Westelijk tracé WOV voor Terneuzen geen probleem PvdA Terneuzen kiest A. Stahl Café Cabaret geslaagd Snelle oplossing problemen op de Westdam is een illusie Commissie Sluis pleit voor behoud PZEM-kantoor Hulster multifunctioneel centrum heeft meer geld nodig Leesproject voor jeugd Terneuzen Welzijn voor ouderen Zaamslag zelfstandig Beste kandidaat voor wethouderschap Roofbouw Handtekeningen voor burgemeester Sas van Gent Competitie tennis Terneuzen werd besloten AXEL BRESKENS HEIKANT HULST KLOOSTERZANDE OOSTBURG SINT-JANSTEEN TERNEUZEN IJZENDIJKE ZAAMSLAG Den Dullaert luidt de noodklok HULST Wil de gemeente Hulst het multifunctionele cen trum Den Dullaert in stand hou den, dan moet er volgens be stuur en directie meer geld voor worden uitgetrokken, dient het personeel met anderhalve kracht te worden uitgebreid en moet voor het handhaven van het pakket aan culturele activi teiten in Hulst het beschikbare budget van 42.500 gulden aan zienlijk worden verruimd. Di recteur G. de Croock en be stuurslid R. J. Scheele van stichting Den Dullaert voerden dit dinsdag aan tijdens een persconferentie over de finan- Directeur G. de Croock TERNEUZEN - Vandaag (woensdag) begint in de Open bare Bibliotheek in Terneuzen het jaarlijkse leesprogramma. Dit jaar is het thema 'geheim'. Doel van het leesprogramma is kinderen zoveel mogelijk te sti muleren tot lezen. Om dit doel te realiseren krijgen de kinderen die aan het pro gramma deelnemen een in schrijfformulier en een pas waar in zij stickers kunnen plakken. De stickers worden verdiend met ieder boek dat uitgelezen wordt en dat handelt over het onderwerp 'geheim'. Zodra de pas vol is kunnen de kinderen toetreden tot het Geheime Le zers Genootschap en ontvangen zij een oorkonde en een kleine attentie. De samenstelling van het lees programma is zodanig dat ook de zwakkere lezers kunnen mee doen. Bijbehorend materiaal stelt de kinderen in de gelegen heid rond het thema te tekenen, te kleuren of te schrijven. Het is de bedoeling dat van ieder boek iets op papier worden gezet. Deelname is mogelijk bij de cen trale jeugdafdeling van de Open bare Bibliotheek aan de Oost kant in Terneuzen en in de filia len in de Diepenbrockstraat, Sluiskil, Biervliet en Zaamslag. Deelname staat open voor kin deren tot de leeftijd van veertien jaar. De minimale termijn be draagt zes weken, in welke perio de minimaal vier boeken moe ten worden gelezen. Een opvallend verschijnsel in de afgelopen jaren was dat de deel name in de centrale bibliotheek bevredigend kon worden ge noemd, terwijl deze bij de filialen onder de maat bleef. ciële problemen van de stich ting. „De tekorten voor het gemeen schapscentrum zijn in 1989 op gelopen tot ongeveer 100.000 gulden. Dat bedrag komt boven de 495.000 gulden die de gemeen te ons jaarlijks toekent, Voor de Zuidhal komt daar nog een te kort bij van 66.000 gulden. Dat valt voornamelijk te wijten aan hoge rentelasten. Het is duide lijk dat wij op deze weg niet ver der kunnen gaan. Wij zijn dan ook van mening dat het gemeen tebestuur met ideeën moet ko men om deze tekorten weg te werken", benadrukte De Croock. De directeur verduidelijkte dat niet uitgegaan moet worden van een structureel tekort van een ton extra op de exploitatie van het gemeenschapshuis. ,,Zo is het niet. Door het afscheid van directeur De Gucht, de werving van een nieuwe directeur en al lerhande zaken die met de wisse ling van de wacht te maken heb ben en een extra tegenslag om dat de omzetbelasting over de periode 1985 tot heden anders werd verrekend en we een nahef- fing moesten ophoesten, zal het tekort in 1990 iets lager uitval- ZAAMSLAG - Vandaag, woens dag, komt de afdeling Zaamslag van de stichting Welzijn voor Ouderen in de gemeente Ter neuzen op eigen benen te staan. Vorige week was Terneuzen de eerste afdeling die zelfstandig werd. Het ligt in de bedoeling dat alle kernen een eigen, zelf standige stichting krijgen. Tijdens een bijeenkomst in ge bouw De Poort zal vanmiddag de notariële akte door notaris J. Dieleman uit Terneuzen worden gepasseerd. Vanaf dat moment is 'Zaamslag' zelfstandig. Gedu rende de rest van de middag zul len enkele filmpjes uit het verle den van activiteiten van de Zaamslagse ouderen worden vertoond. Voorts staat er bingo op het programma. De bijeenkomst in gebouw De Poort begint om 14.00 uur. TERNEUZEN - B en w van Terneuzen kiezen in principe voor een aanlandingspunt van de Westerschelde Oeververbin ding pal westelijk van het slui- zencomplex. Ze denken met die keuze tegemoet te kunnen ko men aan de wensen van de ande re grote gemeenten in Zeeland. Wethouder J. van Rooijen dins dag: „Het is van groot belang dat we in deze provincie op één lijn gaan zitten. Doen we dat niet, dan maken we ons na der tig jaar strijd voor een WOV voor minstens 130 jaar belache lijk." De aanlanding van de WOV pal westelijk van Terneuzen is uit milieu-technisch oogpunt aan te bevelen. Maar de oostelijke aan landing, ter hoogte van de TERNEUZEN - De PvdA in Ter neuzen vindt fractievoorzitter A. Stahl-Hemelsoet de beste kandidaat voor een wethouder schap. De huidige wethouder W. van Walraven (cultuur, onder wijs en personeelszaken) moet voor haar het veld ruimen. Dat besluit van het afdelingsbe stuur en de (nieuwe) fractie werd dinsdagavond nogeens duidelijk onderschreven door de leden van de afdeling. Dat ge beurde tijdens een extra leden vergadering. De PvdA vindt Stahl-Hemel soet, de lijsttrekker tijdens de voorbije verkiezingen, de beste kandidaat voor de portefeuille financiën, sociale zaken en volksgezondheid. Of Van Walra ven, die zich dinsdagavond te gen middernacht uiterst teleur gesteld toonde over de uit spraak van de ledenvergade ring, straks gaat optreden als voorzitter van de vijf leden tel lende fractie, is nog de vraag. „Voorzitter Sprenkels heeft mij in ieder geval uitgenodigd voor een gesprek over dat soort za ken." Van Walraven stelde vast dat hij enkel was 'gesneuveld' op een procedurele beslissing. Er werd immers niet gekozen voor Stahl of Van Walraven als be langrijkste kandidaat voor een wethouderszetel. De ledenver gadering gaf enkel antwoord op de vraag of op de ingeslagen weg moest worden voortgegaan. Be stuur en fractie hadden zich in een eerder stadium al uitgespro ken voor Stahl-Hemelsoet als belangrijkste kandidaat voor een wethouderszetel. Tijdens de drukbezochte (besloten) leden vergadering in restaurant 't Vij verhof stemden 34 leden voor en 9 tegen een voorstel, waarin die 'optie' nogeens werd bevestigd. De vergadering werd overigens bijgewoond door zo'n zestig le den, de helft van het ledenbe stand in Terneuzen. De vergadering was belegd op dringend verzoek van een groep leden, die het absoluut niet eens was met 'de dans rond de wet- houderszetel'. De meerderheid was het met het bestuur eens: er moet nu niet meer worden afge weken van de uitgestippelde marsroute en binnen de PvdA moet het uit zijn met discussië ren. Voorzitter J. Sprenkels: „Natuurlijk is dit een precaire aangelegenheid. We hebben ze ker niet willen zeggen dat Wim van Walraven een minder goeie kandidaat is. Hij heeft het de af gelopen zeven jaar zeker niet slecht gedaan. Maar wij vinden - en dat is eerder door de fractie en nu door de leden onderschreven - Annelie Stahl de beste kandi daat voor de portefeuille van fi nanciën, sociale zaken en volks gezondheid. Je kunt daar einde loos over discussiëren, maar de knoop is nu doorgehakt. We heb ben de verantwoordelijkheid daar gelegd, waar-ie hoort: bij de nieuwe fractie. Die gaat met een duidelijke boodschap de colle ge-onderhandelingen in. En wij praten verder met Van Walra ven." Die vindt zich overigens ook een prima kandidaat voor de porte feuille van financiën, sociale za ken en volksgezondheid. Een verbolgen Van Walraven: „Ik heb in die zeven jaar genoeg be stuurlijke ervaring opgedaan om dit aan te kunnen." De schei dend wethouder voelt zich voor al het slachtoffer van 'formele procedures' binnen de partij. Hij blijft overigens, naast fractie voorzitter Stahl, deelnemen aan de onderhandelingen die moe ten leiden tot de vorming van een nieuw (breed) afspiegelings college. Daarin is plaats voor twee CDA-wethouders, één VVD'er en één wethouder van de PvdA. Op 25 april leggen de on derhandelaars de resultaten van het overleg voor aan de leden vergadering. Maar dat lijkt nog slechts een formaliteit. len. Toch gaan we ervan uit dat er een structureel bedrag van pakweg 60.000 gulden bij moet," Volgens De Croock moet dit jaar ook een punt gezet worden ach ter het plegen van roofbouw op het Dullaertpersoneel. ..De con ciërges draaien ontzettend veel overuren. Dat is ongezond. We vinden dan ook dat er een partti me administratieve karcht bij moet komen en een fulltime con ciërge." Of de gemeente Hulst zomaar meer middelen voor Den Dul laert beschikbaar stelt, valt te betwijfelen. Scheele: „We spre ken over een politieke keuze. Zegt het college zoek het maar uit binnen het beschikbare bud get, dan zullen we als stichting genoodzaakt zijn om de dienst verlening aan de burgers terug te schroeven. Dan gaat de deur voor sommige dagdelen op slot en zullen we intern een reorgani satie moeten doorvoeren. Dat is iets wat wij absoluut niet willen, omdat we dan de doelstelling van onze stichting ondergraven wordt." Ander alternatief om meer mid delen te krijgen is dat Den Dul laert voor culturele activiteiten daadwerkelijk de kosten voor het ingezette personeel in reke ning brengt. Dat gebeurt tot nu toe niet, „Als we dat zouden doen, raakt Hulst zowat al zijn culturele activiteiten kwijt en al les wat je kwijtraakt, krijg je nooit meer terug. Wij als Dul- laertbestuur willen ook voor het behoud van een stukje eigen cul tureel leven vechten. Alles moet niet direct naar Terneuzen of Antwerpen. Willen we echter Den Dullaert als multifunctio neel centrum veilig stellen en ons aanbod aan culturele activi teiten behouden, zal de politiek de gerezen problemen moeten onderkennen en zorgen dat er oplossingen worden aangedra gen." Twee van de vele deelnemers aan het Café Cabaret in Axel (foto Camüe Schelstraete) AXEL Voor een goed bezette zaal trad dinsdag in De Graan- beurs in Axel een vijftigtal amateurs op. Dit gebeurde tij dens het eerste Café Cabaret van de stichting Theater Win kel Terneuzen. De Belgische be roepsmusicus André Baart zorgde voor de inleiding en de afsluiting van dit geslaagd ex periment, dat ongetwijfeld een vervolg krijgt. Algemeen coördinator Henk van Veldhuizen van de Theater winkel toonde zich na afloop erg tevreden over het toneel, de mu ziek, zang en conferences die door de deelnemers op de plan ken werden gebracht. Een echt Café Cabaret met voor elk wat buurtschap De Griete, scoort beter als het om de exploitatie gaat. Maanden geleden sprak de meerderheid van de gemeente raad zich in principe uit voor de oostelijke aanlanding. Maar mét b en w constateerden raadsle den van CDA, WD, SGP en D66 dinsdagavond in de raadscom missie voor milieu dat daaraan dan wel erg veel voorwaarden moeten worden verbonden. En daarbij gaat het dan in de eerste plaats om beperking van de oostelijke uitbreiding van Ter neuzen. ook wel omschreven als 'de sprong over de Otheense Kreek'. Terneuzen kan eigenlijk geen andere dan die oostkant op. Over een paar jaar wordt er begonnen met de bouw van zo'n 500 woningen pal achter de zee dijk tussen verpleeghuis Ter Schorre en het Schelpenhoekje. B en w vinden dat oostelijke tra cé een goed alternatief voor het geval de aanlanding westelijk van Terneuzen niet haalbaar blijkt. Mits terdege rekening wordt gehouden met de nieuwe (woon)situatie) daar. Wethouder Van Rooijen: „Nu zitten we nog niet in de positie dat we keiharde eisen op tafel kunnen leggen. Maar wordt uit eindelijk gekozen voor de ooste lijke aanlanding dan zullen we onze wensen en keuzes zeker heel nadrukkelijk kenbaar ma ken. Onze plannen voor oostelij ke uitbreiding mogen niet in ge vaar komen. Dat brengen we dan als voorwaarde in." D66'er R. Arends voelde niks voor 'wisselgeld'. „We moeten geen varianten in het achter hoofd houden. Kiezen we voor dat tracé pal westelijk van Ter neuzen dan kiezen we daar voor. En dan niks geen oostelijk tracé meer." Arends was in ieder geval een vurig pleitbezorger van dat westelijke aanlandingspunt. Het biedt, naar zijn mening, vooral ook 'aan de andere kant' (in de Zak van Zuid-Beveland dus) meer voordelen dan de oostelijke aanlanding. Arends noemde in één adem met die westelijke aanlanding dfe aanleg van een tunnel onder het Kanaal Gent-Terneuzen. CDA'er P. Schoenmaker-Rotte, SGP'er G. Klaassen en VVD'er K. van der Hoofd pleitten ook voor die tun nel. Klaassen vroeg zich overi gens bij herhaling af welke rol van betekenis Terneuzen nu ei genlijk kan spelen bij die hele besluitvorming. Van Rooijen moest hem een beetje gelijk ge ven. Terneuzen heeft op dit mo ment nog weinig in te brengen. Maar valt de keuze straks defini tief op een tracé westelijk of ten oosten van de stad. dan wordt al les anders. De heer J. van Waterschoot (links) deed burgemeester ing J. M. van Rest, vergezeld van tientallen handtekeningen, een aantal suggesties aan de hand om de verkeersproblemen op de Westdam in Sas van Gent aan te pakken (foto Camüe Schelstraete SAS VAN GENT - De bewoners van de Westdam in Sas van Gent moeten niet rekenen op een snelle oplossing van de ver keersproblemen voor hun deur. Burgemeester ing J. M. van Rest liet de delegatie van verontrus te bewoners dinsdagochtend, tijdens een kleine bijeenkomst in het stadskantoor, geen enke le illusie. Voor b en w heeft de verkeerssituatie op de West dam niet de hoogste prioriteit, al onderkent het college wel dat er sprake is van een probleem. Maar het is er een van de vele in en om Sas van Gent. De bewonersdelegatie meldde zich dinsdagochtend in het stadskantoor met het dringende verzoek nu zo snel mogelijk een einde te maken aan met name de snelheidsovertredingen in de straat. De bewoners voeren al een paar jaar actie. Tot nu toe zonder resultaat. Woordvoerster M. Hemelsoet van Veilig Verkeer Nederland, ook aanwezig in het stadskantoor: „Ik heb er alle vertrouwen in dat de bewoners, samen met de gemeente en Vei lig Verkeer een goede oplossing kunnen vinden voor deze proble men." Ze wees burgemeester Van Rest ook direct op de moge lijkheden aanspraak te doen op subsidiepotten van rijkswater staat voor reconstructies en an dere aanpassingen die de ver keersveiligheid ten goede ko men. Maar dan moet de gemeen te wel voor 1 november concrete plannen indienen bij waterstaat. De bewonersdelegatie onder lei ding van J. van Waterschoot deed burgemeester Van Rest wat suggesties aan de hand. Ze waren vervat iri een nota, die ook vele tientallen handtekeningen van verontruste straatbewoners bevatte. „Tot nu toe hebben we verschillende malen een vinger wijzing gegeven. Jammer ge noeg zonder resultaat. Daarom hebben wij als bewoners de wel- zijnsraad en Veilig Verkeer erbij betrokken. Dat heeft dus geleid tot een aantal plannetjes. Bekijk die plannetjes nu eens, dan ho ren we in de loop van volgende maand wel wat er uit de bus komt." Daarop schudde burge meester Van Rest het hoofd. Binnen een maand lukt dat ze ker niet. De deskundigen van de gemeente hebben meer tijd no dig om de plannen te bestuderen en eventuele adviezen op de ta fel van b en w te deponeren. Me vrouw Van Rest: „En daarnaast is het ook nogeens zo dat wij hier de lijn volgen dat we verkeerssi tuaties onder de loep nemen op het moment dat we aan herbe- wils. waarmee het publiek zich best wist te vermaken, wat voor een gezellige sfeer zorgde, was zijn algemene indruk. Vandaag (woensdag) volgt de herhaling en ook nu weet de or ganisatie zich reeds van een aar dige belangstelling verzekerd. De aanvang is wederom om 19.30 uur. strating denken. Dan nemen we de verkeersveiligheid zeker mee. Probleem in dit soort zaken is over het algemeen toch dat, hoe je het ook doet, veel mensen zich er helemaal niks van aantrek ken. Ze blijven de snelheidsli mieten overtreden: gewoon een mentaliteitskwestie." Zij wees terloops op andere knelpunten. Zo is er dringend behoefte aan een fietspad langs de Vrijstraat en ook de situatie op de Europa laan schreeuwt om maatregelen. Ing Van Rest deed de bewoners en VVN-vertegenwoordiger He melsoet de suggestie aan de hand de zaak ook op politiek ni veau aan te kaarten. En dat ge beurt ook, zo verzekerde Van Waterschoot. Alle raadsfracties kunnen een omvangrijke nota in de bus verwachten. Oud papier De voetbalver eniging Graauw haalt zaterdag vanaf 9.00 uur oud papier op. De opbrengst is bestemd voor de clubkas. Topbiljart De topbiljart- club De Trosvrienden uit Clinge houdt Paaszaterdag een prijs kamp in café De Landbouw. De aanvang is 19.30 uur. SLUIS Het rayonkantoor van de PZEM in Oostburg moet be houden blijven bij een fusie tus sen de PZEM en de WMZ (Water maatschappij Zeeland). Daar voor pleitten de Sluisse raads leden dinsdagavond in de com missie algemeen bestuurlijke zaken. Voor J. Boogaard (PvdA) de mening van de onderne mingsraden zwaar. „Die hebben niet alleen gedacht aan een ver lies van arbeidsplaatsen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Er steekt meer achter." De VVD'er J. Bogaard vond dat de PZEM een machtig lichaam was, die alles te vertellen heeft. „Een fusie zal die mentaliteit niet verbeteren." Hij wil niet dat het kantoor in Oostburg ver dwijnt. „Met Oostburg werkt het veel vlotter. En bij fusie worden wij afhankelijk van Terneuzen. Het gemak zal dan ongemak be tekenen", aldus Bogaard. H. Masclee (D66) vond dat het om twee verschillende zaken ging. „De WMZ zit met een oude infrastructuur en moet de ko mendejaren veel investeren. Als TERNEUZEN - Het team Dey/ Edwards van Muyen is winnaar geworden van de herentennis- competitie in het Racketcen trum in Terneuzen voor de com binatie Bleyenberg/Bleyenberg. Opvallend was de prestatie van Edwards van Muyen, die voor het begin van de tweede compe titiehelft zijn partner Cor Dey verzekerde zijn enkelspel niet te zullen verliezen. De in een dries te bui afgesloten weddenschap werd zowaar door hem gewon nen, want alle partijen werden winnend afgesloten. In de bedrijfscompetitie voor mixedteams kwam in poule A Flourisol als winnaar uit de bus. ISM I legde hier in de eindstand beslag op de tweede plaats. Eindstanden herencompetitie: Poule A: l.Dey/Edwards van Muyen; 2.Bleyenberg/Bleyenberg. Poule B: 1.Hamelink/Hamelink; 2.Kommers/Den Haan. Poule C: l.Van de Zeyst/Komer; 2.Audenaerd/De Vries. Poule D: Deij/Strijdonk; 2,Kegels/ Kool. Poule E: Mïchielsen/Meertens; 2.Kroes/Van de Linde. Poule F: l.Klopmeijer/De Graaf; 2.Bilderbeek/Den Exter. Eindstanden bedrijfscompetitie: Poule A: l.Flourisol; 2.ISM I. Poule B; l.SJB; 2.Van Driel. Poule C: I.Dusty Sun; 2,Los Amigos. Poule D: l.Gevos; 2.Broomchemie. Bridgetoernooi De brid geclub Axel speelde in twee groepen het Ruitenboer-toer- nooi 1990. De uitslag: Groep A; 1 Groenewoud-Vermunt, 2 Esselbrugge-Van de Casteel, 3 De Vries-Mackay, 4 (gedeeld) echtp. Bröckling, Juffermans-Verlinde. Groep B: 1 Scheelde-De Block, 2 Ar- noldi-Danschutter, 3 Scheele-Ver- munt, 4 Pel-Pieters, 5 echtp. Van Straaten. Er werd ook een onderlinge wedstrijd gespeeld. De uitslag: 1 Kok-Saman, 2 mJoose-Wikkerink, 3 Willems-Geert- se. Ouderenavond De to neelgroep voor ouderen in Axel houdt morgen, woensdag, een gezellige avond in 't Trefpunt aan de Singelweg. Naast toneel en sketches worden ook ver schillende liedjes ten gehore ge bracht. Na de pauze voert de to neelgroep de eenacter 'Amor in het kippenhok' op. De bijeen komst begint om 19.30 uur. Spoormobiliteit - De afde ling Axel van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen kan dinsdag 24 april vernemen op welke manieren milieu en mobiliteit met elkaar in botsing komen. Een medewerker van NS zal in Axels cultureel centrum de Halle uiteenzetten welke rol de spoorwegen kunnen spelen om de milieuproblematiek te helpen verlichten. De medewer ker zal zijn/haar betoog verdui delijken door het vertonen van een film en dia's. De uiteenzet ting begint om 19.30 uur. je de PZEM naast je hebt, kun je gebruik maken van hun reser ves. Dat is een voordeel", vond Masclee. Dat de fusie leidt tot een grotere doelmatigheid en ef ficiëntie betwijfelde hij. „Zeker niet door de kantoren in Oost burg en Hulst op te heffen." Burgemeester M. Everaers wees op de financiële voordelen voor de consument bij een fusie. Hij wist uit ervaring, dat de WMZ (Terneuzen) bij calamiteiten ook snel ter plaatse is. „Dat hangt af van de organisatie", aldus Eve raers. Boogaard vond dat alle voorgestelde voordelen nog alle maal moeten blijken. Wethouder J. du Fossé, die als toehoorder aanzwezig was, merkte op dat de reactie van de gemeente Oostburg', die tegen de fusie is, wel erg laat is geko men. „Ik heb een halfjaar gele den al voorgesteld aan de i meente Oostburg om samen een vuist te maken om zodoende het kantoor in Oostburg te behou den. Maar toen was het niet no dig", aldus Du Fossé, die wist dat zonder fusie de 'stroom' duurder zal worden. Paas-eizoekactie De buurtvereniging Den Dullaert in Hulst houdt paaszaterdag de jaarlijkse Paas-eizoekactie voor alle kinderen tot 8 jaar uit de buurt. Samenkomst bij het meenschapscentrum Den Dul laert om 10.00 uur, waarna geza menlijk vertrokken wordt naar de plaats waar de eieren gezocht moeten worden. Bij aankomst ontvangen de kinderen enige uitleg over hoe een en ander in zijn werk gaat. Clubavond De luchtbuks vereniging De Reizende Kogel hield in café De Reizende Man in Kloosterzande een clubavond Er waren 12 deelnemers. Uitslag: 1 E. Jansen-Van Roosen daal, Terneuzen; 2 J. de Waal, Kloos terzande; 3 J. Brand, Kloosterzande Sterrit De sterrit van de Trimclub Breskens wordt ge houden op zondag 6 mei in plaats van op zondag 15 april. De sterrit van de Panneschuur die op 6 mei was gepland, komt daarmee te vervallen. Het af stempelen voor de sterrit op 6 mei kan vanaf 8.30 uur in 'De Kombuis' aan de Boulevard te Breskens. Op zondag 27 mei or ganiseert de Trimclub Breskens een vrijtoertocht, Breskens- Hoorebeeke-Breskens. Deze tocht heeft een lengte van 200 ki lometer. Paaswake In de parochie kerk van de H. Theresia wordt zaterdag vanaf 22.00 uur de paaswake gehouden. Het ge mengd koor verzorgt de gezan gen. Zondag verlenen het ge mengd koor en de muziekvereni ging Heikant hun medewerking aan de viering van de hoogmis die om 10.00 uur begint. Op diezelfde tijd begint maan dag (Tweede Paasdag) een eu charistieviering met medewer king van het Jongerenkoor uit Hulst. Gevonden - Bij de rijkspoli- tiegroep West-Zeeuwsch-Vlaan- deren zijn in maart de volgende gevonden voorwerpen aangege ven: autosleutels, zonnescherm auto-ach terruit, bruine tas met inhoud, plas tic zak met regenkleding, sport schoen, blauwwit badlaken, zwarte portemonnee, horloge, ketting met horloge, bruine portemonnee, bruin- wit gevlekte hond, hond met witte bef, zwart-witte ruwharige hond. Bridge De dames Rijk en Vriends hebben de voorronden van het Ruitenboertoernooi van Bridge Sociëteit Oostburg wonnen. De dames Van Dronke- laar en Visser werden tweede en mevrouw Rosseel en de heer La- ko legden beslag op de derde plaats. Collecte De collecte voor de Hartstichting in Oostburg heeft een bedrag opgeleverd van ƒ3.341,95. De collecte vond vorige week plaats in het kader van de Hart- week. Bijeenkomst De voetbal vereniging Steen houdt van daag (woensdag) om 19.30 uur in de kantine een bijeenkomst voor de vrouwelijke leden en dames en vriendinnen van spelers. De bijeenkomst staat in het teken van bloemen. Mevrouw Sponse- lee uit Hulst geeft de aanwezigen uitleg over droogbloemen, perste bloemen en droogbloem collages. Naast theoretische uit leg gaan de dames ook praktisch gericht aan het werk. Oud papier De voetbalver eniging Steen haalt zaterdag vanaf 8.30 uur oud papier op. De opbrengst is bestemd voor de clubkas. Vrouwensamenkomst In gebouw De Kandelaar aan de Terneuzense Van Cantfortstraat houdt de Evangelische Gemeen te vandaag, woensdag, vanaf 9.30 uur een vrouwensamen komst. Evangelist en gospelzan ger A. van den Berk en zijn vrouw vertellen over hun werk in België, onder meer voor radio en televisie. Van den Berk zingt ook, waarbij hij zichzelf op gi taar begeleidt. Voor kinderen tot vier jaar is een creche aanwe zig. Paaswake In de rk kerk in IJzendijke wordt zaterdag een Paaswake gehouden. Voorgan ger is F. Hermans, oud-kapelaan van IJzendijke. De Paaswake begint om 18.30 uur. Kaarting Piet Houg is win naar geworden van de kaart- competitie, die de voetbalver eniging Zaamslag heeft gehou den. Houg won evenveel ronden als Cor Florussen, maar totali seerde 35 punten meer. De laat ste wedstrijd leverde overigens een overwinning op voor Henk Schoonakker. De verdere uit slag was als volgt: 2 Th. Dieleman; 3 A. de Zeeuw; 4 P Houg; 5 J. Verhelst. Eindstand. 1P. Houg 20-330; 2 C. Flo russen 20-295; 3 M. Wieland 19-306

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 30