PZC Spannende tijden voor HVV'24 sport Leven Nellie Buijze in teken Philippine Van Rooy blijft op Oranje hopen Supportersclub voor poloploeg De Schelde Gerard Dellaert gelooft toch in winstkansen tegen IJsselmeervogels de twaalfde man Savok houdt toernooi voor recreanten Damesfinale zaalvoetbal Zaalvoetbal in Oostburg VRIJDAG 16 MAART 1990 1 1 1 1 1 1 1 II 1 1 1 1 1 1 1 1 II 1 1 1 1 1 1 1 Ze laten hun kop maar hangen Hoek Voluit gaan Terneuzense Boys Zaamsiag Antwerpenaar wil naar WK Hulsterse derdeklasser nog volop in titelrace Sluiskil HVV'24 Axel Clinge Hoek heeft meer scherpte nodig Nellie Buijze: „Als het geen voetbal is, ben ik geen mens" (fotoHenl HommersI TERNEUZEN - Na de 1-0 over winning op Sparta Nijkerk was het 1-1 gelijke spel op eigen veld tegen Roda Boys voor Hoek on getwijfeld een fikse tegenval ler. Niet alleen het onvoorziene verliespunt deed de Zeeuws- Vlamingen pijn, maar meer nog het matige niveau van de wed strijd, die op de slotfase na nau welijks kon boeien. Morgen zal Hoek tegen IJsselmeervogels een betere instelling moeten hebben, want anders is de kans op puntwinst nihil. Terneuzen- TERNEUZEN - AA Gent neemt al jaren een aparte plaats in de Belgische voetbalcompetitie in. De Oostvlaamse ploeg heeft nog veel meer dan bijvoorbeeld Volendam in Nederland, een ab- bonnement op heen en weer rei zen tussen eerste en tweede klasse. Uitschieters zijn er ook in Gent: al enkele malen deed de ploeg mee in het UEFA-Cup- toernooi. Vorig jaar kwam AA Gent weer uit in de tweede klas se, maar uiteindelijk werd toch weer promotie naar 'eerste' af gedwongen. En dit seizoen is de ploeg van trainer René Vande- reijcken plotseling weer kandi daat voor een 'Europese' plaats. Een zesde plek op de ranglijst biedt immers perspectief. Opvallend snel kwam Gent vo rig seizoen, na slechts één jaar tweede klasse-voetbal, weer op het hoogste niveau terecht. Dat resultaat werd vooral toege schreven aan Vandereijcken, die in korte tijd van de ploeg een éénheid maakte. Dit seizoen zet die tendens zich ongetwijfeld voort. Bijna onopvallend heeft het vroegere la Gantoise zich op gewerkt naar een hoge positie in de subtop vlak achter het kwar tet toonaangevende ploegen (Club Brugge, Anderlecht, KV Mechelen en Antwerp). Vooral in het eigen Ottenstadion in Gent- brugge komt AA Gent tot op merkelijke prestaties. In de tot nu toe dertien gespeelde thuis wedstrijden werd bijvoorbeeld nog geen enkele maal verloren. De uitwedstrijden leveren meer problemen op voor de Gente naars. Desondanks werd toch "Vfg TERNEUZEN - Het is zo goed als zeker dat de waterpoloda- mes van De Schelde uit Terneu- zen zaterdagavond in de wed strijd tegen Treffers het kam pioenschap van de eerste klas zullen behalen. De huldiging van de poloploeg, die daarmee de promotie naar de bondscom- petitie hoopt te realiseren, zal gepaard gaan met het eerste op treden van een supportersclub. Zes leden van de club hebben deze week de supportersvereni ging 'Capriooltje' opgericht. Het lidmaatschap van deze club is gratis en de verwachting is dat er zich tussen de tachtig en de honderd leden zullen aan melden. Leo Bakker, één van de initia tiefnemers, heeft in het eerste clubblad de aktiviteiten aange kondigd. ,,We gaan onder meer zorgen voor de verspreiding en het uitgeven van het clubblad Capriooltje, we willen huldigin gen en festiviteiten organiseren, maar verder ook busreizen naar uitwedstrijden. En tenslotte gaan we ook promotie-artikelen verkopen en verstrekken, zoals spandoeken, stickers en T- shirts." Behalve Leo Bakker bestaat het bestuur van Capriooltje uit An neke Rijnhout, Kristel de Rid der, Sandra Hamelink, Andrea van Eenennaam en André Grui- sen. se Boys (tegen WHS) en Zaam- slag (tegen Seolto) spelen uit en AZVV is vrij. Zaterdag eerste klasser Hoek speelt morgen voor de tweede achtereenvolgende maal op ei gen veld. Was vorige week Roda Boys de tegenstander, deze keer komt IJsselmeervogels op be zoek. De ploeg uit Spakenburg, die met 16 punten uit 18 wed strijden de achtste plaats in neemt en een van de ploegen is ook Anderlecht voor eigen pu bliek geklopt eerder dit seizoen. Die uitstekende resultaten heb ben Gent dus naar een zesde plaats gebracht. Vandaar dat het gelijke spel van afgelopen weekend tegen degradatiekan didaat Waregem de nodige stof deed opwaaien. „Maar de sup porters van Gent zijn dit seizoen verwend door de goede presta- tie's in eigen huis. Wie had voor aanvang van de competitie dur ven dromen dat we na twee der de van het kampioenschap zo hoog zouden staan. Niemand toch. En een mindere wedstrijd zit er altijd wel tussen", vertelde de 'redder' van AA Gent tegen Waregem, Guy Winkels (hij scoorde in de slotfase de gelijk maker) eerder deze week. Maar trainer Vandereijcken had in de ze wedstrijd vooral „inzet en agressiviteit gemist. We hebben Waregem te veel ruimte gebo den. Daarvan hebben ze goed ge bruik gemaakt. Agressiviteit was er alleen tegen het einde toen we achter stonden". In deze competitieronde speelde Gent reeds gisteravond (donder dag) tegen FC Antwerp, dat in tussen met genoegen heeft kun nen constateren dat Frans van Rooy na zijn operatie van eind vorig jaar weer helemaal de oude is. „Ik was toch snel hersteld na die liesoperatie maar om de één of andere reden liep het niet. Ik miste kracht, maar ik heb be wust niet willen forceren, want dat houdt meestal geen verbete ring in. Nu gaat het gelukkig weer lekker", aldus Van Rooy, die overigens hoopt, dat bonds- Zaterdag is de officiële presenta tie van de supportersclub tij dens de thuiswedstrijden van De Schelde. Het damesteam hoopt die avond het kampioenschap veilig te stellen en mag rekenen op een fel meelevende aanhang. Kees Rijnhout, de trainer van de koploper in de eerste klas, stelt aan de vooravond van deze wed strijd vast dat er weliswaar winstkansen zijn. „Maar", waar schuwt hij, „we mogen deze te genstander toch niet onder schatten. Ik ken ze nog van vori ge wedstrijden. Het is een ploeg die hard en statisch polo speelt. Het wordt dus een ontmoeting van twee speelstijlen, want wij zijn gewend om vanuit een geslo ten verdediging te spelen, met veel beweging in de ploeg en pro beren om op snelheid scorings kansen te scheppen." De Schelde speelt tegen Treffers met de volgende selectie: Esme ralda Matthijsse, Roëna Wit kamp, Ria van der Hooft, Marti- ne Koster, Nicole Overdulve, Mi reille Acke, Sandra Dees, Alber- tine Nekkerholt, Lisette Kanse, Marjolein Kik en Margriet Mul der. Het volledige programma voor za terdagavond is: 18.00 uur: Herenjeugd Schelde - Tref fers; 18.45 uur: Dames Schelde - Tref fers; 19.30 uur: Schelde 1 (heren) - Treffers; 20.15 uur: Schelde 2 (heren) - Stormvogel 3. waarop Hoek het vizier gericht moet houden. Winst, zo weet ook middenvelder Gerard Dellaert, brengt de Zeeuws-Vlamingen op twee punten en is dus uitermate belangrijk. „Ik hoop", zegt Del laert, „dat iedereen overtuigd is van het belang van de wedstrijd, want zoals er zaterdag tegen Ro da Boys gespeeld is, zó tam... Dat kon eigenlijk niet. Van IJs selmeervogels winnen we ook al leen als we beter voetballen en minstens het niveau halen van twee weken terug tegen Sparta coach Thijs Libregts hem de ko mende maanden alsnog selec teert voor de strijd om het we reldkampioenschap. Met „Als ik er in Italië niet bij ben zal ik in de zomer sterven voor de televisie. In 1988 heb ik dat gevoel ook gehad tijdens de strijd om het Europese kam pioenschap. En een WK wil toch iedere voetballer mee maken. Ik zal de komende wedstrijden in ieder geval voluit gaan om een selectie af te dwingen", maakt Van Rooy zijn gevoelens duide lijk. De stand in België. Club Brugge 25 18 5 2 41 54-19 Anderlecht 25 18 4 3 40 62-10 KV Mechelen 25 13 11 1 37 46- 9 Antwerp 25 12 9 4 33 49-22 Stand. Luik 25 11 8 6 30 37-23 AA Gent 25 9 10 6 28 31-26 Cercle Brug. 25 10 7 8 27 39-30 Lokeren 25 9 7 9 25 27-44 Charleroi 25 8 7 10 23 35-37 G. Ekeren 25 9 3 13 21 31-39 KV Kortrijk 25 7 7 11 21 28-38 Club Luik 25 6 9 10 21 22-30 Lierse 25 8 4 13 20 30-51 Beerschot 25 7 6 12 20 24-42 Sint Truiden 25 6 7 12 19 19-37 R. Mechelen 25 4 7 14 15 20-41 Waregem 25 4 7 14 15 24-51 Beveren 25 5 4 16 14 19-48 Programma voor komend weekend. Zaterdag (20.00 uur): Racing Meche- len-KV Mechelen; Club Luik-Club Brugge; Beveren-Lierse; Ander- lecht-Standard Luik; Sint Truiden- Charleroi. Zondag (15.00 uur): Waregem-Germi- nal Ekeren; Cercle Brugge-Beer- schot; Lokeren-KV Kortrijk. Nijkerk, toen 't kennelijk wél kon". Dat Hoek vooraf kansen op de volle winst toegedicht mo gen worden, staat voor Gerard Dellaert overigens vast. „IJssel meervogels is geen wonder- ploeg. Dat bewijst de stand al leen al. Het is een middenmoter waarvan we absoluut niet bang moeten zijn". De vraag is uiteraard ook of Hoek's nieuwste aanwinst, Bert Otten, tegen IJsselmeervogels wél de faam kan waarmaken die hem vooruitgesneld was. Otten bleek tegen Roda Boys (nog) niet in staat Hoek aanvallend meer inhoud te geven en kon ook nooit de indruk wekken de ploeg op sleeptouw te kunnen nemen. „Als je Bert op de training bezig ziet moet je wel toegeven dat hij zonder meer een aanwinst kan zijn", neemt Dellaert het voor zijn nieuwe ploeggenoot op, „Dat-ie tegen Roda Boys niet helemaal uit de verf kwam, was hem niet te verwijten, maar de hele ploeg. Het valt tenslotte niet mee om te moeten debute ren in een elftal dat van geen kanten draait". Met twee punten uit de laatste drie wedstrijden ligt min of meer de conclusie voor de hand dat Terneuzense Boys na een voort varende reeks, die bijna met de tweede periodetitel is beloond aan een lichte terugval ten prooi is gevallen. Het onverwachte verlies, thuis tegen Yerseke (1-3), werd tenslotte gevolgd door niet al te imponerende gelijke spelen tegen Kapelle en Bruse Boys. Niettemin toonde Jan Dooms zich na het duel met Bruse Boys niet ontevreden over het resul taat: 1-1. „We hebben in elk ge val bereikt dat de kloof niet klei ner is geworden", zo verklaarde hij, „en bovendien vind ik dat we redelijk gevoetbald hebben, in die zin althans dat we toch meer kansen hebben afgedwongen dan Bruse Boys". Tegen de nummer laatst van de ranglijst werd in elk geval duide lijk dat de afwezigheid van mid denvelder Jan Cornelissen een van de redenen is waarom het Terneuzense Boys op dit mo ment wat minder af gaat. Maar er is hoop dat de blessure van Cornelissen tot het verleden be hoort. Doorns: „Ik reken er ei genlijk al op dat ik Jan tegen WHS weer kan opstellen". Uit tegen WHS (dat Terneuzense Boys in de laatste vier onderlin ge duels van scoren wist af te houden) mist J an Dooms wel Ko Simons en vermoedelijk ook Eric-Jan Wilting. Zaamslag, dat na de 2-1 overwin ning op Wemeldinge en de 3-2 nederlaag van VVC'67 tegen De Meeuwen plotseling weer volop meedoet in de strijd om de eerste plaats, haalt morgen in tegen Seolto (uit). Seolto is op papier niet de meest aansprekende vierde klasser: de ploeg heeft na 16 wedstrijden slechts 12 punten en staat op de voorlaatste plaats. Thuis won Zaamslag overigens met 4-0. Het programma: Eerste klas: Hoek - IJsselmeervogels Derde klas: WHS - Terneuzense Boys (AZW is vrij) Vierde klas: Seolto - Zaamslag. PHILIPPINE - Ze staat al jaren voor haar favoriete club klaar, maar ze voelde zich zondag min of meer in de steek gelaten. De pijnlijke nederlaag (0-4) tegen hekkesluiter Domburg is in middels verschillende dagen achter de rug, maar bij Nellie Buijze uit Philippine nog lang niet uit haar herinnering ge vaagd. Voor één keer maakte ze zondag zelfs een uitzondering. Het was tegen haar gewoonte in, zo verzekert ze met klem, maar ze kon het gewoon niet langer aanzien. Nellie Buijze verliet vroegtijdig het sport park in Philippine. En dat was opmerkelijk. Haar man Kees, die thuis een café runt, vroeg zich angstvallig af of er misschien iets was voorgeval len. Een akkevietje of zo. Nee dus, Nellie Buijze was gewoon diep teleurgesteld. Maar ze haal de haar gram, toen het eerste team van Philippine zich maan dagavond bij café Marinet ver zamelde om een wedstrijd in de regioklas zaalvoetbal af te werken. „Het gaat gewoon niet goed en dat is heel, heel erg", constateert ze. „D'r zit helemaal geen vechtlust in, ze laten hun kop maar hangen. Verliezen van de onderste, dat vind ik schan dalig. Dat zeg ik de spelers na tuurlijk, ja, dat wordt ze wel dui delijk. Dat moet toch ook kun nen? Maar daarna moet het over zijn." Nellie Buijze (43) is geboren en getogen in Terneuzen, maar ver huisde 21 jaar geleden naar Phi lippine. Daar raakte ze op de lan ge duur in de ban van het voet bal. „Ik gaf er vroeger nooit wat om", weet ze nog. „Koersen wel, maar voetballen? Nee, dat trok me niet. Ik hoor mijn vader nog schelden, als hij naar tv zat te kijken. Dan zei hij: Daar zit ze weer. Het chagrijn zit naast de kast. Maar ik ben er van lieverlee in gerold. Ik ging zo maar eens kijken en ik vond het wel leuk, dat contact met jonge gasten." Ze werd lid van Philippine, om de door haar gesponsorde zaal- voetbalploegjes als coach te kunnen begeleiden. Het eerste op maandag in de regio en het derde („Die jongens voetballen nog allemaal voor hun plezier") op dinsdag in het rayon Sas van Gent. Daarnaast wast ze de shir tjes, houdt ze alle uitslagen en standen bij en beheert ze de 'potjes', waaruit aan het eind van elk seizoen met de ploegen een door haar en Kees bereide maaltijd wordt bekostigd. „Als het geen voetbal is, dan ben ik geen mens", geeft ze graag toe. „Die winterstop is natuurlijk verschrikkelijk lang. Ik móet naar het veld. Maar ik ga wel al leen staan, want ik wil het ge zeur van anderen niet horen. Of er moet een hele goeie bekende zijn. Harry Vermeire zijn moeder bijvoorbeeld, daar wil ik nog wel eens bij gaan staan. Dat mens praat nooit over 'onze Harry'. Voor mij zijn ze allemaal gelijk. Ik zeg altijd: er staan er elf in het veld en die voetballen allemaal." Met uitzondering van de vriend- schappelike wedstrijden („Dat kan me niet bekoren, dat is toch heel anders dan zondags voor de competitie") volgt ze van dicht bij de verrichtingen van de for matie van Edy de Witte. Nee, ze heeft geen bijgeloof, „maar we lopen wel een paar keer naar de wc hoor. Scheidsrechters? Die SAS VAN GENT - Na tien suc cesvolle edities heeft de volley balvereniging Savok een naam hoog te houden met het toernooi voor recreanten, dat van dins dag 17 tot en met zaterdag 21 april in de Sasse sporthal wordt gehouden. Tot 24 maart kan er voor het elf de toernooi worden ingeschre ven in de categorieën gemengd, dames en heren. Ploegen uit de gemeente Sas van Gent hebben evenals andere jaren een streep je voor bij de organisatoren. De poulewedstrijden worden op dinsdag-, woensdag- en donder dagavond gespeeld. Vrijdag en zaterdag worden de plaatsings wedstrijden afgewerkt. mensen doen het voor hun ple zier. Ik heb er maar aan één eer hekel: Johnny Meeusen. Di( heeft me eens een keertje uitge maakt, toen we bij het camping voetbal langs de lijn stonden Dat vergeet ik van mijn lever niet meer. Nee, ik had het er toet zelf niet naar gemaakt", ontkent ze met klem. „Sommige mensen beweren dat het aan het stappen op zaterdag avond ligt, maar dat is ook alle maal flauwekul. Vroeger hadden ze niet eens trainers en toen gin gen ze ook op stap. Dat kon alle maal. De jongens moeten daai toch vrij in zijn zeker. Nee, erzi gewoon helemaal geen motiva tie in 's zondags", vindt ze. „Wi hebben hier Walter van Duyse („mijn beste vriend, maar noi lieg ik") gehad als trainer. Let Koch, Rini Deij en Piet de Win de. Piet maakte sfeer in een ploeg. Hij zat er zelf ook graaj bij. Hetligt ook niet altijd aandf trainer hoor, maar toch: een elf tal door elkaar halen, dat komt meestal niet goed. Bovendien mag een trainer best wel eens wat zeggen. Dat hoeft niet altijc met scheldwoorden te zijn, maai zo stil in de dug-out zitten, nee dat is het toch ook niet." AXEL - De Zeeuws-Vlaamse da meszaalvoetbalploegen spelen morgen, zaterdag, in Axel de be kerfinale in toernooivorm, na dat eerder dit seizoen al een eer ste schifting was gemaakt. Voor de strijd om de eerste toten met vierde plaats komen de teams van Th. Biesbroeck) Klaus, Biezetrappers, Marine Service en Dolf Schoot tegen el kaar uit. De ploegen van Johan de Block, Van Jole/Mussenist, Disco Love en Van der Spa/De Kroon strijden om de vijfde tot en met achtste plaats. Het toer nooi, dat in sporthal 't Sportuus wordt gespeeld, begint om 19.00 urn'. De prijsuitreiking is om streeks 23.30 uur. OOSTBURG - De koplopers uit de drie poules van de recreatie ve zaalvoetbalcompetitie in Oostburg zitten op rozen. Oud Sluis, Steenfabriek en Jansen Sport wonnen alle drie hun wedstrijd en zijn nagenoeg on bereikbaar geworden voor de concurrentie. In de A-poule rekende Oud Sluis af met het op de tweede plaats staande Albert Heijn. Door een 2-1 winst zijn de Sluissenaafs nauwelijks meer te achterhalen door de achtervolgers. Eenzelfde situatie doet zich voor in poule B. Hier was het Attent Boys, tweede in de rangschik king, dat een ultieme poging deed leider Steenfabriek beentje te lichten. Tevergeefs, want voor de dertiende keer in evenzoveel wedstrijden wisten de Aarden burgers te winnen: 5-3. Jansen Sport veegde in poule C de vloer aan met het onderaan- staande Chez René. De 10-1 winst betekent dat nog een wed strijd gewonnen moet worden om het kampioenschap te kun nen vieren. Gelet op de over macht die deze competitie ten toon is gespreid volkomen ver diend. Uitslagen: Poule A: Oud Sluis-Albert Heijn 2-1 Poule B: Lekens-Aers 5-7; Aers-Amro 3-3; Attent Boys-Steenfabriek 3-5. Poule C: Van de Sande-Haheti 3-3; FNV Houtbond-Kombuis 3-9; Van Looy-Riemens 3-4; Boemerang- PZEM 7-0; Jansen Sport-ChezRen 10-1. Standen: Poule A: Oud Sluis 15-27; Alben Heijn 14-20; Rabo II 16-18; OBV 17; Veteranen 15-16; Mijnders 14-10; Tem Boys 13-9; OBS De Jonge 14-9; Gemeente Oostburg 15-9; De Blo» 1.5-7. Poule B: Steenfabriek 13-26; Attent Boys 14-18; Amro 15-17; Telepost IS- 16; Rode Leeuw 12-13; Aers 14-13; Ad ministratief personeel 15-13; Lekens 16-13; FC'83 14-6; Rabo 114-5. Poule C; Jansen Sport 16-32; Boeme rang 17-25; Kombuis 14-23; WOD Cadzand 15-14; FNV Houtbond 1? 14; Van de Sande 15-13; Riemens 12; PZEM 16-11; Van Looy 15-10; heti 15-9; Chez Ren 13-1. Leo Bakker (m) is één van de oprichters van de supportersclub voor de poloteams van De Schelde. Links Ria van de Hooft, rechts Calin- da Keesom (foto Camile Schelstraete) TERNEUZEN - De competi tieleider mag voor dit week einde dan wel een beperkt in haalprogramma hebben vast gesteld, dat betekent niet dat het aantal aansprekende wed strijden tot een minimum be perkt blijft. Zo staan er in de derde klas van het zondag voetbal twee derbies op het programma (Sluiskil - HW'24 en Axel - Clinge) en moet Vo gelwaarde in de vierde klas naar Breskens. IJzendijke ont vangt Luctor'88 dat voorals nog de beste vooruitzichten op de tweede periodetitel heeft. Met vier punten uit de laatste drie wedstrijden heeft Sluiskil zich in vrij korte tijd hersteld van de drie opeenvolgende ne derlagen die het voor de win terstop leed. Weliswaar bleef de ploeg zondag tegen Axel ver verwijderd van het niveau van het duel met Middelburg, één week eerder, maar in elk geval bleef de voorsprong op de laagst geklasseerden be houden. Bovendien hielp Clin ge een handje door Steenber gen in eigen huis met 3-1 te verslaan. „Ieder punt in deze fase van de competitie is mee genomen", zag trainer Piet de Koeijer zondag een lichtpun tje, „En zeker als het om een uitwedstrijd tegen een directe concurrent gaat. Je kunt nog altijd beter gelijk spelen in een slechte wedstrijd dan goed spelen en met lege handen achterblijven". Waaróm Sluiskil tegen Axel veel minder speelde dan tegen Middelburg was De Koeijer niet helemaal duidelijk, hoe wel het ook hem opgevallen was „dat er te weinig vechtlust en onvoldoende overleg was". Zondag - thuis tegen HVV - zal het Sluiskil daaraan echter niet ontbreken, zo meent de Biervlietse oefenmeester. „HVV is een ploeg die door nie mand onderschat wordt. De wedstrijd van zondag leeft ook veel sterker in de groep dan die van vorige week. Het zou me tegenvallen als we zondag niet even geladen zouden zijn als tegen Middelburg". Bij Sluiskil keert zondag Willy de Jaeger terug in de basis. Voor HVV'24 breken spannen de tijden aan. De Hulsterse ploeg is na de winterstop aan een imponerende inhaalrace begonnen, die tien punten uit vijf wedstrijden opleverde. HVV heeft nu twee verliespun- ten meer dan koploper Roo sendaal. Via Sluiskil-uit (aan staande zondag) moet HVV zich in een gunstige uitgangs positie manoeuvreren voor de topper van volgende week te gen Roosendaal (uit). „Een eerste vereiste", zo weet aan valler Harm Rietjens op voor hand, „is dat we zondag ach terin de nul houden. In princi pe zou een gelijkspel al niet slecht zijn, maar ik vermoed eerlijk gezegd dat Rinus (Ze- gers, red.) op de volle winst zal willen spelen. Ik denk trou wens dat dat wel moet kun nen. Sluiskil is tenslotte een voetballende ploeg, die ook graag de aanval kiest. Het moet zondag sowieso een mooie wedstrijd worden...". Overigens mag het opvallend heten dat HVV nog altijd uit zicht heeft op de eerste plaats. De ploeg is dit seizoen niet van blessures verschoond geble ven en miste zondag, thuis te gen het onderaanstaande RSV, bijvoorbeeld zes basis spelers. Van dat zestal zijn Harm Rietjens en Carlo Cleij- man tegen Sluiskil weer be schikbaar. Dennis Rietjens, Ivo Wouters, Mario de Bakker en Eric Heijndrickx zijn dat voorlopig nog niet. Voor Axel was er zondag be houdens het ene winstpunt te gen Sluiskil (1-1) nog de mee valler van de 3-1 zege van Clin ge op Steenbergen. De forma tie van Jaap Lensen neemt weliswaar nog altijd de tiende plaats in, maar staat er relatief gezien inmiddels wél beter voor dan Steenbergen. In de drie opeenvolgende thuiswed strijden die Axel moet afwer ken (Clinge, RSV en Moerse Boys) moet de ploeg zijn posi tie ten koste van de Brabantse concurrent zien te verbeteren. „Vanaf nu zullen we het toch echt moeten doen", verwoordt doelman Tonnie Gommers de gevoelens die binnen de groep leven, „Die drie thuiswedstrij den zouden eigenlijk vijf winstpunten moeten opbren gen. Daarom moeten we ook tegen Clinge maar van winst uitgaan". Axel is zondag tegen Clinge opnieuw compleet. Clinge speelde zich zondag via een 3-1 zege op Steenbergen zo goed als zeker in veilige haven en heeft in de resterende zes wedstrijden nog een punt of vier, vijf nodig om definitief buiten bereik van de degrada tiekandidaten te komen. Met 16 punten uit evenzovele wed strijden blijft de ploeg van George de Block de proble men voorlopig in elk geval voor. „Die overwinning op Steenbergen was natuurlijk héél belangrijk,", beseft ook Clinge's laatste man Pascal de Block, „we staan nu vier pun ten voor op Steenbergen en vijf op Axel, maar voor hetzelf de geld was het verschil te ver waarlozen geweest. Voor ons kan die 3-1 tegen Steenbergen achteraf wel eens van beslis sende betekenis blijken". De huidige klassering moet voor Clinge een hele gerust stelling zijn aan de vooravond van het duel met Axel, hoewel De Block ervan overtuigd is „dat we ook zondag kunnen winnen". Clinge mist tegen Axel alleen Ronald de Block. Het aantal wedstrijden in de vierde klas van het zondag voetbal blijft dit weekeinde beperkt tot twee. Breskens speelt thuis tegen Vogelwaar de (de enige Zeeuws-Vlaamse ploeg die vrij is van degrada- tiezorgen) en IJzendijke ont vangt Luctor '88. Het meest gebaat bij winst zijn uiteraard Breskens en IJzendijke, die met respectievelijk 11 en 13 punten uit 15 wedstrijden de tiende en achtste plaats inne men. Mogelijk is het een voor deel dat Vogelwaarde en Luctor'88 vrijwel uitgescha keld zijn voor de eerste plaats, hoewel met name IJzendijke er niet aan voorbij mag gaan dat Luctor nog volop kansen heeft op de tweede periodeti tel. Het programma: Derde klas: Sluiskil - HW'24 en Axel - Clinge Vierde klas: Breskens - Vogelwaar de en IJzendijke - Luctor '88 Eerste klas afdeling: Oostburg - Hontenisse en Biervliet - Com Boys Tonnie Gommers (Axel): „Winst op Clinge is mogelijk" foto Ca mile Schelstraete) Gerard Dellaert: „Hoek speelde tegen Roda Boys te tam' (foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 50