Jaap Hameling beste kadrist Succes voor heren van Delta Sport HW'24 is veel te sterk voor AZVY Juniorenbeker A-junioren RCS Jan van de Beek en Dies Wiskerke beste dammers Bekervoetbal kende geen verrassingen Dressuurruiters in Kapelle op dreef sport De Polder verslaat De Sterre Biljartkampioenschap in Krabbendijke DINSDAG 17 APRIL 1990 Basisscholen De drie kanshebbers voor de titel in het kaderspel: vlnr Hans Bruynzeel, Jaap Hameling en Tonny van Iwaarden (foto Willem Mierasl KRABBENDIJKE - Hij werd een week geleden ook al kam pioen in de spelsoort extra klas libre en zaterdag pakte Jaap Hameling in Krabben dijke de titel in de spelsoort kader 38/2 van het biljartdis trict Walcheren/De Bevelan- den. De stijlvolle biljarter van ALM versloeg in de finale van een vierdaags toernooi Tonny van Iwaarden. Het ging weliswaar in het Sta tionskoffiehuis minder over tuigend dat in de eindstrijd li bre. Want na een periode van alleen maar clubwedstrijden kon de 39-jarige ALM-speler dit toernooi toch niet hele maal naar zijn hand zetten. De verliespartij tegen Rinus Hoondert (overigens de enige) toonde dat al aan. Maar de nog altijd aanwezige klasse was ruimschoots vol doende om hem, gaandeweg het toernooi, in gewonnen stel ling te brengen. Dat vooral na de cruciale en door Hameling gewonnen partij tegen Hans Bruynzeel, de enige tegen stander die de latere kam pioen echt kon bedreigen. Die partij kwam in feite te vroeg in het toernooi en bracht meteen de beslissing. In de ronden daarna ondervond Ha meling geen tegenstand van betekenis meer. Ook niet van Tonny van Iwaarden, die in de finale weliswaar lang gelijk op ging (40-40 na 10 beurten), maar daarna de demarrage van zijn tegenstander niet op kon vangen en kansloos ach ter bleef: 180-109 (14 beurten). De eindstand: 1. Jaap Hameling, ALM 12-15.58-86; 2. Hans Bruyn zeel, Onda 10-15.20-74; 3. Tonny van Iwaarden. Onda 8-10.12-56; 4. Rinus Hoondert, DOS Ov. 7-7.22- 33; 5. Jan Westdorp. ALM 6-7.00-39; 6. Adrie Versprille, DOS Ov. (die het toernooi na twee ronden van Nico de Winter overnam toen die wegens familie-omstandigheden af moest breken) 5-7.25-39; 7. Piet Raas, LBV (invaller voor de zieke Lou Westdorp) 4-6.75-35; 8. Rianne Bruynzeel, Onda 4-10.40-70. VLISSINGEN- Het internatio nale zaalhandbaltoernooi in Goes is een succes geworden voor de heren van Delta Sport. De Schouwse formatie rekende in het redelijk bezette paastoer- nooi moeiteloos af met de con currentie en eindigde daardoor op een verdiende eerste plaats. Voor het organiserende GSC was het verloop minder succes vol. De Goesenaren verloren alle duels en eindigden als laatste. Bij de dames eindigde GSC op een vierde plaats terwijl de toer nooizege ging naar Celeritas. De Schouwse kampioen van de tweede divisie ondervond alleen in de duels tegen het Haagse Wings en het Belgische Uilen spiegel enige tegenstand. Beide ploegen maakten het Delta Sport behoorlijk lastig in de con frontatie maar de Zierikzeese handballers wisten de duels op verdiende wijze in winst om te zetten. Delta Sport won met 14-9 van Wings en met 18-14 van Ui lenspiegel. In de resterende duels tegen GSC en het Duitse Duiken wa ren de klasseverschillen aan zienlijk groter. In het laatste duel wist Duiken de schade te beperken tot 22-16 maar afde- lings eersteklasser GSC kreeg een ongenadige afstraffing 29-11. Het verloop voor het organise rende GSC was toch al weinig succesvol. De Goese formatie van trainer Peter Eeman leed te gen Duiken! 10-13) en tegen Uilespiegel(6-12) weliswaar ac ceptabele nederlagen, maar in de resterende twee wedstrijden tegen Wings en toernooiwinnaar Delta Sport waren de klassever schillen duidelijk te groot. Peter Eeman was toch tevreden over het optreden van zijn team. „We waren duidelijk de zwakste ploeg maar op basis van van in zet zijn er alsnog redelijke resul taten behaald". Evenals bij de heren was er ook weinig succes weggelegd voor de dames van GSC. In de duels te gen het Belgische Maasbracht( 10-14) en Haagse Wings(4-7) ging het nog redelijk. Beide confrontraties gingen wel iswaar verloren maar de schade bleef beperkt. In het laatste tref fen tegen Celeritas kwam GSC geen enkel moment in de strijd. De latere toernooiwinnaar uit Bunnik zegevierde met 20-6 over GSC. Trainer Quinten toonde zich na afloop niet ontevreden over het optreden van zijn ploeg. „Er zijn pas enkele jeugspelers aan de huidige selectie toege voegd en die moeten nog inge past worden. Gezien de resulta ten die de ploeg behaald heeft te gen Wings en Maasbracht ben ik niet ontevreden", aldus Quin ten. Eindstand Heren: 041. Delta Sport, 2. Uilenspiegel, 3. Wings, 4. Duiken, 5. GSC. Dames: 1. Celeritas, 2. Maas- bracht, 3. Wings, 4. GSC, 5. Duiken. TERNEUZEN - Zondagder deklasser HW'24 haalde zater dag in een oefenduel tegen AZW dit weekeinde een 4-0 overwinning. De Hulster ploeg was vrijwel heel de wedstrijd de meerdere van AZW, dat vaak met de rug tegen de muur stond en aan tegenaanvallen niet of nauwelijks toekwam. Het was dat HW na de rust een groot aantal kansen onbenut liet, anders was de score onge twijfeld hoger uitgevallen dan de uiteindelijke 4-0 die nu tot stand kwam. Voor de rust bracht de jarige Angelo Verbraeken (23) de stand op 1-0, waarna Harm Rietjens voor 2-0 en 3-0 zorgde. Na de hervatting scoorde die zelfde Harm Rietjens voor de derde maal: 4-0. Sluiskil - Vogelwaarde 3-1: Sluiskil speelde vooral voor de rust een meer dan redelijke wed strijd en zette Vogelwaarde toen ook vlot op een 3-0 achterstand door doelpunten van Dennis de Bruijne, Willy de Jaeger en Nico Blaauw. Pas kort voor het eind van de eerste speelhelft wist Ka- rel Claessen een van de weinige tegenaanvallen doeltreffend af te ronden. Na de hervatting was Sluiskil opnieuw de beste ploeg, maar toen ontbrak de accurates se die voor de rust wel aanwezig was. Het bleef zodoende bij 3-1. VLISSINGEN - In de promo tieklas van het Zeeuwse volley baldistrict werd slechts één wedstrijd gespeeld. De Polder speelde de laatste competitie wedstrijd tegen De Sterre 2 en won die met 3-1. Met Wim Maas voor de laatste keer in de basis en zonder wissel spelers was De Polder tegen de reserves uit Zuiddorpe na een moeizame start goed op dreef. Met name in de tweede set slaag de De Polder erin om ruim af stand te nemen (6-15), nadat eer der al met 13-15 was gewonnen. In de derde en vierde set waren beide teams aan elkaar ge waagd. Dat leverde de twee ploe gen een setzege op: 15-11, 11-15 en dus 1-3. 'S-HEER ARENDSKERKE - De A-junioren van RCS hebben naast het kampioenschap van de interregionale klas nu ook de Zeeuwse beker voor A-junioren gepakt. Met moeite, want pas in de verlenging werd de landelij ke jeugd van Kloetinge met 1-0 verslagen. RCS heeft nu dan ook een uitstekend seizoen ach ter de rug. Voor de rust was Kloetinge de meer dreigende ploeg, maar juist deze landelijke A-jeugd kan niet echt bogen op een goede competitie (er volgt nog een de gradatiewedstrijd). De ploeg had bovendien de pech, dat op slag van rust Pie ter van de Neut met een hoofdwond naar het ziekenhuis moest.De beide doelmannen bleken overi gens van prima klasse. Olaf Fi- lius in het Kloetingse doel (bena derd door NAC) en aan de Sou- burgse kant Danny Gabrielse speelden een uitstekende wed- strijd.Kloetinge toonde over iets meer routine te beschikken, maar RCS legde meer enthou siasme aan de dag en dat leverde in de eerste verlenging het win nende doelpunt op van invaller Vujovic: 0-1. Afdelingsbestuurder Rinus Na- gelkerke mocht de wisselbeker (en de overige prijzen) zodoende aan RCS uitreiken. VLISSINGEN - Er waren dit weekeinde weinig verrassingen in de kwartfinales van de Zeeuwse zaterdagbeker. Mid delburg 2 won met 4-1 van SSV 2, s-Heer Arendskerke schakel de Terneuzense Boys 3 uit (1-3), nadat de Zeeuws-Vlamingen eerst al twee eerste klassers via strafschoppen hadden geëlimi neerd en ook WIK bereikte de halve finales, dankzij een 5-2 ze ge op Waarde. Arnemuiden 2 had zich reeds geplaatst. Voor de halve finales (op neu traal terrein, na afloop van de competitie) werd zaterdagmid dag in 's Heer Arendskerke ge loot met het volgende resultaat: Middelburg 2-WIK en Arnemui den 2-'s Heer Arendskerke. Het is nu al zeker, dat deze wedstrij den op zaterdag 5 mei gespeeld moeten worden. Zaterdagavond speelden voor de Zeeuwse zondagbeker: Noor- mannen-Hontenisse 1-0 en Dom- burg-Graauw 1-1 Domburg wint na strafschoppen.. Zaterdagvond werd in Westka- pelle geloot voor de halve fina les, maar voordien moeten nog spelen (op 27 april) Biervliet- Steen 2 en Schoondijke-Corn Boys. De winnaar van de laatste wedstrijd moet ook nog tegen Robur spelen in de kwartfinale. Daarna komt er een halve finale van Noormannen tegen Dom burg en de winnaar van Bier vliet/Steen 2 speelt tegen de win naar van Schoondijke-Corn Boys/Robur. Ook die halve fina les (neutraal terrein) worden na de competitie gespeeld. De Prinses Ireneschool uit Goes plaatste zich voor de landelijke damfinale, zittend Niels Willeboordse (1) en Jacco van de Berge (r) Staand Menno ten Hacken (1) en Remon Mohan (r)(foto Willem Mie ras) Marijke Brasser wint wisseltrofee 'S-GRAVENPOLDER - Het traditionele paasdamtoernooi, dat de Provinciale Zeeuwse Dambond zaterdag in 's-Gra- venpolder hield werd gewon nen door Jan van de Beek en Dies Wiskerke, beiden lid van damclub 's-Gravenpolder. Jan van de Beek behaalde over winningen tegen Sjakko San- dee, Peter Schunselaar en de jeugdspeler Michel de Jager. Dies Wiskerke versloeg Jan Grim, Ruud van Eenennaam en Dirk Boers. De derde plaats werd gedeeld door vier spelers: David Davidse, Arie Kamme- raat en de jeugdspelers Danny de Jager en Robbert Mohan. Zij hadden alle één verliespunt. Bij de jeugd werd het toernooi gewonnen door Eric ten Hacken van de Goese damclub. Hij re kende in de slotronde af met Ra- oul de Rooij van damclub 's- Gravenpolder, die met twee punten achterstand tweede werd. De derde plaats was voor Christiaan Dees van damclub 's-Gravenpolder. De eindstand bij de senioren: 1 J. v. d. Beek en D. Wiskerke 6 punten, 3 D. Davidse, D. de Jager, A. Kammeraat en R. Mohan 5; 7 P. Blok. D. Boers, M de Jager, A. J. Janse en J. Schroevers 4. Jeugdspelers: 1 Eric ten Hacken 32 punten; 2 Raoul de Rooij 30; 3 Chris tiaan Dees 24; 4 Sander Groen en Jaap Lagerwerf 23; 6 Mark Appel 22; 7 Ko Koens 21; 8 Barry v. d. Berge en Willem-Jan de Visser 20) 10 Remco Appel 19. De Prinses Ireneschool uit Goes heeft zich zaterdag in 's-Graven polder geplaatst voor de finale van het Nederlands kampioen schap dammen voor basisscho len. Het viertal, bestaande uit Menno ten Hacken, Remon Mo han, Niels Willeboordse en Jacco van de Berge, won in de halve fi nale-poule de eerste vier wed strijden en was toen al zeker van de eerste plaats. Een nederlaag tegen de Talmaschool uit Heer len had derhalve geen conse quenties meer. De tweede Zeeuwse deelnemer, de Regen- boogschool uit Tholen, werd in dit toernooi laatste. In een ander halve finale-poule, die in Zwijndrecht werd afge werkt, eindigde Ter Tolne uit Tholen eveneens op een eerste plaats, met negen punten uit vijf partijen. Dit team bestond uit Rombout en Gerbrand Kouse maker, Joyce de Vos en Michael de Jong. De School met de Bijbel uit Sint-Annaland slaagde er hier niet zich voor de finale te plaatsen. In het toernooi voor onder- bouw-klassen het voortgezet on derwijs viel er ook een Zeeuws succes te notren. Het viertal van het Buys Ballotcollege uit Goes, met als spelers Andres van de Berge, Inez de Meester, Mat- thieu Anthonise en Jan-Peter van de Veer, won in de halve fi nale in Baarn twee keer met 8-0 en één keer met 6-2. Hierdoor plaatste men zich overtuigend voor de landelijke finale. Op 12 mei zullen zowel voor het basis als voor het voortgezet on derwijs, op een nog nader te be palen plaats de finales werkt worden. De eindstand van de halve finale- poule in 's-Gravenpolder: 1 Prinses Ireneschool (Goes) 8; 2 Talmaschool (Heerlen) 7; 3 De Bron (Molenaars graaf) 5; 4 De Vlierakkers (Berkel-En- schot) en Weilust II (Breda) 4; 6 De Regenboog (Tholen) 2. WESTKAPELLE - Marijke Brasser uit Westkapelle wist za terdag beslag te leggen op de Zilveren Vuurtoren: de fraaie wisseltrofee van De Vroonrui- ters. Met een foutloze rit bleek deze amazone met Ciope al na haar allereerste optreden onbe reikbaar voor de concurrentie. De spanning was daarmee al snel uit de competitie om deze felbegeerde wisseltrofee. De strijd om de dagprijzen zorg de desondanks voor een span nend dagje ruitersport in mane ge De Zandbooy. Want hoewel Bram Wattel zeker geen gemak kelijk parkoers had neergezet, wisten heel wat combinaties foutloos rond te komen. Met een overwinning en een der de plaats trad Miranda de Jonge ook sterk op de voorgrond op het klassiek parkoers in de klasse M. Haar start in de barrage was ove rigens weinig hoopvol. Als eerste starter liep de Breskense met Amador al tegen een weigering aan. Maar dat ze haar zelfver trouwen niet had verloren be wees ze in haar tweede baragerit met Zyvago. Theo Vaes had met een foutloze rit en een tijd van 30.28 druk op de ketel gebracht. Miranda de Jonge stuurde de vos evenwel stijlvol over de opstakels en eis te met een tijd van 28.96 de oran je rozet voor zich op: dat bete kende tevens twee winstpunten, zodat ze nu mag starten in de klasse Zwaar. In het jachtspringen was in deze klasse de hoogste eer weggelegd voor Sanja Dingemanse De pas 16-jarige amzone van De.Paar debloem stuurde Partrick D ge waagd en in een hoog tempo over de hindernissen en liet de klokken stoppen op 49.46. Een tijd waarmee ze haar naaste con currente Nicole Schieman met' Bagatelle ruim drie seconden voor bleef. In de klasse L klassiek behaalde Ineke van Eyzeren een fraaie overwinning door in de barrage Simon den Exter naar de tweede plaats te verwijzen. Met Dulmex zette Den Exter als eerste star ter met een foutloze rit en een tijd van 23.45 de concurrentie voor een zware opgave. Nina de Leeuw wist desondanks Bona parte eveneens foutloos rond te rijden, maar kwam toch bijna vier seconden tekort op de Noord-Be velanaei Met korte wendingen en scherp aanrijdend stuurde Ineke van Eyzeren haar schimmel vervol gens over de hindemissen. Ze slaagde er in negen tellen onder Den Exter tijd te duiken. Een tijd die alleen nog werd verbe terd door haar echtgenoot Izaak van Eyzeren met Indra, maar hij haalde in zijn haast een balk uit de lepels. Den Exter nam meteen revance in het Jachtspringen. Met Dul mex kwam hij tot het maximum van 36 punten. Dat aantal wist ook Ineke van Eyzeren te be- KAPELLE - In de dressuurwed- strijd van de kring Zuid-Beve land voor paarden en pony's in de klasse B zijn dit weekeinde enkele uitstekende prestaties neergezet. De overwinningen gingen dan ook allen vergezeld van één of meer winstpunten. Annet Verstraete reed bij de paarden Manolito naar een to taal van 132 punten. De Noord- Bevelandse behaalde daarmee de hoogste dagscore. Zij bleef Danielle van Zanten en haar Po ny Gaischa van Paardebloem slechts één punt voor. Jurylid Adrie Ruischaerd toonde zich na afloop uiterst tevreden. „De proeven waren uiterst ver zorgd en de deelnemers hadden op een enkele uitzondering na hun viervoeter goed aan de teu gel. De uitslagen: Paarden: 1 Anet Ver- straete/Manolito, Noord-Beveland, 132; 2 Remco Hoondert/Aida, Weel- ruiters, 130; 3 Juliette Osse/Tissy, Noord-Beveland, 124; 4 Colinda Au gustijn/Eminent, Noord-Beveland. 124; 5 Marleen de Bart/Elegange, Paardebloem. 124. Pony's: 1 Danielle van Zanten/Gaisha, Paardebloem, 131; 2 Mathilde Koste/Tanyssa, Zuid-Beveland, 128; 3 Corina Zoete- wij/Dorina, Zuid-Beveland, 125; 4 Mi- riche Sopers/Diamond, Paarde bloem, 123; 5 Irene Davidse/Cobien, Noord-Beveland. 121. machtigen, maar in tijd kwam ze ruimschoots tekort. Marcella de Kam en Sandy Breel promoveerden zaterdag naar de klasse Zwaar bij de po ny's. De uitslagen in de strijd om de Zilve ren Vuurtoren van de Vroonruiters in Westkapelle: Paarden klassiek Z: 1 Han Wattel/Ulaan, Oranjezon, 4; 2 Simon den Exter/Avanti, Noord-Be veland. 8. Jacht: 1 Simon den Exter/ Avanti, Noord-Beveland, 46.55; 2 Han Wattel/Ulaan. Oranjezon, 56.02. Klassiek M, na barr.: 1 Miranda de Jonge/Zyvago, Zwinruiters, 0/28.96; 2 Theo Vaes/Alma, Sé Ros, 0/30.28; 3 Miranda de Jonge/Ammador, Zwin- ruiters, 3. Jacht: 1 Sanja Dingeman- se/Patrick D, Paardebloem, 49.46: 2 Nicole Schieman/Bagatelle. Oranje- ruiters, 52.51. Klassiek L, na barr.: 1 Ineke van Eyzeren/Attent, Weelrui- ters, 0/23.36: 2 Simon den Exter/Dul- mex. Noord-Beveland, 0/23.45; 3 Nina de Leeuw/Bonaparte, Noord-Beve land, 0/26.65. Progressief: 1 Simon den Exter/Dulmex, Noord-Beveland, 36/51.20; 2 Ineke van Eyzeren/Attent, Weelruiters, 36/52.80: 3 Stefan de Vet- ter/Atletico. Hulst. 36/60.40. Klassiek B: 1 Marijke Brasser/Cione, Vroon- ruiters, 0/64; 2 Ada Goedhart/Walmé. Walcheren, 0/63; 3 Christien Ker- haert, Winstara, Zwinruiters, 0/62. Progressief: 1 Ada Goedhart/Walmé, Walcheren, +20; 2 Marijke Bras ser/Cione, Vroonruiters, +2; 3 Kees van Moolenbroek/Wodka, Walche ren, -3. Pony's klassiek Z: 1 Sylvia Walra- ven/Valentijn, Oranjezon, 0; 2 Mar cella de Kam/Radja, Oranjezon, 4; 3 Sandy Breel/Ringer, Oranjezon, 7. Jacht: 1 Marcella de Kam/Radja,- Oranjezon, 56.80. Klassiek M, na barr.: 1 Annique Jakobsen.Axceen, Oranjezon, 0/36.30; 2 Jan Willem de Feyter/Valentino. Luctor et Emergo, 0/40.97; 3 Rowena de Pender/Nelis, Zwinruiters. 13. Jacht: 1 Annique Ja- kobsen/Axceen, Oranjezon, 55.36; 2 Rowena de Pender/Nelis. Zwinrui ters. 56.23; 3 Jan Willem de Feyter/ Valentino, Luctor et Emergo, 58.29. Klassiek L. na barr.: 1 Jeroen Burm/ Dizzy Girl. Hulst, 0/20.35; 2 Sandy Breel/Willie, Oranjezon, 0/21.80; 3 Na-' tasja Hertogh/Nancy S, Zwinruiters, 0/22.27. Progressief: 1 Sandy Breel/ Willie. Oranjezon; 2 Jan Willem de Feyter, Victor, Luctor et Emergo; 3 Jeroen Burm/Dizzy Girl. Hulst. Klas siek B: 1 Sander Abrahamse/Hart- wich, Oranjezon, 0/68; 2 Sandy Breel/ Mistique, Oranjezon, 0/61; 3 Jacqueli ne Walraven/Amigo, Oranjezon, 6/64. Progressief: 1 Sandy Breel/Mistique, Oranjezon, 36/71; 2 Sander Abraham- se/Hartwich, Oranjezon, 36/65: 3 An- gelique Sinke/Miphan. Paarde bloem, 36/64. De eindstand in de competitie om de Zilveren Vuurtoren: 1 Marijke Bras ser/Cione, Vroonruiters, 370; 2 Carin van de Velde/Winnie, Gouwe Reyers, 355; 3 Ronald Melse/Fosco, Oranje zon, 353. Marijke Brasser met Cione, winnaar van de Zilveren Vuurtoren wisseltrofee van De Vroonruiters in Westkapelle (foto Ruben Oreel)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 16