PZC Paashaas per vorkheftruck Studiedag over Wereldoorlog II streek Zaalvoetbal Middelburg Groep jongelui laat spoor van vernielingen achter Autokraak snel opgelost G. den Herder opnieuw jeugdkampioen 't Zand Zaalvoetbal Vlissingen Dries Alexander nieuwe projectleider DINSDAG 17 APRIL 1990 Honderden kampeerders in overtreding dames- heren jacks regen mantels blazers ,,©lü lEnglanïf JOVD maakt excursie Aanhoudingen in Terneuzen voor drugsbezit Vlissingers vernielen ichtbord Oostkapelle wint wedstrijd district EHBO middelburg Rommelmarkt - Het Mid delburgs Muziekkorps houdt za terdag aan de Driewegenhof in Dauwendaele een rommel markt. De activiteit begint om negen uur 's morgens. Weer brandje in leegstaand postkantoor Don installeert commissie voor klachten van bejaarden Herdenking van de gevallenen in Vlissingen COMPUTER? MOEILIJK? CURSUS? RIJCKHOLT! Voor meer informatie: 01107-1151 Team vliegbasis wint volleybal in Middelburg Ir Martijn praat over drinkwater en milieubeleid Eén op de tien automobilisten reed te hard Inbreker gepakt na natte vluchtpoging Tweede klas Vierde klas Inbraken in Vlissingen Vergadering PCOB Zeeland Nieuwe opzet Vrouwenraad De Piek wil multicultureel-podium VLISSINGEN - Dries Alexan der, de nieuwe projectleider van uitgaanscentrum De Piek in Vlissingen, constateert het, meer niet. „We zijn blut". De piek financieel gezond maken. MIDDELBURG - De rijkspoli tie in Zeeland heeft het Paas- weekeinde handenvol werk ge had met het verwijderen van honderden illegale kampeer ders. In de meeste gevallen bleef het bij een waarschuwing, nkele tientallen werden be keurd. Op Walcheren werd een hon derdtal illegale kampeerders angs de kust verwezen naar ampings waar, volgens de plaatselijke VW's, nog voldoen de plaats was. Ook in de Kop an Schouwen, met name op de irouwersdam, vertoefden enke- honderden illegale kampeer ders. De rijkpolitie deelde for- nulieren en kaartjes uit aan de vertreders. Daarna werden ze iaar campings in de buurt ver vezen. In Noord-Beveland bleef et, in tegenstelling tot vorige jaren, vrij rustig. De politie deel- le slechts één bekeuring uit. (Advertentie) O F LONDON Zie onze etalage V DAMES- EN HERENMODE Nieuwe Burg 25 Middelburg Tel. 01180-13325 Dat is zijn eerste doel en daarna wacht een andere zware taak. Alexander wil De Piek ombou wen tot een uitgaanscentrum voor alle jongeren, Nederland se, Molukse, Surinaamse, Antil liaanse, Marokkaanse, Turkse. Het Vlissingse uitgaanscentrum aan de Hellebardierstraat, een zijstraatje van het Bellamypark, vierde afgelopen weekeinde het 20-jarig bestaan. Cartrouble, Trigger en B Sharp traden vrij dag op. Julia Lo'ko Band stond zaterdag op het podium en His- toire d'O zondag. Een uitgebreid programma dat niet snel meer wordt herhaald. De kas, nimmer al goed gevuld, is leeg. „Ik vind het een uitdaging daarvoor een oplossing te zoeken", geeft Ale xander gelijk de reden voor zijn sollicitatie op de functie van pro jectleider prijs. „Samen met de vrijwilligers natuurlijk. Zij heb ben De Piek een halfjaar draai ende gehouden. Ze hebben dat goed gedaan. De Piek is inder daad, zoals ze zeggen, niet dood gebloed." GOES - De afdeling Noord- en Midden-Zeeland van de Jonge ren Organisatie Vrijheid en De mocratie maakt donderdag een excursie naar het Oosterschel- deziekenhuis in Goes. Doel is om een mening te vormen op ver schillende terreinen in de ge zondheidszorg als euthanasie, abortus en genetische manipu latie. Over deze onderwerpen zal gestemd worden op het zomer- congres van de JOVD. TERNEUZEN - De gemeente politie van Terneuzen heeft met de paasdagen negen aanhoudin gen verricht in het uitgaanscen trum van de Scheldestad. Het negental werd geverbaliseerd wegens het in bezit hebben van verdovende middelen. Nadat proces-verbaal was opgemaakt werden de personen weer vrijge laten. Ook werden vijf automo bilisten van de weg gehaald, om dat zij onder invloed achter het stuur waren gekropen. MIDDELBURG - In de eerste klas van het zaalvoetbal in Mid delburg eindigt SVSW '72 I op de tweede plaats in de eind rangschikking achter kam pioen Rosario I. De SVSW-pIoeg bleef met 3-1 de baas over OC- MA. Assurantiekantoor De Bruyne haalde fors uit tegen Mobuco (11-4). Loodgietersbe- drijf Middelburg behaalde een 4-2 overwinning op FC Laurens I en Dauwendaele bleef met 4-3 de baas over Amgas. In de tweede klas is Zeelandia II VLISSINGEN - Twee Vlissin gers zijn vrijdagavond laat aan gehouden voor vernieling van een lichtbord 'nooduitgang' in de wachtruimte van de Provin ciale Stoomboot Diensten (PSD) in Breskens. De Vlissingse politie kreeg vrij dagavond rond acht uur de mel ding binnen dat twee jongeren zich hadden uitgeleefd in Bres kens en dat zij met de veerboot onderweg waren naar Vlissin gen. De 34-jarige P. J. van der D. uit Vlissingen en zijn stadgenoot J. A. van S. (36) voldeden aan het signalement dat door de PSD- portier was doorgegeven. Zij zijn zaterdag weer vrijgelaten. Te gen Van der D. is proces verbaal opgemaakt. De tipgever had niet kunnen zien of de andere Vlissinger zich ook aan vandalis me schuldig had gemaakt. De schade aan het bord bedraagt 500 gulden. MIDDELBURG Het district Zeeland van de Koninklijke Ne derlandse Vereniging EHBO hield haar districtwedstrijd, waaraan de vier winnende ploe gen van de kringwedstrijden deelnamen. De jury werd ge vormd door dr J. Geldof, arts, mevrouw N. Meulenbroek en A. Koole, kaderinstructeur. De uitslag: 1 Oostkapelle; 2 Kamperland; 3 Sint Annaland en 4 Goes. De ploeg van de afdeling Oost kapelle vertegenwoordigt Zee land op de landelijke wedstrijd in Leeuwarden op 19 mei. De programmering van De Piek zal de eerste maanden voorzich tig zijn. „We kunnen geen risi co's lopen", verklaart Alexan der, „en dat is jammer voor een jongerencentrum". Eerst meer centen op tafel. „We zijn bezig met een plan", vertelt de pro jectleider, „en willen daarmee naar de gemeente stappen. Er moet een structurele oplossing komen, want zo kan het niet lan ger. 't Zou jammer zijn als De Piek wegkwijnde. Dit is een goed podium waaraan in Vlissingen behoefte bestaat. Ik ben daar van overtuigd." De nieuwe projectleider heeft zijn sporen verdiend in het Mid delburgse Ujung-collectief. Ne derlandse jongeren en jongeren uit minderheidsgroepen hebben zich daarin verzameld. Onder de paraplu van het Ujung-collectief werken vier muziekgroepen, KLOOSTERZANDE - Zo'n 30 a 40 etnische jongeren uit het Bel gische Lokeren hebben het Paasweekeinde huisgehouden in de uitgaansstraat in Kloos- terzande, de Kloosterstraat. Drie mogelijke verdachten wer den aangehouden en later in vrijheid gesteld. Omdat de jongelui al eerder dit weekeinde vernielingen hadden aangericht en ruiten hadden vernield bij verschillende cafés, besloot de horeca de jongelui niet meer toe te laten. Dat leidde zondagnacht tot een spoor van vernielingen in de Klooster straat. Enkele geparkeerde au to's en een motorfiets moesten het ontgelden. Autoruiten wer den aan diggelen geslagen en portieren ingedeukt. De rijkspo litie schat de schade op ettelijke duizenden guldens. Tot nu toe hebben zeven gedupeerden aan gifte gedaan. Eventuele getui gen wordt verzocht contact op te nemen met het bureau van de rijkspolitie in Kloosterzande; tel. 01148-2110. dichters en dansers. Alexander, een Molukker, speelt bas en zingt in Perlawanan. „Multicul tureel heet zo'n band tegenwoor dig", zegt hij, „Toen wij in 1983 met Perlawanan begonnen, be stond dat woord niet eens. Wij deden het, punt uit." Met Per lawanan trad Alexander onder meer op tijdens het Molukken Moods-festival in het Amster damsejongerencentrum Paradi- so. Toen hij het programma van De Piek voor het eerst bekeek, viel hem één ding op: de nadruk op Nederlandse jongeren. „Ik zag dat zo aan de keuze van de mu ziekgroepen", legt hij uit. „Maar begrijp me goed: ik neem dat niemand kwalijk, 't Is zelfs lo gisch. Iedereen beweegt zich in zijn eigen wereldje. Weinig Ne derlandse jongeren komen in Surinaamse, Turkse of Molukse kringen en andersom. Jongeren leven zo langs elkaar heen, om dat ze te weinig van elkaar we ten. Dat is geen probleem, maar iets volkomen menselijks" Alexander wil het roer niet hele maal omgooien. Hij wil een even wicht bereiken in het aanbod, zodat alle jongeren zich in De Piek thuis voelen, ,,'t Is niet een voudig verschillende groepen re laxed bij elkaar te krijgen, maar 't is niet onmogelijk. Het multi culturele festival Multifaces dat in januari in De Piek is gehou den, heeft dat bewezen. Je moet het gewoon doen. Mensen moe ten eraan wennen." VLISSINGEN - De Vlissingse brandweer moest maandag middag voor de vijfde keer bin nen korte tijd uitrukken voor een brandje in het leegstaande postkantoor aan de Stenen Beer in Vlissingen. De brandweer die was uitgerukt met een blus- en ladderwagen, had de vuur haard snel onder controle. Van vuur was eigenlijk geen sprake. Er smeulde en rookte wat, aldus ondercommandant D. G. Murre. Een deur aan de achterzijde van het postkantoor stond open. Het gebouw dat zo geliefd is bij brandstichters, moet plaatsmaken voor een par keergarage. De gemeente Vlis singen onderzoekt of de beeldbe palende voorgevel dan kan blij ven staan. op de tweede plaats gekomen naast Rosario II. Zeelandia le verde een goede prestatie door kampioen Bijou Lederwaren te bedwingen, 3-2. RPMI ging met 5-1 onderuit tegen Arnemuiden. In de derde klas won Tramzicht met 4-2 van Kraaien. Dauwen daele II en VPV speelden met 1-1 gelijk. Dauwendaele III pakte de titel in de vierde klas dank zij een 2-1 overwinning op naaste concur rent Sinar '75 II. Welsinge II boekte een fraaie 8-1 zege op SVSW '72 II en RPM II bedwong SV Duo II met 3-1. De stand, eerste klas: 1 Rosario I 21- 39, 2 SVSW '72 I 21-32, 3 De Pinten 20-24, 4 Loodgietersbedrijf Middel burg 21-24, 5 Assurantiekantoor De Bruyne 22-23, 6 FC Laurens I 21-21, 7 Mobuco 22-21, 8 Middelburg II 20-14, 9 Draadkrabbers II 20-14, 10 Amgas 21-13, 11 OCMA 20-12, 12 Dauwen daele 21-11. Tweede klas: 1 Bijou Lederwaren I 21-35, 2 Rosario II 21-28, 3 Zeelandia II20-28,4 Tah Xin/Da Xin-Blauw Wit 20-25, 5 Sinar '75 I 20-25, 6 RPM I 22- 19, 7 FC Laurens II 20-18, 8 Arnemui den 22-18, 9 Zeelandia 120-16,10 Raja Wali II 20-14, 11 Chrompack 20-13, 12 Streekschool I 20-7. Derde klas: 1 Combinatie 19-33,2 Bij ou Lederwaren II 18-30, 3 Trefcenter 17-25, 4 Middelburg III18-21, 5 Tram- zicht 17-18, 6 SV Duo I 19-16, 7 Dau wendaele II 17-15, 8 Kraaien 18-12, 9 FC Laurens III 17-9, 10 Hoechstboys 17-9, 11 VPV 19-6. Vierdeklas: 1 Dauwendaele III19-32, 2 Sinar '75 II 19-29, 3 Welsinge II 19- 25, 4 Brandweer 17-21, 5 Dauwendae le IV 18-17, 6 RPM II18-17, 7 VCK 19- 16,8 FC Laurens IV 17-15,9 SV Duo II 19-12, 10 Draadkrabbers III 18-9, 11 SVSW '72 II 17-4. MIDDELBURG - Bewoners van de Zeeuwse bejaardenoorden kunnen binnenkort bij een pro vinciale klachten- en geschil lencommissie terecht. Dit or gaan behandelt problemen in bejaardenoorden die niet tot te vredenheid van de bewoners kunnen worden opgelost. Gedeputeerde W. Don instal leert deze klachten- en geschil lencommissie op donderdagoch tend 19 april, om 10 uur, in het provinciehuis. Het provinciebe stuur heeft J. Stenvert benoemd tot voorzitter van de commissie. Als zijn plaatsvervanger treedt op J. J. van Willigen. De andere commissieleden ko men uit de kring van de ouderen bonden en bewonersorganisa ties. Het zijn: Th. J. C. D. van Ba- vel, mr F. G. A. Huber, VBN A. F. Aertssen en J. van den Hoven. Als plaatsvervangers treden op: J. J. van Willigen, A. L. den Haan, drs G. C. de Bruijn en mr C. Kool. Een buitengewoon vrolijke paashaas werd zondag bezorgd op de Vrouwenpolderse camping De Zandput (foto Lex de Meester VROUWENPOLDER - Toen de driehonderd verstopte eieren waren gevonden was het zondag, even na twaalf uur, wachten op de paashaas. Want die zou bij de Vrouwenpolderse camping De Zandput zijn. Spreekstalmeester Ger van den Boom hield de spanning erin: Komt hij wel of komt hij niet? f Hij kwam uiteindelijk in een houten kist die door een gele vork heftruck over de Vroondijk werd aangevoerd. De lokale PTT was zo goed op zondag een nabestelling te doen. Van den Boom opende de kist, waaruit eerst een paar ballons het luchtruim kozen en vervolgens de verrassing van de paaszondag verscheen: de paashaas. De carnavalskraker 'Mijn naam is haas' klonk door de luidsprekers. De jongste kinderen zwaaiden naar de paashaas, die een buitengewoon vrolijke kop had. De oudere kinderen wisten wat hen wachtte: een chocolade paashaas. Ze probeerden er zo snel mogelijk één te pakken te krijgen en er hun tanden in te zetten. Voor de derde achtereenvolgende keer werd door toeristen met camping De Zandput op paaszondag een zoektocht naar eieren gehouden. Ongeveer 250 kinderen deden aan het evenement mee. Niet alleen campinggasten, maar ook jongeren uit Vrou wenpolder en Breezand. Het idee is geboren omdat op pasen nooit veel te doen was. Dé activiteit is inmiddels uitgegroeid tot een traditie. MIDDELBURG - Geschied schrijving en beeldvorming van de Tweede Wereldoorlog. Het Koninklijk Zeeuwsch Ge nootschap der Wetenschappen houdt zaterdag 12 mei in Mid delburg een studiedag onder die titel. Vier bekende geschied schrijvers en beeldvormers van de Tweede Wereldoorlog doen aan de themabijeenkomst in de Zeeuwse Bibliotheek mee. Gijs van der Ham, auteur van het tweede deel van Zeeland 1940-1945, is uiteraard van de partij. Hij spreekt over zijn be moeienis met dat redente verle- VLISSINGEN - Op de Noorder begraafplaats in Vlissingen vindt vrijdagavond 4 mei de jaarlijkse herdenking van de gevallenen uit de Tweede We reldoorlog plaats. De plechtig heid begint om 19.50 uur. Kerkklokken luiden vanaf kwart voor acht. Muziekvereni ging Sint-Caecilia speelt vanaf vijf voor acht tot acht uur, waar na twee minuten stilte in acht worden genomen. Na het hijsen van de Nederlandse driekleur en het spelen van twee coupletten van het Wilhelmus, legt het Vlis- sings college van b en w een krans en bloemen bij het oor logsmonument op de Noorder begraafplaats. Vertegenwoordi gers van organisaties én particu lieren kunnen daarna dat voor beeld volgen. den: de problematiek van de provinciale geschiedschrijving. Bibliothecaris Dick van Galen Last van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie plaatst het thema in een breder ver band. Hij buigt zich over de ge schiedschrijving van de Tweede Wereldoorlog in Nederland en andere Europese landen. De derde spreker. Kees Slager, is radiojournalist en heeft verschil lende reportages gemaakt over 1940-1945. Hij maakte gebruik van verhalen die mensen over hun eigen oorlogservaringen vertelden. Zijn lezing gaat over het belang van die getuigenissen voor de beeldvorming van de oorlog. De schrijver Adriaan Ve- nema die onder meer over NSB- leider Anton Mussert publiceer de, praat ook over het nut van een directe historische bron: de biografie. 'Welke bijdrage kan (Advertentie een levensbeschrijving leveren aan de beeldvorming van de Tweede Wereldoorlog', vraagt hij zich af. De lezingen worden afgewisseld met filmvoorstellingen. De films, afkomstig uit het archief van de Rijksvoorlichtings dienst, laten een beeld zien van Walcheren voor, tijdens en na de Tweede Wereldoorlog. De stu diedag van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der We tenschappen begint zaterdag 12 mei om 10.00 uur aan en duurt tot 16.00 uur. G.cf v x®° VLISSINGEN - De Duitse vakantieganger H. H. K. uit Jue- gen is vrijdagavond snel door de Vlissingse politie geholpen. Verschillende spullen waren uit zijn auto gestolen door de 39-jarige Vlissingse C. M. B, zo bleek later op de avond nog. Uit de personenwagen van de Westduitser waren onder meer een wit stoffen jack, tien Euro cheques, een paspoort en rijbe wijs weggenomen. Hij had zijn auto in de Winkelmanstraat in Vlissingen geparkeerd. De mees te gestolen goederen zijn terug gevonden in de woning van C. M. B. De Vlissingse is een bekende van de politie. Zij is zaterdag na het afleggen van een bekentenis weer in vrijheid gesteld. MIDDELBURG - Gerbrand den Herder is voor de tweede ach tereenvolgende keer jeugdkam pioen geworden van de tafelten nisvereniging 't Zand in Mid delburg. In een spannende fina le was hij in drie games te sterk voor Ed Knol. De derde plaats bij de landelijk spelende jeugdleden was voor Erik Kalverboer. Drieëndertig jeugdleden'namen vrijdag in het wijkgebouw De Vergulde Baars in Middelburg in de verschillen de klassen deel aan het strijd om de clubtitel. De leiding en orga nisatie waren in handen van NTTB-trainer Peter Boon. Bij de niet-competitiespelende jeugdleden werd Iwein van Damme kampioen; Daniël Duyndam werd tweede en Ed- MIDDELBURG - Het eerste team van de vliegbasis Gilze- Rijen is winnaar geworden van het senioren-volleybaltoernooi dat de Koninklijke Marechaus see, district Zeeland, woensdag in sporthal De Kruitmolen in Middelburg hield. Negentien ploegen uit de regionale over heidsdiensten namen eraan deel. In de finale versloeg de toernooiwinnaar het team van OCMA Middelburg met 2-0 (15-6 en 15-7). De derde plaats was voor het Rechtbankteam uit Middelburg dat de ploeg van gemeente Mid delburg met 2-0 (15-7 en 15-10) klopte. In de verliezersronde plaatste de gemeentepolitie Middelburg zich als eerste door een 2-0 zege op de Marechaussee uit Nord-Brabant. Districtscom mandant KMAR-Zeeland, ma joor P. C. Nagtzaam, reikte de prijzen uit. De eindstand, winnaarsronde: 1 Vliegbasis Gilze-Rijen I, 2 OC MA Middelburg, 3 Rechtbank Middelburg, 4 Gemeente Mid delburg, 5 Cort Heiligerskazerne Bergen op Zoom, 6 Vliegbasis Gilze Rijen II, 7 PZEM, 8 Ge meentepolitie Terneuzen. Verliezersronde: 1 Gemeentepo litie Middelburg, 2 KMAR Noord-Brabant, 3 PTT Zuidwest Nederland, 4 Rijkspolitie Zee land, 5 Vliegbasis Woensdrecht, 6 Gemeentepolitie Vlissingen, 7 KMAR Zeeland, 8 Streekzieken huis Walcheren, 9 Douane Vlis singen, 10 Gemeente Terneuzen, 11 Marinekazerne Vlissingen. win Maas legde beslag op de der de plaats. In de categorie C-competitie spelende jeugdleden was Joris van Delft eerste, gevolgd door Bart Kouwenberg en Raymond van de Wege. Bij de B-competitie jeugd pakte Reinier Baayens de titel. Wouter Abrahamse werd tweede en Ru- di Ton derde. De clubkampioenschappen voor senioren staan voor zater dag 5 mei op het programma. MIDDELBURG - Ir Th.G. Mar tijn, directeur van de Vereni ging van Exploitanten van Wa terleidingbedrijven in Neder land (VEWIN), geeft morgen, woensdag, in de Zeeuwse Bli- bliotheek in Middelburg een le zing over de openbare drinkwa tervoorziening van Nederland. De waterleidingbedrijven in Ne derland produceren en distri bueren jaarlijks ongeveer 1,1 miljard kubieke meter drinkwa ter aan de bevolking en indus trie. Het Nederlandse drinkwa ter komt voor tweederde deel uit grondwater en voor eenderde uit oppervlaktewater. De kwaliteit van het drinkwater moet vol doen aan de eisen die de over heid verwoordde in de Waterlei dingwet en het Drinkwaterbe- sluit. De drinkwaterbedrijven krijgen echter steeds meer problemen met de kwaliteit van het water. Aan die kwaliteitsproblemen besteedt Ir Martijn met name aandacht. Hij legt daarbij ver banden met het nationale- en in ternationale milieubeleid. Ir Martijn spreekt op uitnodi ging van het Natuurkundig Ge zelschap. De lezing begint om 20.00 uur. ZOUTELANDE - De rijkspolitie groep Valkenisse heeft bij drie snelheidscontroles vrijdag 80 bekeuringen uitgedeeld. De con troles werden gehouden in Zou- telande, Meliskerke en Buttin- ge. Zo'n 800 voertuigen werden gecontroleerd. De hoogst geme ten snelheid bedroeg 91 km per uur, terwijl slechts 50 km is toe gestaan. MIDDELBURG - Een inbraak in De Roompot bij Kamperland is de Middelburger S.M. D. (18) fataal geworden. Hij werd ont dekt, maar wist zwemmend te ontkomen. De kledingstukken die hij toen achterliet, zetten de Middelburgse politie echter op zijn spoor. S.M. D. is samen met zijn stadgenoot E. S. (18) vrijdag aangehouden. Zij hebben acht inbraken bekend. Het Middelburgse duo legde, eenmaal op het dievenpad, een voorkeur aan de dag voor snack bars en strandtenten. Zij had den het daarbij met name voor zien op sigaretten, snoepgoed, drank en geld. De politie heeft na hun arrestatie niets meer van die goederen teruggevonden. Het tweetal is zaterdag, na be kentenis, weer op vrije voeten gesteld. VLISSINGEN - In de eerste klasse zaalvoetbal werden de laatste competitiewedstrijden gespeeld. De kampioen van Rui ten Fruit 2 verloor met 2-1 van PGV. VAW 1 en De Stoof eindi gen op een gedeelde tweede plaats. VAW 1 deed het door te zegevieren over Prov Zeeland mt 7-1, terwijl De Stoof het liet afweten tegen Schinkel Ass2 met 6-3. Gar. Van Oorschot behaalde een vierde plaats door winst op PZEM 2 met 6-3. Teleurstellend was het niet doorgaan van de wedstrijd TCV-Concurrent J, omdat TCV onvoldoende spe lers had. Vlissingen degradeert door verlies tegen Torna 2 met 3-1. Eindstand eerste klas: 1 Van Ruiten Fruit 2 22-35; 2 De Stoof 22-32; 3 VAW 33-32; 4 Schinkel Ass 2 22-24; 5 Gar Van Oorschot 22-24; 6 PGV 22-24; 7 TCV 21-21; 8 Prov Zeeland 22-17; 9 PZEM 2 22-16; 10 Toma 2 22-14; 11 Corncurrent J. 21-13; 12 Vlissingen 22-10. Het kampioenschap van FC To tal is uitgesteld tot het laatste competitie-duel tegen Delphi 2 op 19 april. FC Total en Wind hoek 2 wonnen beiden nu van respectievelijk DVV 1 en West- kapelle 2 met 11-3 en 6-3 en staan in puntenaantal gelijk. FC Total moet uit de laatste wedstrijd nog één punt behalen. VPS staat vast op de derde plaats. Het zegevierde met 3-2 over Hoechst Boys. De beide on derste teams, Toma 3 en BW 1, wonnen hun wedstrijd. Toma 3 met 3-2 en VAW 2 en BW 1 met 5-2 van SSVW. Stand tweede klas: 1 FC Total 19-35; 2 Windhoek 2 20-35; 3 VPS 19-26; 4 VAW 2 19-20; 5 Westkapelle 2 19-20; 6 Delphi 2 19-15; 7 Hoechst Boys 19-15; 8 SSVW 19-14; 9 DW 19-11; 10 BW 19-10; 11 Toma 3 19-9. De strijd om de tweede plaats tussen Pechiney en PZEM 3 werd in de laatste minuut beslist VLISSINGEN - In twee wonin gen in de Vlissingse Schilders- buurt is zondag ingebroken. De grootste slag is geslagen in een huis aan de Van der Helstlaan waaruit voor vier- tot vijfdui zend gulden aan goederen ver dween. De inbrekers namen een kleu rentelevisie, stereo-apparatuur, kleding en sieraden mee. Zij for ceerden de toegang tot de wo ning aan de Van der Helstlaan. Langs onbekende weg kwamen ongenode gasten een huis aan de Jan van de Capellelaan binnen. Zij gingen de deur uit met een kleurentelevisie en cd-speler. in het voordeel van Pechiney: 3- 2. Programma woensdag 18 april: Sporthal 'Baskenburg', 18.30 uurDe Zeeuwse Ruiter-Mento. Woensdag 18 april: Sporthal 'De Belt', 18.30 uur: Westka pelle 3-PZEM 4; 19.10 uur: VAW 3- Van Boven Keukens 2; 19.50 uur: Vanuus 1-Rooves Sport 2; 20.30 uur: CGP-ZPZEM 3; 21.10 uur: Pechiney- Uiterton; 21.50 uur: BW 2-Schinkel Ass 3. Donderdag 19 april: Sporthal 'De Belt', 18.30 uur: DVV 1- Hoechst Boys; 19.10 uur: VPS 1- SSVW; 19.50 uur: BW 1-VAW2; 20.30 uur: Toma 3-Westkapelle 2; 21.10 uur: Delphi 2-FC Total; 21.50 uur: Maroc-TCV 2. MIDDELBURG - Het gewestbe- stuur Zeeland van de Protes tants Christelijke Ouderen Bond komt vandaag, dinsdag, om 13.30 uur bijeen in het dien stencentrum van de Stichting Welzijn Ouderen aan de Mol straat te Middelburg. De heer De Jonge uit Zierikzee brengt verslag uit over het sym posium Zicht op verandering. Er wordt een afgevaardigde be noemd om het gewest Zeeland te vertegenwoordigen in de op woensdag 13 juni in Ede te hou den landelijke vergadering vam de PCOB. Daar zal ook het der tigjarig bestaan van de landelij ke organisatie herdacht worden. VLISSINGEN - De doelstelling van de Zeeuwse Vrouwenraad is aan vernieuwing toe. De advies- en steunfunctie van de raad moeten meer nadruk krijgen. Mogelijk kunnen dit jaar beslui ten worden genomen over een nieuwe opzet. Voorop blijft in ie der geval staan dat de Zeeuwse Vrouwenraad de deelname van de vrouw aan alle onderdelen van de samenleving zal blijven stimuleren. Een en ander staat in het jaar verslag over 1989 van de Zeeuw se Vrouwenraad, die achttien vrouwenorganisaties in Zeeland overkoepelt en daarmee in to taal ongeveer 15.000 vrouwen vertegenwoordigt. Vorig jaar zijn al de eerste aanzetten gege ven voor de veranderingen die het bestuur van de raad noodza kelijk acht. In opdracht van de Zeeuwse Vrouwenraad zijn studenten ho ger economisch en administra tief onderwijs van de Hoge school Zeeland bezig met een onderzoek naar de behoefte aan ondersteuning bij de provinciale besturen van vrouwenorganisa ties in Zeeland. Negen organisa ties doen eraan mee. Het onder zoek moet vóór de zomervakan tie gereed zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 9