De Sterre staat al Motorcrossers openen het seizoen in Axel Stonedunkers jaren eenmansclubje Darters Westdorpe klaar voor cupduel Rottier favoriet biljart in Aardenburg et club uit België en Den Helder Selectie is weer compleet opverenigingen ngeborg Modde y Schuldenlast mm Luc Dierickx duizendpoot bij basketbalclub Promoties klein spel -- Uitgaanskledij Poules Kampioenschap THOR in Sas Voltallig Paul van Gimst: seizoen geslaagd Dadendrang Nuchter Massaal judogala in Breskens schrap voor Goirle OOSTBURG/BRESKENS lorgen, zaterdag wordt in porthal 'De Veerhoek' te Oost- urg het tiende Perminta-judo- oernooi gehouden. Organisa- or is de Judosportvereniging reskens. Aan het toernooi, dat et sterkst bezette in Zeeland S) nemen 400 judoka's uit Ne erland en België deel. Dat het oernooi een grote reputatie eeft opgebouwd blijkt uit het ntal (36) verenigingen dat aar Oostburg komt. ,eifs de judo vereniging Juliana it Den Helder en de sportschool uenting uit Amstelveen heb- en er een barre reis naar eeuwsch-Vlaanderen voor ver. Ook het Belgische aandeel nhet toernooi is met 200 deelne- ers groot. Het zijn niet de min- te judoka's die op de mat ko en, want Mieke Beernaert en hilips Klein zijn bijvoorbeeld elgische kampioenen, ok de winnaar alle categorieën ran vorig jaar, René Bar uit russel, is weer van de partij. Hij oemt het in de categorie +95 "oeten opnemen tegen Albert wart van Kiai, Oost-Souburg, ill Overheul van sportschool no Hoogendijk uit Vlaardin- ;en en de winnaar komt in het jezit van de 'Hans Verduyn tro- ee', genoemd naar de vorig jaar verleden sponsor van de club. ,De Nederlandse topverenigin- enzijn aanwezig", vertelt Bram eijboer, voorzitter van de orga- serende vereniging, die samen et secretaris Kees Nelis en 'edstrijdsecretaris Cees Hack et gros van de toemooiwerk- aamheden voor zijn rekening eemt. „Ze komen ontzettend aag naar ons toernooi". En dat ■oor zo'n klein clubje (90 leden) s het onze". ammer vindt het drieman- ehap het dat er bij de dames, oor het eerst, niet om de prijs le categorieën wordt gestre- en. „Er zijn te weinig inschrij- Jngen bij de dames senioren", eldt Haeck. Nelis weet dat het die categorie bij alle vereni- "gen terugloopt. Om die reden unnen de eigen toppers, Regi- i van Gorsel en Wendy Simon- e, niet deelnemen aan het toer- ooi. ngeborg Modde, die onlangs ronzen medailles haalde op de ëderlandse kampioenschap pen onder de 16 jaar (in Geleen) en onder de 21 jaar (in Hengelo), is wel te zien op een van de acht matten. Modde, die in de natio nale selectie zit, wordt zaterdag voor aanvang van het toernooi gehuldigd door burgemeester J. Kruize, die ook de opening van het toernooi voor zijn rekening neemt. Kruize zal de judoka een trainingspak overhandigen. „Al le 20 wedstrijdjudoka's krijgen een nieuw trainingspak", vertelt Heijboer. Wekelijks gaat de 20- tal op naar toernooien. „Door heel Nederland. Breskens is be kend in judoland", weet de voor zitter. Dit' weekend moeten de West-Vlaamse deelnemers (36) geen verre reizen maken. Voor het toernooi in Oostburg is alles gereed. „Tijdens het toer nooi beschikken we over zo'n 60 medewerkers. Oud-judoka's, ou ders enzovoort. Je kunt daaraan merken dat judo leeft in West- Zeeuwsch-Vlaanderen", vertelt Nelis. De samenwerking met de andere Zeeuws-Vlaamse clubs is, volgens hem, optimaal. „We mogen judomatten, scorebor den en klokken gebruiken van de verenigingen uit Clinge en Hontenisse", aldus Nelis. Ook het medische deel is dit jaar goed geregeld. Vorig jaar moes ten geblesseerde deelnemers eerst voor een verwijskaart naar een huisarts in Aardenburg voordat het ziekenhuis in Oost burg kon worden bezocht. „Dat is dit jaar geen punt", aldus Heij boer. De Breskense club wil goed voor de dag komen. Te meer omdat de judobond het aantal toernooien in het district wil halveren. „Dat komt door het gebrek aan scheidsrech ters", weet Nelis. Het toernooi in Oostburg krijgt daarom een afgevaardigde van de wedstrijdorganisatie com missie van de judobond op be zoek die het toernooi zal beoor delen. „En van het district komt iemand de weging controleren", aldus de secretaris die verder wil strijden voor het behoud van de toernooien in Clinge, Hontenis se en Oostburg. Voor volgend jaar heeft de Breskens club grootse plannen. We denken aan een twee-daags toernooi en pro beren topjudoka's naar Zeeuwsch-Vlaanderen te krij gen". Er wordt gedacht aan ju doka's uit de kernploeg en uit de militaire ploeg. De organisatie van het judotoernooi in Sas van Gent met in het midden Bram Heijboer {foto Camile Schelstraete) AXEL - Voor de motorcrossclub Axel begint morgen (zaterdag) het nieuwe seizoen. Op het Smitsschorre-terrein gaat voor de niet licentiehouders en de 80cc'ers de RES-competitie van start en zondag strijden de BLB-ers (Belgische Liefhebbersbond) om de hoogste eer op de Axelse zandvlakte. Voor het eerst wordt de RES-competitie gehouden in samenwerking met de BJB (Belgi sche Jeugdbond), een organisatie die zich inzet voor de oplei ding van jonge motorcrossers. Bestuurslid Jaap van Cadsand is zeer ingenomen met die samen werking. „Het zou wel eens kunnen leiden tot een bijzonder aan trekkelijke competitie bij de 80cc'ers. Voorheen kwamen er ook nogal wat Belgen in deze klasse uit, maar toen waren het alle maal individualisten. Nu wordt het vanuit een organisatie gesti muleerd die gericht bezig is met de opleiding van jonge crossers." „Ook de RES-competitie is bedoeld als kweekvijver voor jong talent", zo vervolgt Van Cadsand. „Bovendien geschikt voor crossers die aan het afbouwen zijn. Dus ook met de deelname van de oudere rotten kunnen de jongens hun voordeel doen, want die beschikken over routine." Samenwerking dus met de BJB, de organisatie van wedstrijden onder auspiciën van de BLB en met nog een andere Belgische motorcrossbond: de MCB. Vanwaar al die belangstelling voor het terrein van de Axelaars, terwijl men door de aangepaste hinderwetvergunning toch aar dig aan banden wordt gelegd. „Het is een kwestie van aan de weg timmeren en je niet laten ontmoedigen door allerlei maatregelen van hogerhand", zegt Van Cadsand, onder de motorcrossliefheb bers ook wel bekend als de duizendpoot van de Axelse club van wege zijn bemoeienissen met alles wat nodig is om de vereniging draaiende te houden. „Natuurlijk is het voor ons een handicap datje 's zondags pas na 13.00 uur 's middags mag beginnen en voor zonsondergang de zaak moet afblazen, maar het is niet anders. We hebben daar on ze organisatie op afgestemd. Wat sommige mensen ook tegen ons ondernemen, ze krijgen ons daar niet weg op Smitsschorre." „We hebben de zaak destijds overgenomen met een enorme schuldenlast. De gemeente was maar wat blij dat we dat karwei op ons namen. Nu de schuld is gesaneerd en je aan de echte op bouw kunt beginnen, laten ze je gewoon vallen. Maar we gaan stug door en houden ons gewoon aan de regels die ons door de provincie worden voorgeschreven. Regels die ook in Begië wat strakker worden aangetrokken, waardoor ook daar de terreinen wat dunner gezaaid liggen. We spelen daar op in en kunnen daar door hier de zaak weer wat rendabeler maken." En hoewel de gashandles van de motoren voor zonsondergang moeten worden dichtgedraaid, gaat op woensdagavond toch weer de competitie voor licentiehouders van start. „We hebben nu gekozen voor een andere opzet. Door alles bij elkaar te gooien en een strakke organisatie kun je twee reeksen van twintig minu ten afwerken. De inzet wordt de Supercrosscup. Ik ben er van overtuigd dat ook deze opzet zal slagen." Programma supercrosscup: 11 en 2 april, 9 en 30 mei en de finale op 13 juni. RES-competitie: 17 maart, 14 en 28 april, 19 mei, 2 juni, 7 en 14 juli, 18 en 25 augustus en de finale op 8 september. g. -w Luc Dierickx tijdens een training met het damesteam van Stonedunkers (foto Camile Schelstraete SINT JANSTEEN - De basket balvereniging Stonedunkers uit Sint Jansteen is in de eer ste jaren na de oprichting zo ongeveer een eenmansclubje geweest. Vanaf het eerste jaar (de club werd opgericht in de cember 1983) ligt het lot van Stonedunkers in handen van Luc Dierickx. De Belgische basketbalfreak is nog steeds (nu al meer dan zeven jaar) voorzitter, coach en trainer van deze basketbalclub. Het provinciale clubje telt 36 spelende leden, die verdèeld over een damesteam, een jon gens kadettenteam en een ge mengd adspirantenteam in Zeeuws competitieverband spelen. Pas dit seizoen is de vereniging in de gelukkige om standigheid, dat er in het be stuur behalve de voorzitter in middels ook een secretaris (Jan Heijnen) en een penning meester (Ria de Letter) zitting hebben. Verder is Door Fakkeldey de begeleidster van de dames. „Vorig jaar is er een vergade ring belegd. Toen heb ik een dringend verzoek aan de leden gedaan om toe te treden tot het bestuur. Gelukkig kwam er respons, want anders zou de club ter ziele zijn gegaan", zegt Dierickx. Het eerste gedeelte van de naam Stonedunkers is afge leid van de plaats (Sint Jan steen heet in de volksmond Steen) van oprichting en dun- kers is een basketbalterm die voor ingewijden wel bekend is. Toch zit Stonedunkers niet 'vastgebeiteld' aan Sint-Jan steen, want men is vooral ac tief op andere plaatsen. De trainingen (twee keer per week) vinden doorgaans plaats in de sporthal 't Spor- tuus van Axel (twee keer per maand op zondag) en dinsdag en donderdag in de gymzaal van de Rietvliet in Hulst. De thuiswedstrijden worden afgewerkt in de Axelse sport hal. „We zijn afgestapt van Hulst, omdat het afhuren van de helft van de sporthal in Den Dullaert niet toereikend is om reglementair wedstrijden in te spelen. Daardoor is men ver plicht om de hele sporthal af te huren voor het tarief van 45 gulden en dat is voor een klein clubje als het onze niet op te brengen", meent Dierickx. „De leden betalen toch al een redelijk hoog bedrag aan con tributie." Stonedunkers startte in de cember 1983 met een heren team in competitie. De selec tie was een samensmelting van ex-leden van het opgehe ven BV Hulst en een vijftal Voorwaarts-spelers. Deze combinatie slaagde erin om twee keer achtereen te pro moveren: van de laagste klas naar de eerste klas in Zeeland. Plotseling was er op dat mo ment echter geen animo meer. Mark Luijten had inmiddels de training overgenomen. I I I I I I I I MT zoek van de Hulster Sport raad. Acht jongens zijn daar van overgebleven. Vorig jaar kwamen de dames terug in competitieverband. Volgend jaar hoopt Stonedun kers op een extra team bij de jeugd (meisjes). Voor de dames (een mix van Voorwaarts- en oud-Stonedunkersspeelsters, aangevuld met enkele Belgi sche dames) staat dit seizoen de titel in de tweede klas op het spel. Luc Dierickx: „Een aantal spelers haakte om een of ande re reden af." Inmiddels was een meisjes juniorenteam ook van start gegaan. De dames Van Dorsselaer en Van Rattin gen waren de leidsters van dat team. Een jaar later formeerde men een damesteam, maar in 1988 kwam daar een eind aan. Stonedunkers wankelde, maar bleef op de been door een jongensteam kadetten: de lichting van het geboortejaar '74, waarmee Dierickx inder tijd aan de slag ging op ver- Hoe klein in getal Stonedun kers ook is, de Steense vereni ging heeft twee sponsors: Au torijschool Zaman voor de jeugd en Hotel De Graanbeurs uit Axel voor de dames. Ook op kleinere schaal wor den er beloningen uitgedeeld. Als de dames van Stonedun kers kampioen worden, dan krijgen ze als hoofdprijs (van de sponsor) uniforme uit gaanskledij voor de wedstrij den. Het 'pak' voor Luc Die rickx zal daarbij zeker niet ontbreken. De grondlegger van Stonedunkers heeft im mers in de functies van voor zitter, trainer en coach zijn sporen dik verdiend voor het kleine basketbalclubje. AARDENBURG - In café De Smokkelhoek in Aardenburg start vandaag (vrijdag) het dis trictskampioenschap biljarten kader 38/2 (bekerkader). Tien spelers uit het district Zeeuwsch-Vlaanderen begin nen dan aan een driedaags toer nooi, dat zondag omstreeks 18.00 uur de kampioen huldigt. Favoriet voor de eindzege is Johnny Rottier van de biljart vereniging GBC uit Groenen dijk. Het zag er aanvankelijk naar uit dat het kampioenschap in deze spelsoort niet door zou gaan. Op de jaarvergadering van het dis trict vorig jaar in Sluiskil, waar ook de wedstrijdkalender werd samengesteld, had zich tevoren geen enkele club kandidaat ge steld voor de organisatie ervan. En alleen BCD, dat in het verle den al zoveel grote toernooien op zijn programma had ge plaatst, bleek na overleg bereid als redder op te treden. „We hebben van het districtsbe- stuur de garantie geëist dat we minstens acht finalisten zouden krijgen", aldus BCD-voorzitter Eddy de Wispelaere. Districts voorzitter Cor Dirven gaf die garantie maar wat graag en ging zelfs nog wat verder: in De Smokkelhoek start vandaag een veld van 10 deelnemers. Dat een aantal regionale toppers in dat gezelschap ontbreekt vindt De Wispelaere wel jammer, maar hij zegt daar ook wel begrip voor te hebben. Eén van die trekpleisters is Johnny Rottier uit Groenendijk. Jarenlang actief op het hoogste Zeeuwse niveau verdween de GBC-crack vorig seizoen enigs zins uit beeld. „De oude en ui terst plezierige groep (Rottier doelt op Louis Dallinga, Frits Bakker, Theo Platjouw en Peter Snelders) is de laatste jaren om verschillende redenen uit elkaar gevallen. Jammer, maar het is niet anders", zegt Rottier, die sinds april vorig jaar niet echt meer in wedstrijden actief is ge weest. Anders dan de meeste vroegere maten denkt Rottier echter dat „er nog meer spel- soorten zijn dan alleen drieban den". Hij denkt ook dat door de organisatie van een paar triath- lons de interesse weer aan zou kunnen trekken. Rottier wordt daarbij op zijn wenken bediend: op 16, 17 en 18 mei houdt BCD het 'Scheldetop-toernooi' en dis trictsvoorzitter Dirven durft nu al wel te garanderen dat Rottier daarvoor een uitnodiging in de bus krijgt. Na die vrij lange periode van in activiteit is Johnny Rottier voor dit toernooi bekerkader in trai ning gegaan. „En hoewel de vorm er nog niet helemaal is komt het gevoel gaandeweg weer terug. Al zal het gebrek aan wedstrijdritme zich waarschijn lijk wel laten voelen", verwacht hij. 'Met stip' genoteerd om de ti tel van regerend kampioen Theo Verlinde over te nemen, ver wacht Rottier toch een moeilijk toernooi: „Nu er een aantal kwa litatief toch mindere tegenstan ders start, zal het vooral moeilijk worden om de motivatie niet te verliezen. Voor de subtoppers die nu uitgenodigd zijn is dat geen punt. Want zeg nou zelf, wat is nou mooier dan winnen van een van de kanshebbers", zegt Johnny Rottier. Het toernooi bekerkader, dat vandaag om 18.30 uur waar schijnlijk door de Aardenburgse wethouder van sport, mevrouw Keijmel, wordt geopend, ver volgt morgen (zaterdag) en zon dag telkens vanaf 13.00 uur. De twee poules zijn als volgt samen gesteld: A-poule: 1. Johnny Rottier, GBC (300 caramboles): 2. Jack de Maat, KOT (150); 3. Theo Verlinde, Ed Horemans (150); 4. Bram de Kraker, SBC (150); 5. Ronny de Waal, KOT (150). B-poule: 1. Peter Snelders, Autocen ter Axel (200); 2. Koos Zwanink, Au tocenter Axel (150); 3. Dion Berg mans, Ouden Arend (150); 4. Cees Wissel, Concordia (150); 5. Marijn Geirlandt, BW (150). SAS VAN GENT - Ruim 230 le den van de Gymnastiekvereni ging THOR uit Sas van Gent hebben in de Sasse sporthal strijd geleverd tijdens de jaar lijkse clubkampioenschappen. De Alphons de Vliegertrofee, die uitgereikt werd aan degene die de hoogste score behaalde in de leeftijd boven 14 jaar, was dit jaar voor Jessica Verstraten bij de meisjes (score 36.55) en Ange- lo Roelandt bij dé jongens (score 53.65). Uitslagen: meisjes t/m 9 jaar A-oefen stof: 1 Danielle Emans; Meisjes 10-11 jaar A-oefenstof: 1 Sandra de Buck, C2 sectie wedstrijdsport: 1 Jessica de Krijger; C3 sectie wedstrijdsport: 1 Jessica Verstraten; Jongens t/m 9 jaar: 1 Tom Wilbrink; Jongens 10-11 jaar: 1 Dario Ferket; Jongens 12-13 jaar: 1 Serge van Eetveldt; Jongens 14-15 jaar: 1 Reinaard Kox; Jongens sectie wedstrijdsport keuze-oefen- stof: 1 Angelo Roelandt; Meisjes 12- 13 jaar A-oefenstof: 1 Katinka de Groene; Meisjes 14-15 jaar A-oefen stof: 1 Jeanet van Eekelen: Meisjes 16 jr. en ouder A-oefenstof: 1 Jacqueline Snelders; Meisjes 10-11 jaar B-oefen stof: 1 Annabel Sijnesael; Meisjes 12- 13 jaar B-oefenstof: 1 Claudia de Kort; Meisjes 14-15 jaar B-oefenstof: 1 SachaMattheeuws; Meisjes 16 jr. en ouder B-oefenstof: 1 Anneke Vermei- re; Cl sectie wedstrijdsport: 1 Linda Kox. AXEL - Dank zij een indrukwek kende reeks uitslagen hebben de volleyballers van De Sterre zich in de derde divisie F opgewerkt naar de koppositie. De Zeeuws- Vlamingen verloren 2 december kansloos van VC Goirle en zijn sindsdien ongeslagen. Morgen, zaterdag, staan beide teams in Axel opnieuw tegenover elkaar. VC Goirle lijkt daarbij psycholo gisch in het voordeel. De Bra banders verloren de laatste twee seizoenen niet van De Sterre. De huidige nummer twee van de derde divisie mist echter twee vaste krachten. Goirle reist volgens voorzitter Van Gorp met slechts zes gelijk waardige spelers naar Axel, om dat aanvaller Rob van Griens- ven afgelopen zondag een zware achillespeesblessure opliep en voor de rest van het seizoen is uitgeschakeld. Daarnaast is spelverdeler Cor Koch in deze topper niet van de partij. Desondanks staat het wel vast dat Goirle geladen naar Axel zal komen. Jaap Herrebout, die aan het begin van de jaren tachtig bij Even Kijken uit Zuidzande speelde en De Sterre goed kent, laat daar geen twijfel over be staan. „We zullen in elk geval proberen om kampioen te wor den", vertelt hij. „We zijn echt niet van plan om naar Axel te komen en de wedstrijd weg te ge- Herrebout verwijst daarmee de geruchten over een minder am bitieuze instelling naar het rijk der fabelen. „We trainen inder daad maar één keer in de week en dat is natuurlijk veel te wei nig", beseft hij. „Er was aan het begin van het seizoen weinig geld beschikbaar en het eerste team staat niet echt centraal binnen onze vereniging. Van daar dat er toen, om kosten te besparen, is afgesproken dat we maar één keer zouden trainen." Ondanks het blessureleed bij Goirle staat De Sterre op voor hand echter voor een lastige klus. Jaap Herrebout: „Het is heel vreemd waarom zij er tegen ons soms niets van maken. In de eerste wedstrijd van dit seizoen (3-0) speelden ze verschrikkelijk slecht. Maar als het draait, heb ben ze een goeie ploeg. Ik denk dat het een 3-2 wedstrijd wordt." Arjen Leijte, die door toeval De Sterre nog nooit tegen Goirle heeft gecoacht, hoopt dat zijn ploeg de goede lijn doortrekt. „We hebben op rij van Hulst, Sarto en De Hypotheker gewon nen en daarna met een behoor lijk gehavende ploeg van Inter- kontakt en Atak verslagen. Dat vind ik vertrouwen geven. Ik heb Goirle tegen Hulst gezien. Het is een ploeg die op de juiste mo menten in de wedstrijd van tak- tiek verandert en toeslaat. Ze bekijken hun spel heel goed, er wordt niet echt gebeukt en nor maal was dit al een hele speciale wedstrijd geweest, omdat we er de laatste twee jaar niet van heb ben kunnen winnen. Maar nu is er afgelopen zaterdag na het ver lies van De Hypotheker (de ach terhaalde koploper) tegen Goir le nog een schepje bovenop ge komen. Alle drie de ploegen gaan voor het kampioenschap", weet Leijte, die De Hypotheker na de derde nederlaag in vier wedstrijden nog steeds als titel kandidaat ziet. Arjen Leijte beschikt zaterdag voor het eerst sinds weken weer over een voltallige selectie. „Ik weet nog niet wie er speelt", houdt hij een slag om de arm. „Er is bij bepaalde spelers een gebrek aan wedstrijdritme, maar het is een voordeel dat we weer compleet zijn. Dat geeft wat meer mogelijkheden om te wisselen. Er zitten ook bij Goirle zwakke plekken. De Sterre zal de hele wedstrijd honderd pro cent geconcentreerd moeten zijn. Dat is ons al een tijdje ge lukt, dat is dus een pluspunt. Daarnaast zal het team vooral moeten groeien. Als we winnen, staan we vijf punten voor op Goirle. Dan sta je vrij goed. We proberen geen punt meer te la ten liggen, want elk punt kan ons het kampioenschap kos ten." Paul van Gimst: „Van de laatste zestien konden we alleen maar dromen" {foto Camile Schelstraete) WESTDORPE - Het dartsteam van De Gravin uit Westdorpe is doorgedrongen tot de laatste zestien in de strijd om de Dun- lop Cup. Dat is een competitie volgens het knock-out systeem gespeeld, waarvoor 128 teams uit heel Nederland hebben inge schreven. Alvorens tot deze groep te worden toegelaten, moesten De Gravin en het Goe- se Double-Top in een onderling treffen uitmaken wie zich bij de uitverkorenen mocht voegen. De ploeg uit de Ganzestad werd door de Zeeuws-Vlamingen moeiteloos opzij geschoven (7- 0). Paul van Gimst, de 'Godfather' van de dartsport in Zeeuwsch- Vlaanderen, is daar erg blij mee, maar heeft intussen ook kennis gemaakt met de keerzijde van de dartmedaille. Paul van Gimst: „We reisden onlangs ruim tweehonderd kilometer naar Lisse en wonnen daar van The-Nerda met 5-2. Afgelopen zaterdag maakten we ons op voor de return in Westdorpe, maar toen kregen we het bericht dat men niet kwam omdat men zich kansloos achtte om die ach terstand nog ongedaan te ma ken. Ik vind dat de Nederlandse Dartfederatie maatregelen moet nemen om dergelijke praktijken te voorkomen. Want uiteindelijk werkt het net als in het Europa cup voetbal: je hoopt eerst op een uitwedstrijd, poogt daar een goed resultaat neer te zetten en in de thuiswedstrijd uiteindelijk de beslissing voor de volgende ronde te forceren. Omdat darts wedstrijden meestal in café's plaatsvinden, is de horeca ook meestal de hoofdsponsor. Als zo'n thuiswedstrijd dan niet doorgaat, omdat de bezoekers zich kansloos achten, haakt zo'n sponsor na een jaar gegaran deerd af. En terecht, denk ik." Voor De Gravin zich aan het gro tere werk mocht wijden moest eerst in de voorronde worden af gerekend met het Goese Dou ble-Top. Naar later bleek, gezien de 7-0 uitslag, geen partij voor de Zeeuws-Vlamingen. Het Oost- Souburgse team Moby Dick werd het volgende slachtoffer van de dadendrang van de man nen uit 't Polderke. Na een uitze ge van 5-2 werd het voor het team van coach Paul van Gimst nog Spaans benauwd. Want uit eindelijk werd na een spannend treffen de plaats voor de kwartfi nale met een 4-3 zege veilig ge steld. Na de teleurstelling van zater dag maken de Westdorpenaren zich op voor de halve finale. „Wie de tegenstander wordt is nog niet bekend", zegt Paul van Gimst. „Maar men mag rekenen op een geladen Gravin. En on danks dat Lisse ons een behoor lijke kater bezorgde, hopen wij toch weer eerst op een uitwed strijd. Je hebt dan het voordeel dat je thuis de zaken nog kunt rechtzetten. Als je thuis eerst be hoorlijk onderuit wordt gehaald dan blijkt het toch bijzonder moeilijk de ploeg weer te moti veren en voor een reisje van zo'n tweehonderd kilometer in de au to te krijgen. Ik ben niet bang dat dit team, bestaande uit Jo- han Moes, Willem Lievens, Arjen Jansen, Leen de Koning, Jean- Paul van Acker en team-captain Rob den Toonder, ons een derge lijk kunstje flikt. Men wil uitein delijk hoger op, dus wordt de te genstand steeds groter en dient men ook verlies in te calcule ren." Over de kansen om de finale te bereiken - die worden in mei in de Brabanthallen in 's Hertogen bosch gespeeld - is Van Gimst vrij nuchter. „De loting voor de halve finale moet je nog afwach ten. Met uitzondering van onze team-captain Rob den Toonder behoort de rest van het team tot de Zeeuwse top-tien. Ik durf dan ook te stellen dat wie je ook treft, de kansen fity-fifty liggen. Uit eindelijk zal dan ook de vorm van de dag beslissend zijn. Om dat het twee wedstrijden betreft, durf ik geen enkele gok te wa gen. Maar wat er ook gebeurt, voor ons kan deze competitie niet meer kapot. Want doordrin gen tot de laatste zestien, daar hadden we bij de start van deze wedstrijdreeks alleen maar van durven dromen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 49