>zc young einstein vrijdagkrant IP 11 VRIJDAG 20 APRIL 1990 b johan verplanke alhambra grand theater ryckhals 't beest electro schuttershof roxy luxor porgy and bess T' de koning ledel Cinem actueel httt.st n OOSTRI tango cash midavaines bloemaquarel landschappen eckhardt brons 1956 schelphoek scheepsmodellen benschop mËmm, b }p twee exposities in Goes is werk te zien dat sterk eenloopt. Georg Riel en an Verplanke zijn eikaars enpolen. Ze wonen en rken beiden in Goes, jrg Riel is afkomstig uit de 11 eld van het grafisch werp. wat aan zijn strak jevoerde schilderijen goed ien is. Hij kiest de natuur en ti vooral haar harmonische cht tot uitgangspunt, oonheid, groei, evenwicht sleutelbegrippen in zijn [ken. Gestileerde bomen, nen, stromen en vruchten den in elkaar geweven tot kkke vlakken, waarin de Jde vorm domineert. Je dekt in de werken de nenten vuur, aarde, water ucht. composities ogen door de kke uitvoering tamelijk Jtisch, ondanks de [ïuanceerde kleurbanen •mee Riel de onderdelen zijn composities in elkaar overvloeien. Waar hij de rsteling asymmetrisch let, bevallen ze mij meer dan hneer hij een vorm midden p iet vlak zet, zoals in de drie Jemknoppen, elk in een iere kleur geschilderd. I lijkt er overigens op, dat |ds de laatste tentoonstelling Riel in het Museum voor rd en Zuid-Beveland er n nieuw werk bijgekomen is. bl schilderijen dateren uit I begin van de tachtiger fen. Ik kon nauwelijks lente schilderijen ontdekken. )f liet moesten de foto's zijn li oude werken die Riel ligneerd in een beperkte ilage verkoopt voor een niet *inge prijs. Het lijkt mij istiek meer verantwoord de akke composities in zeefdruk laten uitvoeren. I" 8t nadeel van Riels' werk is [duidelijkheid en de sterk loratieve uitstraling: dat zou [den duur wel eens saai luien worden. Hij slaagt er I in zijn visie helder te peelden. Zijn composities zeer geschikt om op groot aat op een lege flatwand te ■den aangebracht, zo blijkt een ontwerp voor 'De lenflat'. Daar zou wat in een ^schilderij' nadelig kan zijn, t in het tegendeel kunnen 111 Werk in gemengde techniek uit een reeks van vier van Johan Verplanke. verkeren. Je neemt het beeld als het ware in één oogopslag mee om er dan in je auto zittend over te denken. Riel zou blij zijn als u dan volgende keer de flets neemt. Waar Riel zorgvuldig en bewust componeert, geeft Verplanke juist alle ruimte aan het toeval. Misschien vreemd voor iemand die een verleden heeft als zetter en drukker, maar verklaarbaar als je ziet welke werkwijzen hij erop nahoudt. Hij werkt veel met fotokopieën, waarbij hij door het papier op allerlei manieren te verschuiven of te buigen licht-donkerverdelingen laat ontstaan. Die combineert hij met uitgesneden vormen, zoals harten. Hij vindt ze boeiend als vorm op zich, zonder voorbij te gaan aan hun symboolwaarde. In tientallen bladen zoekt hij onbewust naar spannende licht-donkerverhoudingen op verschillende kleuren papier. Zo onstaan bruine, grijze en paarse composities waarin het licht vormen suggereert of banen trekt. De reeksen doen mij denken aan ontmoetingen. Ze stralen verlangen uit naar contact en warmte. Af en toe gaat Verplanke wel erg ver in het accepteren van wat het toeval brengt. Wanneer de ingelijste vellen verschuiven tijdens het inrichten wil hij dat wel eens zo laten. Dat doet soms toch wat af aan de VLISSINGEN (01184-12260) 'Black rain'. Vandaag (vrij dag), zaterdag, zondag, 21.30 uur, maandag, dinsdag woensdag en donderdag 20.00 uur. 'Lady and the vagabond'. Za terdag, zondag en woensdag 14.00 uur. 'Young Einstein'. Vandaag (vrijdag), zaterdag en zondag 19.00 uur. 'Look who's talking', (zaal 1) Vandaag (vrijdag), zaterdag en zondag 19.00 en 21.30 uur, maandag, dinsdag, woensdag en donderdag 20.00 uur, (zaal 2) Vandaag (vrijdag), zater dag, zondag en woensdag 14.00 uur. GOES (01100-15165) 'Tango and cash'. Vandaag (vrijdag), zaterdag en zondag 19.00 en 21.30 uur, maandag, v dinsdag, woensdag en donder- i dag 20.00 uur. 'Oliver and co'. Vandaag (vrij- dag, zaterdag, zondag en woensdag 14.00 uur. eenvoudige maar subtiele vlakverdeling. De tekeningen in krachtige zwart-witte lijnen zijn expressieve portretten. In de in kleur uitgevoerde variaties op de hartvorm weet Verplanke ook met weinig te boeien. Niet alle composities zijn hoopvol. Verplanke gebruikte afgekeurde zeefdrukken in zwart als drager voor harten en sneed er die vormen ook in uit. Zo'n werk ziet er somber en uitzichtloos uit. Daarna kan de speelsheid weer om de hoek komen in de fotoreeks van samenklittende kartonnen hartjes. Wie zelf niet meer nodig heeft dan een paar vormen op een plat vlak, kan op de expositie in La Strada aan zijn trekken komen. Wie liever een kant en klaar beeld heeft om zijn verbeelding te prikkelen is beter af bij de tentoonstelling van Georg Riel. NICO OUT Georg Riel, Openbare Bibliotheek, Goes. Tot en met 25 april. Johan Verplanke. La Strada, Goes. Tot en met 3 mei. Sylvester Stallone speelt Tango in de film Tango and Cash, Grand Theatre, Goes; Luxor, terneuzen. GOES (01100-28142) 'A city of sadness'. Vandaag (vrijdag) 20.30 uur. 'Do the right thing'. Donder dag 20.30 uur. MIDDELBURG (01180-38900) 'The war of the roses'. Van daag (vrijdag), zaterdag en zondag 19.00 uur, 'Oliver and Co'. Vandaag (vrijdag), zaterdag en zondag 14.00 uur. 'Dead poets society'. Van daag (vrijdag), zaterdag en zondag 21.30 uur, dinsdag, woensdag en donderdag 20.30 uur. 'The cook, the thief, his wife, her lover'. Dinsdag, woens dag en donderdag 20.30 uur. MIDDELBURG (01180-13482) 'Cinema Paradiso'. Vandaag (vrijdag) en zaterdag 20.00 uur, dinsdag, woensdag en donderdag 20.30 uur. 'The cook, the thief, his wife, her lover'. Vandaag (vrijdag) en zaterdag 22.30 uur, zondag en maandag 20.30 uur. 'Roodkoppen'. Deens kinder filmfestival. Vandaag (vrij dag) 14.00 uur. 'Bennies badkuip'. Deens kinderfilmfestival. Zaterdag en zondag 14.00 uur. daag (vrijdag), zaterdag en zondag 21.30 uur, maandag, dinsdag, woensdag en donder dag 20.00 uur. 'Koko Flanel'. Vandaag (vrij dag) en zaterdag 14.00, 19.00 en 21.30 uur, zondag 14.00, 16.30, 19.00 en 21.30 uur, dins dag en donderdag 20.00 uur, woensdag 14.00 en 20.00 uur. 'Turner and Hooch'. Vandaag (vrijdag) en zaterdag 19.00 uur, zondag 16.30 en 19.00 uur. 'Oliver and Co. Vandaag (vrij dag), zaterdag en woensdag 14.00 uur, zondag 15.00 uur. 'Look who's talking'. Van daag (vrijdag) 14.00, 19.00 en 21.30 uur, zaterdag 14.00, 19.00, 21.30 en 23.39 uur, zon dag 14.00, 16.30, 19.00 en 21.30 uur, maandag, dinsdag en donderdag 20.00 uur, woens dag 14.00 en 20.00 uur. 'Au revoir les enfants'. Maan dag 20.15 uur. 'Doctor Zhivago'. Zondag 11.30 uur. BERGEN OP ZOOM (01640- 54886) Taran en de toverketel'. Van daag (vrijdag), zaterdag, zon dag en woensdag 14.00 uur. 'Honey, I shrunk the kids'. Vandaag (vrijdag) zaterdag, zondag en woensdag 14.00 uur. 'Always'. Vandaag (vrijdag) en zaterdag 19.00 en 21.30 uur, zondag 16.30, 19.00 en 21.30 uur, maandag, dinsdag, woensdag en donderdag 20.00 uur. 19.00 en 21.30 uur, maandag, dinsdag, woensdag en donder dag 20.00 uur. 'The war of the roses'. Van daag (vrijdag) en zaterdag 19.00 en 22.00 uur, zondag 19.00 en 21.30 uur, maandag, dinsdag en woensdag 20.00 uur. 'Weekend at Bernie's'. Van daag (vrijdag) en zaterdag 14.30, 19.00 en 22.00 uur, zon dag 13.45, 16.15, 19.00 en 21.30 uur, maandag, dinsdag en woensdag 20.00 uur. 'Look who's talking'. Van daag (vrijdag) en zaterdag 14.30 19.00 en 22.00 uur, zon dag 13.45, 16.15, 19.00 en 21.30 uur, maandag, dinsdag, woensdag en donderdag 20.00 uur. 'Oliver and Co'. Vandaag (vrijdag) en zaterdag 14.30 uur, zondag 13.45 en 16.15 uur. TERNEUZEN (01150-20505) 'Tango and cash'. Vandaag (vrijdag) en zaterdag 14.30, 19.00 en 22.00 uur, zondag 14.30 en 20.00 uur, maandag en dinsdag en 20.00 uur. 'Born on the fourth of juli'. Vandaag (vrijdag) en zaterdag 20.00 uur, zondag 14.30 en 20.00 uur, maandag en dins dag 20.00 uur. 'Junglebook'. Vandaag (vrij dag) en zaterdag 14.30 uur. TERNEUZEN (01150-13293) 'Torch Song Trilogy'. Woens dag 20.00 uur. Het idee voor de Australi sche komedie 'Young Einstein' werd geboren in hartje Brazilië. Aan de oever van de Amazone ontmoette een jongeman uit Sydney een Braziliaanse inboorling in een T-shirt met de beroemde foto van Albert Einstein die zijn tong uitsteekt. Die bizar re combinatie zette de fanta sie van de zich Yahoo Se rious noemende regisseur, schilder, komiek en ex-gara gehulp in werking. Hij realiseerde zich dat Ein stein ook nog maar 26 was toen hij in 1905 de relativi teitstheorie formuleerde. Twee jaar daarvoor had Ma rie Curie de Nobelprijs gekre gen voor haar onderzoek aan radioactieve straling. Die fei ten zitten keurig in de film verwerkt, maar verder heeft Serious de geschiedenis naar zijn eigen hand gezet. De ro mance tussen Einstein en Cu rie komt geheel voor zijn ei gen rekening. Om over Ein- steins muzikale capriolen maar te zwijgen... Zijn Albert Einstein (Yahoo speelt de rol zelf) is de zoon van een Tasmaanse appel- boer. Dromend onder een ap pelboom schudt hij de wetten van de zwaartekracht zo uit zijn mouw, niet gehinderd door het feit dat Newton die al enkele eeuwen eerder had ontdekt. Op zijn viool speelt Albert tot verbijstering van zijn ouders de eerste maten van Satisfaction. Albert trekt naar Sydney om zijn vondst te laten patente ren. In de trein ontmoet hij niet alleen de lieftallige Marie Curie maar ook een doortrap te oplichter die hem de for mule ontsteelt. Yahoo Serious gooit alle rem men los en zijn vindingrijk heid dwingt bewondering af. Ondanks zijn jeugdige over moed en het rijkelijk citeren uit oude slapstickfilms en vi deoclips heeft de film een dui delijke eigen stijl. Er is vooral veel werk gemaakt van het uiterlijk. 'Young Einstein' zit propvol opvallende attribu ten, van de woeste haardos van Serious zelf tot de won derlijke machines die hij in el kaar knutselt. De heldere beelden ademen de sfeer van een onschuldig sprookje. Toch schuwt Serious de zwar te humor niet. Niemand hoeft zich te verve len, wat nog niet wil zeggen dat 'Young Einstein' ook een geslaagde komedie is. Hoe wel het er allemaal veelbelo vend uit ziet wil die magische vonk van de humor niet echt overspringen. Misschien heeft Yahoo teveel hooi op zijn vork genomen en is hij niet al te kritisch op zijn eigen vondsten geweest. Het is aar dig om op te merken dat hij tussen alle kolder door toch de moeite heeft genomen om de relativiteitstheorie met enkele goed gekozen voor beelden te verduidelijken. Dat zegt echter meer over zijn integriteit dan over zijn capa citeiten als komiek. Yahoo Serious presenteert zich met deze film als een creatief en vooral sympathiek persoon. Ik gun hem daarom graag het voordeel van de twijfel. Ten slotte is 'Young Einstein' be slist een van de meest maffe films van de laatste tijd. 'Tango Cash' is een raszui vere aktiefilm, daar hoeft geen moment twijfel over te bestaan. Voordat het echte verhaal van start gaan moet de held altijd even laten zien wie hij is, dus dwingt inspec teur Sylvester Stallone (Tan go) met bovenmenselijke koelbloedigheid een voortra zende tankwagen tot stil stand. De plaatselijke politie is hier niet van gediend en vraagt schamper of hij soms denkt dat hij Rambo is. 'Rambo is een mietje', is Stal lone's antwoord en achteloos schiet hij een gat in de tank Yahoo Serious als Young Einstein. zodat de cocaine naar buiten stroomt. In een andere wijk van Los Angeles gaat Stallone's colle ga Kurt Russel (Cash) al evenmin zachtzinnig te werk. De leider van het misdaad syndicaat, gespeeld door de heerlijk schmierende oudge diende Jack Palance, be raamt een subtiele wraakac tie voor deze lastige politie mannen. Misschien was het voor de filmmakers en acteurs wel heerlijk ontspannend om zo'n draak te maken. Einde lijk eens geen zorgen over ori ginele invallen, vernuftige wendingen of realistische dialogen. Gewoon patsboem van het ene hoogtepunt naar het andere, en hoe meer vette clichés hoe beter. Alles kan en alles mag. Voor Tango en Cash in de ga ten hebben wat er aan de hand is zijn ze zelf wegens moord veroordeeld en wor den ze opgeborgen in een ge vangenis die erger is dan de Hel van Dante. Er wordt ge vochten, gemarteld en spec taculair ontsnapt via hoog spanningsleidingen. En dat is allemaal nog niets vergele ken met de ontknoping waar in men elkaar met Mad Max- achtige voertuigen te pletter rijdt. Is dit nu een verwerpelijke film? Zedenmeesters zullen vermoedelijk vinden van wel, want er vallen enkele sadisti sche momenten te noteren. Aktieliefhebbers daarente gen krijgen non-stop waar voor hun geld. De rest van het publiek zal er snel op uitgeke ken zijn. Gelukkig hoeft nie mand dit serieus te nemen, zo eerlijk is 'Tango Cash' nog wel, maar er is toch net wat te weinig humor om het een ko medie te kunnen noemen. Tenslotte kan vastgesteld worden dat de regisseur over enig vakmanschap moet be schikken. En inderdaad, bij de aftiteling verschijnt de naam Andrei Konchalovsky op het doek. In zijn geboorte land maakte deze Russische cineast het prachtige epos 'Siberiade'. Nu werkt hij in de Verenigde Staten en maakte daar fraaie (hoewel soms pre tentieuze) drama's als 'Runa way Train', 'Maria's Lovers' en 'Shy People'. Dat hij nu opduikt als regisseur van dit pulpprodukt is het meest in trigerende van de hele film. LEO BANKERSEN BERGEN OP ZOOM (01640- 14886) 'The war of the roses'. Van- HULST (1140-12030) 'Koko Flanel'. Vandaag (vrij dag) en zaterdag 14.30 19.00 en 22.00 uur, zondag 13.45, 16.15, OOSTBURG 'Koko Flanel'. Vandaag (vrij dag) en zaterdag 20.00 uur, zondag 14.30. In de Kelderie het Middelburgse Frangois Ryckhals Museum aan de Dam is de tentoonstelling Vroege Vogels te zien. De exposi tie omvat vroege kopergravures van vogels van de Engelsman Eleazar Albin (1713-1759) en vo gelveertjes geschilderd op pa pier en eieren van de Middel burgse Anne Kempe. De vogel- prenten van Albin zijn met de hand ingekleurd door zijn doch ter Elisabeth en hem zelf. Te zien t/m 26 mei. Openingstijden: don derdag t/m zaterdag van 13 tot 17 uur. Drie kunstenaars uit één gezin, de familie Midavaine, exposeren in het bezoekerscentrum de Punt van het natuur- en recrea tieschap de Grevelingen in de buurt van Ouddorp. Fotografe Jaqueline Midavaine laat lucht opnamen zien van Zeeland en Goeree-Overflakkee. Addie Nieuwenkamp-Midavaine expo seert haar aquarellen die met name geïnspireerd zijn door het water en de natuur. Ook maakt ze wandkleden waarvan er even eens enkele te zien zijn. Jan Mi davaine uit Burgh-Haamstede debuteert met zijn kleurenfoto's over de gevolgen van de stormen die dit vroege voorjaar over Schouwen-Duiveland raasden. Openingstijden: dagelijks 10 tot 17 uur. De Middelburgse kunstenares Dicky Gast-Koning houdt een expositie in het gemeentehuis van de gemeente Mariekerke in Meliskerke. Haar werk bestaat uit bloemaquarellen en olieverf schilderijtjes van Zeeuwse ob jecten. Te zien tot 4 mei. Ope ningstijden: op werkdagen van 9 tot 16.30 uur. In Den Hoekzak te Oostburg is een tentoonstelling ingericht met als thema landschappen. De schilderijen selecteerde de stichting Hoekspositie uit het bestand van de Kunstuitleen in Middelburg. De expositie moet een extra dimensie verlenen aan de Teleac-televisiecursus land schap en schilderen. Te zien t/m 6 mei. Openingstijden: maandag tot vrijdag 10 tot 12 uur en 13 tot 17 uur, zaterdag 10 tot 12 uur. In de ruimte van de kunstuitleen van Galerij Bellemans in Axel is een tentoonstelling met werk van Guido Eckhardt uit Vlissin- gen. Te zien t/m 12 mei. Ope ningstijden: woensdag en vrij dag 14 tot 17 uur, zaterdag 11 tot 16.30 uur. In de Grote Kerk van Veere zijn een twintigtal bronzen plastie ken te zien van de Heerlense kunstenaar Jos Weiten. Zijn ex positie maakt deel uit van de zestiende zomertentoonstelling en een reeks concerten onder auspiciën van de Stichting Del ta Cultureel. Te zien t/m half ju ni. Naast Weltens's beelden zijn in de kerk exposities ingericht over vogels, de geschiedenis en restauratie van de synagoge in Middelburg, mutsen van Ter schelling tot Cadzand en boe renwagens uit Zeeland. In de ruimte onder de kerk wordt de slingerproef van Foucault gede monstreerd. De zomertentoon stelling duurt tot en met 30 okto ber. In de openbare bibliotheken op Schouwen-Duiveland is de ko mende maanden een tentoon stelling te bezichtigen van foto's uit de Provinciale Zeeuwse Cou rant (PZC) van 1956. Aan de hand van een groot aantal foto's en bijbehorende kranteartike len krijgt de toeschouwer een in druk van het jaar 1956, een jaar waarin Nederland nog volop be zig was met de wederopbouw. De tentoonsteling is samenge steld door het Zeeuws documen tatiecentrum te Middelburg. Te zien tot 2 mei in de openbare bi bliotheek in Burgh-Haamstede, van 3 mei tot en met 26 mei in Zierikzee 'en van 28 mei tot en met 8 juni in Bruinisse. Ope ningstijden als die van de biblio theken. Hetty de Wette exposeert olie verfschilderijen in restaurant De Schelphoek in Serooskerke (sch). De Wette heeft als thema Zeeuwse landschappen. Het Maritiem Museum in Zierik zee is weer geopend tot 20 okto ber. De collectie bestaat uit scheepsmodellen, schilderijen, alsmede de authentieke gevan genisruimten van het Graven steen. Het museum is van maan dag tot en met zaterdag open van 10.00 uur tot 17.00 uur en op zon- en feestdagen van 12.00 uur tot 17.00. De Kamperlandse kunstenaar Jacques Benschop exposeert zijn lyrisch abstract werk in ca fé-restaurant Le Papilion in Kamperland. Benschop toont olieverfschilderijen. Te zien t/m 31 juli. Openingstijden: dage lijks met uitzondering van woensdag. MIDDELBURG PZEM-GALERIEEddy Quite, Reisnotities (olieverven). Te zien t/m 25 april. Openingstij den: tijdens kantooruren. JACOB ROGGEVEENHUIS: Annie Heidans, Wil Goed en Ernst Voorhoeve (boetseer werk). Te zien tot 23 april. Ope ningstijden: dagelijks van 11 tot 16 uur. RABOBANK: Tine Visser en Anneke van der Vosen (aquarel len en gouaches), te zien tot 27 april. Openingstijden: op werk dagen tijdens kantooruren. ZEEUWS MUSEUM: Liliane Vertessen (installatie Am I Blue) =>n Berlinde de Bruyckere (kooi en), te zien t/m 6 mei. Openings tijden: dinsdag t/m vrijdag 10 tot 17 uur, zaterdag t/m maandag 13.30 tot 17 uur. ZKC: Han ter KeUrs, Toestan den en gesteldheden (schilderij en, gouaches, plastieken) te zien tot 10 mei. Waterrelief Stella Ma- ris in de Binnenhaven. Ope ningstijden ZKC tijdens ope ningsuren bibliotheek. VLISSINGEN STEDELIJK MUSEUM: Nic. Hopman (schilderijen). Te zien tot eind april. Openingstijden: dagelijks van 10 tot 17 uur, zater dag en zondag van 13 tot 17 uur. BELLAMY 19: Leo Copers (teke ningen), te zien t/m 30 april. Ope ningstijden: maandag t/m vrij dag van 10 tot 17 uur, zaterdag en zondag 13 tot 17 uur. ATELIER-GALERIE VEU- RINK: Han ter Keurs, Toestan den en gesteldheden (aquarellen en tekeningen), te zien tot 4 mei. GEVANGENTOREN: Jan A. Berkelouw (grafisch werk, teke ningen). Te zien tot 30 april. Ope ningstijden: dagelijks van 12 tot 14 en vanaf 17 uur. Op zaterdag en zondag vanaf 17 uur. CAFÉ SOIF: Robert Maria - So lo per uso esterno (tekeningen en gouaches). Te zien tot 13 mei. Openingstijden: dagelijks met uitzondering van dinsdag. OOSTKAPELLE ZEEUWS BIOLOGISCH MU SEUM: Nederlandse roofvogels, te zien t/m 6 mei. Openingstij den: dinsdag t/m vrijdag van 10 tot 17 uur, zaterdag t/m maan dag van 13.30 tot 17 uur. GOES TER WEELE: Aqua Pictura (aquarellen). Te zien tot 14 mei. Openingstijden: dagelijks van 14.30 tot 16.30 uur. GEMEENTE-ARCHIEF: Ge knipt voor de toekomst (land schapfoto's). Te zien t/m mei. BIBLIOTHEEK: Georg Riel (schilderijen). Te zien tot 21 april. Openingstijden: dinsdag tot en met zaterdag. MUSEUM VOOR NOORD- EN ZUID BEVELAND: Conny Soe- tens, Aan grenzen voorbij (fo to's), te zien t/m 28 april. Ope ningstijden: dinsdag t/m vrijdag van 10 tot 16 uur. LUNCHCAFÉ: Anneke Nonne- kes (Fantasiën in pastel en acryl). Te zien t/m april. OOSTERSCHELDEZIEKEN- HUIS: H. Brouwer, P. van Hoe- sel, T. van Hoesel en L. Rijks (olieverven, tekeningen en werken in gemengde technie ken). Te zien tot 1 mei. Dagelijks geopend. KATTENDIJKE GALERIE BEKENES: Ko de Visser, Jan de Dreu (olieverven, pastellen, aquarellen en pente keningen) en Hetty Sonke (ka rakterpoppen). Te zien tot en met 6 mei. Openingstijden: za terdag en zondag van 14 tot 17 uur. SINT MAARTENSDIJK HAVEN 10: Indonesië, het land met vele gezichten (meubelen, schilderijen, textiel en houtsnij werk). Te zien t/m 25 april. BRUINISSE GEMEENTEHUIS: A. van Kra lingen (stillevens, aquarellen, pastel-en inkttekeningen). Te zien tot eind juni. Openingstij den: tijdens kantooruren. BURGH-HAAMSTEDE DE BEWAERSCHOLE: Katrien van Hettema (viltwerk), te zien t/m 21 april. Openingstijden: maandag t/m zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. DELTA EXPO: Gerard van Grieken (aquarellen). Te zien tl m 30 april. Openingstijden: da gelijks van 10 tot 17 uur, t/m 31 maart maandag en dinsdag ge sloten. IJZENDIJKE STREEKMUSEUM: Belgische krijgsgevangenen in de Tweede Wereldoorlog. Te zien t/m 30 april. CLINGE GALERIE ESPRIT: Vijf Belgi sche kunstenaars (schilderijen en beelden), te zien t/m 29 april. Openingstijden: donderdag t/m zondag van 13.30 tot 17.30 uur, donderdagavond van 19 tot 21 uur, eerste paasdag (15 april) ge sloten. TERNEUZEN TROUVAILLE: Elise Lamotte (olieverven en zeefdrukken), te zien t/m 29 april. Openingstij den: dagelijks tijdens winkelu ren, zondag en maandag geslo ten. STADHUIS: Mohammed Larbi Hamidi - Van figuratie naar ab stractie (grafiek en schilderijen). Te zien t/m 27 april. Openingstij den: op werkdagen tijdens kan tooruren. AXEL STREEKMUSEUM HET LAND VAN AXEL: Nelly Ruissen- Westveer - Kralen werk vroeger en nu. Te zien tot en met 29 april. Openingstijden: woensdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17.00 uur. SAS VAN GENT BURGERZAAL STADHUIS: W. Loof (schilderijen). Openings tijden: zaterdag, zondag en dins dag van 13.30 tot 17 uur, maan dag van 19 tot 21 uur. OOSTENDE PROVINCIAAL MUSEUM VOOR MODERNE KUNST: Marinus Boezem en Piet Diele- man (schilderijen en objecten). Te zien tot mei. ROTTERDAM BOYMANS-VAN BEUNIN- GEN: Pablo Picasso (grafiek). Te zien t/m met 13 mei. MAASTRICHT KUNSTCENTRUM SIMERA: Accrochage met onder andere Paul Bartels uit Heinkenszand. te zien t/m 5 mei. Openingstij den: dinsdag t/m zaterdag van 13.30 tot 18 uur. ELBURG KASTEEL DE ZWALUWEN BURG: Ad Braat, Tessa Braat- Marian van Puyvelde, (beeld houwwerk en keramiek). Te zien t/m 10 juni. Openingstijden- kerkdagen van 14 tot 17 uur, maandags gesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 13