PZC Gevangenisstraf en vergoeding schade voor serie inbraken Gouden eremedaille voor Goesenaar Van Leersum Inhaal wedstr ij den tafeltennis in Goes D66 in geweer tegen blokkade MBO-fusie Nat carnaval Goese ouderen Drukke doe-dag op school Ter Tolne streek 18 Schouwse colleges schrijven brief weekenddiensten VRIJDAG 23 FEBRUARI 1990 Middelburgse politierechter KWADENDAMME KLOET IN GE Specialist Zestig jaar bij bond belastingpersoneel Hulp Tweede Kamer gevraagd Eigen belang Burgerlijke stand ZIERIKZEE Welzijn Ouderen Borsele vergadert POORTVLIET SINT-MAARTEN S- DIJK KAPELLE OUD-VOSSEMEER Zorgen rond stormvloedkering BRUINISSE - Het sluitingsre giem van de stormvloedkering in de monding van de Ooster- schelde blijft de gemoederen op Schouwen-Duiveland bezig houden. De colleges van burge meester en wethouders van dat eiland hebben besloten over dat onderwerp een brief aan Rijks waterstaat en het waterschap Schouwen-Duiveland te sturen. In dat schrijven wordt gewezen op verschillende argumenten die pleiten tegen een minder frequente sluiting van de schui ven van de kering. Loco-burgemeester C. J. van Liere (algemeen belang) ant woordde dat maandagavond in de raadsvergadering op vragen van verschillende fracties uit de gemeenteraad. Hij gaf aan dat het havenplateau van Bruiniss dit jaar al vier maal onder water heeft gestaan. Dat brengt ver schillende nadelen en gevaren voor de betrokken bedrijven met zich mee. Verder is er bij veel burgers op Schouwen-Dui veland nog steeds een groot ge voel van onveiligheid. ,,We vra gen ons af of Zeeland wel echt veilig is met het huidige sluitbe- heer. Is er wel sprake van een verantwoord sluitbeheer ten aanzien van een investering van 8 niljard gulden", aldus Van Lie- Verder vroeg hij zich af of na tuur, milieu en visserij wel echt schade ondervinden van een korte sluiting van de storm vloedkering bij een hoge water stand. Volgens de wethouder meet Rijkswaterstaat de hoogte van de waterstand bij de Room pot, maar het gaat er om hoe hoog het water in Bruinisse en bij de Krammersluizen opge stuwd wordt. Dat kan varieren van 25 tot 75 centimeter. Het raadslid J. Huizer (cda) merkte op dat de kering vier maal per jaar bij wijze van proef wordt gesloten. Als dat gebeurt tijdens hoge waterstanden wor den volgens hem twee vliegen in één klap gevangen. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter mr G. No- mes veroordeelde donderdag de 20-jarige R. J. H. van der L. uit 's Gravenpolder tot een gevange nisstraf van vijf maanden, waarvan twee voorwaardelijk, vanwege een reeks inbraken in Goes en Nieuw- en Sint-Joos- land en een fietsendiefstal. Hij moet zich ook onder begelei ding van de reclassering stellen en werd verder verplicht in to taal 1624 gulden schadevergoe ding te betalen aan twee van zijn slachtoffers. Van dat bedrag gaat 1500 gulden naar hotel Terminus in Goes. Van der L. bezocht dat etablisse ment vier keer in december vo rig jaar en ontvreemde er het wisselgeld uit de kas. De eige naar schat het ljedrag in totaal op ruim 1500 gulden en hij eiste dit donderdag terug. Van der L. wist het restaurant steeds binnen te klimmen na het forceren van een bovenlicht. In januari wilde hij hetzelfde trucje nog een keer toepassen, maar toen werd hij met zijn inbrekers gereedschap bij zich, betrapt door de politie. Van der L. moet verder 124 gul den betalen aan de eigenares van een fiets, die hij begin janua ri in Vlissingen stal. De fiets stond op slot langs de Voltaweg. Het rijwiel werd later volledig onttakeld terug gevonden. De gedupeerde Vlissingse eiste daarom van Van der L. geld voor de reparaties aan haar fiets. Hij stond verder nog terecht voor inbraak in een SRV-wagen in Nieuw- en Sint-Joosland in november vorig jaar. Hij nam daaruit voor 464 gulden aan le vensmiddelen, tabak en batte rijen mee en richtte grote schade aan de wagen aan. Wandeltocht - De wandel vereniging Kasporgo houdt za terdag haar jaarlijkse 'snertwan- deltocht' in Kwadendamme. De tocht begint om 14 uur in café 's Lands Welvaren. Deelnemers kunnen kiezen uit afstanden van vijf en vijftien kilometer. Gezinsdienst - Ds b. a. m. Luttikhuis gaat zondag om 10 uur voor in een gezinsdienst in de Geerteskerk in Kloetinge. Het plaatselijk kinderkoor ver leent muzikale medewerking aan de dienst, die als thema heeft 'God kun je zien'. De rechter hield bij het bepalen van de straf ook rekening met een aantal niet nader ten laste gelegde maar wel bijgevoegde zaken, waaronder verschillende autokraken en nog enkele inbra ken. Van der L. heeft nog in to taal bijna 6 maanden gevange nisstraf tegoed voor eerder bega ne delicten. „U stond bekend als een expert in het kraken van gokkasten, is het niet?", vroeg de rechter hem. „Daar hoef je geen specialist voor te zijn, dat kan iedere gek", bromde de verdachte vervol gens. De 22-jarige F. J. S. uit Borssele werd bij verstek veroordeeld tot een boete van 300 gulden omdat hij een valse aangifte deed van diefstal, waarbij hij tevens een kennis een loer wilde draaien. S. meldde in oktober vorig jaar de diefstal van een gouden halsket ting en zilveren armband uit zijn toenmalige woning in Wol- phaartsdijk. Hij wees tegelijk met een beschuldigende vinger naar zijn kennis. S. viel echter door de mand. Een getuige verklaarde later tegen over de politie dat S. hem had gevraagd of hij een goed plaatsje wist om de sieraden te verstop pen. Loco-burgemeester L. H. de Leeuw speldt de heer Van Leersum de versierselen op die bij zijn koninklij ke onderscheiding horen (foto Willem Mieras) KRUININGEN - De Goesenaar I. W. van Leersum is donderdag onderscheiden met de gouden eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Loco burgemeester L. H. de Leeuw 'moest met de versierselen naar het dorpshuis in Kruiningen, waar de 'Bond van personeel ressorterende onder het Minis terie van Financiën' (BPF) ver gaderde. Van Leersum verlaat de bond na zestig jaar lidmaat schap. De Goesenaar meldde zich vrij wel direct na zijn aanstelling als belastingklerk in Zierikzee aan bij de bond. Die heette toen nog Bond van Klerken bij 's Rijksbe lastingen in Nederland. In maart 1950 werd hij secretaris van de bond. Hij bleef dat 29 jaar. Van Leersum ging ruim tien jaar ge leden met pensioen als hoofd commies bij de inspectie der di recte belastingen in Goes. Om die reden legde hij zijn ook bondsfunetie neer. Hij bezocht daarna nog regelmatig de verga deringen van de BPF. Loco-bur gemeester De Leeuw vond dat niet onverstandig. „Je blijft er jong bij en het voorkomt ziek tes", sprak hij op deskundige toon. De bestuurder zei dat Van Leersum een rol heeft vervuld waarop de BPF trots kan zijn. Landelijk voorzitter P. M. C. Raats van de BPF, die in totaal 4200 leden telt, gewaagde van een uniek jubileum. „Zestig jaar lid, dat komt weinig voor. Je bent een bijzonder trouw bonds lid geweest." Raats zei dat zon der bondsmensen als Van Leer sum de BPF binnen de belas tingdienst nooit een flinke voet aan de grond had gekregen. Raats overhandigde de jubilaris een enveloppe met inhoud. Ook kreeg hij een bos bloemen. Maar die moet hij inleveren bij zijn echtgenote, werd hem op het hart gedrukt. 1111111111111111111111 M 111 25 en 26 FEBRUARI 1990 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Goes/Kloetinge: vrij. 19.00-zat 19.00 uur: M. J. Kooiman, van Hogendorplaan 6, Goes, tel. 01100-14450. Goes/Kloetinge: zat. 19.00-zon 23.00 uur: J. A. v. d. Werff, Wijn gaardstraat 52, Goes, tel. 01100- 27451. Spreekuur voor spoedgevallen van 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Wolphaartsdijk,'s-H. Arends- kerke, Heinkenszand,Nieuw- dorp: zat. D. P. van Driel, Ver- metstraat 23,'s-H. Arendskerke- ,tel. 01106-1202. Zon.: G. A. C. Aarnoutse, Havenweg 16, Nieuwdorp, tel. 01196-12327. Heinkenszand e. o. vrij. 17.30- ma. 8.30 uur: J. A. Fortrie, Cla ra's Pad 31, Heinkenszand, tel. 01106-3074. Hansweert, Schore en Yerseke: vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: C. I. Risseeuw, B. Vogelaarstraat 2a, Kruiningen, tel. 01130-1566. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11.15 en 17.00-17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Kruiningen, Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath: vrij. 19.00-zon. 22.00 uur: J. D. Elzin- ga, Krabbendijke, tel. 01134- 1544. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11.15 en 17.00-17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Driewegen, Borssele, Hoede- kenskerke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Heerenhoek: J. Geldof, Korteweg 23, Driewe gen, tel. 01195-275. Kapelle en Wemeldinge: vrij. 19.00-zon 23.00 uur: J. Mocking, Kapelle, tel 01102-44044 (spreek uur Parklaan 1). Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.15 uur en 17.00-17.15 uur. Noordbeveland: Kortgene, Co- lijnsplaat, Kamperland en Wis- sekerke: H. L. N. van der Veen, Wissekerke, tel. 01107-2565. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11.30 uur. Tandartsen: Zuid- en Noord-Beveland: M. J. B. M. van Hout, Bernhardstraat 9, Yerseke, tel. 06-52771398. Spreekuren zat. en zon. van 10.00-11.00 uur. Apotheken: Geopend voor spoedgevallen zat. van 8.30-17.30 en zon. van 10.00-11.30 en van 16.00-18.00 uur. De dienst van elke apo theek vangt aan om 17.30 uur en eindigt de vrijmorgen daarop volgend. De Goesche Apotheek, Klokstraat 19, tel. 01100-27104. Dierenartsen: Goes, Ovezande, Krabbedijke, Kruiningen en Kapelle: J. L. J. Gaakeer, Ovezande, tel. 01195- 283. Spreekuren zat. 8.00-9.00 uur; Kruiningen 9.30-10.00 uur. Goes, Heinkenszand, Noord-Be veland: Voor de praktijk van Dr Karelse: H. van Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290 bgg 01100-20656. Visites zo mogelijk aanvragen voor 9.00 uur. Biezelinge: R. H. G. Aalfs, Hoofdstraat 2, tel. 01102-41783. Spreekuur zat. 10-11 uur en ver der zoveel mogelijk volgens af spraak. Yerseke en omgeving (kleine huisdieren). Mevr. L. Huiskes- Cornelisse, Molenlaan 24, Yerse ke, tel. 01131-2756. Wijkverpleging: Voor geheel Noord- en Zuid-Be veland via tel. 01100-31555. Verloskundigen: Goes, s'Gravenpolder en Kapel le: Vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: Mw, Y. Oyevaar, van Hogendorplaan 24, tel. 01100-32698. Vrij. 17.00-ma. 23.00 uur: Mw. G. J. M. Hoefnagel, Nieuwe Rijks weg 31, tel. 01100-15068. 25 EN 26 februari 1990 CENTAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Stavenisse, St. Maartensdijk, St. Annaland en Scherpenisse: A. C. J. Noteboom, St. Anna land, tel. 01665-2400. St. Philipsland en Nieuw Vosse- meer, vrij 18. 00-zon. 23. 00 uur: C. H. M. de Groot, Nieuw Vosse- meer, tel. 01676-2545. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholen en Scherpenisse: A. W. A. de Looze, Raadhuisstraat 26, Oud Vossemeer, tel. 01667-2400. Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel. 0166-2596. Voor kleine huisdieren week endspreekuur op Kalfsdamse- weg 2 te Poortvliet. Op zaterdag van 8.30-9.00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uur op Boter- mark 10. Wijkverpleging: Tholen en St. Philipsland: Dag en nacht bereikbaar voor drin gende hulpverlening onder telnr. 01184-14444. De carnavalsduikers verzamelen zich rond badmeester Geerlings in het zwembad in Goes (foto Willem Mieras) GOES - Veertien zot uitgedoste ouderen namen donderdagmid dag een nat voorproefje op het komende carnavalsfeest. Terwijl een oude kraker van Corrie van Gorp door het Goese zwembad schalde, waagden zij een gekostumeerde sprong in het water. Binnen de kortste keren druipten de pruiken en de snor ren, verwaterde de schmink en was de kleding doorweekt. De feestvierders zijn allen deelnemers aan de groep Meer Bewe gen Voor Ouderen (MBVO). Badmeester G. Geerlings van het Ganzebad begeleidt hen. Hij legt uit dat behalve het bewegen, de gezelligheid een belangrijk aspect is van het MBVO-uur. Daarom hebben de ouderen regelmatig een 'nat feestje'. GOES - De D66-afdeling De Be- velanden is bang dat in de toe komst in Goes middelbare be roepsopleidingen verloren gaan als de MBO-school Ter Welle blijft bij haar weigering tot samenwerking. Daarom ver zoeken de democraten in een brief aan de Tweede Kamer zich met de zaak te bemoeien. Zowel provinciale staten als de gemeente Goes dringen aan op een fusie tussen de twee instel lingen voor middelbaar onder wijs in Goes. Maar de Protes tants Christelijke Scholenge meenschap voor Middelbaar diensten- en gezondheidsonder- wijs Ter Welle wijst deze samen werking af. Zij wil niet samen gaan met de Vakschool/Labora- toriumschool in dezelfde stad. D66 vraagt de volksvertegen woordigers de mogelijkheid te bezien om alsnog tot één scho lengemeenschap op algemene basis te komen. De partij stelt vast dat op deze manier de mening van één schoolbestuur het algemeen be lang blokkeert. „En dat terwijl het slechts verantwoordelijk is voor het belang van de eigen school én terwijl het onderwijs geheel gefinancierd wordt uit al gemene middelen", aldus de brief. De partij-afdeling betwij felt bovendien of het bestuur van de Protestants Christelijke School representatief is voor de eigen schoolbevolking. „Want Ter Welle biedt ook plaats aan twee opleidingen die enig zijn in Zeeland, namelijk Sport en Be- SINT-PHILIPSLAND Geboren: Willem L. zv H. M. ten Hove en G. B. van 't Hoff; Johan nes, zv J. Quist en H. J. van Iwaarden; Mariëlle, dv M. J. Ti- chem en C. H. van de Velde. Getrouwd: C. J. M. van Wijn gaarden en N. A. Guiljam. Overleden: L. van Duuren, 86 jr.; M. Labruijère, 75 jr. Museum - Het maritiem mu seum in Zierikzee is gedurende de hele krokusvakantie ge opend. In verband met de Ont dek je plekje wandeling is het museum ook zondag 25 februari opengesteld. Het publiek is van zaterdag 24 februari tot en met 3 maart welkom tussen 10.00 en 17.00 uur en kan dan ook de nieu we aanwinst, een oud vletje, be kijken. wegen en Assisterende beroepen in de Gezondheidszorg", aldus de brief, daarmee suggererend dat het bestuur niet spreekt voor de niet-gebonden leerlin gen die de opleiding volgen. Directeur J. J. Ruster van Ter Welle wil niet op de kwestie in gaan. NISSE - De Stichting Welzijn voor Ouderen Borsele (SWOB) houdt dinsdag 27 februari een vergadering van het algemeen bestuur in het Dorpuus te Nisse. De vergadering spreekt over het substitutieproject op de Be- velanden. Dit project is ervoor bedoeld ouderen de gelegen heid te bieden zo lang mogelijk thuis te blijven wonen met 'zorg op maat'. Het is de bedoeling dat er twee coördinatiepunten. Eén in Reimerswaal en één voor Goes, Kapelle, Borsele, Kortge ne en Wissenkerke. Vanuit deze 'posten' kunnen alle hulpvragen worden bekeken. Hier is kennis aanwezig over alle mogelijke vormen van zorg, hulp en diensten. Op deze manier kunnen verschillende voorzie ningen gemakkelijker op elkaar worden afgestemd. Ook is het makkelijk dat één instelling aanspreekbaar is en overzicht houdt. Verder staat de situatie rond het bejaarden-alarmeringssysteem Zeeland (BAZ) op de agenda. De stichting BAZ heeft geen finan ciële mogelijkheden meer voor nieuwe aansluitingen. De SWOB kan daar op dit moment weinig aan veranderen. Dat is in de eerste plaats aan het dage lijks bestuur van de stchting BAZ. De SWOB praat verder over het jaarprogramma overleg en sa menwerkingsverband van de ouderenbonden in Borsele. De veradering begint om 16.00 uur. Koorzang - De stichting Shaare Zedek houdt zaterdag 10 maart een koorzang is de her vormde kerk in Poortvliet. Het christelijk Thools Mannenkoor Rehoboth, onder leiding van di rigent Rijk J. Rijkse, zingt psal men en geestelijke liederen. Me dewerkenden zijn Riet den Her tog (sopraan), Johan Baaij (te nor) en Bram Bout wzn (orga nist). Drs E. F. Vergunst verzorgt de meditatie. Het programma omvat tevens samenzang. De zangavond begint om 19.45 uur. THOLEN - Vele ouders en ver zorgers bezochten gisteravond de doe-dag-tentoonstelling van de openbare basisschool Ter Tolne in Tholen. De hele dag waren de leerlingen in de weer met het maken van werkstuk ken. De kinderen konden kiezen uit drie creatieve technieken. In de lagere groepen maakte men poppen, maskers, verzamelen- veloppen en sieraden. De klein tjes konden ook de benen even strekken tijdens het volksdan sen. Iets anders was het hapjes-ma ken. De leerlingen stelden ex quise snacks als kaas-friet of broodjes 'ongezond' vaardig sa men. In de gemeenschapsruimte van de school werkte kunste naar T. Kemperman. Hij vertel de zijn toehoorders alles over mergelen. Kemperman is res- FNV-bij eenkomst - in de achterzaal van café Smerdiek in Sint-Maartensdijk wordt maan dag een openbare forumdiscus sie-avond van de FNV Zeeland over de gemeenteraadsverkie zingen gehouden. Districtsbe stuurder M. L. Strous geeft een toelichting. In de pauze kunnen schriftelijk vragen ingediend worden. De bijeenkomst begint om acht uur. tauratie-beeldhouwer en maakt beeldjes en ornamenten van mergel. Hij haalt het materiaal uit de mergelgrotten in Lim burg. Maar de leerlingen moch ten ook zelf aan de slag met mer gel. In de groep werd een stad van mergel gemaakt. Leerling verslaggevers interviewden me de-scholieren. Die verslagen werden door een redactieteam nader uitgewerkt en gepubli ceerd in de doe-dagkrant. Jour naliste E. Frigge vertelde hoe een krant gemaakt wordt en zei dat de krant elke dag weer an ders is. Ze herinnerde de leerlin gen aan de brand in hotel Zee land (PZC 20-2-1990). Pottenbakker D. Hageman zit al dertig jaar in het vak. Hij zong en speelde op zijn gitaar voordat hij zich aan zijn draaitafel zette en met de leerlingen ging potten bakken. Leerlingen in de hogere groepen maakten maquettes van sigarettenfilters of soldeer den vrije figuren. Wie meer voel de voor kleuren en verven kon terecht bij volksschilderkunst, glasschilderen en zijdeschilde ren. In een apart lokaal werd ge- kantklost. Volgens de begelei ders lijkt kantklossen moeilijker dan het is en de leerlingen heb ben het dan ook zo door. Mevrouw C. van Steekelenburg, organisatrice van de doe-dag, was na afloop zeer tevreden over de resultaten. GOES - In de A-klasse van de Goese Tafel Tennis Verenigin gen werden diverse inhaalwed strijden gespeeld en het norma le programma. TTV Wol- phaartsdijk-1 moest een wed strijd inhalen tegen TTV Wol- phaartsdijk-2. TTV Wol- phaartsdijk-1 was stukken ster ker en moest alleen de laatste set in drie games spelen. De eer ste game werd met miniem ver schil verloren, maar hierna werden de laatste games met het grootste gemak gewonnen. Ook TTVG-1 moest nog een wedstrijd inhalen tegen een team van de eigen vereniging: TTVG-3. TTVG-3 gaf goed te genspel en was zelfs in staat vier maal een set in drie games te spelen. Slechts eenmaal kon dit in winst worden omgezet, waar door TTVG-1 toch een ruime overwinning behaalde. On danks dit resultaat was het toch een goede week voor TTVG-3 want eerder speelde het team te gen TTV Wolphaartsdijk-2. On danks dat TTV Wolphaartsdijk- 2 vijf maal een set in drie games speelde, was de winst toch nog vrij gemakkelijk voor TTVG-3 want TTV Wolphaartsdijk kon slechts twee keer tegenscoren. Ook TTVG-1 moest twee keer spelen. TTV Wolphaartsdijk-1 was de volgende tegenstander. A. Joosten was te sterk voor de spelers van TTVG-1 maar als eenling kon hij niet voorkomen dat TTVG-1 via winst op de an dere spelers de volle winst pakte en tevens het kampioenschap in de A-klasse. Borssele-1 heeft nog steeds de pech dat niet alle spelers van de zelfde sterkte zijn. A. Schaap kon tegen GP-1 twee sets en het dubbelspel winnen, maar door af en toe nipt te verliezen konden de medespelers net niet voor de nodige punten zorgen. In de B-klasse moest TTV Wol- phaartsdijk-3 in een uitgestelde wedstijd tegen TTV Wolphaarts- dijk-4 aantreden, dat af en toe goed tegenspel bood, maar toch vrij onverwacht met ruime cij fers verloor. SGB-2 kreeg bezoek van TVK-1. SGB-2 gaf goed te genspel en was in staat verschil lende partijen in drieën te spelen maar kon deze sets niet winnend afsluiten, waardoor TVK toch met ruim verschil huiswaarts kon keren. TTVG-4 kreeg bezoek van TTV Wolphaartsdijk-5 dat tijdens de partij steeds vanuit een achter stand terug moest komen. Dit verloop kreeg een even span nend slot want de laatste set werd ook beslist in drie games. De eerste was voor TTV Wol- phaartsdijk-5 met ruim verschil, maar de tweede en derde nipt voor TTVG-4 dat zo met miniem verschil de wedstijd won. NS-3 ging op bezoek bij TTV Wol- phaartsdijk-4 en kon daar slechts drie sets winnen. Uitslagen A-klasse: TTVW-2-TTVW- 1 0-10, TTVG-l-TTVG-3 9-1, TTVG- 3-TTVW-2 8-2, TTVW-l-TTVG-1 3-7, Borssele-l-GP-1 3-7; B-klasse: TTVW-4-TTVW-3 1-9, SGB-2-TVK-1 1-9, TTVG-4-TTVW-5 6-4, TTVW-4- NS-3 7-3. Ook werden enkele bekerwed strijden gespeeld. G. Woesten- burg en W. Minderhout van NS moesten tegen H. de Jong en T. Leendertse van GP spelen. De wedstrijd verliep vrij spannend, maar toch sloeg NS op de beslis sende momenten toe en won zo de partij. In de B-klasse werden twee wed strijden gespeeld. G. van Dale en H. Clarijs moesten tegen team genoten J. Boonman en W. Piso. Het eerste team nam met enige moeite een voorsprong maar de tegenstander kwam op dezelfde manier terug, waardoor de be slissing in de vijfde set moest vallen. Hierin was G. van Dale te sterk voor W. Piso. L. Jacobusse en M. Pieper moesten uit tegen B. Tras en B. Traas. Deze wed strijd ging volledig gelijk op. De eerste set was voor TVK; de tweede voor TTVG. Dit werd nog eens herhaald in de derde en vierde set waardoor ook hier de vijfde set de beslissing moest brengen. Deze was ruim in het voordeel van de thuisspelende ploeg. In de C-klasse moesten J. Schou- wenaar en R. Sparaano tegen l Kloet en P. Bliek van TTV Wol phaartsdijk aantreden, die op permachtig waren en doorgaan naar de volgende ronde. CBTB De kring Noord- en Zuid-Beveland van de CBTB houdt woensdag 28 februari in De Vroone in Kapelle om 19.30 uur een vergadering. Spreker is G. Doornbos. Hij is voorzitter van CBTB-Nederland en van het Landbouwschap. Hij praat on der meer over de toekomst van de akkerbouw en van de fruit teelt. Plattelandsvrouwen - De afdeling Oud-Vossemeer van de Plattelandsvrouwen houdt dins dag een bijeenkomst in de Vos- sekuil. Mevrouw Van het Wes- tende uit 's-Heer Arendskerke verzorgt een lezing over het kwe ken en verzorgen van fuchsia's. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en is ook toegankelijk voor niet-leden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 26