PZC Politiecommissaris Schuller: Walchers HALT-project nodig One man-show van verkeerde man Mariekerke: rustig aan, dan breekt 't lijntje niet Je leeft op het dorp mee met lief en leed Dienstencentrum in Vlissingen breidt uit met nieuwe drukhal provincie 17 Tijdelijk problemen door snelle groei Kerngegevens Mariekerke VRIJDAG 23 FEBRUARI 1990 Schip ramt remmingwerk van Postbrug Zware schade bij botsing auto met lijnbus Folkgroep in Zeeuwse Bibliotheek Noodsignaal CNV-cursus over personeelsbeleid VVV Sluis wil hulp inwoners Verslaafden VERKIEZINGEN GEMEENTERADEN College W atersnoodramp Terug Schatkist Geen kosten WEMELDINGE - Het motor- beunschip Rival is donderdag morgen in aanvaring gekomen met het remmingwerk (palen die schepen geleiden bij de doorvaart) van de Postbrug over het Kanaal door Zuid-Be veland nabij Wemeldinge. Twee palen van het remming werk werden zwaar bescha digd. De schade wordt geraamd op 45.000 gulden. Het met zand geladen schip liep I averij op, maar hoefde niet uit de vaart te worden genomen. De I schipper verklaarde dat hij door een schip uit de tegenovergestel de richting werd gehinderd. De Rival werd daardoor naar het remmingwerk gezogen. De rijks politie te water stelt een onder- zoek in. MIDDELBURG - De 47-jarige W. P. J. O. uit Middelburg kwam donderdagmiddag om vijf uur met zijn auto op de krui sing Nieuwe Haven/Stads- schuur/Hoogstraat in Middel burg in botsing met een lijnbus van de ZWN. De bus, die vanuit de richting van de Turfkaai kwam, moest uitwijken naar de linkerweghelft vanwege twee fietsers. De bus werd bestuurd door H. W.(52) uit Gapinge. De auto mobilist die vanaf de Stads- schuur naderde had de bus, die op een voorrangskruising reed, moeten laten voorgaan. De be stuurders kwamen met de schrik vrij. De auto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd en moest worden weggesleept. De bus kon doorrijden, maar werd wel beschadigd aan de linker- voorzijde. MIDDELBURG - De folkgroep Trefoil geeft vrijdag 9 maart een optreden in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. De groep bestaat uit een Amerikaanse, een Engelsman en een Nederlan der. Naast een Engels repertoire speelt het trio volksliedjes uit tal van landen, waaronder Neder land. Het optreden begint om 19.30 uur. Bejaardenalarm te gewild DOMBURG - De Stichting Be jaarden- en Gehandicapten Alarm Zeeland uit Domburg is het slachtoffer geworden van het eigen succes. De stichting is onverwacht in de financiële problemen gekomen door een te snelle groei van het aantal aan vragen. Er is geen geld meer om nieuwe meidapparaatjes aan te kopen en de aanname van nieu we abonnees moet daarom tij delijk op een laag pitje worden gezet. De stichting vraagt van de Zeeuwse gemeenten een bij drage van 75 cent per inwoner voor de aankoop van nieuwe ap paratuur. Gaan alle gemeenten akkoord dan komt er in totaal een bedrag van 2,5 ton binnen, waar de stichting het naar ver wachting weer een paar jaar mee uit kan zingen. Maandag bespreekt het bestuur de gerezen problemen met verte genwoordigers van de gemeen ten. ,,We hopen binnen drie we ken in ieder geval toezeggingen voor extra geld van de college's van burgemeester en wethou ders binnen te hebben", zegt burgemeester H. van Maldegem van Westkapelle, de voorzitter van de stichting. „Dan kunnen we weer een bestelling plaatsen voor nieuwe apparaten. We kun nen nieuwe aanvragers nu maar mondjesmaat helpen met mel ders, die terug komen van abon nees, die zijn opgezegd en dank zij een laatste zending appa raatjes, die nog binnenkwam. Dat kan betekenen dat mensen die nu een aanvraag indienen enige tijd moeten wachten." De Stichting Bejaarden- en Ge handicapten Alarm Zeeland ver strekt meidapparaatjes, die be jaarden of gehandicapten rond hun nek kunnen dragen en waar mee ze een noodsignaal af kun nen geven. Op hun telefoon is een ontvanger geplaatst die het signaal oppikt, wanneer het bin nen een straal van ongeveer twintig meter afstand wordt ge geven. Dat apparaat belt dan automatisch het Domburgse be jaardenhuis Ter Mantelinge. In Domburg ziet het personeel van het bejaardenhuis op een com puter wie alarm heeft geslagen en wordt actie ondernomen. De Stichting Bejaarden- en Ge handicapten Alarm begon in 1984 met een subsidie, die via de provincie verstrekt werd. De verwachting was dat er in Zee land ongeveer vierhonderd be- MELISKERKE - De Vlissingse politiecommissaris L. Schuller brak donderdag, tijdens een bij eenkomst van het Regionaal Verband Walcheren van het CDA in Meliskerke over (recrea- tie)criminaliteit, een lans voor i een Walchers Halt-project. Een dergelijk project richt zich op vandalen tussen twaalf en acht tien jaar. De bedoeling is dat zij in plaats van een boete werk zaamheden krijgen te verrich ten die verband houden met het gepleegde strafbare feit. De jon ge vandalen moeten daarnaast de schade vergoeden aan dege nen die ze gedupeerd hebben. Gemeente, politie en justitie GOES - De vakbond CNV be gint in maart een cursus perso neelsbeleid. Ook niet-leden kunnen hieraan meedoen. De cursus beslaat vier avonden en wordt gehouden in café Double Top aan de Nieuwstraat in Goes. De eerste sessie is donder dag 8 maart. Volgens het CNV is de cursus nuttig voor een ieder die zich wil inzetten om de omstandigheden in het bedrijf wil verbeteren. De volgende onderwerpen komen aan bod: geschiedenis van het personeelsbeleid, visie op mens en arbeid, factoren die het perso neelsbeleid beïnvloeden zoals technologische ontwikkelingen, onderdelen van het personeels- beleid en medezeggenschap. De genen die de cursus goed afslui ten ontvangen een certificaat. SLUIS - De VW van Sluis vraagt hulp van de inwoners voor twee activiteiten die dit jaar worden gehouden in het ka der van het zevenhonderdjarig bestaan. Alle inwoners kregen daarover donderdag een brief van de VVV. Zo zullen de inwoners van Sluis in actie moeten komen tijdens een zeskamp op 12 mei en een historische optocht door het he le centrum van Sluis op 15 sep- tember. Tijdens de historische optocht, die de VVV een groot- I schalige klapper noemt, zullen °°k wagenspelen plaatsvinden. De inwoners van de gemeente Sluis worden uitgenodigd voor een informatie-avond op 1 maart ln 't Zoute Vestje in Sluis en op 8 maart in het dorpshuis in Re- tranchement. werken bij dergelijke projecten samen. Er loopt momenteel een zeer succesvol Halt-project in Goes. Meer Zeeuwse gemeenten, waaronder Middelburg, hebben plannen in die richting. Schuller stelde: „Evaluaties van Halt projecten tonen aan dat succes sen worden geboekt. Het ver dient aanbeveling om door geza menlijke inspanning op Walche ren tot een dergelijk project te komen." De Vlissingse politiecommissa ris ging in zijn inleiding wat dieper in op het preventiebeleid dat de gemeente Vlissingen op het gebied van vandalisme en criminaliteit probeert te voeren. Hij somde daarvan goede voor beelden op, zoals het installeren van alarm-installaties op scho len, maar verzweeg ook de fou ten niet en noemde in dat ver band het niet tijdig afbreken van de oude, leegstaande LTS aan de Zwanenburgweg. „We vroe gen ons als politiekorps al af wanneer dat gebouw met oud jaar in de brand zou staan. We hoefden niet zo lang te wachten; voor kerst brandde het al af." Speciale aandacht besteedde hij aan de directe relatie tussen drugshandel en -gebruik, alco holmisbruik en criminaliteit. „We weten daar in Vlissingen van mee te praten. Een behoor lijk deel van de Walcherse delic ten wordt door Vlissingse ver slaafden gepleegd. Toen wij vo rig jaar een groep van ongeveer 25 mensen oppakten daalde ge lijk het aantal woninginbra ken." Op het gebied van bestrijding van alcoholmisbruik zette hij zo zijn vraagtekens bij de effectivi teit van wat er tot nu toe gedaan is. Hij stelde onder meer dat het aantal verkeersongevallen flink zou dalen wanneer er een abso luut verbod komt op het bestu ren van een auto na gebruik van een alcoholhoudende drank. Ook de Domburgse burgemees ter H. Hietkamp hield een inlei ding tijdens de bijeenkomst. Hij sprak met name over het drieja rige experiment dat vorig jaar in Domburg is begonnen ter be strijding van de recreatiecrimi- naliteit. Hij legde er de nadruk op dat de bestrijding van de klei ne criminaliteit een zaak is van iedereen, zowel van politie en overheid als van burgers en on dernemers. Hij zag evenals Schuller mogelijkheden voor het opzetten van gezamelijke projecten van de Walcherse ge meenten, wanneer de reorgani satie van de politie zijn beslag krijgt. jaarden belang zouden stellen in het alarmsysteem. Inmiddels zijn er ongeveer achthonderd aansluitingen en de aanvragen blijven komen. Door een zuinig beleid en de hulp van vele vrij willigers wist de stichting het tot eind vorig jaar uit te zingen. Toen was het geld echt op en ook het krediet voor de lopende uit gaven had het maximum be reikt. De stichting moest een aanvraag indienen voor een nieuwe investeringssubsidie voor de aanschaf van meer appa raten. Aanvankelijk klopte de stichting weer bij de provincie aan, maar daar verwees men door naar de gemeenten, omdat die de rijkssubidies in het kader van het flankeren ouderen be leid moeten verdelen. Door alle procedures kwam er minder snel geld binnen dan het bestuur had gedacht en de stichting moest de aanname van nieuwe abbon- nees daarom met ingang van eind januari beperken. De Stichting Bejaarden en Ge handicapten Alarm doet voor wat betreft de praktische uitvoe ring van het werk in Noord- en Midden-Zeeland een beroep op de regionale Stichtingen Maat schappelijke Dienstverlening en in Zeeuwsch-Vlaanderen de Stichting Welzijn voor Ouderen. De Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren heeft inmiddels het verzoek om subsidie aan de gemeenten on derstreept met een schrijven aan de Walcherse gemeenten. Directeur L. de Coninck spreekt daarin wel zijn ongenoegen uit over de gang van zaken en dringt aan op een andere meer profes sionele organisatievorm voor de stichting, die op vrijwilligers drijft, nu het aantal aansluitin gen groeiend is. MIDDELBURG - De gedrukte aankondiging van de literaire avond geeft aan hoe de orga nisatoren zich de bijeenkomst voorstelden. Jean Pierre Ron das in gesprek met ERNST VAN ALTENA over de TROU BADOURS. De kapitalen spreken voor zich: dichter/ vertaler Ernst van Altena zou uitgebreid aan het woord ko men over 'zijn' troubadours, de middeleeuwse dichters in Zuid-Frankrijk (Occitanië) van wie hij poëzie vertaalde. BRT-radiojournalist Rondas was de rol van gespreksleider en vragensteller toebedeeld. Dan de literaire bijeenkomst zelf, donderdagavond in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. Een niet te stuiten Rondas krijgt de afgeladen zaal aan zijn voeten. Luchtig, gevat en sprankelend geeft hij zijn niet geringe kennis over de middeleeuwse poëzie ten beste. Rondas presenteert zich als cultuurjournalist, die heel veel te zeggen heeft. In derdaad, hij voert een one man-show op. Alleen, helaas, een show van de man voor wie de Zeeuwse literatuurliefheb ber nou net niet de luie zetel had verlaten. Rondas had veel te zeggen, een echte radioman. Maar, en dat was het opvallendste, hij had niets of bijna niets te vra gen. Gevolg was dat Van Alte na zijn uiterste best moest doen om ook eens aan het woord te komen. En de ge spreksleider te corrigeren, als dat zo uitkwam. Zoals in het geval dat Rondas betoogde dat het lang niet zeker is of alle liederen van de Occitaanse troubadours op muziek zijn gezet. Immers, van de muzie- kannotatie is slechts een be perkt deel overgeleverd. Van Altena had voor dat ontbre ken van de muziek een plausi bele verklaring. Het ging de troubadours vooral om de rijmvorm, het muziekrepertoi re was waarschijnlijk beperkt. Zoals dat nu nog gaat op brui- Ernst van Altena (links) in gesprek met Jean Pierre Rondas (foto Ruben Or eel). loften en partijen, als er een lied ten gehore wordt gebracht op de wijze van 'In het brons groen eikehout', werden vele gedichten waarschijnlijk in dezelfde ritmevorm van mu ziek voorzien. De interrupties van de hoofd persoon van de avond moch ten niet baten. Rondas bleek onstuitbaar en was niet geïn teresseerd in wat zijn tafelge noot te berde had te brengen. Dus moest Van Altena zich tot enkele stekeligheden beper ken. Zo vergeleek de BRT-cul- tuurjoumalist de vorm van een gedicht van Arnaut Daniel - de woorden nagels, roede, ne ven en kamer keren in elke strofe als afsluiting van de zin nen terug - met een doorgesne den nautilusschelp. „Volgens mij", repliceerde Van Altena, „heeft het meer weg van een doorgesneden rode kool." De Stichting Literaire Activi teiten Zeeland bood met Ron das en Van Altena een verma kelijke avond. Interessant als het ging over de hoofse liefde en de minder verheven, meer vleselijke aspecten daarvan. Amusant als de cultuurjour nalist na de zoveelste mono loog de man om wie het in feite ging met een breed gebaar uit nodigde een gedicht voor te le zen. Na de pauze kreeg Van Al tena meer ruimte, hij had zijn ongenoegen kennelijk overge bracht. Maar het bleef duide lijk dat het Rondas moeite kostte gewoon even zijn mond te houden. Jan van Damme Aagtekerke, gemeente Mariekerke: schoolvoorbeeld van plattelandsbesturen...(/öfo Ruben Oreel) MELISKERKE - „Het gaat hier natuurlijk allemaal vrij gemoedelijk." CDA-wethou- der P. van der Meulen uit Me liskerke sloeg kort na de raadsverkiezingen in 1986 on bewust de spijker op zijn kop. Het reilen en zeilen in de ge meente Mariekerke is een schoolvoorbeeld van platte landsbesturen: rustigjes aan, dan breekt het lijntje niet. Hoe rustig, mag blijken uit het volgende. Al in december 1986 werd ervan gewag gemaakt dat het Aagtekerkse vereni gingsgebouw Amicitia een grondige opknapbeurt nodig had. Anno 1990 is nog geen steen verplaatst, ondanks veelbelovende woorden van de drie raadsfracties. Volgens de meest recente uitlatingen van de fractievoorzitters gaat Amicitia wel in de komende raadsperiode op de schop. Met de entree van wethouder Van der Meulen, na de raads verkiezingen in 1986, veran derde er iets wezenlijks in de Mariekerkse gemeentepoli tiek: voor het eerst werden in Mariekerke de portefeuilles verdeeld. Burgemeester mr B. J. van Putten, die tot dan bij elke aangelegenheid het woord voerde over alle porte feuilles, zag zich van een aan tal zaken 'beroofd'. Erg hard gaat het er in de Mariekerkse dorpspolitiek sindsdien ook niet aan toe: verschillen van inzicht hebben bijna altijd be- ren erg goed met elkaar kun nen vinden, leveren traditiege trouw elk een wethouder, on danks tegensputteren van de SGP/RPF-fractie die (ook al jaren) de meeste stemmen in de drie dorpen rekt. CDA en Gemeentebelang vin den dat de SGP met burge meester Van Putten al ruim schoots vertegenwoordigd is in het college. De SGP is het daarmee oneens: „De burge meester staat boven alle par tijen", liet SGP/RPF-fractie- voorzitter P. Davidse onlangs weten. „Ook deze keer zullen we weer aanspraak maken op een wethouderszetel." Eén van de weinige twistpun ten binnen de Mariekerkse ge meenteraad is recreatie. De SGP/RPF-fractie is tegen ver groting van de mini-campings. Bovendien vindt de partij het onredelijk dat alleen boeren mini-campings mogen exploi teren. „Het nobele doel de kampeerder boer-minded te maken is allang losgelaten. Wat blijft is het aspect van bij verdienste." CDA en Gemeen tebelang willen zich houden aan de wettelijke normen: tien eenheden per camping. Alleen de christen-democraten hou den de deur nog op een kiertje. Verruiming tot 15 eenheden voor een tijd van acht weken is mogelijk. trekking op 'principiële' standpunten van de SGP RPF-fractie. Hoewel de drie partijen er in hun verkiezingsprogramma's niet op ingaan, staat het nieu we college van b en w - als de voortekenen niet bedriegen - al op voorhand vast. CDA en Gemeentebelang, die het al ja- Grootte: 3480 hectare Aantal inwoners: 3674 Aantal raadszetels: 11 Huidige verdeling: 4 Ge meentebelang, 4 SGP/ RPF, 3 CDA College: Gemeentebelang en CDA zijn elk met één wethouder in het college vertegenwoordigd Burgemeester: mr B. J. van Putten (SGP) Partijen bij de komende verkiezingen: Gemeente belang, SGP/RPF en CDA Financiële positie: zeer ge zond, de totale reserves voor 1990 zijn 5,5 miljoen gulden Kernen: Meliskerke, Grijpskerke en Aagtekerke De heer en mevrowuw Overbeeke in hun Oostkapelse postkantoor foto Ruben Oreel OOSTKAPELLE - In maar wei nig mensenlevens zal PTT-post zo'n belangrijke rol hebben ge speeld als in het bestaan van de familie Overbeeke uit Oostka- pelle. Adrie Verkerke en Cees Overbeeke leerden elkaar ken nen in een postkantoor en ze werkten bijna hun hele arbeid zame leven samen bij de poste rijen. Overbeeke had een volledige baan en zijn vrouw stak in druk ke tijden een handje toe en ver richte veel invalwerk op andere kantoren. Als kantoorbeheer ders in Serooskerke (W) en Oost- kapelle woonde het echtpaar ja ren vlakbij het postkantoor en dat betekende ook 's avonds nogal eens telefoontjes en klan ten aan de deur. Nu Overbeeke met de VUT gaat en zijn vrouw er tegelijk mee stopt, wordt de band met de post indirect nog niet verbroken. De Overbeekes wonen namelijk zelfs in een oud postkantoor. Al leen de oudere inwoners van Oostkapelle zullen zich overi gens waarschijnlijk nog herinne ren dat in hun huis in de Dorps straat vroeger een kantoortje ge vestigd was. Voor de familie Overbeeke was de op een zeer aantrekkelijke plaats gelegen woning, die ze in Oostkapelle van de posterijen konden kopen, een belangrijke reden om in 1974 te verkassen van Serooskerke naar Oostka pelle, waar toen net een nieuw kantoor werd gebouwd. Het af scheid deed wel een beetje pijn, want het van oorsprong uit Tho- len afkomstige echtpaar voelde zich in Serooskerke helemaal thuis. Ook in Oostkapelle zijn de Over beekes echter goed ingeburgerd geraakt. Dat bleek woensdag tij dens een drukbezochte af scheidsreceptie, die de PTT had belegd in Hotel Zeelandia. Het afscheid kwam wat onverwacht want Overbeeke moet om ge zondheidsredenen eerder met zijn werk stoppen dan hij voor zien had. Beide echtelieden zeg gen terugkijkend op de periode die achter hen ligt, enorm van het werk en het contact met mensen te hebben genoten. „Je mond staat geen moment stil in zo'n klein postkantoor", zegt mevrouw Overbeeke. Haar man vult aan: „Je leeft mee met het lief en leed van wat er in het dorp plaatsvindt." Overbeeke heeft in het kantoor in Poortvliet de langste en meest onaangename dienst uit zijn he le loopbaan gedraaid. Hij was de enige beschikbare kracht tij dens de watersnoodramp in 1953 en hij bivakkeerde toen van zon dag tot en met dinsdag op kan toor om te zorgen dat de tele foonverbinding met Poortvliet in stand bleef. Alleen officiële personen mochten overdag van de lijn gebruik maken en 's nachts kwamen dan de telefoon tjes van mensen, die wilden we ten hoe het met hun familie op Tholen ging. Overbeeke zat met lieslaarzen achter zijn bedieningspanelen en alle elektrische apparaten waren op tafels gezet, want de vloer van het kantoor stond ook onder water. „Dan vroegen ze van de centrale in Rotterdam hoe de situatie bij ons was en dan hoefde ik alleen maar even met mijn voeten te schommelen. Dan hoorden ze aan het geklots, dat het water nog niet weg was", herinnert hij zich. In 1956 vertrok het echtpaar naar Middelburg, waar Overbee ke bij de loonadministratie van het postdistrict ging werken. Na acht jaar wilden de Overbee kes wel weer terug naar een post kantoor. De familie vestigde zich in 1964 in Serooskerke. Overbeeke werd beheerder van het plaatselijke kantoor, waar ook de besteldienst voor Seroos kerke, Vrouwenpolder en Ga pinge bijhoorde. Ook mevrouw Overbeeke kon haar oude vak toen weer uitoefenen, als ver vanger van haar man en al snel als vervanger op meerdere post kantoren in de regio. De PTT liep op het gebied van inzet van vrouwen als werk neemsters jaren voorop bij het overige bedrijfsleven. Toch her innert mevrouw Overbeeke zich nog goed de verbazing van een oudere Westkappelse dame toen ze achter het loket van haar postkantoor plotseling een vrouw zag zitten. „Dat ek nog nooit ezie, een vrouwe op het postkantoor", riep zij vol verba zing. De Overbeekes hebben in al hun jaren bij de posterijen veel zien veranderen en niet altijd ten goede, maar de maatschappij vroeg er om. Overbeeke: „Vroe ger bewaarde je het geld en de andere waardepapieren als be heerder van een postkantoor in een kist en die zetten wij 's avonds onder ons bed. Gingen we op visite dan verstopten we de kist in een linnenkast. Er zat soms aardig wat in, maar we hebben nooit een inbraak ge had. Nu heb je een kluis. Het geld gaat ook niet meer met de bus naar Middelburg, maar er komt een pantserwagen om. We hebben zelfs kogelvrij glas voor ons loket gekregen." „Dat leek ons eerst verschrikke lijk", zegt mevrouw Overbeeke. „We dachten dat we ons opgeslo ten zouden voelen, maar achter- afviel het wel mee." „Ik heb toch altijd de gewoonte gehad om nogal eens uit mijn glazen hokje te komen", zegt haar man. „Wanneer er bijvoorbeeld ie mand nieuw op het dorp kwam wonen, dan stapte ik altijd even achter het loket vandaan om me voor te stellen. Dat is het leuke van werken op zo'n dorpskan toor. Je kent iedereen." VLISSINGEN - Het Admini stratief Dienstencentrum Zee land (ADZ) in Vlissingen zal uit breiden. Aan het bestaande ge bouw aan de Mercuriusweg wordt een drukhal vastge- bouwd. Het ADZ, een gemeen schappelijke regeling op het terrein van de sociale werk voorziening waarin alle dertig Zeeuwse gemeenten deelne men, zit in de lift. Het ADZ verricht administratie ve diensten voor derden met werknemers die in het bedrijfsle ven buiten de boot vallen. Het aantal drukorders voor het ADZ stijgt. De omzet werd de afgelo pen vijf jaar meer dan verdub beld. De uitbreidende activitei ten vroegen meer ruimte. Daar om wordt een drukhal van 260 vierkante meter aangebouwd. Hierin worden alle persen ge plaatst en ruimte beschikbaar gehouden voor nieuwe aan schaffen. De oude drukkerij wordt ver bouwd tot produktiehal voor de afwerking van het drukwerk. Door de uitbreiding vervalt de parkeerplaats bij het ADZ. Aan gezien de parkeerruimte toch al krap was, heeft het ADZ woens dagmorgen een terrein van 600 vierkante meter gekocht om nieuwe parkeerplaatsen aan te leggen. De kosten van de ver bouwing worden geraamd op ongeveer 400.000 gulden. Vier Zeeuwse aannemers worden uit genodigd een offerte uit te bren gen. Directeur ir P. K. Cevaal van het ADZ zei woensdag dat het rijk waarschijnlijk de kosten van de uitbreiding op zich neemt. „Het ministerie wil ons niet belasten tijdens het experiment met de budgetfinanciering. De kans is groot dat de verbouwing daar door voor ons budgetair-neu traal kan geschieden." Het is de bedoeling dat de werkzaamhe den eind april beginnen. Ook wordt een reorganisatie binnen het ADZ doorgevoerd. De afdelingen drukkerij èn varia fuseren tot grafisch centrum. Hierbij komen 75 mensen (waren er 80) te werken over drie vesti gingen. Volgens Cevaal kan met de nieu we organisatie flexibeler op de markt worden ingespeeld. Hij verwacht een hogere omzet te gen lagere kosten. Het jaar 1989 heeft het ADZ met een positief saldo afgesloten. Dit goede resultaat is mede te dan ken aan de introductie van ko piëren in kleur in Vlissingen. Ce vaal maakte bekend dat daarom wordt overwogen deze service uit te breiden naar de vestigin gen in Goes en Temeuzen. 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 17