ermsen hekelt bestuur VCV an Timman belandt in uitzichtloze positie ettenverloop Weinig vertrouwen in Thijs Libregts Nieuwe leider in zaalvoetbal Winst Emergo I in viertallenwedstrijd sport sport 21 >rofplannen op de tocht na afhaken sponsorcommissie EMM uit de beker Tjoba oefent uitslagen VRIJDAG 16 MAART 1990 Ijskast CNV tegen profvoetbal in Zeeland dramatisch verlies in afgebroken partij l 1 De Jong Verslagenheid Bomgooier krijgt tien maanden cel op tv Uitkomst NIPO-enquête: EK 1992 9s-Heer Arendskerke stopt Aouita mist wereldrecord Zware loting volleybalsters Wisselspelers m sbw C Vlissingen in problemen Bet de Jong VLISSINGEN - Vlissingen- voorzitter Piet de Jong noemt het een storm in een glas water, maar volgens Pim Kraan van de sponsorcommissie Vlissingen voor het betaalde voetbal is er heel wat meer aan de hand. Feit is dat vanaf gisteravond de sponsorcommissie, die het grootste gedeelte van het bud get voor het spelen van betaald voetbal moet binnenslepen zichzelf op non-actief heeft ge steld. „We hebben zes eisen neerge legd bij het bestuur van Vlissiri- gen. Zo lang daar niet aan wordt voldaan, werken we niet", ver klaarde Pim Kraan na een twee uur durende vergadering met het bestuur. Het gaat in de eisen voorname lijk om het feit dat er duidelijk heid wordt gegeven over de ac commodatie en de sponsoring. Kraan: „Wij staan nu al weken te springen om te onderhandelen met sponsors. We hebben ook al tientallen toezeggingen, maar we kunnen er niets mee doen. Ten eerste hebben we geen machtiging om een contract af te sluiten en ten tweede is hele maal niet duidelijk wat de spon sors terug krijgen voor hun geld." „We hebben gevraagd aan het bestuur of we de geldschieters bijvoorbeeld een sponsorhome of een eigen parkeerplaats kon den aanbieden. Er blijkt echter nog totaal niets vast te liggen. Wij kunnen zo onmogelijk werken. Het bestuur moet goed begrijpen dat we niet met lucht kunnen onderhandelen." Volgens de sponsorcommissie heeft voorzitter Piet de Jong al weken geleden toegezegd dat hij een machtiging zou verstrekken aan de sponsorcommissie. „Zon der de machtiging van het be stuur kunnen wij niet aan het werk. Wij lopen er al weken om te zeuren want wat ons betreft is het vijf voor twaalf. Het is nu half maart. We willen een brochure laten drukken en die opsturen naar potentiële sponsors. Voor dat dat allemaal rond is ben je weer drie weken verder. Je zit bij wijze van spreken dan al in de voorbereiding van het volgende seizoen", aldus een andere woordvoerder van de sponsor commissie. Waarom Piet de Jong voorals nog weigert om een machtiging te verstrekken is de commissie niet duidelijk. Kraan: „Hij had het aanvankelijk toegezegd, maar hij weigert het nu te doen. Waarom Ik weet het echt niet." Duidelijk werd gisteravond wel dat, tot grote ergernis van de sponsorcommissie, er nog steeds niets concreets is vastge legd door het huidige bestuur om volgend jaar betaald voetbal te kunnen spelen. Over de aan passing van de accommodatie is men nog steeds in onderhande ling met de gemeente, de aange kondigde shirtsponsor die vol gens De Jong door Inter Foot ball zou worden geleverd (al heeft het marketingbureau al leen maar een intentieverkla ring gegeven) is er ook nog niet en tot overmaat van ramp stelde gisteravond ook de sponsorcom missie zichzelf op non-actief. Niet echt een situatie om vrolijk van te worden, maar voorzitter Piet de Jong blijft er rotsvast van overtuigd dat het allemaal goedkomt. „De sponsorcommissie heeft zijn eisen neergelegd. Wij gaan ons nu daarover beraden, maar dat is echt geen probleem. We zullen aan die eisen voldoen en dan gaan we op een goede basis verder." LISSINGEN - Paul Hermsen, hd-hoofdsponsor van Vlissin- fn, ziet steeds minder heil in profplannen van de voetbal- treniging Vlissingen. „Het be- ffuur van de VC Vlissingen sta- Ilt blunder op blunder en zou Bgenlijk zijn conclusies moe- In trekken", stelt de Veerenaar Jlfs. ■ermsen verwijt het bestuur Tjoral dat het met een aantal za lm geschermd heeft, die achter- j absoluut niet konden worden jaargemaakt. „Het stadion van Ier miljoen bleek een luchtkas- lel en ten tweede zijn er op de Idenvergadering dingen voor- llegd, die nu anders blijken te fjn. Eerst zou Inter Football ga lmt staan voor een hoofdspon- tr, maar achteraf bleek dat er ]elemaal geen garanties waren. voor de andere sponsors jlijkt dat er nog niets vastgelegd j. Als een bedrijf zo'n wankel be- lid voert, ben je binnen de kort te keren failliet." ■ermsen keerde zo'n twee sei- tenen geleden Vlissingen de hg toe omdat hij vond dat voor- gtter Piet de Jong te lang talm- met de stap naar het prof- betbal „Er stonden destijds bkele zakenlieden klaar om Jeld te steken in de nieuwe prof- loeg. Er was een aantal beker- hccessen, het had toen moeten pbeuren. De Jong vertelde ech- er dat we maar moesten wach- en", aldus Hermsen, die vervol- ens zijn handen aftrok van Vlis singen. „Je kunt het toch niet verkopen aan zakenmensen, dat ze het geld maar een jaar in de knip moeten houden. Dan beste den ze het wel aan wat anders." Hermsen raakte vervolgens be trokken bij het Roosendaalse RBC waar hij een met een aantal zakenlieden een spelersfonds in leven riep. Hermsen: „We hadden zo'n vier a vijf ton bij elkaar om met spe lers te gaan 'handelen'. Ik wou bijvoorbeeld Ronald van Oeve- ren kopen van de club. Dan kun je zo'n speler later verkopen met winst, die je weer terug stopt in het spelersfonds. Een sponsor kon bijvoorbeeld in dat verband met een trainer praten over een nieuwe speler. Het is de ideale manier om een sponsor actief te betrekken bij het voetbal." Omdat Hermsen lange tijd niets hoorde bij RBC werd het initia tief in de ijskast gezet. Of het daarin blijft is nog niet zeker. De voetbalvereniging Vlissingen is in ieder geval de laatste club waar Hermsen op dit moment zijn naam aan zal verbinden. „Het bestuur is absoluut niet ca pabel om de zaak goed op poten te zetten. Een hoofdsponsor is er nog steeds «niet en ook over de rest van de begroting bestaat nog grote onduidelijkheid. Het is natuurlijk triest dat op deze manier zo'n goede kans wordt verprutst. Ik zal niet zeggen dat het betaalde voetbal van de baan is, want misschien laat de KNVB Vlissingen toch toe tot de eerste divisie. Maar dan is de club meteen wel veroordeeld tot een figurantenrol in de eerste di visie en dat is nooit de bedoeling geweest. Piet de Jong heeft nu een half jaar de kans gehad om het rapport van de onderzoeks commissie hard te maken, maar COLIJNSPLAAT - De vakbond CNV wijst betaald voetbal in Zee land af. Volgens districtsbestuurder Leon Phernambucq zijn er meer nadelen, dan voordelen verbonden aan professioneel voetbal in de provincie Zeeland. Phernambuqc baseert zich daarbij op adviezen van de subdistricts- raad Walcheren, de Walcherse afdeling van de ACP (politiebond van het CNV) en de vervoersbond CNV. Vooral de ACP-afdeling ziet het betaald voetbal helemaal niet zitten, omdat het de werkdruk op het politiepersoneel nog verder zal doen toenemen, terwijl die al zo hoog is. IUALA LUMPUR (ANP) - Jan fimman is in Kuala Lumpur op lood spoor beland. De 38-jarige Amsterdammer loste gisteren let raadsel van de vierde partij joutief op en leed zijn tweede lederlaag in de finale van het kandidatentoernooi tegen Ana- oli Karpov. Na de 75e zet van jv'it gaf hij in de tweede zitting Jan de afgebroken vierde partij lp. Door het verlies raakte hij lp vrijwel hopeloze achter stand (1.5-3.5). pe verbijstering over het verlies Jas groot. De experts gaven in je afgebroken stand Timman jcht de voorkeur. Hoewel het jindspel met lopers van gelijke Sleur, paard en vier pionnen - pet elk twee vrijpionnen- bui tengewoon gecompliceerd was, jestond de indruk dat Karpov Vet wit voor lijfsbehoud moest Jechten. Zeker als zwart de juis te zet onder couvert had afgege ven. Dat bleek Timman inderdaad te hebben gedaan. Hij had na een half uur bedenktijd Kc7 laten verzegelen. Die zet kwam in de twaalfde minuut van de tweede zitting uit de enveloppe. Zwart stond naar oordeel van groot meester Torre een tikkeltje be ter. Achter het bord speelde Karpov, die te laat arriveerde, a tempo. Tot zwarts 65e zet Pd3. Toen verzonk hij een kwartier in diep gepeins en antwoordde met Pb3. Timmans kans lag in de promotie van de pionnen op de a- en b-lijn. De wedren naar de overkant stagneerde op zwarts 71e zet. La4 was aangewezen. Dan dreig de onmiddellijk b3 met gefor ceerde stukkenruil en promotie tot gevolg. Wit had na La4 even wel f6 achter de hand, waarna wit op tempo won: f6 b3, f7 Ke7, Dit: Karpov Zwart: Timman Jlot afgebroken vierde match- lartij: 1 j. A i A A I a Jit: Kf2, Ldl, Pel, d4, e3, £5, g4. part: Kb7, Lb5, Pd6, a3, b6, d5, e4. Pver de kansen in deze moeilijke jositie waren de meningen ver- Beeld. Er bestond veel ongemo tiveerd Nederlands optimisme, aolgens schaakmeester Friso fijboer, die de stelling analy seerde en voortreffelijke com mentaren gaf, is zwart vermoe- jelijk in alle varianten verloren, ten nauwkeurige bewijsvoering i vele dagen vergen. l...Kc7 peze zet had Timman afgege- ?n. Vermoedelijk is deze de bes- Nijboer geeft nog 61...Lc4 62. Kc7 63. g5 Kd7 64. g6 Ke6 65. 17 Kfl 66. Lg4! Kg8 67. Le6+ Pf7 p Kg3 en de koning marcheert feslissend naar g6. 62. Kg3 Pc4 Of 62...LC4 63. Kf4 a2 64. Pxa2 Lxa2 65. g5 Kd7 66. g6 Kd7 67. La4+ en wit komt het eerst. 63. Le2! De Russische staf heeft voortref felijk geanalyseerd. Met de pen ning van het paard wint wit een belangrijk tempo. 63...Le8 Nijboer geeft 63...Kd6 64. Kf4 Pb2 65. Lxb5 Pd3+ 66. Lxd3 exd3 en wint, maar hij vergist zich. Na 67. Pb3 a2 68. Kf3! wint wit! 64. Kf4 Pb2 65. Kg5! Elimineert het schaak op d3. 65...Pd3 66. Pb3 a2 67. Pal Er dreigde 67.„Pel! 67...b5 68. Ldl b4 Dit kost materiaal, maar er was geen goede verdediging meer. 69. Lb3 Pel 70. Lxd5 Kd6 71. Lc4 Lb5 72. Lg8 Ke7 Vermoedelijk was 72...La4 73. f6 b3 74. f7 Ke7 75. Kh6 b2 76. Kg7 bxalD 77. f8Dt Kd7 ziin beste kans, maar na 78. Df5t komt wit beslissend in de aanval. 73. Kh6 Kf8 74. Le6 Ld7 75. g5! Zwart geeft het op; hij komt juist een tempo tekort, want na 75...Lxe6 76. fxe6 b3 77. g6 b2 78. g7t Kg8 79. e7 Kf7 80. g8D+ Kxe7 beslist eenvoudig 81. Dxa2. Schaken is een wreed spel. er is nog niets concreets ge beurd." Geruchten dat Hermsen bereid zal zijn met een groep zaken mensen vier ton te besteden aan Vlissingen, wanneer er in het be stuur schoon schip wordt ge maakt, spreekt hij tegen. „Die conclusie is veel te voorbarig. Mocht het bestuur opstappen dan wil dat niet meteen zeggen dat we die vier ton spelersfonds in Vlissingen stoppen. Het ligt er gewoon aan wat dan de plannen zijn en hoe de rest van de groep zakenmensen er over denkt." Voorzitter Piet de Jong noemt de opmerkingen van Hermsen rancuneus en voert ze terug tot een meningsverschil van twee jaar geleden toen Hermsen Vlis singen de rug toekeerde. „Sinds die tijd probeert hij op allerlei manieren mijn naam in discre- diet te brengen", aldus De Jong, die de uitlatingen van Hermsen afdoet als „een laatste poging om mij van de richel te gooien." De Jong reageert met een glim lach op de aantijgingen dat er sprake is van wanbeleid. „Het is opvallend hoe veel mensen zich plotseling met Vlissingen gaan bemoeien, nu het betaald voet bal voor 99 procent zeker is. Het lijkt wel of er prijzen te verdelen zijn." Paul Hermsen HMH Kh6 b2, Kg7 bl,of bx al, f8 met schaak en de zwarte koning werd mat gezet met dame en lo per. Het was Timmans laatste kans. Vier zetten later gaf hij op. Na wits 75e zet g5 was het afgelo pen voor zwart. De verslagenheid was groot in het kamp van Timman. Hij gaf zelf aan dat hij te weinig tijd voor de analyse had gehad. „Maar al had ik vijf dagen gehad, dan nog was ik er misschien niet uitgeko men. Zo gecompliceerd lag de stelling." Timman miste twee zetten voor het einde van de re guliere zitting het simpele b5, voldoende voor de overwinning en de gelijkmaker in de twee kamp. Die constatering viel hard, maar was realistisch. Timman wordt niet toegetakeld in Kuala Lum pur door Karpov. Hij takelt zich zelf toe. Pas in de vijfde partij kwam hij voor het eerst redelijk uit de opening, al mocht hij niet over geluk klagen dat hij na een verdachte manoeuvre met remi se ontsnapte. In de daaraan voorafgaande partijen stond hij constant onder druk en had Kar pov de overwinningen voor het uitkiezen. „Met de Karpov van twee jaar geleden had het nu na vijf partij en 4 1/2 -1/2 gestaan', oordeelde Torre. „Met de Karpov van zes jaar geleden misschien wel 5-0." In de Dewan Bandaraya ligt tus sen verwachting en werkelijk heid een wereld van verschil. De oud-wereldkampioen lijkt niet langer te beschikken over de energie, de perfecte zelfbeheer sing en het killersintinct. Hij is kwetsbaarder dan ooit. Vooral na het derde uur. Timman baseerde daarop zijn strijdplan. Hij wilde een psycho logische en fysieke uitputtings slag en speculeerde er op zijn te genstander op de lange duur te kunnen breken. Die strategie doorkruiste hij zelf met zijn tweede nederlaag. AMSTERDAM (ANP) - De Am sterdamse rechtbank heeft gis teren een 18-jarige Dordtenaar veroordeeld tot vijftien maan den gevangenisstraf, waarvan vijf maanden voorwaardelijk voor het gooien van een bom tij dens de voetbalwedstrijd Ajax-Feyenoord op 22 oktober vorig jaar. I I I I I I I I I IT Jan Timman: nu al op kansloze achterstand(/öto ap) i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i ii r Badminton Londen. All-Engeland kampioen schap, vrouwen enkelspel derde ron de: Ribkina (Sov)-Hye-young (ZKo) 12-9 11-10, Zhou Lei (Chi)-Ji-hyun (ZKo) 11-1 11-6, Lrasen (Den)-Joon- shon (ZKo) 11-5 11-1, Heung-soon- (ZKo)-Timur (Ind) 11-9 7-11 11-4, Ne- dergaard (Den)-Eun-hwe (ZKo) 11-6 11-7, Young-suk (ZKo)-Tstjerniavs- kaia (Sov)-ll-711-5, Susan ti (Ind)-Mi- zui (Jap) 11-5 11-7, Hua (Chb-Hoog- land(Ned) 11-0 11-2. Schaken Oisterwijk. Zönetoernooi vrouwen, zevende ronde: Harmsen (Ned)-Fine- gold (Bel) 0-1, Drewes (Ned)-Tresch (Lux) 1-0, De Greef (Ned)-Lebel Fra) 0-1, Dubois (Fra)-Van Parreren (Ned) 1/2 -1/2, Roos (Ned)-Benschop (Ned) 1-0. Stand: 1. Finegold 6 1/2 punten, 2. Roos 6, 3. Van Parreren 4 1/2, 4. Ben schop, Dubois en De Greef 4, 7. Dre wes 2 1/2. 8. Lebel 2, 9. Harmsen 1 1/2, 10. Tresch 0. Skiën Are (Zwe). Wereldbeker, mannen, af daling: 1. Ghedina (Ita) 1.16,41, 2. Heinzer (Zwi) 1.16,68, 3. Höflehner (Oos) 1.16,89. Stand na acht wedstrijden: 1. en win naar Höflehner 146 punten, 2. Zur- briggen 100, 3. Skaardal 95. Tennis Agadir, internationaal toernooi, 200.000 gulden, achtste finales: Koe vermans (Ned/3)-Tulasne (Fra) 7-5 6- 4, Davin (Arg/5)-Wostenholme (Can) 6-1 6-1, Fromberg (Aus)-Roig (Spa) 6- 3 6-3, Huniussi (Ita)-Altur (Spa) 7-5 6- 7 6-3. Haarhuis (Ned/4)-Pistolesi (Ita/ 8) 6-7 6-2 6-1; Perez-Roldan (Arg/1)- Masso (Arg) 5-7 6-2 6-3; Azar (Arg)- Camporese (Ita/5) 7-5 6-0; Muster (Oos/2)-Jonsson (Zwe) 6-3 6-0. Tel Aviv. 20.000 gulden, vrouwen en kelspel; kwartfinale: Oremans (Ned)-Coriat (Isri 6-2 4-6 6-1, halve fi nale: Oremans (Ned)-Spirlea (Roe) 6- 2 6-0. Oremans speelt in de finale te gen Zaltz (Isr). Vrouwen dubbelspel: halve finale Oremans/Rooimans (Ned)-De Swardt/Reinach (ZAf) 6-4 7-5. Voetbal Hamburg, Bundesliga: FC St. Pauli- SV Waldhof 2-1 (0-0). Belgische competitie, 26e speeldag, vooruit gespeeld wedstrijd: Antwerp FC-AA Gent 2-2. Franse competitie, 29e speeldag, vooruit gespeelde wedstrijden: Au- xerre-St. Etienne 2-1, Bordeaux-Mo naco 0-0. Brussel, loting halve finales beker toernooi: Lokeren-FC Luik en Stan dard Luik-Germinal Ekeren. De eer ste wedstrijden zijn op 28 maart, re turns 25 april. Algiers: Toernooi om de Afrikaanse beker, strijd om de derde plaats: Zambia-Senegal 1-0 (0-0). Zeilen Riva. Zeilwedstrijden Olympische klassen op het Gardameer, eerste dag: Finn: 1. Müller (Zwi), 6. Zielhuis (Ned), 22. Bergsma (Ned). Soling: 1. Bank (Den), 9. Heiner (Ned). DEN HAAG (GPD) - Een ruime meerderheid van de Nederland se voetballiefhebbers wil niet dat Thijs Libregts op het we reldkampioenschap in Italië als bondscoach van Oranje fun geert. Dat is de uitkomst van een NIPO-enquête onder 1648 mensen. De enquête werd ge houden in opdracht van Match, het sportprogramma van RTL Veronique. 61 Procent van de ondervraag den geeft de voorkeur aan Rinus Michels boven de huidige trai ner van het Nederlands elftal. Li bregts kreeg slechts zeven pro cent van de stemmen. Johan Cruijff, in dienst van Barcelona, scoorde eveneens zeven procent. Ajax-trainer Leo Beenhakker haalde vijf procent. Dat de voetballiefhebbers geen vertrouwen in Libregts hebben, blijkt ook uit de antwoorden op de vraag wie absoluut niet naar Italië moet. Twintig procent wijst de Rotterdammer af, ter wijl Michels door drie procent van de ondervraagden wordt af gewezen. Volgens 43 procent wordt Neder land, ongeacht de bondscoach, wereldkampioen. Italië scoort twintig procent, Brazilië en Westduitsland zeven procent. Thijs Libregts zal dit weekeinde overigens met Rinus Michels en Jan Huijbregts in Lissabon on derhandelen over het program ma van de voorronde voor het EK van 1992 in Zweden. Vertegenwoordigers van de voetbalbonden van Nederland, Portugal, Griekenland, Finland en Malta zullen tijdens de bij eenkomst in Lissabon het wed strijdschema opstellen voor groep 6. 10.00-12.00 EURO: EC Basketball. 11.50-13.00 Did 1: Sport extra: skin, superreuzeslalom voor vrouwen. 12.00-12.30 EURO: Motorsport News. 12.30-13.00 EURO: Trax. 13.00-14.00 EURO: Worldcup skiën: voor vrouwen. 14.00-15.00 EURO: Voetbal. 15.00-16.00 EURO: Golf: Mediterra nean Open in Spanje. 15.20-16.50 BBC 2: Sport on Friday. 16.00-17.00 EURO: Paardesport: springconcours in Bercy. 17.00-19.00 EURO: Basketball. 19.00-20.00 EURO: Worldcup skiën: schansspringen. 20.00-21.30 EURO: Worstelen. 21.30-22.00 EURO: Trax. 22.00-23.00 EURO: Ski Report. 22.25-22.50 Ned 2: Sport. 22.45-23.15 Ned 3: Studio Sport: WK Shorttrack in Amsterdam. 22.50-23.15 Did 2: Die Sport-Reporta ge. 23.00-00.00 EURO: Worldcup skiën: super G voor vrouwen. 23.25-23.50 Did 1: Sportschau. 00.00-??.?? EURO: Atletiek: vanuit Madrid. 01.20-01.50 BBC 2: Badminton. OVIEDO (ANP) - Said Aouita heeft gisteren in Oviedo een mis lukte poging gedaan het wereld record indoor op de 3000 meter te verbeteren. Dit record staat al bijna achttien jaar op naam van de Belg Emiel Putemans met 7 minuten en 39,2 seconden. Aoui ta kwam in de Noordspaanse stad niet verder dan 7.44,23. DEN HAAG - De handballers van EMM zijn uitgebekerd. De Middelburgers verloren gisteren in de achtste finale met 24-15 (rust 14-7) van eredivisionist Hermes uit Den Haag. De scores voor EMM waren van: Eddy Schuitema (6x), Edwin Pasman (2x), Edwin Davidse (2x), Eric Dingemanse (2x), Mark Dinge- manse (2x), Patrick Gabriëlse en Ron Onwijn (beiden lx). SE VILLA (ANP) - Het lot is de Nederlandse volleybalsters gis teren in Sevilla weinig gunstig gezind geweest bij groepsinde ling voor de strijd om het B-we reldkampioenschap, die van 4 tot en met 13 mei in Spanje wordt gehouden. De Nederland se volleybalsters zijn in groep B ingedeeld bij de Verenigde Sta ten, Polen, Roemenië, Australië en Mauritius. De groepswed strijden worden gespeeld van 4 tot en met 9 mei. MIDDELBURG/GOES - De voetbalvereniging 's-Heer Arendskerke stopt met zaal voetbal. De club heeft steeds meer moeite om voldoende zaalvoetballers op de been te brengen. Bovendien is een deel van het bestuur niet direct ge charmeerd van zaalvoetbal. De club zal zich daarna uitsluitend op veldvoetbal concentreren. Dit seizoen speelt de ploeg nog gewoon de competitie uit in de hoofdklas zaalvoetbal regio Wal cheren/Beveland, maar dan is het definitief afgelopen. Dit maakte coach René Kloet be kend na de wedstrijd tegen Feesthuis Goes aan de Goese competitieleider Jaap van Tole do. De terugtrekking van 's-Heer Arendskerke heeft tot gevolg dat er volgend seizoen een extra ploeg uit de overgangsklas kan promoveren naar de hoofdklas. Schinkel Assurantiën is de nieu we leider van de hoofdklas zaal voetbal. De assurantieploeg be haalde een 4-3 overwinning op Schelde International. El Toro was vrij. Feesthuis Goes bleef met 4-3 de baas over 's-Heer Arendskerke. Ondanks een goe de partij zaalvoetbal ging Del phi toch onderuit tegen Audi Poppe. De autoploeg won met 6-1. Van Ruiten Fruit klopte ri vaal Audi Poppe met 5-3. Schelde International - Schin kel Assurantiën 3-4: De assuran tieploeg moest het zonder wis selspelers doen. Toch wisten de Souburgers zich goed te hand haven. Gerrit Peters opende de score voor de thuisclub, waarna Edwin Leonhart de balans weer in evenwicht bracht, 1-1. Marcel Astroh schoot Schinkel aan de leiding. Met de rust was de stand weer gelijk door een treffer van Gerald Rozenmeier, 2-2. Astroh en Leonhart schoten nogmaals raak en Schinkel leidde met 4-2. In de laatste minuten maakte Huib Boonman er nog 4-3 van, maar dichterbij kon de Goese ploeg niet meer komen. Feesthuis Goes - 's-Heer Arends kerke 4-3: Een schitterende wed strijd met een hoog tempo. Jac- co Dorrepaal bracht Feesthuis aan de leiding. Daan Weststrate schoot 's-Heer Arendskerke langszij. Door een treffer van Leen Nieuwenhuijze kon 's-Heer Arendskerke met een 2-1 voor sprong aan de tweede helft be ginnen. Het werd weer gelijk door Jacco Dorrepaal. Met twee doelpunten op rij van Ron Krij ger kwam de Feesthuis-ploeg weer aan de leiding, 4-2. William Harinck bracht 's-Heer Arends kerke nog terug tot 4-3 maar de gelijkmaker bleef uit. Jong Ambon - Kloetinge 3-5: Kloetinge profiteerde voortref felijk van de aanvalsdrift van de thuisploeg. Met snelle counters stonden de Bevelanders met de rust al met 2-0 voor door doel punten van Rens Anthonisse en Johnny Kole. John Louws ver grootte die voorsprong zelfs tot 4-0 voordat Jong Ambon wakker werd. Noes Tuhuleruw en Ron Telussa (2x) brachten de Zuid- molukkers weer in de race, 4-3, maar toen John Louws nog maals raak schoot was Kloetin ge de winnende ploeg, 5-3. Delphi - WB Grent 1-6: Aanvan kelijk kon Delphi aardig bijblij ven, maar in de tweede helft wa ren de warme bakkers bedui dend sterker. Met de rust stond Delphi nog maar met 2-1 achter. Albert Slinger, Mark Pasveer (3x), Ron de Visser en John Bentschap Knook scoorden voor Grent. Van Herpen maakte de enige Delphi-treffer. Van Ruiten Fruit - Audi Poppe 5-3: Een bijzonder goede wed strijd waarin Richard van Rui ten de openingstreffer scoorde. Norman Verhage maakte gelijk en met de rust stond de fruit- ploeg met 2-1 voor door een tweede doelpunt van Richard van Ruiten. Via Paul Schipper liepen de gastheren uit naar 3-1. Fred Meerman bracht de autop loeg via een goed genomen straf schop terug tot 3-2. Met twee treffers op rij maakte Paul Schipper er vervolgens 5-2 van. Chris Maas bepaalde de eind stand tenslotte op 5-3. De stand: 1 Schinkel Assurantiën 16- 27, 2 El Toro 15-26, 3 Warme Bakker Grent 16-22, 4 Audi Poppe 17-19, 5 Van Ruiten Fruit 16-18, 6 Jong Am- bon 15-14, 7 Feesthuis Goes 17-13, 8 's-Heer Arendskerke 17-13, 9 Schelde International 17-12, 10 Kloetinge 16- 10,11 Delphi 14-0. Het wedstrijdprogramma, maandag 19 maart, sportcentrum, Goes: 20.20 uur Kloetinge - Schelde Internatio nal, 21.15 uur Feesthuis Goes - El To ro; woensdag 21 maart, sporthal Baskensburg, Vlissingen: 20.20 uur Audi Poppe - 's-Heer Arendskerke, 21.15 uur Schinkel Assurantiën - Del phi, 22.10 uur WB Grent - Van Ruiten Fruit. KOUDEKERKE - De laatste bridgewedstrijd in de districts competitie viertallen in Zee land is gespeeld. In de hoofd klas was het Emergo I dat vol gens verwachting triomfeerde. De voorsprong bedroeg 18 winstpunten. De eerste klas beloofde een spannende wedstrijd tussen Luctor II en Luctor III. Luctor II stond 1 winstpunt voor. Alles was dus mogelijk. In de onder linge wedstrijd kwam Luctor III met een winst van 12 punten te voorschijn. Het leek bekeken, maar niets was minder waar. De wedstrijden van Luctor II en III tegen Axel leverde voor Luctor II een winst op van 15 winstpun ten. In de resterende wedstrij den wist Luctor III nog 3 winst punten in te lopen, maar Luctor II behield zijn voorsprong van 1 punt. Uitslagen, Hoofdklas: Emergo I- Emergo II7-15 (13-17), Emergo I-Luc- tor I 14-0 (19-11), Emergo I-BSO 22-8 (19-11), Emergo I-Hulst 116-19 (14-16), Emergo II-Luctor 1 2-12 (12-18), Emergo II-BSO 26-8 (21-9), Emergo II-Hulst I 34-1 (25-5), Luctor I-BSO 19-20 (15-15), Luctor I-Hulst I 31-1 (25-5), BSO-Hulst I 3-16 (11-19). Eerste klas: Hulst II-Luctor II 10-27 (10-20), Hulst II-Luctor III 24-15 (18- 12), Hulst II-Aardenburg 38-14 (23-7), Hulst n-Axel 1-12 (12-18), Luctor ïï- Luctor Hl 12-31 (9-21), Luctor II-Aar- denburg 24-28 (14-16), Luctor II-Axel 40-8 (25-5), Luctor III-Aardenburg 46-4 (25-2), Luctor III-Axel 1-18 (10- 20), Aardenburg-Axel 22-22 (15-15). Eindstand hoofdklas: (match en winstpunten) 1 Emergo I 520-424, 2 Emergo II458-406, 3 Luctor 1441-358, 4 Hulst I 361-334, 5 BSO 278-275. Gedegradeerd: B.S.O. Eerste klas: 1 Luctor II 606-412, 2 Luctor III 522-411, 3 Hulst II 426-346, 4 Axel 399-332, 5 Aardenburg 309-285. Gepromoveerd: Luctor II. Op 17 maart 1990 wordt in de Braak man te Hoek gespeeld de wedstrijd tussen ABC I en Emergo I om het kampioenschap van Zeeland en te vens afvaardiging naar de regionale vervolgwedstrijd voor promotie naar de 2e divisie van de Nederlandse Bridge Bond. GOES - Als voorbereiding op de tweede helft van de competitie veldkorfbal heeft KV Tjoba uit 's Heer Hendrikskinderen het vol gende oefenprogramma opge zet: 7/3: Tjoba-Swift (13.00 uur); Blauw Wit-Tjoba 2 (13.00); Swift junioren-Tjoba junioren (13.00). 24/3: Deto-Tjoba (15.00 uur in Bergen op Zoom); Tjoba 2-Atlas (12.30); Tjoba 3-Volharding (14.00); Tjoba jun.-Ondo jun. (09.30). 28/3: Animo-Tjoba (19.00).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 21