PZC Graauw overeind in lastige uitwedstrijd Stuttgart ontslaat trainer Arie Haan Eerste punt voorj dames van Hoek Competities damestennis sport sport Toerclub Aardenburg pakt draad weer op Anatoli Karpov wint negende partij en tweekamp Molenhoek de sterkste 16 Zettenverloop DINSDAG 27 MAART 1990 Spaans Misgreep Leerzaam 2. k k k m ÉL Afdelingsvoetbal op tv Slecht Braakman Cadzand De Jonge kampioen, Heyens naar NK Vierde plaats voor Swartelee Jan Timman roemloos ten onder KUALA LUMPUR (ANP) - Om negen minuten voor tien plaat selijke tijd kwam gisteren in Kuala Lumpur een definitief einde aan de droom van Jan Timman. Hij zette zijn klok stil en drukte Anatoli Karpov de hand. De tweekamp was voor bij. Karpov behaalde in de ne gende partij zijn vierde over winning. Timman gaf na 56 zet ten op. Moegestreden, ontgoo cheld. Andermaal had hij een prachtige stelling door een fou tieve taxatie om zeep geholpen. De eindcijfers (2 1/2-6 1/2) zijn vernietigend voor Timman, de nummer drie van de wereld. De score is flatteus voor Karpov, de nummer twee van de wereld. „Karpov heeft niet van mij ge wonnen", stelde Timman na af loop vast. „Ik heb mezelf versla gen." De droom op het uitdager schap van wereldkampioen Kasparov ging voor drie jaar de kast in. „Natuurlijk probeer ik het in de volgende cyclus weer. Als de stijgende lijn zich door trekt, ben ik over driejaar de uit dager." Met zijn nederlaag verspeelde Timman veel. Twintig Elo-pun- ten, een kleine drie miljoen gul den. Dat zat hem minder dwars dan het sportieve fiasco. „Ik heb vrij ongelukkig verloren. Er zijn in de hele match momenten aan te wijzen waar het mij gewoon heeft tegengezeten. Ik heb Kar pov een paar keer overspeeld, maar door een onfortuinlijke fi nesse niet kunnen winnen." De negende partij was daarvan wederom een interessant voor beeld. In Timmans vijfde partij met wit kwam voor de vierde keer het Spaans op het bord. De secondanten van Karpov had den een nieuwe variant uitge werkt, 17. f5. De Amsterdammer repliceerde met het kromme Pfl. Een zet die bij alle volgers grote vraagtekens opriep en waarvan niemand de pointe begreep. In feite was het een diep uitgedach te strategische manoeuvre, waarin wit zwart dreigde te over spelen. Karpov vond achter het bord de beste zetten, pikte een pionnetje mee. maar was niet bij machte de witte aanvalsgolf af te remmen. Dat deed Timman zelf wel. „Na mijn 38e zet stond ik in hogere zin gewonnen. Met de loperma noeuvre op zet 39 en 40 verloor ik twee tempo's. Als ik direct op e5 had geslagen, was het uit ge weest voor zwart", was zijn over tuiging. Karpov ging er niet op in. Hij weigerde na afloop ook de stelling na 38 zetten te analyse ren en zette alleen de stand na de veertigste zet op het bord. Daar in stond Timman'geenszins ver loren, maar lag het initiatief wel bij zwart. „Na de tijdcontrole kwam ik opeens tot de ontdek king, dat de stelling bijzonder gevaarlijk was voor wit." De Amsterdamse sportman van het jaar ging bewust de remise varianten uit de weg. „Op een paar momenten kon ik remise maken. Maar daar had ik gezien de stand in de tweekamp niet veel trek in." De verliezende zet was zijn 46e Lf7. „Dat was een af schuwelijke misgreep. Maar het was toen al mis met mijn con centratie." Na die misser had Karpov geen hamer en sikkel meer nodig om het volle punt te bemachtigen en de finale van het kandidatentoernooi te beëindigen. Een verklaring had Timman er niet voor. „Spanning? Mis schien. Dit was een heel leerza me ervaring. Ik zal deze twee kamp thuis grondig analyseren. Ik heb niet het gevoel dat ik bij zonder slecht gespeeld heb. Niet slechter in ieder geval dan Kar pov. Maar er mankeerde toch iets aan." Over zijn secondanten was hij in Kuala Lumpur niet tevreden. Het verlies in de tweede zitting van de vierde partij weet hij indi rect aan zijn helpers Sax en An- dersson. „Achteraf bleek dat de Russen alle mogelijke wendin gen twintig zetten diep geanaly seerd hadden. Daaraan waren mijn helpers niet toegekomen. Ik maak mezelf het verwijt dat ik het zelf had moeten doen." Karpov, die met zijn overwin ning een kwart miljoen gulden verdiende tegenover Timman anderhalve ton, wilde zich niet uitlaten over zijn kansen tegen Kasparov. „Ik zal proberen tijd te vinden om me bijzonder gron dig voor te bereiden", zei hij di- plomatiek. Die tweekamp be gint 7 oktober in New York om na de helft (twaalf duels) te ver huizen naar Lyon. Het wordt de vijfde tweekamp tussen de twee K's, die al 131 partijen elkaar in de ogen konden kijken. Jan Timman (rechts) en Anatoli Karpov wisselen gegevens uit tijdens de negende en laatste partij van de tweekamp (foto AP) Negende partij Wit: Timman, zwart Karpov Spaanse Partij 1. e4 e5 2. Pf3 Pc6 3. Lb5 a6 4. La4 Pf6 5.0-0 Le7 6. Tel b5 7. Lb3 d6 8. c3 0-0 9. h3 Lb7 10. d4 Te8 U.Pbd2 Lf8 12. a4 h6 12...Dd7 niet tot het gewenste re sultaat. 13. Lc2 exd4 14. cxd4 Pb4 15. Lbl c5 In de le en 5e partij ging Karpov met 15...bxa4 verder. De thans ontstane positie is uit de match Kasparov- Karpov, 1986, be kend en is door de wereldkam pioen in het matchboek diep gaand geanalyseerd. 16. d5 Pd7 17. Ta3 f5 18. Tae3 f4! Met 18...fxe4 kon zwart op pion winst spelen. Commentator Pi ket gaf een aantal fantastische varianten, die evenwel verre van overtuigend waren. Met zijn op mars sluit zwart de positie af en verkrijgt daarmee een duidelijk positioneel overwicht. 19. T3e2 Pe5 20. Pfl Na 20. Pxe5 dxe5 21. Pf3 Ld6 staat zwart uitstekend, maar nu wordt de witte koningsvleugel ernstig zwak. UJ i JL 1 A A A I g Wit: Kgl, Tel, Tg2, Lel, Lg6, Pg4, b2, d5, f3, f4. Zwart: Kg8, Ta8. Te8. Lb3, Lf8, Pb4, a4, a5, c4, e5, g7. h6. TERNEUZEN - Graauw won met 1-0 de lastige uitwedstrijd tegen Kwadendamme in de tweede klas van het afdelings voetbal. Van de concurrentie blijft RIA goed volgen na de 3-1 winst tegen Renesse. De West- Zeeuws-Vlaamse derby tussen Sluis en Schoondijke eindigde in een doelpuntloos gelijkspel (0-0). SDO was kansloos (4-1) tegen Noormannen, terwijl Hulsterloo een verdienstelijk punt (1-1) haalde tegen Volharding. Spui deed in het zaterdagvoet- bal weer eens van zich spreken met een knappe 2-1 overwinning tegen Hoedekenskerke. Kwadendamme-Graauw 0-1: De Zeeuws-Vlamingen speelden een bekeken wedstrijd. De te genaanvallen waren gevaarlijk. Toch moest Graauw tot na de rust wachten, eer Eric Mahu de score opende (0-1). In de tweede helft kon de thuisclub geen vuist meer maken, ook al omdat Kwa dendamme na het wegzenden van Hans Huygen met tien man verder moest. RIA-Renesse 3-1: Een regelmati ge overwinning. Uit het over wicht van RIA scoorde Philip Heijens na een half uur 1-0, maar Renesse kwam goed terug via een doelpunt van Wilco Hooger- huis (1-1). In de tweede helft na men de Westdorpenaren meer afstand (3-1, tevens eindstand) via treffers van Anton Dik en Jean-Pierre van Dorsselaer. Sluis-Schoondijke 0-0: Een rom melige wedstrijd, dus weinig goed voetbal. Beide ploegen slaagden er nauwelijks in om kansen te creëren. Daarmee is de bloedeloze 0-0 verklaard. Volharding-Hulsterloo 1-1: De wind speelde een voorname rol. Tien minuten na rust zette Wil- fried van den Dries Volharding op een 1-0 voorsprong. Nog geen vijf minuten werd de stand gelijk (1-1) getrokken door Jurgen de Decker. Daarbij bleef het. Noormannen-SDO 4-1: Het be gon goed voor SDO. Een eigen doelpunt van Noormannen bracht SDO op een 1-0 voor sprong. Maar daarna nam Noor mannen het initiatief en dat le verde meteen een doelpunt op I I I I I I I I ITT AARDENBURG - Vandaag, dinsdag, start de toerclub Aar denburg de activiteiten van dit jaar. De toerfietsers van de club beginnen weer met de trai- ningsritten, die twee maal per week (naast de dinsdag is dat op donderdag) worden gehouden. Er wordt telkens om 19.00 uur vertrokken vanaf gasthof De Jonge Leeuw in Aardenburg. Ook geeft de tc Aardenburg dit jaar weer de gelegenheid aan de recreatierijders om wekelijks een tocht te maken. Het is al weer het negende seizoen dat de ze tochten op de kalender prij ken. En volgens Albert Galle van de tc Aardenburg bestaat er nog steeds een goede belangstel ling voor deze tochten. „Toen we in 1982 met deze tochten begon nen hebben we ons als bestuur wel eens afgevraagd of daar vol doende animo voor zou zijn. Nou, we hebben inmiddels toch een vaste kern van vierentwintig dames en heren, die aan deze tochten deelnemen. Gemiddeld hebben we toch vijftien-zestien fietsers", aldus Galle. Deelnemers hoeven geen lid te zijn van de vereniging. „Nee hoor, iedereen, dit dat wil kan deelnemen. Bij deze tochten is vooral de opvang en begeleiding erg belangrijk. Daaraan hebben we steeds veel aandacht ge schonken. Daarom voeren we de afstand naar gelang het seizoen vordert, ook steeds verder op. We beginnen met een afstand van ongeveer twaalf kilometer; tegen het einde van het seizoen wordt dat dan opgevoerd tot ruim dertig kilometer", stelt Al- bert Galle. De gemiddelde snel heid tijdens deze tochten voor de recreatieve fietsers ligt zo ongeveer op achttien kilometer per uur. Er wordt iedere donder dag gestart om 19.00 uur; ver trekplaats gasthof De Jonge Leeuw in Aardenburg. 20...Pxf3t 21. gxf3 Dh4 22. Ph2 Te5 23. Dd2 Dxh3 Hier nam Karpov veel tijd voor. Hij zal zich hebben gerealiseerd dat zijn aanval na 23...Tg5t 24. Pg4 h5 25. Dxf4 Le7 26. Dh2 of na 23.„g5 24. Kg2 Lc8 25. Pg4 h5 26. Thl! niet doorslaat. 24. Dxf4 bxa4 25. Dg4 Dxg4t 26. Pxg4 Tee8 27. f4 a5 28. f3 La6 29. Tg2 Kf7 30. Tdl Lc4 31. Pe3 Lb3 32. Tel c4 33. e5 dxe5 34. Lg6l Kg8 35. Pg4! Timman vecht in elk geval zo hard mogelijk terug. In tijdnood is een dergelijke positie uiterst moeilijk te behandelen, maar Karpov houdt het hoofd erbij. Wie heeft hem ooit wezenlijk in paniek gezien? 35...Pd3! Het enige antwoord. Na 35...Pxd5 36. Lxe8 Txe8 37. Txe5 is wit in het voordeel. 36. Pxh6+ gxh6 37. Lxd3t Kh8 38. Lg6 Ted8 Karpov gebruikt zijn laatste mi nuten met zorg en laat zich niet verleiden tot tussenzetten als 38...Lc5t of 38...Lb4. 39. Ld2 Dit pakt verkeerd uit. Wit had 39. fxe5 Txd5 40. f4 moeten pro beren. 39...Lb4 40. Lc3 Lxc3 41. bxc3 De kruitdamp is opgetrokken en de spelers hadden weer tijd om de balans op te maken. De stel ling lijkt niet slecht voor wit, want zowel 41...exf4 42. Te7! als 41...Txd5 42. Le4! ziet er goed voor hem uit. Karpov dacht lan ge tijd na. 41...a3! Zeer juist. Nu is Tel gebonden aan de onderste rij. Met 42. Txe5 a2 43. Te7 alDf 44. Kh2 Dfl! komt wit te laat. 42. fxe5 Txd5 43. e6 Tdl Als de torens verdwijnen zijn de zwarte vrijpionnen onhoudbaar. 44. Txdl Lxdl 45. e7 Ook 45. Ta2 Lxf3 46. Txa3 Kg7 is op de duur onvoldoende. 45...La4 46. Lf7 van Peter Hendrikse. Nog voor rust scoorde Arnoud Huijbregt- se 2-1 in het voordeel van de thuisclub. Na een grove verdedi- gingsfout bij SDO werd het zells 3-1. Na rust probeerde SDO wel aan te dringen, maar Henk Wie- lemaker nam alle twijfels (4-1) weg. Hoedekenskerke-Spui 1-2: De Zeeuws-Vlamingen kwamen pal voor rust niet onfortuinlijk op 1- 0, toen De Munck van Hoede kenskerke in eigen doel kopte. Via een door Karei Gans benut te strafschop liep Spui uit naar een 2-0 voorsprong. Johan Beu lens bracht de spanning (1-2) te rug, maar verder liet de formatie van Mare de Feijter het niet meer komen. DINSDAG 10.00-12.00 EURO: IJshockey: wed strijd van de week. 12.00-13.00 EURO: International Mo torsport. 13.00-14.00 EURO: Boksen: Leo- nard-Benitaz. 14.00-15.00 EURO: Motorsport: GP vanuit Japan. 15.00-17.00 EURO: Snooker: EK open, finale. 15.40-15.55 BBC 2: Under Sail: zeil- magazine. 17.00-18.30 EURO: College Basket ball. 17.40-18.04 Ned 1: Sport op I. 18.30-19.00 EURO: Goals: de mooiste doelpunten uit de Spaanse voetbal competitie. 19.00-20.00 EURO: What a Week 20.00-21.00 EURO: Wheels: wielren nen uit Harelbeke. 20.00-00.15 Super: Ultra Sport: met o.a. WK gewichtheffen voor vrouwen. 20.10-22.10 Did 2: Duits Bekervoet bal: Werder 'Bremen-Eintracht Braunschweig, halve finale (live). 20.25-21.03 Ned 3: Sport Studio. 21.00-22.00 TV 5: Sport. 21.00-22.00 EURO: Autosport: For mule I autoraces in Brazilië. 21.30-22.00 BBC 1: A question of Sport: quiz. 22.00-23.00 EURO: Worstelen. 22.45-22.55 BRT 1: Sport extra: wiel rennen (Driedaagse van De Panne, eerste rit). 23.00-01.00 EURO: Basketball: Euro pacup. 01.00-02.00 EURO: Biljart: EK drie banden, halve finale. 01.05-01.35 BBC 1: Cricket: Enge- land-Westindië. 'mm Arie Haan (links) tijdens een training van VfB Stuttgart. Midden Gaudinho, rechts Fritz Walter foto EPA BONN (GPD) - Arie Haan is gisteren op staande voet ont slagen als trainer van de Westduitse Bundesligaclub VfB Stuttgart. Het bestuur noemde deze stap noodzake lijk om nog een kans op een UEFA-Cupplaats te behou den. Stuttgart staat op de vijfde plaats. Haan, in 1987 overgekomen van Ander- lecht en tot juni 1991 onder contract bij Stuttgart, krijgt een afkoopsom van 5,5 ton. De stoel van Haan wankelde al weken na de teleurstellen de resultaten van zijn club. Maar nadat het dit weekeinde tot een in de kranten uitge vochten ruzie met de machti ge voorzitter Gerhard Mayer- Vorfelder was gekomen en Stuttgart de eerste thuisne derlaag van het seizoen leed, gaf vrijwel niemand meer een cent voor de kansen van de oud-international. Haan had de bui al zien han gen. Zondag sloeg hij terug, nadat Mayer-Vorfelder, die behalve clubvoorzitter ook minister voor cultuur in de deelstaat Baden-Wurttem- berg is, de instelling van spe lers en trainer had bekriti seerd. Naar aanleiding van de nederlaag een week geleden tegen Bayer Uerdingen schreef Mayer-Vorfelder in het clubblad.' „Ik ben niet be reid het gebrek aan invallen en het aan werkweigering grenzende gedrag van enkele spelers langer te accepteren." Haan, die op dit moment zes eerste-elftalspelers in de zie kenboeg heeft: „Daar moest ik mij tegen weren, want ik vind het slecht indien zulke dingen uit de eigen kring ko men". Volgens de trainer had den sommige spelers ondanks blessures willen spelen. Ver der verweet hij zijn baas dat deze de wedstrijd tegen Uer dingen niet eens had gezien en ook zaterdag tegen Kai- serslautern schitterde door afwezigheid, omdat hij in de DDR de international Sam- mer wilde kopen. Ook nam Haan het Mayer-Vorfelder kwalijk dat deze zich met zijn kritiek niet direct naar trainer en spelers had gewend. „Je moet er voor de club zijn. Maar de voorzitter heeft de laatste maanden, afgezien van een 'Gruss Gott' en 'Hoe gaat het?', geen woord met mij gewisseld." Haan: „Je kunt alleen goed werken als het arbeidskli maat klopt. Ik ben bij veel clubs geweest, maar zaken zo als deze komen alleen bij Stuttgart voor. Het erge is dat zo'n affaire niet voor de eerste keer via de media wordt ge speeld." Hans vernietigende oordeel: „Als een appel aan de buitenkant een plek heeft, kun je die wegsnijden en is al les okay. Maar als een appel van binnen verrot is, is het ge vaarlijk, omdat je dat aan de buitenkant niet kunt zien." Nu verdwijnt ook de andere to ren van het bord en daarna is de witte loper machteloos. Het eindspel na 46. Ta2 Kg7 47. Txa3 Lc6 48. e8D Lxe8 49. Lxe8 Txe8 50. Txa5 Te3 51. Kg2 bood nog kansen op redding. 46...Tb8! 47. Te2 Tblt 48. Kf2 Tb2 49 Lxc4 Kg7 50. Kei Txe2t 51. Kxe2 h5 52. Lb3 Ld7 53. Ke3 Kf6 54. Kf4 Lc6 55. c4 Kxe7 56. c5 Le8 Tegen 57...Lf7 is niets meer te be ginnen. Wit geeft het op. Een zenuwslo pende strijd, waarin Karpov we derom de sterkste was. De ex- wereldkampioen heeft de twee kamp zeer overtuigend gewon nen, al kreeg men soms de in druk dat hij niet in topvorm was. Dat Timman de finale van het Kandidatentoernooi heeft ge haald was op zichzelf al een in drukwekkende prestatie. Hij treft het slecht dat er in de we reld nog twee spelers zijn van een geheel aparte klasse. TERNEUZEN - Terneuzen lijkt af te stevenen op de titel in de tweede klas van het Zeeuws- Vlaamse damesvoetbal. Het team pakt de nodige punten, terwijl de concurrentie regel matig wat steekjes laat vallen. Terneuzen schakelde zelf Hoek uit door met 1-0 te winnen. Bres- kens moest Wemeldinge een punt toe staan, terwijl Terneu- zense Boys het onderaanstaan- de Nieuwdorp met liefst 6-0 te rug naar huis stuurde. Spui heeft het erg moeilijk in de eerste klas. De vierpuntenwed strijd tegen Yerseke ging met 1-0 verloren waardoor een het er somber uitziet voor de Spuida- mes. In de derde klas was opval lend dat Hoek 2 voor het eerst een punt binnenhaalde en wel tegen HVV. Biervliet bleef met 5-0 de baas over Philippine. Ter neuzen 2 volgt de goede resulta ten van het eerste team en ver sloeg Koewacht met 4-0. Eerste klas. Yerseke-Spui 1-0: De bezoeksters speelden slechts met z'n tienen, maar waren in het veld toch sterker. Tien minu ten voor tijd sloeg echter het noodlot toe en kwam Yerseke op voorsprong. Een dit seizoen nau welijks scorend Spui kon hier niets meer tegenover stellen. Tweede klas B. Terneuzen- Hoek 1-0: In een gelijkopgaand duel hadden beide teams kan sen op de winst. De kleine kans jes werden voor rust echter niet verzilverd. In de tweede helft was het de attente Marcia Bos ten die na een vrije trap op de lat in wist te schieten. Terneuzense Boys-Nieuwdorp 6-0: De grote uitslag werd bij rust nog niet verwacht, want toen stonden de Terneuzense dames door een doelpunt van Wanda Zegers slechts met 1-0 voor. Na rust werd Nieuwdorp, dat een groot deel van de wed strijd slechts met tien dames speelde, overklast. Terneuzensl Boys ging ouderwets te keer e! zag Wanda Zeegers (4x) en lisj de Vogelaar scoren. Breskens-Wemeldinge 2-2: DJ thuisploeg speelde bepaald niei de sterkste wedstrijd van dit seil zoen. Op goed aangeven van Mal rina Notebaert wist MoniquJ Schouten Breskens weliswaaa op voorsprong te zetten, maal na rust viel Wemeldinge met da, harde wind in de rug sterk aanl Dit resulteerde in twee doelpunj ten voor de gasten. Breskenl gooide alles op de aanval en ir{ de laatste minuut werd Marljj van Horn binnen de zestien mei ter gevloerd. Anja Spierings bel nutte het buitenkansje en zorgl de alsnog voor de gelijkmaker. Derde klas B. Biervliet-Philipl pine 5-0: Voor rust ging de wedj strijd nog aardig gelijk op. Joyc! Buize miste voor Biervliet ee! penalty. Biervliet speelde zwak) maar kwam door Marcia varf Gend toch vlak voor rust o! voorsprong. Na de hervatting was de thuisclub veel agressiel ver en maakte door Nancy da Pree(2x), Judith de Paauw eij Miranda van Tiggelen de zaal| goed af. HVV-Hoek 2 0-0: Een leukel spannende wedstrijd tussen da beide jonge staartploegen. Aail beide kanten waren er kanseil genoeg, maar die bleven onbel nut. Voor Hoek betekende hetl een succes, dat het eerste punl in een competitiewedstrijd wenf binnengehaald. Koewacht-Terneuzen 2 0-4: Et| werd van beide kanten sterk g speeld, waarbij Terneuzen dd sterkste bleek. Koewacht mist) node een aantal geschorst! speelsters. Marcia Bosten (2x)| Ebrien de Burger uit een penaltjl en Franny de Lijser met een knap afstandsschot bezorgde! de bezoeksters de verdiend! winst. TERNEUZEN - Het tennisteam van De Leeuw was in poule C van de damescompetitie in het Racketcentrum in Terneuzen met 4-0 te sterk voor het team D'Hont. Elly Hamelink en Cor- rie Grob hadden weinig moeite met Ankie de Kraker en Carola Aarts: 11-4. De combinatie An neke Wisse en Christian de Leeuw moest tot het uiterste gaan om Lia Gelisse en Janny de Graauw met 10-9 te verslaan. In poule A was er een succesvol le week voor het team Veraart. Tweemaal werd de volle winst behaald. Zowel Doesburg als Tolhoek ging met 4-0 ten onder. De overige uitslagen: Poule B: Ever- ling-Van Driel 2-2. Poule C: Dees- Groot 1-3: De Leeuw-d'Hont 4-0. Pou le D: Strijd-Oostdijk 2-2. Alle finalisten in de verschillen de poules van de hoofdronden van de damestenniscompetitie in de Braakman zijn bekend. Pe tit Paris en Timmerman zijn de toch niet verwachte teams die de eindstrijd mogen uitvechten in poule E/F. Petit Paris schakel de Bondewel met 4-0 uit en Tim merman stuitte Runner-Up met dezelfde cijfers. In poule G/H zijn het De Keizer en Meppers die om de overwin ning mogen strijden. In de laag ste poule tenslotte is Volhouders favoriet in de finale tegen TVS II. De uitslagen: Poule C/D verliezers ronde: Verplanke-M en M's 2-2(16- 13); Aardenburg-ZVH 2-2(17-9). Poule E/F hoofdronde halve finale: Petit Paris-Bondewel 4-0; Timmerman- Runner-Up 4-0. Verliezersronde: Boskreek I-Ador I 2-2(18-16); Blon- deel-Boskreek II 2-2(16-15). Poule G H hoofdronde halve finale: De Kei- zer-Verhelst 4-0; Meppers-TVS I 4-0. verliezersronde: Boskreek III-De Visser 2-2(17-15); Roava-TC Ador 2- 2(18-14). Poule I/J hoofdronde halve finale: Volhouders-Stap voor Stap 4-0; TVS II-Nijsse 2-2(24-13). verlie zersronde: Denoek-ZVH II 4-0; Ko- lijn-Boskreek IV 2-2(15-14). Mieke de Wolf en Addie Veer man zorgden voor een goede prestatie in de 'damestennis competitie in de sporthal te Cad zand. Zij versloegen in poule B Riet Tonnaer en Betsie Leen houwers met 12-9. In de C-poule veel spanning en een 9-8 winst voor Maria Apers en Fransien Smit in de partij tegen Miriam van Waes en Hedy Bouman. De overige uitslagen: Poule D: Kooi Vermeulen/Rosemary Reijnders-Sa ri Jansen van Rosendaal/Marijke var Waterschoot 5-12; Marian Petersen) Trees Neuhaus-Lilian Heyens/Mad- dy Verduyn 9-7. Poule E: Claudmi Lingier/Klazien Minnaert-Truui Campfens/Loda van Herk 16-3; Marij ke Klaver/Petra Pieters-Christim Lietaer/Laura Standaert 6-11; Trudj van Wely/Gusta de Waard-R.D< Quaak/Greta van der Slikke 3-11 Poule F: Netty de Winter/Janny Ha melink-Greet van de Runstraat/Ka talina de Lijser 10-9; Elsie Polder man/Diane GijselTneke Vinke/Co( rie Jansen 15-1. KAATSHEUVEL - Het gebeurt niet zo dikwijls dat Zeeuwse bil jarters in een gewestelijke eind: strijd een hoofdrol spelen. In Kaatsheuvel, waar het geweste lijk kampioenschap vierde klas bandstoten werd gehouden, was het wél raak: Louis de Jonge van het district Schouwen-Duive- land werd er, na een overwin ning in de slotpartij op Florent Heyens (Zeeuwsch-Vlaanderen) kampioen. Maar omdat De Jonge een te hoog moyenne realiseerde om naar het Nederlands kampioen schap in deze spelsoort (van 27 t/m 29 april in Hengelo) te mo- gen, ging de nummer twee van deze gewestelijke titelstrijd. Dat is Florent Heyens van de biljart vereniging DOW uit Terneuzen. Voor De Jonge werd 10-1.83-14 genoteerd, Heyens vertrekt naar Hengelo met 10-1.47-12 in de ba gage. TERNEUZEN - Nieuweling Mi chel Swartelee uit Terneuzen is als vierde geëidnigd tijdens een wedstrijd in het Belgische Ste- kene. Winnaar van deze wed strijd was de Belg Stefan Char- fier. Eric Vereecken uit Hulst reed naar een vierde plaats in een. wedstrijd voor amateurs in Sint Maria Lierde. Deze wedstrijd le verde een overwinning op voor de Belg Fabrice Naessens. TERNEUZEN - De biljartfede ratie Terneuzen-stad (BFTS) ontving het afgelopen weekein de vier clubs in het nederlaag- toernooi van de federatie. Het team van Molenhoek kwam daarbij tot de beste prestatie, maar ook HGL/KOT en Den Ou den Arend wonnen van hun Ter neuzense tegenstander. Alleen KOT verloor. Achter het leidende GBC wijzigde de stand in de kopgroep dan ook danig. Uitslagen: KOT-BFTS 102-124; Den Ouden Arend-BFTS 162-138; HGL/ KOT-BFTS 177-151 en Molenhoek- BFTS 132-99. De tussenstand in het klassement: 1. GBC, Groenendijk +67; 2. Concor dia, Terneuzen +61; 3. Molenhoek, Hoek +33; 4. HGL/KOT, Sas van Gent +26; 5. Den Ouden Arend, Sint-Jansteen +24; 6. Autocenter Axel, Zaamslag +17; 7. BCD, Aar denburg 13; 8. De Kastelein, Be de 11; 9. JBH, Hulst +'i 10. ABC, Breskens -7; 11. DOS, Hoek en KOT, Terneuzen -22; 13. De Smic; kei, Hulst -26; 14. Du Commerce, Ter neuzen -33; 15. SBC, Sluiskil -44; Bierwinkeltje, Terneuzen -48; 1" BW, Terneuzen -56. Zaterdag wordt het nederiaagtoe'; nooi afgesloten. Dan ontmoet dj BFTS In café Bierwinkeltje het teai^ van 't Keldertje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 26