PZC Oranje-gekte Jan Louisse ijzersterk in slotfase Snelschaken kreeg een chaotisch slot sport Zo gezegd 20 ,,Ik heb er schoon genoeg van eindsignalen DINSDAG 17 APRIL 1990 Maffia Klassekeeper uitwedstrijd Tobbende Raas Voetbal en sex Spook-dame Vette premie Midweek korfbal Triathlon om Zeeuwse titel Krachten Zeeuwen schieten tekort De misstap van Jan Poortvliet AALST - De ontmoeting met de uitbaatster van een brood jeszaak, op een steenworp van het stadion, is uitbundig en een tikje emotioneel. „Jantje", zegt ze, terwijl ze veel te lang z'n hand vasthoudt. „Jij gaat ons toch ook niet verlaten, hè..." Het zwarte leren jasje hangt achteloos over de schou der, hij heeft nog altijd die jon gensachtige, ondeugende lach. Zo ontmoeten we Jan Poort vliet, al 34 inmiddels, op een doordeweekse avond, eerst op de plaats waar we hebben af gesproken, later in het voet balstadion, dat hij over een drietal weken alweer vaarwel zegt. Zijn debuut als trainer/speler bij het rijke, maar niettemin op een bescheiden niveau acte rende Eendracht Aalst is geen onverdeeld genoegen geweest. De gelouterde profvoetballer, geboren en getogen in het Zeeuwse, spreekt van corrup tie en neemt af en toe zelfs ook het woord „maffia" in de mond. Het is maar om aan te geven wat er in het Belgische voetbal zoal omgaat. „Ik heb er schoon genoeg van, ik ga weg hier", laat hij zich dan ook tijdens het gesprek ontval len. Jan Poortvliet, topvoetbal- Ier ten tijde van het wereld kampioenschap in Argentinië, ambieert voorlopig geen baan meer als trainer. Hij wil voet ballen, hij wil zelf weer op het veld staan, omdat de status die hij nu heeft op z'n zachtst ge zegd is tegengevallen. Hij heeft, zegt hij, te maken ge kregen met kapitaalkrachtige en veeleisende sponsors, met onwillige voetballers en met een bestuur dat volstrekt inca pabel is. Poortvliet, schuchter zoals hij altijd al is geweest, zegt het niet met zo veel woor den. Zijn assistent-trainer Jan Ruiter spuit daarentegen maar al te graag zijn grieven. „Maffia, pure maffia, én corrup tie, zo zit het voetbal hier in el kaar", vult de vroegere doel man het betoog van zijn colle ga aan. „Trainers worden bin nengehaald en een maand later net zo makkelijk weer op straat geschopt. D'r wordt gespecu leerd met spelers, ze worden ge kocht en verkocht, ze zijn ei gendom van geldschieters. Ik zal je wat vertellen: als er er gens een voetballertje loopt van zeven, acht, jaar. en hij blijkt talent te hebben, dan is er al een manager die hem ver koopt aan een grote club." Jan Poortvliet: „Het is waar dat iedere voetballer een ma nager heeft. En iedereen loopt daarom ook voor zichzelf te spelen. Het is soms ondenk baar wat ik hier meemaak. Zo kreeg ik dit jaar een donkere jongen, kwam uit Zaïre, geloof ik, en ik móest hem opstellen. Hij kon werkelijk geen bal kon stoppen, het was een stijve hark, maar hij móest spelen, omdat hij gekocht was door één van de geldschieters." „Ik he'b er nog zo één in de se lectie: Mozes, aardig ventje, kan ook wel een beetje voetbal len. maar past absoluut niet in de ploeg. Hij is soms vijf wed strijden onzichtbaar. En om dat er zo veel belangen zijn moet je overal voor oppassen. Ik moet die zwarte jongens op stellen. af en toe, anders word ik uitgescholden voor rascist." „Jan heeft een misstap ge daan", reageert Jan Ruiter, die zelf tijdens de trainingen vaak de leiding ovlerneemt. „Jantje had met dat lijf van 'm nog nooit trainer/speler moeten worden. Hij is fysiek nog veel te sterk, hij kan nog veel te goed voetballen." Jan Ruiter, voor wie het niet meer weet, was ooit afkomstig van Volendam en groeide uit tot een absolute klassekeeper. Z'n beste jaren had hij bij het grote Anderlecht (met Rob Rensenbrink en Jan Mulder), later speelde hij onder meer nog voor Beerschot, RWDM en FC Antwerp. Eén keer werd hij opgeroepen voor een interland. Hij en Jan Poortvliet troffen el kaar in de eerste weken van de competitie bij Eendracht. Jan Poortvliet was toen nog eigen dom van Cannes en tobde met een blessure. Toen hij een aan trekkelijk aanbod kreeg van Eendracht Aalst (uitkomend in de klasse onder de top in Bel gië), hapte de 34-jarige prof on middellijk toe. Jan Ruiter (43) was net aan de slag gegaan als hoofdtrainer bij Berchem Sport en stond na vijl wedstrijden alweer op straat. „Doodgewoon d'r uit geke geld", zegt hij schamper. „Wat daar allemaal rondliep... Ze lie ten bijvoorbeeld elke week een busje komen met zwarte voet ballers die ze weer ergens van daan hadden gehaald, die moest ik testen. Ik werd gema nipuleerd tot en met." Jan Poortvliet en Jan Ruiter vonden elkaar in een tweeman schap dat buiten het veld ook tot een hechte vriendschap heeft geleid. „Ik had getekend voor twee jaar", vertelt de Zeeuw, die nu in Heusden (bii Gent) woonachtig is en volop in de belangstelling staat van de VC Vlissingen. „Ik vertrek zo snel mogelijk hier. M'n eer ste jaar zit er over een paar we- Jan Poortvliet (links) en Jan Ruiter poseren in het stadion van Eendracht Aalst (foto Camile Schelstraetel ken op. Dan hou ik het geen dag langer meer uit." Twintig van de 24 wedstrijden heeft hij dit jaar nog meege daan met de club. die ergens in de middenmoot staat. Zonder blessures, conditioneel volko men fit. Het was alleen voor de onderlinge verstandhouding beter om de laatste wedstrij den vanaf de kant toe te zien. „Mijn vertrek uit Frankrijk, voor deze competitie, is een beetje snel gegaan", kijkt hij nog eens terug. „Ik had een scheurtje in m'n enkel opgelo pen, ik heb geforceerd om terug te komen en liep toen weer een spierscheuring op." „Ik ben nu hersteld, dus ik kan gewoon weer spelen", zo heeft hij aan Jo Jansen en Philip Krant verteld, die hij onlangs tijdens een vluchtig gesprek heeft ontmoet in Breskens. „We hebben even onderhan deld, maar nog niet gesproken over een contract of over geld. Dat moet deze week (vrijdag) gebeuren, denk ik." Vóór het vertrek naar het trai ningsveld van Eendracht Aalst („we gaan vandaag partijtjes van vier tegen vier doen") brengt hij zijn toekomst weer ter sprake. „Trainer kan ik al tijd nog worden, ik wil voorlo pig weer voetballen." Jan Rui ter: „Ik heb Henk Houwaart van Kortrijk al gebeld. Hij kost niet veel. Jantje, en voetballen kan hij nog, dat staat voor mij vast." Jan Poortvliet, zo lijkt het, zou liever terugkeren naar zijn ge boortestreek. „Ik heb met Vlis singen vorig jaar ook al eens ge sproken over een overgang. D'r is, denk ik, best wel iets moois van te maken", zegt hij, onwe tend van wat er zich rond de toetreding tot het profvoetbal allemaal afspeelt in Vlissingen. Voor een handvol vaste sup porters op het traingsveld staat hij die avond een goed uur model voor de voetbalprof. Bezield, strijdlustig en gedre ven door ijver. „Ik heb het ge voel", zegt hij bij het afscheid, „dat ik nog wel twee jaar moet kunnen voetballen. En daar na? Dat zie ik dan wel weer. Misschien dat er in de oplei dingsfeer nog wel eens iets in zit. „Het is ook weer niet zo dat ik op het trainersvak ben uitge keken." Frits Bakker PSV-er Stan Valkcx in Voetbal International: „Eenmaal per week komt het wel voor dat ik aan de zuip ga." Koos Postema in het Al gemeen Dagblad: „Benoem Ruud Gullit tot bondscoach gedurende het WK. In feite functio neert hij al langer in die baan" Ex-atlete Ria Stalman in Algemeen Dagblad: „Michels moet, desnoods onder medische begelei ding, in Italië op de bank" Georg Kessler in Alge meen Dagblad: „De bondscoach is een pop in een schiettent." Wielrenner Greg Le- Mond in Sport 90: „Niemand mag zeggen dat ik overbetaald ben. Want in Amerika kun je mijn hele jaarsalaris -1.9 miljoen gulden - in één weekeinde uitgeven door twee blokjes recla me in de Superbowl te kopen" De Roemeense ex-top- turnster Nadia Comane- ci in Nieuwe Revu: „Elena Ceaucescu is prachtig nu, ze is mooi nu ze dood is" Mart Smeets in Trouw: „Van PSV-voorzitter Ruts zou ik nog geen der dehands auto kopen" Bordeaux-voetballer Piet de Boer in het Alge meen Dagblad: „In Marseille koopt eige naar Tapie spelers alsof hij inkopen doet bij een supermarkt" Handbal-international Robert Fiege in Het Pa rool: „Het Nederlands Hand bal Verbond is gewoon en zootje, daar zal ik nooit een goed woord voor over hebben" SW-er Keje Molenaar in De Volkskrant: „De grootste zeperd was Aad de Mos. Zijn bewind is funest geweest voor mijn ontwikkeling. Hij eiste oogkleppen van de spelers" NEC-spits Dave Mit chell in Voetbal Interna tional: „De hele maatschappij van het voetballen is misschien wel de oneer lijkste, hardste die er be staat" De werkloze voetbal trainer Theo Verlangen in de Emmer Courant: ,Je moet kunnen relati veren. Kun je dat niet, dan ben je ten dode opge schreven" De oudste van het stel presteer de in Luik-Bastenaken-Luik het beste. Peter Winnen, met zijn 32 jaar de veteraan in de tobbende ploeg van Jan Raas, passeerde op Quai Mativa in de vervuilde stad aan de Maas als elfde de fi nish. Met de Amstel Gold Race voor de deur verloopt het klassieke voorseizoen voor de Buckler- ploeg dan ook tot dusver op zijn zachtst uitgedrukt teleurstel lend. De ploeg heeft weliswaar vijftien overwinningen bij elkaar gefietst. Maar grote kanjers wa ren er niet bij en Jan Raas be schikt toch niet over het minste ploegje van het peloton. Nederlands enige klassieker om de wereldbeker is de laatste kans om het voorjaar fleuriger te maken. Sex is belangrijk voor de geest en voor het lichaam. Dat vindt Lido Toledo, de bondsarts van het Braziliaanse voetbalelftal. Op zijn advies zullen de vrou wen van de Braziliaanse voet ballers gedurende het trai ningskamp in Italië in een hotel in de buurt van de spelers wor den ondergebracht. „Zolang het geen nachtwerk wordt, heb ik geen enkel be zwaar als de vrouwen hun man nen op bepaalde tijden bezoe ken", verklaarde de arts. De Brazilianen hebben tijdens de voorbereiding op de eindron de om de wereldtitel zes dagen vrij. Het trainingskamp mag door de spelers niet ervaren wor den als een opsluiting. Het ver blijf moet ontspannen zijn, met gelegenheid voor vrije tijd. Al dus een woordvoerder van de Braziliaanse voetbalbond. Fransisco Maturana, de Colom biaanse bondscoach, vreest tij dens de eindronden van het we reldkampioenschap voetbal in Italië lastig te zullen worden gevallen door een rondspoken de dame. De Villa Pallavecini in Bologna, waar de Zuidameri- kaanse ploeg onderdak heeft ge boekt, staat bekend als een spook-oord. Nacht na nacht waart een schone dame door de gangen. Ze heeft het voorzien op mooie mannen. Op grond van zijn aantrekkelij ke voorkomen - door Colom biaanse dames bevestigd - vreest Maturana dat hij het eer ste slachtoffer van de verleidelij ke schoonheid zal zijn en zijn ziel dientengevolge in het vagevuur terechtkomt. In eerste instantie wilde hij dan ook een ander onderkomen. Ste' dat de dame in kwestie er min der goed uitziet dan veronder steld. Maar hotelruimte tijden: het WK is schaars en duur. ii 111111111111111 11111 ii n Vandaar dat Maturana dezer da gen bekend maakte een oplos sing te hebben gevonden. Hi heeft een geesten-bezweerdei benoemd. Het is de reserve-doel man Eduardo Nino, die op oc cult gebied ervaringen schijnt te hebben. Hij was in elk geval de gene, die zijn ploeggenoten var Independiente Santa Fe be vrijdde toen zij wegens eer klemmende deur niet uit hun ka mer konden komen. Toch blijft het oppassen. De spo kende dame van Villa Pallaveci ni is volgens een achttiende eeuwse legende op zoek naar een man. Ze wil hem laten zien waai de plaatselijke engerd graaf Giu- di het vermogen heeft verstopt dat hij uit de schatkist van het Vaticaan ontvreemdde. Maai wee je gebeente als het onder- -»r. werp van haar aandacht niet INlCt DI1J aan de wensen voldoet. Dan slaat ze er op los. het veld wordt gespeeld in twee vakken. Het korfbaldistrict hoopt dit ex periment in het najaar een se rieus vervolg te' geven. De spelers van Schalke '04 is de gekste premie aller tijden in het vooruitzicht gesteld. Als zij naar de Bundesliga promove ren mogen zij levenslang gratis eten en drinken in één van de dertien restaurants van elftal begeleider Charly Neumann. Geld alleen, luidt het credo van de kogelronde (250 kilo) lekker bek, maakt niet gelukkig, eten en drinken is tenminste zo be langrijk. Menige toerist schijnt na een doorwaakte nacht in de villa de volgende morgen in alle vroegte te zijn afgereisd. Zonder have ol goed, maar wel met een barsten de hoofdpijn. De primeur had het district Noord, maar vanaf vanavond heeft het district Zuidwest van het KNKV een midweek korf balcompetitie. Het begin is be scheiden, maar volgens Bep Huybregtse, die deel uitmaakt van de commissie ontwikkeling en stimulering, is er wel dege lijk toekomst voor een mid week competitie. Vijf Zeeuwse verenigingen schreven een team in voor de veldcompetitie, die zes weken duurt. Die clubs zijn: Animo, Ondo, Seolto, Swift en TOP. „Al leen Walcherse verenigingen", zegt Huybregtse, die hoopt dat het initiatief leden oplevert. „Het doel van deze midweek competitie is, dat de clubs oud leden weer actief krijgen en nieu we leden kunnen werven. Som mige oud-spelers vonden het te zwaar om elke zaterdag te korf ballen. Ook is er een groep, die in het weekeinde werkt of andere sportieve bezigheden heeft. Voor deze mensen is een doorde weekse competitie een uit komst. Tot eind mei wordt er elke dins dagavond gespeeld. Bij afgelas ting wordt het programma ver schoven naar de donderdag, om dat de initiatiefnemers de com petitie over zes weken willen af ronden. Ook nieuw is, dat er op De korfbalvereniging Tjoba is niet blij met de uitlatingen van Swift-coach Floor Schreuders, nadat zijn team is gedegradeerd uit de hoofdklasse. Schreuders verklaarde na afloop van die wedstrijd gebeld te zijn door een lid van Tjoba, die hoopte dat Swift zou degraderen. Deze reactie kwam, nadat Schreu ders in onze krant had ver klaard dat Swift - bij continue ring van het hoofdklasserschap versterking van andere clubs nodig zou hebben. Schreuders' uitlatingen haalden deze rubriek en dat was tegen het zere been van een aantal Tjo- ba-leden. In de jongste uitgave van het cluborgaan 'Groen Wit' komt clubbladredacteur Ko de Schipper terug op het stukje in onze krant en geeft er zijn me ning over. Die wilden wij onze le zers niet onthouden. „De meeste Tjoba-leden zien Swift helemaal niet graag uit de hoofdklasse verdwijnen", meent De Schipper. „Er hebben heel wat van onze leden de tribunes in Middelburg bevolkt op zater dagavond. Er is echter kennelijk niet voor niets een spreek woord/gezegde: geen beter ver maak dan leedvermaak... Dus zullen er ook wel Tjoba-leden zijn, die er zo over denken als in het stuk in de PZC is verwoord. Zouden die er ook niet zijn in an dere Zeeuwse verenigingen? Floor, het was beter geweest de naam van de persoon te noemen en de naam van Tjoba weg te la ten. 'Die man' vertegenwoordigt niet de mening van onze vereni ging. Verschuilen achter een ver spreking gaat ook niet, want met een verslaggever op je hie len dien je goed te beseffen watje zegt." Wie in de periode dat het Nederlands elftal in Italië op jacht gaat naar de wereldtitel een arm of been breekt, kan in het ziekenhuis de breuk laten verpakken in oranje gips. Een groot aantal Nederlandse ziekenhuizen heeft speciaal voor het naderende WK oranje gekleurd gips besteld. Als extraatje is het mogelijk om de 'verpakking' te voorzien van de Nederlandse leeuw. Het spreekt voor zich, dat de pechvogels die niet van Oranje houden, gewoon voor wit gips mogen kiezen. KUUMHi li nu i.uni.ii i li..1 i .li 1 Jan Louisse en Niels Koole in een zij-aan-zij gevecht tijdens de triathlon in Schoondijke (foto Camile Schelstraete) SCHOONDIJKE - De eerste triathlon om het Zeeuws kam pioenschap kreeg gisteren in Schoondijke een onverwachte ontknoping. Niels Koole uit Middelburg was erin geslaagd om met het zwemmen en fietsen afstand te nemen van zijn con currenten en leek op weg naar een verrassende overwinning. In de eerste van de twee ronden die de meer dan honderd deel nemers lopend moesten afleg gen, werkte de gedoodverfde Jan Louisse zijn achterstand echter weg. Louisse kwam even op adem en sloeg in de slotfase zijn slag. Jan Louisse werd eerder al ver schillende keren Zeeuws kam pioen en is volgens velen nog steeds de sterkste triatleet in de ze streek. De atleet uit Kapelle sprong in het verleden zuinig met zijn krachten om, waagde zich niet aan de hele triathlon en koos altijd voor een zorgvuldige opbouw. Ook maandag liet hij zich niet tot een onbezonnen daad verleiden. Louisse werd met het zwemmen, dat 's ochtends in het overdekte zwembad van Oostburg werd af gewerkt, door Niels Koole op achterstand gezet, maar bleef de rust zelve. Hij keek 's middags in Schoondijke de junior uit Mid delburg vlak na de start van het fietsen op de rug. Maar in tegen stelling tot wat werd verwacht, gaf Niels Koole geen krimp. Hij bouwde zijn voorsprong zelfs uit. Zo kwam Jan Louisse na onge veer veertien kilometer fietsen met 40 seconden achterstand door. En ook Sjaak de Kok (1.40 min.Peter van Lit (2.10 min.en de junior Marlon Roels (2.20 min.) hadden nog meer terrein moeten prijsgeven. Bij het in gaan van het lopen had Niels Koole zijn voorsprong opnieuw vergroot. Louisse volgde hem op 1.05 min., De Kok op 2.20 min.. Van Lit op precies 4 minuten en Marco van der Meulen op 4.45 min. Maar kennelijk had Niels Koole te veel van zijn krachten ge vergd. Het was zeker geen alles- of-niets-poging, waardoor Jan Louisse plotseling helemaal te rug in de wedstrijd kwam. Hij had zich al min of meer neerge legd bij de suprematie vanNiels Koole, die overigens wel de snel ste junior was. Maar bij het in gaan van de laatste ronde gin gen beide atleten zij-aan-zij. „Als je ziet dat hij dichterbij komt, is de moraal een beetje weg", verklaarde Niels Koole la ter zijn terugval. Het was echter geen schande dat de junior uit eindelijk het onderspit moest delven tegen Jan Louisse, die in de laatste drie kilometer 1.13 min. uitliep en daardoor club kampioen werd. Louisse staat op grond van zijn prestaties vorig jaar op de 39e plaats in de top honderd van het nationale triathlon-klassement en is daarmee de enige Zeeuw. Achter Niels Koole finishte Mar co van der Meulen uit IJzendij- ke. Hij was met het zwemmen in de achterhoede verzeild ge raakt, maar dwong alom respect af met een fantastische inhaalra ce. Bij de vrouwen stond er geen maat op de Belgische kampioe ne Mieke Suys uit Gent, die meer dan drie minuten sneller was dan Terèse van Lare. De uitslagen: Mannen: 1 Jan Louisse. Kapelle, 1.26.18 uur; 2 Marco van der Meulen, IJzendijke, 1.30.18; 3 Peter van Lit, Vlissingen, 1.31.21; 4 Sjaak de Kok, Lewedorp. 1.31.29; 5 John Jasperse, Oost-Souburg, 1.32.18; 6 Theo Poppe, Oost-Souburg, 1.32.27; 7 Mario Willems, Terneuzen, 1.32.27; 8 Marc Longueville (B.), 1.33.50; 9 Jan van de Linde, Oostburg, 1.34.09; 10 Arjan Hertog, Oostburg, 1.34.40. Veteranen: 1 Theo van Hal, Middel burg, 1.34.26; 2 Pieter Verhage, West- kapelle, 1.38.34; 3 Ferry van Tilburg, Hoogerheide, 1.39.30. Veteranen 2:1 Lex Schroots, Middel burg, 1.52.36; 2 Piet Spruit, Terneu zen, 1.54.12. Junioren: 1 Niels Koole. Middelburg. 1.27.31; 2 Jacco Herweijer, Biervliet. 1.33.25; 3 Marlon Roels, Koewacht, 1.36.13. Vrouwen: 1 Mieke Suys, (B.), 1.40.30; 2 Terèse van Lare, Sluis, 1.43.43; 3 Ni cole Spruit, Terneuzen, 1.49.52. Jeugd, jongens: 1 Tonnie Roose, Goes, 52.45 min.; 2 Ben Breugelmans, Oud- Gastel, 57.00; 3 Abi van Lare, Sluis, 59.02. Jeugd, meisjes: 1 Linda Siebons, West-Souburg, 1.00.02 uur; 2 Nicole van de Schelde, Kruiningen, 1.04.32; 3 Tanja Gerards, Zierikzee, 1.05.24. VLISSINGEN - Het open Zeeuws snelschaakkampioen- schap, dat zaterdag in Vlissin gen werd gehouden werd be heerst door twee Utrechtena ren, Eric Knoppert en Maarten Etmans. Ze bleven de Zeeuwse deelnemers ruim voor. Tijdens de voorlaatste ronde van het toernooi, speelden zich chaotische taferelen af. Eric Knoppert had in zijn voorlaatste partij een half puntje voor sprong op clubgenoot Maarten Etmans, maar kwam in zijn par tij tegen Middelburger Kees de Wolf in grote moeilijkheden. Bei de spelers verkeerden namelijk in enorme tijdnood. De stukken vlogen letterlijk in het rond, en op het moment dat Knoppert de winnende zet wilde uitvoeren viel zijn vlag. De Wolf, die de val van de vlag uit zijn ooghoeken uitstekend gezien had, claimde de winst. Knoppert zou Knoppert niet zijn geweest als hij niet onmid dellijk een protest zou hebben ingediend. Reglementair - vol gens Knoppert - had De Wolf eerst zijn klok stil hebben moe ten zetten. De Wolf meende ech ter dat toen Knopperts vlag viel de partij gewoon in zijn voordeel geëindigd was. Knoppert eiste dat de commis sie van beroep, die volgens het toernooireglement was inge steld, de knoop zou doorhakken. Na beraad kwam deze gelegen heidscommissie tot de conclusie dat in een dergelijke hectische situatie niet van De Wolf ver langd kon worden om de klok stil te zetten, en riep de Middel burger tot winnaar V CA.il üe partij uit. Intussen was Etmans in zijn par tij tegen Zeeuws kampioen Re- né Tiggelman niet verder dan re mise gekomen, zodat de Utrech tenaren met evenveel punten de laatste ronde ingingen. Beiden wonnen. Knoppert van Bert Henderikse van de SV Souburg en Etmans van Rinus Burger- hoff van Vlissingen. De beker die vorig jaar door Johan van Mil uit Eindhoven gewonnen was, kwam in handen van Knoppert omdat hij in de twaalfde ronde van Etmans gewonnen had. De geldprijs werd gedeeld. De derde plaats in de hoofd groep was verrassend voor Rudi de Smit van Vlissingen, met 10,5 punt. Hij werd gevolgd door clubgenoot Michael Wise, die 9 punten haalde. De vijfde plaats werd gedeeld door Tiggelman en De Wolf. De B-groep werd gewonnen door Gosse Kamminga, de C-groep door de enige dame in het gezel schap, Masjenka Dubbeldam. Johan Paauwe uit Koudekerke en oud-Vlissinger Henk Mein- derts deelden de eerste plaats in de D-groep. De uitslagen. A-groep: 1. E. Knop pert en M. Etmans 12,5, 3. R. de Smit 10,5, 4. M. Wise 9, 5. R. Tiggelman en C. de Wolf 8,5,7. P. Pluymert en M. de Waal 8, 9. E. Janse en J. de Wolf 7,11 M. Hockx en A. Riemens 6,5, 13. B. Henderikse en H. Ries 5, 15. R. Bur- gerhoff 4,5, 16. F. Willemse 0. B- groep: 1. G. Kamminga 12,5, 2. A. Dubbeldam 11,5, 3. H. Cuiper 11. C- groep: 1. M. Dubbeldam 13,5, 2. E. Clarisse 12,5, 3. P. Ton 11. D-groep: 1 J. Paauwe en H. Meinderts 13, 3. J. Tolhoek 10,5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 22