PZC Oranje-duo teruggewezen door Tsjechoslowaaksen Auke Scholma nieuwe leider bij NK dammen Thijs Libregts mag thuisblijven MVV verliest ook van sterk Volendam (0-1) sport sport 19 Middelburger zal moeten afzien in Waalse Pijl uitslagen WOENSDAG 11 APRIL 1990 Waalse Pijl Niet lekker Hecht team Een band rafeltennissters nu tegen Joegoslavië op tv TT TT Mannen Loting Riedle: duurste transfer Westduits voetbal Riedle Coerver Limburgse ploeg alsnog in degradatiezorgen Maarten Ducrot werkt aan herstel [IDDELBURG - Berustend likt hij terug op een korte pe- jode vol kommer en kwel. Drie iveken lang is Maarten Ducrot lauwelijks in staat geweest om ioe of bah te zeggen. Een hard- lekkig virus heeft de Middel- urger maar liefst drie weken it de roulatie gehouden en dat omt de scherpte zeker niet ten ;oede. In de afgelopen week ieeft Ducrot pas weer volop unnen trainen, maar dat lijkt llesbehalve een garantie voor en 'wereld-optreden'in de iVaalse Pijl vanmiddag. Daar- oor is de Waalse klassieker te avaar. „Het wordt afzien", weet Ie Zeeuw bijvoorbaat. e Waalse Pijl. De zoveelste iobbel in het al weer enkele we en volop draaiende profwieler- ircus. Een wedstrijd, waarin de iprinters niets te zoeken heb- ien, want het parkoers leent ch niet voor een ordinaire mas- laspurt. De vele Ardense hellin- en werken als een moker op het .voegende peloton. Slechts de dlersterksten blijven redelijk in et zadel, maar het uur van de aarheid slaat meestal op de len Ahin of op de beruchte luur van Huy, waar de smette- oos witte streep het eindpunt angeeft. Niet voor niets een lassieker met een erelijst, waar- ip vrijwel alleen maar 'grote na- nen' voorkomen. Fausto Coppi, erdi Kübler, Raimond Pouli- or, Eddy Merckx, Rik van ,ooy. Joop Zoetemelk, Bernard WAALSE PIJL, interna tionale klassieker eerste categorie, 208 km. Start in Spa (11.00 uur), finish in Huy rond 16.00 uur. Voornaamse obstakels. Muur van Huy, die vier keer moet worden be klommen (na 70, 120, 163 en 208 km), de Mont Theux (na 8 km), de Cóte des Forges (na 18.6 km) en de Cöte De Ben Ahin (na 150.8 en na 194.3 km), de Cóte d'Ereffe (na 132.4 en 175.9 km). Recordaantal overwin ningen: Marcel Kint en Eddy Merckx (ieder drie keer). Nederlandse over winningen: Zoetemelk: 1976. Vorig jaar: Criquie- lion. Hinault, Giuseppe Saronni, Laurent Fignon en Claude Cri- quielion hebben hun sporen alle maal dik verdiend in het profme- tiér. Ook Maarten Ducrot voelt zich normaalgesproken als een vis in het water op het selectieve par koers. Niet voor niets onthulde hij aan de vooravond van dit wielerjaar zijn zinnen te hebben gezet op de Waalse klassiekers, maar zijn kansen smolten de laatste weken als sneeuw voor de zon. „In Italië begon de ellende", blikt Ducrot terug. Rond Milaan - Sanremo. In die wedstrijd reed ik nog goed, maar 's avonds voel de ik mij al niet lekker. Ik heb vervolgens een dag of tien bin nen gezeten. Had het goed te pakken. In de Ronde van Reggio Calabria (eind maart) reed ik pas weer. Het ging helemaal niet slecht, maar daarna voelde ik mij weer niet best. Kennelijk toch nog te vroeg begonnen. Daardoor kreeg ik weer een te rugslag." Nu pas komt Ducrot langzaam maar zeker weer in vorm, maar hij beseft terdege dat er nog heel wat kilometers onder zijn wielen moeten verdwijnen, eer hij weer helemaal de oude is. „Ik zal nu uit mijn hok moeten krabbelen", zegt hij. „Het zal vanzelf wel weer goed komen. Over dit soort zaken paniekeer ik niet meer. Je moet gewoon reëel zijn. Na zo'n periode, die ik heb gehad, wordt het in de Waalse Pijl afzien." Ducrot hoopt zondag in Luik - Bastenaken - Luik of een week later in de Goldrace een beter fi guur te slaan. „Er staat ons nog genoeg te wachten. Na de klas siekers de Giro d'Italia, die ik hoop te rijden en de Tour de France. De ploeg krijgt nog mo gelijkheden genoeg om iets te la ten zien." De ploeg. TVM. Maarten Ducrot maakte eerder dit jaar zijn op- wachtig in het team van ploeg leider Cees Priem. De eerste maanden verliepen meer dan be vredigend, want de Middelbur ger voelde zich al snel thuis in de stal van zijn provinciegenoot. „Ik voel mij op mijn gemak in de ze ploeg", zegt Ducrot en het en thousiasme waarmee hij praat maakt duidelijk, dat hij dit niet alleen maar zegt om een wit voetje te halen bij zijn werkge ver. „Bij TVM is de basis voor Maarten Ducrot: „Priem laat zijn renners behoorlijk vrij" (foto Lex de Meester het leveren van prestaties aan wezig. De coureurs moeten een hecht team vormen. Je hoeft heus niet altijd vrienden te zijn om goed te presteren, maar je moet wel professioneel met el kaar kunnen werken. Met een aantal jongens kan ik 't goed vinden. Ik denki dat er iets in de ze ploeg kan groeien." Toch zijn de prestaties dit sei zoen nog niet van dien aard, dat ploegleider Priem handenwrij vend onderuit kan zakken in zijn gemakkelijke stoel. „Ik heb het de laatste weken niet van dicht bij meegemaakt, maar het is in derdaad niet echt naar wens ver lopen", geeft Ducrot toe. „Vorige week, tijdens Gent - Wevelgem beet ik voor de tv de nagels van mijn vingers. In die wedstrijd zijn ontoelaatbare dingen ge beurd. Hebben wij de slag ge mist op een manier, die niet kan. Daarover zal wel het nodige ge zegd zijK, maar wat er precies is gebeurd, weet ik echt niet." Aan de begeleiding ligt het vol gens Ducrot zeker niet. „Die is fantastisch. De randvoorwaar den zijn voor wel driehonderd procent in orde. Alles is zo goed geregeld, dat het een bepaalde druk geeft, misschien zelfs wel een beetje schuldgevoel. Je moet er immers iets voor terug doen. Iedereen moet voor hon derd procent zijn steentje bijdra gen om tot succes te komen. Ik doe er alles voor. Ik train me suf. Ik weet wat ik doe. En wat de ploeg voor mij doet. Samen stre ven wij naar prestaties en ik ver trouw erop dat het eens zal luk ken. Na twee weken slecht pres teren zal er echt wel gesproken zijn in de ploeg. Niet in de zin van wij moeten dit of dat, want dat werkt niet. Het zal toch uit de coureurs zelf moeten komen." Maarten Ducrot en Cees Priem liggen elkaar wel. Ducrot zal het zeker niet ontkennen. „Cees en ik hebben drie en een half jaar samen getraind. Zoiets schept toch een band. Daardoor is er een gelijkwaardige benadering tussen ons, niet die van ploeglei der-renner. Kijk, als hij kwaad op mij is, dan kan en zal hij dat gerust tegen mij zeggen, maar van standsverschil is gelukkig geen sprake. Ik moet zeggen, dat Priem als ploegleider goed werk aflevert. Die man ziet en hoort werkelijk alles. Soms verdenk ik 'm ervan, dat hij overal microfoontjes heeft verstopt. Toch laat hij zijn renners behoorlijk vrij. Zit ze niet gelijk op de nek als het even niet goed gaat. Soms laat hij ze aanmodderen, maar wordt 't te gek, dan grijpt hij keihard in." Ducrot zal vandaag een vrije rol hebben in de Waalse Pijl, maar dat is voor hem zeker niet het sein om een eigen wedstrijd te gaan rijden. „Van tevoren heb ben wij een ploegbespreking. Het plan dat is gemaakt, zal ge woon uitgevoerd moeten wor den. Ook door mij. Ik maak mij geen illusies. Zeker nu niet. Het seizoen is nog lang genoeg om wat te bewijzen." iOTEBORG (ANP) - De gou- en-aspiraties van het Neder- ands vrouwen-tafeltennisteam lebben op de derde dag van de iuropese titelstrijd in Göte- lorg een 'bronzen' uitkomst ge regen. De ijzersterke Tsjecho- lowaakse ploeg verwees het )ranje-duo Kloppenburg/Vrie- ekoop gisteravond in de impo- ante Skandinavium-sporthal edecideerd (0-3) naar de strijd m de derde en vierde plaats. n de kleine finale stuit Neder- ind vandaag (woensdag) op oegoslavië, dat in de andere alve eindstrijd door Hongarije ?erd verslagen. Twee jaar gele en eindigde de vrouwenploeg i Parijs op de derde plaats, ach- 9.30-10.00 EURO: WK Circus. 0.00-11.30 EURO: Basketbal: het «te van het seizoen tot nu toe. 130-13.00 EURO: IJshockey: WK fi de groep C vanuit Hongarije. 3.00-14.00 EURO: Autosport: Duitse ampioenschappen voor toerwa- ens. tOO-15.00 EURO: Boksen: World hallenge Cup voor amateurs in Ber in. 150-17.30 Ned 3: Studio Sport extra: ielrennen (Waalse Pijl). 1-16.00 EURO: Wheels: wieler- »rt. 515-16.50 BBC 2: Paarderennen: in scot. 5.00-17.00 EURO: Skiën: WK gehan- icapten. 100-17.30 BBC 2: Play Better nooker: cursus. 00-18.00 EURO: Motorsport: hoog- ipunten van de GP 500cc van de wenigde Staten. 8.00-19.00 EURO: Handbal: WK roep C vanuit Helsinki. 900-20.00 EURO: Wielrennen: Waal- Pijl. '0-21.00 EURO: Trans World port. 900-23.00 BRT 2: Sportavond: met a wielrennen (nabeschouwing 'aalse Pijl). 100-23.00 EURO: WK Boksen. '•50-23.20 Ned 3: Studio Sport. 100-23.30 Did 1: Sport extra: met undesligavoetbal (Borussia Dort- 'und-Eintracht Frankfurt) en EK 'leltennis (finale voor vrouwen- en lannenteams). 1-01.00 EURO: Golf: Masterstoer- 001. 3.30-00.55 BBC 1: Sportsnight: bok- ;n en pa Cup voetbal (herhaling aede halve finale). ">-02.00 EURO: Adventure Hour: 'wituurlijke sporten. ter kampioen Sovjetunie en Tsjechoslowakije. In het enkelspel dwong alleen Vriesekoop in de tweede partij tegen de Tsjechoslowaakse Sa- farova een derde game af. Klop penburg liet zich in het ope ningsduel volledig inpakken door Kasalova, van wie ze begin dit jaar tijdens het Top-12 toer nooi nog moeiteloos had gewon nen. Het dubbelspel tegen Kasalo- va/Hrachova werd met ruime ga- mewinst (21-12) begonnen, maar in het tweede en derde gedeelte was de inspiratie bij Kloppen burg en Vriesekoop verdwenen. Eerder op de dag had Vriese koop haar eerste grote zege be haald sinds haar terugkeer op het internationale podium. De 28-jarige studente legde in de laatste groepswedstrijd tegen ti telhouder Sovjetunie de basis voor de uiteindelijke zege van 3- 1. Min of meer in de schaduw van het vrouwenteam presteerde de mannenploeg naar behoren. In de laatste groepswedstrijd bleek tegen Bulgarije de kracht in de breedte van de huidige selectie. Nederland won overtuigend met 5-0. De opkomende talenten Heister (twee winstpartijen) en Trinko Keen (één zege) etaleerden hun kwaliteiten. Aanvoerder en rou tinier Haldan bleef met twee overwinningen bij het jeugdige duo niet achter. In de avond wedstrijd tegen Frankrijk, met als inzet een duel vandaag (woensdag) om de vijf de en zesde plaats, konden de manschappen van bondscoach Vlieg niet meer vlammen (2-5). Vier van de vijf Nederlandse speelsters beginnen vrijdag bij de Europese titelstrijd in de tweede ronde: Vrouwen, eerste ronde: De Groot - Zatkova (Tsj), Kloppenburg, Vriesekoop, Noor en Keen vrij. Mannen, eerste ronde: Keen - Kadiri (Zwe), De Vrind - Orma- nov (Bul), Haldan - Kriston (Hon), Heister - Nemeth (Hon), Boute - Caenaro (Lux). Uitslagen: mannen: Eerste catego rie. Groep A, vijfde ronde: Neder- land - Bulgarije 5-0: Heister - Orma- nov 21-11 21-16, Keen - Stjoianov 11- 21 26-24 21-16, Haldan - Loekov 21-17 21-23 21-14, Heister - Stjoianov 13-21 21-15 21-15, Haldan - Ormanov 21-14 21-15. Engeland - Sovjetunie 5-1, Bondsrepubliek - Polen 5-0. Eindstand: 1. Bondsrepubliek 5-10,2. Engeland 5-8,3. Sovjetunie 5-6,4. Ne derland 5-4, 5. Polen 5-2, 6. Bulgarije 5-0. Groep B: Hongarije - Zweden 0-5, Tsjechoslowakije - Joegoslavië 5-4, Oostenrijk - Frankrijk 0-5. Eindstand: Zweden 5-10, 2. Joegosla vië 5-6, 3. Frankrijk 5-6, 4. Hongarije 5-4, 5. Tsjechoslowakije 5-4, 6. Oos tenrijk 5-0. halve finales: Engeland - Zweden 1-5, Bondsrepubliek - Joegoslavië 5-0. Om vijfde t/m achtste plaats: Honga rije - Sovjetunie 5-3, Nederland - Frankrijk 2-5: Heister - Chatelain 17- 21 21-19 21-19, Keen - Gatien 13-21 16-21, Haldan - Marmurek 21-13 21- 18, Heister - Gatien 14-21 15-21, Hal dan - Chatelain 20-22 13-21, Keen - Marmurek 21-14 23-25 11-21, Haldan - Gatien 19-21 19-21. Vrouwen: Eerste categorie, Groep A: Nederland - Sovjetunie 3-1: Vrie sekoop - Popova 22-20 22-20, Klop penburg - Timina 16-21 14-21, Klop- penburg/Vriesekoop - Timina/Palina 21-18 22-20, Kloppenburg - Popova 21-12 18-21 21-15. Hongarije - Frank rijk 3-0, Polen - Zweden 1-3. Eindstand: 1. Hongarije 5-10, 2. Ne derland 5-8, 3. Frankrijk 5-6, 4. Sov jetunie 5-4, 5. Zweden 5-2, Polen 5-0. Groep B: Joegolavië - Tsjechoslowa kije 0-3, Engeland - Bondsrepubliek 2-3, Italië - Roemenië 0-3. Eindstand: 1. Tsjechoslowakije 5-10, 2. Joegoslavië 5-8, 3. Bondsrepubliek 5-6, 4. Roemenië 5-4, 5. Engeland 5-2, 6. Italië 5-0. Halve finales: Hongarije - Joegosla vië 3-1, Nederland - Tsjechoslowakije 0-3: Kloppenburg - Kasalova 12-21 11-21, Vriesekoop - Safarova 16-21 21-13 17-21, Kloppenburg/Vriese- koop - Kasalova/Hrachova 21-12 13- 21 19-21. om 5e t/m 8e plaats: Roemenië - Frankrijk 3-2, Sovjetunie - Bondsre publiek 3-1. MAASTRICHT (ANP) - MVV en Volendam hebben gisteravond de spanning in de eredivisie op gevoerd. Door thuis met 1-0 te verliezen van Volendam heeft de ploeg uit Maastricht niet de verwachte kloof kunnen slaan met de mede-degradatiekandi daten. MVV haalde uit de laat ste zes duels slechts één punt. Volendam daarentegen, dat bin nen twee dagen drie punten aan zijn totaal toevoegde, mag zeker nog niet afgeschreven worden in de race naar Europees voetbal. Zeker in de eerste helft was niets te merken van de inspanningen, die Volendam twee dagen eerder had moeten leveren tegen PSV. De bezoekers maakten een fris sere indruk dan MVV, waren sneller, feller en wonnen de meeste duels. De Maastrichtse defensie kwam handen en voe ten tekort om de tegenstanders af te stoppen. Uit één van de vrije trappen (21e minuut) schoot Berghuis net naast en twee minuten later stuurde Steur twee verdedigers de verkeerde kant op, waarna hij het doel op een haar miste. In de 32e minuut werd Berghuis op links de diepte ingestuurd. Hij schoof de bal naar Steur, die doelman De Haan geen kans gaf. Na rust begon MVV aan een ver beten race tegen de klok. Binnen vier minuten werd verdediger Uitman vervangen door aanval ler Raymond Smeets. Doelman Schilder werd in de 60e minuut verslagen door een schot van Thai, dat via de voet van Samuel veranderde in een fraaie boog- DEN HELDER (ANP) - Limburger John van den Borst is in de derde ronde van het nationale damkampioen schap alweer van de koppositie verdrongen. Hij ver loor in de tijdnoodfase van Auke Scholma, die de eerste plaats overnam. Scholma deelt de eerste plaats met Hans Jansen, die re mise speelde tegen Van Aal ten. Ook de overige vijf duels eindigden onbeslist. Na drie ronden hebben alleen titel verdediger Jos Stokkel en Bauke Bies een achterstand van twee punten op het leidende duo opgelopen. Den Helder, Nederlands kampioenschap, mannen, derde ronde: Clerc - Krajenbrink 1-1, Van Leeuwen - Bies 1-1, Meijer - Gerard Jansen 1-1, Scholma - Van den Borst 2-0, Stokkel - Van der Tak 1-1, Teer - Van der Wal 1-1, Hans Jansen - Van Aalten 1-1. Stand na drie ronden: 1. Hans Jansen, Scholma 4,2. Van Aalten, Van den Borst, Krajenbrink, Van Leeuwen, Meijer, Van der Tak, Teer, Van der Wal 3, 11. Clerc, Gerard Jansen 2 (uit 2), 13. Bies, Stokkel 2. Rosmalen, Nederlands kampioenschap, vrouwen, derde roade: Graas - Van Lith 0-2, Hartkamp - Janssen 0-2, Andries - Wanders 1-1, Polman - Lanters 2-0, Nicolai - Schouten 0-2. Stand: 1. Schouten 6, 2. Van Lith 5, 3. Polman, Wanders 4. 5. Graas, Janssen 3,7. Andries, Hartkamp 2,9. Lanters 1,10 Nicolai 0. ZEIST (ANP) - Thijs Libregts hoeft zijn werkzaamheden als technisch directeur na zijn vakantie niet te hervatten. De Rotterdammer is uit zijn func tie van bondscoach ontheven. Formeel is hij nog in dienst van de voetbalbond als technisch directeur. Libregts eiste on langs in een kort geding dat hij in in beide hoedanigheden - bondscoach en technisch direc teur - zijn contract mocht uit dienen. Het contract loopt tot 1 juli. De rechter stelde Libregts in het ongelijk. Hij vond dat de verstoorde relatie tussen bondscoach en spelers het sec tie-bestuur betaald voetbal vol doende aanleiding gaf de trai ner op non actief te stellen. „Door de affaire is de relatie werknemer/werkgever in een an der vaarwater gekomen", ver klaarde een woordvoerder van de voetbalbond. „De KNVB kan zich voorstellen dat Libregts er niet voor voelt om straks weer achter zijn bureau te gaan zit ten." De KNVB hoopt nog wel zonder de kantonrechter tot een ak koord over de afvloeiingsrege ling van de bondscoach te ko men. De voetbalbond beraadt zich over eventuele voorstellen in de richting van mr. Mentink. Karl-Heinz Riedle stapt voor 16 miljoen gulden over van Werder Bremen naar Lazio Roma. Het is de duurste transfer ooit in het Westduitse voetbal. Riedle is de zesde speler uit de Bundesliga die in de Serie A gaat spelen. Na Rummenigge gingen de interna tionals Matthaus, Klinsmann, Brehme (Inter) en Berthold (AS Roma) hem voor. Hassler (Köln) en Reuter (Bayern) staan boven dien in de belangstelling bij en kele Italiaanse clubs. FC Nürnberg heeft zijn trainer Hermann Gerland met onmid dellijke ingang ontslagen. Het werk van Gerland, die voor het seizoen 1991/1992 al een contract heeft als jeugdtrainer bij Bayern München, zal worden overgeno men door zijn assistent Dieter Lieberwirth. Gerland zou in een weekblad onvriendelijke dingen gezegd hebben over voorzitter Schmelzer. Voorzitter Gerd Schmelzer re kent er niet op dat Arie Haan, 26 maart aan de kant gezet door Stuttgart, nog voor het einde van het seizoen bij Nürnberg aan de slag zal gaan. Manager Hans Coerver van Ro- da JC is gisteren in Den Bosch veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Dit voor zijn rol in de zwartgeldaffai- re die midden jaren tachtig speelde bij de Kerkraadse voet balclub. Penningmeester/boekhouder Toon Vreuls werd voor zijn rol veroordeeld tot acht maanden voorwaardelijke gevangenis straf met een proeftijd van twee jaar. Daarnaast moet Vreuls een boete van 12 duizend gulden be talen. Coerver en Vreuls werden in hoger beroep veroordeeld, na dat ze beiden door het gerechts hof van Maastricht wegens ge brek aan bewijs werden vrijge sproken. In 1985 werd bij Roda JC, na tal loze geruchten, een onderzoek gedaan naar een mogelijk zwart- geldcircuit bij de Kerkraadse vereniging. Na een inval van de Fiscale Inspectie en Opsporings Dienst (FIOD) werd duidelijk dat het in dit verband ging om 2,4 miljoen gulden. Vreuls en Coerver kwamen naar voren als verdachten die echter verklaar den alle transacties met zwart- geld te hebben uitgevoerd in op dracht van hun toenmalige voorzitter Gouder de Beaure gard. Deze voorzitter werd ver oordeeld tot 1500 gulden boete en vanwege gezondheidsproble men van verdere rechtsvervol ging ontslagen. 11 M 1111111111111 Schaken Lyon. Zonetoernooi mannen, acht ste ronde: Lautier (Fra) - Van der Wiel 1/2-1/2, Meulders (Bel) - Van der Sterren (Ned) 1/2-1/2, Piket (Ned) - Wi- nants (Bel) 1/2-1/2, Kuyf (Ned) - Miral- les (Fra) 0-1, Brenninkmeijer (Ned) - Koch (Fra) 1-0, Seret (Fra) - Stuhl (Lux) 1-0. Renet (Fra) vrij. Stand na acht ronden: 1. Lautier 6 1/2 punt, 2. Winants en Miralles 5 1/2, 4. Van der Wiel 5 (uit 7), 5. Brennink meijer 4 1/2 plus 1 afgebroken partij, 6. Van der Sterren 4, 7. Renet 3 plus 1 afg. (uit 7), 8. Piket 3 (uit 7), 9. Kuyf 2 en 1 afg. (uit 7), 10. Seret 3 (uit 7), 11. Meulders 2 1/2,12. Koch 2,13. Stuhl 0 (uit 7). Atletiek Bergen op Zoom, Uurloop: mannen: 1. W. van Dijke (Olympia Halsteren) 17.325 meter, 2. Bruins (Thor Roosendaal) 17.112, 3. P. van Dijke (Spado Bergen op Zoom) 16.653, 4. Mulders (Thor Roosendaal) 16.405, 5. Otto (Spado Bergen op Zoom) 16.325,6. Abery (Thor Roosen daal) 16.260. vrouwen: 1. De Jager (AV'56 Goes) 14.939, 2. De Korte (AV'56 Goes) 13.623, 3. Brandenburg (Spado Ber gen op Zoom) 12.718. Waterpolo Tafeltennisser Trinko Keen, het opkomend talent, wint van de Bulgaar Stjoianov foto EPAMoakim Roos Palermo (Ita), achtlanden-toernooi, vrouwen, tweede dag: Nederland - Frankrijk 12-12 (1-4 1-2 5-2 5-4). Doelpunten Nederland: Kui pers, Sloothaak, Heemskerk 3, Schram, Poecke, Op den Velde 1. Badminton bal. De lat bracht redding. De druk op het doel van Volen dam werd heviger en de gelijk maker leek nog slechts een kwestie van tijd. Volendam pro beerde met succes de Maas trichtse storm te breken met en kele blessurebehandelingen. In de 69e minuut gooide MW er nog een extra aanvaller (Fran cois) tegenaan, maar Volendam liet er zich niet door van de wijs brengen. MVV - Volendam 0-1 (0-1). 32. Steur 0-1. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschouwers: 3500. Gele kaart: Thai (MW). Berghuis en Vermes (beiden Volendam). NAC - Emmen 1-2 (1-2). 8. Schaap 0-1, 15. Cornelissen 1-1, 37. Zegerius 1-2. Scheidsrechter: Brekelmans. Toe schouwers: 2266. Moskou. Europees kampioenschap, landenwedstrijd, groep 1: om vijfde plaats: Nederland - Bonds republiek 4-1; Meijer/Van Dijck - Keck/Seid 11-15 18-16 15-9; Pelupes- sy - Renzelman 15-10 15-7; Coene - Schmidt 11-2 11-5; Bruil/Meijer - Kuhl/Neumann 10-15 2-15; Coene/ Van Dijck - Schnieder 15-4 15-7. Bondsrepubliek degradeert naar groep 2, Schotland promoveert naar groep 1. derde plaats: Sovjetunie - Engeland eerste plaats: Denemarken - Zweden Tennis Barcelona, 650.000 gulden, mannen, eerste ronde: Paloheimo (Fin) - Aguilera (Spa) 7-6 4-6 6-3, Perez Roldan (Arg/10) - Vol- kov (Sov) 6-4 6-2, Costa (Spa) - Korda (Tsj/9) 6-3 2-6 6-2, Cane (Ita/12) - Pisto- lesi (Ita) 6-2 6-7 6-3, Davin (Arg) - Ben- goechea (Arg) 6-1 6-2, Camporese (Ita) - Riglewski (BrD) 6-2 6-3, Stich (BrD) - Fromberg (Oos) 4-6 7-6 7-6, Pe rez (Uru) - Leppen (BrD) 6-4 6-4, Koe vermans (Ned) - Anderson (Aus) 6-3 6-3, Schapers (Ned) - Oresar (Joe) 6-2 4-6 7-5. Amelia Island. 700.000 gulden, vrou wen: eerste ronde: Romano (Ita) - Stafford (VSt) 6-1 2-6 6-4, Bassett Se- guso (Can) - Schwartz (VSt) 6-2 6-1, Rinaldi (VSt) - Simpson (Can) 5-7 6-2 6-1, Kanellopoulou (Gri) - MacGregor (VSt) 6-3 6-7 6-0, Ferrando (Ita) Dahl- man (Zwe) 6-3 6-3, Grossman (.VSt) - Garrone (Ita) 6-3 6-3, Benjamin (VSt) - Whitlinger (VSt) 3-6 7-6 6-4, Cueto (BrD) - Tarabini (Arg) 6-4 6-2, Paz (Arg) - Vierira (Bra) 1-6 6-3 6-1, Keller (VSt) - Meier (BrD) 7-6 6-4, Caverzasio (Ita) - Bowes (VSt) 2-6 6-1 7-6, Mesjki (Sov) - Sudope (Jap) 6-2 6-2, Gooden (VSt) - Ter Riet (Ned) 6-2 7-6, Temes- vari (Hon) - Pampoulova (Bul) 7-5 7-5, Lapi (Ita) - Herr (VSt) 7-6 6-2, Faber (VSt) - LaFratta (Ita) 6-2 6-1, Spadea (VSt) - Leand (VSt) 6-4 6-4, Langrova (Tsj) - Barg-Mager (VSt) 6-0 6-0, Mar- tinek (BrD) - Rajchrtova (Tsj) 6-1 6-3, Collins (VSt) - Goles (Joe) 4-6 6-2 7-5, Farley (VSt)- Baranski (POl) 6-2 6-0, Kohde-Kilsch (BrD) - Santrock (VSt) 6-3 4-6 6-3. Fuico (Arg) - Budarova (Tsj) 4-6 6-1 6- 0, Hervey-Wild (VSt) - Whittington (VSt) 3-6 6-1 6-2. tweede ronde: Ferrando (Ita) - Good en (VSt) 3-6 6-4 6-2, Zvereva (VSU5) - Grossman (VSt) 6-2 6-2, Kanellopou lou (Gri) - Leila Meshki (Sov) 0-6 7-6 6-4, Benjamin (VSt) - Magers (VSt/8) 6-1 6-4, Temesvari (Hon)-Keiler (VSt) 6-4 6-2, Martinek (BrD) - Collins (VSt) 6-0 7-5. Graf (BrD/1) - Langrova (Tsj) 6-16-0, Temesvari (Hon) - Keller (VSt) 6-4 6-2, Sabatini (Arg) - Kohde-Kilsch (BrD) 6-2 6-1. Barcelona, 650.000 gulden, mannen: eerste ronde: Strelba (Tsj) - Leconte (Fra) 6-7 6-4 6-4. tweede ronde: Javier Sanchez (Spa/ 16) - Novacek (Tsj) 7-6 6-2, Prpic (Joe) - Muster (Oos/8) 3-6 6-1 6-2, Jaite (Arg/2) - Zoecke (BrD) 6-1 7-6, Macini (Arg/5) - Rahunen (Fin) 7-6 0-6 6-4. Tokyo, 2.000.000 gulden, mannen: eerste ronde: Chamberlin (VSt/12) - Bloom (Isr) 7-6 7-5, Mronz (BrD) - Lau- rendeau (Can) 6-3 7-5, Rive (VSt) - Ni- do (VSt) 1-6 6-3 6-4, Goldie (VSt/16) - Derlin (NZ1) 6-4 6-1, Jarryd (Zwe) - Cassidy (VSt) 6-0 6-3, Antonitsch (Oos/15) - Stoltenberg (Oos) 7-6 5-7 6- 2, Russel (VSt) - Nijssen (Ned) 7-5 op gegeven, Shiras (VSt) - Garnet (VSt) 6-7 6-4 6-1. tweede ronde: Chang (VSt/5) - Jones (VSt) 1-6 6-0 6-1. Vrouwen: eerste ronde: Date (Jap) Faull (Aus) 6-0 6-0, Cordwell (NZ1/5) - Field (Aus) 7-5 3-6 6-4, Pawlik (BrD) - Krapl (Zwi) 6-2 5-7 6-4, Wasserman (Bel) - Jaggard (Aus) 6-4 6-3, Sawa- matsu (Jap) - Hiraki jap) 6-3 6-1, Ja- ver (GBr) - White (VSt) 7-6 6-3, Miyagi (jap) - Kijimuta (Jap/8) 6-3 6-3, Inoue (Jap/7) - Godridge (Aus) 6-0 6-1, Allen (VSt) - Minter (Aus/2) 6-4 6-4, Okamo- to (Jap) - Werdel (VSt) 6-3 6-2, Appel mans (Bel) - Pfaff (BrD) 6-2 6-2, Smy- lie (Aus/6) - Wood (GBr) 3-6 6-1 7-5, Nagelsen (VSt/4) - Hu Na (VSt) 6-1 6-2, Sviglerova (Tsj) - Kidowaki (Jap) 6-7 6-3 6-3, Henricksson (VSt) - McNeil (VSt/3) 4-6 7-6 7-5, Lindquist (Zwe/1) - Durie (GBr) 6-4 6-4. Voetbal Oefenwedstrijd in Alphen: Alphense Boys (eerste klasse, zondag) - Olym pisch elftal 1-4 (1-3). 6. Simons 0-1, 28. Elzinga 0-2, 36. Simons 0-3, 39. Latu- manuwy 1-3, 88. Grünholz 1-4. Olympische elftal: Londema (46. Van de Sar); Elzinga (46. Decheiver), Re- fos, Karnebeek en Frank de Boer; Gorré (46. Grünholz), De Kruyff (46. Van der Duin), Numan en Roy; Ro nald de Boer en Simons (72. Michel van Wattum). Griekenland, 28e speeldag: Volos - Panathinaikos 1-2, PAOK - Doxa 3-0, Larissa - Olympiakos 1-1, Ionikos - AEK 0-0, Heraklis - Aris 1-1, Ethnikos - Panionios 1-3, Xanthi - Levadia 2-0, OFI - Kalamaria 1-0, Serres - Apollon 1-0. Wielrennen Melle. Ronde van Nedersaksen, amateurs: Tweede etappe: 1. Wolf (DDR) 139,7 km in 3.18,29, 2. Hechenberger (Oos), 3. Spruch (Pol), 4. Kroner (BrD), 5. Smiewskoj (Sov) en het complete pe loton allen in zelfde tijd als de win naar. Algemeen klassement: 1. Zuiderwijk (Ned) 6.49,34,2. Sypytkowski (Pol) op 0,02, 3. Smiewskoj 0,10, overige Ne derlanders: 34. Startman, 50. Rade makers, 51. De Haas, 75. Duin allen op 2,16.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 21