Blijspel in Hoofdplaat Ruim baan bij Zeeuws Orkest voor solisten streek PvdA in Hulst bepleit betere voorlichting Bodemonderzoek bracht vervuiling aan het licht weekenddiensten VRIJDAG 16 MAART 1990 kunst Verwerking van puin Sluiskil mag doorgaan Vergadering Hulster Bouw en Houtbond B en w Hulst: alleen beperkte uitbreiding van bibliotheek Bromfietser gewond Zuiddorpenaren krijgen steun voor actie van Veilig Verkeer D&T per bus op verkiezingspad Axel houdt politiek forum Breskense leerlingen naar schip van Reinwater Kosten HOOFDPLAAT - 'Wie niet sterk is is de titel van het blijspel dat de toneelvereni ging 'Tekst kwijt' uit Hoofd plaat vrijdag 23 en zaterdag 24 maart uitvoert. Het stuk, in drie bedrijven, is geschreven door Hans van Wijngaarden. Het stuk wordt opgevoerd in het dorpshuis in Hoofdplaat. Beide voorstellingen begin nen om 19.30 uur. Zaterdag is er na afloop bal met disco 'Pe dro'. De rollen worden ge speeld door Emmy Sijnenael, Nancy Warringa, Mianne Hil- brink, André Verstraten, Ro bin van Voren, Sybilla Vis- scher, Anita Aersens, Angeli- que Rijkaert en Jan Warringa, die ook voor het licht en geluid zorgt. Souffleur is Ineke Poor ter, de kleding en grime wor den verzorgd door Monique Aersens, het decor door Hans Ruthefrans en Michel Vonk. Maja Datthijn-Van Oosten voert de regie. HULST - De voorlichting van de gemeente Hulst aan de bur gers over allerhande gemeente lijke zaken is volgens de PvdA in de Reynaertstad 'gebrekkig'. Het gemeentelijk voorlich tingsbeleid moet in de ogen van» de sociaal-democraten op de helling de komende raadsperio de. Gepleit wordt voor een nieuwe gemeente-informatiebulletin, dat op vaste tijden aan de inwo ners van Hulst wordt verstrekt. „Om in een gemeente te kunnen participeren is een goede en juis te inforamtie een voowaarde. Het verhoogt de betrokkenheid van de inwoners bij de gemeente en beperkt tevens de tijd, die TERNEUZEN - De firma Kegels Sloop- en Milieutechniek mag doorgaan met het breken van het puin van de afgebroken wijk Sluiskil-Oost. Dat heeft de Raad van State woensdag be slist. Het schorsingsverzoek, in gediend door het Contactor gaan Sluiskil en enkele omwo nenden, is afgewezen. Op grond van welke argumenten is nog onbekend. De schriftelijke ar gumentatie wordt vandaag of anders begin volgende week toegezonden aan de betrokken partijen. Het Contactorgaan Sluiskil plaatste grote vraagtekens bij de procedure, zoals die door de gemeente was gevolgd. En bo vendien werd gewezen op de geluidsoverlast, veroorzaakt door het gebruik van de puinbre- ker. De gemeente zou weliswaar voorwaarden hebben gesteld, maar de naleving daarvan niet of nauwelijks hebben gecontro leerd. Volgens verschillende om wonenden is zowel de geluids als de stofoverlast omvangrijk. De puinbreker werd begin deze week geïnstalleerd en is sinds dien dagelijks bijna continu in gebruik. In de loop van volgende week moet het karwei in 'Oost' zijn geklaard. ambtenaren besteden om a inwoners de nodige informal te verstrekken", zegt PvdA-lijs trekker P. V. V. Weemaes. De PvdA-er meent dat de vrij u gewikkelde regelgeving van overheid voor steeds meer me sen een struikelblok is gewo den, waardoor extra vereenvo digde informatieverstrekki aan de burgers zeker noodzak lijk is. In vroeger jaren beschikte Hul over een eigen inforamtiebul] tin, maar dit werd vanwege hoge kosten uit roulatie men. Weemaes acht de tijd rij om van gemeentewege uit de i woners toch weer te gaan info meren over een groot aantal z ken. Gedacht wordt aan ond meer bouwsubsidies, hoorzitti gen en gemeentelijke eveneme tenkalenders, maar ook op ningstijden van gemeentelij diensten en klachtenservice. PvdA-lijsttrekker verwacht d een dergelijke aanpak op de duur kostenbesparend ka werken. De kwestie van een nieuwe meentelijke informatieverste king moet aan de orde gestel worden bij de komende onde handelingen over een beleid programma in Hulst. HULST - De afdeling Hulst va de Bouw- en Houtbond F" houdt vrijdag 16 maart haar a gemene ledenvergadering in c fé-restaurant De Smickel Hulst. Tijdens de bijeenkoms worden acht leden van de bon door districtsbestuurder H. Le ting gehuldigd. Tevens vindt e een bestuursverkiezing plaa Aftredend zijn A. Wauman. Everaard en B. Wullems. Zij stel len zich allen herkiesbaar. N het officiële gedeelte worden c verse gezelschapsspelen g speeld. Daags ervoor, 15 maar wordt in de basiliek een mis or gedragen ter nagedachtenis v~ overleden bondsleden. Dez dienst begint om 19.00 uur. CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Terneuzen, zat. 8.00-zon. 8.00 uur: H. E. F. A. Nijsten Jr, Anna Bijnstraat 25, tel. 12324. zon. 8.00-ma. 8.00 uur: H. E. F. A. Nijsten Jr en H. D. D. Zuider- baan, Anna Bijnstraat 25, tel. 12324. Spreekuren alleen voor dringen de gevallen zat. en zon. 11.30 en 17 uur. Oostburg en Aardenburg vrij. 19.00-ma 8.00 uur: H. D. Brugge- man, Nieuwstraat 3, Oostburg, tel. 01170-2121. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande: J.P.A. de Meijer, Sluis, tel 01178-1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: H. van der Pas, IJzendijke, tel. 01176-1366. Breskens en Groede: R. Bona- rius, Walenstraat 1, Groede, tel. 01171-1825. Axel en Zaamslag, vrij 17.30 - ma 8.00 uur: G. P. Harskamp, Noordstraat 8, tel. 01155-1666. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16-16.30 uur. Sas van Gent en omstreken, vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: F. Puy- laert, Oostkade 19, Sas van Gent, tel 1366, spreekuur, uit sluitend voor spoedgevallen, zat 10.30 uur op Bolwerk-Oranje 2. Hulst vrij 18.00-zon 24.00 uur: V. Voorbrood, Gr. Bagijnestraat 16, tel. 13373. Spoedgevallenspreekuur zon der afspraak zat. en zon. 11.00 en 17.00 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: M. Jongsma, Julianastraat 2, Hoek, tel. 01154-1356. Spreekuur voor spoedgevallen zat. en zon. 11.30 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij 18.00-ma 8.00 uur. R. G. Bu- walda, Cloosterstraat 72, tel. 01148-1277. Spreekuur voor spoedgevallen op zat. 11.30 uur. Clinge, St. Jansteen en Koe wacht vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: L. Adriaansens, Hoofdstraat 34, St. Jansteen, tel 01140-12929. Tandartsen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: I. J. Buize, Nieuwstraat 55, Oost burg, tel. 01170-3580. Speekuren zat. en zon 12.00- 12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: R. J. C. de Danschutter, Oostelijk Bolwerk 32 ('De Veste, Flat C), tel. 01150-20885. Spreekuren zat. 10-10.30 en 18- 18.30 en zon 12-12.30 uur. Apotheken: Terneuzen, zat. 8.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17.00-18.00 uur: A. F. J Hamann, Oostelijk Bolwerk 12a, tel 12060. Axel, zat 10.00-11.00 en 16.00- 17.00: Apotheek Axel, Oranje straat 6, tel. 01155-2888. Hulst.zat. 11.00-12.00 en 15.30- 17.30 en zon. 11-11.30 en 16.30- 17.30 uur: Apotheek Hulst, Steenstraat 35, tel. 01155-14225 (spoedrecepten telefonisch). Oostburg, zat 10.00 -12.30 en 15.00-16.30 en zon. 11.30-12.30 en 17.30 en 18.30 uur: Apothee Oostburg, Burchstraat 16, te 01170-2170 (spoedrecepten tele fonisch). Dierenartsen: Hulst en Hengstdijk: R. T. Ver sol. Plevierstraat 18, Hengstdijk tel. 01148-2365. Spreekuren zat. en zon. 13.0 uur. Terneuzen en Axel: M. P Schaub. Spreekuren: zat. Terneuzen de Zwijgerlaan 2b, van 13.30-1 uur, tel. 01150-95017. Axel Die renkliniek van 11.00-12.00 uur tel. 01155-1488. Zondag volgen afspraak tel. 01150-95017. IJzendijke: K. G. M. v. d. Vijver tel. 01176-1388 bgg. 01174-424. Weekendspreekuur zat. 13.00 e zon 12.00 uur in de dieren klinie te IJzendijke, en volgens af spraak. Terneuzen: J. P. de Vos, klinie" voor kleine huisdieren en bijzon dere dieren, Van Diemenstraa 83, Terneuzen, tel. 01150-19628 Spreekuur zat. van 12.30-14.0 uur en verder volgens afspraak Peter de Vos, polikliniek voo kleine huisdieren, Van Steen bergenlaan 7, Terneuzen, tel 01150-96425. Spreekuur zat. va 12.00-13.00 uur en verder volge afspraak. Breskens: G. A. M. de Bruijcke- re, Dorpsstraat 133, Breskens; tel. 01172-2769. Spreekuren zat. en zon. om 11.30 uur en volgens afspraak. Sluis, Oostburg en Aardenburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oost burg, tel. 01170-2103. Weekendspreekuren zat. en zon. 13.00 uur. Sas van Gent: E. O. M. David. Westdam 54, Sas van Gent, tel. 01158-3800, Spreekuur zat. en zon. 11.00-12.00 uur en volgens afspraak. F. de Dobbelaere, Wal- straat 1, Sas van Gent tel. 01158-3322, Spreekuur Za. 10.00-11.30 uur en zon. 12.00- 13.00 uur en volgens afspraak. Spreekuur zat. en zon. 1100- 12.00 uur en volgens afspraak. St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn. Tempelier 34, St. Jansteen. tel. 01140-12701 b.g.g. 01140-10516. Spreekuur za. en zo. tussen 11-00 - 12.00 uur en volgens tel. af spraak Wijkverpleegkundigen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: Telefoonnummer 01170-3139, 9 kunt uw boodschap inspreker op het antwoordapparaat, dag en nacht bereikbaar. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: Telefoonnummer 01140-12191,9 kunt uw boodschap inspreker op het antwoordapparaat, dag en nacht bereikbaar. Kruisvereniging kanaalzon' Zeeuwsch-Vlaanderen: Dag e® nacht bereikbaar voor dringen de hulpverlening onder telefoon nummer 01150-19049, U kunt i» boodschap inspreken op het antwoordapparaat. Verloskundigen: Kanaalzone en 0°s'" Zeeuwsch-Vlaanderen: Mw. Haak, St. Maartenlaan 48, Axel tel. 01155-3982. een vergelijkbare discrepan tie deed zich voor in het der de deel op het moment, dat de soliste een rust nam voor ze de draad van het orkest over pakte. Het kwam me voor, dat Marianne Boer na een pregnant ritmische aan zet die heldere profilering in sommig passagewerk wat kwijtspeelde. Maar daar bo venuit gaat, dat zij Mozart overwegend vitaal vertolkte, technisch begaafd, onsenti- mentaal, een tikkeltje koel in de snelle delen; warmbloe dig en mooi van beweging in het andante. Celliste Brigitte de Groot en violist Jeroen de Groot had den het concert geopend met levendige, in goed sa menspel opgetrokken bij dragen tijdens Bachs synfo- nia concettante. De celliste zette na de pauze beheerst, waardig en mooi van toon Fauré's Elegie neer. Dat werkje bleek een treffend contrast met de laatste solis tische bijdrage: Tsjaikows- ki's Valse-Scherzo opus 34 voor viool en orkest. In die flitsende muziek liet violist Jeroen de Groot zich de vir tuositeit niet ontgaan. Een flonkerende uitvoering, waarin het orkest hem, ver snellend en vertragend, goed volgde. Lex Veelo, attent als altijd, zorgde voor adequate bege leidingen met het orkest. Daarbij viel op hoe de orke strale support 'guller' was in de romantische muzieken dan in Mozart. Dat wil zeg gen: voor zover het de strij kers gold. Zij met name had den in het derde deel bijvoor beeld moeite Mozarts subti liteitjes ook even fijnzinnig uit de snaren te krijgen. De blazers excelleerden, in Mo zart, maar ook in Honnegers Zomerpastorale en vooral in Kodaly's zo aanstekelijke dansen die hij opdiepte via Zigeunerwijzen in het stadje Galanthe. Maar in Kodaly, meer dan in Honneger, kwam ook het orkest bij wij ze van spreken van de grond los. Kees Cijsouw (Het programma van het Zeeuws Orkest met solisten klinkt van avond, vrijdag in de Middelburg se Concertsaal, volgende week dinsdag in het Zuidlandtheater Terneuzen en op 23 maart tij dens een uitkoopconcert in Goes). Een moment tijdens de repetitie van Wie niet sterk is... door de toneelvereniging Tekst kwijt uit Hoofdplaat (foto Camile Schel straete) HULST - Het dagelijks bestuur van de gemeente Hulst is voor lopig niet van plan om mede werking te verlenen aan een grote uitbreiding van de open bare bibliotheek in Hulst. Het bestuur van de stichting katho lieke bibliotheek Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen Oost heeft in februari de wens naar voren gebracht om op het voor terrein van gemeenschapscen trum Den Dullaert een uitbrei ding van de leeszaal met 270 vierkante meter te realiseren. De netto-kosten voor de eerste fase (45 vierkante meter) van de uitbreiding worden geraamd op 15.000 gulden. Aan die kleine uit breiding wil het college echter wel meewerken, aangezien de kosten deels kunnen worden op gevangen door een besparing op de uren voor de inzet van de bi bliobus. Ook de gemeente Hon tenisse heeft, omdat de gemeen te Hulst heeft meebetaald aan BRESKENS - De zestienjarige bromfietser J. H. uit Breskens is bij een verkeersongeluk woens dagmiddag gewond geraakt. Hij werd met een ambulance overgebracht naar het Sint An- toniusziekenhuis in Oostburg. H. reed met zijn bromfiets over het fietspad in de Dorpsstraat in de realisering van de bibliotheek in Vogelwaarde, toegezegd een deel van de uitbreidingskosten voor rekening te nemen. Het gaat dan in totaal om bijna 7300 gulden. Breskens, komend uit de rich ting van de Boulevard. A. H. uit Breskens stond met zijn auto half op de weg en half op het fietspad. Juist toen de jongeman de auto wilde passeren deed de passagier in de auto, W. V. uit Breskens, het portier open. De bromfietser kwam met het por tier in botsing. De financiële commissie buigt zich maandag 19 maart over het voorstel. De leden van de com missie mogen ook hun oordeel geven over een voorstel van b en w om 6000 gulden beschikbaar te stellen voor de restauratie van de oude archieven. Verzuring en verwaarlozing hebben een direct ingrijpen noodzakelijk ge maakt. Voorts wil het college een be drag van 106.000 gulden uittrek ken voor de verfraaiing/recon structie van het dorpscentrum van Clinge. De commissievergadering be gint om 19.00 uur en wordt ge houden in het stadhuis van Hulst. dat ten dele (celliste Brigitte de Groot) uit eigen gelede ren en ten dele uit Zeeland komt. Marianne Boer dus, van wie men als het niet zo triviaal klonk zou zeggen, dat zij donderdag aan het begin van de voorjaarscyclus in Mozart een 'thuiswedstrijd' speelde, voor eigen, Vlis- sings publiek. Zij 'droeg' het muzikaal meest subtantiële werk op het programma op een manier, die respect af dwong. Feilloos waren haar aandeel en die van het or kest niet, maar zij leverde een vertolking af, die men zich met plezier herinnert. Voor alles: Mozart sprankel de, technisch, maar groten deels ook muzikaal. De ontsporinkjes - of beter: wat ontsporinkjes hadden kunnen worden - waren van korte duur, maar gaven al thans deze luisteraar een paar keer een schokje. Het slot van de pianocadens in het eerste deel was zo'n mo ment, toen het erop leek dat soliste en orkest het betoog niet gelijktijdig het betoog weer zouden oppakken. En VLISSINGEN, SCHELDEKWARTIER Sanering oude stortplaats Hoek Het Zeeuws Orkest onder leiding van Lex Veelo met solistische medewerking van Marianne Boer (piano), Brigitte de Groot (cello) en Jeroen de Groot (viool). Werken van J. C. Bach, W. A. Mozart, G. Fauré, P. I. Tsjaikowski, A. Honneger en Z. Kodaly. Je hoeft Kodaly's Dansen van Galante niet te baga telliseren om vast te stellen dat het zwaartepunt tijdens de voorjaarsronde van het Zeeuws Orkest door de pro vincie bij Mozart ligt. Bij een concertante Mozart boven dien, zijn grote, eenentwin tigste pianoconcert in C kv 467. Het was niet de enige concertante muziek, die gis teravond in Vlissingen klonk en deze en volgende week nog in Middelburg, Terneu zen en Goes (uitkoop) klinkt. Het orkest is ditmaal gul in de presentatie van talent, HOEK - Gedeputeerde staten van Zeeland vinden dat 'de put van Van Wijck', een voormalige stortplaats aan de Lovenpol- derstraat in Hoek, moet worden gesaneerd. Bij een oriënterend bodemonderzoek zijn daar al weer geruime tijd geleden res ten plastic aangetroffen terwijl er ook een chemisch luchtje hing. In de bovenlaag van het afval is er sprake van matige vervuiling met cadmium en zink; het afval is sterk veront reinigd met verschillende aro matische verbindingen, het grondwater met benzeen en ethyleenbenzeen. De provincie weet nog niet hoe het terrein, waarop destijds een woning is gebouwd, moet wor den gesaneerd. Daar is aanvul- ZUIDDORPE - Veilig Verkeer Nederland regio Axel/Sas van Gent staat volledig achter de actie die Zuiddorpenaren deze week op touw hebben gezet om het voortrazende verkeer in het dorp snelheidsbeperkingen op te leggen. Ook de bewoners langs Hoofdweg-Noord en het Dorpsplein zal nu gevraagd worden massaal de actie te on dersteunen. Actievoerders van Hoofdweg zuid en bewoners van Hoofd weg-noord en het Dorpsplein woonden de gisteren gehouden vergadering van Veilig Verkeer Nederland bij en zetten daarmee hun eisen kracht bij om op korte termijn snelheidsbeperkende maatregelen in te voeren voor de verkeersader van het dorp (Hoofdweg-noord en -zuid). Bor den en pamfletten zullen deze week gebruikt worden om de au tomobilisten continu te attende ren op het gevaar van het over schrijden van de maximum snel heid. De volledige medewerking van Veilig Verkeer Nederland en de resultaten van de verkeer stellingen sterken de bewoners in hun idee dat er op korte ter mijn veranderingen in de ver keerssituatie dienen te komen. lend onderzoek voor nodig. Als de sanering uit het bodemsane ringsbudget moet worden be taald. kan het nog geruime tijd duren voor het karwei ook inder daad kan worden uitgevoerd. Volgens gedeputeerde staten is de sanering echter niet zo ur gent. OOSTBURG - De politieke groepering Dorpsbelangen en Toerisme uit Oostburg pakt za terdag de bus om campagne te voeren. D en T start zaterdag om tien uur in Schoondijke met een rondrit door de gemeente. Via Hoofdplaat, IJzendijke en Wa terlandkerkje gaat men naar Oostburg. Om half twee wordt de bus opnieuw gestart en gaat het richting Zuidzande, Cad zand, Nieuwvliet en Groede om in Breskens te eindigen. In alle kernen stopt de bus enige tijd op een plein of markt. Twee clowns zullen kinderen een presentje aanbieden. AXEL - De kopstukken van de gemeentepolitiek in Axel ko men vandaag bijeen in het cul tureel centrum De Halle in Axel. Alle politiek groeperin gen, die mee doen aan de ge meenteraadsverkiezingen in de gemeente Axel kunnen hier hun verkiezingsprogramma uit de doeken doen. De forumdiscussie wordt geleid door Pim van Hilten. De muzika le omlijsting wordt verzorgd door Ambras. Tussen de bedrij ven door zal Frans de Schepper op humoristische wijze zijn licht over politiek Axel laten schij nen. De organisatie van dit politiek café berust bij de Stichting Buurt en Clubhuiswerk. In het eerste gedeelte van de avond krijgen de deelnemers de kans hun programma toe te lichten, waarna ze ieder nog een reactie kunnen geven op de program ma's van hun politieke tegen standers. Na de pauze is het pu bliek aan de beurt om vragen af te vuren. BRESKENS - De groepen vijf tot en met acht van de rooms- katholieke basisschool 'De Schelphoek' uit Breskens bren gen maandag een bezoek aan het actieschip van de Stichting Reinwater dat dan afgemeerd ligt in Vlissingen. Het bezoek sluit aan op het project dat op school wordt behandeld. Alle leerlingen zijn de afgelopen weken bezig geweest met projec ten over de natuur. „De onder bouw hield zich vooral bezig met de schoonheid van de natuur. Bij de bovenbouw werd de na druk gelegd op de bedreiging van de natuur", vertelt de direc teur van de school A. Maas. Vooral aan de vervuiling van de Westerschelde werd de nodige aandacht besteed. Er werden waterproeven genomen en ma quettes en collages gemaakt. Ook gebruikt men lesbrieven van het Wereldnatuurfonds en van het ministerie van verkeer en waterstaat. Vandaag geeft Maria Hamelijnck van de actie groep 'Redt de Schelde' een gastles op school. Van het pro ject wordt in de gemeenschaps ruimte een tentoonstelling inge richt. Na de open dag dinsdag is deze dagelijks te bezoeken. De tentoonstelling blijft tot en met 9 april, de dag dat de Schelde- loop begint, te zien in de school. Ook op andere plaatsen in de di recte omgeving van de Loven- polderstraat is bodemonder zoek uitgevoerd. Daarbij werd vooral aandacht besteed aan plaatsen, die in de periode 1955- 1970 zijn opgehoogd. Op een voormalige stortplaats aan de oostkant van de weg moet een beperkt vervolgonderzoek wor den verricht. Bij een van de bo ringen stuitten de onderzoekers namelijk op een kalklaag met een dikte van een meter. Het na der onderzoek moet ook meer gegevens opleveren over de ge constateerde vervuiling met zware metalen en aromaten. Op enkele plaatsen - met name langs de Achterste kreek - werd geen vervuiling geconstateerd. Volgens een woordvoerder van de gemeente Terneuzen is met het aanvullend- en saneringson derzoek bij 'de put van Van Wijck' ongeveer 50.000 gulden gemoeid, terwijl het beperkt volgonderzoek op een voormali ge stortplaats in de directe om geving 25.000 gulden kost. Die 75.000 gulden komen voor reke ning van de gemeente. Overigens zijn de geconstateer de feiten niet nieuw. Ze kwamen anderhalfjaar geleden al aan het licht bij een omvangrijk onder zoek naar het illegaal storten van vaten met afval, voorname lijk afkomstig van Dow Benelux. De gemeentelijk woordvoerder: „Dow heeft alle medewerking verleend bij de onderzoeken van destijds. Dow was bereid mee te werken, maar zonder erkenning van juridische aansprakelijk heid. Toen onlangs, tijdens over leg, bleek dat de landsadvocaat die aansprakelijkheid nu juist wil handhaven, is Dow afge haakt." De voormalige stortplaats in Hoek waarop inmiddels al geruime tijd een huis staat foto Camile Schelstraete)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 44