PZC Na schoonmaak vrij Heertje geeft student zes zonder bewijs 'ors verlies PvdA in e drie grote steden Minder geld voor lui arbeidsbureau binnen- en buitenland het weer in zeeland ipoorwegen vragen om totaalbeleid vervoer TL ...en in europa Aboriginals in Frankfort Justitie zal sneller auto in beslag nemen Kamerlid voor nationale feestdag VRIJDAG 16 MAART 1990 33 ffm fiscale maatregel Vandaag 'DA zou zich volgende week handhaven Janmaat Afvaloven in Alkmaar gaat 20 april dicht Prikkelend plan werkgeversorganisaties V Nautisch bericht Vooruitzichten Hoog water Laag water Vooruitzichten Rechter geeft TROS gelijk in hoger beroep nv er zeker d autorijden neemt af IRONINGEN (GPD) - De actie fan Justitie en de Rijksdienst loor het Wegverkeer (RDW) om let onverzekerd autorijden te- Tg te dringen is een groot suc- Jes geworden. Ruim een jaar na lat automobilisten die bij de jijksdienst als niet-verzekerd Laren geregistreerd gewaar- Ihuwd waren, is hun aantal Ls teruggelopen. Nu rijdt nog Ingeveer 1,5 procent van de au la's onverzekerd rond. hit is gebleken nadat sinds me- gio vorig jaar de foto's die het Jentraal Bureau Motorijtuigen- belasting in het kader van de controles op het betalen van de wegenbelasing maakt, bij de RDW werden vergeleken met de inschrijvingen in het verzeke- ringsregister. Iedere niet-verze- kerde die daarin niet voorkwam, werd aangepakt. Op basis van een eerdere vergelijking van de bestanden van de RDW en het verzekeringsregister was geble ken dat 8 procent van de auto mobilisten geen wettelijke aan sprakelijkheidsverzekering had. Dit hoge percentage was voor de procureurs-generaal in ons land aanleiding het onverzekerd rij den aan te pakken. De Gro ningse officier van justitie mr. W. H. Frank werd met de uitvoering van dit beleid belast. Mr. Frank noemt de resultaten van het be leid om de kentekenfoto's te ver gelijken met het verzekeringsre gister een succes. "De pak kans ligt nu boven de 50 procent en die wordt met de dag groter." Frank vindt het nodig dat het percentage nog verder omlaag gaat. "Want het is de gemeen schap die ervoor moet opdraai en als mensen die niet verzekerd zijn schades veroorzaken." Eén van de manieren waarop justitie dit wil bereiken is het aanscherpen van de richtlijnen voor het in beslag nemen van au to's. Als uit een vergelijking van de kentekenfoto en het verzeke ringsregister blijkt dat iemand niet wa-verzekerd is, krijgt hij J)EN HAAG (ANP) - De Neder landse Spoorwegen vinden dat Je regering snel een totaalbe leid moet presenteren voor het fpenbaar vervoer in Nederland. |Er worden voortdurend be- lluiten op onderdelen gepresen teerd. maar het samenhangend lakket blijft uit", aldus het |ioofd perszaken van de NS drs. Dragstra, donderdagoch tend. In april verschijnt de regerings- leslissing over het Tweede Itructuurschema verkeer en ver loer, waarin het gevraagde sa- nenhangend beleid zou moeten Lorden neergelegd. Dat moet lervolgens door het parlement Wden behandeld. Volgens Dragstra duurt het allemaal te lang. „Waarom kan er over tun nels in de randstad wel snel be- lloten worden?. Wat is belangrij ker: wegen of openbaar ver loer". be NS vrezen dat het beleid dat Liteindelijk uit de bus rolt zal (ïeerkomen op „een beetje meer tegen en een beetje meer open- paar vervoer. Beide mondjes- naat, typisch Nederlands". Dragstra reageert met zijn op- nerkingen op het besluit om het Reiskostenforfait voor forenzen In het openbaar vervoer over eind te houden. Minister Kok (fi nanciën) maakte dat woensdag avond bekend. De NS, die vooraf niet in dit l/oomemen zijn gekend, menen pat de maatregel op korte ter- nijn niet zal leiden tot „giganti sche capaciteitsproblemen". l.Het gaat om een fiscale maatre gel. Het duurt wel een jaar voor dat het voordeel ervan bij grote groepen mensen doordringt". De NS kunnen nog niet zeggen tot hoeveel extra reizigers de maatregel zal leiden. Op zich staan de NS positief te gen het handhaven van het reis kostenforfait voor bus- en spoor- reizigers. „Het past in ons beleid om onze klanten meer aan ons te binden. Maar het is het zoveelste voorbeeld van flankerend be leid. Het debat over het open baar vervoer wordt steeds per deelonderwerp gevoerd. Dat is njet waarop we zitten te wach ten". De NS willen vooral snel aan de slag met het plan Rail 21, dat moet leiden tot verdubbelding van hun capaciteit. Ze hebben aangekondigd dit tien jaar eer der te willen uitvoeren dan aan vankelijk de bedoeling was. Mi nister Maij (verkeer) heeft laten weten daar positief tegenover te staan, maar ze heeft nog niet in gestemd met de financiële con sequenties. De NS hebben op dit moment slechts toestemming voor een voorfinanciering van drie jaar. Over de uitbreiding van die periode tot tien jaar wordt nog steeds overlegd, aldus Dragstra. Minister Maij-Weggen (verkeer) heeft geen moeite met het hand haven van het reiskostenforfait voor forzenzen in het openbaar vervoer. Haar woordvoerster heeft dat donderdag laten we ten. Maij vindt het woendag door minister Kok (financiën) bekendgemaakte voornemen „een reëel plan". IJMUIDEN - Medewerkers van het Vogelhospitaal in Overveen laten zeekoeten los op de Zuiderpier in IJmuiden. De vogels waren besmeurd met olie opgenomen en kregen na een schoonmaakbeurt en revalidatie gisteren de vrijheid terug (foto Patrick van BerkellANP) van de RDW een transactie van 400 gulden aangeboden. Wie niet betaalt, krijgt later van het openbaar ministerie een voor stel om de zaak voor 500 gulden af te kopen. Wie dan nog niet be taalt, wordt voor de kantonrech ter gedaagd. De officieren van justitie eisen op de zitting boetes van 600 gulden en volgens mr. Frank wordt die eis in bijna alle gevallen door de rechter overge nomen. Bij herhaling krijgen overtreders geen transactie, maar worden ze onmiddellijk ge dagvaard. Het percentage dat de RDW-transactie van 400 gul den betaalt is met 21 procent aan de lage kant. Bij andere overtredingen reageert 60 tot 80 procent op het eerste voorstel. Het afgelopen jaar is gebleken dat veel mensen die zich on schuldig voelen toch zijn ver volgd. In deze gevallen ging het om mensen die hun auto al had den verkocht op het moment dat deze werd gefotografeerd. Hun auto was door hen, de garage of door een sloopbedrijf echter niet 'overgeschreven' op de nieuwe eigenaar. „Veel onschuldige mensen menen dat hun garage dit wel netjes regelt, maar in de praktijk wordt dit helaas nog te vaak vergeten. De oude eigenaar blijft dan aansprakelijk. Soms is dat wel zuur, maar je moet wel streng zijn, anders wordt men steeds achtelozer en wordt het steeds vaker vergeten", zegt Frank. De enige juiste manier om een auto over te schrijven zijn met een kopie deel drie naar het postkantoor te gaan of een vrijwaringsbewijs te vragen bij de garage. Op deze vrijwarings- bewijzen moet het kenmerk RDW 313 of RDW 314 staan. Vol gens Frank komt het nog regel matig voor dat malafide hande laren valse vrijwaringsbewijzen afgeven. lijk meer bewolking. Temperatu ren 17 graden. AMSTERDAM (GPD) - Prof. Heertje blijft weigeren de rechtenstu dent Robert Jan Lambach onvoorwaardelijk een voldoende te ge ven voor diens tentamen economie. Om aan betaling van een dwangsom te ontkomen, heeft Heertje weliswaar toegezegd het cij fer te veranderen, maar hij weigert daarvan schriftelijk bewijs te geven. Heertje wil zo de mogelijkheid openhouden om het cijfer in hoger beroep alsnog te kunnen verlagen, zo blijkt uit een toelich ting van beider advocaten. De Amsterdamse rechtbank heeft Heertje vorige week veroordeeld tot het geven van een voldoende op straffe van een dwangsom van 500 gulden per dag tot een maximum van 50.000 gulden, te rekenen vanaf afgelopen maandag. Lambachs advocaat, mr. J. Pel, gaat niet accoord met de 'voorbehouden' die Heertje maakt bij de uitvoering van het vonnis. Pel wil dat Lambach een tentamenbriefje krijgt met daarop de voldoende. Heertje zal daaraan volgens zijn advocaat, mr. H. G. Grootveld, niet voldoen. Het gaat daarbij om 'de status van de zes'. „De vraag is of je dat cijfer opnieuw weer kan veranderen als een hogere rechter be sluit dat het vonnis van de Amsterdamse rechter onterecht is", aldus Grootveld. Volgens de advocaat is het overigens nog niet zeker dat Heertje beroep aantekent. Advocaat Pel vindt Heertjes voorstel geen recht doen aan het von nis. „Heertje moet gewoon een zes geven, maar dat doet hij niet. Zijn brief is nogal cryptisch: we zijn er nog over in de slag", aldus Pel. AMSTERDAM/ROTTERDAM/ DEN HAAG (GPD) - De Partij [van de Arbeid zal bij de gemeen- |teraadsverkiezingen van ko- nende woensdag fors verliezen [in de drie grote steden: Amster dam, Rotterdam en Den Haag. De grote winnaar wordt in ieder geval D66, die het aantal raads- Izetels op z'n minst verdubbeld [zal zien. De belangstelling voor de ge- neenteraadsverkiezingen is in de grote steden wisselend. Am sterdam mag zich verheugen in ben grote opkomst (73 procent). Bn Rotterdam is de belangstel ling minimaal (tussen de 52 en 58 procent) en in Den Haag zegt 66 procent te gaan stemmen. Dat blijkt uit een aantal opiniepei- fingen, die in deze steden zijn ge houden. |Het verlies van de PvdA is in Amsterdam het grootst. Daar duikelen de socialisten van 21 naar 14 raadszetels. In Rotter dam verliest de PvdA de absolu- meerderheid. De partij bezet piu nog 24 van de 45 raadszetels, naar dat zullen er na woensdag [tussen de 20 en 23 zijn. In Den Haag valt het verlies van de so cialisten mee. Ondanks het de bacle rond de bouw van een nieuw stadhuis, wat twee PvdA- wethouders de kop heeft gekost, blijft het verlies beperkt tot twee zetels: van achttien naar zestien. De forse terugval van de PvdA lijkt dramatischer dan die in werkelijkheid is. Hij wordt voor al veroorzaakt door de onver wacht grote winst die de partij bij de gemeenteraadsverkiezin gen van 1986 heeft geboekt. In vergelijking met de Kamer verkiezingen van september vo rig jaar valt het verlies van de PvdA mee. Hetzelfde geldt voor ide enorme winst van D66, die in 1986 op een dieptepunt zat. In Amsterdam stijgen de Democra ten van drie naar minimaal zes 'en mogelijk acht zetels, in Rot terdam van twee naar vier en in Den Haag van twee naar vijf. HAAKSBERGEN (CDA) - Het •'weede-Kamerlid J. Krajen- brink (CDA) pleit voor de invoe ring van een nationale niet- christelijke feestdag. Zo'n extra vrije dag zou volgens Krajen- brink een erkenning zijn van het feit dat Nederland een mul- H-culturele en multi-religieuze samenleving is. Het CDA opereert in de drie gro te steden met wisselend succes. In de hoofdstad moeten de chris ten-democraten één zetel inleve ren (van zes naar vijf), terwijl de partij in Rotterdam veel beter scoort. Daar wordt een winst van één tot drie zetels verwacht. In Den Haag staat het CDA op elf zetels (nu tien). Landelijk ge zien handhaaft het CDA zich op het niveau van de laatste Ka merverkiezingen. De VVD zit nog steeds in de hoek waar de klappen vallen. De libe rale fracties in de gemeentera den ondervinden nog steeds hin der van de val van het kabinet, waarvoor de WD als schuldige wordt aangewezen. De Amster damse VVD-fractie verliest waarschijnlijk één zetel (van ze ven naar zes), de Rotterdamse li beralen blijven gelijk (zeven ze tels) of verliezen er één a twee, en de Haagse fractie lijkt twee ze- Advertentie) tels te moeten inleveren (van elf naar negen). De kleine linkse fracties boeken in de hoofdstad grote winst. Groen Links en Groen Amster dam, nu goed voor samen zeven zetels, stijgen naar elf. In Rotter dam dreigt Groen Links een ze tel te verliezen, terwijl de partij in Den Haag stabiel blijft (drie zetels). Zoals gewoonlijk blijft ook de christelijke combinatie SGP/GPV/RPF stabiel. In alle drie de steden bezet deze fractie één raadszetel en dat zal na woensdag zo blijven. De extreem-rechtse partijen zijn wat in opkomst. De Centrum partij '86 behoudt in Rotterdam één zetel of krijgt er een tweede bij. In Den Haag behalen de Cen trumdemocraten van Janmaat mogelijk één zetel. Helemaal ze ker is dat niet, omdat de onder vraagden bij de peiling niet erg genegen waren toe te geven op de CD te gaan stemmen. De representatieve peilingen zijn uitgevoerd door het bureau Marktresponse, in opdracht van De Courant Nieuws van de Dag (Amsterdam), door het bureau Interview, in opdracht van Het Vrije Volk (Rotterdam), en door NSS Marktonderzoek in op dracht van een huis-aan-huis- blad en de lokale omroep Loka- tel (Den Haag). FRANKFURT - Drie Aboriginals, oorspronkelijke bewo ners van Australië, verschenen in traditionele uitmonste ring bij het volkenkundig museum in Frankfurt om een 'to tempaal' van hun stam te overhandigen. Het drietal, gehuld in lendedoek en beschilderd met klei, kreeg in ruil voor hun schenking drie koffers foto Bernd Kammerer/AP) ALKMAAR/ZAANDAM (GPD) - De Alkmaarse vuilverbran dingsoven (VVI) gaat definitief dicht op vrijdag 20 april. Ook de afvalverwerkingsinstallatie in Zaanstad zal rond die tijd de poorten sluiten. Aan geen van beide installaties zullen nog noodvoorzieningen worden ge troffen. Het huisvuil zal voorlo pig worden verwerkt via stort plaatsen in het land. De Alkmaarse vuilverbran dingsoven zal nooit meer wor den gebruikt, zo is de bedoeling van het VVI-bestuur. Appara tuur en gebouwen zullen nog enige tijd intact blijven, tot het moment waarop zekerheid be staat over een goede verwerking van het vuil. De personeelsleden blijven in dienst en worden be trokken bij de nieuwbouw of krijgen andere functies aange boden. De provincie Flevoland houdt voorlopig de deuren dicht voor afval vanuit Noord-Holland. Zij vindt dat deze provincie binnen de eigen grenzen moet gaan zoe ken naar andere mogelijkheden om van de overtollige afvalstof fen af te komen. Dit is donderdagmiddag beslo ten tijdens een overleg tussen de provincie Flevoland en de zes gemeenten in deze provincie. Dit overleg vond plaats naar aanleiding van een verzoek van Noord-Holland om tijdelijk 75.000 ton afval op' te nemen. Flevoland heeft voor deze eer be dankt omdat zij bang is met de 75.000 ton afval te blijven zitten. Bovendien vindt zij dat Noord- Holland zelf met een oplossing moet komen. 't lange uus - binnenhuisadviseurs bevindt zich in het centrum van historisch Zierikzee. Wij bewegen ons op het gebied van modern interieurontwerp en -realisa- Onze kollektie is zo samengesteld dat een interieur tot in het kleinste detail bij 't lange uus gerealiseerd kan wor den. Wij beschikken daartoe over. zitmeubelen Gelderland Montis, Leolux, Artifort, Gior- getti, Wittmann eethoeken: kastensysteem): vloerbedekking: gordijn-meubel stof. ilijn, Thonet, Hennte de Jong, Gal- lina, Leolux Pastoe. Behr. Molten, Montana, Banz Bord, Castelijn van Besouw, Tretfort, JAB, Vorwerk, MID. Kinast, Kinasand Ploec Kend Kvadrat, JAB. Tulipan verlichting: kunstnijverheid: fiui Artemide, Indoor, Arti- meta, Luci. Lumiance, Ansems Arabia, Bodum, Guz- zim, Rötstrand 't lange uus binnenhuisadviseurs havenpark 28 4301 CD zierikzee tel 01110-13727 HELMOND (ANP) - De werkge versorganisaties willen de ver deelsleutel van de gelden voor de arbeidsbureaus op de helling zetten om een eind te maken aan het ten onrechte in de kaarten bakken laten zitten van werklo zen. Dit prikkelende plan lan ceerde directeur sociale zaken van het VNO, drs. J.A. Dortland, donderdag op een studiedag in Helmond. Op dit moment worden de ar- beidsvoorzieningsgelden vooral verdeeld op basis van het aan deel van een gebied in de totale werkloosheid. Een dwaas model, dat bovendien geen prikkel in houdt om de vervuiling in de kaartenbakken echt aan te pak ken, aldus Dortland. „Immers, hoe hoger de vervuiling - en dus hoe hoger je werkloosheidscijfer, des te meer geld stelt Den Haag beschikbaar." Voor de werkge vers heeft dit verdeelmodel zijn langste tijd gehad, zo kondigde Dortland aan. Binnenkort gaat de nieuwe bestuursvorm van de arbeidsvoorziening van start (werkgevers, werknemers en overheid op basis van gelijk heid) en Dortland wordt de voor naamste werkgeversbestuurder in het Centraal Bestuur. Hij zal bepleiten dat de door de Regionale Besturen (de distric ten van de arbeidsbureaus) gele verde prestaties zwaar meewe gen bij de verdeling van de gel den. Hij doelde daarbij niet al leen op de aanpak van de vervui ling, maar ook op de mate waar in arbeidsbemiddelaars 'de boer op gaan' om uit te vinden waar de behoeften van bedrijven lig gen. „Ik ben ervan overtuigd dat de arbeidsbureaus die alleen van achter het bureau blijven bemiddelen, weinig indrukwek kende prestaties zullen blijven leveren. Zij zullen dat dus in hun budget behoren te merken." Dortland hekelde de nadruk die het kabinet volgens hem in de nota Sociale Vernieuwing legt op het zogenoemde doelgroe penbeleid (speciale aandacht voor minderheden en vrouwen). Hij onderscheidde twee peilers onder het arbeidsvoorzienings- beleid: aan de ene kant een rechtvaardige en aan de andere een doelmatige personeelsvoor ziening. De „eenzijdige benade ring" in de nota Sociale Vernieu wing miskent naar zijn mening dat een doelgroepenbeleid al leen succesvol kan zijn als er een Het kan niet op met het mooie weer. Een groot hogedrukgebied boven Rusland strekt zich uit tot over geheel West-Europa. De kerndruk is 1050 millibar. Om dat het geen klein hogedrukge bied is, is het zo standvastigHet veroorzaakt een zuidelijke stro ming waarin via Frankrijk zachte en ook droge lucht wordt aangevoerd. De aangevoerde lucht wordt elke dag een beetje warmer. Gisteren haalden we de 14 graden. Vandaag wordt dat 16 graden. Dat is abnormaal hoog voor de tijd van het jaar. Zeker 8 graden meer dan de nor male waarde. Verbaasd zijn we hierover al niet meer. We raken gewend aan de abnormale ge middelde ivaarden dit jaar. wind: zuidelijk 2 tot 3 Beaufort; zicht: matig; temperatuur kust- ivater: 8 graden; afivijking wa- terstanden: geen afwijking van betekenis; maximum golfhoogte monding Scheldes: minder dan een halve meter. Voor het weekeinde: Zonnig en droog. Temperaturen ongeveer 19 graden. Zwakke zuidelijke wind. Voor maandag tot en met dins dag: Na het weekeinde geleide- uur cm uur cm Vrijdag, 16 maart Vlissingen 04.37 228 16.55 210 Terneuzen 05.02 251 17.17 232 Bath 06.00 195 18.16 274 Room not-bui ten 04.40 171 17.05 155 Zierikzee 06.15 162 18.30 148 Yerseke 06.20 186 18.40 172 Philipsdam-West 06.15 172 18.30 160 Zaterdag, 17 maart Vlissingen 05.09 213 17.28 193 Terneuzen 05.32 235 17.48 215 Bath 06.33 276 18.45 256 Roompot-buiten 05.15 160 17.35 144 Zierikzee 06.40 155 18.55 140 Yerseke 06.45 177 19.00 163 Philipsdam-West 06.50 166 19.05 152 uur cm uur cm Vrijdag, 16 maart Vlissingen 11.06 199 23.05 187 Terneuzen 11.30 209 23.36 196 Bath 00.10 227 12.36 231 Roompot-buiten 11.00 149 23.05 139 Zierikzee 00.00 142 12.20 153 Yerseke 00.00 156 12.25 166 Philipsdam-West 00.00 151 12.20 162 Zaterdag, 17 maart Vlissingen 11.25 186 23.32 180 Terneuzen 11.56 196 Bath 00.38 221 12.58 218 Roompot-buiten 11.30 142 23.35 137 Zierikzee 00.25 142 12.50 147 Yerseke 00.30 157 12.55 160 Philipsdam-West 00.25 151 12.45 155 ZON EN MAAN 17 maart Zon op 0651 onder 1847 Maan op 0103 onder 0824 opklaringen mistbanken windrichting L lage-druk H hoge-dnjk verplaatsings- "richting luchtdruk in millibaren -1000 19 temperatuur M11111111111111111111111M verband bestaat met de doelma tige personeelsvoorziening van bedrijven. De VNO-directeur wees de komst van 'quoteringregelin gen' (verplicht op te nemen aan tallen) af. „Sommigen (met na me uit PvdA-kring) bepleiten dit als een vorm van actief beleid ten behoeve van bepaalde groe pen op de arbeidsmarkt. Quote ring is echter het tegengestelde, een volstrekt passief beleid", al dus Dortland. Quotering is volgens de werkge vers het beleid op de automati sche piloot zetten. In zo'n situa tie kun je de arbeidsvoorziening ongeveer opheffen, zo zeggen ze. Dortland sprak van een „a-so- ciale maatregel, die betrokke nen een stempel opdrukt." Weersvooruitzichten geldig tot en met zaterdag: Noorwegen en Zweden: Over wegend veel bewolking en aan de Noorse kust af en toe wat re gen. In zuid Zweden zaterdag en kele opklaringen en mogelijk wat zon. Alleen in het noorden komt nog lichte vorst voor. In het zuiden een middagtempera- tuur van ongeveer 10 graden. Denemarken: In het noorden wat wolkenvelden, elders perio den met zon. Droog. Middag- temperatuur rond 12 graden. Ierland: Vanuit het westen toe nemende bewolking en zaterdag af en toe wat regen. Middagtem- peratuur ongeveer 13 graden. Engeland, Schotland en Wales: Geleidelijk toenemende bewol king en in Schotland op zater dag wat regen. In het zuidoosten eerst nog flinke perioden met zon. Middagtemperatuur van 11 graden in het noorden tot onge veer 17 in het zuidoosten. België en Luxemburg: Zonnig. Middagtemperatuur tussen 16 en 18 graden. Duitsland: Zonnig. Middagtem peratuur in het noorden onge veer 17 graden in het zuiden blijft het een enkele graad koe ler. Spanje en Portugal: Zonnig. Middagtemperatuur aan de kus ten ook de zuidkust, ongeveer 21 graden. In het binnenland plaat selijk oplopend tot 24 graden. Frankrijk: Zonnig. In de nacht hier en daar een mistbank. Mid dagtemperatuur van ongeveer 16 graden aan de Kanaalkust tot rond 19 graden aan de Rivièra. Plaatselijk in het binnenland en net benoorden de Pyreneeën kan de temperatuur oplopen tot een graad of 22. Zwitserland: Zonnig. Middag temperatuur in de dalen en het laagland ongeveer 13 graden. Op 2000 meter komt overdag de temperatuur rond 4 graden. Oostenrijk: Zonnig. In de nacht kan er een enkele mistbank ont staan. Middagtemperatuur ongeveer 14 graden. Italië: In het noorden zonnig, in het zuiden eerst nog wat bewol king die echter in de loop van vrijdag al verdwijnt en plaats maakt voor de zon. Middagtem peratuur van 15 graden in het noorden tot rond 20 graden in het midden van het land. In het zuiden komt de middagtempe ratuur niet veel boven 18 graden. Griekenland: Eerst nog bewol king maar zaterdag al in het hele land flinke perioden met zon. Middagtemperatuur aan de westkust en de westelijke eilan den ongeveer 16 graden. Elders blijft de temperatuur enkele gra den achter. Weerrapporten 15 maart 19 uur °C Amsterdam onbewolkt 9 Aberdeen zwaar bew. 14 Athene halï bew. 18 Barcelona onbewolkt' 17' Berlijn licht bew. 11 Budapest zwaar bew. 10 Bordeaux licht bew. 16 Brussel onbewolkt' 15' Cyprus half bew. 15 Dublin zwaar bew.' 14' Frankfurt licht bew. 13 Genève onbewolkt 11 Helsinki zwaar bew. 3 Innsbruck onbewolkt 13 Istanbul half bew.' 6' Klagenfurt half bew. 12 Kopenhagen zwaar bew. 8 Las Palmas zwaar bew. 20 Lissabon licht bew. 20 Locarno onbewolkt 15 Londen licht bew.' 14' Luxemburg onbewolkt' 14' Madrid onbewolkt 18 Malaga licht bew. 17 Mallorca licht bew. 15 Malta zwaar bew.' 17' Moskou half bew.' -1' München onbewolkt -9 Nice zwaar bew. 18 Oslo zwaar bew. 7 Parijs onbewolkt 14 Praag onbewolkt 8 Rome zwaar bew.' 17' Split licht bew. 14 Stockholm zwaar bew. 9 Warschau licht bew.' 8' Wenen onbewolkt 8 Zürich zwaar bew. 10 AMSTERDAM (ANP) - De TROS heeft in hoger beroep als nog gelijk gekregen in een ge ding dat zeven omroeporgani saties vorig jaar waren begon nen naar aanleiding van de grootschalige ledenwerfactie van de TROS tijdens haar 25-ja- rig bestaan. Het gerechtshof in Amsterdam vernietigde donderdagochtend het vonnis van de kort geding rechter van 15 november vorig jaar waarbij werd bepaald dat de ruim 16.000 a 20.000 aanmeldin gen van nieuwe leden „als niet gedaan" moesten worden be schouwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 5