „Bovendien had hij ook nog het nodige keepersgeluk". Zo schoot Ton Smits, de ex-PSV- er, die de lijnen uitzet bij Veen, in de tweede helft tegen de buitenkant van de paal. Dooge lag toen al in kansloze positie. In de eerste helft was er sprake van een gelijkopgaande wedstrijd, met kansjes voor beide doelen. Dies van de Ketterij van Arnemuiden kreeg de beste mogelijkheid, maar hij liet de bal van zijn schoen springen. Na de rust domineerde Veen en kreeg ook de beste kansen. Maar zoals vermeld stond Jan Willem Dooge telkens doelpun ten in de weg. Met nog twee wedstrijden te gaan, waaronder de thuis wedstrijd tegen het al gedegradeerde PTT Breda, lijkt Arnemuiden veilig te staan. „We staan er vrij goed voor. We hebben drie punten voorsprong op Herovina en SSC en twee op Wilhelmina. Dat moet een goede uitgangspo sitie zijn", oordeelde Dick van Westen. Veen-Arnemuiden 0-0. Scheidsrechter: Cense uit Oost-Souburg. Toeschouwers: 500. NIEUW-LEKKERLAND Bevelanders heeft in de strijd om het kampioenschap een punt laten liggen. In en tegen Nieuw-Lekkerland kwam de formatie van Rens Griep niet verder dan een 0-0 gelijkspel. De kansen op een eventuele titel kan Bevelanders nu wel vergeten. „In principe kunnen we Serooskerke en Altena niet meer achterhalen", realiseerde trainer Rens Griep zich later. „Volgende week spelen zij tegen elkaar en als daar een winnaar uit komt is het bekenen". Wat onfortuinlijk liep Bevelanders zaterdag tegen het puntverlies op. De revelatie van dit seizoen kreeg de bes te kansen en had pech in de afwerking. Bovendien greep Nieuw-Lekkerland alle middelen aan om Bevelanders van het doel af te houden. Zo deelde libero Stout van de thuisploeg in de beginfase een elleboogstoot uit. Scheidsrechter Vermeulen uit Souburg reageerde ech ter niet en mede daardoor ontstond er de nodige irritatie in het veld. „Voor ons werd het nog moeilijker. De wed strijd werd nu kapot gefloten", oordeelde Rens Griep. Vrijwel heel het duel was Bevelanders de betere ploeg. In het eerste part waren Jan Leendertse, Cherry Strating en Kees Verhulst dicht bij een doelpunt, maar hun scho ten misten de juiste richting. Na de rust schoot Peter Wolse op de paal en uitblinker Kees de Haze schoot in de kruising, maar zijn schoot werd met een pracht safe gekeerd. Al met al bleef het 0-0. Nieuw-Lekkerland-Bevelanders 0-0. Scheidsrechter: Vermeu len uit Souburg. Toeschouwers: 600. LPHEN AAN DEN RIJN - Met mengde gevoelens verlieten spelers van Hoek zaterdag t veld van ARC in Alphen aan n Rijn. Ze waren er als eerste oeg in geslaagd om de voor lede van de op één na produk- efste ploeg uit de eerste klas B n banden te leggen (0-0) en dat emde de Zeeuws-Vlamingen vreden. Maar terwijl de uit- agen van de overige wedstrij- n over het veld galmden, be fte ieder die Hoek een warm rt toedraagt dat de formatie n technisch adviseur Kees 1st een kans had gemist om de nsluiting met de overige oegen te hervinden, oek nam door het doelpuntlo- gelijkspel afstand van Kozak- n Boys en liep een punt in op oda Boys, Sparta Nijkerk en arken, die alle drie verloren. doemdenkers verweten de oek-aanvallers weliswaar dat opnieuw enkele opgelegde nsen onbenut hadden gela- waardoor een overwinning erd gemist. Maar de eerlijkheid biedt te zeggen dat Hoek ook n paar keer door het oog van naald was gekropen. Kees ist was dan ook tevreden met t zwaar bevochten gelijkspel, "et is voor mij een zeer goeie keek hij later zelfs terug op 't duel van de gemiste kansen, i/ooraf teken je voor een punt. chteraf moet je misschien zeg- n dat er meer had ingezeten, aar er is nu eenmaal niemand e zegt: poef, deze aanval rond af." ank zij het verlies van de con- irrenten blijven het dus span tide tijden voor Hoek, dat nog eeds een sprankje hoop mag oesteren op een onverwacht ag gunstige ontknoping. „Het zit allemaal gigantisch dicht bij el kaar", concludeerde Kist, die ten overvloede aantekende dat Hoek komende zaterdag thuis tegen Vitesse Delft opnieuw een cruciaal duel wacht. „Thuis moetje winnen", keek hij alvast vooruit, zonder daarbij aan te geven wie dan de beslissing op zijn schoen moet hebben. Het ligt voor de hand dat Bert Otten in eerste instantie daarvoor de gelegenheid niet zal krijgen. Ot ten, door Kist ooit omschreven als een spits die oorlog kan ma ken, hield Mark de Kunder op de bank, maar faalde in alle opzich ten. Hij won weinig duels, leed veel balverlies en liep er min of meer verloren bij. Kist: Hij maakte oorlog voor zichzelf." Hoek toonde tegen ARC twee gezichten. In de eerste helft stonden de Zeeuwen zonder de geschorste Milan Ruzie met uit zondering van de eerste twintig minuten met de rug tegen de muur, maar na de hervatting tapte Hoek uit een ander vaatje. Toen had de ploeg veel meer grip op het middenveld, waardoor met name halverwege de tweede helft aan een licht veldoverwicht kon worden gebouwd. De uitval len van ARC bleven echter le vensgevaarlijk. Topscorer Jac ques Key, die met zijn zeventien treffers in de voorgaande 23 wed strijden produktiever was dan de hele Hoek-ploeg, werd goed aan banden gelegd. Maar het meeste gevaar kwam van de pas 17-jarige en door veel eredivisie clubs begeerde Dennis Krijgs man. Deze jeugdspeler stond aan de basis van de gevaarlijk ste ARC-momenten in de twee de helft. Zo dolde hij tot twee keer toe op links een paar Hoek- verdedigers, waarna Nico Knol met knappe reflexen handelend moest optreden. Aan de andere kant waren Bert Du tree (schot voorlangs) en Gert-Jan Bouterse in de eerste helft dicht bij een doelpunt. De beste mogelijkheden had Hoek echter na de hervatting. Het Zeeuws-Vlaamse overwicht re sulteerde in die fase in vijf hoek schoppen en een aantal moge lijkheden. Een inzet van Bert Dutree rolde echter wonder-bo- ven-wonder precies op, en dus niet over, de doellijn door de doelmond van de verslagen doelman René de Graaf. En Adriaan Nieuwenhuyse kopte eerst rakelings voorlangs, waar na hij oog-in-oog met De Graaf verzuimde om de bal breed te leggen naar de meegesnelde Du- tree. Nieuwenhuyse's inzet werd door de ARC-doelman met de voet gekeerd. Hoek kwam ver volgens in de slotfase goed weg, toen scheidsrechter Poort uit Naarden de thuisclub een vol gens velen zuivere strafschop onthield, nadat Wilco van Leeu wen in de 92e minuut op zo'n vijf meter van het Hoek-doel onder uit was gehaald. „Ik was er niet honderd procent zeker van en het was er de wedstrijd niet naar om een strafschop te geven", hield de arbiter Hoek de hand boven het hoofd. ARC- Hoek 0-0. Wissels bij ARC: 30e Paul Dijkman voor Johan Boer; 65e Arno Lancel voor Dick Ernst. Boe king voor Jean-Pierre Hubregsen, wegens het onderuit halen van een tegenstander. 800 toeschouwers. Aanval van Serooskerke op het doel van SSC (foto Ruben Oreel) HOEK - Het bestuur van Hoek heeft met ver bazing kennis genomen van een door André Wurth voor de WON opgesteld rapport, waarin het doen en laten van Kees Kist tij dens de training uitvoerig wordt beschreven. Volgens dat rapport belast Kist zich wel dege lijk met de training. Voorzitter John Bravenboer sprak zaterdag van een ware heksenjacht, die ten onrechte wordt uitgevoerd. „We sturen een brief terug naar de KNVB, maar verder schenken we er niet zo veel aandacht aan. Wij hebben aan onze verplichtingen voldaan, door Nico van de Kerkhove als trainer te benoemen. Daar is voor ons de kous mee af. Kist is gewoon hulp trainer, technisch adviseur, hoe je het ook wilt noemen. Al wil ik tien hulptrainers aanstellen, dat moet ik toch zeker zelf weten? Wurth is ge woon mis geweest. Hij heeft vanuit de bosjes Nico van de Kerkhove natuurlijk niet zien staan." Het bestuur van Hoek zal overigens deze week beslissen over de aanstelling van een trainer voor volgend seizoen. In dat verband is ook Kees Vermunt benaderd, maar volgens Bra venboer is de kans groot dat Vermunt bij Ro zenburg blijft. De voorzitter van Hoek bevestigde dat ook Kees Kist nog steeds één van de kandidaten is voor een trainersfunctie volgend seizoen. Bra venboer: „Maar er zijn meer mensen in de pic ture." SEROOSKERKE - Jaap Pij nenburg en Reinco Geschiere zullen nog het meest blij ge weest zijn met de 2-1 overwin ning van Serooskerke op SSC. Zij hadden immers tien minu ten voor rust voor een behoor lijke domper gezorgd. Pijnen burg weigerde uit z'n doel te ko men bij een verdwaalde hoge bal van SSC en Geschiere ver zuimde in te grijpen. Zonder dat de bal werd aangeraakt, stuiter de hij in het doel, met als gevolg een 0-1 achterstand. Uiteindelijk werd die fout Se rooskerke niet fataal. Al hing de winst van afgelopen zaterdag aan een zijden draadje en daar mee ook een eventuele titel. Want Seroos is nog steeds volop in de race om het kampioen schap. Volgende week zaterdag valt waarschijnlijk de beslissing wanneer Serooskerke naar Alte na moet, dat na winst op Oranje Wit met evenveel punten boven aan staat. Met het oog op die ontknoping was de wedstrijd te gen SSC dan ook van cruciaal belang. Bijna ging het fout maar het tekent de kracht van Seroos kerke dit seizoen om vanuit een verloren situatie steeds terug te knokken. „We begonnen goed", verklaar de Seroos-trainer Piet Puijpe la ter, „maar we lieten in de begin fase een aantal schitterende kansen liggen. SSC greep toen alle middelen aan om ons uit het spel te halen. Ze intimideerden ons en dat had weinig met voet bal te maken". Na de missers van Wim Allaart, John van de Have en Kees Pieter Geschiere liep de thuisploeg dan ook achter de feiten aan. „We gingen meedoen met hun spel letje", zei Piet Puijpe. „De con centratie viel weg en we speel den zodoende een slechte eerste helft". Alleen Henk Wondergem kon dicht in de buurt van een treffer komen. Hij sprintte via de rech tervleugel door op een steekbal letje van Jan Hage, omspeelde een verdediger en haalde uit. De SSC-doelman stond echter een doelpunt in de weg. Na de rust had Serooskerke nog steeds geen voldoende vat op VLISSINGEN - Zoals bekend zijn de A-junioren van Kloetinge op de voorlaatste plaats geëin digd in de eerste klas B van de landelijke jeugdcompetitie. Dat betekent een beslissingswed strijd tegen de nummer voor laatst van de eerste klas A en af gelopen zaterdag werd daartoe eerst nog een beslissingswed strijd gespeeld in Leiden tussen RVC en UVV. De Utrechtenaren wonnen met 3-2, waardoor RVC uit Rijswijk de tegenstander is van de Kloetingse jeugd. Het is zeer waarschijnlijk, dat die be slissingswedstrijd wordt vastge steld voor aanstaande zaterdag. het spel. Bert Riemens zat hele maal klem in een kluwen van verdedigers en ook John van Ha ve kreeg nauwelijks ruimte. De ploeg uit Sprang-Capelle, knok kend tegen de naderende degra datie, putte daar moed uit en kwam wonder boven wonder zeer fortuinlijk op voorsprong. Op dat moment kon de formatie van Piet Puijpe maar een ding doen: pompen of verzuipen. Aanvankelijk zag het er naar uit dat Seroos kopje onder zou gaan, omdat het nauwelijks ge vaarlijk kon worden. Voor het doel van SSC zat het potdicht. Reinco Geschiere deed een half uur voor tijd echter het tij keren. De solide laatste man maakte z'n fout met een schitterend doelpunt meer dan goed. Van af stand joeg hij keihard de bal te gen de touwen: 1-1. Serooskerke bleef er in geloven en pakte tien minuten na de ge lijkmaker de winst. En weer met een perfect goal. Nu kopte John van de Have een vrije trap van Pieter den Hollander schitte rend achter de SSC-doelman. „Gelukkig viel die rotgoal al vrij snel", blikte Piet Puijpe nog een keer terug. „Je krijgt dan een flinke klap, maar die zijn we goed te boven gekomen". Serooskerke-SSC '55 2-1 (0-0). 55. 0-1 Joop de Roon; 701-1 Reinco Geschie re; 80.2-1 John van de Have. Scheids rechter: J. Jobse. Toeschouwers: 400. Boekingen voor: Erik van Pelt, An dré Rozenbrand, Arno van de Schans en Frank Paaymans allen van SSC, wegen het onderuit halen van de te genstander. Marken-IJsselmeervogels 0-1, Ko zakken Boys-Katwijk 1-3, Quick Boys-Noordwijk 2-2, Vitesse Delft- FC Lisse 1-0, ARC-Hoek 0-0, Spaken- burg-Roda Boys 3-0, Sparta Nij- kerk-Rijnsburgse Boys 0-2. Rijnsb. Boys 24 14 7 3 35 46-28 Quick Boys 24 15 4 5 34 52-22 Noordwijk 24 9 11 4 29 42-31 Vitesse D. 24 10 7 7 27 43-37 Katwijk 24 7 13 4 27 37-35 ARC 24 10 6 8 26 48-36 Spakenburg 24 9 8 7 26 44-37 IJsselm.vog. 24 8 6 10 22 34-38 FC Lisse 24 6 9 9 21 31-35 Marken 24 5 10 9 20 33-39 Sparta N. 24 7 5 12 19 26-38 RodaBoys 24 6 6 12 18 30-53 Hoek 24 6 5 13 17 16-38 Koz. Boys 24 6 3 15 15 34-49 Noordwijk en Quick Boys periode kampioen. Stand derde periode: Spakenburg 6 4 2 0 10 15- 6 IJsselmeervogels 6 3 2 1 8 9-5 Rijnsburgse Boys 6 2 4 0 8 10- 6 Katwijk 6 3 2 1 8 10- 7 Marken 6 2 2 2 6 9-8 Quick Boys 6 2 2 2 6 7-6 Sparta N. 6 2 2 2 6 7-9 Hoek 6 2 2 2 6 4-6 PTT Breda-Herovina 1-0, Veen-Ar- nemuiden 0-0, Serooskerke-SSC'55 2-1, Oranje Wit-Altena 0-1, RVVH- Wilhelmina'26 3-0, Nieuw Lekker- land-Bevelanders 0-0. Altena 20 13 4 3 30 43-20 Serooskerke 20 12 6 2 30 35-13 Bevelanders 20 9 9 2 27 24-14 Oranje Wit 20 9 7 4 25 43-29 RVVH 20 8 8 4 24 30-22 Nw.Lekkerland 20 8 2 10 18 29-27 Veen 20 6 6 8 18 25-29 Arnemuiden 20 7 3 10 17 19-29 Wilhelmina'26 20 4 7 9 15 23-37 SSC'55 20 5 4 11 14 17-28 Herovina 20 4 6 10 14 20-33 PTT Breda 20 3 2 15 8 17-44 Altena tweemaal periodekampioen. Stand derde periode: Serooskerke 5 4 1 0 9 12- 3 OranjeWit 5 4 0 1 8 11- 5 RVVH 5 3 2 0 8 10- 5 Bevelanders 5 3 2 0 8 6-3 Altena 5 3 1 1 7 11- 5 WHS-Kapelle 2-1, Yerseke-Bruse Boys 1-4, AZVV-Nieuwdorp 2-1 (Nieuwdorp degradeert), Nieuw- land-Oostkapelle 2-2, Terneuzense Boys-Tholense Boys 0-2, Kloetinge- Veere 1-0. Kloetinge 20 13 3 4 29 40-18 Veere 20 13 3 4 29 32-18 Kapelle 20 7 9 4 23 29-17 Tem. Boys 20 8 6 6 22 25-27 Tholense Boys 20 9 3 8 21 39-28 Oostkapelle 20 7 7 6 21 25-27 WHS 20 7 5 8 19 29-28 Nieuwland 20 7 4 9 18 27-31 AZW 20 7 2 11 16 31-42 BruseBoys 20 6 4 10 16 28-44 Yerseke 20 4 7 9 15 26-35 Nieuwdorp 20 3 5 12 11 21-37 Kloetinge en Veere periodekam pioen. Stand derde periode: BruseBoys 5 3 1 1 7 11- 4 Kapelle 5 3 1 1 7 10- 3 Tholense Boys 5 3 1 1 7 10- 3 WHS 5 3 1 1 7 11- 6 Kloetinge 5 3 1 1 7 8-5 Veere 5 3 0 2 6 6-4 Tem. Boys 5 2 2 1 6 4-4 Meeuwen-SSV 1-1, GPC-DFS 7-0, VVC-Seolto 4-1, Rillandia-Zaamslag 3-0, Middelburg-Wemeldinge 1-1 ge staakt, NOAD-SPS 1-3. WC'68 20 12 6 2 30 50-25 Zaamslag 20 10 6 4 26 33-24 SPS 20 10 6 4 26 37-24 SSV'65 20 7 9 4 23 24-19 NOAD'67 20 8 7 5 23 31-18 GPC 20 9 2 9 20 45-39 Meeuwen 20 7 5 8 19 32-32 Rillandia 20 7 5 8 19 33-41 Middelburg 19 5 6 8 16 28-28 Wemeldinge 19 4 8 7 16 16-21 Seolto 20 2 10 8 14 19-39 DFS 20 1 4 15 6 10-48 WC tweemaal periodekampioen. Stand derde periode: Meeuwen 5 4 1 0 9 13- 6 SPS 5 3 2 0 8 10- 2 Rillandia 5 4 0 1 8 12- 5 WC'68 5 2 2 1 6 11- 7 Zaamslag 5 2 1 2 5 5-8 Zwaluwe 2-Tricht 2 4- 2-Terneuzense Boys 2 2-Almkerk 2 0-0, SSC 2 1-4, Arnemuiden 2- Kloetinge 2-WHS 2 3 kampioen). Kloetinge 2 21 12 Tem. Boys 2 21 10 Yerseke 2 21 10 RodaBoys 2 21 10 Arnemuiden 2 21 8 WHS 2 21 8 Serooskerke 2 21 6 SSC 2 21 5 Zwaluwe 2 21 4 Almkerk2 21 2 Nivo Sparta 2 21 4 Tricht 2 21 4 ■2, Nivo Sparta 4-3, Roda Boys 2-Serooskerke Yerseke 2 2-0, 0 (Kloetinge 2 1 32 49-17 4 27 35-26 5 26 33-24 5 26 38-30 4 25 39-27 9 20 26-31 8 19 30-32 7 19 31-39 9 8 17 20-31 10 9 14 20-33 6 11 14 32-48 5 12 13 24-39 WHS 3-Kloetinge 3 3-4, Veere 2-Arne- muiden 3 3-3, Tholense Boys 2-Hoek 2 3-2, Zaamslag 2-AZVV 2 2-4 (Zaam slag degradeert), Oostkapelle 2-FSV 2 1-1, Dinteloord 2-Meeuwen 2 4-0. AZW 2 21 14 5 2 33 49-25 Oostkapelle 2 21 10 5 6 25 44-37 Kloetinge 3 21 10 -5 6 25 42-34 Dinteloord 2 21 9 6 6 24 34-31 Thol. Boys 2 21 8 7 6 23 31-26 Hoek 2 21 8 5 8 21 43-30 Meeuwen 2 21 7 5 9 19 29-39 FSV2 21 7 4 10 18 27-28 Arnemuiden3 21 6 6 9 18 32-40 Veere 2 21 5 7 9 17 34-38 WHS 3 21 5 6 10 13 21-43 Zaamslag 2 21 3 7 11 13 21-43 Eerste klas: VCK-Heinkenszand 2-1, Apollo-Duiveland 2-0, WIK-Colijns- plaatse Boys 1-4 (Colijnsplaatse Boys kampioen), Kruiningen-Krab- bendijke 6-0, Dauwendaele-Mevo 1- 3, s-Heer Arendskerke-Wolfaarts- dijk 4-1. Colpl.Boys 21 16 4 1 36 48-16 s-H.Arendsk. 21 14 5 2 33 66-25 Kruiningen 21 14 3 4 31 58-16 Dauwendaele 21 11 7 3 29 29-17 WIK 21 10 5 6 25 42-42 VLISSINGEN - Vanavond spe len in Krabbendijke de twee Zeeuwse damesselecties. Om half acht beginnen beide ont moetingen tegen de dames van de afdeling Leiden. De Zeeuwse senioren hebben weinig meer te verdienen dan de eer, maar voor de meisjes onder 17 jaar staat er tegen Leiden nog erg veel op het spel. De winnaar van deze wed strijd is poulewinnaar en speelt op het eindtoernooi voor het kampioenschap van Nederland op het sportcentrum in Zeist. VCK 21 8 5 8 21 32^38 Duiveland 21 6 6 9 18 27-44 Mevo 21 6 4 11 16 34-44 Krabbendijke 21 5 5 11 15 29-40 Heinkenszand 21 5 4 12 14 29-47 Wolfaartsdijk 21 2 3 16 7 22-54 Apollo 21 2 3 16 7 21-54 s-Heer Arendskerke eerste periode winnaar en Kruiningen neemt twee de periode over. Colpl.Boys 10 8 2 0 18 23- 7 Kruiningen 10 7 2 1 16 35- 6 s-H.Arendskerke 10 4 4 2 12 11-8 Dauwendaele 10 4 4 2 12 11-8 Tweede klas: ZSC-Spui 2-2, Kats- Ritthem Ritthem niet opgekomen, Hoedekenskerke-Borssele 0-2, Waar- de-Brouwershaven 3-2, SVD- SKNWK 0-3. (SKNWK wint de twee de periode, waardoor Waarde al ze ker is van promotie). Waarde 19 14 3 2 31 58-19 SKNWK 19 14 1 4 29 41-20 Kats 18 7 9 2 23 35-24 Brouwersh. 20 8 6 6 22 37-23 Borssele 19 7 4 8 18 26-29 Wissenkerke 19 7 4 8 18 35-39 Spui 19 6 6 7 18 24-31 Hoedekensk. 19 6 4 9 16 22-23 ZSC 19 4 5 10 13 17-33 SVD 19 3 7 9 13 17-35 Ritthem 18 2 3 13 7 10-46 Waarde en SKNWK periodekam pioen. Stand tweede periode: SKNWK 9 9 0 0 18 20- 4 Waarde 9 7 1 1 15 24- 8 Dames interregionaal: HOV-HBSS 1-4, DSVP-Zwart Wit'28 1-4, Ter Leede-Oranje Wit 11-0, Valken'68- Vlissingen 0-2, Rijsoord-Stedoco 5-0 Rijsoord kampioen. Rijsoord 19 16 3 0 35 76- 10 TerLeede 20 14 6 0 34 75- 15 Stedoco 18 10 5 3 25 50- 33 Zwart Witr'28 19 10 4 5 24 45- 23 DSVP 18 10 1 7 21 50- 29 HBSS 19 9 1 9 19 50- 37 Kloetinge 19 8 1 10 17 36- 38 HOV 18 6 2 10 14 19- 36 OranjeWit 19 3 3 13 9 22- 79 Vlissingen 18 3 2 13 8 20- 57 Valken'68* 19 0 0 19 0 14-100 twee winstpunten in mindering. Afdeling Zeeland, eerste klas: Oost- kapeile-WIK 7-0, Yerseke-Seroos- kerke 3-2, Patrijzen-Spui 2-0 (Oost kapelle kampioen. Spui degradeert). Oostkapelle 9 8 1 0 17 40- 3 WIK 9 5 1 3 11 15-12 Serooskerke 9 4 1 4 9 13-12 Patrijzen 9 4 1 4 9 8-16 Yerseke 9 2 2 5 6 7-23 Spui 9 0 2 7 2 2-19 Tweede klas A: Oostkapelle 2-Arne- muiden 0-2, Nieuwland-Jong Ambon 1-4, Zeelandia-Vlissingen 2 2-1. Vlissingen 2 9 8 0 1 16 25- 6 JongAmbon 10 6 1 3 13 21-12 Arnemuiden 9243 8 8-12 Zeelandia 9 2 3 4 7 9-13 Nieuwland 10 3 2 5 6 18-25x Oostkapelle 2 9 1 2 6 4 7-20 Tweede klas B: Nieuwdorp-Wemel- dinge 3-0, Terneuzen-Breskens 5-2, Terneuzense Boys-Hoek 0-0 (Wemel dinge degradeert). Temeuzen 9 8 1 0 17 19- 6 Tem. Boys 9 4 3 2 11 12- 3 Breskens 9 4 2 3 10 17-16 Hoek 9 3 3 3 9 13-10 Nieuwdorp 9 2 0 7 4 12-21 Wemeldinge* 9 117 1 6-23 Derde klas A: SVD-Kloetinge 2 0-0, RCS-Veere 2-1. Meeuwen 9 7 0 2 14 21- 6 RCS 8 6 1 1 13 15- 9 Bevelanders 10 4 3 3 11 23-13 Veere 9 2 2 5 6 11-18 Kloetinge 2 8 1 3 4 5 6-16 SVD 8 1 1 6 3 2-16 Derde klas B: Philippine-Steen 1-2, HVV-Terneuzen 2 0-8. Steen 6 6 0 0 12 20- 6 Temeuzen 2 5 4 0 1 8 20- 2 Biervliet 4 3 0 1 6 12- 2 Koewacht 4 2 0 2 4 5-6 Philippine 5 2 0 3 4 5-11 HVV 6 0 15 1 3-21 Hoek 2 6 0 1 5 1 2-19 In de eerste klas van de landelijke jeugdcompetitie werd de laatste (niet meer van belang zijnde) wed strijd nog ingehaald: SSV-Longa 0-1. A-junioren interregionaal: Halste- ren-Alliance 8-0, Zierikzee-Roosen- daal 1-1, Dosko-Baronie 4-1, HVV- Axel 3-2, Vlissingen-RCS 1-2. RCS 20 15 3 2 33 55-17 NAC 19 11 5 3 27 45-22 Vlissingen 19 10 4 5 24 51-31 HVV 19 9 3 7 21 32-31 Halsteren 19 8 3 8 19 49-36 Baronie 19 5 8 6 18 33-33 Zierikzee 19 8 2 9 18 31-43 Alliance 19 6 3 10 15 33-44 Roosendaal 19 3 6 10 12 32-50 Axel 19 5 2 12 12 21-46 Dosko 19 4 2 12 11 32-61 B-junioren: RBC-Vlissingen 4-3, NAC-Jeka 2-3, Internos-HVV 4-1, Ba- ronie-Dosko 2-0, Middelburg-Zierik- zee 2-1, TSC-Kapelle 3-1. RBC 21 18 2 1 38 117-29 NAC 21 15 3 3 33 71-23 Vlissingen 22 13 5 4 31 67-33 TSC 22 9 7 6 25 49-43 Internos 22 9 5 8 23 54-42 Jeka 21 7 7 7 21 48-55 Zierikzee 21 7 4 10 18 35-70 Middelburg 21 5 7 9 17 55 73 HW 21 5 6 10 16 45-64 Kapelle 21 6 3 12 15 35-49 Dosko 22 5 5 12 15 28-52 Baronie 21 2 0 19 4 22-93 A-junioren hoofdklas: Kapelle-Goes 4-1, VCK-Dauwendaele 1-3, Bres- kens-Koe wacht 10-0, Terneuzense Boys-Lewedorpse Boys 5-1, Robur- Patrijzen 3-5. Dauwendaele 19 14 3 2 31 85- 28 Arnemuiden 19 14 3 2 31 52- 21 VCK 19 10 4 5 24 54- 28 Kapelle 19 8 7 4 23 63- 38 Breskens 19 10 3 6 23 58- 29 Patrijzen 19 9 2 8 20 38- 32 Tem. Boys 20 8 4 8 20 51- 43 Goes 19 5 4 10 14 33- 64 Lewed. Boys 19 6 1 12 13 38- 57 Robur 19 3 1 15 7 31- 80 Koewacht 19 2 0 17 4 22-105 Hoofdklas B-junioren: Mevo-Ter- neuzen 2-3, AZVV-Hoek 4-1, Terneu zense Boys-Breskens 2-3, Dauwen- daele-VCK 7-1, Kloetinge-Hontenis- se 5-2 (Kloetinge kampioen). Kloetinge 20 16 2 2 34 73-27 Temeuzen 19 13 3 3 29 68-27 Hontenisse 19 14 0 5 28 57-30 RCS 18 11 2 5 24 52-25 Mevo 19 8 4 7 20 57-37 AZW 19 5 7 7 17 31-36 Dauwendaele 19 6 4 9 16 39-42 Tem. Boys 19 6 2 11 14 40-50 Breskens 19 5 1 13 11 44-84 VCK 19 2 4 13 8 26-74 Hoek 18 2 3 13 7 16-71 Hoofdklas Cl: Kapelle-Terneuzen 0-4, Kruiningen-Terneuzense Boys 0-2. (Temeuzen kampioen). Temeuzen 7 5 2 0 12 17- 5 RCS 7 2 4 1 8 21-13 Tern. Boys 8 3 2 3 8 13-10 Kruiningen 7 2 2 3 6 15-20 Kapelle 7 1 0 6 2 6-24 Hoofdklas 2: Dauwendaele-Yerseke 2-0, Steen-Vlissingen 2-3. Vlissingen 8 5 2 1 12 19- 7 Dauwendaele 7 5 1 1 11 15- 6 Yerseke 7 2 3 2 7 9-12 Steen 7 2 1 4 5 21-16 HW 7 0 16 1 8-31 Hoofdklas 3: Middelburg-Kloetinge 16-3. Middelburg 5 5 0 0 10 33- 3 Zierikzee 5212 5 9-12 VCK 5 1 1 3 3 6-9 Kloetinge 5 1 0 4 2 8-32

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 13