PZC Kees Kist rekent op Bert Otten Engelsen worden goed beloond bij zege WK voetbal Zaalvoetbal in Axel sport Metgod weg bij Haarlem Damestennis Terneuzen Korfbalduel verplaatst 38 Goese turnvereniging: jeugd trekken met show voetbal in zeeland ZATERDAG 10 MAART 1990 Nacional krijgt een punt meer Getalenteerd Goede bezetting toernooi HVSV Jack Schipper moedeloos van tegenslagen Gedupeerden I I I I I I I I I 1 I I I I I I I I I I I I 1 ITTT Vlissingen jaagt op eerste zege van jaar Hoek Arnemuiden Serooskerke Bevelanders Vlissingen Goes Gascoigne Sas van Gent Bedrijfstennis Hulstenaar derde bij schaatsstrijd van junioren Cadzand Toer seizoen begint zondag Volharding wil meer erkenning GOES - Volharding wil op korte termijn haar aandacht vestigen op de meer spectaculaire onder delen van de turnsport. Dat is volgens trainer Mike Scholten van de Goese turnvereniging nodig om de turnsport popu lairder te maken onder de Zeeuwse jeugd. Scholten, wiens springgroep onlangs voor de tweede keer Nederlands kam pioen werd op de lange matten, is ervan overtuigd dat de toe komst van de turnsport niet meer in het traditionele keur- turnen zit. maar in het zogehe ten tumbling en dubbel-tramp. Deze onderdelen van het turnen waren in november vorig jaar nog te bewonderen tijdens een gala in het sportcentrum in Goes, waar een groep van Vol harding een demonstratie gaf, gevolgd door een show van een professioneel Chinees gezel schap. „De mensen worden meer aangetrokken door show dan door allerlei ingewikkelde turn oefeningen", weet Scholten (25, leraar lichamelijke opvoeding van beroep. „De jeugd wordt af geschrikt door de toestellen en de moeite die het kost om een oe fening goed uit te voeren. Het trampolinespringen oogt spec taculairder en zal daarom de jeugd eerder tot de turnsport he keren." Toch betekent dat volgens Scholten (25) niet dat ieder nieuw lid zo maar aan het sprin gen kan. „Iedereen die wil gaan LISSABON (AFP) - De Portuge se voetbalbond heeft vanachter de groene tafel Nacional uit Ma deira de overwinning toege kend in de wedstrijd uit de twaalfde speeldag tegen Bele- nenses uit Lissabon. Volgens de officials had Belenenses ten on rechte een niet gerechtigde spe ler (Macae) opgesteld. Als offi ciële strafmaatregel werd hier op de uitslag (een gelijkspel met 1-1) gewijzigd in een zege met 3- 0 voor Nacional. De nieuwe stand: FC Porto 39: Benfi- ca 36; Vitoria Guimaraes 34; Spor ting Lissabon 31; Vitoria Setubal 27: Chaves 24: Belenenses 23; Boavista 21; Amadora 21: Braga 20; Tirsense 20; Maritimo 17; Beira Mar 16; Pena- fiel 15; Uniao 14; Nacional 14; Porti- monense 12; Feirense 12 turnen, zal toch eerst de basisoe feningen onder de knie moeten krijgen. Pas dan kun je gaan denken aan het springen." De zes heren tellende spring groep van Mike Scholten, die in februari in Ede voor de tweede keer verrassend de nationale springtitel greep, kan volgens de Goesenaar twee getalenteerde turners voortbrengen voor het tumbling. „Dat zijn wel jongens die de basis van het turnen goed onder de knie hebben, omdat ze uit het keurturnen komen. Ik denk dat Patrick Tito en Arthur van Reimersdal, mits ze goede en voldoende trainingsfacilitei ten krijgen, in de buurt van de nationale top van het tumbling kunnen komen." Tumbling is een vorm turnen waarbij op een lange, veerkrach tige mat (12 meter lengte) vijf a tien turnonderdelen worden af gewerkt. die samen een oefening vormen. De dubbel-tramp be staat uit twee veerkussens, die in een hoek van 45 graden van elkaar zijn bevestigd. Vooral de ze vorm van turnen kan volgens Scholten deze sport populairder maken bij het publiek. Zijn springgroep prolongeerde vorige maand op onverwachte wijze de nationale titel. Volhar ding trad met zes in plaats van acht turners aan, waardoor de Zeeuwse equipe al op voorhand punten in mindering kreeg op het begintotaal. Uiteindelijk bleek de marge met de nummer twee van het kampioenschap, DOS uit Kampen, nog behoor lijk fors: 15.4 voor Volharding te gen 13.3 voor DOS. „Het verschil zat hem vooral in de kwaliteit", vertelt Scholten. „Vroeger werd er meer op de moeilijkheids graad van de sprongen gelet, nu jureert men meer op kwaliteit. Daarop trainen wij vooral. Sprongen die we niet kunnen uitvoeren, doen we niet. Maar de sprongen die we doen, zijn wel bijna perfect." Ook volgend jaar wil de spring groep van Volharding, die op dit moment bestaat uit de Belg Wil ly Geerts (tevens trainer), Ar thur van Reimersdal (Vlissin- gen), Johan Droogers (Vlissin- gen), Patrick Tito (Goes), Paul Geelhoed (Kruiningen) en Lau rens van de Perl (Middelburg) de nationale titel verdedigen. Maar meer nog aast de Goese club op het nationale kampioenschap op mini-tramp. Dat ging dit keer de mist in door pech. Jaap Geel hoed kwam bij het inturnen zo ongelukkig terecht, dat hij met gescheurde enkelbanden moest afhaken. Verder zit de vereniging vooral te wachten op een tumblingmat. „Die willen we persé hebben", zegt Scholten, die met zijn springgroep op verzoek regel matig demonstraties in de regio verzorgt. „Willen we met Volhar ding verder naar nationale er kenning, dan moet zo'n mat er komen. Dat is een dure grap, zo'n mat kost ongeveer 12.000 gulden. Als de gemeente niet voor een mat kan zorgen, zullen we dat zelf moeten doen. We gaan komend seizoen in ieder geval wel starten met een jeugd Mike Scholten (tweede van rechts) tussen de leden van de springgroep van Volharding, de Nederlandse kampioen springen op de lange mat (foto Willem Mieras) springgroep. Daarmee hopen we op termijn het niveau van het springen bij Volharding nog te verbeteren. Wil je internationaal iets bereiken, dan ontkom je niet aan tumbling en dubbel-tramp. In deze disciplines zijn namelijk ook Europese en wereldkam pioenschappen." ROTTERDAM (GPD) - Ed ward Metgod staat vrijwel zeker volgend seizoen bij SW onder de lat. „Ik ga er vanuit dat Haar lem niet veel geld voor mij zal vragen." zei de doelman gister avond. Metgod heeft er nimmer een geheim van gemaakt te wil len vertrekken bij het perspec tiefloze Haarlem, dat op punt staat uit de eredivisie te degra deren. De SVV-leiding ontkende afgelopen weekeinde nog dat er contacten waren met de 30-jari- ge keeper. De Schiedammers zijn bereid Carlo l'Ami, de huidige sluit post, voor anderhalve ton mi nus 30.000 gulden te kopen van. Excelsior. l'Ami twijfelt of hij zijn verblijf op Harga zal con tinueren. TERNEUZEN - De handbalver eniging HVSV uit Terneuzen houdt in het Paasweekeinde (14, 15 en 16 april) een toernooi voor heren- en damesteams. Onder de deelnemers zijn onder meer de teams van Jong Oranje (he ren en dames) en van de Belgi sche kampioen en bekerwin naar Initia Hasselt (dames). Het toernooi wordt gespeeld in sporthal 't Zwaantje in Terneu zen. Zaterdag 14 april is het toernooi voor de afdelingsteams. Zondag en maandag komen de divisie- ploegen in aktie. Deelnemende ploegen bij de dames zijn Jong Oranje, Initia Hasselt, DWS en Yason (beiden le divisie) en HVSV. Heren: Jong Oranje, PSV, DWS, Jong Zeeland en HVSV. Vele blessures nekken Zierikzee ZIERIKZEE - Zes jaar geleden promoveerde Zierikzee mèt Jack Schipper naar de tweede klas in het zondagvoetbal. Aan die status lijkt abrupt een eind te komen. Dezelfde trainer die toen het succes mocht claimen heeft nu de zware taak om Zie- "rikzee in de resterende wed strijden te redden van de de gradatie naar de derde klas. Maar ook Jack Schipper ge looft bijna niet meer in de kan sen van zijn ploeg. De oorzaak is door Schipper moeiteloos aan te geven. Een lijdensweg vanaf de competi tiestart waar geen eind aan lijkt te komen. Want Zierikzee heeft dit seizoen niet één wed strijd met zijn vaste basis-elf kunnen spelen. Integendeel. De ellende stapelde zich naar mate de competitie vorderde alleen maar op. Een machte loos gevoel maakt zich dan ook meester van de trainer uit Oost-Souburg. In het cruciale duel afgelopen zondag tegen VOAB miste Zie rikzee zes basisspelers. Het ge volg was dat Schipper spelers uit het tweede en zelfs derde elftal (Wim Ravia, een neefje van Peter van Vossen) moest opstellen om aan een elftal te geraken. „Je verliest teveel aan kwaliteit voor dit niveau. Ook de betere spelers gaan eronder lijden. Als trainer probeer je zo veel mogelijk het elftal te inspi reren en taktisch iets mee te ge ven. In mijn bespreking ver mijd ik het praten over diege nen die er niet zijn. Ik houd ze voor dat het met dit elftal ook moet kunnen, maar ergens weet je dat de ploeg tekort komt. Je moet hoe jammer het ook is oog hebben voor de reali teit. Ik heb elke wedstrijd ten minste drie basisspelers moe ten missen." Vervolgens somt Jack Schip per zijn 'waslijst' op van (lang durig) geblesseerden en spelers die vanwege andere omstan digheden verhinderd waren. „Opmerkelijk", stelt hij verder, dat de zware blessures buiten om de sport werden opgedaan. De verzorging is optimaal in handen van Bella de Vos. Voor haar is het ook frustrerend om dit mee te maken." De lijst van gedupeerden: Aart van de Linde, hij speelde één competitiewedstrijd, maar werd voor de rest van het sei zoen uitgeschakeld door een rugblessure. Rini Stoutjesdijk, hij kampt eveneens met een rugblessure, opgedaan tijdens zijn werk. Hij miste (inclusief vakantie) ze ven wedstrijden. Leen Koster, onderging vorige week een operatie aan zijn kruisbanden, speelde drie wed strijden. Martin de Jonge, hij liep een knieletsel op in militaire dienst, is langdurig uitgescha keld en speelde totnutoe vijf wedstrijden. Martin Quist (schorsing), Peter van der Zwan (voetblessure op gelopen op de sportschool), Theo Wittenberg (afgehaakt, vanwege zijn werk), Kees Ver- kaart (tussentijds uitgescha keld door spierblessures), Pa trick van de Broeckert (chroni sche voetblessure) en voor het overige Fred Kramer, Marco van Oeveren en Marco Saman die door andere omstandighe den zowel op de trainingen als de wedstrijden niet beschik baar waren. Slechts Emiel Dorst en George Pados (na zijn overgang van ZSC) tekenden voor de volle honderd procent, terwijl de bei de doelmannen Wim Lafeber en Henk van Sabben afwisse lend speelden. Meer dan twin tig spelers heeft Schipper dit seizoen gebruikt. „Het is deze winter meer dan eens gebeurd dat we met zes spelers op het trainingsveld stonden. Van lieverlee werd er samen getraind met het twee de elftal, maar dat komt het ni veau van die jongens van het eerste elftal niet ten goede. Niets ten nadele van de rest, want zij doen ook hun best", meent de Zierikzee-trainer. Jack Schipper propageert nog steeds aanvallend voetbal. „Ja, er zijn ook momenten geweest, dat het tegenzat. Ik denk bij voorbeeld aan het afgekeurde doelpunt in de laatste minuut tegen Dosko. Als ik voorin Rini Stoutjesdijk, op het midden veld het duo Van Oeveren/ Quist en achterin Leen Koster in één ploeg kan opstellen, dan heb je voldoende creativiteit om de tweede klas aan te kun nen. Maar nu, zie ik het heel problematisch in. We zullen er voor moeten knokken, meer kan ik van de jongens niet ei sen. Deze groep moet volgend jaar bij elkaar kunnen blijven, dat wel." Jack Schipper heeft zich klaarblijkelijk al neergelegd bij een terugkeer naar de derde klas. Jack Schipper: „Ergens weet je dat de ploeg tekort komt.' (foto Lex de Meester VLISSINGEN - Hoek heeft na de overwinning in Nijkerk op Sparta weer aansluiting ge kregen met het handjevol an dere degradatiekandidaten. Roda Boys, een van die ploe gen, komt vanmiddag naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Bert Otten, die vorige week Steen- wijkerwold verruilde voor de enige Zeeuwse vertegenwoor diger in de zaterdag eerste klasse, maakt zijn debuut. Ook Vlissingen speelt morgen in eigen omgeving. De ploeg van trainer Jo Jansen ont vangt het Tilburgse LONGA, een niet te onderschatten op ponent. Trainer Kees Kist heeft zich in zijn woonplaats Steenwijk niet populair gemaakt door Bert Otten weg te kapen bij de plaatselijke zondag eersteklas ser. Kist heeft de hekken rond zijn riante onderkomen nog niet hoeven te verhogen, maar hij zal de laatste zijn om te ont kennen, dat de 'transfer' hem in dank is afgenomen. „De me ningen zijn verdeeld", weet Kees Kist. „Drie van de vijf be stuursleden gunnen Bert Ot ten deze overstap, de overige twee doen een beetje moeilijk. Nee, ik lig er niet wakker van, al kan ik me de eerste weken beter niet bij wedstrijden van Steenwnjkerwold laten zien." Alle ogen zullen vanmiddag in Hoek gericht zijn op de nieuwe aanwinst. Kees Kist verwacht veel van 'm. „Een prima rech terspits, een goéde voetballer. Bert is een koele kikker, maar ook iemand die het duel niet schuwt. Ik moet hem eerder af remmen, dan aansporen. Ik weet zeker, dat Bert de ploeg zo nodig op sleeptouw kan ne men." Kees Kist kan vandaag niet beschikken over Gerard Del- laert, die deze week een enkel blessure opliep. Milan Ruzie, die vorige week in Nijkerk op het allerlaatste moment af haakte, is er vrijwel zeker wel weer bij. Arnemuiden heeft met 5 pun ten uit 3 duels weer wat lucht gekregen. Trainer Dick van Westen, die voor de wedstrijd van vanmiddag tegen RVVH over zijn sterkste elftal kan be schikken, heeft uitgerekend dat zijn ploeg nog een puntje of zes nodig heeft. „Lukt dat, dan redden wij het. Maar het zal nog moeilijk genoeg worden", voegt hij er direct aan toe. Van Westen rekent op een zware klus. „RVVV is een moeilijke tegenstander. Een ploeg die technisch verzorgd speelt." Voor dit duel speelt D 1 van Ar nemuiden een voorwedstrijd tegen Feyenoord E 1. Deze par tij begint om 13.00 uur. Serooskerke moet het vanmid dag tegen PTT stellen zonder Hans Wattel en Wim Allaart. Remco Geschiere is waar schijnlijk wel weer inzetbaar. Gezien de positie, die beide ploegen op de ranglijst inne men, moet Serooskerke de uit wedstrijd in winst kunnen om zetten. Bevelanders mist vandaag te gen SSC alleen Flip de Haze, die door een blessure niet in de basis kan beginnen. Hij zal wel op de bank plaatsnemen. Be velanders moet in staat wor den geacht om deze uitwed strijd in winst om te zetten. „In principe moet je dit duel kun nen winnen", vindt ook trainer Rens Griep, „maar zoals be kend zijn de verschillen in deze klasse erg klein." Het wordt hoog tijd, dat de VC Vlissingen weer eens een com petitieduel wint. Dat is de ploeg van trainer Jo Jansen immers nog niet gelukt in 1990. Jansen hoopt, dat zijn ploeg morgen weer eens aan de posi tieve kant van de score blijft. Tegen Longa ontbreekt Harry van den Ham, die een schor sing uitzit. „De overige spelers zijn inzetbaar", zegt Jansen, die lang niet over zo'n grote groep kon beschikken. Vlissingen won eerder dit sei zoen de uitwedstrijd in Tilburg met 1-2. „Wij hebben daar de beste wedstrijd van het seizoen gespeeld", herinnert Jansen zich, maar dat is geen reden om Longa te onderschatten. Het is de enige ploeg die koploper TSC dit seizoen heeft versla gen en dat zegt wel wat." Ron Schrier, trainer van Goes, beschikt voor het duel tegen RKTVV over zijn voltallige se lectie. RKTVV lijkt na een moeilijke periode de weg om hoog te hebben gevonden. „In de laatste drie duels heeft RKTVV de volle buit gepakt", waarschuwt Schrier. Ze zijn dus in het goede ritme." LONDON (Reuter) - De strijd om de wereldtitel kan voor de En gelsen een zeer lucratieve aan gelegenheid worden. Als het elf tal er in slaagt het toernooi win nend af te sluiten, kan elke spe ler rekenen op een premie van ruim 220.000 gulden (75.000 pond sterling). De helft van dat bedrag komt voort uit bonussen van de Engel se voetbalbond, de FA. Dat be drag wordt aangevuld met geld uit een speciale premiepot, ge vuld door sponsors en dona teurs. Zelfs als het Engelse team er niet in slaagt zich te plaatsen voor de tweede ronde, kan de 22 man sterke selectie nog een bedrag van ruim 30.000 gulden per per soon tegemoet zien. Paul Gascoigne is de opvallend ste naam in de Engelse selectie voor de oefeninterland tegen Brazilië op 28 maart in het Wem- bley-stadion. De kopsterke mid denvelder van Tottenham speel de zijn laatste A-interland vorig jaar mei tegen Chili. Daarna werd hij door bondscoach Bob by Robson naar de B-selectie verbannen. Gascoigne kwam eind vorig jaar in de wedstrijden tegen Joego slavië en Italië twee keer voord; tweede keus van Engeland uit Hij speelde tot dusver zes A-in- terlands, waarvan vijf als inval Ier. Die rol zal Gascoigne tiOUi Brazilië waarschijnlijk opnieut vervullen. Robson heeft aangekondigd da; hij in de oefenwedstrijd slechts één experiment zal .uitvoeren David Platt van Aston Villa is op het middenveld de aangewezei vervanger van aanvoerde; Bryan Robson, die nog altijd ge blesseerd is. Platt maakte in Engelse competitie tot dusver 21 doelpunten. Vleugelspits John Barnes vai Liverpool en doelman Chrii Woods (Glasgow Rangers) ziji teruggekeerd in de selectie. Hel duo miste eind december de wedstrijd (2-1) tegen Joegoslavië door een blessure. Engeland is tijdens de eindronde van dt strijd om de wereldtitel in Italië ingedeeld in Groep F, met Ne derland, Ierland en Egypte. De Engelse selectie: Shilton, Woods Stevens, Parker, Pearce, Dorigo Walker, Butcher, Wright, Hogdt Platt. Gascoinge, McMahon. The- mas, Rocastle, Wadlle, Barnes, Line ker, Beardsley en Buil. AXEL - In de competitie eerste en tweede klasse werden deze week slechts drie wedstrijden gespeeld. Een verrassing was de zwaar bevochten, maar ver diende zege van Ratjetoe op lei der de Pieper: 2-1. In een wedstrijd, waarbij Ratje toe met een grote selectie aan trad, zorgde met name een fewl jagende Gerard Leclou ervoor dat er veel spanning in deze wed strijd zat. De spanning aan de kop van de eerste klas is volledig terug door deze uitslag. Overige uitslagen: IZV 2-Haak Keukens 5-0. De Tukker-Eeuwi ge Lente 6-1. Voor de beker won eerste klasser Dax Pallets met 2-0 van re- gioklasser Deto Jeans. Andere bekerresultaten zijn: Bene- lux-Ratjetoe 9-1; De Grensvrienden- Marine Service 1-1; Koster Dey/Tran- schemie-Bliek en Vos 6-1: Moy Fa 1- Benelux 5-0; Number One-Deto Jeans 5-0; Marine Service-Ratjetoe 8-1; Bliek en Vos-Dax Pallets 2-4. Moy Fa en Benelux werden win naar van poule 1, terwijl Koster Dey en Number One bovenaai eindigden in poule 2. Op 28 maart worden de halfe fi nales, Moy Fa-Number One e; Benelux-Koster Dey gespeeld. Stand eerste klas: 1 Le Feber 17-29:1 De Pieper 18-29; 3 Ratjetoe 18-27: Number Or.e 16-20; 5 Dax Pallets 18 20; 6 Primus Pluym 17-15; 7 Bliek ei Vos 17-14; 8 Moy Fa 2 17-11; 9 Broom chemie 16-10; 10 Disco Love 16-10; 1 Electra de Maayer 17-3. In het rayon Sas van Gent wer den de kwartfinales in de Sche pentrekkertroffe gespeeld. He team van de Vlaanderen kwau niet opdagen, waardoor Philip pine 1 naar de halve finale gaat Cerestar-Corn Boys Adeg 2 2-6, Cerestar: d'Hont (2x). Corn Boyi Adeg 2, Van Zele, Inghels, Hen drickx, Dhaene, De Groene ei Maas. Polderken-Schippershuis 3-1; IZV-Leeuwkes 2-1. Op 23 april worden de halve fi nales gespeeld: IZV-Olderket en Philippine-Corn Boys Adeg 2. TERNEUZEN - Het team Ver aart blijft het goed doen in pou le A van de damestenniscompe- titie in het Racketcentrum. Met 4-0 werd Timmerman versla gen. Corry Bos en Joke Veraart behaalden een ruime overwin ning met dubbele cijfers op Elly TERNEUZEN - Het team Flou- risol behaalde een ruime 6-2 overwinning op Racketcen trum 1 in de A-poule van de be- drijfstenniscompetitie in Ter neuzen. De Zeeuw klopte in poule B HCG 1 met dezelfde cijfers. In de C-poule twee wedstrijden: HCG 2-Dusty Sun 0-8 en Los Amigos- Hamelink 4-4.Uitslagen heren competitie: Poule B: Van Driel- Pieters 4-2.Poule C: Audenaerd- Everts 6-0; Audenaerd-Stock- man 4-2.Poule D: Koole-Hame- link 4-2.Poule E: Van der Laan- Lourens 6-0; Kroes-Gelissen 2- 4.Poule F: Corlemeyer-Bilder- beek 0-6; Klopmeijer-Van de Velde 2-4. HULST - Op het eind van het schaatsseizoen heeft het 15-ja- rig schaatstalent Rinse van Et- ten uit Hulst nog enkele goede prestaties neergezet. Als C-junior van de ijsclub Eind hoven nam hij deel aan de ge westelijke kampioenschappen, die werden verredenop de 400 meter baan in Eindhoven. Der tig schaatsfanaten uit Brabant en Limburg streden samen met Van Etten om de hoogste eer. De deelnemers reden een 500 en 1500 meter. Op beide afstanden eindigde de Hulstenaar als der de, wat hem ook in het eindklas sement eenzelfde klassering op leverde. Met een tijd van 46,7 sec op de 500 meter verbeterde Rinse van Etten zijn persoonlijk record op de buitenbaan met 0,1 seconden. De 1500 meter legde hij af in 2.25,8 minuut. Als afsluiting van het seizoen reed de C-junior nog recordwed strijden op de Thialf overdekte ijsbaan in Heerenveen. Ook hier verbeterde hij zijn persoonlijk record op de 1500 meter met ruim een seconde. Van Etten kwam over de eindmeet in een tijd van 2.19,1 minuut. Lippens en Carla Burger. Fren ny Gbels en Lidy de Bruin wa ren met 9-8 net iets te sterk voor Maggy Timmerman en Yvonne van Straten. Uitslagen: Poule A: Doesburg-Doe selaar 2-2; Veraart-Timmerman 4 O.Poule B: Van Buren-Everling 0-4 Van Riet-De Jong 2-2; Keijzer-Knig 2-2.Poule C: Albicher-d'Hont 4-0; Dees-Kint 0-4.Poule D: Strijd-Vinkf 2-2. Elian de Clercq en Riny Schijve waren in de hoogste poule van de damestenniscompetitie in Cadzand niet opgewassen tegen het geweld van Christiane Schouppe en Maritte de Crae- mer. Met 16-6 werd het onderspit gedolven. Jetty Henry en Nick) Verleye vormen duidelijk n van de sterkste koppels. Deze keer waren ze met 11-6 te sterk vooi Lia van Dongen en Christian® Dhont. Overige uitslagen: Poule B: Onnie den Hollander/Anneke van Velzen- Rianne van Wanrooy/EUen de Winde 9-8; Mieke de Wolf/Addie Veerman- Netty Louws/Elly Niezing 8-7.Poule D: Marian de Milliano/Gien Verha gen-Sari Jansen van Rosendaal/Ma- rijke van Waterschoot 10-6.Poule E: De Quaak/Greta van der Slikke- Christine Lietaer/Laura Standaer! 14-7; Trudy van Wely/Gusta Waard-Suus du Foss/Fransien Mal corps 1-18.Poule F: Elsie Polder- man/Diane Gijsel-Greet van de Run- straat/Katalina de Lijser 12-1 BRESKENS - De zaalkorfbal- wedstrijd BKC-Ondo 3, vandaag (zaterdag) in sporthal De Veel hoek in Oostburg, begint, in te genstelling tot het oorspronke lijk vastgestelde tijdstip, niet om 15.00 uur, maar is verscho ven naar 17.00 uur. Paul Stern leidt de ontmoeting, waarvan de verliezer naar de derde klas afde ling degradeert. SAS VAN GENT - Het toersei- zoen in Zeeuwsch-Vlaanderen begint zondag met een fiets tocht over 50 kilometer vanuit Sas van Gent. De start is om 9.0f uur bij café Het Schippershuis aan de Westkade, waar men ziet) vanaf 8.00 uur kan inschrijven, Vrijwel alle Zeeuws-Vlaamse toerclubs hebben hun medewer king toegezegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 60