PZC Oud-Indiëgangers boden foto's school Supat aan SKW biedt tegenwicht aan het prestatie-onderwijs PAASDIS, PAASVIS. gemeente vlissingen r Voor 45,- krijgt u 2 CD's en een heleboel bekende Nederlanders over de vloer. streek UW VOORDEEL SLAGER 2,25 SCH0UWENAAR Hulster multifunctioneel centrum heeft meer geld nodig VZIGEUNER CARRÉ mededeling hinderwet wet geluidhinder 't Wordt steeds leuker bij V&D. d 16 Slagerij Nieuwenhuijse WOENSDAG 11 APRIL 1990 Zaalvoetbal in rayon Vlissingen MELISKERKE MIDDELBURG OOST-SOUBURG Wissenkerke droeg bij aan opknappen gebouwtje Vooral minderheidsgroepen moeten geactiveerd worden Te veel leren per 100 gram Bellamypark 16 - Vlissingen Vis is zo lekker. En zo plezierig in onze nieuwe, zuurstofarme verpakking. Lek- en reukvrij. Panklaar. Wat langer houdbaar Goed dus om in huis te hebben. Bijvoorbeeld voor de paasdis. Verse forel. 2 stuks rr cir\ Verse zalmmoten, 100 gram r\ aa Albert Heijn, Gildeweg 6, Vlissingen. bouwverordening Kennisgeving ontwerp-ver- gunning hinderwet Den Dullaert luidt de noodklok HULST - Wil de gemeente Hulst het multifunctionele cen trum Den Dullaert in stand hou den, dan moet er volgens be stuur en directie meer geld voor worden uitgetrokken, dient het personeel met anderhalve kracht te worden uitgebreid en moet voor het handhaven van het pakket aan culturele activi teiten in Hulst het beschikbare budget van 42.500 gulden aan zienlijk worden verruimd. Di recteur G. de Croock en be stuurslid R. J. Scheele van stichting Den Dullaert voerden dit dinsdag aan tijdens een persconferentie over de finan ciële problemen van de stich ting. „De tekorten voor het gemeen schapscentrum zijn in 1989 op gelopen tot ongeveer 100.000 gulden. Dat bedrag komt boven de 495.000 gulden die de gemeen te ons jaarlijks toekent. Voor de Zuidhal komt daar nog een te kort bij van 66.000 gulden. Dat valt voornamelijk te wijten aan hoge rentelasten. Het is duide- Geloofsbrieven De ge meenteraad van Mariekerke on derzoekt morgen, donderdag, in een openbare raadsvergadering de geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden. De bijeen komst, die wordt gehouden in het gemeentehuis, begint om 16.30 uur. Koffiebar Klaas Bos spreekt morgen, donderdag, in koffiebar Het Lichtbaken aan de Dam 6 over de betekenis van Pa sen. De koffiebar is open van 19.30 tot 23 uur. Zaterdag is de koffiebar 's middags open van 3 tot 17.30 uur en s' avonds van 19.30 tot 23 uur. Om 20.45 uur wordt er een film vertoond. Sjoelwedstrijd De Sou- burgse sjoelvereniging Schijf '83 nam met 21 leden deel aan een open toernooi in Ossendrecht, waaraan in totaal 132 mensen meededen. Vier leden verover den en beker. Dames B-klasse: 4 Sonja Provoost, 2627 punten; Dames D-klasse: 3 Annie van de Werf, 2286; Dames E-klasse: 1 Sijgie Toerse, 2220; Heren D- klasse: 3 Jo Houmes, 2513. lijk dat wij op deze weg niet ver der kunnen gaan. Wij zijn dan ook van mening dat het gemeen tebestuur met ideeën mbet ko men om deze tekorten weg te werken", benadrukte De Croock. De directeur verduidelijkte dat niet uitgegaan moet worden van een structureel tekort van een ton extra op de exploitatie van het gemeenschapshuis. ..Zo is het niet. Door het afscheid van directeur De Gucht. de werving van een nieuwe directeur en al lerhande zaken die met de wisse ling van de wacht te maken heb ben en een extra tegenslag om dat de omzetbelasting over de periode 1985 tot heden anders werd verrekend en we een nahef- fmg moesten ophoesten, zal het tekort in 1990 iets lager uitval len. Toch gaan we ervan uit dat er een structureel bedrag van pakweg 60.000 gulden bij moet." Volgens De Croock moet dit jaar ook een punt gezet worden ach ter het plegen van roofbouw op het Dullaertpersoneel. „De con ciërges draaien ontzettend veel overuren. Dat is ongezond. We vinden dan ook dat er een partti me administratieve karcht bij moet komen en een fulltime con ciërge." Of de gemeente Hulst zomaar meer middelen voor Den Dul laert beschikbaar stelt, valt te betwijfelen. Scheele: „We spre ken over een politieke keuze. Zegt het college zoek het maar uit binnen het beschikbare bud get, dan zullen we als stichting genoodzaakt zijn om de dienst verlening aan de burgers terug te schroeven. Dan gaat de deur voor sommige dagdelen op slot en zullen we intern een reorgani satie moeten doorvoeren. Dat is iets wat wij absoluut niet willen, omdat we dan de doelstelling van onze stichting ondergraven wordt." Ander alternatief om meer mid delen te krijgen is dat Den Dul laert voor culturele activiteiten daadwerkelijk de kosten voor het ingezette personeel in reke ning brengt. Dat gebeurt tot nu toe niet. „Als we dat zouden doen. raakt Hulst zowat al zijn culturele activiteiten kwijt en al les wat je kwijtraakt, krijg je nooit meer terug. Wij als Dul- laertbestuur willen ook voor het behoud van een stukje eigen cul tureel leven vechten. Alles moet niet direct naar Terneuzen of Antwerpen. Willen we echter Den Dullaert als multifunctio neel centrum veilig stellen en ons aanbod aan culturele activi teiten behouden, zal de politiek de gerezen problemen moeten onderkennen en zorgen dat er oplossingen worden aangedra gen." VLISSINGEN In de eerste klasse zaalvoetbal rayon Vlis singen verloor De Stoof van Concurrent J met 3-2. Door zelf met grote cijfers te winnen van Vlissingen (14-0) werden de re serves van Van Ruiten Fruit kampioen en promoveren deze samen met de kampioen van Middelburg, Rosario, naar de overgangsklasse. Ook de nummer drie op de rang lijst, VAW werd verslagen met 6-2 door de reserves van Schin kel Assurantie. PGV blijft goed presteren en wees TCV met 5-2 terug. Provincie Zeeland en Ga rage van Oorschot deelden de punten, 2-2. In het duel voor be houd van een plaats in de eerste klasse tussen PZEM-2 en Toma- 2 werden de energiemannen de grote winnaars met 9-1. Stand eerste klasse: 1 Van Ruiten Fruit-2 21-35.2 De Stoof 21-32,3 VAW 21-30, 4 Schinkel Assurantie-2 21-22, 5 Garage van Oorschot 21-22, 6 PGV 21-22, 7 TCV 21-21, 8 Provincie Zee land 21-17, 9 PZEM-2 21-16, 10 Con current J 21-13, 11 Toma-2 21-12, 12 Vlissingen 21-10. In de tweede klase is de kampioen nog niet bekend. FC Total en Wind- hoek-2 wonnen hun wedstrijd tegen respectievelijk VPS-1 en VAW-2 met 3-1 en 8-2. FC Total heeft nog een punt nodig. SSVW behaalde een gro te overwinning op Toma-3 met 12-2. Delphi-2 zegevierde over DW-1 met 7-2. Hoechst Boys had weinig moeite met BW-1 en won met 4-1. Stand tweede klasse: 1 FC Total 18- 33. 2 Windhoek-2 19-33,3 VPS 18-24,41 VAW-2 18-20,5 Westkapelle-2 18-20,61 Hoechst Boys 18-15, 7 Delphi-2 19-15 8 SSVW 18-14, 9 DVV 18-11. 10 BVV I 18-8, 11 Toma-3 18-7. In de derde klasse won kampioen I Van Boven Keukens ook de laatste wedstrijd met 7-2 van Mento. De Zeeuwse Ruiter zegevierde met 4 3 over TCV-2. Vanuus en Houtepen streden om de derde plaats en Van uus won met 2-1. BVV-2 had geen moeite met VPS-2, 5-1. Stand derde klasse: 1 Van Boven I Keukens 18-34, 2 RCS 18-29, 3 Van-1 uus 18-23, 4 Houtepen 18-19, 5 Schin kel Assurantie-3 17-17, 6 BW-2 17-17, 7 De Zeeuwse Ruiter 17-13, 8 TCV-21 18-11, 9 Mento 17-9, 10 VPS-2 18-6. In de vierde klasse behaalde CGP I een 6-2 zege op Uiterton. PZEM-3 nestelde zich op de derde plaats door winst op DW-2. Stand vierde klasse: 1 Westkapelle-3 I 19-29, 2 Pechiney 18-24, 3 PZEM-3 18- 22. 4 VAW-3 19-22, 5 Uiterton 19-21,1 CGP 19-20, 7 Van Boven Keukens-2 19-20, 8 Vanuus-2 19-13, 9 PZEM-419- 12, 10 DW-2 20-12, 11 Roovers Sport-2 19-11. Programma, vyoensdag, sporthal De I Belt, 18.30 uur: VAW-1-Provincie Zeeland; 19.10 uur: Garage van Oor- schot-PZEM-2; 19.50 uur: Toma-2- Vlissingen; 20.30 uur: van Ruiten Fruit-2-PGV21.10 uur: TCV-l-Con- current J; 21.50 uur: Schinkel As- surantie-2-De Stoof; donderdag, 18.30 uur: Westkapelle-2-Windhoek- 2; 19.10 uur: VAW-2-Toma-3; 19.501 uur: SSVW-BW-1; 20.30 uur: Hoechst Boys-VPS-1; 21.10 uur: PC Total-DVV-1; 21.50 uur: PZEM-3-Pe- chiney. Oud-Indiëgangers boden de foto's van het schooltje in Supat aan aan burgemeester P. Wisse (geheel rechts) van Wissenkerke 1foto Willem Mieras) WISSENKERKE - Een groep Oud-Indiëgangers bood het ge meentebestuur van Wissenker ke dinsdagmorgen een lijst met twee foto's aan. De plaatjes to nen een schooltje op Zuid-Su- matra, waarvoor burgemeester en wethouders de helft van de post ontwikkelingshulp hebben bestemd. De Oud-Indiëgangers van het bataljon 53RI verbleven aan het einde van de jaren veertig in de kampong Supat op dit Indonesi sche eiland. Dertig jaar later gin gen de eerste Oud-Indiëgangers terug naar de gemeenschap. Wethouder J. H. Uijl van Wissen kerke, die zelf ook zijn dienst plicht in de voomalige Neder landse kolonie vervulde, be zocht Zuid-Sumatra anderhalf jaar geleden. Wat hem en de an dere leden van het vroegere ba taljon opviel, was dat het school tje van de kampong er nog net zo bijstond als vroeger. Het reisge zelschap stond meteen een ge deelte van het vakantie-budget af om het gebouwtje op te knap pen. Thuisgekomen vertelde de heer Uijl over het schooltje en de ge meenteraad van Wissenkerke besloot toen de helft van het ont wikkelingsgeld te besteden aan het verdere oplappen ervan. Als dank daarvoor boden de Oud- Indiëgangers gisteren de foto's aan. De ene is gemaakt in 1948. De andere maakten de bezoe kers toen ze eind vorig jaar naar Indonesië gingen om het ge meentegeld te overhandigen aan de plaatselijke bevolking. Inmiddels hadden de inwoners van kampong Supat het bedrag van vijfhonderd gulden, dat het reisgezelschap hen anderhalf jaar geleden gaf, besteed. Op de foto is te zien dat zelfs een in Ne derlandse ogen zo luttel bedrag al geholpen heeft. Met het Wis- senkerkse ontwikkelingsgeld daar bovenop, beschikt Supat straks over een schoolgebouw, dat weer aan de eisen van deze tijd voldoet. VLISSINGEN Het onderwijs sluit zich steeds meer van de maatschappij af. Examens ha len, dat staat voorop. De stich ting Sociaal Kultureel Werk (SKW) in Vlissingen probeert tegenwicht te bieden aan die ontwikkeling. Zij tracht ook kinderen uit minderheidsgroe pen en hun ouders meer bij de school te betrekken èn vraagt aandacht voor andere culturen. ,,'t Gaat moeizaam", zegt inte rim coördinator Fred Hanny van het SKW, „maar de eerste aanzetten zijn gegeven." Vijf scholen, vier in Vlissingen en één in Middelburg, werken sinds 1987 met het SKW samen. Zij doen dat in het kader van het on derwijsvoorrangsbeleid. On langs zijn de activiteiten op schrift gesteld en geëvalueerd. Het evaluatierapport bevat een waslijst van projecten. De veel zijdigheid van de Nederlandse maatschappij komt erin tot ui ting en het gebrek aan kennis over en weer. De Islam was voor veel docenten van de Vlissingse scholengemeenschap Schelde- mond een onbekend verschijn sel. Op eigen verzoek is daarover een bijeenkomst gehouden. School is voor Marokkaanse ou ders een ongrijpbaar instituut. Onder meer met theemiddagen in de openbare Jan Ligthart-ba- sisschool zijn enkele Marok kaanse moeders over de drem pel geholpen. De Islam-voorlichting, de bevor dering van de contacten tussen school en ouders en alle andere initiatieven zijn gericht op het wegwerken van achterstanden. Dat is het hoofddoel van het on derwijsvoorrangsbeleid. Etni sche minderheden, afkomstig uit een 'vreemde' samenleving, hebben een grote achterstand. Zij hebben veel aandacht gekre gen, maar zeker niet alle. „Wij houden ons in principe met alle leerlingen binnen een school bezig", vertelt Diana Demirbi- lek die binnen het SKW met dit project is belast. „Zo wordt ge probeerd kinderen te activeren, zodat ze los komen van de televi sie en lid worden van een sport- of muziekvereniging. Op de Korczakschool in Middelburg, een school voor speciaal onder wijs, is dat gelukt." De idee dat basisscholieren niet van de beeldbuis zijn weg te slaan, is overigens door het SKW-project enigszins op losse schroeven komen te staan. On derwijzers van de openbare Frans Naerebout-school hadden de indruk dat kinderen minder actief zijn. Zij vroegen het SKW de vrijetijdsbesteding van de scholieren te peilen. Het resul taat viel onverwacht positief uit. Buiten spelen kwam als belang rijkste activiteit uit de bus. Iets meer dan helft was lid van een club of vereniging. Binnenshuis scoorden televisie kijken en (voor)lezen erg hoog. Ondanks de positieve uitkom sten zet interim coördinator Fred Hanny van het SKW vraag tekens bij de weg die het onder wijs is ingeslagen. Het leren is naar zijn mening te veel voorop komen te staan. Scholieren en leerkrachten komen te weinig toe een expressievakken. Ook maatschappijleer hangt er, vol gens hem, een beetje bij en wordt als excuus gebruikt om maatschappelijke vraagstuk ken buiten andere lessen te hou den. Onderwerpen als de multi culturele samenleving en de 1990-maatregel waardoor meis jes zich meer op de arbeids markt moeten begeven, kunnen alleen bij maatschappijleer aan bod komen. Toch is Fred Hanny niet onte vreden. „De samenwerking tus sen het onderwijs en het wel zijnswerk is versterkt", ver klaart hij. „Vrijetijdsbesteding en creativiteit krijgen meer aan dacht. Het SKW heeft een les senpakket gemaakt over de 1990-maatregel. Dat is aangesla gen." Het onderwijsvoorrangsproject loopt af. Fred Hanny en Diana Demirbilek verwachten dat het wordt voortgezet. Zij hopen op uitbreiding. „Vijftien uur per week is weinig", meldt Diana Demirbilek. „Veel groeperingen vragen nog voorrang: etnische minderheden, meisjes en leerlin gen in het speciaal onderwijs." 2 Kilo gehakt half-om-half 10,00 1 Kilo magere varkenslappen 7,90 1 Kilo gekruide kalkoenroliade 8,90 1 Kilo magere varkensrollade 8,90 1 Kilo paarderosbief 11,90 1 Kilo kipgehakt 7,90 1 Kilo magere runderlappen 12,90 1 Kilo magere hamlappen 9,90 Kipschnitzels (groot 140 gram) p.st1,65 Deze aanbiedingen gelden voor 11, 12 en 13 april. Tel. 01184-63091, Kanaalstraat 74, Oost-Souburg. SPECIAL Aanbiedingen zijn geldig van donderdag 12 t/m zaterdag 14 april. stadhuisplein 2 4382 LG vlissingen tel. 01184-87000 zie voor gemeentelijke informatieI ook 'in den blauw geruiten kiel' in 'de vlissinger' van vandaag. Burgemeester en wethouders van Vlissingen brengen ter openbare ken nis: A) dat de gemeenteraad in zijn verga dering van 21 december 1989 besloten heeft tot wijziging van de gemeentelij ke bouwverordening, overeenkomstig de 23e aanvulling van de modelbouw verordening; B) dat de gemeenteraad in zijn verga dering van 21 december 1989 besloten heeft tot intrekking van de bij besluit d.d. 21-3-1975 vastgestelde bouwver ordening logiesgebouwen en alle daarop betrekking hebbende wijzigin gen; C) dat de gemeenteraad in zijn verga dering van 1 februari 1990 besloten heeft tot wijziging van de gemeentelij ke bouwverordening, overeenkomstig de 24e wijziging van de modelbouw verordening; D) dat de hiervoor onder A tot en met C genoemde besluiten door het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn goedgekeurd op 27 maart 1990, onder nr. 330/418/64/131. E) dat de goedgekeurde raadsbeslui ten, alsmede het besluit van het colle ge van Gedeputeerde Staten van Zee land voor een ieder gedurende drie maanden ter inzage wordt gelegd bij het stafbureau voorlichting en in spraak. F) de gewijzigde verordeningen in werking treden op de 1e dag na die waarop deze afkondiging heeft plaats gevonden. G) dat de onder B) genoemde bouw verordening logiesgebouwen komt te vervallen op de 1e dag na die waarop deze afkondiging heeft plaatsgevon den. Vlissingen, 11 april 1990 J. C. Th. van der Doef, burgemeester J. M. A. van Nassau, secretaris De burgemeester van Vlissingen maakt ingevolge artikel 74 van de wet geluidhinder bekend, dat de gemeen teraad in zijn vergadering van 29 maart 1990 heeft verklaard te ver wachten dat de hieronder vermelde wegen gedurende een periode van 10 jaar na datum van het besluit een et maalintensiteit van minder dan 2450 motorvoertuigen zullen hebben: Bou levard Bankert, Kenau Hasselaarstraat ten noorden van de Trompweg en de Trompweg. Vlissingen, 11 april 1990 J. C. Th. van der Doef, burgemeester Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken ingevolge het be paalde in de wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend dat zij voorne mens zijn aan fa. De Muynck te Vlissin-1 gen vergunning ingevolge de hinder wet te verlenen voor het uitbreiden en wijzigen van een garage annex afle- verstation voor motorbrandstoffen door het bijplaatsen van een 8.000 li- ter-tank voor super-loodvrij (onder gronds), op het perceel plaatselijk be kend Paul Krugerstraat 237 te Vlissin gen. Vanaf heden ligt de ontwerp-beschik-1 king met de aanvraag en de daarop be-1 trekking hebbende bescheiden ter in zage op de afdeling milieuzaken van I de dienst volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieu en wel op werkda gen - behalve zaterdagen - van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 15.00 uur, tot het einde van de termijn waarbin nen beroep kan worden ingesteld te gen de beschikking op de aanvraag. Genoemde stukken liggen eveneens ter inzage buiten de werkuren van 12 april tot en met 25 april 1990 op woensdagen van 17.15 tot 20.15 uur bij het stafbureau voorlichting en in spraak. In verband met de bereikbaarheid van de stukken verzoeken wij u indien u de stukken tijdens de avonduren in wilt zien vooraf contact op te nemen met de afdeling milieuzaken (tel. 01184- 87204). Voor een eventuele toelichting op de stukken kunt zich onder kantooruren eveneens wenden tot deze afdeling. De aanvrager, de betrokken adviseurs en een ieder die aantoont niet in staat te zijn geweest bezwaren in te brengen naar aanleiding van de aanvraag, kun nen tegen de ontwerp-beschikking schriftelijke, gemotiveerde bezwaren inbrengen bij hun college van 12toten met 25 april 1990. De persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient, wor den indien daarom wordt verzocht niet bekendgemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift worden inge diend. Zij vestigen er de aandacht op dat de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die geen gebruik hebben ge maakt van een of meer van de ge noemde mogelijkheden tot het indie nen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijze niet in staat te zijn geweest, later beroep kunnen instellen bij de kroon tegen de beschikking op de aanvraag. Vlissingen, 11" april 1990. J. C. Th. van der Doef, burgemeester J. M. A. van Nassau, secretaris Nederland, daar zit muziek in. We hebben nu een honderdtal CD's van vaderlandse bodem in de aanbieding. Bijvoorbeeld BZN, Berdien Stenberg, Rob de Nijs, Dutch Swing College Band, Willy Alberti, Blue Diamonds, Havenzangers, Gerard Joling, Wim Sonneveld, Herman van Veen, Tonny Eyk, Herman Finkers, Flairck, Het Goede Doel, Boudewijn de Groot, Klein Orkest, Mastreechter Staar, Laurens van Rooyen, Piet Souer, Frans Halsema, Marinierskapel, noem maar op. U betaalt nu slechts 45,- voor twee CD's of 24,95 per stuk. Bovendien hebben we nog iets moois voor u in petto: een speciale premie-CD. Dit is een verzamel- CD met 16 bekende Nederlandse artiesten zoals: Lois Lane, René Froger, The Nits, De Dijk, Tol en Tol, BZN, Maarten Peters en vele anderen. U betaalt hiervoor slechts l» Aanbiedingen geldig t/m zaterdag 21 april of zolang de voorraad strekt. T 1 Bij aankoop van 29,95 (van Nederlandse artiesten).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 16