PZC Lindenhof is nu gezondheids- en congrescentrum Bouw- en Houtbond FNV in Sluiskil huldigde zes leden Oostburg huldigde sportkampioenen streek Reactie minister laat al jaren op zich wachten 16 kaartingen weekenddiensten I I I I I I I I I rTTTT kerkdiensten ZATERDAG 10 MAART 1990 AXEL BRESKENS HULST OOSTBURG SAS VAN GENT TERNEUZEN Oogstperiodes Opening in Zuiddorpe op 7 april schietingen Pleegzorg heeft tekort aan opvangadressen i i i ii i i i i i mr Oostburg wil tractorzwaailicht OOSTBURG - Drie keer is scheepsrecht denken ook b en w van Oostburg. Voor de derde keer heeft het college deze week een brief gestuurd naar de mi nister van Verkeer en Water staat. Oostburg wil de verkeers veiligheid verhogen door land bouwvoertuigen te verplichten een zwaailicht te voeren. Nu moeten alleen voertuigen die breder zijn dan 2,60 meter dat. Vehikels die smaller zijn mogen het nog niet eens. Deze verkeersregel is Oostburg al jaren een doorn in het oog. Toen de actie '-25 procent ver keersslachtoffers' dbor de toen malige minister Smit-Kroes werd aangezwengeld, was Oost burg er als de kippen bij om haar een voorstel te doen. „Maak West-Zeeuwsch-Vlaanderen proefgebied waar landbouw voertuigen gele waarschuwings- zwaai (lichten mogen gebrui ken. In een later stadium zou het Plattelandsvrouwen - De afdelingen Terneuzen en Axel van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen komen op dinsdag 20 maart bijeen in de Ichtuskerk in Axel. De heer Key- meulen uit Aalst verzorgt een le zing over zijn reis naar Japan. Hij vertoont er dia's bij. Er is ook een kleine tentoonstelling van voorwerpen die Keymeulen meenam uit Japan. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Toertocht - De toerclub Axel houdt zondag 18 maart haar eer ste fietstocht van het seizoen. Onder de deelnemers bevindt zich de voormalige profwielren ner Gerrie Knetemann. De start is om 9.00 uur bij café Cambri- nus aan de Markt in Axel. Oud papier - De Breskense korfbalclub haalt vandaag, za terdag, vanaf negen uur oud pa pier op in Breskens. Afasie - De afasievereniging Zeeuwsch-Vlaanderen houdt dinsdag een soosmiddag in ver pleeghuis De Blaauwe Hoeve in Hulst. Er worden gezelschaps spelletjes gedaan. De aanvang is om 13.30 uur. Vrouwengilde - De afdeling Hulst van het Katholiek Vrou wen Gilde houdt maandag een bijeenkomst waarop de Bres kense dichteres en kunstenares Carla Pols een lezing houdt. Zij brengt haar verhaal onder de ti tel 'Van binnen naar buiten'. Zij zal onder meer dia's laten zien die de schoonheid van de natuur tonen. Na de pauze is er gelegen heid tot het stellen van vragen. De bijeenkomst wordt gehou den in de kleine zaal van het ge meenschapscentrum Den Dul- laert in Hulst en begint om 20.00 uur. D en T - De fractie Dorpsbe langen Toerisme in de ge meente Oostburg houdt maan dag een openbare fractieverga dering in Hotel Het Wapen van Breskens in Breskens. Aan de orde komt de agenda voor de ko mende gemeenteraadsvergade ring. De aanvang is om 20.00 uur. Lezing - De Heemkundige Kring Sas van Gent haalt dins dag een deskundige naar Sas die een lezing zal houden over de re gio tijdens de Franse Revolutie. Hugo Notteboom uit Adegem, vice-voorzitter van een heem kundige kring uit het Meetjes land, vertelt wat er in die tijd al lemaal te beleven was in Sas van Gent en omgeving. De lezing wordt gehouden in cultureel centrum De Speye. Notteboom steekt om 20,00 uur van wal. Lezing - c. J. Willard, mede werker van het Institut d'Infor- matique de Paris houdt donder dag 15 maart een lezing in res taurant De Milliano aan de No- teneeweg in Terneuzen. De bij eenkomst is georganiseerd door de afdeling Zeeuwsch-Vlaande ren van de Alliance Francaise. Willard spreekt in het Frans over de gulden snede, het ideale verhoudingsgetal. Aan de hand van dia's vertelt hij over de toe passing van dit getal in de archi tectuur, de schilderkunst, de fo tografie en de dichtkunst. De aanvang is om 20.15 uur. 111 ii i 1 I I M I 1 I ITT OSSENISSE - In café De Jacht hoorn in Ossenisse werd een kaarting gehouden waaraan 85 personen deelnamen. Uitslag bieden: 1A. de Beer, Axel, 2 J. de Bruyn, Nieuw-Namen, 3 mevrouw Lucasse, Kloosterzande. Jokeren: 1 mevrouw Rombout, Koewacht, 2 me vrouw De Smit, Temeuzen, 3 me vrouw Bouchaut, Ossenisse. HENGSTDIJK - Op camping De Vogel in Hengstdijk werd een kaarting gehouden waaraan 28 personen deelnamen. Uitslag bieden: 1 L. de Smet, Terneu zen, 2 mevrouw Van Laar, Vogel waarde, 3 A. Hemelaar, Vogelwaarde. Jokeren: 1 mevrouw De Poorter, Nieuw-Namen, 2 N. Dreesen, Huist, 3 mevrouw Van Goethem, Klooster zande. HENGSTDIJK - In café 't Ja gershuis in Hengstdijk werd een kaarting gehouden waaraan 52 personen deelnamen. Uitslag bieden: 1 F. van der Hooft, 2 C. Smit, 3 J. Zwartelé, allen uit Ter- neuzen. Jokeren: 1 mevrouw Esse- ling, Hulst, 2 mevrouw Van Dijk, Vo gelwaarde, 3 R. Hermans, Vogel waarde. BOSCHKAPELLE - In café Ons Vermaak in Boschkapelle werd een kaarting gehouden waaraan 46 personen deelnamen. Uitslag bieden: 1 mevrouw Reyers, 2 J. Zwartelee, 3 mevrouw Riemens, al len uit Terneuzen. Jokeren: 1 me vrouw Riemens, Temeuzen, 2 me vrouw De Kesel, Hulst, 3 mevrouw Domines, Hulst. HENGSTDIJK - Op camping De Vogel in Hengstdijk werd een kaarting gehouden waaraan 38 personen deelnamen. Uitslag bieden: 1 E. Borm, Vogel waarde, 2 J. Schaalje, Axel, 3 J, van Laar, Vogelwaarde. Jokeren: 1 me vrouw Van Gink, Axel, 2 mevrouw De Waal, Ossenisse, 3 mevrouw Wat- zeels, Beveren (B). HENGSTDIJK - In café 't Ja gershuis in Hengstdijk werd een kaarting gehouden waaraan 48 personen deelnamen. Uitslag bieden: 1 F. Zwartelee, Ter neuzen, 2 J. de Rijk, Terneuzen, 3 C. Martinet, Kloosterzande. Jokeren: 1 mevrouw Schaalje, Axel, 2 mevrouw Van Vooren, Ossenisse, 3 mevrouw De Kesel, Hulst. HULST - In café De Kroon in Hulst werd een kaarting gehou den waaraan veertig personen deelnamen. Uitslag bieden: 1 E. van de Branden, Hulst, 2 P. van Cauteren, Hulst, 3 M. Haulez, Hulst. Jokeren: 1 mevrouw Taalman, Hulst, 2 mevrouw Esseling, Hulst, 3 mevrouw Rietjes, Heikant. KLOOSTERZANDE - De FNV hield in zaal Sint Martinus in Kloosterzande een kaarting waaraan 46 personen deelna men. voeren van extra verlichting wellicht verplicht kunnen wor den gesteld", schreven b en w in november 1988. In juni 1989 ging voor de tweede keer een brief de deur uit. Maar weer werd in Oostburg niets van de verkeersminister vernomen. Het geduld van b en w is nu op. Smit-Kroes is intussen al weg, maar het college laat opvolger Maij-Weggen toch nog maar we ten dat het hen 'in hoge mate be vreemd nog geen enkel bericht te hebben ontvangen'. De Oost- burgse bestuurders hebben de twee vorige brieven maar mee gestuurd. Maij-Weggen kan zo nog eens nalezen welke argumenten het college van b en w heeft voor de verandering. Op de Zeeuws- Vlaamse wegen rijdt, vooral tij dens oogstperiodes, veel land- bouwverkeer. Met name door het grote snelheidsverschil met andere verkeersdeelnemers ge beuren er nogal wat ongelukken. Een strikte scheiding tussen langzaam en snelverkeer, door het aanleggen van parallelwe gen, zou natuurlijk ideaal zijn, menen b en w, maar 'de realiteit gebiedt ons er rekening mee te houden dat uitvoering hiervan vooralsnog niet zal plaatsvin den'. Volgens het college mankeert er vaak iets aan de zichtbaarheid van tractoren en andere land bouwvoertuigen. ,,In het najaar worden de negatieve effecten versterkt door vroeg invallende duisternis en slechte weersom standigheden. Het verbeteren van de zichtbaar- en herken baarheid zal naar onze mening dan ook zeker een bijdrage leve- SLUISKIL - Zes leden van de Bouw- en Houtbond FNV zijn vrijdagavond gehuldigd van wege hun 50- en 25-jarig lid maatschap. Voorzitter T. de Waal van de afdeling Sluiskil behandelde onderwerpen, als werkgelegenheid, milieu, de arbeidsomstandigheden en de situatie in Oost-Europa. „De werkgelegenheid blijft in een impasse, ook al gaat het goed met de Nederlandse econo mie. Is atv met het huidige te kort aan geschoold personeel nog wel nodig? Ons doel moet zijn, het vergroten van het aan tal arbeidsplaatsen." De vak bond stelt daarom voor bij ko mende onderhandelingen af spraken te maken over concrete atv-stappen. Tegelijkertijd dient echter kritisch te worden gekeken naar de vormgeving hiervan. Districtsbestuurder H. Lenting zei dat het goed ging met de Bouw- en Houtbond. „Het is jammer dat vanavond twee be stuursleden hun functie neerleg gen en dat voor hen geen opvol gers beschikbaar zijn." Hij deed een beroep op de aanwezigen om het afdelingsbestuur op peil te houden. Daarna speldde hij de jubilarissen hen een insigne op. De jubilarissen waren: F. de Smet, 50 jaar en G. Jotti, L. van Leuven, W. van Megen, P. van Puijvelde, A. van der Vijver 25 jaar. F. de Smet werd gehuldigd voor zijn 50-jarig lidmaatschap van de Hout- en Bouwbond FNV ZUIDDORPE - Het voormalig bejaardentehuis Lindenhof is na het vertrek van de Zuiddorp- se bejaarden naar Koewacht, half januari, in korte tijd omge bouwd tot een congrescentrum en centrum voor gezondheids zorg. De Volkshogeschool Zee land vestigde zich in februari reeds in het hoofdgebouw. Het centrum voor gezondheidszorg opent zaterdag 7 april de deuren van de noordelijke vleugel voor het publiek. Gedeputeerde E. Maris-Koster verricht die dag om 15.00 uur de officiële ope ningshandeling. Het hoofdgebouw is inmiddels gerenoveerd en aangepast met voorzieningen voor cursussen, restauratie en ontspanning, ter wijl de kamers geschikt zijn ge maakt voor overnachting. Mo menteel worden ook serieuze be sprekingen gehouden voor de verdere verhuur van accommo datie ten behoeve van 'thema informatie en trainingsdagen' en met gegadigden die er hun produkten wensen te introduce ren. In het centrum gezondheidszorg komen artsen en para-medici te werken. De heer R. Berkel, huis arts; de heer Ph. E. M. Hoet, arts voor sportgeneeskunde; me vrouw R. Risseeuw, fysio-thera- peute en de maatschap Mieke Rammeloo, huid- en voetspecia listen, schoenkunde, zullen zich er vestigen. Tevens zijn onder handelingen gaande met de kruisvereniging om activiteiten als wijkverpleging en het baby- en kleuterbureau vanuit het centrum te praktiseren. In het portaal komt met ingang van 2 april een afhaaldepot voor medi cijnen. De prikdienst is er elke woensdag aanwezig. Uitslag: 1 R. Verschuren, Klooster zande, 2 L. van Goethem, Klooster zande, 3 mevrouw Wolfert, Axel. Eindstand: 1 mevrouw Wolfert, Axel, 2 L. van Goethem, 3 mevrouw Van Damme, beiden Kloosterzande. NIEUW-NAMEN - In café Pen-' neman in Nieuw-Namen werd een kaarting gehouden waaraan 52 personen deelnamen. Uitslag: 1 J. Klippelaar-J. Gillis, 2 E. Peeters-B. Goddaert, 3 A. Thiele- man-F. de Maeyer. SINT-JANSTEEN - In het plaatselijke gemeenschapscen trum De Warande werd een kaarting jokeren gehouden. Uitslag: 1 L. van Goethem, Sint-Jan steen, 2 Th. van Remoortere, Sint- Jansteen, 3 mevrouw Verschuren, Kapellebrug. WALSOORDEN - In café Rue du Nord in Walsoorden werd een kaarting gehouden waaraan 53 personen deelnamen. Uitslag bieden: 1J. van Damme, Wal soorden, 2 mevrouw Rietjes, Hei kant, 3 J. Pauwels, Walsoorden. Jo keren: 1 mevrouw De Waal, Ossenis se, 2 J. de Bakker, 3 B. de Waal, Wal soorden. TERHOLE - In café De Kroon in Terhole werd een kaarting ge houden waaraan 54 personen deelnamen. Uitslag bieden: 1 de heer Rietjes, Hei kant, 2 de heer Van Hooye, Hulst, 3 de heer J. Martinet, Kloosterzande. Jo keren: 1 mevrouw Pauwels, Klooster zande, 2 mevrouw Dominez, Hulst, 3 mevrouw Rietjes, Heikant. SINT-JANSTEEN - In café De Ouden Arend in Sint-Jansteen werd een kaarting gehouden' waaraan 66 personen deelna men. Uitslag bieden: 1 de heer Hamelink, Axel, 2 de heer Roelands, Hulst, 3 me vrouw Blommaert, Clinge, 4 Valent, Hulst, 5 mevrouw Van Leemput, Hulst. Jokeren: 1 mevrouw Esseling, Hulst, 2 mevrouw De Waal, Klooster zande. 3 E. de Bakker, Sint-Jansteen. HULST - De kaartclub Harten Aas hield in café De Smidse in Hulst een kaarting waaraan twintig personen deelnamen. Uitslag: 1A. de Nijs, 2 P. van Kerkho ven, 3 R. van de Branden, allen uit Hulst. HULST -Ift café De Oude Smid se in Hulst werd een kaarting ge houden waaraan dertig persoi-' nen deelnamen. Uitslag: 1 L. van Jaarsveld, Hulst, 2 F. Seghers, Sint-Jansteen, 3 R. van Hoorn, Sas van Gent. NIEUW-NAMEN - In café Thil- leman in Nieuw-Namen werd een kaarting gehouden waaraan 36 personen deelnamen. Uitslag: 1 H. van Eeden, Kieldrecht (B), 2 E. van de Bos, Nieuw-Namen, 3 G. van Roeyen, Nieuw-Namen. Enkele gehuldigde sportlieden van Sluis, van links naar rechts J. van Esch, B. van de Velde, L. Verheye, K. Bouman, F. de Muijnck en H. Cornelis (foto Camile schelstraete) OOSTBURG - Meer dan 150 sporters uit de gemeente Oost burg zijn vrijdag in het zonnetje gezet tijdens de jaarlijkse hul digingsavond in Den Hoekzak in Oostburg. Het theater van Den Hoekzak zat vol met spor ters die het afgelopen jaar een bijzondere prestatie hebben ge leverd. Voor hun optreden ont vingen zij uit handen van bur gemeester J. Kruize allen een te geltje. Namens de sportraad stond het dagelijks-bestuurslid J. van Pe perstraten even stil bij de vele vrijwilligers die er wekelijks met de sporters op uit trekken. Na dat eerst de groep gehuldigd was, gaven de Nederlands en Eu ropees kampioen kickboksen Luc Verheije en zijn Belgische collega Wil van de Heuvel een demonstratie kickboksen. De gehuldigden zijn: Van de voetbalvereniging Oostburg: de Al junioren en E2 pupillen, kam pioen in de voorjaarscompetitie van de KNVB; de BI junioren, kampioen in de voorjaars- en najaarscompetitie van de KNVB. Van badmintonvereniging De Sjut- tul uit Breskens: Jacqueline van Esch, Zeeuws kampioen. Van de motorcrossclub Axel: Bram van de Velde, Zeeuws kampioen in de 'off the road klasse' 500 cc. Van de schaakvereniging West- Zeeuwsch-Vlaanderen: Jonica Louws en Veerle Leenhouts, beiden jeugdkampioen van Zeeland; het jeugdteam (Bart Leenhouts, Jacco Roosendaal, Arjen Boidin en Frank en Paul Jansema), kampioen in de tweede klasse Zuid en eerste op het Zeeuwse kampioenschap voor basis scholen. Van de voetbalvereniging Breskens: de Cl en Dl junioren, kampioen in de voorjaarscompetitie van de KNVB. Van de kickboksvereniging Rocky Gym uit Bergen op Zoom: Luc Ver heije, Nederlands kampioen in kick boksen super middengewicht en in het thaiboksen super middenge wicht, Europees kampioen in het Full Kontakt licht middengewicht, het Full Kontakt middengewicht en in het kickboksen middengewicht. Van de tennisvereniging Ludo et Emergo uit Oostburg: Kelly Bou man, Zeeuws-Vlaams kampioen out door in de categorie enkel tot en met 14 jaar en Zeeuws kampioen indoor en outdoor in de categorieën enkel tot en met 10,11 en 12 jaar. Van de zwemverenging Schelde- stroom uit Breskens: Ilse de Jonge, le op de 100 m rugslag tijdens de Zeeuwse Winterkampioenschappen (ZWK), le op de 100 m rug-, vlinder en vrije slag tijdens de Zeeuwse Zo mer zwemkampioenschappen (ZZK), le op de 100 m rugslag en de 2e op de 100 m vlinderslag tijdens de Zuid-Nederlandse Kampioenschap pen (ZNK); Ryan Verlanke, le op de 100 m vünder-, school- en vrije slag tijdens de ZWK, le op de 100 m vlin der-, school-, rug- en vrije slag op de ZZK, 2e op de 100 m school- en vlin derslag tijdens de ZNK; Laura van de Kreeke, le op de 100 m rugslag tij dens de ZWK, 2e op de 100 m rugslag tijdens de ZNK; Thijs Salome, le op de 100 m vrije slag tijdens de ZWK en le in het klassement van de Zeeland Beker Langebaan wedstrijden; Thierry de Smet, le op de 100 m rug slag tijdens de ZWK; Mireille Roche, 3e op de 100 m rugslag tijdens de ZNK; Annabel Kosten, le in het klas sement van de Zeeland Beker Lange baan wedstrijden. Van de Breskense korfbalclub: de ad- spiranten A, le in de zaalcompetitie; de adspiranten C8 en Pupillen P, le in de voorjaarsveldcompetitie; de Pupillen Q en R, le in de najaarsveld- competitie. Van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen: Freddy de Muynck, 3e op het wielerkampioenschap cyclo cross voor militairen. Van de judovereniging Breskens: Pe ter Heijboer, Zeeuwskampioen; Sjaak van de Velde, Zeeuws kam pioen, 2e op de Zuid:Nederlandse Kampioenschappen (ZNK); Barry de Wilde, Zeeuws kampioen, 3e op de ZNK; Martijn van Oostenbrugge, Zeeuws kampioen, le op de ZNK; Jesper van Dijke, Zeeuws kampioen, le op de ZNK; Rilana van de Velde, Zeeuws kampioen, 2e op de ZNK; Johnny Heijboer, Zeeuws kampioen, 2e op de open Belgische kampioen schappen gewichtheffen tot en met 80 kilogram; Michel Nelis, Zeeuws kampioen; Martijn Loonen, Zeeuws kampioen; LiSanne de Boer, le op de ZNK; Ingeborg Modde, 2e op de ZNK, 3e op de Nederlandse kam pioenschappen; Freya van Dijke, 3e op de ZNK; Jeffrey de Boer, 3e op de ZNK. Van de Triathlonvereniging Zeeland: Hans Cornelis, 2e op de dubbele triathlon. Van de voetbalvereniging Hoofd plaat: Cl junioren, kampioen in de hoofdklasse C, afdeling Zeeland. INIT HULST - In café W. Blommaert! in Hulst werd een schieting ge houden waaraan 31 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel en eerste zijvogel A de Waal, Kloosterzande, tweede zijvogel E Luyckx. Hulst. Meeste kleine vogels, zeven, R Boussen. Ka pellebrug. KOEWACHT - In café P. de Vliegher in Koewacht werd een schieting voor ouderen gehou den waaraan 27 schutters deel namen. Uitslag: hoge vogel, eerste en tweede zijvogel E. Janssen, Moerbeke (B). Meeste kleine vogels, zes, J Suy, Koewacht. HULST - In café W. Blommaert in Hulst werd een schieting ge houden waaraan 44 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel A. Verhoeven, Kloosterzande, eerste zij vogel P. de Kort, Kloosterzande, tweede zijvogel J. Dobbelaar, Hulst. Meeste kleine vogels, acht, A. Verhoeven, Klooster zande. ZUIDDORPE - In café Onder de Linden in Zuiddorpe werd een schieting gehouden waaraan dertig schutters deelnamen. Uitslag: beide hoge vogels F. de Waal, Koewacht, eerste zijvogel R. d'Hondt, Zuiddorpe, tweede zijvogel F. de Waal, Koewacht. Meeste kleine vogels, vijf, G. Suy en E. Goosen, Koewacht. OSSENISSE - In Hof ter Nesse in Ossenisse werd een schieting gehouden waaraan vijftien schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel E. de Maat, Osse nisse, eerste zij vogel J. de Waal, Osse nisse, tweede zijvogel en meeste klei ne vogels, zeven, A. Remijn, Ossenis se, derde en vierde zijvogel A. Rot tier, Ossenisse. KOEWACHT - In café De Oude Molen in Koewacht werd een schieting gehouden waaraan 32 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel L. van Kerkho ven, Hulst, eerste zijvogel J. de Waal, Koewacht, tweede zijvogel F. de Waal, Koewacht. Meeste kleine vo gels, vier, F. de Block, Koewacht. HEIKANT - In zaal 't Helleken in Heikant werd een schieting voor ouderen gehouden. Er wa ren 37 schutters. Uitslag: hoge vogel A. van de Bran den, Sint-Jansteen, extra hoge vogel P. van Remortel, Sint-Jansteen, eer ste zijvogel A. d'Hooghe, Verrebroek (B), tweede zijvogel A. van Himst, Stekene (Bi. Meeste kleine vogels, vier, M. de Cock, Verrebroek. LAMSWAARDE - In café De Vier Jaargetijden in Lamswaar- de werd een schieting gehouden waaraan dertig schutters deel namen. Uitslag: hoge vogel W. Verovert, Ert- velde (B), eerste zij vogel W. Verovert, Ertvelde, tweede zijvogel J. Dobbe laar, Hulst. Meeste kleine vogels, vijf, J. Bisschop, Lamswaarde. TT TTT ren aan het verhogen van de ver keersveiligheid", lieten b en w bijna twee jaar geleden al weten. De stichting Katelijne en een de pot van Arbeid Adelt (hand- werkverkoop ten bate van socia le doelstellingen) komen even eens in het centrum. De Zuid- dorpse jeugd wordt bij de ope ningshandeling betrokken door middel van een ballonwedstrijd. ZIERIKZEE - De Centrale voor pleegzorg heeft op Schouwen- Duiveland een tekort aan 'cri sis-opvang adressen' voor tie ners die (tijdelijk) niet thuis kunnen wonen. De opvangpe riode kan lopen van enkele da gen tot enkele maanden. Volgens de Centrale voor pleeg zorg in Zuid-Holland en Zeeland kunnen naast maatschappelijke oorzaken ook ernstige puber- teitsproblemen, echtscheiding, ziekte of overlijden van ouders redenen zijn dat de tieners een tijdje uit huis moeten. Gastou ders ontvangen voor de opvang een kostendekkende vergoeding en ze worden begeleid door een jeugdhulpverlener. Met enige nadruk stelt de Cen trale dat in feite iedereen - ge trouwd, samenwonend, alleen staand en ongeacht inkomen of opleiding - crisis-opvang-ouder kan worden. Het opvanggezin moet wel stabiel zijn en tijd heb ben voor de tijdelijke gast. Tot 21 maart is in de Zierikzeese bibliotheek een informatiezuil te zien over crisis-opvang. Er is ook informatie verkijgbaar over de activiteiten van de Centrale voor Pleegzorg. CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Terneuzen, zat. 8.00-zon. 8.00 uur: H. J. W. A. Meijerink, Serlip- pensstraat 11, praktijk Beetho- venhof 3b, tel. 13768. zon. 8.00-ma. 8.00 uur: P. R. L. Vercauteren, Axelsestraat 56, praktijk Beethovenhof 3b, tel. 13768. Spreekuren alleen voor dringen de gevallen zat. en zon. 11.30 en 17 uur. Oostburg en Aardenburg vrij. 19.00-ma 8.00 uur: W. C. Jongs- ma, Oudekerkstraat 2, Aarden burg, tel. 01177-1466. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande: H. L. A. Bom, Cadzand, tel 01179-1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: J. K. Slingerland, Biervliet, tel. 01152-1345. Breskens en Groede: A. G. Her- manides, Dorpsstraat 17, Bres kens, tel. 01172-1566. Axel en Zaamslag, vrij 17.30 - ma 8.00 uur: E. Klop, Bastion straat 36, tel. 01155-1777 Spreekuren zat. van 10- 0.30 en 16-16.30 uur. Sas van Gent en omstreken, vrij. 18.00-ma. 8.00: uur: M. Die- rick, Graaf Jansdijk A 185, West- dorpe, tel 1366, spreekuur, uit sluitend voor spoedgevallen, zat. 10.30 uur op Bojwerk-Oranje 2. Hulst vrij 18.00-zon 24.00 uur: W. Gielen, Grote Markt 11, tel. 01140-12969. Spoedgevallenspreekuur zon der afspraak zat. en zon. 11.00 en 17.00 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: H. G. van Haelst, Spoorstraat 44, Sluiskil, tel. 01157-1955. Spreekuur voor spoedgevallen zat. en zon. 11.30 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij 18.00-ma 8.00 uur. W. J. ter Burg, Cloosterstraat 29, tel. 01148-1377 (in de praktijk Groe nendijk 52.). Spreekuur voor spoedgevallen op zat. 11.30 uur. Clinge, St. Jansteen en Koe wacht vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: R. van Berkel, Nieuwstraat 122, Koewacht, tel. 01146-1327. Tandartsen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: J. Schautteet, Grote Maagden straat 24, Sluis, tel. 01178-1921. Speekuren zat. en zon 12.00- 12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: H. Mulder, Oranjestraat 10, Axel, tel. 01155-4389. Spreekuren zat. 10-10.30 en 18- 18.30 en zon 12-12.30 uur. Apotheken: Terneuzen, zat. 8.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17.00-18.00 uur: A. J. Klaassen, Winkelcen trum Zuidpolder, tel. 12090. Axel, zat 10.00-11.00 en 16.00- 17.00: Apotheek Axel, Oranje straat 6, tel. 01155-2888. Hulst, zat. 11.00-12.00 en 15.30- 17.30 en zon. 11-11.30 en 16.30- 17.30 uur: Apotheek Hulst, Steenstraat 35, tel. 01155-14225 (spoedrecepten telefonisch). Oostburg, zat 10.00 -12.30 en 15.00-16.30 en zon. 11.30-12.30 en 17.30 en 18.30 uur: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel 01170-2170 (spoedrecepten tele fonisch). Dierenartsen: Hulst en Hengstdijk: E. F. oe Nijs, Wilhelminalaan 11, Hulst tel 01140-13004. Spreekuren zat. en zon. 13,00 uur. Terneuzen en Axel: J. J. L. M. Kop. Spreekuren: zat. Terneuzen, w de Zwijgerlaan 2b, van 13.30-14 uur, tel. 01150-95017. Axel Die renkliniek van 11.00-12.00 uur, tel. 01155-1488. Zondag volgens afspraak tel. 01150-95017. IJzendijke: H. H. F. M. v. d. Vij ver, tel 01176-1388. Weekendspreekuur zat. 13.00 en zon 12.00 uur in de dieren kliniek te IJzendijke, en volgens af spraak. Terneuzen: J. P. de Vos, kliniek voor kleine huisdieren en bijzon dere dieren, Van Diemenstraat 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. van 12.30-14.C uur en verder volgens afspraak, Peter de Vos, polikliniek voor kleine huisdieren, Van Steen bergenlaan 7, Terneuzen, tel 01150-96425. Spreekuur zat. van 12.00-13.00 uur en verder volgens afspraak. Breskens: G. A. M. de Bruijcke- re, Dorpsstraat 133, Breskens, tel. 01172-2769. Spreekuren zat. en zon. om 11.30 uur en volgens afspraak. Sluis, Oostburg en Aardenburg: W. H. Kapsenberg, 1 November- straat 1, Sluis, tel. 01178-1225. Weekendspreekuren zat. en zon. 13.00 uur. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, Sas van Gent, tel, 01158-3800, Spreekuur zat. en zon. 11.00-12.00 uur en volgens afspraak. F. de Dobbelaere, Wal- straat 1, Sas van Gent tel, 01158-3322, Spreekuur Za, 10.00-11.30 uur en zon. 12.0C 13.00 uur en volgens afspraak. Spreekuur zat. en zon. 11.00- 12.00 uur en volgens afspraak. St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn, Tempelier 34, St. Jansteen, tel. 01140-12701 b.g.g. 01140-10546. Spreekuur za. en zo. tussen 11. - 12.00 uur en volgens tel. af spraak W ij kverpleegkundigen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: Telefoonnummer 01170-3139, U kunt uw boodschap inspreken op het antwoordapparaat, d en nacht bereikbaar. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: Telefoonnummer 01140-12191. kunt uw boodschap inspreken op het antwoordapparaat, t en nacht bereikbaar. Kruisvereniging kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen: Dag en nacht bereikbaar voor dringen de hulpverlening onder telefoon nummer 01150-19049, U kunt uw boodschap inspreken op het antwoordapparaat. Verloskundigen: Kanaalzone en Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen: Mw. M. J. van Veen, Lorentzlaan 24, Ter neuzen, tel. 01150-96007. Zondag 11 maart Nederlands Hervormde Kerk. Aardenburg 10.30 ds. Valk; Axel 10 ds. Maasland; Biervliet 9.30 ds. Meeuse; Breskens 9.30 ds. Nummerdor; Cadzand 9.30 ds. Balk; Hoek 10 ds. Van Meeuwen; Hontenisse 9.30 kand. Loos; Hoofdplaat 11 ds. Meeuse; Hulst 11 kand. Loos; Nieuwvliet 9.30 dhr. v. d. Bauwhede; Oostburg 10 dhr. Ende; Philippine 9.30 dhr. Van Vliet; Retranchement Sluiskil 11 dhr. Van Vliet; Sint- Anna ter Muiden 11 ds. Balk; Sint-Kruis 9 ds. Valk; Terneu zen: Opstandingskerk 9 ds. De Rooij; Grote Kerk 10 ds. Hoo- gendoorn; Goede Herderkerk 10.30 ds. Boersma, 19 ds. Hoo- gendoorn; Ziekenhuis De Hon te 17.45 ds. Boersma; Ter Schorre 10.30 ds. De Rooij; Waterland kerkje 10 ds. v. d. Wel; IJzendij ke 11 dhr. Kruidenier; Zaamslag 10 ds. De Jonge; Zuidzande 11 dhr. v. d. Bauwhede. Ned. Herv. Evang. De Levens bron. Terneuzen 17.00 ds. Co- dée. Gereformeerde Kerk. Aarden burg 9.30 ds. Lorier; Axel 10, 17 19 ds. v. d. Weide; Breskens 9.30 ds. Blokland, 17 ds. Meijer; Hoek 10 ds. Meijer; Oostburg 11 ds. Lo rier; Terneuzen (Goede Herder kerk) 9 dhr. De Best; Opstan dingskerk 10.30,16 dhr. De Best; Schoondijke 9.30 dhr. v. d. Put te, 14.30 ds. Zaamslag 10, 15 ds. De Haan. Gereformeerde Gemeente. Axel 10, 15 leesdienst; Terneuzen 10, 156 ds. Huisman. Oud Gereformeerde Gemeente. Oostburg 9.30 en 14.30 lees dienst; Terneuzen 10 en 17 ds. De Boer. Vrije Evangelische Gemeente. Breskens 9 ds. Mietus; Retran chement 10.30 ds. Mietus. Zevende Dags Adventisten (za terdag). Terneuzen (Goede Her derkerk) 10 dienst. Gereformeerde Kerk Vrijge maakt. Axel 9.30, 15 ds. De Kui- pe (HA); Hoek 10 leesdienst, 15 ds. Bosma; Terneuzen 10,15 ds. Mewe (HA); Zaamslag 9.30, 15 ds. kruizinga (HA). Christelijk Gereformeerde Kerk. Zaamslag 10, 15 ds. v. Dijk. Evangelische Gemeente. Ter neuzen (gebouw De Kandelaar) 10 dhr. Matzken. Gereformeerde Gemeente in Ne derland. Terneuzen 9.30, 14 en 18 leesdienst; Oostburg 10 en 14.30 leesdienst; Hoek 9.30 en 14 leesdienst Doopsgezinde Gemeente. Aar denburg Rooms-Katholieke Kerk. Aar denburg 9.30, zat. 17, Coensdike 9; Axel 11, zat. 19; Biervliet 10, zat. 19; Boschkapelle 11; zat. 18.30; Breskens 10, zat. 17; Clin ge 8.30,10, zat. 19; Graauw 9, zat. 19; Hengstdijk zat 19 uur; Hei kant 10, zat. 19; Hoek 10.30; Hoofdplaat 9, zat. 17; Hulst 9.30-11.30, zat. 19; Kloosterzan de 11, zat. 18.30; Koewacht 8.30, 10, zat. 19; Lamswaarde 9.30; Nieuw-Namen 10.30, zat. 17: Oostburg 11; Ossenisse 9.30; Philippine 9.30; Sas van Gent 9.30,11, zat. 19.15; Sint-Jansteen 8, 10, zat. 19; Schoondijke 10.15; Sluis 10, zat. 19; Sluiskil 11, zat. 19; Slijkplaat zat. 17; Stoppel dijk 9.30; Terhole 11; Terneu zen: Triniteitskerk 9.15, 10.30, zat. 19, Opstandingskerk 9.30, 11, zat. 19; Westdorpe zat. 19; IJ zendijke 10.30, zat. 19; Zand straat 10; Zuiddorpe 9.45, zat. 17. Pastorale zondagsdienst. Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen zon 12.00-ma. 24.00 uur: H. van Leemput, tel. 01140-12319; Ka naalzone zon. 12.00-di. 12.00 uur: W. Hacking, tel. 01150-14695. Pinkstergemeente. Temeuzen (geb. Bethel) 10 dienst; Nieuw straat 27n 10.30 dhr. Oude man. Gemeentevergaderingen Jeho va's Getuigen. Axel 10 en don. 19; Oostburg 10 en din. 19.30; Terneuzen 10 en din. 19.30.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 54