Akdag, niet alleen voor minderheden Polen en Belgen geïnteresseerd D66 wint in steden Gevoelig verlies PvdA in Terneuzen D66 is dè winnaar in raad Middelburg Drie zetels winst D66 in Vlissingen CDA wordt in Goes de grootste fractie verkiezingen wint veel terrein Nieuw Middelburgs raadslid uit minderheidsgroep Brussel Campagne ier raden onder vrouwen eerlingen Sluis ozen eigen school)raad troomstoring alt gunstig oor stembureau DONDERDAG 22 MAART 1990 2 3 THOLEN/BORSELE - Getuig den de kiezers van minach ting voor het lokaal bestuur door een lage opkomst, inter nationaal was er wél belang stelling voor de verkiezingen. De gemeente Tholen maakte woensdag drie Polen wegwijs in het bestel en de gemeente Borsele leidde twee Belgen langs de stembussen. T. Gurzynski, J. Wrsilewski en M. Dolata zijn deze week te gast bij burgemeester H. R. van der Munnik op Tholen. Ze zijn in Polen onstuimig bezig nieuwe vorm te geven aan hun eigen land. En dat dit zich niet alleen beperkt tot het plaatse lijk bestuur, bleek uit hun hon ger naar kennis op landbouw gebied. Ze bezochten onder meer de Cebeco en een landbouwbe drijf. Gurzynski, een technisch onderwijzer, ging naar de lts in Sint Maartensdijk. Maar na tuurlijk ook de stemlokalen. Wrsilewski legde in goed En gels uit dat zij dinsdagavond al les hebben gehad in de plaatselijke democratie. Wat hem opviel, was dat er eigen lijk maar weinig partijen mee doen aan de verkiezingen. In Polen zijn er na de omwente ling tientallen politieke partij en ontstaan die alle een gooi naar een zetel zullen doen in de lokale verkiezingen komen de mei. De Pool vond de opkomst op Tholen meevallen. Deze lag rond de zeventig procent. En wat hem het meest trof, was de goede organisatie van de stembusgang. „Werkelijk per fect. Iedereen weet wat hij moet doen. Zowel de mensen achter de tafel als diegenen die hun stem komen uitbrengen. En als ze het niet goed weten, krijgen ze een prima uitleg", verklaarde Wrsilewski lovend. Zelf zijn de Poolse gasten kan didaat bij de komende stem ming. Hoe het precies gaat lo pen, is hem nog onduidelijk. „Maar ik zal in elk geval de er varingen die we hier hebben opgedaan, inbrengen in onze eigen organisatie." Hij is lid van de agrarische poot van de vakbond Solidariteit die ook als partij meedoet aan de ver kiezingen. In Borsele namen de burge meester van Koekelberg bij Brussel, P. Pivin, en diens ge meentesecretaris F. Spijkers, een kijkje bij de stemmingen. „Met het oog op een verenigd Europa na 1992 is het nuttig te weten hoe de .verschillende systemen werken", verklaarde de burgervader, die overigens niet door de Kroon is be noemd, inaar getrapt is verko zen door de burgerij. Het grootste verschil, meld den beiden, is natuurlijk dat het in Nederland iedereen vrij staat te kiezen. In België is dit verplicht. En het systeem met volmachten is in Nederland veel vrijer. Iemand kan meer dere volmachten meebrengen, bij de Zuiderburen niet meer dan één. „Anders krijg je een levendige koehandel in vol machten", was Pivins vrees. Hij wees op het feit dat in Bel gië de laatste plaats op de kieslijst van een partij uiterst belangrijk is. „Heel veel men sen stemmen op de onderste uit een soort medelijden. De partijen houden daar natuur lijk rekening mee. Op de laat ste plaats staan de beste men sen", legde de gemeentesecre taris uit. MIDDELBURG - 'Hayati Ak dag is een sterk gemotiveerde persoonlijkheid met duidelij ke mogelijkheden om door te groeien. Is afkomstig uit een bepaalde maatschappelijke groep en heeft duidelijk be stuurlijke kwaliteiten. Zijn inbreng brengt een stuk ver nieuwing in de fractie wat ook van belang is voor de conti nuïteit na 1994.' Zo portret teerde het bestuur van de PvdA-Middelburg Hayati Ak dag (36) uit Turkije in het le denorgaan Rood Kontakt 1989 op de advies-kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkie zingen. Woensdagavond tegen tien uur was het zover. Akdag mag zich vier jaar langs raads lid noemen. Rond half negen 's ochtends trekt Akdag de deur van zijn woning achter zich dicht. Zijn buren wensen hem succes. De buurman zegt: „We stemmen bijna nooit, maar we vinden het zo fijn dat iemand uit een minderheidsgroepering uit on ze wijk kandidaat is, dat we op je stemmen. Wij zullen een voorkeursstem uitbrengen." Een paar dagen eerder werd Akdag al gemachtigd door een ouder Nederlands echtpaar, dat graag op hem wilde stem men. „Dat vond ik nou een mooi gebaar", zegt hij. Volgens Akdag trekt hij vooral stemmen uit de Magistraat- wijk en de Stromenwijk waar veel migranten wonen. Deze week nog rinkelde de telefoon in huize Akdag talloze malen. Onbekenden die hem vroegen of ze soms iets voor hem kon den doen. En afgelopen zondag tijdens een fietstocht schreeuwden een paar jon gens: „Daar gaat ons nieuwe raadslid." Akdag voelt zich ge steund door die reacties. „Ik heb geen enkele negatieve er varing gehad. Dat geeft mij de stimulans om deze uitdaging aan te nemen." Sinds begin februari leeft Ak dag naar de verkiezingen toe. Overdag werkt hij als consu lent buitenlanders bij het Pro vinciaal Opbouworgaan Stich ting Zeeland en 's avonds voert hij campagne voor de PvdA. De avond voor de raadsverkie zingen was hij bijvoorbeeld nog te vinden in een café om het verkiezingsprogramma aan een groep Turken uit te leggen. „Bepaalde doelgroe pen zijn niet zo strak georgani seerd. Die hebben behoefte Het kersverse Middelburgse raadslid Akdag bij het uitslagenbord (foto Ruben Oreel) aan kleine gesprekken en niet aan politieke forums." Hoewel Akdag verwacht veel stemmen van migranten te zul len krijgen, waakt hij ervoor door het leven gaan als een be langenbehartiger voor alleen etnische minderheden. Om die reden stoort hij zich ook aan de frase 'afkomstig uit een be paalde maatschappelijke groep' in zijn portret. Hij ergert zich ook zichtbaar aan de re cente uitlatingen van direc teur M. Rabbae van het Neder lands Centrum Buitenlanders (NCB), die migranten opriep toch vooral voorkeursstem men uit te brengen op allochto ne kandidaatsraadsleden, zo dat meer raadsleden gekozen worden uit etnische minderhe den. Achterliggende gedachte: hoe meer minderheden in een gemeenteraad, des te beter het beleid voor minderheden. Nonsens, betitelt Akdag de uit latingen, sinds vandaag zeker van een PvdA-raadszetel de komende vier jaar in Middel burg. „Je moet", stelt hij, „pri mair naar kwaliteit kijken. Je hebt ook autochtone raadsle den die goed functioneren voor minderheden. Je moet geen ei landjes kweken in een gemeen teraad. Een raadslid uit een minderheidsgroepering hoeft toch niet gelijk minderheden in zijn portefeuille te hebben? Ik wil best assisteren, maar meer ook niet. Anders krijg je weer dat beeld dat minderhe den alleen geholpen kunnen of willen worden door minderhe den." Hoog in zijn werkkamertje filo sofeert Akdag over de raads verkiezingen. Aan de wand hangt een spreuk: 'Een mi grant als burgemeester zou 't besté zijn'. Een collega steekt zijn hoofd om de hoek: „Suc ces, vanavond." Akdag vraagt hem of hij nog moet stemmen. Op diens bevestigende ant woord, zegt hij lachend: „Je moet op lijst 1 stemmen, plaats 7. Da's echt 't beste." Op zijn wenken bediend rijdt een ge luidswagen van de PvdA over de Dam met een luidklinkend stemadvies: „Stem Hayati Ak dag, lijst 1, nummer 7. Stem Hayati Akdag." Akdag gaat ervan uit dat hij na 1 mei, als de nieuwe gemeente raad wordt geïnstalleerd, zijn geluid kan laten horen in de raadsvergadering en dat naar hem wordt geluisterd. De vrees dat hij, evenals talloze andere allochtonen in de voorgaande raadsperiode, een roepende in de woestijn zal zijn, zoals on langs bleek uit een onderzoek van het NCB deelt hij niet. „Ik heb medewerking verleend aan de onderwijs-, cultuur-, sportaccommodaties en min- derhedenparagraaf in ons ver kiezingsprogramma. Ik heb al geconstateerd dat naar me wordt geluisterd." Hoewel hij geen ervaring heeft in het raadswerk, verwacht hij daar mee geen aanpassingsproble men te krijgen. „Ik heb me ja ren bezig gehouden met poli tiek. Het raadswerk is een uit vloeisel van die politieke werk zaamheden." Tegen half acht 's avonds is Akdag te vinden in de hal van het Middelburgse stadhuis. Het gaat (nog) niet zo goed met de PvdA. Langzaam druppelen de uitslagen uit de diverse dis tricten binnen. „Ik denk niet dat we verliezen. De VVD ver liest fors en D66 wint. Maar als we twee zetels verliezen", zegt hij quasi gemeend, „dan ga ik twee weken naar Turkije." Om tien uur 's avonds zal blijken dat Akdag geen reis hoeft te boeken. Ab van der Sluis De Poolse gasten voor Nederlandse verkiezingsaffiches in St. Maartensdijk: van links naar rechts de burgemeesters Gurzynski, Wrsilewski en Dolata (foto Willem Mieras ISSINGEN - De gemeentera- n van Sint Philipsland, Arne- uiden en Westerschouwen be- aan sinds woensdag alleen uit armen. In Sint-Philipsland en rnemuiden zitten al sinds jaar dag geen vrouwen in de raad, Westerschouwen is dat nu k het geval. et het vertrek van het liberale adlid C. van der Haven-Eike nboom uit de raad van Wester- houwen - ze houdt er om ge- ndheidsredenen mee op - zit- n er geen dames meer in de ad van Westerschouwen. Alle artijen, uitgezonderd de SGP/ PF/GPV-fractie, hadden wel ouwen op de lijst, maar niet op n verkiesbare plaats. De vrou- en haalden net niet genoeg oorkeursstemmen om in de ad te komen. verigens wil de uitslag niet zeg en dat er helemaal geen vrou- 'en meer aan de raadstafel zit- "n. Sint-Philipsland heeft een rouwelijke gemeentesecrea- rs, mevrouw J. de Kok. En in esterschouwen is mevrouw J. Niemantsverdriet-Leenheer urgemeester. Burgemeester "iemants verdriet vindt het jam- er dat er geen vrouw in de raad gekozen. „Over het algemeen ebben vrouwen een andere, eer praktische kijk op de gang an zaken. Ik vind het geen pré oor de partijen dat ze de vrou- en niet hoger hebben gezet. "aar ik kon niet tegen hen zeg en: zorg datje een vrouw op de weede plaats krijgt." LUIS - Leerlingen uit de groe- en 6, 7 en 8 van de openbare an Daleschool te Sluis kozen isteren hun eigen (school)raad. irecteur Frank Gijsel had '°or stembiljetten gezorgd en r was ook een stemhoekje ge- reëerd. De ingevulde stembil- etten gingen, bij gebrek aan en stembus, in een emmer. e PAM-partij (Paul/André/Mi- eille) behaalde twee van de vijf eschikbare zetels. Paul van orschot en Mireille Notebaart emen van die partij zitting in e raad. Drie partijen kregen een etel. Ilona de Bruijne van de artij van Sluis, Inlona Bodderij an de Milieuvriendelijke partij n Fernando Louwerse van de an Dale-partij zijn de andere le- er> in de schoolraad. De geko- en leerlingen zijn dolenthou- ïast, want al in de pauze werd e eerste vergadering gehouden. e sterksten uit de klas kregen an de raad de opdracht om de urn te spitten. Zeeland grote maar toch ook opmerkelijk was het verlies van de VVD in Aar denburg, die slechts 1 van de 3 raadsleden kan behouden. In Oostburg is de plaatselijke lijst Dorpsbelangen en Toerisme met 5 zetels - een winst van 2 - de grootste partij geworden; de PvdA kwam, traditioneel de grootste partij in het Oostburg- se, kan slechts 4 stoelen in de raadszaal bezetten. Dew grootste verrassing in Hulst was dat de belangengroe pering Groot Hulst beslag wist te leggen op vier zetels. Oud wethouder B.H.L. Picavet, lijst trekker van deze nieuwe partij, vond dat hij met dit resultaat 'dik in de prijzen' viel. In totaal waren er woensdag in Zeeland 418 zetels te verdelen, twee meer dan vier jaar geleden. Als gevolg van veranderingen in het aantal inwoners kregen Bor sele en Kapelle elk 2 raadszetels erbij, Vlissingen moest er 2 inle veren. De opkomst lag in Zeeland met 66,3 procent ruim boven het lan delijk gemiddelde. Toch was er vergeleken met 1986 sprake van een forse teruggang; in dat jaar maakte iets meer dan 75 procent van de kiezers de gang naar de stembus. St. Philipsland had met 90,8 procent weer het trouw ste kiezersvolk. Ook Mariekerke (88,2 procent), Aardenburg (84,6 procent), Westkapelle (84,5 pro cent) en Hontenisse (83,4 pro cent) deden het goed. Vlissingen scoorde daarentegen uitermate laag: slechts 52,8 procent; vier jaar geleden trok de stembus nog 68 procent van de stemge rechtigden. Middelburg en Goes - met een opkomst van respec tievelijk 59,1 en 60,2 procent - boekten een mager resultaat. Dat D66 in het politieke vlak de grote winnaar is blijkt ook uit het feit dat de partij in Borsele, Duiveland en Veere voor het eerst in de raadszaal kan aan schuiven. Ook Groen Links weet zich in Veere met één vertegen woordiger voor het eerst in de voorste gelederen vertegen woordigd. In Sluis snoepte de WD een zetel af van het CDA. De liberalen bezetten daar nu 3 raadszetels, het CDA valt terug naar één zetel. De SGP bleef in St. Philipsland de leidende par tij; het CDA zag het zetelaantal tot 2 verdubbelen. Brouwersha ven en Zierikzee waren de ge meenten waar alles bij het oude bleef. verliezer in SSINGEN - De VVD is de te verliezer geworden bij de eenteraadsverkiezingen r de dertig Zeeuwse ge nteraden. Verloren de libe- n landelijk slechts licht, in land moest de partij 10 van ;5 raadszetels inleveren. Ook pvdA verloor fors: van de 110 els ginger er 10 verloren. D66 rd de grote overwinnaar; de ocraten hebben nu 16 verte- woordigers in de plaatselij- esturen, een winst van 10 ze- kleine rechtse partijen deden met een winst van zes zetels neens goed, en Groen Links drie nieuwe volksvertegen- ordigers verwelkomen. Het A verloor 3 zetels en komt nu opeen totaal van 120. grootste verschuiving in de itieke machtsverhoudingen 'en zich in de steden voor. In ssingen verloor de PvdA 3 de 13 raadszetels, terwijl de nu enige D66-vertegenwoor- er 3 nieuwe collega's naast h plaats ziet nemen. De libe- en in Middelburg verloren 2 nhun 5 zetels; D66 klom van 1 ar 3 zetels. In Goes is de PvdA ,t 6 raadszetels niet langer de otste partij; het CDA behield ar 7 zetels. Op kleinere schaal RNEUZEN - Het centrale mbureau op het stadhuis in rneuzen had gelukkig net alle gevens op schrift gezet toen st Zeeuwsch-Vlaanderen ge- aagd werd door een stroom- oring. Terneuzen, Clinge, mswaarde, Axel, Graauw, gclwaarde en Kloosterzande ten volledig in het donker af 21.45 uur. Telefoonver- ndingen, computers en straat- rlichting lieten het afweten, eerste instantie rees, ook bij PZEM, het vermoeden dat n schip met zijn anker een ka- 1 in de Westerschelde had ge- oken. Dit was niet het geval. ;et bleek een technisch pro- eem: het doorbranden van een kilowatt vermogensschake- arin Westdorpe. et probleem was vrij snel uit de ereld. Om 22.15 uur konden de arsen weer worden uitgebla- n. VLISSINGEN In de vier grote Zeeuwse steden boekte D66 overal winst. Het meest in Vlissingen (van 1 naar 4 zetels) en Middelburg (van 1 naar 3 zetels). In Terneuzen en Goes kwamen de democraten van 1 op 2 zetels. Verlies op alle fronten voor de PvdA. De eerdere achteruitgang in Terneuzen zette zich door, waar de socialisten nu op 5 zetels uitkwamen. Winst was er voor Groen Links in Goes en Terneuzen: van 1 naar 2 zetels. Het CDA handhaafde zich in drie van de vier steden; in Vlissingen verloren de christen-democraten één zetel. De reformatorische groe peringen - die kunnen bogen op een trouw kiezerskorps, met een ho ge opkomst - groeiden bescheiden. In hoeverre de verschuivingen in de raden gevolgen hebben voor de samenstelling van de dagelijkse besturen, is nog niet te overzien. De lijsttrekkers hielden zich op de vlakte, in afwachting van de komende onderhandelingen. TERNEUZEN - In Terneuzen kreeg de PvdA een gevoelige klap. Was de partij vier jaar ge leden al, tegen de landelijke tendens (groei) in, op een zelfde zetelaantal blijven steken, nu verloor de PvdA twee zetels: van zeven naar vijf. Lijsttrek ker A. Stahl - Hemelsoet: „Heel slecht, dit resultaat. Er is in de raad van Terneuzen duidelijk sprake van een verrechtsing. Wij hebben, denk ik, nogal wat verloren aan Groen Links.' Het CDA bleef met negen zetels gelijk, de WD ging van vijf naar vier, D66 van één naar twee, net als Groen Links en de SGP, ter wijl GPV/RPF op één zetel bleef. CDA-lijsttrekker P. C. Hame- linck, zelf kanidaat-wethouder: „Ik denk dat er in de samenstel ling van het college niet veel hoeft te veranderen." En dat zou dus betekenen dat het CDA weer twee wethouders levert en de PvdA en de WD elk één. WD-lijsttrekker W. de Zeeuw: „Natuurlijk willen we blijven deelnemen in het college. De WD heeft de schade in Terneu zen weten te beperken dankzij een constructieve opstelling in zowel het college als de raad. En veel Temeuzenaars hebben zich, naar mijn mening, in ons beleid, herkend." A. A. P. van Himme (voorheen Links Perspectief, nu Groen Links en als tweede man achter G. Piscaer in de raad gekozen): „De inzet was drie zetels. Dat hebben we niet gehaald, maar ik zie dit toch als een beloning voor de politiek die wij de afgelopen vier jaar hebben gevoerd." D66'er R. Arends: „We kunnen nu nog meer tegenwicht bieden, 't Is overigens jammer dat er in Terneuzen toch sprake is van een rukje naar rechts. Opvallend in Terneuzen was het grote aantal voorkeursstemmen voor CDA'er W. Goethals, vierde op de lijst. Hij verzamelde in Sluiskil, z'n woonplaats, alleen al 688 stemmen. Z'n lijsttrekker P. C. Hamelinck, Biervlietenaar, haalde daar 48 procent van alle stemmen. MIDDELBURG - D66 is in Mid delburg als grote winnaar uit de bus gerold. De partij zag woens dag haar ene raadszetel verdrie voudigen. De WD verloor fors en moet twee van de vijf zetels inleveren. De PvdA verloor één zetel en kwam op zeven. Klein rechts (SGP/RPF/GPV) steeg van drie naar vier en het CDA bleef evenals Groen Links ge lijk. „Wel gehoopt, niet helemaal ver wacht", aldus D66-fractievoor- zitter drs W. Ovaa. „Landelijk gezien zat de trend er in." Vol gens Ovaa was de winöt voor een dgel toe te schrijven aan de ma nier, waarop D66 politiek voert. „Je probeert herkenbaar te zijn in het raadswerk door concreet bezig te zijn." In het stadhuis overheerste te leurstelling over het geringe op komstpercentage van 59,1. Al leen de combinatie SGP/RPF/ GPV, partijen met trouwe kie zers, spon garen bij die opkomst. Fractievoorzitter L. Kodde: „Ik vraag me af of onze zetelwinst van invloed is op de wethouders verkiezingen. We moeten maar eens gaan praten." PvdA-lijst- trekker F. Smitskamp: „Een la ge opkomst betekent naar ver houding minder stemmen voor ons. Het veld in het midden is niet zo veranderd. Je ziet zowel een verschuiving ter linker- als ter rechterzijde." De WD verloor nagenoeg in elk kiesdistrict. Fractievoorzitter J. van Dijk-Sturm: „Qua progno ses zaten we op drie zetels. Stil letjes hadden we gehoopt op misschien nog een restzetel." De partij, die voor de verkiezingen nog aanspraak maakte op een wethouder, liet die mogelijkheid nu los. Het CDA werd, omgere kend naar het aantal stemmen de grootste partij. Lijsttrekker E. van Brummelen-Van Wilgen concludeerde, na de winst van D66 en het verlies van de WD: „Een verschuiving van liberaal naar liberaal." VLISSINGEN - De Vlissingse politiek heeft een lichte aard verschuiving doorgemaakt. D66 kwam qua zetelaantal op dezelfde hoogte als de VVD. De democraten boekten een enor me winst van drie zetels en kwamen op vier. Het succes van D66 ging met name ten koste van de VVD en de PvdA. De so ciaal-democraten bleven ste ken op tien. De liberalen kelder den van zes naar vier. Ook het CDA moest één zetel inleveren, vooral omdat het aantal raads zetels terug ging van 29 naar 27. D66 was niet de enige winnaar. Ook de RPCU, een combinatie van SGP en RPF, ging vooruit en komt met twee zetels terug. RCPU-voorman C. J. van der Weele was blij met de uitslag. Hij verwachtte dat D66 geen wet houder mag leveren. ,,D66-leider J. Schaap is niet geschikt en de nieuwe raadsleden hebben geen ervaring", oordeelde hij. „Schaap heeft dit ook niet aan zichzelf te danken, maar aan H. van Mierlo." Schaap erkende dat Vlissingen is meegelift met de landelijke tendens én garen heeft gesponnen bij het ontbre ken van Groen Links in Vlissin gen. Hij wilde zichzelf echter niet wegcijferen. De partijen in het college van b en w hebben fors ingeleverd, maar hielden de meerderheid. Voor T. R. K. Meijers, WD-lijst- trekker, was dat niet zo belang rijk. Hij was zwaar teleurgesteld, omdat zijn partij 435 stemmen meer trok dan D66 en toch even veel zetels krijgt. De WD liep een restzetel mis. Meijers wilde zich evenals PvdA-voorman D. J. P. Bruinooge nog niet uitlaten over de collegevorming. Het CDA staat in de voordeur. Voor CD A-aanvoerster L. C. Poppe- de Looff was het zonneklaar dat WD en PvdA samen niet verder kunnen. Zij was de enige van de grote partijen die D66 bij voor baat uitsloot. Bruinooge was ge nuanceerder: „D66 wil de hel pende hand bieden, maar meer partijen willen dat." De wethou der die het voortouw mag nemen in de onderhandelingen, weet het verlies van zijn partij aan de landelijke trend en de lage op komst. Hij zag er geen afwijzing van het gevoerde beleid in. GOES - Door het verlies van twee zetels bij de PvdA (nu 6) in Goes is het CDA (blijft op 7) weer de grootste partij. De VVD verliest één zetel en komt op drie. Winst van één zetel voor Groen Links (2), SGP/GPV/RPF (3) en D66 (2). Met de krappe meerderheid van CDA/PvdA naderen moeilijke college-on derhandelingen. De PvdA-lijsttrekker drs G. R. Heerebout noemt het verlies, hoewel enigszins verwacht, spij tig. Het verbaast hem dat de christen-democraten geen winst hebben geboekt. „Op zichzelf, als je kijkt naar de winst van de kleinere partijen, is er een ten dens naar verandering ingezet. En dat stemt mij toch gelukkig." Alle lijsttrekkers noemen het te leurstellend dat slechts 60,37% van de kiezers heeft gestemd. Hoewel een beetje gehoopt op een zetel meer, moet CDA'er J. T. Laport genoegen nemen met een gelijkblijvend aantal. „Aan de andere kant bewijst het dat we een constante partij zijn. We kunnen op onze kiezers aan." Groen Links is in de zevende he mel. „Dit is een volkomen ver rassing", zegt A. A. van Oosten. Lijsttrekker Saskia Bosch vult aan: „Ónze manier van werken slaat blijkbaar aan. We staan dicht bij de mensen en dat loont." „De strategie heeft gewerkt", concludeert C. F. Möhlmann. Door samen op te trekken heb ben SGP, RPF en GPV één zetel erbij gekregen. Ook D. van der Merwe van D66 is blij met de winst. Laport houdt het voorzichtig nog op de huidi ge collegesamenstelling: twee PvdA- en twee CDA-wethou- ders.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 41