m Middelburgs stadhuis weer Directeur verzekeringsbank neemt afscheid ehuisdirectie loudt oproepen itemmen achter Eerste stappen hergebruik afval in beeld in de steigers V uilverwerking Bredanaar wil verbod betreden stranden provincie 15 gedeputeerde: Zeeland niet meer Deltaveilig VRIJDAG 16 MAART 1990 [DA wil geld jor herstel [ormschade I fractie stelt verheugd te zijn It de toezegging van 30 mil- [n gulden van minister Maij- tggen (verkeer en waterstaat) lorzandsuppleties aan de kust |n Noord-Holland en Texel. Kit bedrag volstaat echter om Jernstigste schade aan de kust feral te herstellen. In Zeeland is een groot aantal kustgebie- In direct herstel noodzake- Jk", aldus de fractie. Verder leit het CDA ervoor zo spoedig [gelijk de Nota kustverdedi- Jng in de kamer te behandelen, [n kan ook worden begonnen let het kustbeleid voor de ko- Eilanddijk fhemadienst \tatenlid wil onderzoek Contacten Goeder trouw I I II I I I I I I I I I II I I I I I I I I I I IT Kwaliteit Fasen Duiven ijk moet herstel duinen betalen lllBURG - De Zeeuwse kust t de stormen van de afgelo- i tijd niet meer Deltaveilig. |t rijk moet daarom opdraai- 1 yoor de herstelkosten van Ijnen en stranden die niet Ier aan de Deltawet voldoen, zei gedeputeerde J. D. de donderdag nadat hij de |,ade aan de zeewering in Istkapelle en Domburg had keken. i Voogd inspecteerde samen [t vertegenwoordigers van het Iterschap Walcheren, provin- Tje waterstaat en de twee ge lenten de kustlijn op vier loka- kan onze Haagse redactrice) iNHAAG - De CDA-fractie in [Tweede Kamer vindt dat er J korte termijn geld beschik- lar moet komen voor herstel In de stormschade aan de kust (Zeeland. e jaren. De provincie Zee- Jnd schat overigens de storm- Ihade op ruim tien miljoen llden. ties. Vooral de afslag bij Joosses- weg (Westkapelle) noemde hij zeer ernstig. ,,Dat is een voor beeld van een kustvak waarvoor rijkssteun dringend nodig is." De gedeputeerde houdt vast aan honderd procent financiering van de Deltawerken door het rijk. „Op sommige plaatsen is Zeeland weer terug bij af. Met rijksgeld moet ervoor worden gezorgd dat de wering daar weer aan de normen voldoet." Minister J. R. H. Maij-Weggen heeft onlangs laten weten slechts eenmaal geld beschik baar te stellen voor een zeewe ring in het kader van de Delta wet. Zij zei dit naar aanleiding van een aanvraag van het Water schap Walcheren dat de Eiland- dijk opnieuw Deltaveilig wil ma ken. Dit is in de jaren zeventig gebeurd, maar de dijk bleek niet te voldoen. Maij wil niet op nieuw geld geven. Volgens mr J. A. Lantsheer, dijk graaf van het Waterschap Wal cheren, is dat een ander geval omdat het een harde wering be treft. „Voor zachte weringen van zand gelden andere regels. Zandsuppleties moeten regel matig worden herhaald. In Dom burg eens in de vijf jaar. Dat is het rijk bekend en het kan daar om niet anders dan betalen." Het waterschap denkt pas na het zomerseizoen met het her stel te kunnen beginnen. Lants heer: „De plannen moeten door het rijk worden goedgekeurd. Bovendien zijn alle zandzuigers momenteel in het buitenland. Met de rest van Nederland moe ten afspraken worden gemaakt over het beschikbare mate riaal." Het gemeentebestuur van Domburg is niet blij met die vertraging. Omdat het strand te laag is om te exploiteren, wil wethouder J. Geldof bij het uitblijven van maatregelen op korte termijn zelf ingrijpen. „Om meer droog zand te krijgen en cabines te kunnen plaatsen, moeten we het strand opschuiven en verho gen." De kosten voor de gemeen te zullen de 100.000 gulden ruim overtreffen. Geldof sluit daarom niet uit dat Domburg bij de pro vincie aanklopt voor een finan ciële bijdrage. Gedeputeerde De Voogd merkte gisteren op niet te weten of voor deze zaken ruimte is in de portefeuille van zijn fi nanciële collega Ventevogel. MIDDELBURG - Ruim 42 jaar werkt hij al in dienst van de overheid. Eerst als 'schrijver op arbeidsovereenkomst' en daar na zo'n 21 jaar als chef de bu reau en ambtelijk secretaris bij de Raad van Arbeid in Middel- EINKENSZAND - Allejeugd- Jubs die Zeeland telt houden Indag 25 maart in de Gerefor- leerde Kerk te Heinkenszand In themadienst. De dienst laait om het thema 'Op de loei'. Dit thema naar aanlei- Ing van het jeugdproject voor Jrbebossing in Malawi. De lenst begint om 16.00 uur. 's Tvonds is er om 19.00 uur een vi- pofilm over Malawi te zien. Directeur Van den Broeke ILOOSTERZANDE - Het IvdA-statenlid C. Visser wil Jat Gedeputeerde Staten, he lst met het toezicht op de be- lardenoorden, een onderzoek [stellen naar het reilen en zei- In in bejaardenhuis Sint-Anto- »as in Kloosterzande. Ze zei dit |j(lens een verkiezingsbijeen- pmst van de PvdA in Hengst- statenlid, tevens lijsttrek- fr van de sociaal-democraten i Hontenisse, had zich woens- tgavond uitermate verbaasd l'er uitlatingen van raadslid C. Roctus (Lijst P. Mangnus) tij- [ns de maandelijkse vergade- ng van de raad van Hontenisse. let raadslid beschuldigde direc- lur M. van den Kieboom van Pt tehuis ervan oproepkaarten por de komende verkiezingen, Ie voor de bewoners van het te- pis bestemd waren, bijna veer- en dagen lang te hebben ach- Irgehouden. Ouderen die van lan waren hun stem bij vol- laeht door een ander in een an- pr kiesdistrict te laten uitbren- n, werden hierdoor van hun pmocratische rechten beroofd, ndat zij zich niet voor 7 maart fj de gemeente konden aanmel- pn voor een kiezerslegitimatie- Hart. Joctus was van mening dat in Ht geval sprake was van 'een ■rregaande mate van betutte- ■'g van ouderen'. ■te gemeente treft geen enkele Kaam. De oproepkaarten zijn üg de deur uitgegaan. Alleen directeur heeft verzuimd ze idig onder de bewoners te ver beiden. Dat deugt niet en ik weten wat U daaraan gaat 'en", vroeg het raadslid een 'rbouwereerde burgemeester A. A. L. G. M. Kessen. Ie burgemeester gaf tijdens de rgadering weinig repliek, al- 'ewel hij toegaf met de kwestie de maag te zitten. 'Igens het Wetboek van Straf- |eht ruikt het geval naar een 'rkiezingsmisdrijf. Mensen zijn 'or toedoen van een ander be- ►°fd van een democratisch [cht. Kessen zei na de raadsver- idering echter niet te geloven er kwade bedoelingen in het «1 zijn geweest. „Wil je artike- |n het Wettboek van Straf- ■cht op dit geval loslaten, dan |oet de kwade opzet eerst wor- pn aangetoond en ik denk dat ft hier niet het geval is. Niette min vind ik dat het bestuur voor burg. Sinds april 1988, na de sa menvoeging van de 22 raden tot één Sociale Verzekeringsbank in Amsterdam en 23 districts kantoren van de verzekerings bank is de Middelburger N. van den Broeke directeur van het Middelburgse district van de Sociale Verzekeringsbank, die verantwoordelijk is voor de uit voering van de Algemene Ou derdomswet (AOW), de Algeme ne Weduwen- en Wezenwet (AWW) en de Algemene Kinder- bijslagweg (AKW). Dinsdag 27 maart neemt de directeur offi cieel afscheid in de Middelburg se Schouwburg. Direct na de middelbare school in augustus 1947 trad Van den Broeke, bij de inwerkingtreding van de noodwet ouderdoms voorziening (het zogeheten 'van Drees trekken') in dienst bij de Middelburgse Raad van Arbeid. Door uitbreiding van de werk zaamheden kreeg hij een tijde lijk arbeidscontract voor zes maanden. „Da's een beetje uit de hand gelopen", lacht de ver trekkende directeur. Van den Broeke begon onderaan, maar klom in de loop der jaren op via de afdelingen ongevallenwet, in validiteitswet en kinderbijslag wet naar de functie van chef de bureau in 1977. Hij werd boven dien secretaris van het raadscol- lege. Door zijn loopbaan via loket naar directeurskamer, vermin derde ook het contact met de cliënten van de Raad van Ar beid. „Dat directe contact vond ik leuk, maar vergeet niet dat ik ook nu nog veel contacten en re laties heb, zij het met andere mensen, zoals het personeel, de dienstcommissie, andere kanto ren en andere districtsdirecteu ren." Verheugd is Van den Broeke over de instelling van adviescol leges, waarin naast werkgevers en werknemers sinds oktober vorig jaar ook de ouderenbon den en de vrouwenorganisaties zitting hebben. „Datis een juiste zaak. Dat zijn over het algemeen onze cliënten." In de loop der jaren veranderden zowel de cliënten als ook het ka rakter van het sociale verzeke ringsstelsel. „De mensen zijn mondiger geworden, ze vragen meer informatie en dat is een goede zaak. In ruim veertig jaar verdween de noodwet ouder domsvoorzieningen, de invalidi teitswet verdween, de kinderbij- slagweg ging naar de bedrijfs vereniging, maar keerde later weer terug bij de Raden van Ar beid. Ondanks al die veranderin gen mag het stelsel van sociale verzekeringen wat Van den Broeke betreft best nog eens op de helling. „Het stelsel moet op een aantal punten worden bijge steld. Het moet bijvoorbeeld re kening houden met internatio nale verdragen en EG-bepalin- een oplossing moet zorgen. Ik zal hen dan ook voorstellen om op de dag van de verkiezingen te zorgen voor adequaat vervoer voor die bewoners die hun stem willen uitbrengen en anders aan gewezen waren op de hulp van kennissen of familie." Directeur M. van den Kieboom (derde op de kandidatenlijst van Gemeentebelang) benadrukte woensdagavond laat 'in goeder trouw te hebben gehandeld'. „Roctus' aantijgingen komen nadat leden van zijn groepering eerst beschuldigd zijn geweest van ronselpraktijken. Dat speelt een rol... Dat wij de oproepkaar ten bewust hebben achterge houden, is onzin. We wilden en kel voorkomen dat de oproep kaarten met allerhande recla meblaadjes zouden worden weg gegooid." Voor mevrouw Visser is die ver klaring niet genoeg. „Het is nu al de derde keer dat dit tehuis in opspraak komt kort voor de ver kiezingen. Eerst wordt partijen de toegang ontzegd om folders te verspreiden, waarmee het recht op informatie wordt gebro ken. Dan vinden er ronselprak tijken plaats en nu houdt de di recteur de post van bewoners achter. Ik vraag me af of dit zo maar kan." Reden voor haar en fractiege noot D. Eveleens om maandag tijdens de vergadering van de commissie welzijn in Middel burg gs te verzoeken een onder zoek in te stellen. „Mocht blijken dat de aantijgingen van Roctus waar zijn, dan vind ik dat een he le slechte zaak en zou een beris ping op zijn plaats zijn", meende het statenlid. Gedeputeerde W. Dons reactie was kort en krachtig: „Dit kan natuurlijk niet. Als er maandag- vragen worden gesteld, zullen we bezien wat we kunnen doen. Overigens denk ik dat dit vooral een zaak is die het bestuur aan gaat." Het bestuur van het bejaarden tehuis vergaderde donderdag avond. Voorzitter F. de Waal be nadrukte -desgevraagd dat het achterhouden van de kaarten niet in opdracht van het bestuur is gebeurd. „Wij distantiëren ons hiervan," zei hij. Overigens verklaarden bestuur en directie zich bereid om in te gaan op de suggestie van burge meester Kessen. VLISSINGEN - Hergebruik van afvalstoffen. Terwijl in veel Nederlandse provincies recyclingings-installaties op volle toeren draaien, heeft Zeeland nog een lange weg te gaan. De eerste stappen zijn gezet, door zowel de provincie en gemeenten als het bedrijfs leven. De Zeeuwse onderne mers werken, tot voor giste ren in stilte, al meer dan an derhalfjaar aan plannen voor twee gezamenlijke verwer kingsinstallaties. Maar ook volgens de meest optimisti sche visies zal er nog mini maal twee jaar overheen gaan voordat de machines draaien. En de kosten voor de burgers? Daar kan op dit moment slechts naar worden gegist. De plannen voor verwerkings installaties zijn in een hogere versnelling gezet nu de provin cie en gemeenten in een recent verschenen notitie aangeven het afvalprobleem serieus te willen nemen. Kern van de plannen: de hoeveelheid afval die op de twee Zeeuwse vuil stortplaatsen gedumpt wordt, fors verminderen. Dat kan on der meer door de nog bruikba re materialen in het afval te scheiden. 'Onbruikbaar' afval wordt verbrand, vooralsnog in Moerdijk. Eén van de geplande activitei ten is compostering. Ieder huishouden krijgt dan een ex tra vuilnisemmer voor groen te, fruit en tuinafval. Dat kan thuis, maar ook op een cen traal punt verwerkt worden tot compost. De basisgedachte is bekend. Steeds meer huishoudens houden immers al papier apart. En steeds meer glas vindt zijn weg naar de glas bakken. Ook batterijen wor den steeds vaker uit de huis- vuilzakken gehouden en inge leverd bij plaatselijke inza melpunten. De plannen voor de verwer kingsinstallaties beperken zich niet tot compostering. Ook bedrijfsafval als hout, pa pier, metaal, plastics en klein enigden, in oktober 1988, veer tien bedrijven zich tot de Stichting Afvalstoffenverwij- dering Zeeland (VAZ). Mid den-Zeeland volgde in mei 1989. Vijf bedrijven bundelden toen hun krachten in de Afval verwerking Midden-Zeeland bv (AMZ). De twee organisa ties richten zich op twee ver werkingseenheden, op terrei nen nabij de vuilstortplaatsen In de Koegorspolder bij Ter- neuzen en in het Sloegebied bij Nieuwdorp. chemisch afval dient te wor den gescheiden. Bouw- en sloopafval, zo luiden de plan nen, moet verwerkt ('gebro ken') worden; geschikt ge maakt als materiaal voor de wegenbouw. Voorts voorzien de provinciale plannen in een sloopstraat voor koelkasten. Deze bevatten schadelijke stoffen als CFK's, die de ozon laag afbreken. Ook zitten er in koelkasten veel bruikbare me talen. Negentien Zeeuwse bedrijven zijn bezig de verwerkingsin stallaties voor te bereiden. In Zeeuwsch-Vlaanderen ver De bedrijven streven naar een goede samenwerking. Waar in de milieubranche felle concur rentie en dus versnippering van kennis eerder regel dan uitzondering is, hebben Zeeuwse ondernemers de han den ineengeslagen. Ook de twee overkoepelende organi saties wisselen kennis uit. Uit noodzaak, dat wel. „Zeeland is te klein voor afzonderlijke ini tiatieven. Je kunt alleen ren dabel draaien met twee grote installaties" zegt E. Engels, woordvoerder van de VAZ en hoofd milieu van Verstraete- Verbrugge uit Terneuzen, een De heer Kole bij het terrein bij Nieuwdorp waar de afvalverwerking gestalte moet krijgen (foto Willem Mieras) van de deelnemende bedrij ven. Zowel VAZ als AMZ hebben onderzoeksbureaus in de arm genomen, die bestuderen wel ke machines nodig zijn, wie welke taken verricht en hoe de samenwerking met de Zeeuw se overheid er uit moet zien. Ook onderzoeken de bureaus aan welke eisen het verwerkte afval moet voldoen. Herge bruik van afvalstoffen staat of valt met de verkoopbaarheid van de eindprodukten. Lande lijk wordt gedacht aan een kwaliteitscertificaat voor re- cyclingprodukten. Voor her gebruikt puin bestaan al nor men. De nu bekende activiteiten worden inmiddels concreet voorbereid. Kole Milieu bv in Kapelle heeft machines be steld voor de sloop van koel kasten. Het bedrijf begint daarnaast in april proeven met het handmatig scheiden van bouw- en sloopafval. In Zeeland wordt dat nu ook al gedaan door Recycling Zee land, een onderdeel van Sagro bv. Het bedrijf zit in zowel Ter- neuzen (VAZ) als 's Heeren- hoek (AMZ). Wat de burger extra moet be talen voor de milieuvriendelij ker verwerking van afval is nog onduidelijk. Daarover moeten afspraken worden ge maakt met de overheid. Direc teur B. M. Kole: „We willen overleg voeren met de boeken open. De overheid krijgt een volledig inzicht. Maar dat het met de huidige reinigingsgel- den niet toe kan mag duidelijk zijn." Een verdubbeling van de reinigingsrechten behoort tot de mogelijkheden. Kole stelt dat het wachten is op de beslissingen van provin cie en gemeenten. Hij schat dat de procedure al gauw een jaar zal duren. Pas dan gaat de eerste paal in de grond. „We willen eerst zekerheid. Het is economisch gezien onverant woord om vooruit te lopen op een beslissing van de over heid." Kole schat de investe ringen in machines en gebou wen op een kleine 20 miljoen gulden. Zowel Kole als Engels denken binnen een jaar na aanvang van de bouw te kunnen draai en. Op onderdelen, zoals het puinbreken, kan dat zelfs al eerder. Kole: „We hopen dat de besluitvorming niet te lang gaat duren. Want dat er wat aan het milieu in Zeeland moet gebeuren mag duidelijk zijn." René Kastelein Gedeputeerde De Voogd (rechts) inspecteert in gezelschap van (vlnr) dijkgraaf Lantsheer, ir P. A. Zuij- derveld en wethouder Geldof de schade bij het Domburgse strandpaviljoen Oase dat door de storm ook in de verdrukking kwam foto Lex de Meester gen. Eén van de meest recente uitspraken is het geval van een weduwnaar die recht maakte op een AWW-uitkering, die na de uitspraak alsnog moest worden uitgekeerd: Dat was een geval van ons. We hebben die beroeps zaak verloren. Op grond van de bepalingen konden we niets an ders." Van den Broeke erkent dat het stelsel een complexe materie is, maar „vergeet niet dat alles stukje voor stukje is opge bouwd. Dan kan je de indruk krijgen dat het op een lappende ken lijkt en kan de indruk ont staan dat de uitvoerder de speel bal wordt van wat de politiek wil. Het stelsel is moeilijk, maar dat maakt het ook boeiend. Het vereist voortdurende studie en je moet zorgen dat je bijblijft." Over de vraag of Nederland een humaan sociaal stelsel heeft, laat de scheidende directeur zich niet uit. „Da's een zaak van de politiek." MIDDELBURG - Het is verve lend, maar noodzakelijk: wan neer prinses Juliana op 17 mei Middelburg bezoekt zal een deel van het vele fraais dat de stad huisgevel aan de buitenwacht heeft te bieden aan het oog ont trokken zijn, omdat dan inmid dels een restauratie-karwei aan de gang is. De gemeenteraad neemt er aanstaande maandag een besluit over. De kostenra ming komt uit op een investe ring van ruim vier ton. Het komt eigenlijk nooit goed uit dat de gevel van het Middel burgse stadhuis schuil gaat ach ter houten schuttingen en stei gers. Drie van de vier seizoenen schieten de toeristen er hun film rolletjes op leeg en dan is zo'n constructie een lelijke sta-in- de-weg. En in winterse perioden wanneer het toerisme op een laag pitje staat is het weer geen doen om als steenhouwer tegen de gevel te hangen. Dat de stadhuisgevel nu ander maal bij stukjes en beetjes wordt ingepakt heeft merkwaardiger wijs ook te maken met een ko ninklijk bezoek. De restauratie was in 1947 aanvankelijk als oor logsherstel begonnen. Het te rugbrengen van de gevel, waarin de Vlaamse bouwmeesters Kel dermans hun ziel hebben gelegd, werd echter in de jaren zestig voortijdig afgebroken. De vie ring van 750 jaar stadsrechten stond voor de deur en de Middel burgers hadden al lang genoeg tegen de ontsierende steigers aan moeten kijken. De aankon diging van koninklijk bezoek was voor de toenmalige burge meester mr J. Drijber de druppel die de emmer deed overlopen. Wegwezen met die handel, moet-ie toen hebben uitgeroe pen. Daarmee ontkwam de voor gevel aan een 'grote beurt'. Uitstel van een restauratie van ornamenten en beelden aan het voorfront was in 1986 niet langer meer verantword. Er kwamen soms steenklompen met een ge wicht van enkele tientallen kilo grammen naar beneden. Bij het herstelkarwei werden allerlei beeldhouwkundige tierelantij nen hersteld, er kwamen een paar nieuw 'spuwers' en een van de graven van Zeeland kreeg z'n hand terug. Voor een poosje kon den de steigers worden opge ruimd Tot de subsidiegevers weer wat zouden afschuiven, want het stadhuis stond er nog steeds niet helemaal pico bello bij. De bezigheden die nu over een paar weken zullen plaats vin den, hebben te maken met het uitwissen van sporen die door het verweringsproces zijn ge trokken. Omdat de werken in fa sen worden uitgevoerd wordt niet de hele gevel ineens afge dekt. De totale duur van de res tauratie wordt afhankelijk van de weersgesteldheid geschat op 1 tot 2 jaar. Het karwei betekent dat de Mid delburgse beeldhouwer Peter de Jong voor de zoveelste keer te gen de stadhuisgevel zal han gen. Met tussenpozen is hij er meer dan veertig jaar mee bezig geweest. De Jong is inmiddels 69. maar dat weerhoudt hem er niet van de steigers tot respecta bele hoogte te beklimmen. Hoogtevrees kent-ie niet. „Maar ze moeten mij niet ergens on der de vloer laten werken, want dat vind ik echt eng. Hoog op een steiger staan doet me niks. Ik voel me lekker fris en vrij daarboven. Niks aan de hand". Peter de Jong is al sinds 1947 vertrouwd met het werken aan de schepping van de Kelder- mansen. „Toen ik er aan begdn zat er geen dak op het stadhuis en de toren was er tot aan de klok af'. Te restaureren onder delen zijn pinakels met hogels boven baldakijnen, versieringen en lijstwerken beeldnissen en beelden en spuwers. Peter de Jong gaat, geassisteerd door zijn partner Hansje de Hollander, het eerst de gevel van de Vlees hal te lijf. Het verweringsproces wordt maar ten dele veroorzaakt door de luchtvervuiling. De vele dui ven, die zich in allerlei hoeken en gaten tussen en achter de orna menten nestelen zijn al even gro te boosdoeners. „Dat blijft een ellende met die duiven. Een goor stelletje. Het zou met die verwe ring wel schelen als die duiven er niet waren. Als je achter die beel den komt en kijkt wat daar ligt! Dat is één grote hoop duiven- stront! Af en toe met een hoog werker er langs gaan zou mis schien een eind helpen". Het korps van vakmensen die je op zo'n specialistisch karwei als het restaureren van de Middel burgse stadhuisgevel kunt losla ten, begint aardig uit te dunnen. Nestor De Jong behoort tot de laatsten der Mohikanen. „Steen houwers verstonden hun vak. Maar die zie je bijna niet meer, omdat er weinig meer valt te doen dan wat grafwerk. En die beeldhouwers van tegenwoordig kunnen geen beitel vasthouden. Waar dat aan ligt? Het werk wordt minderwaardig bevon den". .Jacques Cats Beeldhouwer Peter de Jong pakt, nu samen met partner Hansje de Hollander, andermaal de stadhuisgevel aan foto Ruben Oreel) BREDA De Aktiegroep Bur gerbelangen, een initiatief van de Bredanaar T. Dinnesen, wil dat de Zeeuwse en andere Ne derlandse stranden tijdelijk tot verboden gebied worden ver klaard. Vanwege het door de stormen bovengekomen oorlog stuig zou betreden onverant woord zijn. Dinessen zegt in een brief aan de minister van Bin nenlandse Zaken dat de stran den eerst grondig moeten wor den onderzocht op gevaarlijke explosieven. Aanleiding voor zijn brief is het bericht dat de duik- en demon- teerploeg van de Koninklijke Marine in Vlissingen in korte tijd meer dan duizend projectielen zou hebben moeten opruimen. De brief is ook verstuurd naar de commissarissen van de konin gin van alle kustprovincies. De Aktiegroep Burgerbelangen komt volgens Dinnesen in het geweer daar waar de overheid een scheve schaats rijdt. „Wij houden ons bezig met het be strijden van misstanden en cor ruptie bij de overheid op alle ge bieden." De groep is een per soonlijk intitiatief van Dinne sen. „Maar", vertelt hij, "er zijn inmiddels in het hele land con tacten." Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 35