Patrijzen nadert Lewedorpse Boys Nederlaag voor tafeltennissters Zeelandia weer langszij Kloetingse dames Zeeuws kampioen Zaamslag blijft met lege handen achter Nieuwdorp degradeert uit de derde klas Strijd ronde tweede promotieplaats Winst en verlies voor rolstoelers utaüSlita k*ÊÈmÊÉÊ&ÊËÈ Inhaalwedstrijden voor MZ en 91 Zand Hontenisse raakt voorsprong kwijt Arbiter Van de Velde staakte Colijnsplaatse Boys kampioen VLISSINGEN - Colijnsplaatse Boys is kampioen van de eerste klas van de Zeeuwse zaterdag competitie. Ook de moeilijke uitwedstrijd naar WIK werd in winst omgezet (1-4), waardoor eindelijk na achttien jaar weer eens een promotie gevierd kan worden in Colijnsplaat. Het betekende gelijk ook duide lijkheid rond de periodekam pioenen. 's-Heer Arendskerke won de eerste periode en Krui- ningen neemt nu de tweede pe riode van Colijn over, zodat die twee ploegen nu in een uit- en een thuiswedstrijd (de tweede periodewinnaar speelt eerst thuis) gaan uitmaken wie samen met Colijn naar de KNVB pro moveert. Door de uitslagen in de vierde klas van het landelijk zaterdag voetbal lijkt Seolto het slachtof fer te worden, waardoor er uit de ze klas maar een elftal behoeft te degraderen. Apollo verraste met een 2-0 winst op Duiveland en lijkt nu alsnog af te stevenen op een beslissingswedstrijd tegen Wolfaartsdijk. WIK-Colijnsplaatse Boys 1-4 - De zenuwen zaten kennelijk dwars bij de koplopers, want het eerste half uur was WIK de bete re ploeg. Later kwamen de be zoekers goed in de wedstrijd en vijf minuten voor de rust scoor de Marco de Looff 0-1. Dat bete kende de bevrijding. Want na de rust speelde Colijnsplaatse Boys echt als een kampioen. WIK werd overklast en Wim de Fouw en Wim Siereveld zorgden voor een 0-3 voorsprong. Richard Ver- hage deed toen nog wel even iets terug (1-3), maar via Jeroen Ge- lok werd het kampioensfeest in gezet met een 1-4 zege. Kruiningen-Xrabbendijke 6-0 - Het scoren gaat Kruiningen ge makkelijk af de laatste weken. Krabbendijke kwam op alle VLISSINGEN - De Middel burgse rolstoelbasketbal-ver eniging RBVM speelde het afge lopen weekeinde twee competi tie-wedstrijden. De strijd tegen het derde team van Arrows 71 werd gewonnen met 17-21, maar de daarop volgende ontmoeting tegen Hurricanes 2 resulteerde in een ruime nederlaag: 44-20. fronten tekort en keek bij rust al tegen een 3-0 achterstand aan. Eric de Keijzer scoorde ria twee minuten 1-0. Robin Arens te kens voor 2-0 en Wijnand van Zweeden voor 3-0. Twee minu ten na de rust scoorde John de Vries 4-0 en toen hoefde het alle maal niet meer zo nodig. In de slotminuten maakten Lennard Poleij en Eric de Keijzer er nog 6-0 van. 's-Heer Arendskerke-Wolfaarts dijk 4-1 - De wedstrijd van Jaap Wisse. Na 17 minuten werd het 1-0 door Jaap Wisse, maar vijf minuten later stond het 1-1 door David Hannewijk. Toen echter kwam de hattrick van Jaap Wis se. Hij scoorde in de 25e, 35e en 38e minuut 4-1. De wedstrijd was beslist en de tweede helft niet meer om aan te zien. s-Heer Arendskerke hoefde niet meer en Wolfaartsdijk kon niet beter. Apollo-Duiveland 2-0 - Met veel inzet heeft Apollo zich verzekerd van een klein kansje op redding. Tot de rust bleef het 0-0. Doel man Hans Peter Dijkstra redde zijn ploeg het eerste kwartier na de rust, maar later kon Apollo toch weer meespelen en kwam na 33 minuten met een frommel- doelpunt van Andre van Eenen- naam op 1-0. Vijf minuten later werd van Eenennaam gevloerd en kon Frans Uitterhoeve de wedstrijd beslissen: 2-0. Dauwendaele-Mevo 1-3 - De ver dediging van Dauwendaele viel verrassend door de mand. De Zierikzeese ploeg had een betere instelling en zette de opmars van de laatste weken door. Na 32 minuten scoorde Friso de Jonge 0-1 en drie minuten voor de rust werd het door een ver schot van Peter van de Linde 0-2. Julio Fa- gundez bracht Dauwendaele na de rust eindelijk in de wedstrijd. De Middelburgers hadden al veel kansen gemist, maar scoor den na 32 minuten eindelijk 1-2. Vijf minuten later echter beslis te Jan Heijkamp bij een uitval de wedstrijd: 1-3. VCK-Heinkenszand 2-1 - Een matige vertoning. Voor beide ploegen stond er niets meer op het spel. Na 21 minuten werd het 0-1 door Loek Schipper. Op aan geven van Rinus Jobse maakte Enno van der Meule er even later 1-1 van. Pas na de rust werd de strijd beslist. De vrije trap van Dankfried Verhage werd door Enno van der Meule ingekopt: 2-1. Het was voldoende om het gezapige partijtje te winnen. Het kampioensteam van Colijnsplaatse Boys viert feest met bestuursleden en supporters (foto Pieter Honhoff) MIDDELBURG - De inhaal wedstrijd tegen Interacademie, die het damesteam van Chrom- pack/MZ zaterdag in het verre Den Helder afwerkte, heeft min der opgeleverd dan verwacht. De thuisclub won namelijk met 6-4 en daaruit bleek dat te slor dig met de broodnodige puntjes wordt omgesprongen. Bij Inter academie is de talentvolle Me lissa Muller een zeer vaste waarde die in dit duel dan ook goed was voor drie punten voor haar team. De twee overige speelsters Mir jam van der Aar en Anja Ooster beek zijn geen hoogvliegers maar van de mogelijk te behalen zes punten kwamen er slechts drie in handen van MZ. Ingrid van Osselaer maakte daarbij geen fout en scoorde tweemaal tegen de Noordhollandse da mes. Ook Ankie Kersten won haar partij tegen Oosterbeek maar moest in de laatste wed strijd tegen Van der Aar in de 3e game nog afhaken. Inge Tree- busch was zeer matig en kwam in het stuk nauwelijks voor. Po sitief was de dubbelspelzege die voor het duo van Osselaar- Kersten was. Met nog een in haalwedstrijd tegen Irene voor de boeg is de achterstand op Hoonhorst inmiddels vijf pun ten met daarbij nog drie regulie re competitiewedstrijden voor de boeg. Ook de dames van 't Zand haah den in de le divisie in. Bij Schim- mert/Moonen werd beslag ge legd op het merendeel van de buit via 4-6 en daarbij zorgde Re- nate Louws weer voor de helft van deze punten. Julia Salamo- ny haalde een ruime voldoende via tweemaal winst en Sandra Tahapary zorgde voor het broodnodige puntje dat 't Zand nu op de eervolle tweede plaats brengst achter een niet meer te achterhalen Tempo Team. Afde lingskampioen in de hoogste klas bij de jeugd werd zaterdag ook het jongensteam van Wilno 1 dat in de eerste klas via een 3-7 zege bij Scaldina 1 definitief win naar werd. Dit succes werd be haald door het trio Nikola Dju- ric, Pepijn Luke en Serge van Thienen. Stand eredivisie: 1 Irene 8-54; 2 Me- gacles 7-49; 3 Interacademie 7-32; 4 Shot 7-30; 5 Hoonhorst 7-25; 6 Chrom- pack/MZ 6-20. VLISSINGEN - Hontenisse is in twee weken tijd plotseling de riante voorsprong kwijt in de eerste klas van het zondagafde- lingsvoetbal. De Zeeuws Vla mingen verloren thuis verras send van Aardenburg (0-1), zo- dat Zeelandia (3-1 winst op Corn Boys) weer naast Honte nisse aan de leiding staat en Terneuzen heeft met een 0-3 overwinning in Domburg ook weer een beetje uitzicht op de tweede periode gekregen. Dom burg is overigens definitief ge degradeerd, terwijl Robur de spanning rond de tweede degra datieplaats opvoerde met een 2-1 winst op Zeeland sport. Hontenisse-Aardenburg 0-1 - Kansen waren er genoeg, maar Hontenisse maakt te moeilijk doelpunten en werd nu na tien minuten al geklopt. Toen kopte Eric de Rijke de stand naar 0-1. Aardenburg leek het helemaal moeilijk te krijgen toen de ploeg met tien man verder moest. Danny Pauwels en Hans Ritico botsten bij een hoge bal met de hoofden tegen elkaar en moes ten allebei voor hechtingen naar de dokter. Vijf minuten voor de rust kwam Ritico weer terug het veld in (Pauwels was vervan gen). Hontenisse had intussen constant aangevallen, met kan sen voor Sjef Pauwels (tegen de paal en van de lijn gehaald) en Artie de Nijs (net gestopt). Ook na de rust een voortdurend aan vallend Hontenisse. Ook Edwin Tieleman en Gert Sponselee konden het net niet vinden en ook niet in het laatste kwartier, toen Aardenburg opnieuw met tien man stond, omdat Mario Corthals na twee waarschuwin gen uit het veld was gestuurd. Zeelandia-Corn Boys 3-1 - Het was maar een nerveus gebeuren in Middelburg. Zeelandia speel de wel iets beter en kwam na een half uur op 1-0. Andre Poortvliet werd gevloerd en Michael dijk stra benutte de strafschop. Tien minuten later zorgde Rick Ha melink voor de gelijkmaker 1-1 Acht minuten na de rust scoorde Rob Bouwens met een lob 2-1, maar opnieuw leek Corn Boys gelijk te komen. De strafschop van Wessel Donze trof echter de lat. Tien minuten voor het einde kwam Zeelandia toch aan de be slissende winst. Dijkstra zette voor en Poortvliet kopte raak: 3-1. Domburg-Terneuzen 0-3 - Alleen in de eerste tien minuten speel de Domburg mee (tweemaal Ko Brand net naast), maar verder was de wedstrijd voor Terneu zen. Werner Corijn liet Jan Huis man 0-1 aantekenen en in de 14e minuut stond het al 0-2 toen een vrije trap van Corijn vanaf de zij lijn zomaar in het doel ver dween. Een minuut voor de rust scoorde Roy Scheele 0-3. Ter- neuzen zat op rozen. Domburg probeerde nog wel een klein beetje (twee kansen voor Ton van Iersel en Gerard Krijger), maar echt dreigend was het niet en Terneuzen won ruim ver diend. Robur-Zeeland Sport 2-1 - De eerste helft was voor Robur. De Goesenaren namen na 9 minu ten de leiding dankzij een vrije trap van Juul Veraart: 1-0. Daar bij bleef het. zodat een na de rust sterker Zeeland Sport in de tweede minuut op 1-1 kon ko men door een kopbal van Pedro Sicilia. Dat leek de terechte eindstand. De Vlissingers speel den goed na rust, maar werden bij een uitval verrast. De voorzet van Gerard Tibbe werd door de Vlissingse doelman zelf in eigen doel gewerkt (2-1) en dat bleek beslissend. Biervliet-Oostburg 1-2 - Ook twee verschillende helften. Voor de rust was Biervliet heer en meester, maar het zat de thuis club niet mee. Zeker een hand vol kansen werd gemist, waarbij bovendien paal en lat in de weg stonden. Rust 0-0. Tien minuten na de rust werd het toch 1-0. Paul Meertens zag zijn voorzet afgewerkt door Erwin Duijsse- rinck. Nadien werd Oostburg steeds sterker. In de 15e minuut werd het 1-1 door Boudewijn Corijn en weer vijf minuten later stond het al 1-2 door Jean Pierre Pielaet. Bij die score bleef het voor de for tuinlijke Oostburgers, want een gelijkspel had Biervliet mini maal verdiend. Hansweertse Boys-Philippine 5-3 - Een wat verrassende winst, waarmee Hansweertse Boys zelfs weer een beetje kanshebber is geworden. Lange tijd echter stond de thuisclub met 1-3 ach ter. Harrie Vermaire zorgde na twee minuten voor 0-1, maar drie minuten later stond het 1-1 door Bud Aschman. Huub Zwagers en Harrie Vermaire maakten er toen binnen een half uur 1-3 van, maar in de laatste minuten voor de rust kwam de thuisclub nog op 3-3 door twee treffers van Ger- rit Petersen. De tweede helft hadden de Zeeuws Vlamingen veel minder in te brengen. Pau- lus Kraijenbrink knalde na 21 minuten nummer vier tegen het net (4-3) en het werd nog 5-3 door Gerald Rozemeijer. Een moment uit de wedstrijd tussen de dames van Kloetinge en Biesbroeck/Klaus (foto Willem Mieras) GOES - Zaterdagavond hebben de zaalvoet baldames van Kloetinge opnieuw een prijs in de wacht gesleept: het kampioenschap van Zeeland. De Kloetingse dames wonnen met liefst 8-2 van de Hulsterse dames van Biesbroeck/ Klaus. Een zeer aanvallend Kloetinge had bij rust al een 4-0 voorsprong. Na 9 minuten door Jose Verhage 1-0, in de 11e minuut 2-0 door Miranda Bekenes, 3-0 door Janneke Lamers en in de 18e minuut Marlinda Verhoeve 4-0. Ook na rust was Kloetinge de betere ploeg. Bij een uitval scoorde Caroline Louwers weliswaar 4-1, maar daarna scoorden de Kloetingse da mes weer vlot: Miranda Bekenes 5-1, Jose Ver hage 6-1, Janneke Lamers 7-1 en 8-1. In de 18e minuut bepaalde An Samson de eindstand op 8-2. Over twee weken (zaterdag 5 mei) krijgen de Kloetingse dames nog eens dezelfde tegen stander. Dan wordt in sporthal Den Dullaert gespeeld om het bekerkampioenschap van Zeeland, ook weer tegen Huzavo/Biesbroeck/ Klaus. Als Zeeuwse kampioen moet Kloetinge nu nog een uit- en een thuiswedstrijd gaan spelen te gen de dameskampioen van Brabant. VLISSINGEN - Zaamslag heeft een uitstekend seizoen gespeeld in de vierde klas van het landelijk zaterdagvoetbal, maar blijft aan het eind waarschijnlijk met lege handen achter, omdat de Zeeuws- Vlamingen zaterdagmiddag met 3-0 het schip ingingen tegen het tegen degradatie vechtend Rillandia. Leider WC profiteerde (4-1 winst op Seolto) en heeft uit de resterende twee wedstrijden aan een punt genoeg voor de titel. De nederlaag van Seolto had ook goede kanten voor Middelburg en Wemeldinge. Deze twee ploegen resteren in de degradatiestrijd met Seolto, maar kwamen tegen elkaar niet tot een beslissing, omdat scheidsrechter Jan van de Velde een blessure opliep en de wedstrijd 32 minuten voor het eindige gestaakt moest worden. Rillandia-Zaamslag 3-0 - Beide ploegen hadden de punten keihard nodig. De wedstrijd begon daarom nogal nerveus en de eerste helft kende slechts enkele kleine kansjes. Rust 0-0. Na de rust een opval lend sterk Rillandia. Zaamslag kwam er' niet meer aan te pas en werd naar een verdiende nederlaag gespeeld. Na tien minuten 1-0 door Richard Lambertus, tien minuten later 2-0 door Corne Nuijens en in de slotfase ook nog 3-0, weer door Lambertus. Rillandia wist zich toen veilig, maar had van Zaamslag een kansloze ploeg gemaakt. Middelburg-Wemeldinge 1-1 - Er waren nog 32 minuten te spelen, toen scheidsrechter Jan van der Velde niet meer verder kon. Een spierscheuring belette liem de wedstrijd goed te beëindigen. Omdat er geen vervanger aanwezig was werd de wedstrijd gestaakt. Het duel zal gezien de belangen rondom de tweede degradatieplaats op een weekavond moeten worden uitgespeeid. Middelburg speelt de laatste weken wat beter en had ook tegen We meldinge het beste van het spel. Toch werd het eerst 0-1 door Ronnie Dagevos en kon drie minuten na de rust Erwin Vrijenhoek na een schitterende actie pas gelijk maken: 1-1. Middelburg had na rust al een handvol kansen gehad en leek op weg naar de winst, toen Jan van der Velde er mee moest stoppen. Meeuwen-SSV'65 1-1 - Voor aanvang van de wedstrijd hinkte Meeu wen nog op twee gedachten. Enerzijds de strijd tegen degradatie, maar anderzijds ook de florissante positie in de derde periode. Na afloop restte tevredenheid rondom de 1-1, de groen-witte formatie is veilig en kan zich nu geheel richten op de derde periode, die namelijk gelijk promotie betekent, omdat WC zo goed als kampioen is en de eerste twee periodes won. Dan is de derde periodewinnaar gelijk pe riodekampioen en promoveert naar de derde klas. Meeuwen had het voor de rust bijzonder moeilijk. SSV verprutste een handvol kansen (Andre Mohr, Wim Paardekooper en John Beuns) en kwam alleen dankzij een ongelukkige handsbal op voor sprong. John Beuns benutte de strafschop: 0-1. Meeuwen speelde zonder Kees Davidse en Paul Stroo en gooide pas na de rust alle schroom af. SSV werd tegen de wind op eigen helft vastgezet en dik verdiend kwam een kwartier voor tijd de gelijkmaker. Rob Dek werd gevloerd en Adrie de Visser benutte de strafschop: 1-1. GPC-DFS 7-0 - Een formaliteit. Het gedegradeerde DFS was bij rust al versla gen. Ron Louwerse, Arthur Kraak (strafschop), weer Louwerse en Jeffrey van de Velde brachten de ruststand op 4-0. Het sportieve makje werd na rust nog eens uitgebouwd tot 7-0 door Ron Louwerse, invaller Dennis van Eenennaam en Van de Velde. NOAD'67-SPS 1-3 - De eerste helft was NOAD nog wat beter. De thuisclub kwam na twee minuten op 1-0 door een afstandsschot van Frans Quist. SPS ging steeds beter spelen en kwam door Kees van Steenis op een 1-1 ruststand. De tweede helft was helemaal voor de bezoekers, die verdiend op winst kwa men. Eerst door Dick Uijl 1-2 en in de laatste minuut nog 1-3 door Alex van de Reest. VLISSINGEN - De derby Patrij- zen-Lewedorpse Boys, met de ti tel van de vierde klas H als in zet, wordt komende zondag on getwijfeld een spektakel. Lei der Lewedorpse Boys verspeel de namelijk een punt in Hoofd plaat (1-1) en Patrijzen naderde zodoende tot twee punten dank zij een knappe 2-1 winst op con current Odio. Onderaan is de spanning rond de twee degrada tieplaatsen te snijden nu Jong Ambon de vierpuntenwedstrijd tegen Steen met 1-0 won. In de Brabantse vierde klas is Vosmeer na de 3-4 thuisneder laag tegen Gastel vrijwel gede gradeerd. Hoofdplaat-Lewedorpse Boys 1-1 - In de laatste minuut pakten de Zeeuws Vlamingen nog bijna de winst, maar Stanny Souli mans werd afgestopt door het laatste fluitsignaal. Overigens waren beide ploegen nog tevre den met de puntendeling. Hoofdplaat startte fel. De begin fase had Lewedorpse Boys het moeilijk (kansen voor Johnny Jacobs) en werd Meivin Roethof door uitblinker Paul Vermue uit de wedstrijd gehouden. Toch werd het na 26 minuten onver wacht 0-1. Cor van de Velde ver stapte zich, verspeelde de bal en Edwin Fraanje profiteerde van het buitenkansje. Nadien waren de bezoekers wat gevaarlijker, maar na de rust opende Hoofd plaat opnieuw wiolskrachtig en na 28 minuten werd het op aan geven van Cor van de Velde en doorgekopt door Soulimans via Johnny Jacobse 1-1. De wed strijd werd nadien wat feller. John Livramento en Erwin van 't Westeinde vielen nog in bij Le- bo, de wedstrijd werd ook wat harder (waarschuwingen voor Roethof en Raas) en aan beide kanten nog wat kansjes, maar geen doelpunten meer. Patrijzen-Odio 2-1 - Wat een feestdag voor Patrijzen. Het der de kampioen, het eerste op twee punten van leider Lewedorpse Boys en op de eerste plaats in de derde periode. De thuisclub moest perse winnen en koos voor een puur aanvallend con cept. Na een kwartier trof Ron nie de Vos al de lat, maar het duurde tot de 35e minuut eer op aangeven van Jean Paul van Craenenbroeck De Vos de score opende: 1-0. De vreugde was van korte duur, want drie minuten later werd Jan van de Poel door Henk van de Brink gevloerd en kon Ludo Schroeijers uit de strafschop 1-1 scoren. Na de rust was er soms sprake van een ware stormloop van Patrijzen. Toch bleven de echte open scorings kansen zeer beperkt en pas tien minuten voor tijd kon er echt feest gevierd worden. Invaller Chris Bal bekroonde toén een schitterende solo met een spet ter, die via de onderkant van de lat doel trof: 2-1. Genoeg voor de winst en spektakel aanstaande zondag. Jong Ambon-Steen 1-0 - Zeker voor de rust was er sprake van een nerveus degradatieduel. Na 20 minuten kwam Jong Ambon op 1-0. Arie Pentury was de aan gever en Wim Sabandar de doel puntenmaker. Verder gebeurde er niet zo veel in die eerste ang stige periode. Na de rust echter waren de Middelburgers beter. Jong Ambon speelde beter voet bal, kreeg de betere kansen, maar verzuimde die ook te be nutten, zodat de spanning tot de laatste minuut aanwezig bleef. Steen had echter te weinig kan sen om aanspraak te mogen ma ken op een treffer. Beste man van het veld was scheidsrechter Van Hul ten uit Klundert. Breskens-Walcheren 0-3 - De 0-3 cijfers zijn niet eens geflatteerd. De malaise bij Breskens was bij rust al compleet. Walcheren toonde een veel betere spelop vatting en had in feite geen kind aan een zwak Breskens. In de eerste minuut scoorde Jean Paul Mulder al 0-1. Een vrije trap van Gerard Kortenhof vloog via de muur ook langs Rob Gmben (0-2) en Mulder scoorde voor de rust nog een keer: 0-3. Breskens probeerde na de rust wel iets meer te voetballen dan voor de rust, maar de ploeg bleek vol maakt machteloos. Vogelwaarde-Luctor 1-1 - Een schitterende wedstrijd, met voor beide doelen volop kansen, maar die werden wel te veel ge mist. Een minuut voor de rust kwam Vogelwaarde op 1-0 toen Arno Wouters een voorzet van Michael Pieters inkopte, maar toen hadden Pieters, De Koeijer en Crombeen al open kansen ge mist. Aan de andere kant trou wens misten Uittermark en Ro nald de Jonge. Een minuut na de rust stond het al gelijk. Geus liet Andre Karelse scoren: 1-1. Meer doelpunten kreeg het publiek niet te zien, maar wel uitsteken de mogelijkheden voor beide doelen. Het bleef overigens wel terecht op een gelijkspel steken, al was 5-5 leuker geweest. Vosmeer-Gastel 3-4 - Het lijkt al een afscheid voor Vosmeer. Ein delijk scoort de ploeg dan eens een aantal doelpunten en dan vliegen er in een te harde wed strijd aan de andere kant weer vier in. Gert Jan Dierks scoorde 0-1, waarna Vosmeer vijf minu ten voor rust op 1-1 kwam door een verrassende vrije trap van Dick den Hollander vanaf de zij lijn via de paal in het doel). Na de rust was er geen eer meer te be halen voor Vosmeer. Dierks kop te de stand naar 1-2. De voorzet van Frank Timmermans ging er via een verdediger nog in (2-2), maar via Rien Seebregts en een strafschop van Dierks werd het verdiend 2-4. In de slotminuut maakte Timmermans er nog 3-4 van, maar dat deed niets af aan de verdiende Gastel-winst. Koewacht-IJzendijke 3-1 (0-1). 43. Frank van de Vijver 0-1, 58. Boude wijn Rietjens 1-1, 83. Jacky Lambert 2-1, 87. Mario Wijnacker 3-1. Scheids rechter: (een erg goede) heer Lind- hout uit Goes. Toeschouwers: 150. VLISSINGEN - Nieuwdorp is de eerste degradant uit de derde klas van het landelijk zaterdag voetbal. Nieuwdorp verloor de vierpuntenwedstrijd in Axel van AZVV (2-1) en omdat Bruse Boys opnieuw een stunt uit haalde (1-4 winst in Yerseke) is Nieuwdorp kansloos verloren en is Yerseke ineens de ploeg met de meeste zorgen over de tweede degradatieplaats. Yer seke moet nog naar Nieuwdorp en thuis tegen Oostkapelle, Bru se Boys speelt nog tegen WHS en uit naar Kapelle en AZVV moet nog naar Oostkapelle en thuis tegen Tholense Boys. Ka pelle verspeelde de voorsprong in de derde periode door een 2-1 nederlaag bij WHS. AZVV-Nieuwdorp 2-1: Mis schien wel de belangrijkste over winning van het seizoen voor AZVV. De Axelaars waren de ge lukkigsten in een van spanning trillend duel. Nieuwdorp speelde zeker geen slechte wedstrijd en omdat beide verdedigingen be paald niet het sterkste deel wa ren ontstonden er voor beide doelen legio kansen. Maar om dat Werner Bisschop een straf schop miste bleef de spanning voortduren. Marcel Otte bracht Nieuwdorp aan de leiding (0-1), maar via Eric Wieland kwam de ruststand op 1-1. Theo Hanny bracht de Axelaars op 2-1 na de rust en tien minuten voor tijd leek de wed strijd beslist te worden. Werner Bisschop nam de strafschop echter te zacht, waardoor Maar ten Pleijte zijn ploeg in de wed strijd hield. Het mocht niet ba ten. De nederlaag betekende Nieuwdorps degradatie. Yerseke-Bruse Boys 1-4: Welis waar speelde Yerseke als ploeg iets beter, combineerde wat ver zorgder, de thuisclub had ook voldoende inzet, maar Bruse Boys had meer en betere kansen en won zodoende geflatteerd, maar wel verdiend. Na 25 minu ten strafte Jacob van de Berge een misverstand af en tikte de bezoekers naar 0-1. Tien minu ten voor de rust kopte Johnny Christiaanse een vrije trap van Martin van Hekke in (1-1), maar een minuut later mislukte de buitenspelval en kon Tonnie van de Berge 1-2 aantekenen. Op slag van rust bracht de immer actieve Tonnie van de Berge Hermie Pekaar in de problemen en die scoorde met een lob in ei gen doel: 1-3. In de 23e minuut na de rust had de spanning moeten terugkeren. Tonnie Sinke werd gevloerd, maar Wim Zoeteweij schoot uit de strafschop nonchalant over het doel. Elf minuten voor het einde werd de wedstrijd beslist met een schitterende solo van uitblinker Tonnie van de Berge: 1-4. Het zat Yerseke ook niet mee, want Martin van Hekke kopte nadien nog eens tegen de paal. Bruse Boys blijkt over een verrassende eindsprint te be schikken. WHS-Kapelle 2-1: Gezien het aantal uitgespeelde kansen is de winst verdiend. Na vijf minuten kwam de thuisclub al op 1-0, toen Rien Fase na een vrije trap scoorde. WHS speelde wat be houdend, maar behield zelf toch de beste mogelijkheden. Zeker na de rust, toen Kapelle een overwicht kreeg, maar WHS de beste counterkansen had. Zo werd het na 25 minuten 2-0 dankzij Sander Wesdorp, op aangeven van Piet Fase. Het overwicht van Kapelle resul teerde pas vijf minuten voor tijd in 2-1. Peter de Waard benutte de strafschop wegens hands, maar meer zat er niet in. Nieuwland-Oostkapelle 2-2: Voor Nieuwland blijft er nog steeds een beetje degradatie dreiging. Daarom begon de wed strijd wel heel bedroevend, want binnen tien minuten had Oost kapelle een 0-2 voorsprong. Doelman Van Eenennaam loste de bal na vijf minuten en daar van profiteerde Latuheru (0-1) en vijf minuten later scoorde Ed win Meerman 0-2. Drie minuten daarna kwam Nieuwland bij een uitval via Ro bin Tiel op 1-2 en kreeg weer moed. Er werd hard gewerkt, Nieuwland had meer balbezit, maar Oostkapelle bleef uiterst gevaarlijk met uitvallen. Zo ook in de tweede helft. Aan spanning geen gebrek, maar pas twee mi nuten voor het einde kwam uit een hoekschop de gelijkmaker van invaller Kees Ventevogel (2-2) en dat was gezien de gehele wedstrijd ook verdiend. Terneuzense Boys - Tholense Boys 0-2 (rust 0-0) 63 John Nieuwkoop 0-1 en 92e Jan Groenewegen 0-2. Aantal bezoekers: 200. Boekingen voor: Has san El Jilali (Tholense Boys, voor het wegtrappen van de bal) en Jaap Ro- meijnsen en Jack Scheele (voor het onderuithalen van een tegenstander en commentaar op de leiding). Scheidsrechter: C. Dalebout uit Nieuwerkerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 12