PZC Jeugdige inbreker krijgt vier maanden Zo'n stadskazerne heeft z'n charmes in beeld Terneuzen onder voorwaarden eens met nutsfusie Boete, ontzegging en cursus voor alcholrijders Scheldelopers bestormen het stadhuis provincie OCMA 17 Elf winkels op Walcheren een poos dicht vissoep 8,50 gegrilde entrecöte 25,- VRIJDAG 13 APRIL 1990 Spontaan Ossendrecht Thuisvoelen Hoge score Antwerpen zorgt voor afvalopvang Smalend Apostelbrokken Winkelpersoneel massaal 'plat' MIDDELBURG - Het winkel personeel in Middelburg en Vlissingen heeft donderdag massaler actie gevoerd tegen ruimere openingstijden dan verwacht. In Middelburg zou den drie bedrijven meedoen. Dat aantal groeide spontaan uit tot acht. In Vlissingen bleef Al- bert Heijn aan de Gildeweg om negen uur dicht. Het personeel van het AH-filiaal aan de Schel- destraat sloot zich later aan. De Xorro-supermarkt volgde dit oorbeeld tussen één en twee uur donderdagmiddag. De Dienstenbond FNV had vooraf aangekondigd dat in Mid delburg het werk zou worden neergelegd bij Maxis, AH en V D. Dat gebeurde ook. Tegen ne gen uur besloot ongeveer 85 pro cent van het Maxis-personeel een werkonderbreking te hou den. „Wie mee wilde doen", al dus actieleider J. Dieleman, deed mee. Er is door niemand druk uitgeoefend." Het self-ser vice restaurant van de super markt bleef open. Gedupeerde klanten kregen een tegoedbon voor een kop koffie. De Middelburgse actievoerders bleven niet stilzitten. Ze trokken in een demonstratieve optocht door de binnenstad en wisten werknemers van Zeeman, Bata, Massaschoen, Free Record Shop en Jac Hermans mee te krijgen. „Ik ben zeer tevreden", zei FNV-voorman T. Strous, ,Het had niet beter gekund." Het winkelend publiek nam de korte staking voor lief. Vak bondsman J. Derijck bij AH, waar zestien van de twintig werknemers meededen, vertelde dat slechts één op de vijftien eacties negatief was. De acht in Middelburg gesloten winkels gingen tussen half elf en elf uur weer open. De spontaniteit waarmee in Middelburg het werk werd neer- ;elegd, bestond ook in Vlissin gen. Kaderlid P. van Golde en jestuurder W. Siebe van de Dienstenbond FNV behoefden het personeel van het AH-filiaal aan de Gildeweg niet over te ha len. ,,'t Leeft onder de mensen", erkende ook bedrijfsleider J. Kleijne, „maar hun angst is ont erecht. We werken al met ploe gendiensten. Als de winkels lan ger openblijven, moet dat ook te regelen zijn. De soep wordt niet zo heet gegeten als zij wordt op gediend." Eén van de Vlissingse actievoerders dacht daar anders over. „Voor dat half uurtje erbij na zes uur wordt echt geen nieuw personeelslid aangeno men, maar ik hou wel minder vrije tijd over." Het AH-personeel blokkeerde eerst het hele winkelcentrum waarin ook Marca, Giraffe en een croissanterie zijn gevestigd. A. G. Hilhorst, medewerker van de croissanterie, vond dat geen stijl. „Actie voeren, goed", zei hij, „maar ze moeten de toegang tot deze zaak openhouden." Hil horst kreeg zijn zin. Het perso neel van Marca (C A) en Giraf fe (Blokker) ging gewoon aan het werk. ,,'t Is ook niet nodig dat bij ons wordt gestaakt", meldde chef M. Houba van Giraffe. „Blokker is tegen de langere sluitingstijd." Vakbondsman Siebe had dat ook gehoord, maar de vakbond weet officieel niets. Het Vlissings kaderlid Van Gol de noemde de actie een succes, zeker omdat na een dweilactie ook de AH aan de Scheldestraat dicht moest tot elf uur. De Dien stenbond FNV houdt het voor deze week voor gezien. „De klant mag niet het slachtoffer wor den", legde FNV'er Strous uit. „Veel mensen doen op Goede Vrijdag inkopen voor het lange Paas-weekeinde." Hij sloot niet uit dat de acties volgende week grimmiger worden. „We hebben laten zien dat we een vuist kun nen maken." Het personeel van de AH-vestiging aan de Gildeweg in Vlissingen voerde enthousiast actie (foto Ruben Oreel) MIDDELBURG - Voor de Middelburgse politierechter mr G. Nomes stond donderdag een groepje jongeren uit de gemeente Oostburg terecht voor een reeks van klei nere delicten. De jongen met de zwaarste strafbare fei ten op zijn kerfstok, M. V. M. D. (19) uit Oostburg, was niet op komen dagen. Hij werd bij verstek veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf, waarvan twee voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar en vergoe ding van 900 gulden aan een gedupeerde. D. stond terecht voor drie inbraken, die hij in oktober 1988 samen met onder anderen E. S. A. (19) uit Oostburg, in zijn woonplaats pleegde. De jongeren bezochten op 18 oktober een woning aan de Achternieuwstraat, waar ze een wekkerradio, een televisie, een platenspeler, een re kenmachine en fotorolletjes, stalen. Ze braken ook in in een school aan de Breydelstraat en daar namen ze twee telefoons, een stopwatch, een microscoop en 30 gulden weg. Verder stalen ze 88 gulden, een verbandtrommel en twee zendinstallaties, uit een gebouw van scouting aan de Melkweg. D. stond verder nog terecht voor een inbraak in oktober 1989 in het gebouw van de maatschappelijke dienstver lening aan de Tragelweg in Oostburg. Hij stal daar een geldkist met een paai- honderd gulden en cheques. Die cheques probeerde hij later te verzilveren. Tegen A. en D. waren nog een groot aantal zaken bij de tenlasteleg ging gevoegd. Zo hadden de twee in oktober '88 op het Middelburgse Molenwater op voorbijgangers geschoten met een luchtdrukpistool. Twee mensen werden daarbij gewond. Mr Beaumont merkte over D. op: „Hij gaat ge woon door. Hij trekt nog steeds met hetzelfde gezelschap op en hij lijkt aan het begin te staan van een geduchte criminele carrière." Over de delicten door A. begaan zei hij dat het voor een deel om 'rottigheid' ging, uitgehaald met eèn groepje jongeren. „De inbraken zijn echter ern stige feiten en hier past een waarschuwing." Beaumont eiste een maand voorwaardelijke tuchtschoolstraf met een proeftijd van twee jaar en een geldboete van 500 gul den. De rechter volgde de eis. J. H. I. D. (25) uit Schoondijke en zijn plaatsgenoot I. J. J. (21) stonden terecht voor het vernielen van een bushokje MIDDELBURG - Militairen zijn over het algemeen nuch ter ingestelde persoonlijkhe den. Bij het bezoek van minis ter R. ter Beek van defensie, afgelopen dinsdag aan het met opheffing bedreigde Op leidingscentrum Militaire Administratie (OCMA) in Middelburg, klonk spontaan applaus toen hij het voortbe staan van de kazerne garan deerde. Ter Beek had zelfs een extraatje in petto: de depen dance in Ossendrecht ver huist binnen afzienbare tijd ook naar Zeeland. De lobby van gemeentebestuur en pro vincie heeft - ook nu weer - gewerkt. Bijna zeventig jaar geleden spande het Burgercomité voor behoud van Garnizoen in Zee land zich al succesvol in om de opheffing en overbrenging van het garnizoen naar Bergen op Zoom ongedaan te maken. In 1933 behaalde de actiegroep weer succes. Juist op de dag dat de laatste delen van het 14e regiment infanterie ver trokken, marcheerden solda ten van de voorloper van het OCMA met de muziek voorop onder grote belangstelling via de Stationsbrug de Zeeuwse hoofdstad binnen. Achter de hekken en de dikke muren van de kazerne aan de Zuidsingel gaat een andere wereld schuil. In het hoofdge bouw is de staf gevestigd, een slaapvleugel voor dienstplich tige militairen, een keuken waar dagelijks 150 a 300 maal tijden worden bereid, een kan tine en een klein museum. Aan de overkant krijgen de militai ren les in lokalen met geavan ceerde automatiseringsappa ratuur. Daar bevindt zich ook een gymzaal en een fitness-lo kaal. „Omdat we hier nogal wat zitvlees aankweken is dat niet onbelangrijk", lacht plaatsvervangend OCMA- commandant J.G. van Zwie- ten. Jaarlijks leidt het cen trum ettelijke honderden dienstplichtigen en beroeps onder- en officieren op voor ad ministratieve, boekhoudkun dige en managementfuncties binnen de koninklijke land macht. De geschiedenis van het oplei dingscentrum kenmerkt zich door een komen en gaan van leerlingen en wisselende ac commodaties. Na de renovatie in 1977 van het hoofdgebouw van de Generaal-Majoor Berg- huijskazerne aan de Zuidsin gel moest de landmacht 'tijde lijk' overgaan tot een depen dance in Ossendrecht, totdat bij defensie eind vorig jaar het Plaatsvervangend OCMA-commandant J.G. van Zwieten: buitengewoon welkome mededeling..." (foto Ruben Oreel) i i i i i i i li i i i i i i i i i r idee postvatte beide onderde len te huisvesten in de vrijko mende Baron Chassékazerne in Breda. In het Middelburgse stadhuis en in de kazerne werd dat bericht met zeer gemeng de gevoelens ontvangen. „Het bericht", zegt Van Zwie ten, „is bij ons verschillend overgekomen. Bij sommigen - met name het burgerperso neel - viel het rauw op hun dak. Zij zijn het meest gedu peerd. Militairen zijn gewend aan overplaatsing. Het is ver velend, maar het overkomt ons regelmatig. De gemiddel de plaatsingsduur is een jaar of vier, vijf. Je weet datje daar na weer door moet. Burgers zijn wel aan de regio gebon den. Voor hen was het nog maar de vraag of er in Breda wel plaats voor hen was. Het bericht heeft bij hen behoor lijk wat druk, onzekerheid en angst veroorzaakt." Het OCMA zelfheeft, blijkt uit de woorden van Van Zwieten, geen standpunt ingenomen over de verhuizing. „Dat zou ons niet gepast hebben. Je kunt overal functioneren met deze opleiding. Wel hebben we op vragen van provincie en ge meente alle mogelijke ant woorden gegeven. We hebben ook veel telefoontjes gehad van oud-collega's. Ook na dinsdag kregen we veel per soonlijke uitingen. Daaruit blijkt dat die mannen nog bin ding hebben met Middel burg." De binding van de kazerne met de stad Middelburg blijkt ook overduidelijk uit het feit dat de inwoners en de gemeen te met enige regelmaat een be roep doen op de faciliteiten van de OCMA. Zonder volle dig te zijn: de jaarlijkse reünie van het Zeeuwenbataljon, de dodenherdenking, ontvangst geestelijke gehandicapten Vij vervreugd, steun bij bijzonde re gebeurtenissen (opening Deltawerken, ontvangst slachtoffers Lockerbie, avond vierdaagse) en het beschik baar stellen van tenten, veld bedden en honderden liters erwtensoep. Als dank kan het OCMA altijd rekenen op een voorkeursbe handeling, bijvoorbeeld door het gebruik van sportaccom modaties bij de jaarlijkse mili taire sportdag. Ook wordt re gelmatig gebruik gemaakt van de schietkelder van de po litie. „Zo'n stadskazerne", legt Van Zwieten uit, „heeft na tuurlijk z'n charmes. De mees ten liggen ver van de bewoon de wereld af. Hier stap je de poort uit en zitje in de stad. We hebben nauwelijks klachten. De meeste leerlingen hebben een vooropleiding op HEAO- niveau en een HEAO'er is geen rotzooitrapper. Natuurlijk is er wel 's herrie op straat als ie mand een slok op heeft en tuurlijk staat in de zomer wel 's een raam open en de radio aan. Maar dan heb je 't wel ge had." Van Zwieten geeft hoog op van de emotionele band tussen de kazerne en de stad Middel burg. „Voor je 't weet maak je een integraal onderdeel uit van de samenleving. Als beide partijen zich thuisvoelen, zou ik het hebben betreurd als daar door de opheffing een streep onder wordt gezet. Na vijf uur 's middags is een mili tair ook een burger. Er zijn nauwelijks militairen die niet in een of ander bestuur zitten. Er wordt graag en veel een be roep op ons gedaan. Onze sportleraren zijn minstens van twee sportverenigingen trai ner of coach. Daaruit blijkt dat men zich hier thuisvoelt." De toezegging van Ter Beek kwam voor het OCMA niet echt als een volslagen verras sing. Van Zwieten: „Er waren een aantal mogelijkheden: het OCMA zou weggaan of er moest een oplossing komen voor Ossendrecht. Intern wis ten wij dat Ossendrecht weg moest in verband met ruimte problemen daar. Waar kun je dan beter terecht dan in Mid delburg? Het dubbeltje kon twee kanten oprollen. De toe gift van de minister was geen volslagen verrassing, maar wel een buitengewoon welko me mededeling." Ab van der Sluis op het Veerplein in Breskens tijdens de visserijfeesten van juli '88. D. kreeg een week voorwaardelijke gevange nisstraf met een proeftijd van twee jaar en de verplich ting binnen drie maanden 643,46 te betalen aan de ei genaar van het hokje. Rijkswaterstaat. J., die ook nog een fiets had gestolen op de Kade van Breskens en nog een groot aantal feiten op zijn kerfstok had die de officier ook omschreef met 'rottigheid', kreeg een boete van 500 gulden en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. Met de jongeren stond ook J. de H. (62) uit Schoondijke voor de rechter. Hij had twee jongens aangezet tot het gooien van een steen door de ruit van zijn buurman. Vol gens zijn advocaat hadden de jongens maar wat verzon nen en ging het om een wraakactie, omdat De H. hen juist gemaand zou hebben zich beter te gedragen. De rechter vond echter dat De H., die volgens de jongens de steen zelfs nog afgewassen zou hebben om sporen uit te wissen, duidelijk medeplichtig was. De H. kreeg een boe te van 300 gulden. (Advertentie) Bellamypark 14, Vlissingen, tel. 01184-10516. De keuken is eindelijk open! TERNEUZEN - B en w van Ter- neuzen willen meewerken aan de fusie van de Watermaat schappij Zuid-West-Nederland en de Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij. Maar wel onder voorwaarden. Het college vindt een nieuwe Raad van Commissarissen met een aantal van achttien leden 'te hoog voor een doelmatig en slagvaardig bestuur'. Dat zetel aantal moet worden beperkt, zij het dat de 'kwaliteitszetel' voor Terneuzen niet in het gedrang mag komen. B en w stellen vast dat in de sta tuten van de nieuwe NV Delta Nutsbedrijf de invloed van de (overheids)aandeelhouders sterk wordt gereduceerd. Uit die statuten is bijvoorbeeld een be paling verdwenen, die onlangs nog werd opgenomen in de sta tuten van de PZEM en die luid de: „De directie zal zich gedra gen naar de aanwijzingen van de algemene vergadering van aan deelhouders betreffende de alge mene lijn van het te volgen fi nanciële, economische, sociale, milieu- en personeelsbeleid." En ook andere, naar de mening van b en w van Terneuzen, niet onbe langrijke bepalingen zijn ner gens terug te vinden. Zoals bij voorbeeld het artikel, waarin wordt bepaald dat voor het op richten van een onderneming goedkeuring vereist is van de aandeelhoudersvergadering. Het college vindt de fusie overi gens wel degelijk van belang. „Aan de voorbereiding van de oprichting van het gefuseerde nutsbedrijf hebben wij dan ook onze medewerking verleend." Maar 'Terneuzen' plaatst dus de nodige kanttekeningen. Vlissin gen en Terneuzen verkregen in het verleden historische rechten (tien procent aandelen en een ze tel). In een toelichting op de ont werpstatuten van het nieuwe nutsbedrijf is opgemerkt dat de twee gemeenten ieder 'qualitate qua' hun zetel behouden, nu ze MIDDELBURG - De 28-jarige P.D. uit Oostburg had op 23 sep tember vorig jaar een flinke slok op toen hij nog achter zijn stuur ging zitten. De man ver oorzaakte daarna een aanrij ding op de Watervlietseweg in Ijzendijke. Hij gaf op een kruis punt geen voorrang. De Middelburgse politierechter, mr G. Nomes, veroordeelde hem donderdag voor het rijden onder invloed tot twee weken voor waardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar en een geldboete van 1000 gul den. Hij kreeg een rij-ontzegging van negen maanden, waarvan vijf voorwaardelijk en de ver plichting een alcoholverkeers- cursus te volgen. De 33-jarige A.L.W. uit Sluiskil werd 20 september vorig jaar in Terneuzen aangehouden terwijl hij onder invloed achter zijn stuur zat. De eerste ademtest mislukte en de man moest mee naar het bureau voor een ademanalyse. De advocaat van W. probeerde de rechter ervan te overtuigen dat de politie daar mee een fout had begaan. W. ver toonde geen uiterlijke kenmer ken van dronkenschap, alleen zijn adem stonk naar drank. Hij werd tijdens een grote con trole gepakt. Omdat de adem test bij de auto mislukte, bleek ook daaruit niet dat hij verdacht was en toch nam de politie hem mee naar het bureau. Voor de politie een bloedproef mag ne men, moet er een verdenking zijn. Dan geldt dat toch ook voor de ademanalyse, betoogde de advocaat. ,,W. was verdacht en bleef verdacht", oordeelde de rechter. Hij veroordeelde W. tot een boete van 1000 gulden, zes maanden rij-ontzegging waar van drie voorwaardelijk en de verplichting een alcoholver- keerscursus te volgen. De 34-jarige W.F.A.M.H. uit Ter neuzen werd 23 september vorig jaar aangehouden in de Axelse- straat in zijn woonplaats. Hij verklaarde maar drie glaasjes bier en een glaasje ouzo te heb ben gedronken. „Dat was dan wel een heel erg sterk glaasje", vermoedde de rechter, zinspe lend op de hoge score van de man bij de ademanalyse. H. werd veroordeeld tot een boete van 1000 gulden en een rij-ont zegging van zes maanden, waar van de helft voorwaardelijk. Ver der moet hij een alcoholver- keerscursus volgen. De 50-jarige B.C. van R. uit Noordgouwe stapte 29 septem ber vorig jaar in zijn auto, nadat hij thuis wat gedronken had, om zijn zoon op te halen. De jongen stond met pech in Zierikzee. Op de Lange Blokweg in die plaats werd Van R. door de politie aan gehouden en hij bleek niet meer bekwaam een auto te besturen. De man kan zijn rijbewijs van wege zijn werk niet missen. De rechter legde hem daarom een boete van 1000 gulden op en zes maanden voorwaardelijke rij ontzegging, met de bijzondere voorwaarden dat hij een alcohol- verkeerscursus volgt en zes maanden lang in het weekeinde niet rijdt. bereid zijn hun tien procents aandeel af te staan. B en w in een voorstel aan de raadscommissie economische aangelegenheden (die er woensdagavond vanaf 19.30 uur over vergadert): Wij plaatsen hier de kanttekening bij dat die bereidheid niet aan wezig is, indien de overige aan deelhouders niet bereid zijn hiermee in te stemmen. Het his torische recht dat aan deze ge meente is toegekend op tien pro cent van de aandelen in de WMZ hield verband met de infrastruc turele industrie-belangen en die belangen zijn nog steeds aanwe zig, zodat wij geen aanleiding zien dit recht zonder meer af te staan, tenzij een kwaliteitszetel voor Terneuzen in de Raad van Commissarissen wordt vastge legd in de statuten." Terneuzen heeft op dit moment 162 aandelen PZEM en 539 WMZ. Ze zijn 1000 gulden per stuk waard. Op de aandelen in de WMZ wordt geen dividend uitgekeerd, op die van de PZEM geen hoger dividend dan twee procent bo ven de rentevoet in het betref fende boekjaar. B en w: „Wij me nen dat rendeméntsoverwegin- gen geen sterk argument vor men tot deelname in de nieuwe vennootschap, gelet op het feit dat ook in de nieuwe NV geen ho ger dividend beschikbaar zal kunnen worden gesteld dan van twee procent boven de rentevoet van de in het betreffende boek jaar geplaatste langlopende staatslening over het nominale kapitaal." Financieel gezien vin den b en w deelname in het dis- tributiebdrijf weinig aantrekke lijk, ook al gezien de hoge kosten van distributie in Zeeland. „Wij menen echter dat waar in casu sprake is van nutsvoorzieningen die van eminent belang zijn voor burgers en bedrijven in deze ge meente deelname in het nutsbe drijf uit maatschappelijk oog punt zonder meer wenselijk is." (Van één onzer redacteuren) ANTWERPEN - In de haven van Antwerpen worden nog dit jaar voldoende mogelijkheden ge creëerd voor de opvang en op slag van chemisch afval en olie afkomstig uit schepen. Havenschepen J. Devroe van Antwerpen liet dit de Vlaamse volksvertegenwoordiger J. Cuyvers (Agalev) donderdag weten tijdens een korte bijeen komst in het kader van de actie 'Redt de Schelde' in het Ant werpse stadhuis. Cuyvers stelde nadrukkelijk dat opvangmogelijkheden voor ver ontreinigde stoffen in Antwer pen node gemist worden. Het merendeel van het chemisch af val uit de scheepsruimen, afge draaide olie en met olie veront reinigd water komt nu nog te recht in de Schelde en de haven- dokken. „Uit een onderzoek dat in op dracht van staatssecretaris Miet Smet van Leefmilieu werd ver richt, blijkt dat slechts 10,8 pro cent van alle afvalolie in Antwer pen kan worden opgeslagen. Voor verontreinigd water is dat percentage 57 procent, voor che misch afval 12,9 procent en voor vuilnis 17 procent. Uit die gege vens kan worden opgemaakt dat de haven zelf ook aangemerkt kan worden als vervuiler van de Schelde en dat de opvangcapa citeit voor deze stoffen drastisch vergroot moet worden." Devroe zei in overleg te zijn met drie ondernemingen over deze problematiek. Hij achtte het zo goed als zeker dat binnen vier maanden dat overleg zou kun nen worden afgesloten en dat er nog dit jaar twee of drie bedrij ven zich op de markt zouden be geven om zich te gaan bezighou den met het inzamelen en ver werken van afvalstoffen van en uit de scheepvaartsector. „Wat U met uw actie beoogt, een schone Schelde, proberen wij evengoed via administratieve weg te bereiken. Alleen moet ge geduld hebben...", merkte De vroe smalend op. Smalend, omdat de havensche pen weinig op had met de wijze waarop de delegatie van de mi lieu-activisten zich toegang tot het stadhuis verschaft hadden. Rond de klok van elven had bur gemeester A. Denert, die dit keer de manifestatie leidde, het ge meentebestuur van Antwerpen verzocht om een onderhoud. Burgemeester Bob Cools van Antwerpen had dit botweg ge weigerd, omdat hij een vergade ring had. Uit protest bezetten de circa 250 'Schone Schelde-acti- visten' toen het kruispunt Schel- dekaai-Suikerrei in de Antwerp se binnenstad, hetgeen binnen een mum van tijd leidde tot een verkeersopstopping. Kort daar voor hadden de demonstranten al het verkeer ontregeld door vuil Scheldewater van de kade in emmertjes te transporteren naar de fontein voor het stad huis. Toen de Antwerpse burgemees ter een tweede verzoek in de wind sloeg, riep Denert 'Als Mo- zes niet naar de berg komt, dan gaat de berg naar Mozes' en drong hij met de actievoerders in zijn kielzog het stadhuis bin nen, waar een delegatie alsnog de kamer van Devroe mocht be treden. Vanuit Antwerpen vertrok rond het middaguur een groep van bijna 400 wandelaars richting Temse. In Rupelmonde, waar gistermiddag het jaarlijkse eve nement 'apostelbrokken grab belen' gehouden werd, voegden zich nog een honderd wande laars aan de groep toe voor het laatste stukje van de étappe naar Temse. Coördinator A. A. P. van Himme was goed te spre ken over de publieke belangstel ling voor de actie. „In Rupel monde was een paar duizend man op de been, weliswaar voor een folkloristisch evenement, maar dat kwam ons goed uit, omdat we nu de gelegenheid hadden om doel en opzet van on ze actie uit te leggen en daarin zijn we vandaag zeker ge slaagd", zei hij. Schepen Devroe (rechts) bestudeert de petitie van de actiegroep Redt de Schelde, onder wie burgemeester Denert van Kruibeke (tweede van links) (foto Camïle Schelstraete)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 35