PZC Voorsprong Martens slinkt een half punt UEFA wil garanties tegen het Engelse voetbalvandalisme Romario kritiseert Nederlandse artsen Van der Wal geen gevaar voor Clerc Volendam verstoort het sprookje van RKC uit Waalwijk sport sport 21 Werkgroep: Spelers andere verenigingen openlijk benaderen Paul Schipper niet geschorst uitslagen VRIJDAG 20 APRIL 1990 Openheid Kampioenschap biljarten Axel Greg Foster drie maanden geschorst Neuberger Van Doorneveld Graafschap Pot Gewonden tijdens rellen na Köln tegen Juventus Van Dorssen in Frankfurt G. Quist eerste in Etten-Leur Zeeuwse selectie op elfde plaats Melanie Bos zwemt nieuw Zeeuws record op tv Swift wil topclub worden Paul Schipper MIDDELBURG - Voetballer Paul Schipper van zondagder deklasser Middelburg is niet ge schorst door de KNVB. Schip per werd na de wedstrijd Sluis kil-Middelburg op .4 maart op het wedstrijdformulier geno teerd wegens het protesteren in woord en gebaar bij de scheids rechter, wat gepaard zou zijn gegaan met handtastelijkhe den. Na de behandeling van de mon delinge tuchtzaak in Roosen daal vorige week, concludeerde de tuchtcommissie dat Schipper wel in woord en gebaar geprotes teerd had bij de scheidsrechter, maar dat hij zich niet schuldig had gemaakt aan handtastelijk heden, zoals op het wedstrijdfor mulier was vermeld. Schipper krijgt dan ook slechts een aante kening op zijn strafkaart, wat in houdt dat het bij een boeking blijft. MIDDELBURG - De plannen verkeren nog in een uiterst pril stadium, maar Swift streeft naar de status van topclub. Een werkgroep van vijf leden, onder wie voorzitter Piet Buijs en trainer Floor Schreuders, pro beert op dit moment een visie voor korfbal op topniveau op papier te zetten. Daarin past het „openlijk" benaderen van spe lers van andere Zeeuwse clubs. Op langere termijn is ook de aanstelling van een betaalde trainer noodzakelijk. Dat zijn kort samengevat de ge- dachtenspinsels, die leven in de werkgroep, welke verder bestaat uit eerste team-speler Peter Jo- ziasse, oud-trainer Jan Bogers en Bep Huybregtsen. Afgelopen zaterdag kwam de werkcommis- sie voor het eerst bij elkaar, van daag, vrijdag, volgt een tweede sessie. Hoewel de oprichting van de werkgroep erop wijst dat Swift een topclub wil worden (Peter Joziasse: „Het klinkt ar rogant, maar Swift is de enige Zeeuwse club die ervoor in aan merking komt"), houdt voorzit ter Piet Buijs nog een aantal sla gen om de arm. „Eerst zal moeten blijken of de leden van Swift achter die doel stelling staan. Dat zal het pro bleem denk ik niet zijn, maar de vraag is of men ook bereid is de consequenties te aanvaarden. Wat te denken als het noodzake lijk zou zijn om de contributies te verhogen?" Buijs, die benadrukt te spreken op persoonlijke titel, ziet wel heil in het benaderen van spelers van andere clubs. „Maar dan in alle openheid. We zullen daarvoor nooit de handen bij andere ver enigingen op elkaar krijgen, om dat het natuurlijk altijd net gaat om die ene goede speler of speel ster. Maar als je topkorfbal wil spelen in Zeeland, zul je het ta lent moeten bundelen. Bovendien denk ik dat het geen zin heeft alleen spelers of speel sters te benaderen voor het eer ste team. Het gaat erom dat we het niveau van de hele vereni ging opkrikken. Dat betekent dat ook andere teams bij die plannen betrokken moeten wor den, teneinde aansluiting te krij gen tussen je verschillende teams. Als je je alleen concen treert op het eerste team, zal een promotie een eenmalige zaak zijn." Swift streeft ernaar in ieder ge val minimaal overgangsklasser (zowel op het veld als in de zaal) te blijven, met het vooruitzicht op promotie binnen twee a drie jaar. Dan zou het eerste team ook in staat moeten zijn zich in de hoofdklasse te handhaven, waaruit het dit seizoen op de laatste zaalcompetitiedag de gradeerde. „Wanneer een speler van buitenaf bij Swift komt, zal hij net als ieder ander gewoon de contributie moeten betalen. Er worden door ons geen betalin gen verricht aan spelers. Iemand van buitenaf zal beter moeten zijn dan onze eigen mensen om in een bepaald team te komen. Ik denk dat de trainer/coach moet bepalen wie het meest ge schikt is om te spelen en nie mand anders." Zowel Peter Joziasse, die ook zijn persoonlijke mening venti leert, als Piet Buijs zijn van me ning dat op termijn Swift met een betaalde trainer verder moet. „Mits de leden van Swift zich achter alle plannen en de consequenties scharen", bena drukt Peter Joziasse nog eens. „Ik denk dat er binnen Swift middelen te vinden zijn voor een betaalde trainer", denkt voorzit ter Piet Buijs. „Wellicht zelfs 10.000 a 15.000 gulden, maar daar zullen dan andere veren voor gelaten moeten worden. Je kan ook denken aan sponsoring, maar de sponsors staan niet in de rij voor een korfbalclub." Overigens wordt het driejarig sponsorcontract dat Swift heeft AXEL - In clublokaal café Cam- brinus van de biljartvereniging Nasa begint vandaag (vrijdag) het biljartkampioenschap van Axel. In dit (handicap)toernooi starten de volgende spelers: Maan de Feyter, KOT (65 car.); Adrie Hoogstraaten, KOT (53); Bollie Linck, KOT (65); Kees Roose, Nasa (53); Gerard Roe- tinck, Nasa ((41); Edwin Stock man, Nasa (53); Piet Sol, Molen hof (53) en Rien Janse van Ed Horemans (65). De eerste partij en beginnen vanavond om 19.00 uur. Het toernooi vervolgt mor gen vanaf 14.00 uur. HILVERSUM - Voor de derde maal kwam Terneuzenaar Mar tin Martens niet verder dan re mise in het jeugdkapioenschap schaken in Hilversum, waar door zijn voorsprong slonk tot een half punt op Dharma Tjiam. Bij de meisjes stevent Ineke Ti chelman recht op de titel af. Ze boekte de zesde en zevende overwinning op rij. Zesde ronde: Jan Willem van der Griendt-Martin Martens V2-V2, Dharma Tjiam-Ber den Boer 1-0, Stan van Gisbergen-Dimitri Reinderman 1-0, Henk Vedder- Leon Koster 0-1, Jeroen Bosch- Eelco de Vries V2-V2, Michiel de Jong-Gordon Plomp V2-V2, Mar cel Beulen-Dennis Brouwer V2- V2, Peter Hulshof-Karei van der Weide V2-V2, Hans Plasman-Gas ton Dörenberg 0-1, Niek Na- rings-Jan Aart v/d Steen 1-0. 7e ronde: Martin Martens-Leon Kos ter '/2-Vfe, Dharma Tjiam-Stan van Gisbergen V2-V2, Dimitri Reinder- man-Jan Willem van der Griendt, 1-0 Ber den Boer-Jeroen Bosch afgebr., Eelco de Vries-Henk Vedder 0-1, Gor don Plomp-Marcel Beulen V2-V2, Gas ton Dörenberg-Karel van der Weide 1-0, Niek Narings-Peter Hulshof 1-0, Dennis Brouwer-Hans Plasman V2- V2, Jan Aart van der Steen-Migchiel de Jong 0-1. Stand na 7 ronden: 1 Martin Martens, 2 Dharma Tjiam, 3/5 Leon Koster, Stan van Gisbergen, Dimitri Reinderman. Meisjes 6e ron de: Ineke-Lydie Nieuwstraten 1-0, Caroline Slingerland-Marleen van Amerongen 1-0, Jonica Louws-Sacha Schiermeier 1-0, Welmoed de Lang- Anneke Kooistra 0-1, Dienie van den Berg-Linda de Vries 1-0, Christy Daa- men-Anita van Loon V2-V2, Henriet Rusken-Nicolette van der Hul 1-0. Zevende ronde: Jonica Louws-Ineke Tichelman 0-1, Lydie Nieuwstra ten- Caroline Slingerland 0-1, Anneke Kooistra - Marleen van Amerongen 0-1. Sacha Schiermeier-Henriet Rus ken 1-0, Anita van Loon-Dienie van den Berg 1-0, Welmoed de Lang- Christy Daamen V2-V2, Linda de Vries-Nicolette van de Hul 1-0. Stand na 7 ronden: 1 Ineke Tichelman, 2 Ca roline Slingerland, 3 Marleen van Amerongen, 4 Sacha Schiermeier. /- Swift-voorzitter Piet Buijs (foto Lex de Meester LA VALETTA (RTR) - Engelse voetbalclubs worden pas toege laten tot de diverse Europese bekertoernooien als Engeland garandeert dat hooligans van het Europese vasteland worden geweerd. „Het zou zelfmoord betekenen als we de Engelse voetbalverenigingen weer toe laten tot de Europa Cupwed strijden zonder dat we garan ties hebben afgedwongen", zei Jaques Georges in zijn laatste toespraak als voorzitter van de UEFA. „We hebben geen soldaten en ge weren om de vandalen tegen te gaan. Wij beschikken alleen over voetballen. Die zijn niet goed ge noeg." Georges stelde boven dien dat zijn opvolger, de Zweed Lennart Johnsson, naar Enge land moet gaan om de garantie te krijgen dat de Engelse „voet balfans" hun club niet achterna INDIANAPOLIS (Reuter) - De Amerikaanse hordenloper Greg Foster, tweevoudig wereld kampioen, is door de Ameri kaanse bond (TAC) drie maan den geschorst wegens het ge bruik van verboden stimuleren de middelen. De 31-jarige Foster werd op 19 januari tijdens indoor-wedstrij- den in Los Angeles aan doping controle onderworpen. In zijn urine werden sporen van pseu- do-efedrine, efedrine en fenyl- propanolamine aangetroffen. De Amerikaanse bond stelt in een verklaring, waarin de schor sing donderdag bekend werd ge maakt, dat de substanties deel uitmaken van middelen, die in de Verenigde Staten normaal bij de drogist kunnen worden ge kocht, maar dat zij op de verbo den lijst van de Internationale Amateur Atletiek Federatie HAAF) staan. De IAAF legt voor het gebruik van efedrine een schorsing van drie maanden op. Het misbruik van andere verboden middelen komt de betrapte atleet normaal op twee jaar schorsing te staan. Wanneer de commissie van be roep van de TAC de straf niet wijzigt, wordt de schorsing van Foster geacht te zijn ingegaan op 29 maart. Foster werd in 1983 in Helsinki de eerste wereldkam pioen op de 110 meter horden, bij de tweede titelstrijd, in 1987 in Rome, prolongeerde hij de titel, in 1984 in Los Angeles behaalde de Amerikaan Olympisch zilver. reizen. „Pas daarna zullen we ons beraden of we Engeland weer toelaten", aldus Georges. De UEFA ging een jaar geleden al akkoord met het voorstel de Engelse clubs van het seizoen 1990/91 weer mee te laten dingen naar Europa's hoogste eer. En gelse clubteams zijn sinds het Heizeldrama in 1985, toen tij dens de wedstrijd tussen Liver pool en Juventus 36 Italianen om het leven kwamen, niet meer in Europees verband actief ge weest. Colin Moynihan, de Engelse mi nister van sport, stelde al eerder dat hij het gedrag van de Engel se supportersschare tijdens de eindronde van het wereldkam pioenschap voetbal in Italië als de cruciale test ziet. Tijdens het congres besloot de unie ook de jeugdteams van Is rael voor spelers tot zestien, tot achttien en onder 21 jaar toete- laten tot de Europese competi tie. Tijdens het congres van 1992 in Göteborg zal gesproken wor den over het lidmaatschap van Israel van de UEFA. De nieuwe voorzitter van de UE FA, Lennart Johansson, toonde zich donderdag enkele uren na zijn verkiezing, een groot voor stander voor een snelle terug keer van de Engelse clubs in de Europese toernooien. „Persoonlijk hoop ik dat het niet lang meer duurt. We hebben hen nodig in de Europese toernooi en", zei de bijna 60-jarige Zweed donderdag in La Valetta. „Vol gende week hoop ik een goed beeld te krijgen hoe de Engelsen het voetbalvandalisme probe ren in te dammen. Als ze de garantie kunnen geven dat de 'hooligans' hun clubs niet narei zen, lijkt me niets meer een co- me-back in de weg te staan." De Westduitser Hermann Neu berger is donderdag tijdens het twintigste Congres van de UE FA (Europese voetbalbond) her kozen als vertegenwoordiger (vi- ce-voorzitter) van de Europese bond in de FIFA (wereldvoetbal bond). De 70-jarige Neuberger vervult al sinds 1974 als af- gevaardige van de UEFA deze functie. Naast Neuberger vertegenwoor digen ook de donderdag afgetre den UEFA-voorzitter Jacques Georges en de Hongaar Györgi Szepesi de Europese voetbal bond bij de FIFA. KNVB-voor- zitter Jo van Marle werd op nieuw gekozen als bestuurslid van de UEFA. Hij kreeg 34 stem men. Romario, hier met zijn vrouw Monica, is teleurgesteld in de medische staf van PSV (foto GPD) SAO PAULO (AFP/ANP/ GPD) - Romario da Souza Fa- ria heeft in de Braziliaanse voetbalkrant de artsen van PSV bekritiseerd. In een in terview zegt de Braziliaan dat de doktoren niet juist hebben gehandeld direct na zijn blessure. Volgens Romario heeft de me dische staf niet de juiste diag nose gemaakt. Daardoor moest hij 24 dagen nadat hij in de wedstrijd tegen FC Den Haag met een gebroken kuit been uitviel, opnieuw worden geopereerd. „Ze hebben alleen de breuk in het kuitbeen vastgesteld, de scheur in een pees niet", ver telde Romario in het vraagge sprek. „Daarom duurt het herstel ook zo lang." Romario, die de intentie heeft zes jaar bij te tekenen bij PSV, verwacht dat hij 25 mei de training kan hervatten. Hij gaat ervan uit dat hij de eind ronde om het wereldkam pioenschap voetbal in Italië kan meemaken. Hans van Doorneveld, nu nog in dienst van AZ, wordt de nieuwe trainer van Sparta. De IJmuidense trainer bereikte gisteren een akkoord met de Rotterdamse club over een tweejarige verbintenis. Van Doorneveld, die officieel nog tot 1 juli 1991 bij AZ onder contract staat, vertrekt een iaar eerder bij de Alkmaar- ders. Met het bestuur was hij onlangs al overeengekomen dat hem bij een positieverbe tering niets in de weg zou wor den gelegd. Van Doorneveld begon vorig seizoen bij AZ als plaatsver vanger. voor de toen zieke hoofdtrainer Hans Eijken- broek. AZ heeft nog geen be slissing genomen wie de op volger van Van Doorneveld wordt. De eerste-divisieclub De Graafschap eist dat de KNVB er zaterdag streng op toeziet dat het duel tussen Emmen en FC Wageningen eerlijk ver loopt. De leiding van de Doe- tinchemse vereniging is daar na uitlatingen van Wagenin- gen-trainer Piet Buter niet ge rust op en wendde zich daar om gisteren per fax tot de voetbalbond. Het treffen Em- men-Wageningen is van groot belang in verband met de strijd om de zesde periodeti- tel. Zowel Emmen als De Graafschap (deze laatste ploeg is uitgespeeld voor de zesde periode) komt daarvoor in aanmerking. Emmen heeft zaterdagavond aan een overwinning met twee doelpunten verschil ge noeg om zich te verzekeren van het periodekampioen schap. De Drentse ploeg heeft dan evenveel punten als De Graafschap, maar beschikt over een beter doelsaldo. Bij De Graafschap bestaat het sterke vermoeden dat Wa geningen, dat al een periode- titel op zak heeft, bereid is Emmen een handje te helpen. De Doetinchemmers baseren zich daarbij op uitlatingen van Buter en zijn spelers. Die stelden dinsdag liever Em men in de nacompetitie tegen te komen dan De Graafschap. Zoals bekend ontmoet Wage ningen de winnaar van de zes de periode in poule B tijdens de strijd om de nacompetitie. Cor Pot is sinds vandaag trai ner van NAC. Met toestem ming van alle betrokkenen, vertrekt de trainer twee maanden eerder dan voorzien bij RBC. Het verzoek van NAC aan RBC de Rotterdammer snel ler dan afgesproken te laten overkomen, heeft alles te ma ken met de naderende na competitie. In de aanloop naar die serie wedstrijden is NAC inmiddels elk vertrou wen kwijt geraakt. Pot, die aanvankelijk tien da gen voor aanvang van de na competitie bij NAC zou begin nen, is daarom verzocht ver sneld aan de slag te gaan. RBC is accoord gegaan met een financiële schadevergoe ding. Bij de Roosendalers zit hulptrainer Henk van de Ven de laatste wedstrijden nu als coach op de bank. met de NMB, niet verlengd. Dat loopt na dit veldseizoen af. „Er zijn contacten met een potentië le sponsor. Eind mei verwacht ik daarover definitief duidelijk heid. In principe is het inder daad mogelijk dat we volgens seizoen zonder sponsor zitten." Peter Joziasse legt er de nadruk op dat alle gedachten nog naast elkaar gelegd moeten worden, vooraleer de werkgroep met een uitgewerkt concept komt. In elk geval komt er ook een brochure, waarin uitleg wordt gegeven over de plannen en welke gevol gen dit kan hebben voor andere leden binnen de club. „We willen een zo duidelijk mogelijk beeld scheppen door iedereen zo goed mogelijk in te lichten." De be doeling is een en ander in juni aan de leden voor te leggen tij dens een ledenvergadering. Volgens Joziasse is het zeker niet de bedoeling de Zeeuwse korfbalclubs af te stropen. „Het gaat uiteindelijk misschien om twee of drie spelers, van een of twee clubs. Maar in Zeeland is dit taboe, elders in het land is het heel gewoon. Dus moeten we dit met beleid aanpakken. Le den aantrekken mag ook niet ten koste gaan van Swift, we zijn geen supermarkt. Ze moeten zich ook thuisvoelen in de sfeer van Swift, want dat is de kracht van onze club." KEULEN (AFP) - Na afloop van het UEFA-cupduel tussen FC Köln en Juventus is woensdag tijdens vechtpartijen een aan tal mensen gewond geraakt. Twee van hen, onder wie een po litieagent, zijn er ernstig aan toe. Ze verkeren echter niet in levensgevaar. De politie arres teerde twaalf raddraaiers. Een 21-jarige supporter van FC Köln werd door een groep aan hangers van de Italiaanse club buiten het stadion toegetakeld. Hij moest met inwendige kneu zingen in het ziekenhuis worden opgenomen. Een politieman raakte gewond aan het hoofd. Buiten de stad viel een kleine groep Juve-fans, gewapend met stokken en messen, bij een weg restaurant supporters van FC Köln aan. Daarbij vielen enkele licht gewonden. NIEUWEGEIN (ANP) - De Judo Bond Nederland stuurt een ploeg van veertien judoka's naar de Europese titelstrijd die van 10 tot en met 13 mei in de Westduitse stad Frankfurt wordt gehouden. De Axelse Ma rion van Dorssen maakt ook deel uit van die groep. De volledige selectie is: vrou wen: -48 kg: Nancy van Stokkum (Tilburg), -52 kg: Jessica Gal (Amstelveen), -56 kg: Gooitske Maarsman (Amsterdam), -61 kg: Jenny Gal (Amstelveen), -66 kg: Chantal Han (Maassluis), -72 kg: Marion van Dorssen (Axel), +72 kg: Monique van de Lee (Rijen), alle categorieën: Moni que Aarts (Goirle). mannen: -60 kg: Guno Pocorni (Hoogvliet), -65 en -71 kg: geen deelnemer, -78 kg: Louis Wijden- bosch (Haarlem), -86 kg: Ben Spijkers (Nijmegen), -95 kg: Theo Meijer (Amersfoort), +95 kg: Hans Huiting (Nijmegen), al le categorieën: Dennis Raven (Zaandam). ETTEN-LEUR - Op de samenge stelde wedstrijd voor paarden in het Brabantse Etten-Leur le verde Gillis Quist een uitste kende prestatie. In een zeer sterk bezet deelnemersveld wist de Arnemuidenaar met de zesjarige Casper in de klasse Licht met een straatlengte voorsprong op de concurrentie te finishen. Jozien Tramper met Pelopidas wist zich niet bij de kopgroep te scharen. Inge Quist, dochter van Gillis, met Wagner uitkomend in de klasse Midden werd zevende. TERNEUZEN - Een Zeeuwse basketbalselectie mini's jon gens heeft het afgelopen Paas weekeinde op een sterk bezet basketbaltoernooi in Bourg (Fr.) een fraaie elfde plaats be haald. Het Zeeuwse team onder leiding van Luc Dierickx hield onder meer de kampioen van vorig jaar Barendrecht en een selectie uit Algerije achter zich. Het Axelse basketbalteam Voorwaarts heeft blijkbaar met het aantrekken van de 48-jarige Belgische basketbalveteraan, tevens ex-international Camile Dierckx de 'redder in nood' ge vonden. Althans, in de laatste drie wedstrijden moet Voor waarts met aanwinst Dierckx (hij speelde ooit voor de belang rijkste teams in België en in zijn beste jaren ook nog voor de in ternationale topploeg Macabi Tel Aviv uit Israël) het vege lijf in de Zeeuwse eerste klas zien te redden. DEN HELDER (ANP) - Zon der enige inspanning heeft Rob Clerc in de elfde ronde van de strijd om de nationa le damtitel zijn leidersposi tie behouden. Tegenstander Jannes van der Wal bood hem onmiddellijk na zijn openingszet remise aan. De Hagenaar accepteerde het aanbod. Het achtervolgen de peloton kon niet profite ren van deze grootmeester- lijke vredelievendheid. Al leen Geert van Aalten voeg de zich bij het trio op de der de plaats door Teer te ver slaan. De tweede zege van deze ronde kwam op naam van Hein Meijer. Voor organisatoren en pu bliek was de afloop van het vermeende topduel zeer te leurstellend. Evenals vier jaar geleden kwam de pun- tendeling tussen Van der Wal en Clerc in rio timé tot stand. In de Utrechtse Dom toren wilde de Groninger in 1986 op dezelfde wijze zijn plaats voor de strijd om de wereldtitel veilig stellen, maar versliep zich een dag later en werd door een regle mentaire nederlaag tegen Van den Borst alsnog verras send uitgeschakeld. Elfde ronde: Bies - Stokkel 1-1, Hans Jansen - Van der Tak 1-1, Van Leeuwen - Gerard Jansen 1- 1, Scholma - Krajenbrink 1-1, Teer - Van Aalten 0-2, Van der Wal - Clerc 1-1. Van den Borst - Meijer 0-2. Stand na elf ronden: 1. Clerc 15 punten, 2. Van der Wal 13,3. Van Aalten, Gerard Jansen, Van Leeuwen, Scholma 12. WAALWIJK (ANP) - Het sprook je van Waalwijk is uit. Door het gelijke spel (1-1) van donder dagavond tegen Volendam zijn de uitzichten van de Waalwij- kers op Europees voetbal vrij wel tot nul gereduceerd. Volen dam mag nog steeds hoop koes teren. AI lijkt de poort naar de UEFA-cup voor de Volendam- mers alleen wagenwijd open te gaan bij een kampioenschap van PSV. In Volendam is Europees voet bal dit seizoen geen verplich ting. In Waalwijk was kwalifica tie de laatste maanden bijna hei- lig verklaard. Het voetbal sprookje in de provincie zou daarmee compleet zijn. In zes jaar tijd van amateurvoetbal naar Europees bekervoetbal. De uitzichten zijn nu niet meer dan een utopie en afgaande op EREDIVISIE PSV Ajax Vitesse FC Twente Roda JC Volendam Fortuna S RKC Groningen Den Haag Sparta Feyenoord FC Utrecht MW Willem II Den Bosch NEC Haarlem 31 19 7 5 45 90-31 30 18 8 4 44 62-19 31 14 10 7 38 47-29 31 14 10 7 38 41-38 31 13 11 7 37 48-36 31 13 9 9 35 40-34 31 10 14 7 34 33-30 31 12 10 9 34 41-40 31 9 14 8 32 42-38 29 11 7 11 29 54-55 31 11 5 15 27 44-56 31 7 12 12 26 43-44 31 8 10 13 26 25-41 31 7 12 12 26 35-53 31 6 11 14 23 37-47 31 5 13 13 23 24-44 31 5 13 13 23 31-54 30 4 6 20 14 20-68 VITTEL (FRANKRIJK) - De Vlissingse Melanie Bos en Ilse de Jonge uit Oostburg hebben als lid van de Nederlandse zwemploeg in het Franse Vittel deelgenomen aan een 8-landen- wedstrijd voor de jeugd in de jaargangen 1975/1974. Melanie Bos kwam uit op de 200 meter wisselslag en behaalde daar de 14e plaats in de tijd van 2.30.85. Ze nam hiermede het Zeeuwse record voor adspiran- ten (50 meter banen) over van Els van Haelst uit Sas van Gent, die dit record (2.34.5) sinds 20 mei 1984 op haar naam had staan. Melanie kwam ook uit op de 100 meter schoolslag, haar fa voriete slag. Ondanks een vrij ernstige knieblessure bereikte zij de 15e plaats in 1.18.13. Ilse de Jonge behaalde in dit sterke ge zelschap een 14e plaats op de 100 meter rugslag in de uitstekende tijd van 1.10.59. Ze kwam heel dicht bij het Zeeuwse adspiran- tenrecord dat sinds 1986 met een tijd van 1.09.33 op naam staat van rugslagspecialiste Rianne Geervliet. Canada won de ont moeting bij de meisjes met de Nederlandse ploeg op de 5e plaats. het donderdagavond vertoonde spel is dat terecht ook. RKC opende weliswaar sterk, maar zakte gaandeweg het kwalitatief magere duel ver weg. Alleen met bikkelharde overtredingen bleef het nog op de been tegen de dar tele Volendammers, die in de openingsfase wel ontsnapten aan een grote achterstand. Nadat Erik Gouda in de 21e mi nuut zijn ploeg op een 1-0 voor sprong had gezet, kraakte en piepte de Volendamse defensie. RKC slaagde er echter niet in de voorsprong te vergroten en kreeg daar later de rekening voor gepresenteerd toen Jeffrey Kooistra als een volleerde zaal voetballer vier Waalwijkse ver dedigers en invaller-doelman Hans Vonk (Teeuwen was ge blesseerd) passeerde. In de tweede helft probeerde RKC nog wel aan te zetten, maar ieder vernuft ontbrak in de Waalwijkse ploeg. In de slotmi nuten laaiden de emoties hoog op. Nico Jalink kreeg eerst geel t voor protesteren en hoorde in de kleedkamer dat scheidsrechter Uilenberg hem na afloop zelfs rood had gegeven. Uilenberg raakte onmiddellijk na het einde in de verdrukking bij toestor mende Waalwijkse spelers. Een half uur later ontkende de arbi ter echter rood te hebben uitge deeld aan Jalink. RKC - Volendam 1-1 (1-1). 21. Gouda 1-0, 33. Kooistra 1-1. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers: 1800. Gele kaart: Jalink (RKC) en Pastoor (Vo lendam). I I I I I I I I I IT 10.00-10.30 EURO: Motorsport. 10.30-11.00 EURO: Trax: sportmix. 11.00-13.00 EURO: IJshockey: Sov jetunie-Verenigde Staten. 11.25-14.20 BBC 2: Snooker: vanuit Sheffield. 13.00-15.00 EURO: Basketbal: Euro pacup (halve finales). 14.35-19.15 BBC 2: Snooker: vanuit Sheffield. 15.00-17.00 EURO: Golf: Madrid Open. 17.00-19.00 EURO: WK ijshockey: Zweden-West-Duitsland. 18.55-21.50 Did 1: ARD-Sport extra: ijshockey (Westduitsland-Tsjecho- slowakije). 19.00-20.00 EURO: Marathon van Boston. 20.00-21.30 EURO: Worstelen. 21.30-22.00 EURO: Trax: sportmix. 22.00-00.00 EURO: IJshockey: West- Duitsland-Tsjechoslowakije. 22.50-23.15 Did 2: Die Sport-Reporta ge: met o.a. Bundesligavoetbal en WK ijshockey. 23.00-23.30 Ned 2: Sport. 00.00-02.00 EURO: Golf: Madrid Open. 00.20-01.20 BBC 2: Snooker: vanuit Sheffield. I M I I I I I I I II I M i i i i i i Basketbal Zaragoza (Spa). Finale Europese be ker voor landskampioenen: Finale: Split (Joe)-Barcelona 72-67 (40-36). Scheidsrechters: Zych (Pol) en Za- non (Ita). Toeschouwers: 8600. Om de derde plaats: Limoges (Fra)-Aris Sa- loniki (Gri) 103-91 (54-51). Scheids rechters: Davidov (Sov) en Junge- brand (Fin). Toeschouwers: 8000. Squash Londen. Open Britse kampioen schappen, derde ronde: vrouwen: De- voy (NZl/l)-Best (Ier/9) 9-1 9-0 9-3, Cu- mings (Eng/13l-Fitzgerald (Aus/7) 9-5 9-0 9-5, Opie (Eng/3)-Wright (Eng) 9-3 6.-9 9-3 5-9 10-8, Martin (Aus/8)-Gea- ves (Eng/10) 9-7 0-9 9-1 9-6, Lambour- ne (Aus/6)-Hoogendoorn (Ned) 9-7 9-4 9-5, Horner (Eng/12)-Le Moignan (Eng/4) 4-9 9-5 6-9 9-5 9-3. Tennis Largo (VSt), vrouwen, 450.000 gul den: eerste ronde: Sanchez (Spa/2)- Whitlinger (VSt) 6-4 6-2. Seoul (ZKo), mannen, 270.000 gul den: kwartfinales: Cash (Aus)-Srej- ber (Tsj/5) 6-2 6-3, Bloom (Isr/8)-Ma- tuszewski (VSt) 6-2 6-2, Goldie (VSt 6)-Matsuoka (Jap) 7-5 6-2, Antonitsch (Oos)-Kühnen (BrD) 6-4 6-4. Wielrennen Ginosa (Ita). Ronde van Apulië, profs: derde etappe: 1. Moro (Ita) 5 uur, 3 minuten en 54 seconden, 2. Pe- tito (Ita), 3. Vitali (Ita) zelfde tijd als Moro. Algemeen klassement: 1. Bon- tempi 14 uur, 17 minuten en 36 secon den, 2. Wegmüller (Zwi) 0.12, 3. Cola- ge 0.19. Oostkamp (Bel). Criterium voor profs: 1. Cooman (Bel) 156 kilometer in 3 uur en 51 minuten, 2. De Bie (Bel) z.t., 3. Cornelisse (Ned) z.t. IJshockey Bern (Zwi), wereldkampioenschap in de A-groep: Tsjechoslowakije- Noorwegen 9-1 (1-0 3-1 5-0), Canada- Finland 6-5 (0-2 3-2 3-1), Bondsrepu bliek-Zweden 0-6 (0-1 0-3 0-2), Sovjet Unie-Verenigde Staten 10-1 (6-0 3-1 1-0). Stand: Sovjetunie 3-6; Tsjecho- slowakije 3-6; Canada 3-6; Zweden 3- 6; Finland 3-0; Bondsrepubliek 3-0; Noorwegen 3-0; Verenigde Staten 3-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 41