PZC Cees Herrebout was een dictator sport Agenda 23 oor Wereldspelen Gehandicapten sportagenda VRIJDAG 16 MAART 1990 duiven Afscheid Ex-bestuurslid vv Zaamslag: Dictator betaald voetbal zaterdagvoetbal zondagvoetbal juniorenvoetbal damesvoetbal zaalkorfbal waterpolo hockey badminton tennis schaken tafeltennis squash zaalhandbal rugby basketbal turnen dammen biljarten motorsport toertochten prestatielopen trimkoersen u volleybal trimlopen autosport sportverkiezing zwemloop paardesport ostduivenhouders halen 1,5 ton ydens de ledenvergadering an de de Nederlandse postdui- enorganisatie in motel Nuland eelde de voorzitter J. Pancras an 't Veld verheugd mede dat et bedrag van 150.000, voor e Wereldspelen Gehandicap- n dat indertijd aan Mies omvman tijdens een televi- je.uitzending werd toegezegd - oor allerlei activiteiten en onseringen is gehaald. Met 0ts stelde hij vast dat de post- uivenorganisatie het grootste edrag van alle Nederlandse ortbonden voor dit gebeuren eett ingezameld. De Zeeuwse terdagvliegerij droeg 6250 ij, de opbrengst van de bon enverkoop najaar 1989. zijn openingswoord stelde de oorzitter, dat de viering van het stig jarig bestaan van de NPO nder massale belangstelling in et Autotron in Rosmalen pas- nd was gevierd. De aanwezig- eid en de toespraak van minis- r G. Braks, die als cadeau de elft van de kosten voor onder- ek naar het klimaat in duiven- ntainers had aangeboden 100.000), zag hij als bijzonder ositief voor de postduivenhou- ersbond. erder ging hij in op het jeugd- eleid. Slaagt de NPO er in een oed jeugdplan van de grond te rijgen dan is een sponsor bereid et merendeel van de kosten oor zijn rekening te nemen, aardering was er voor de leden an de vervoersorganisatie ■aarvan L. de Fouw uit Kortge- e deel uitmaakt. Door toedoen an deze commissie kan er in 90 gelost worden op lossings- laatsen die over de noodzake- jke sanitaire voorzieningen en lefoonaansluitingen beschik- en. Jet de benoeming van de direc- ur Henk Ouderdorp op het PO-bureau te Veenendaal is ereikt dat het te verrichten erk gestructueerder verloopt, ooral de service aan de basis- erenigingen is aanmerkelijk ■erbeterd. De negatieve zaken 's landelijke controle (De frau- ezaak Sint-Vincent komt 22 aart a.s. voor de rechter). Ver- oop van duiven. Vooral over redingen van het verkoop- eglement en geknoei met stam- oomkaarten zal middels pas- ende maatregelen moeten wor- en teruggedrongen. Goed on- "erzoek naar doping is in het be lang van de duivensport een :ust. ij de 54 kiesmannen lag mid dels de bestuursverkiezing de beslissing: doorgaan met het be leid dat door de huidige voorzit ter J. Pancras en het bestuur drie-en-een-half jaar na de 'pa leisrevolutie' (het toen zittende bestuur werd verzocht om op te stappen) is gevoerd. Of terug naar het beleid van voor die tijd. Enkele kopstukken uit de post- duivenwereld zoals H. Alink, Hengelo, voorzitter van de Ne derlandse Algemene Bond van Postduivenhouders (NAB v.P.); E. Jennekens, Schin op Geul, zestien jaar NPO-bestuurder waarvan vele jaren voorzitter; J. Geerdink Bergen op Zoom, voorzitter van de Zuid Neder landse Bond hebben te pas en te onpas het beleid 'Pancras c.q.' aangevallen. In een landelijk duivenblad la zen we: 'Wordt het verleden onze toekomst Dit gaf precies weer waar het om ging. Het huidige I I I I I M I I IT Adrie van Riel bestuur had dit voorzien en haar maatregelen getroffen. Unaniem stelden de zittende bestuurders en de door het NPO-bestuur voorgestelde kandidaten voor de verkiezing vast, indien dit be leid niet zou worden voortgezet zij hieruit hun consequenties zouden trekken. Door deze be- stuurshouding en het pleidooi van good-old Arie Langenberg, die en passant het ondermaatse lobbyen van de tegenkandida ten aan de kaak stelde, was het pleit beslecht. Twee derde van de kiesmannen herkoos J.Pancras tot voorzit ter. De postduivenliefhebbers aan de basis hopen dat het ge krakeel op hoog niveau nu tot het verleden zal behoren. De jon ge secretaris Hans Peter Ver- kooyen uit Breda stelde na twee jaar zijn functie ter beschikking. Gedurende zijn zittingsperiode hadden we nimmer klachten over zijn functioneren gehoord. Na afloop van de vergadering vroegen we hem naar de reden van zijn voortijdig vertrek. Bij het aanvaarden van het secreta riaat had hij zich voorgesteld zich volledig te kunnen inzetten voor het geplande beleid. Hij was teleurgesteld dat hij meer van de helft van zijn energie heeft moeten steken in rechtsza ken. Talloze duivenliefhebbers gaan zowel bij grote en kleine geschil len, tot ongenoegen van het NPO-bestuur en straf- en/of arbi tragecommissies, naar de bur gerrechter. Deze slepende zaken vreten tijd en gaven hem, naast het feit dat hij een drukke fulti- me baan heeft, geen voldoening meer. Tot opvolger werd geko zen de 56-jarige Frans Peeters uit Tilburg, projectmanager bij Rijkswaterstaat, bestuurslid af deling Midden-Brabant. Voorzitter van Tilburgs grootste duivenvereniging, waar hij een schitterend duivencomplex 'Ei gen Home' realiseerde. Lid com missie nationaal Orleans, wat in genoemd complex zijn kantoor heeft. Centrumleider Nationale en Bondsvluchten. Medewerker aan een landelijk duivenblad, waar hij met zijn bijdrage 'Dui- vensprokkels' veel liefhebbers wegwijs maakt in de duiven sport. Enkele jaren geleden, met een zeer bescheiden accomoda- tie, behoorde hij bij de landelij- De Zeeuwse NPO-bestuurder M. Laban uit St. Philipsland nam af scheid, voorzitter J. Pancras (rechts) schudt hem de hand (foto Adrie van Riel) ke fondovernachtkampioenen. Naast deze en andere functies ziet hij kans wekelijks in gesprek te blijven met de duivenliefheb bers 'in de straat'. De overige bestuurfuncties wor den ingenomen door de 40-jarige neuroloog Frans Zwols uit Gramsbergen. Voorzitter afde ling Drente en omstreken. Deze kleine afdeling bracht hij in en kele jaren tot bloei, vooral de manier waarop hij het vervoer reorganiseerde kreeg waarde ring. De reglementen gebieden dat hij deze functie ter beschik king moet stellen. De Zeeuwse NPO-bestuurder Marinus La- ban uit St. Philipsland moest na drie en een half jaar om deze re den zijn NPO-bestuursfunctie opgeven. Een poging van de af deling Twente om hem als verte genwoordiger namens de Neder landse Bond van Zaterdagvlie gers te behouden werd door de kiesmannnen terecht afgewe zen. De grote afdeling Oost-Brabant die drie jaar geleden de be- stuursboot volledig miste, zag nu zijn twee gestelde kandida ten A. Boogers, Eindhoven (lid van de arbitragecommissie) en J. C .M. van Kimmenade, Gel drop, beiden gekozen. W. Wassenaar uit Amsterdam wenste geen zitting meer in het NPO-bestuur te hebben. Dit al les heeft tot gevolg dat Zeeland, West-Brabant, Zuid- Holland geen vertegenwoordiging heb ben in het hoofdbestuur. Het lijkt nuttig bij een volgende ver kiezing de rijen te sluiten en dit te realiseren. Het hoofdbestuur van de Nederlandse Postduiven Organisatie (NPO). Achterste rij (vlnr):J. Veenstra, J. Heikes, J. Pancras. Voorste rij (vlnr): F. Zwols, A. Boogers, F. Peeters, J. van Kimmenade (foto Adrie van Riel) 17 maart 1990: Voor jaarsvergadering Con coursclub Walcheren. Plaats: Clubgebouw PV de Posthoorn Vlissingen, aanvang 14.00 uur. 17 Maart 1990: Algemene ledenvergadering Fond club Flakkee, Brabant en Zeeland. Plaats: Zaal van Eekelen, Borger- houtsestraat 159 Roo sendaal. aanvang 14.00 uur. ZAAMSLAG - De bestuursleden van de voetbalvereniging Zaamslag hulden zich enkele weken geleden in een waas van geheimzinnigheid over de be stuurscrisis, die de club in op spraak bracht. In een steekspel van woorden liet niemand het achterste van de tong zien, waarna deze week tijdens een buitengewone ledenvergade ring bestuurlijk ogenschijnlijk orde op zaken werd gesteld. Zonder Cees Herrebout en Piet Gelderland maakt het uitge dunde bestuur zich op voor de viering van het 40-jarig jubi leum. De jubileumviering blijkt nu zelfs aanleiding tot de onderlin ge verdeeldheid te zijn. Piet Gel derland, de opgestapte tweede secretaris, verzekert dat met zijn hand op zijn hart. Voor alle dui delijkheid: Gelderland wil niet natrappen. Hij streeft naar eer herstel. Gelderland trad twee jaar gele den tot het bestuur toe, nadat hij diverse keren was benaderd. Volgens Piet Gelderland bevond Zaamslag zich twee jaar geleden financieel in een diep dal. „Voor zitter Dees heeft in een vergade ring wel eens gezegd dat Zaam slag failliet zou gaan, als er niets veranderde." Gelderland gaf daarop de aanzet tot een aantal projecten, die veel geld in het laatje brachten. Zo is het veld omzoomd met reclameborden, die stuk voor stuk door hem wer den binnengehaald. Piet Gelder land: „Na ongeveer twee jaar kan gesteld worden dat het fi nancieel plaatje er voor Zaam slag weer redelijk goed uitziet. De voorzitter merkte kort gele den nog op dat ik Zaamslag ei genlijk heb gered. Daarom heb ik dat natrappen niet verdiend." „Wedstrijdsecretaris Cees Her rebout („een harde werker, maar iH Piet Gelderland erg dominant") merkte dat er weer geld beschikbaar was en wilde allerlei dure projecten starten voor het jubileumjaar", vervolgt hij. „Hij wilde bijvoor beeld dure profclubs contracte ren. Ik was daar tegen omdat dat een negatief financieel saldo voor de vereniging tot gevolg kon hebben. Op dat punt had den we dus inderdaad een ver schil van mening, maar dat is in het bijzijn van iedereen uitge praat. Niet achteraf of achter de rug om", verzekert hij met klem. Maar juist door roddel en ach terklap verging het de club in be stuurlijk opzicht van kwaad tot erger, is zijn overtuiging. „Toen Herrebout eens een keer afwezig was tijdens een bestuursverga dering, kwamen er allerlei zaken aan de orde. Het bleek dat er al ongeveer twaalf jaar conflicten sluimerden tussen Herrebout en het bestuur. Hij heeft zichzelf veel te veel macht toegeëigend en dat is getolereerd door het be stuur. Daardoor dacht hij moge lijk dat hij het goed deed. Er was maar één man die de dienst uit maakte. Hij bepaalde ook welke vijftien spelers er 's zaterdags met het eerste meegingen. Het was gewoon een dictatoriaal be wind. Ik moet zeggen dat ik trou wens het eerste jaar erg prettig met hem heb gewerkt. Ik heb hem er zelfs enkele keren van weerhouden om op te stappen na conflicten met diverse be stuursleden. In de periode van twee jaar heb ik hem wel twintig keer horen zeggen: Nu ga ik weg. Waarna hij opstond en na een paar minuten weer ging zitten." „Ik vind het erg goedkoop om die al jaren slepende conflicten over mijn rug op te lossen, want ze doen nu net alsof ik er de oor zaak van ben geweest. Ik heb na tuurlijk wel een eigen mening. Daar ben ik steeds openlijk voor uitgekomen, hoewel er dikwijls heftige reacties ontstonden. Herrebout ging daarbij nogal eens ongenuanceerd te keer en dat vond ik op den duur te ver gaan. Ik ben echt opgestapt om verdere conflictsituaties te ver mijden, want ik voel er weinig voor om in een gespannen sfeer te vergaderen." Cees Herrebout reageert heel ge laten op de beschuldigingen. „Ik zou niet weten met wie ik con flicten heb gehad. Ik lach er ge woon om." ii-1111 M 111111 redivisie: Fortuna S-NEC (zat.), Haarlem-Willem II (zat.), PSV-FC Twente zat.), FC Utrecht-Ajax, Feyenoord-Roda JC, Groningen-Den Bosch, Vitesse- VV, RKC-Sparta, Volendam-Den Haag; Eerste divisie: Cambuur-RBC, 'W-Graafschap, AZ-Wageningen, NAC-Heerenveen, Heracles-VVV, GA agles-Emmen, Helm. Sport- Eindhoven, Veendam-Excelsior, FEC Zwolle- elstar (vr.) nhet landelijke zaterdagvoetbal luidt het programma, eerste klas B: FC Lis- -Katwijk, ARC-Vitesse Delft, Spakenburg-Quick Boys, Rijnsburgse Boys- ozakken Boys, Roda Boys-Marken, Hoek-IJsselmeervogels (15.00), Sparta ijkerk-Noordwijk, tweede klas A: Serooskerke-Nieuw Lekkerland, Herovi- a-Altena, Arnemuiden-RVVH (restant, 45 minuten), derde klas A: Nieuw- orp-Oostkapelle, Kapelle-Veere, WHS-Terneuzense Boys, Yerseke-Nieuw- and, Bruse Boys-Tholense Boys, vierde klas A: GPC-Rillandia, Seolto-Zaam- 'ag. reserve tweede klas: Terneuzense Boys 2-Yerseke 2, Tricht 2-WHS 2, Ro- a Boys 2-Kloetinge 2, Arnemuiden 2-SSC 2, Almkerk 2-Serooskerke 2, reserve erde klas A: WHS 3-Oostkapelle 2 (15.00), Arnemuiden 3-FSV 2, Veere 2- aamslag 2, Tholense Boys 2-Dinteloord 2. "deling Zeeland, eerste klas: Heinkenszand-Wolfaartsdijk, VCK-Dauwen- aele, Apollo-Kruiningen, WIK-s-Heer Arendskerke, Colijnsplaatse Boys- "rabbendijke, tweede klas: Ritthem-Brouwershaven, Spui-SKNWK, Hoede- enskerke-SVD, Borssele-Wissenkerke. Indien niet anders vermeld, aanvang 4.30 uur. n het zondagamateurvoetbal wordt ook ingehaald. In de hoofdklas C een vol- edig programma: Sittard-EHC, Limburgia-Halsteren, TOP-Venray, Meers- en-Vlissingen, Wilhelmina'08-Geldrop, TSC-DESK, Longa-Baronie, tweede 'as B: MOC-Boeimeer, RKTVV-WVO, Sarto-RKDVC, VOAB-Dosko, NOAD- ierikzee, derde klas D: Steenbergen-Middelburg, Axel-clinge, RSV-VES, luiskil-HW, vierde klas G: WR-Zundert, Divo-Beek Vooruit, Kaaise Boys- osmeer, Unitas-Gastel, Cluzona-Sehutters, vierde klas H: Hoofdplaat-Wal- heren, Koewacht-Patrijzen, Breskens-Vogelwaarde, IJzendijke-Luctor, re- erve tweede klas: Roosendaal 2-Sarto 2, Dongen 2-Virtus 2, Longa 2-WSC 2, OAB 2-Moerse Boys 2, reserve derde klas A: Dosko 2-Vogelwaarde 2, MOC 2- emeuzen 2, Goes 2-Hontenisse 2 (12.00), Hoofdplaat 2-Middelburg 2. fdeling Zeeland, eerste klas: Domburg-Hansweertse Boys, Oostburg-Honte- isse, Biervliet-Corn Boys, Robur-Terneuzen (restant) (14.00), tweede klas: luis-Kwadendamme, Volharding-Ria, Noormannen-Renesse, Ouwerkerk- raauw. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. In de eerste klas B van de landelijke jeugdcompetitie luidt het programma: NAC-RKC, TOP-Kloetinge, DS'79-Middelburg, RBC-Longa, BW Den Bosch-Xerxes, Quick-SVV. A-junioren interregionaal: Alliance-RCS, Dosko-Vlissingen, Baronie-Axel, B- unioren: Vlissingen-Kapelle, RBC-Middelburg, NAC-Baronie, Internos-TSC, HVV-Dosko, hoofdklas A-junioren: Kapelle-Arnemuiden (12.45), VCK-Terneu- zense Boys (12.45), Breskens-Robur, B-junioren: Terneuzen-VCK, RCS-Dau- wendaele, AZVV-Kloetinge (12.45), Hontenisse-Terneuzense Boys, Hoek-Bres- kens (12.45). Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. jn het interregionale damesvoetbal worden slechts twee wedstrijden gespeeld: Kloetinge-Stedoco (12.45) en HBSS-Oranje Wit. Afdeling Zeeland, eerste klas: Oostkapelle-Spui, Yerseke-WIK, Patrijzen-Se- tooskerke (14.30). tweede klas A: Oostkapelle 2-Vlissingen 2 (10.00), Nieuw- bnd-Arnemuiden, Zeelandia-Jong Ambon, tweede klas B: Nieuwdorp-Hoek. Terneuzen-Wemeldinge, Terneuzense Boys-Breskens, derde klas A: Kloetinge 2-Veere. Bevelanders-SVD, derde klas B: Philippine-HVV (18/3, 10.30), Steen- Biervliet (18/3, 10.30), Hoek 2-Terneuzen 2 (16/3, 19.30). Indien niet anders ver meld, aanvang 11.15 uur. fl sP°rt;fon6senbad te Vlissingen worden de volgende wedstrijden ge peeld. 17.30 uur districtheren: Stormvogel 2-Vennen; 18.15 uur districtdames: spnHmVOgel Vennen. In het zwembad 'de Honte' te Terneuzen worden de vol de wedstrijden gespeeld: 18.00 uur herenjeugd: Schelde-Treffers; 18.45 uur districtdames: Schelde-Treffers; 19.30 uur districtheren: Schelde-Treffers; 20.15 uur kringheren: Schelde 2-Stormvogel 3; 21.00 uur kringheren: Schelde- stroom-Bruinvis. De Ganze-heren zijn de enige Zeeuwen die dit weekend bui ten de provincie in actie komen. De Goese heren spelen om 21.00 uur in Veldho ven tegen Njord 2. Dames 2e klas, aanvang 12.45 uur: Spirit-Vlissingen; dames 3e klas: Olympia- Rapide; Oude Vaart, Terneuzen; Middelburg-Pelikaan; Voorborch, Middel burg; dames 4e klas: Goes-Den Dune; Westhavendijk, Goes; Zundert-HSD; heren 3e klas, aanvang 14.30 uur: Tempo-Olympia; heren 3e klas: Rapide-Mid- delburg, Grote Kreekweg, Hulst; Vlissingen-Spijkenisse, Bonedijke, Vlissin gen; heren 4e klas: Oudenbosch-Goes; HSD-Forcial, Bannink, Zierikzee. Sporthal Souburg, vrijdag 19.00 uur: Astroïden 3-netwerk 1; De Kaasboer, Big- gekerke, vrijdag 19.30 uur: Verommemeppers 2-Smash 3; zaterdag 10 uur: Ver- ommemeppers 1-Den Ossaert 1; Sporthal Oosterland zaterdag 13 uur: Zierik zee 3-Zeeland 2; Van Duyvenvoorde, Oost-Souburg, zaterdag 10 uur: Astroï den 11-The Wings 3. Programma morgen, zaterdag Tennis-Achtkamp Goes, Sportcentrum Schel de International: 13.00-19.00 uur: poule F, G, H, K en L. Programma zondag districts-indoorcompetitie: Kapelle, Racketcentrum 9.00-12.00 uur: Souburg 1-Animo 2; Dos 1-Ludo et Emergo; 12.00-15.00 uur: Domburg-Dos (heren); Vrouwenpolder-de Schelde 3; 15.00-18.00 uur: Yerseke 2-'t Halve Maantje; de Schelde-Kapelle (heren); Vlissingen, Racketcentrum 13.30-16.30 uur: MLTC 4-de Stoof; Souburg 3-Yerseke 1; Hoek, Racketcentrum 10.30-13.30 uur: Drive-Den Bongerd (heren); Drive-Das 2; Terneuzen. Racket centrum: 16.00-19.00 uur: Animo 2-Hulster Ambacht (heren); Top-teamtennis Hoek, Racketcentrum 12.30-18.30 uur: zevende wedstrijdronde. Deelnemende teams: Animo 1 en 2; Competitie Combinatie Tholen/Vlissingen 1 en 2: MLTC 1; Pro Teamtennis St.-Willibrord; Tennisschool Wil Simon; Tennisschool Fred Hemmes. Morgen, zaterdag, wordt in Wemeldinge de laatste ronde gespeeld van het per soonlijk schaakkampioenschap van Zeeland voor senioren. In de hoofdklas staat René Tiggelman uit Vlissingen een half puntje los, maar dat is geen garantie voor de titel temeer omdat hij morgen met zwart moet aantreden tegen Adrie den Hamer uit Sas van Gent die weer een uitstekend toernooi draait. In de eerste klas loopt de spanning hoog op tussen Peter van der Borgt van De Zwarte Dame uit Kruiningen en Vlissinger Dennis Brouwer. In de twee de en derde klas gaan respectievelijk John Hay ward van Landau en Cor Heij- boer van DZD met een half puntje voorsprong aan de leiding. Alles bij elkaar genoeg voor een spannende finale. De partijen worden gespeeld in de zaal van hotel Vredebest aan de Zuidelijke Achterweg te Wemeldinge, aanvang 13.00 uur. Tegenstander Hoonhorst kan voor het eredivisiéteam van Chrompack/MZ bij de dames worden beschouwd als een mogelijkheid de niet al te beste start van de competitie een beter aanzien te geven en van de degradatieplaats af te ko men. De dames van 't Zand staan zaterdag in eigen huis voor een zware opgave omdat het favoriete Tempo Team om 15.30 uur voor de eerste maal tegen standster is. Bij de heren onvangt Chrompack/MZ 1 voor de 2e divisie thuis om 17.00 uur SKF uit Veenendaal dat zeker een gelijkwaardige tegenstander kan worden genoemd. Het herenteam van 't Zand wacht in Leidschendam een zwaar duel tegen het sterke VVV terwijl MZ 2 bij ZTTC 3 in Zaandam kansen op puntenwinst heeft. MZ 3 ontmoet in groep 11 in eigen huis Treffers 3 uit Roelofarendsveen. L?9«ng Zuid-West: senioren 3A: Tjoba 5-Swift 5 (13/3); 4B: All Ready 2-Tjoba 'mt5A' 0m kampioenschap TOP 4-Seolto 3; Aspiranten: 2A: Ondo-Swift 1: Tjoba-Volharding; 4A: Togo-BKC; Pupillen IC: Zuidwesters-Olympia. Morgen, zaterdag speelt het juniorteam van Oemoemenoe op de Nadorst in Middelburg tegen het Leidse D.I.O.K. De kick-off is om 12.30 uur. Zondag ontvangt Oemoemenoe 2 thuis K.M.D. uit Wateringen. De Goese Rugbyclub Tovaal speelt zondag op sportpark Het Schenge in Goes tegen hekkesluiter Tarantula uit Tilburg. De kick-off is om 14.30 uur. Het twee de team van het Terneuzense Blue Diamonds speelt in Eindhoven tegen Ele phants 2. Het damesteam van Oemoemenoe verdedigt zondag thuis haar koppositie in de B-poule van de vaderlandse damescompetitie tegen DTO/BB uit Enschede. Het coltsteam van de Goese Rugbyclub Tovaal neemt zaterdag deel aan een toernooi in Eindhoven en speelt zondag een competitiewedstrijd tegen Dukes uit Den Bosch. Aanvang 13.00 uur op sportpark Het Schenge in Goes. Dames hoofdklas: Vlissingen-Agon Breda (zaterdag 19.30 uur Baskensburg Vlissingen); dames overgangsklasse: Vlissingen 4-Pendragon (vrijdag 20.15 uur Baskensburg Vlissingen) Attacus-Volharding (zaterdag 16.00 uur Veghel); heren overgangsklasse: BC Paulus-Scheldesport (zaterdag 20.00 uur Tilburg); Dynamo '70-Virtus 2 (zaterdag 16.30 uur Sted. Sch. Gem. Middelburg); jongens junioren hoofdklas: Nashua Lasers-Vlissingen (zondag 17.15 uur Den Bosch); meisjes junioren landelijke beker halve finale: Landslake Lions-Vlissingen (za terdag 15.00 uur Landsmeer); rolstoelbasketbal, 2e divisie: Leiderdorp 2-RBV Middelburg (zaterdag 16.45 uur Leiderdorp); dames le klas: Marathon-Mevo '80 (vrijdag 20.30 uur Baskensburg Vlissingen); Dynamo '70-Oostburg (vrijdag 19.00 uur Nassaulaan Middelburg); Voorwaarts-Souburg (vrijdag 19.30 uur Sportuus Axel); heren le klas: Marathon 2-Dynamo '70 2 (vrijdag 20.00 uur Baskensburg Vlissingen); Marathon 2-Vlissingen 2 (vrijdag 21.30 uur Baskens burg Vlissingen); Volharding-Souburg (vrijdag 21.00 uur Sportcentrum Goes); Voorwaarts-Oostburg (vrijdag 21.00 uur Sportuus Axel). Het KNCGV houdt zaterdag (morgen) turnwedstrijden voor jongens en meis jes, het B kampioenschap 12-13 jaar en C en D wedstrijden vanaf 12 jaar. De wedstrijden worden gehouden in sporthal de Zwake in 's-Gravenpolder en beginnen om 9.00 uur met de eerste ronde. De tweede ronde begint om 14.00 uur. De regio Walcheren houdt zaterdag de tweede competitiewedstrijd voor jon gens en heren van de verenigingswedstrijden. Deze wedstrijden worden gehou den in de Startbaan te Souburg en beginnen om 9.00 uur. Morgen (zaterdag) en zondag worden in de sporthal te Cadzand de Zeeuwse squashkampioenschappen gehouden. De eerste wedstrijden beginnen om 9.30 uur. Deelnemende verenigingen: Vlissingen, Flying Dutchman, Terneuzen, Aqua Delta Bruinisse, Yellow Dot Cadzand en Kapelle. Er wordt gespeeld in een dames- en herencategorie. Organisatie: Yellow Dot Cadzand. Landelijk, 2e div. heren: Onderdak Zierikzee 13.15 uur: Delta Sport-Center Tapijt/Hellas 2; Nassaulaan, Middelburg, 14.45 uur: EMM-Animo; Merc/Satur- nus-Wik; DES '72-Groene Ster; Wings-Helioform/Tachos 2: 2e div. dames: Nassaulaan Middelburg 13.30 uur: EMM-HVS; Actief-Westlandia; v. d. Voort Quintus 2-HVSV; Fototechniek Hellas 2-Groene Ster; Snelwiek-Hercules; 3e divisie heren: White Demons-Walcheren; Avanti-HVSV; Dongen-Tornado '70; EBHV-Mountain Stars; Heerle-Internos; 3e div. dames: Baskensburg, Vlissin gen 14.00 uur Olympus-Gilze; Nassaulaan Middelburg 12.15 uur: EMM 2-Inter- nos: Blauw Wit-GSC; HV Tilburg-Were Di; Dongen-Tornado '70; Baskensburg Vlissingen 10.00 uur dames Olympus 3-Olympus 2; 12.50 uur dames Walcheren 2-HVH; Nassaulaan Middelburg 10.50 uur heren EMM 3-GSC 115.55 uur heren EMM 2-GSC 2; Sportcentrum Goes 12.00 uur heren GSC 3-Walcheren 2; 13.10 dames GSC 2-Delta Sport; Onderdak Zierikzee 14.30 uur heren Delta sport 2- Olympus 2; 15.40 heren Delta Sport 3-Hontenisse 2; De Veerhoek Oostburg 13.30 uur heren Operatie '71-Olympus 3: 't Zwaantje Terneuzen 10.00 heren HVSV 2-Hontenisse 1; 11.10 dames HVSV 2-Walcheren 1; Den Dullaert Hulst 15.50 uur dames Hontenisse 1-Hontenisse 2. Zondag starten de motorcrossers van de Belgische Liefhebbers Bond (waar veel Zeeuwse rijders voor uitkomen) op het RES-circuit. Aan de de start ko men alle soloklassen vanaf 125 cc in de categoriën nieuwelingen, junioren, se nioren, nationalen, internationalen de recreatieklasse, en de zijspannen. De wedstrijden beginnen om 13.30 uur. Morgen, zaterdag houdt de Toerclub Walcheren de openingstoertocht van dit seizoen. De afstand bedraagt 60 kilometer. Inschrijven kan vanaf 8.30 uur, het vertrek is om 9.00 uur bij hotel Walcheren in Koudekerke. De AV'56 houdt morgen, zaterdag de 22e Kapelleloop. Deze prestatieloop gaat over 1,2 of 3 ronden van vijf kilometer en begint om 15.00 uur. Inschrijven kan vanaf 14.00 uur bij de start van het parkoers dat is gelegen aan 'De Bok', onge veer 600 meter achter sporthal Het Groene Woud. De wielerstichting Trimbelangen Midden-Zeeland houdt morgen, zaterdag de derde trainingsrit voor de trimmers. Er wordt gereden op het parkoers in de Willem Annapolder in Biezelinge. De vertrektijden zijn als volgt: de A-groep start om 14.00 uur, de B-groep twee minuten later. Inschrijven kan vanaf 13.15 uur bij restaurant 'De Caisson' in Biezelinge. Morgen (zaterdag) staat voor de drie Zeeuwse vertegenwoordigers in de lande lijke clubcompetitie de laatste ronde op het programma. In de eerste klas A speelt 's-Gravenpolder, dat al zeker is van degradatie naar de tweede klas, een uitwedstrijd tegen Dordrecht. Deze ploeg heeft aan een 10-10 gelijkspel genoeg om kampioen te worden. In de tweede klas D speelt Middelburg morgen in het Limburgse Spekholzerheide tegen het reeds gedegradeerde V.O.S. Een over winning voor de Middelburgers stelt in ieder geval de vierde plaats in het eind klassement veilig. Lammerenburg ontvangt morgen in het Verenigingsgebouw aan de Zuidtieek- seweg te Vlissingen het Tilburgse Info Engineering II. Deze ploeg staat onder de rode streep, maar met een overwinning kunnen de Brabanders de dans wellicht nog ontspringen. De wedstrijd begint om 12.00 uur. In de Zeeuwse bekerstrijd wordt de komende week een begin gemaakt met de kwartfinale. Maandagavond krijgt het viertal van Souburg I het team van Aagtekerke I op bezoek. Tweede divisie B heren: Ekspalvo-EAVV 2; Shot-Tonny Leynse/EWC; Voca- sa-PZ/Dynamo 2; Rijnmond 2-Utrecht; Vollkei-Harderwijk: Trivos-Rabo bank/Krimpen. Derde divisie F dames: Sarto/Pellikaan 2-IKS'72; Morres/ Hulst-VOY (Den Dullaert. 17.00 uur); Set Up/P-TDK/Brevok 2; Datak/VCL 2- Tonny Leynse/EWC; AKS-Mytilus; Swinta-Odulphus. Derde divisie F heren: Sarto/Pellikaan-WR; Morres/Hulst-Ovoco (Den Dullaert. 17.00 uur); Set Up/P-Groene Ster; Interkontakt/Pegasus-Atak'55; De Sterre-VC Goirle ('t Sportuus, 15.45 uur); De Hypotheker/VCS-Odulphus 2. Promotieklas dames: Savok-Marathon (16/3); Morres/Hulst 2-Voorwaarts; SC Morres-Savok; BOK- Dynamo'70; CVC-Savok 2 (16/3); Tonny Leynse/EWC 2-CVC. Promotieklas heren: Tonny Leynse/EWC 2-Labyellov; Ardito-IJVC; BOK-Dynamo'70; De Sterre 2-Scheldesport; De Polder-Voorwaarts. Eerste klas dames: Sluvoc- BOK 2; Mytilus 3-De Klomp; Sgravo-Dynamo'70 2; Mytilus 2-Scheldesport; Marathon 2-Wiska; Philippine-Ardito. Eerste klas heren: Morres/Hulst 2-BOK 2; Marathon-IJVC 2; Mytilus-Savok; Athanatos-Scheldesport 2; De Kikkers- CVC; Tonny Leynse/EWC 3-Ardito 2. In Hoek wordt morgen, zaterdag, het derde Rondje Dow uit een serie van vier gelopen. Net zoals de vorige keren kunnen de deelnemers kiezen uit een af stand van 1200 meter of 5,8 of 17 kilometer. De start is om 15.00 uur. Vanaf 14.00 uur kan men inschrijven in het buurthuis van de Hoekserakkers aan het Mo lenplein te Hoek. In café De Smokkelhoek in Aardenburg start vandaag (vrijdag) het kampioen schap kader 38/2 (bekerkader) van het district Zeeuwsch-Vlaanderen. Er wordt in twee poules gespeeld. Ed Horemans verdedigt zijn titel. Vandaag wordt om 19.00 uur begonnen, morgen en zondag (plaatsingswedstrijden) telkens om 13.00 uur. De finale begint zondag om 17.00 uur. Het Zeeuws-Vlaams kampioenschap biljarten voor driebandenteams wordt morgen (zaterdag) in Axel gehouden. In café Cambrinus ontmoeten TMW uit Sluis, Den Ouden Arend uit Sint-Jansteen en HGL/KOT uit Sas van Gent na winst in hun poules elkaar met het districtskampioenschap als inzet van deze driekamp. De winnaar heeft recht op deelname aan de gewestelijke voorronde op 28 april in Sluiskil. In de periode van 17 tot en met 25 maart wordt in café De Leilinde, clublokaal van ABIM in Oudelande, de eindstrijd vierde klas driebanden van het district Walcheren De Bevelanden gespeeld. Aan deze finale doen negen biljarters mee. De wedstrijden beginnen morgen en zondag steeds om 13.00 uur. In biljartcentrum Arnouts in Etten-Leur wordt dit weekeinde de gewestelijke eindstrijd vijfde klas bandstoten gehouden. De Zeeuwse deelnemers zijn: Willy De volder (Zeeuwsch-Vlaanderen). Leen van Gessel (Walcheren De Bevelan den) en J. Meganck (Schouwen-Duiveland). Vandaag wordt om 19.00 uur be gonnen, morgen en zondag telkens om 13.00 uur. Voor de afsluitende wedstrijden in het nederlaagtoernooi van de vereniging ontvangt de Smickel in Hulst morgen teams van De Kastelein (Eede) en TMW (Sluis). De wedstrijden beginnen om 19.00 uur. In clublokaal De Instuif in Hoek is gisteren het kampioenschap van Hoek van start gegaan. Vandaag wordt vanaf 19.00 uur vervolgd, morgen (zaterdag) ge beurt dat vanaf 16.00 uur en staat de slotpartij om 19.30 uur op het programma. Vandaag, vrijdag, houdt de dorpsraad van Waterlandkerkje voor de tiende keer de Nacht van 't Kerkje. De oriëntatierit begint om 21.00 uur en gedurende de circa twee uur durende rit moeten de deelnemers verschillende opdrachten uitvoeren. Vanaf 20.00 uur kan men zich inschrijven in het Dorpshuis aan de PC Boutens- straat 19 in Waterlandkerkje. Morgen, zater'dag wordt in sporthal Onderdak in Zierikzee de verkiezing van de Zierikzeese sportman, sportvrouw en sportploeg van het jaar 1989 gehou den. Kandidaten voor de verschillende sportbekers zijn onder anderen tafel tennisser Paul de Graaf, die voor het Westbrabantse Hotak'68 uitkomt. Sport vrouw van het jaar 1989 zou kunnen worden Monique Schipper van Delta Sport, kandidaat sportploeg is ondermeer de gymnastiekvereniging Delta Sport. Het evenement begint om 19.15. Kort na negen uur zijn de namen van de winnaars bekend. De laatste wedstrijd in de Keser zwemlooptrio wordt morgen, zaterdag gehou den in Terneuzen. De start in zwembad De Honte voor de 1500 meter zwem men en 15 kilometer lopen is om 12.00 uur. De 1000m/10 km start om 12.35 en de 500/5km series om 13.00 en 13.15 uur. Finish en prijsuitreiking zijn op de kunst stofatletiekbaan in Terneuzen. Morgen, zaterdag, opent op het motorcrossterrein in Axel de competitie voor de RES-trofee amateurs. Aan de start komen de klassen 80 cc, 125 cc, 250 cc en 500 cc. De wedstrijden beginnen om 13.30 uur. De Landelijke Rijvereniging Scheldestad uit Vlissingen houdt vandaag (vrij dag) en zaterdag in de gelijknamige manege aan de Gerbrandystraat de finale van de dressuurcompetitie om de Gouden Ruif. Programma voor vrijdag: 17.30 uur: Pony's klasse B; 20.18 uur: Paarden klasse B. Zaterdag 08.00 uur: Paarden klasse B; 08.50 uur: Pony's klasse L2; 10.28 uur: Pony's klasse LI; 13- 02 uur: Pony's klasse M2; 13.30 uur: Paarden klasse Ml; 15.22 uur: Pony's klas se Ml; 16.18: Paarden klasse M2; 17.28 uur: Paarden klasse LI; 19.34 uur: Paar den klasse L2: 20.30 uur: Pony's klasse Z 21.15 uur: Paarden klasse Z1 en Z2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 23