PZC Vakbondsman terug uit Aruba Moordenaar vrij door misverstand Invoering OV-kaart wordt opnieuw met vertraging bedreigd Actiegroep verlost kuikens Landbouw Z-Europa in nadeel door Co2 binnen- en buitenland het weer in zeeland ...en in europa laak wellicht voor Europese Hof van Justitie WOENSDAG 11 APRIL 1990 1111 ii i TTT 'orse ledengroei >ij Vereniging mor Vrijwillige Euthanasie Vandaag Asielzoekers in icheveningen na Iruk horeca weg Optimisme Losgewaaide lamp oorzaak hotel-brand Gezondheidsraad trekt ten strijde tegen nitraat Toenemende spanning mogelijk binnen Europese Gemeenschap BROCHETTE - SLA - SAUS 16,50 nautisch bericht Vooruitzichten Hoog water Laag water L H Vooruitzichten EG opent aanval op Duitse tol BRUSSEL (ANP) - De EG-com- nissie in Brussel begint een rocedure tegen de Bondrepu bliek Duitsland als dat land (op juli) de speciale tolheffing oor vrachtwagens invoert. Een woordvoerder van de Com- nissie deelde dat dinsdag mee. 3e Commissie heeft besloten de Westduitse regering een brief te ichrijven waarop ze binnen drie eken antwoord wil hebben. De Westduitse regering moet in ïaar antwoord een rechtvaardi- jng geven voor het invoeren 'an de tol. Is dat antwoord onbe- redigend dan stapt de Commis- naar het Europese Hof van rustitie in Luxemburg. Bet Westduitse parlement ging ind vorige maand akkoord met :en wet die het invoeren van een speciale belasting voor vracht wagens regelt. Voor alle vracht wagens boven de 18 ton die van ie Westduitse wegen gebruik naken moet van 1 juli af tol wor- MSTERDAM (GPD) - De Ver- niging voor Vrijwillige Eutha- ,asie heeft er sinds december orig jaar ruim vijftienhonderd eden bij gekregen. De snelle roei heeft volgens een woord- oerder te maken met de discus- ies rond de beëindiging van iet leven van mevrouw Stinis- en, die vijftien jaar in coma ieeft gelegen. ooral in januari, toen de zaak Itinissen tot extreme uitspra- en leidde, meldden zich veel ieuwe leden aan. „Het ging om 0 tot 60 mensen per dag. Velen aven duidelijk te kennen dat zij iet in de situatie wilden raken 'aarin mevrouw Stinissen ver eerde. Ze wilden een euthana- ieverklaring tekenen. Dat kan Heen als je lid bent van onze ereniging", aldus de woord- oerder. )e Vereninging voor Vrijwillige luthanasie telt nu ongeveer 0.000 leden. De belangstelling oor euthanasieverklaringen an de vereniging is de laatste iren enorm toegenomen. In kwamen nog slechts 2716 anvragen binnen. In 1989 wa rn dat er 8752. den betaald, zo zegt die wet. Dat geldt voor Duitse zowel als voor buitenlandse vrachtwagens. Maar de Westduitse vervoerders zullen met een verlaging van de wegenbelasting worden gecom penseerd. Europees transportcommissaris Karei van Miert liet op de dag dat de Duitse Bondsdag de wet goedkeurde al weten dat de EG- commissie dit niet zou nemen. Hij zei vorige week in het Euro pees Parlement dat de tolheffing discriminatie betekent omdat de Westduitse vervoersonderne mingen ervoor worden gecom penseerd. Nederland heeft eveneens fel protest aangetekend tegen de tolheffing. Minister Hanja Maij- Weggen verklaarde eind vorige maand, tijdens een bijeenkomst van minister van verkeerszaken in de EG-landen, dat zij zelfs overweegt een eigen procedure bij het Hof te beginnen. Ze wil dat Nederlandse vervoerders de tol kunnen terugeisen als het Hof in Luxemburg uitmaakt dat ze onterecht is. Bonn wil de tolheffing alleen la ten vallen als de Gemeenschap een geharmoniseerde wegenbe lasting tot stand brengt en als de accijnzen op brandstof overal op hetzelfde niveau zijn gebracht. Maar met dat standpunt neemt de Commissie in Brussel geen genoegen. Voorlopig stelt ze zich op het standpunt dat de com pensatie die de Westduitse ver voerders gaan krijgen als on geoorloofde staatshulp be schouwd moet worden. CNV-beleidsmedewerker Talip Demerhan kort na aankomst op Schiphol. Rechts CNV-voorzit- ter Henk Hofstede en links hoofd voorlichting van de vakbond, Eric Heres (foto Marcel Antonis- se/ANP) SCHIPHOL (ANP) - Minister Hirsch Ballin, belast met Nederlands-Antilliaanse en Aru baanse zaken, is „diep bezorgd" over het op treden van de Arubaanse regering tegen de CNV-bestuurder Talip Demirhan. De Turkse vakbondsman moest onder druk van de Aru baanse regering het eiland verlaten, omdat hij niet meer gewenst was. Dinsdagochtend gaf hij bij terugkeer een persconferentie op Schiphol. CNV-er Hofstede maakte de bezorgdheid van de Nederlandse bewindsman bekend nadat hij tijdens de persconferentie op Schiphol was weggeroepen voor een telefoontje van Hirsch Ballin. De bewindsman zal de Arubaanse rege ring om „opheldering vragen" over de gang van zaken rond Talip Demirhan. Dat heeft de woordvoerder van de minister, F. Palm, dins dagmiddag desgevraagd meegedeeld. „Neder land zal, los van de vragen die door het CNV zijn gesteld en eventuele kamervragen, om op heldering vragen", zo zei hij. Van Nederlandse kant zal in ieder geval nog gewezen worden op „een aantal spelregels" die naar de mening van Nederland ook door Aruba in acht dienen te worden genomen, aldus de woordvoerder. Na afloop van een ontmoeting van de gevol machtigde minister van Aruba in Den Haag, R. Laclé, is het het CNV duidelijk geworden dat het conflict rondom Demirhan door de rege ring van Aruba gezien wordt als een partijpoli tiek conflict. Dat heeft CNV-voorzitter H. Hof stede dinsdagavond meegedeeld na afloop van het gesprek met Laclé. Volgens Hofstede beschouwt de regering van premier Oduber CNV's zusterorganisatie FTA als een verlengstuk van de oppositie op Aruba. „Voor ons gaat het hier echter om een puur ar beidsconflict", aldus Hofstede. Hij legde er de nadruk op dat het CNV niet wil treden in de partijpolitieke verhoudingen op Aruba. „Elke rechtmatig gekozen regering is ons even lief." NIJMEGEN (GPD) - Een 18-jari- ge Nijmegenaar die in decem ber tot zes jaar en tbs veroor deeld is wegens de moord op een 76-jarige vrouw uit Nijmegen, is door een misverstand vrijgela ten. De man moest half februari op vrije voeten worden gesteld omdat verzuimd was verlen ging van de voorlopige hechte nis aan te vragen. Volgens de wet is er dan geen enkele moge lijkheid meer een verdachte nog langer vast te houden. De man tekende na zijn veroorde ling door de rechtbank in Arn hem in december vorig jaar be roep aan. Volgens de kabinetschef 'van procureur-generaal mr. J. M. M. Austen voelt justitie in Arnhem zich door het gebeurde in verle genheid gebracht. „De termijn om verlenging aan te vragen, was ruimschoots overschreden. We hebben nog van alles gepro beerd, maar er was geen enkele rechtstitel meer om de man lan ger vast te houden", aldus Aus ten. „Deze zaak is natuurlijk moeilijk aan de normale burger uit te leggen". Het misverstand ontstond tij dens de hoger-beroepprocedure. In de uitwisseling van gegevens tussen de griffie van de recht bank en het Parket Procureur- Generaal werd uit de correspon dentie niet duidelijk dat de man niet op zijn eigen adres verbleef, maar in een huis van bewaring zat. Daardoor lette het Parket P. G. niet op het verstrijken van de termijn van voorlopige hechte nis en moest de man worden vrij gelaten. Volgens Austen wordt nu uitge zocht hoe het misverstand zich heeft kunnen voordoen. De kabi- )EN HAAG (ANP) - Opnieuw Ireigt de invoering van de OV- aarkaart voor studenten bij de ierste Kamer op de klippen te open. Na het CDA heeft dins- lag ook de VVD-fractie ver jaard zich te zullen verzetten egen invoering van de kaart, olang nog niet vaststaat hoe de IS zijn capaciteitsproblemen lenkt op te lossen. PvdA-sena- or De Rijk zei dinsdag dat de aak op de spits wordt gedreven loor de Spoorwegen, die de Se- laat voor zijn karretje wil span ten, „De NS is een vies spelletje net ons aan het spelen", zo zei tij- EN HAAG (ANP) - Het Twee- Kamerlid Lankhorst (Groen inks) vindt het „te zot voor oorden" als minister d'Anco- (WVC) zich bij het besluit een ension voor asielzoekers in cheveningen te sluiten, heeft ten leiden door druk van een mtal horeca-exploitanten in badplaats. Lankhorst wiPer schriftelijke vragen het fijne in weten. Het centrum zou per mei de deuren moeten sluiten. en 35-tal Scheveningense hore- i-ondernemers heeft vorige eek de koppen bij elkaar gesto- ■n om te bewerkstelligen dat rca zestig asielzoekers in het ivangcentrum Hotel Haghe it veld moeten ruimen. De ho- ca vindt dat de badplaats er is '°r de toeristen; asielzoekers 'Uden er niets te zoeken heb- Asielzoekers, die doorgaans linig te besteden hebben, zou- m volgens hen het imago van iheveningen verstoren. Vorige week liet de CDA-fractie in de Eerste Kamer weten dat er zonder garanties voor een 'nette invoering' de invoeringsdatum (1 januari 1991) een half jaar moet worden verschoven. Daar mee neemt de Senaat een harder standpunt in dan de Tweede Ka mer. Die uitte donderdag, in mondeling ovèrleg met minister Maij (verkeer) en Ritzen (onder wijs) weliswaar scherpe kritiek op de NS, maar gaf de bewinds lieden het groene licht om te on derzoeken hoe de problemen kunnen worden opgelost. De Eerste Kamer is volgens de PvdA-er De Rijk wel degelijk be reid om akkoord te gaan met de machtigingswet, waarna de be windslieden met contractpart ner de NS om de tafel kunnen gaan zitten om de garantiekwes ties te bespreken. Minister Ritzen van onderwijs was dinsdag dezelfde mening toegedaan. Hij toonde zich opti mistisch over de oplossing van de problemen van NS. Hij wil door extra bussen en het ver schuiven van de onderwijstijden de capaciteitsproblemen van de Spoorwegen opheffen. De NS zal aangeven waar knelpunten wor den verwacht. Op grond van die informatie wil de bewindsman gaan overleggen met het onder wijs. AMSTERDAM (ANP) - Actievoerders van het Anti Diergebruik Komitee (ADK) hebben dinsdag ongeveer 100 kuikens gekocht voor een symbolisch bedrag van één gulden en meegenomen. De diertjes waren eigendom van een kapsaloneigenaar die de kuikens ge bruikte als levend etalagemateriaal in twee filialen in Amsterdam. Volgens het ADK is dit „een onaanvaardbare vorm van diermis- bruik". Voor één rijksdaalder konden de beestjes wor den aangeschaft door klanten van de kapper. Volgens het Komitee is dit dieronterend en doet de kapsalon er beter aan accurate infor matie te verschaffen over het leven van kui kens in de bio-industrie en moet de eigenaar zich uitspreken tegen deze „barbaarse fokme- thoden". De kapper verzette zich dinsdag niet tegen de verwijdering van zijn etalagemateriaal. Bij een grootwinkelbedrijf in Vlaardingen zijn vorige week ook al enige kuikens verwijderd op ver zoek van het ADK. „Het verblijf van de beest jes in etalages leidt tot stress en vormt inbreuk op het welzijn van de beestjes", stelt het Komi tee (foto ANP) netschef wil op dit moment nog niet spreken van een fout. De roofmoord tijdens de Vier- daagseweek deed in de Nijmeeg se wijk Weezenhof grote onrust ontstaan, vooral onder oudere bewoners. De commotie liep zo hoog op dat de politie Nijmegen een speciale informatie-middag belegde om de bewoners enigs zins gerust te stellen. Een tweede verdachte in deze zaak is door de rechtbank in Arnhem bij gebrek aan bewijs vrijgesproken. Tegen hem was evenals tegen de 18-jarige Nij megenaar een straf van negen jaar geëist. NOORDWIJK (ANP) - De brand in het Noordwijkse hotel Huis ter Duin, die op 25 januari hel leven kostte aan drie brand weerlieden, is waarschijnlijk veroorzaakt door een losge waaide halogeenlamp. De ge meentepolitie van Noordwijk heeft dat dinsdag meegedeeld. Tijdens het onderzoek stelde de politie vast dat een halogeen lamp van 1000 watt op het dak van het hotel was losgeraakt, vermoedelijk als gevolg van de orkaan die toen over Nederland raasde. Na een proefopstelling in een la boratorium komt de politie tot de conclusie dat het glas van de nog brandende schijnwerper waarschijnlijk op de dakbedek king terecht is gekomen en dat zich vervolgens in de lamp een explosie heeft voorgedaan, waardoor brand ontstond. DEN HAAG (GPD) - Nitraat is schadelijk voor mens en milieu. De hoge nitraatgehalten van grond- en oppervlaktewater be dreigen het planten- en dieren leven. Op dit moment is de hoe veelheid nitraat in water nog niet gevaarlijk voor de mens. Maar bij voortgaande overdadi ge bemesting ontstaan in de na bije toekomst wel gezondheids risico's. Maatregelen zijn der halve gewenst, zo staat in een advies van de Gezondheidsraad aan de betrokken ministers. Nitraat op zich is weinig giftig voor de mens. Maar bacteriën in de mond kunnen de stof omzet ten in het veel giftiger nitriet. Dat veroorzaakt een verlaging van de bloeddruk en ook zuur stofgebrek in de weefsels. Vooral zuigelingen tot drie maanden zijn gevoelig voor nitraat, aldus het advies. Gelukkig komen ernstige vergif tigingen door nitraat (eigenlijk: nitriet) nauwelijks meer voor. Om baby's te beschermen, mag volgens de Gezondheidsraad de huidige drinkwatermaatstai van 50 milligram nitraat per liter maximaal niet worden ver ruimd. Voor volwassenen en oudere kinderen vormen groenten een belangrijke bron van nitraat. De huidige totale dagelijkse inna me van nitraat door volwasse nen en oudere kinderen levert geen gevaar op voor de gezond heid, zegt het advies. Wel wordt bepleit in ons land de nitraatbe lasting via groenten en drinkwa ter niet verder te laten stijgen. WAGENINGEN (ANP) - De toe name van het kooldioxyde-ge- halte (Co2) in de atmosfeer en de daarmee gepaard gaande kli maatverandering, pakt in Advertentie Bellamypark 14, Vlissingen, tel. 01184-10516. De keuken is eindelijk open! Weekgerecht Noord-Europa waarschijnlijk gunstiger uit voor de land- bouw-produktiviteit dan in Zuid-Europa het geval zal zijn. Dat concludeert een internatio nale groep wetenschappers die deze week in Wageningen een symposium bijwoonden over het broeikaseffect en de Euro pese landbouw. Kooldioxyde komt vrij bij de verbranding van fossiele brand stoffen als olie, gas en kolen. Co2 wordt samen met andere broei kasgassen, zoals methaan en CFK's, verantwoordelijk geacht voor het broeikaseffect, de kli maatverandering die kan optre den door versnelde opwarming van de atmosfeer. Co2 heeft een gunstig effect op plantengroei, de kasteelt maakt al gebruik van dit gegeven. An dere broeikasgassen missen dit V*1" --£-; 4 positief gevolg. De wetenschap pers die deze week in Wagenin gen bijeen waren, gaan uit van een jaarlijkse stijging van het Co2-gehalte met twee procent, terwijl de politiek streeft naar stabilisatie en vermindering. Een verhoogd Co2-gehalte is in het algemeen gunstig voor de ge- wasgroei. Naar schatting tien procent van de gemiddelde jaar lijkse produktiestijging kan worden toegeschreven aan de alom aanwezige stijging van de hoeveelheid kooldioxyde in de atmosfeer. Overigens bestaat er onder scheid tussen het groeibevorde- rende effect van Co2, en de op warming van de atmosfeer die dit tot gevolg kan hebben. De wetenschap heeft nog geen in zicht in de effecten van opwar ming op het neerslag-patroon. Volgens de deskundigen zal het effect van een stijgend Co2-ge- halte het gunstigst uitpakken voor Noordwest-Europa. Voor de Zuideuropese landbouw pak ken de klimatologische gevol gen ongunstiger uit. Het broei kaseffect brengt ook verschui vingen in de zones waar land- bouw-activiteit plaatsvindt. Ook daarbij zullen de proble men in Noord-Europa kleiner zijn dan het zuiden. Het ministerie van Milieubeheer betaalde het symposium in Wa geningen. Namens dat departe ment zei G. Hekstra van de di rectie Stoffen en Risicobeheer sing dat deze verschillen tussen Noord- en Zuid-Europa tot span ningen kunnen leiden op de markt van de Europse Gemeen schap. Het directe effect van kooldioxy de op landbouwgewassen lijkt gunstig. J. Goudriaan van de De afgelopen nacht is een zwak front over de regio getrokken, ivaaruit hier en daar wat lichte neerslag is gevallen. Vandaag stroomt met een west tot noord westelijke wind relatief zachte, maar vochtige oceaanlucht over de regio. Het front behoorde bij een depressie die gisteren bij IJs land lag en vandaag voor de Noorse kust ligt. Inmiddels dient zich alweer een volgende de pressie aan, die snel in betekenis toenemend van New-Foundland richting IJsland is getrokken. Deze depressie gaat ervoor zor gen dat de komende dagen een ivisselvallig verloop zullen heb ben. Vandaag worden we gecon fronteerd met ivolkenvelden die afgewisseld zullen worden door opklaringen. Het ziet er naar uit dat de dag droog voorbij zal gaan. De temperatuur zal van middag een graad of 11 zijn. Wind: west tot noordwest, 4 tot 5 Bft. Zicht: goed. Temperatuur kustwater: 8 a 9 graden. Afwij king waterstanden: enige deci meters verhoging. Maximum golfhoogte monding Scheldes: omstreeks een meter. Voor morgen (donderdag): Een diepe depressie tussen IJsland en Noorwegen zorgt voor een aanhoudende weststroming. Storingen van de depressie zor gen van tijd tot tijd voor meer be wolking waaruit dan wat regen kan vallen. In de loop van de avond passeert een wat actieve re storing en kan het enige tijd gaan regenen. De wind is meest vrij krachtig uit richtingen tus sen zuidwest en west. Vooi; vrijdag tot en met zondag: Vooralsnog weinig stabiel weer. ZONEN MAAN 12 april Zon op 0651 onder 2032 Maan op 2349 onder 0704 uur cm uur cm Woensdag 11 april Vlissingen 03.35 228 15.56 226 Temeuzen 03.56 249 16.12 249 Bath 04.56 290 17.13 290 Roompot-buiten 03.40 167 15.55 168 Zierikzee 05.15 160 17.35 158 Yerseke 05.20 184 17.40 183 Philipsdam-West 05.35 168 17.50 167 Donderdag 12 april Vlissingen 04.05 234 16.26 226 Terneuzen 04.27 259 16.43 251 Bath 05.26 301 17.43 294 Roompot-buiten 04.15 172 16.25 166 Zierikzee 05.50 164 17.05 156 Yerseke 05.50 188 18.10 181 Philipsdam-West 06.00 171 18.10 166 uur cm uur cm Woensdag 11 april Vlissingen 09.59 214 22.11 202 Terneuzen 10.28 224 22.37 213 Bath 11.36 243 23.42 234 Roompot-buiten 10.00 159 22.05 147 bierikzee 11.15 157 23.30 146 [Yerseke 11.25 172 23.30 161 Philipsdam-West 11.15 167 23.30 156 Donderdag 12 april Vlissingen 10.36 212 22.46 204 Terneuzen 11.00 223 23.12 216 Bath 12.07 244 00.13 240 Roompot-buiten 10.30 156 22.45 149 Zierikzee 11.50 156 ,00.05 150 Yerseke 11.55 170 00.05 164 Philipsdam-West 11.50 165 00.00 160 bewolking nfllïïTMk sneeuw Ai». al en toe «fff regen onweer een bui ».»5P natte sneeuw opklaringen windrichting fljlIV hagel mist lage-druk zonnig mistbanken hoge-druk -1000- warmte-front kou-front verplaatsings richting luchtdruk in millibaren I I I I I I I I I I I IINI Landbouw Universiteit Wage ningen waarschuwde echter voor lichtvaardige conclusies met betrekking tot de milieu problematiek in het algemeen. Positieve gevolgen van een stij gend Co2-gehalte kunnen volle dig teniet worden gedaan door zaken als verzuring, vermesting en de vergiftiging van bodem en drinkwater, aldus Goudriaan. Maatregelen op deze gebieden acht hij dan ook onontkoom baar. Een ander punt dat hij aanroer de, is het probleem van het broeikaseffect op wereldschaal. Een gunstig gevolg van de op warming van de atmosfeer voor Noordwest-Europa kan verdwij nen door mondiale effecten. In dit verband wees hij op de pro blemen die in de (sub)tropen kunnen ontstaan op het gebied van de waterhuishouding. Noorwegen en Zweden: Over wegend veel bewolking en voor al langs de westkust en in het noorden af en toe wat regen. Middag temperatuur van 5 gra den in het noorden tot 10 in het zuiden, donderdag enkele gra den hoger. In de nacht alleen in het noorden nog lichte vorst. Denemarken: Wolkenvelden en dinsdag eerst nog wat regen. Middagtemperatuur oplopend van ongeveer 10 naar rond 13 graden. Iërland: Veel bewolking en voor al op donderdag regen. Middag- temperatuur ongeveer 13 gra den. Engeland, Schotland en Wales: Veel bewolking en donderdag perioden met regen. In het zuid oosten zal het echter vrijwel droog blijven. Middagtempera tuur 13 tot 15 graden. In Schotland op donderdag niet veel warmer dan een graad of 11. België en Luxemburg: Wolken velden en mogelijk af en toe wat regen. Middagtemperatuur oplopend van 11 naar 14 graden. Bondsrepubliek Duitsland: Woensdag veel bewolking en af en toe regen. Donderdag enkele opklaringen. Middagtempera tuur ongeveer 12 graden, maar donderdag in het noorden enke le graden hoger. Zwitserland: Perioden met zon. Maar woensdag eerst nog wol kenvelden en vrijwel overal droog. In de bergen vrij veel noordelijke wind. Middagtem peratuur in de dalen en het laag land ongeveer 13 graden. In de zuidelijke dalen kan door de föhn daar enkele graden bij komen. Oostenrijk: Veel bewolking en eerst nog wat regen en boven ongeveer 1000 meter eerst nog wat sneeuw. Op donderdag meer zon. In de bergen vrij veel wind uit het noorden. Middagtempe ratuur ongeveer 12 graden. Italië: In het noorden zonnig en een krachtige föhn. Elders in het land eerst veel buien, die op donderdag geleide- >Vv-— lijk naar het oosten wegtrekken. Middagtemperatuur in het noor den rond 22 graden door de föhn, elders in het land rond een graad of 17. Joegoslavië: Veel bewolking en buien. Middagtemperatuur ongeveer 12 graden, maar ana de kust en kele graden hoger. Griekenland: Bewolkt en buien. Middagtemperatuur ongeveer 18 graden. Frankrijk: eerst nog veel bewol king maar in de loop van woens dag opklaringen. Donderdag al leen in het noorden nog wolken velden, in de rest van het land af en toe zon. Middagtemperatuur van 13 graden in het noorden tot ongeveer 20 aan de Riviëra. Kans op Mistral. Spanje en Portugal: Vrij zonnig maar langs de noordkust ook wolkenvelden. Middagtemperatuur van 16 gra den in het noorden tot rond 22 graden aan de zuidkust. 'C Amsterdam onbewolkt 1 Aberdeen zwaar bew. 8 Athene regen 15' Barcelona half bew. 7 Berlijn onbewolkt 0 Budapest onbewolkt 2 Bordeaux onbewolkt 2 Brussel half bew. -2 Cyprus half bew. 18 Dublin regen 9 Frankfurt onbewolkt 1 Genève zwaar bew. 5 Helsinki onbewolkt 4 Innsbruck regen 4 Istanbul zwaar bew.' 10' Klagenfurt zwaar bew. 3 Kopenhagen licht bew. 3 Las Palmas licht bew. 15 Lissabon licht bew. 9 Locamo onbewolkt 7 Londen licht bew. 4 Luxemburg licht bew. 1 Madrid licht bew. 4 Malaga half bew. 11 Mallorca motregen 10 Malta onbewolkt' 15' Moskou onbewolkt 3 München zwaar bew. 3 Nice half bew. 9 Oslo onbewolkt 5 Parijs licht bew. 0 Praag licht bew. -1 Rome zwaar bew. 11 Split regen 8 Stockholm zwaar bew. 3 Warschau onbewolkt 2 Wenen zwaar bew. 2 Zürich 1 zwaar bew. 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 5