PZC Musical Klimopschool in schouwburg Middelburg estelijk tracé WOV voor érneuzen geen probleem IKOS geeft al tien jaar in Vlissingen godsdienstles Domburg betaalt herstel stranden Coalitie CDA-VVD in Veere voortgezet streek A NESKO's vertolking van Bartók wekt bewondering Middelburgse grootwinkelbedrijven wel voorstander WOENSDAG 11 APRIL 1990 togelse jeugd loet balt in irnemuiden Radio's gestolen Üt auto's Verdeeld Jongetje gewond bij oversteken Grootser oollecte De collecte voor je Nederlandse Hartstichting jeeft in Westkapelle 2.489,50 Pgebracht. ïengel wedstrijd De Recreatief zaalvoetbal Middelburg uitgespeeld Stichting: Normen en waarden verliezen terrein Interkerkelijk Aantal gedaald Keukenbrand Middelburg Gevonden Bromfietsster gewond bij aanrijding kunst eer kritiek op zondagsopening IlIDDELBURG De Middel- se Centrale van Onderne mers in het midden- en kleinbe drijf (MCO) en de SGP/RPF/ jlPV-fractie hebben kritisch ge- leageerd op plannen van burge- lieester en wethouders van de teeuwse hoofdstad om ook dit aar de winkels toestemming te leven één zondag te openen. De Iring Walcheren van de Raad ioor het Filiaal en Grootwin kelbedrijf (FGB) is - gelet op het Succes van vorig jaar - een jroot voorstander van open stelling op zondag, burgemeester en wethouders tillen de winkels toestemming teven hun bedrijf te openen op ondag 16 december. Vorig jaar Liclde de (experimentele) open stelling tot verhitte discussies in Je gemeenteraad en de commis sievergadering. pe SGP/RPF/GPV-vertegen- Loordiger in de commissie eco nomische zaken, L. M. Luitwie- IrNEMUIDEN - De pupillen an Dl van de voetbalvereni- jing Arnemuiden spelen vrij- agmiddag tegen het D-team Jan het Engelse Ainsdaele Ju- Éors AFC uit Southport bij Banchester. leze Engelse spelertjes brengen Vn voetbalvakantieweekje Joor in Ellemeet. Zo speelden de Ingens reeds in Zierikzee en Jrabbendijke. Vandaag, woens- g, zijn ze te gast bij VCK Kou- Jekerke. Morgen is de tegen- Jander Mevo en ze sluiten de week af met een wedstrijd in Ar- Temuiden. loMBURG In de gemeente lomburg werd in de nacht van paandag op dinsdag uit twee jito's de radio gestolen. Eén au- stond geparkeerd op een par- jeerplaats in Domburg. De dief- lal werd gepleegd door het in- gkken van een ruitje. Van de au- werden ook nog een antenne een ruitenwisser vernield, pe andere auto stond op een rkeerterrein aan de Aagte- Jerkseweg in Oostkapelle. Ook Ier werd de radio gestolen door let intikken van een ruitje. Ier, verweet de FGB dinsdag avond tijdens een commissie vergadering geen oog te hebben voor een groot deel van de Zeeuwse bevolking, die de zon dag ziet als een rustdag. Het raadslid oefende kritiek uit op burgemeester mr C. G. J. Rutten die volgens hem zonder verdere discussie met de gemeenteraad vorigjaar besloot de winkels toe stemming te geven om één zon dag te openen. Luitwieler vond dat de winkels in Middelburg rond Sinterklaas en Kerstmis voldoende uren open zijn. Het CDA en de VVD zijn ver deeld over de openstelling op zondag. De PvdA-fractie heeft nog geen duidelijk standpunt geformuleerd, bleek uit de woor den van A. Coomans: „Onze fractie is niet direct enthousiast. We denken ook aan de belangen van het personeel. We staan niet te trappelen, maar we zijn ook niet pertinent tegen." VVD-frac- tievoorzitter J. C. van Dijk- Sturm verklaarde dat de ge meente slechts toestemming kan verlenen, maar geen ver plichting oplegt. „Je schept al leen een mogelijkheid; het is geen verplichting om open te zijn." Volgens de FGB is uit de reac ties van vorig jaar gebleken, toen de winkels voor het eerst sinds tientallen jaren open wa ren op zondag, dat de openstel ling op zondag aan een behoefte voldoet. Secretaris J. H. G. Kleij- ne„Het is zonder meer voor her haling vatbaar. Er was slechts één minpunt te constateren: er was geen parkeerplaats meer te vinden. Eigenlijk zou de par keergarage dit jaar ook open moeten zijn." MIDDELBURG De vierjarige R. van D. is maandagavond rond half zeven licht gewond geraakt bij een aanrijding in de Rent meesterlaan. Het jongetje rende zonder te kijken de straat op. Een auto bestuurd door de 22-ja- rige G. M. uit Kamperland kon de kleuter niet meer ontwijken. Het jongetje liep bij de aanrij ding een snee in zijn achterhoofd op. Na behandeling in het zie kenhuis kon hij weer naar huis. ««Él*"Hf JLA Leerlingen van de Middelburgse Klimopschool spelen een musical (foto Lex de Meester MIDDELBURG - De leerlingen van de Klimopschool in Middel burg treden zaterdag 28 april op voor een naar alle waarschijn lijkheid stampvolle Stads schouwburg. Voor de musical, waaraan alle 68 kinderen van de school meewerken, zijn na een week al 325 van de ruim 500 beschikbare plaatsen verkocht. „Ouders van geestelijk gehan dicapte kinderen willen ook wel eens laten zien wat hun zoon of dochter kan. Omdat daar niet vaak de mogelijkheid voor is, zijn veel van de toe schouwers daarom ook familie en kennissen", aldus J. Ver steeg, directeur van de Klimop school. „De hele school staat al maan den in het teken van de musical. Meteen na de grote vakantie zijn we begonnen met het schrijven van de teksten en de muziek", vertelt adjunct-directeur P. Lijnse, de schrijver van de musi cal. „In januari zijn we begonnen met het instuderen van de tien liedjes. Omdat er leerlingen van tussen de vijf en twintig jaar meedoen, zijn de teksten en de muziek aangepast aan het bele vingsniveau van de groepen. De jongsten zijn bijvoorbeeld 'bloemkinderen'. Zij zouden zich moeilijk iets voor kunnen stellen bij punkers, een andere groep die in het verhaal voorkomt. De ze worden daarom gespeeld door oudere kinderen." De muziek van de musical is m december op band gezet door de Middelburgse band Kick the Bucket, waarvan Lijnse deel uit maakt. Bij de uitvoering in de schouwburg zal de negenkoppi ge band de nummers live ten ge hore brengen. „Er worden veel verschillende muziekstijlen ge speeld. Het lied voor de punkers is bijvoorbeeld wat rauwere mu ziek. Maar er komt ook een mars, als legerbed voor soldaten in voor", aldus Lijnse. Het is de vierde keer dat de Kli mopschool dit één keer in de vijf jaar terugkerende evenement organiseert. „Het is dit keer al leen nog grootser opgezet dan de voorgaande keren", vertelt di recteur Versteeg. „Het decor, dat door een klas van de Delta College wordt gemaakt, is veel groter dan vijf jaar terug. Ook aan de kleding is heel veel werk besteed. Een groot gedeelte is zelf gemaakt en een ander deel hebben we geleend. Werkelijk de hele school werkt mee, tot de ad ministratie toe." Op de dag van de uitvoering wordt eerst nog een generale re petitie in de schouwburg gehou den. „Optreden op het grote po dium van de schouwburg is wel iets anders dan op school. Als er nu toch nog iets mis mocht gaan, zijn er begeleiders op het po dium die kunnen corrigeren", al dus Lijnse. Directeur Versteeg voegt daar aan toe dat alles in het werk is gesteld om de musi cal tot een succes te maken. „Het is een presentatie van de school naar buiten en die mag daarom ook wel wat kosten." ÏERNEUZEN - B en w van ïerneuzen kiezen in principe |oor een aanlandingspunt van Westerschelde Oeververbin ding pal westelijk van het slui- Jeneomplex. Ze denken met die tegemoet te kunnen ko- fren aan de wensen van de ande- grote gemeenten in Zeeland, jfethouder J. van Rooijen dins- „Het is van groot belang Bat we in deze provincie op één Ijn gaan zitten. Doen we dat liet, dan maken we ons na der- Jg jaar strijd voor een WOV joor minstens 130 jaar belache lijk." Je aanlanding van de WOV pal westelijk van Terneuzen is uit plieu-technisch oogpunt aan te jevelen. Maar de oostelijke aan- Jnding, ter hoogte van de uurtschap De Griete, scoort éter als het om de exploitatie kat. Maanden geleden sprak de Jeerderheid van de gemeente rad zich in principe uit voor de jostelijke aanlanding. Maar mét en w constateerden raadsle- jen van CDA, VVD, SGP en D66 Jnsdagavond in de raadscom missie voor milieu dat daaraan Jan wel erg veel voorwaarden loeten worden verbonden. En aarbij gaat het dan in de eerste pats om beperking van de pstelijke uitbreiding van Ter- pzen, ook wel omschreven als sprong over de Otheense Kreek'. Terneuzen kan eigenlijk pen andere dan die oostkant Over een paar jaar wordt er pgonnen met de bouw van zo'n PO woningen pal achter de zee- fjk tussen verpleeghuis Ter jchorre en het Schelpenhoekje, i en w vinden dat oostelijke tra- een goed alternatief voor het jeval de aanlanding westelijk jan Terneuzen niet haalbaar Blijkt. Mits terdege rekening jordt gehouden met de nieuwe |(v, oon)situatie) daar. jengelsportvereniging Westka pelle hield haar vierde wedtrijd Joor het clubkampioenschap bij jet Aardappeldal. De 54 deelne mers vingen 36 bovenmaatse en j?5 ondermaatse vissen. De uit- pg is als volgt: gfflioren: 1 F. Huissoon, 1084 cm; 2 van Doornik, 918; 3 H. Willeboors- e, 898; 41. Verburg, 790; 5 J. van Bel ten, 716; 6 F. de Hoop, 710; 7 J. Min- jerhoud, 875; 8 C. van de Vliet, 613; 9 Peene, 616; 10 A. Peene, 616. jeugd: 1 M. Verburg, 450; 2 K. Huis- Ton, 428. De volgend wedstrijd be- tnt zaterdag 14 april bij de Trom- jielweg in Westkapelle. Wethouder Van Rooijen: „Nu zitten we nog niet in de positie dat we keiharde eisen op tafel kunnen leggen. Maar wordt uit eindelijk gekozen voor de ooste lijke aanlanding dan zullen we onze wensen en keuzes zeker heel nadrukkelijk kenbaar ma ken. Onze plannen voor oostelij ke uitbreiding mogen niet in ge vaar komen. Dat brengen we dan als voorwaarde in." D66'er R. Arends voelde niks voor 'wisselgeld'. „We moeten geen varianten in het achter hoofd houden. Kiezen we voor dat tracé pal westelijk van Ter neuzen dan kiezen we daar voor. En dan niks geen oostelijk tracé meer." Arends was in ieder geval een vurig pleitbezorger van dat MIDDELBURG - De competitie 1989-'90 van het recreatief zaal voetbal in sporthal Voorborch in Middelburg zit erop. Zondag morgen zijn de laatste wedstrij den gespeeld. Aansluitend wer den de prijzen uitgereikt aan de hoogst geplaatste teams. Het team van D'Oude Schuur Hengelsport kreeg de sportivi- teitsprijs toegekend. De ploeg eindigde gelijk met Eilandboys. maar deze ploeg kreeg reeds een prijs voor het kampioenschap. Ook vorigjaar behaalde Eiland boys de titel. Geen enkele ploeg is het gelukt Eilandboys een wedstrijdpuntje af te snoepen. De kampioenen zegevierden alle tweeëntwintig wedstrijden. Brasil eindigde als tweede en Salawaku veroverde de derde plaats in de eindrangs- cikking. Voorzitter/competitie leider Bert Kraak reikte de prij zen uit. Op de laatste wedstrijddag be haalde de ploeg van Café Me neer Jansen een klinkende 8-0 overwinning op D'Oude Schuur Hengelsport. FC Dorst II ging met 4-1 onderuit tegen Salawa ku, Schoonen Elektro bleef met 2-1 de baas over Brasil en PZEM zette Dauwendaele met 3-2 op zij. De eindstand: 1 Eilandboys 22-44 (kampioen), 2 Brasil 22-36, 3 Salawa ku 22-35,4 Café Meneer Jansen 22-33, 5 PZEM 22-21, 6 Schoonen Elektro 22-20, 7 FC Dorst II 22-17, 8 Dauwen daele 22-16, 9 FC Dorst I 22-13, 10 D'Oude Schuur Hengelsport 22-13, 11 De Blauwe Bal 22-12. 12 Bijou Le derwaren 22-4. westelijke aanlandingspunt. Het biedt, naar zijn mening, vooral ook 'aan de andere kant' (in de Zak van Zuid-Beveland dus) meer voordelen dan de oostelijke aanlanding. Arends noemde in één adem met die westelijke aanlanding de aanleg van een tunnel onder het Kanaal Gent-Terneuzen. CDA'er P. Schoenmaker-Rotte, SGP'er G. Klaassen en WD'er K. van der Hoofd pleitten ook voor die tun nel. Klaassen vroeg zich overi gens bij herhaling af welke rol van betekenis Terneuzen nu ei genlijk kan spelen bij die hele besluitvorming. Van Rooijen moest hem een beetje gelijk ge ven. Terneuzen heeft op dit mo ment nog weinig in te brengen. Maar valt de keuze straks defini tief op een tracé westelijk of ten oosten van de stad, dan wordt al les anders. VLISSINGEN - Geen zieltjes winnen, maar kinderen ver trouwd maken met de bijbel. Zo omschrijven de bestuursleden het werk van de Stichting IKOS Vlissingen. Zij verzorgt het godsdienstonderwijs op de openbare basisscholen in Vlis singen en Souburg. De stichting bestaat deze maand tien jaar. De kerken geven al les op scho len sinds de invoering van de wet op het lager onderwijs. Artikel 26 verplicht openbare scholen kerken minimaal een verwarmd lokaal beschikbaar te stellen. De Stichting IKOS (interkerkelijk overleg schoolzaken) heeft in 1980 in Vlissingen de draad over genomen van de predikanten die tot dan toe het godsdienst onderwijs verzorgden. „De bijbel heeft de huidige sa menleving voor een groot deel bepaald. Het is goed kinderen van de inhoud kennis te laten nemen", zegt predikant G. Kalksma, voorzitter van IKOS Vlissingen. „Uit de bijbel wor den normen en waarden gefil treerd. We waken echter voor een moraliserende toon. Ook om de verstandhouding met de school goed te houden." Rooms-katholieken en gerefor meerden hebben in het verzuilde systeem altijd hun eigen school gehad. Hervormden kozen deels voor het protestant-christelijk onderwijs en deels voor open baar onderwijs vanwege de prin cipiële scheiding tussen kerk en staat. De overheid en niet de kerk moet voor de scholing zorg dragen. Tegen deze achtergrond is het geen wonder dat juist de hervormden het godsdienston derricht op openbare scholen op touw hebben gezet. Hun monopoliepositie zijn ze kwijt ten gunste van eén inter kerkelijke opzet (hervormd, ge reformeerd, doopsgezind, re monstrants, vrijzinnig her vormd en luthers). Alleen de ka tholieken doen niet mee. Kalks ma: „De katholieken gaan ervan uit dat gelovigen voor een school van de eigen signatuur kiezen. Godsdienstonderwijs op open bare scholen zien ze als het begin van het einde." In Vlissingen volgen circa 520 kinderen wekelijks een lesuur van het IKOS. Ouders kunnen ook kiezen voor niet-godsdien- stige levensbeschouwing: het humanistisch vormingsonder wijs (HVO). Beide vakken zijn niet verplicht. De kinderen kun nen aan dit geestelijk onderricht worden onttrokken. „Normen en waarden raken onderbelicht. Het IKOS zou in de toekomst sa men met het HVO als verbond van verliezers de strijd moeten aanbinden. Ondanks de ver schillende achtergrond hebben we elkaar nodig", aldus Kalks ma. Concrete stappen om tot sa menwerking te komen zijn nog niet gezet. Het aantal scholieren dat het godsdienstuur op de openbare school volgt, is de laatste jaren gedaald. Volgens Kalksma en penningmeester mevrouw P. Smallegange is dat niet te wijten aan de leegloop van de kerken. Zij zoeken de oorzaak in de ver grijzing en de toename van het islamitische leerlingental. „Tus sen kerkgang en ongeloof ligt een groot schemergebied. Deze ouders praten vaak niet met hun kinderen over hun laatste restje geloof. Ze kiezen echter wel voor een uurtje godsdienst", zegt me vrouw T. Weterings, didactisch begeleider van de godsdienstdo centen. DOMBURG - De gemeenteraad van Domburg besloot dinsdag 75.000 gulden uit de algemene reserve te halen om de stranden nog voor het seizoen te kunnen herstellen. De strandbeheerder, de Stichting Badplaatsbelan- gen Domburg, heeft de raad om een dergelijk bedrag gevraagd om nieuw zand aan te kunnen brengen op negen strandvak- ken. Wethouder A. Maljaars be loofde de raad dat hij zou probe ren achteraf nog subsidies in de wacht te slepen voor het strand- herstel. De raad was het met hem eens dat het herstel van de stormschade voor het seizoen zo urgent is dat Domburg niet op eventuele subsidies kan wach ten. Tijdens de raadsvergadering ontspon zich een langdurige dis cussie over de vraag of de toeris- tenmarkt weer terug moet naar de doorgaande route. De WD, het CDA met haar wethouder A. Maljaars en de Christelijke Groepering, drongen daar op aan. Ondernemers en markt kooplui zijn niet tevreden met de nieuwe lokatie. De markt zou er verlopen en zijn aantrekke lijkheid snel verliezen. De PvdA en burgemeester H. Hietkamp toonden zich frevente tegen standers van terugplaatsing van de markt naar de doorgaande route. Zij voorspelden ernstige verkeersproblemen. Hietkamp hield een principieel betoog, waarin hij de raadsleden erop wees dat twee jaar geleden gekozen is voor een dure herin richting van de kern met een bij behorende verkeerscirculatie. De uitgangspunten daarvan worden door verplaatsing van de markt weer teruggedraaid, meende hij. De burgemeester vond het beter te wachten met een beslissing tot de evaluatie van de verkeerscirculatie rond is en de parkeernota is versche nen. Een raadsmeerderheid wil de dit seizoen al maatregelen om de situatie te verbeteren en het college van b en w zal de komen de raadsvergadering daarom alsnog met een voorstel komen, waarin de consequenties van verplaatsing van de markt ver werkt zijn. MIDDELBURG - Een keuken brand in de Singelstraat in Mid delburg heeft in de nacht van maandag op dinsdag voor 15.000 gulden schade aangericht. Het getroffen huis, dat van de wo ningbouwvereniging is, liep voornamelijk roetschade op. Twee dochters van de eigenares van het huis werden gisternacht uit hun slaap gehaald door de rookontwikkeling in het huis. Toen ze beneden gingen kijken ontdekten ze de brand. De snel gewaarschuwde buurman slaag de erin de brand te blussen voor dat de brandweer ter plekke was. Uit een onderzoek van de brand weer blijkt dat het vuur op twee plaatsen is ontstaan. De oorzaak is nog niet bekend. De brand is daarom in behandeling bij de re cherche. Voorzitter Kalksma, penningmeester Smallegange en didactisch begeleider Weterings (vinr) houden zich bezig met godsdienstles op openbare scholen (foto Ruben Oreel) ZOUTELANDE - Bij de rijkspo litie groep Valkenisse in Zoute- iande zijn in de periode van 25 februari tot en met 1 april de vol gende gevonden voorwerpen af gegeven: sleutelhanger met 2 sleutels; gouden schakelarmband, inscriptie 'Jan'; kentekenplaat XT-48-FS; race/tour flets, Gazelle; herenfiets, groen; auto sleutel, Volvo; zilveren pinkring, slang; herenfiets, Supersport en een kleine, zwarte hond, reu. VEERE De collegevorming in Veere is rond. CDA en WD leve ren evenals de afgelopen vier jaar elk één wethouder. Het al ternatieve voorstel van de con fessionele combinatie SGP GPV/RPF om fractievoorzitter en wethouderskandidaat C. de Visser naar voren te schuiven in het dagelijks bestuur van Vee- re, kreeg onvoldoende steun van de andere partijen. CDA-in- formateur W. van Tatenhove heeft dit dinsdag meegedeeld. Hoewel het CDA bij de raadsver kiezingen van 21 maart één van zijn vijf zetels verloor, bleek al vrij snel dat de christen-demo craten op de oude voet verder wilden besturen met de WD. Volgens informateur Van Taten hove hebben de overige raads fracties het nieuwe eollege bij de laatste gespreksronde steun toe gezegd. Over de portefeuilles van de zit tende wethouders W. J. Sander- se (CDA) en A. T. J. Bax-Broec- kaert, die allebei terugkeren in het nieuwe college, wordt nog nader overleg gepleegd met bur gemeester A. H. den Boon en de fracties van PvdA, Groen Links, D66 en SGP/GPV/RPF. Volgens D66-nieuwkomer A. Pouwer is tijdens de onderhan deling 'vrij uitgebreid' gespro ken over een college van CDA en D66, dat bij de raadsverkiezin gen als grootste partij uit de bus kwam ten opzichte van PvA en Groen Links. „Maar je moet de realiteit voor ogen houden. Een coalitie CDA/VVD is het meest voor de hand liggend." Zij ervaart dat de negen docen tes vaak worden overvallen door de kinderen met grote levens vragen. „Leerlingen van christe lijke scholen kunnen elke dag bij hun leerkracht terecht met der gelijke vragen. Op de openbare school zijn kinderen vaak op dat ene uurtje aangewezen. Dood en opstanding zijn onderwerpen die zo tegen Pasen menig kin derhart in beroering brengen." MIDDELBURG - De 17-jarige P. van H. is maandagavond om streeks tien uur licht gewond geraakt toen ze met haar brom fiets tegen een geparkeerde au to in de Middelburgse Prins Hendrikstraat reed. Het meisje nam de bocht te ruim en klapte frontaal op de auto. Bij de botsing liep het meisje verwondingen aan de knieën op. Na behandeling in het zieken huis mocht ze weer naar huis. MIDDELBURG, CONCERTZAAL Het Nederlands Studenten Ka merorkest o.l.v. Daan Admiraal m.m.v. Rita Dams, mezzo-so praan. Werken van Prokofjeff, Bartók, Berio en De Falla. Het NESKO, altijd goed voor repertoire dat nét buiten de gebaande paden ligt, brengt dit jaar een pro gramma met twintigste- eeuwse klassieken. De eer ste symfonie van Prokofjefif mag gerust wat brutaal en ongegeneerd klinken, en dat. deed-ie ook in de handen van Daan Admiraal en zijn 'studenten'. Zonder een spoortje gereserveerdheid of gêne werd deze 'Klassie ke' symfonie over het voet licht gesmeten. Qua tech nisch raffinement was dit openingswerk wel het minst geslaagde program ma-onderdeel. Vooral de ho ge strijkers moeten in dit stuk onbarmhartig geëxpo seerd opereren. De ritmi sche beheersing was even wel zeer lovenswaardig, on danks de straffe tempi. Dat het NESKO niet voor een kleintje vervaard is, blijkt wel uit de keuze van Bartóks Muziek voor snaar instrumenten, slagwerk en celesta. Met bewondering hebben we geluisterd naar de geladen vertolking, die het NESKO van dit werk gaf. De spanningsopbouw in het eerste deel werd mooi gedo seerd. Het tweede deel stond in ritmisch opzicht als een huis. Het derde deel - met de prachtige paukenglissan- do's - werd opvallend sfeer vol gerealiseerd. Het uitbun dige slotdeel werd met veel flair en ritmische Schwung gespeeld. Door de wat ruige orkestklank werd het cere brale aspect van deze mu ziek wat onderbelicht, het 'volkse' element wat extra aangezet. Na de pauze klonken twee stukken, waarin de folklore een dominante rol speelt. Berio's Folk Songs zijn re gelrechte transcripties van volksliedjes uit verschillen de landen. Door de geraffi neerde orkestratie en de soms verrassende harmoni sche lichtval klinken deze liederen tegelijkertijd ver trouwd en nieuw. Rita Dams zong de solopar tij excellent en hartverover- end. Door een gekunde dose ring van het vibrato en waar I I II I I I INT nodig een beetje 'keligheid' wist ze deze liederen een overtuigende authenticiteit mee te geven. Ze wist haar stem - die ook in het mid- denregister glans en kern be zit - mooi tegen het orkest te profileren. Admiraal bracht de orkest partij transparant en dyna misch zeer verzorgd tot klin ken. Het publiek stak na de ze Berio het enthousiasme niet onder stoelen of banken. In 'El Amor Brujo' speelde het orkest zijn hoogste troe ven uit. Naast de ritmische beheersing, die de hele avond evident was, bespeur de men hier ook een subtiele orkestklank, bijvoorbeeld in de vervoerende Escena. De fraai gespeelde cello-solo van Bas van Hengel mag best even gememoreerd wor den. Bij de gepassioneerd ge speelde Rituele Vuurdans ging natuurlijk een golf van herkenning door de zaal. Die zaal was deze avond schandalig leeg! Was de re clamecampagne voor dit concert wellicht te spaar zaam opgezet of schrikten de 'moderne' componisten de potentiële concertgangers misschien af? De thuisblij vers hebben bepaald veel ge mist. Leen de Broekert

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 17