op revanche uit Jan Meulmeester toch weer een succestrainer Friso Nijboer de held van de dag Paul Telussa vreest concurrentie niet sport 43 Edberg en Lendl in eindstrijd Melbourne Ton Sijbrands, een twijfelende legende A Twijfels over doorgaan van voetbalwedstrijden Rens Griep blijft bij Bevelanders ZATERDAG Tl JANUARI 1990 Verscheurd uitslagen mi Brenda Schulz Schaamrood Met Kloeünge bovenaan in derde klas Bedwinger van Kortsjnoi Middelburg jaagt verder op de titel Verwachting VOORST (GPD) Ton Sij- brands, grootmeester in het dammen, hield deze week even spreekuur in zijn stamkroeg in Voorst, een omgeving waar hij zich al een paar maal tot plaat selijk schaakkampioen heeft mogen laten kronen. Volgende week donderdag treedt Sij- brands (40) in het stadhuis van Amersfoort aan voor een match van twintig partijen om de wereldtitel dammen te gen regerend kampioen Alexei Tsjiagov (25) uit de Sovjetunie, die ook wel bekend staat als de wonderdammer uit Izjevsk. Sijbrands maakte in 1988 na een afwezigheid van vijftien jaar een schitterende rentree: hij werd kampioen van Neder land en vervolgens met Anatoli Gantwarg gedeeld tweede tij dens het wereldkampioen schap in Paramaribo, achter Tsjizjov. September jongstle den rekende hij in de Deventer Schouwburg af met Gantwarg, waarmee hij zich het recht ver wierf om de wereldkampioen uit te dagen. Tot zijn eigen ver bazing. Ton Sijbrands staat dus weer eens in het middelpunt van de belangstelling. Hij lijkt het zelf nauwelijks te kunnen bevatten dat hij in de gelegenheid is op nieuw een gooi naar de wereld titel te doen. Hij spreekt van „een heel gekke gewaarwor ding" en zegt „er een beetje la cherig gevoel aan overgehou den te hebben." „Dit was óók weer niet de bedoeling van mijn come-back...". „Ik lees en hoor dat velen mij als een soort legende beschou wen, iemand van vroeger. Het is alsof Piet Keizer weer gaat voetballen: het is niet van deze tijd. Ik ben van een andere ge neratie; neem alleen al mijn te genstanders die mij met Herr Sijbrands aanspreken". Zijn besluit van destijds om het bijltje er bij neer te gooien noemt Neerlands damambas- sadeur nummer één „een be slissing die ik niet heb be treurd." „Als ik iets zou betreu ren, is het het besluit om weer te gaan spelen. Aan de ene kant verlang ik terug naar die perio de van 15 jaar betrekkelijke rust, een leven zonder stress en spanningen." „Daar staat tegenover", ver volgt hij, „dat ik nu de euforie en blijdschap van het succes weer in me kan opnemen. Dat geldt als compensatie, zeg ik maar. Ik heb mijn rentree steeds als een soort avontuur gezien. Ik ben benieuwd waar het eindigt. Daarover heb ik nooit nagedacht. Ik heb geen duidelijk beeld van mijn toe komst". „Ach de toekomst... de dood is onze toekomst", heeft hij eens gezegd. „Die gedachte kan mij enorm deprimeren. Voor mijn gevoel ligt in de dood de vol strekte zinloosheid van het le ven besloten". Ton Sijbrands („ik ben niet bepaald het zon netje in huis") is in het verleden vaker geplaagd door buien van zwaarmoedigheid, getuige ook zijn uitspraak: „Voor mezelf heb ik altijd het gevoel dat ik blij mag zijn als ik zonder kan ker de 50 haal." Vorige week deed hij er in weekblad De Tijd een schepje bovenop door te verzuchten: „Kreeg ik maar een hartstil stand, dan hoefde ik tenminste niet te spelen", doelend op de komende tweekamp tegen we reldkampioen Alexei Tsjizjov. „Leuk is anders", zegt Sij brands dan ook over de con frontatie om de WK. Eenmaal eerder trad hij in de arena voor een WK-match, in '73 tegen An- dris Andreiko, en Sijbrands geeft de verzekering dat dat dergelijks geen pretje is. „Voor al de periode voorafgaand aan zo'n tweekamp is een ver schrikking, de spanningen zijn zo groot... Je gaatje met de dag minder prettig voelen. Het hoogtepunt is vlak voor het be gin van de match. Ik had het te gen Gantwarg ook. Slecht sla pen, onrustig dromen. Het is in herent aan iedere sportbeoefe ning. Je hebt nooit voor 100 percent zekerheid." Van een door de wol geverfde grootmeester als Ton Sij brands is het nauwelijks voor te stellen dat hij zo wordt ver scheurd door onzekerheid. Maar de realiteit is niet anders. Sijbrands wijst in dat verband op zijn langdurige periode van in-activiteit, waar het het wed- strijddammen betreft althans. „Ik heb nu nog meer reden ze nuwachtig te zijn", meent hij. „Neem alleen al het gegeven dat ik mijn tegenstander niet ken. Ik heb één keer tegen Tsjizjov gespeeld, vorig jaar tij dens het WK in Suriname, maar toen werd het binnen acht minuten remise. Van een echte partij was dus geen spra ke." „Het spreekt vanzelf dat ik al zijn partijen heb geanalyseerd, maar hoe sterk iemand echt is ontdek je pas als je tegen hem speelt. Nu kan ik zijn kracht al leen maar taxeren. Daar komt bij dat Tsjizjov nog nooit een match heeft gespeeld, ook dat is een onzekere factor. Ik heb niet de geringste aanwijzing hoe hij het wil gaan aanpak ken: is hij er op uit mij te ver slaan of stelt hij zich op het standpunt dat ik als uitdager de risico's moet nemen? Dat blijft dus gissen." Desondanks moet hij een ta melijk duidelijk beeld hebben van de jeugdige Sovjet-groot meesterhebben. Sijbrands: „Ik weet dat Tsjizjov regelmatig verbluffende overwinningen heeft behaald. Noem zijn stijl gesloten klassiek, in het alge meen vrij statisch, het spel van een abstracte speler met een Ton Sijbrands: „Dit was ook weer niet de bedoeling van mijn come-back" (foto Cito Press) w&iifiiiiii MELBOURNE (RTR, SID, AFP) -De „schlemielen" van het vori ge Grand Slam tennisseizoen, Ivan Lendl en Stefan Edberg, hebben de eindstrijd bereikt van het eerste grote toernooi van dit jaar: de open Australi sche kampioenschappen in Mel bourne. In de halve finales, die sinds jaren niet meer zo eenzij dig waren, versloeg Lendl in een boeiend gevecht Yannick Noah met 6-4, 6-1 en 6-2. Hij had daarvoor niet meer dan 1 uur en ■TSfli 5 Biljarten Groningen, NK driebanden, derde ronde: Groep A: Van de Looy - De Jong 3-0 (15-10 15-14 15-10), Van Bracht - Broeders 3-2 (15-13 8-15 15-8 10-15 15-4), Nieuwenburg - Haver sians 3-2 (15-1 3-15 4-15 15-11 15-13). Stand: 1. Van de Looy 3-4 (8-4), 2. Van Bracht 3-4 (7-5), 3. Nieuwenburg 3-4 (8-7), 4. Broeders 3-2 (7-8), 5. Haver- mans 3-2 (7-8), 6. De Jong 3-2 (3-8). Groep B: Derde ronde, Van der Smis sen - Weijenburg 3-1 (8-15 15-5 15-7 15-0), Belderbos - Burgman 3-1 (15-12 9-15 15-12 15-6), Jaspers - De Vries 3-2 (9-15 15-4 15-10 12-15 15-10). Vierde ronde: Jaspers - Van der Smissen 3-0 (15-8 15-13 15-0), Weijenburg - Belder bos 3-1 (9-15 15-9 15-13 15-4), De Vries - Burgman 3-2 (2-15 15-4 13-15 15-10 15- 13). Stand: 1. Jaspers 4-8 (12-3/ geplaatst voor halve finales), 2. Weijenburg 4-4 (9-8), 3. De Vries 4-4 (9-9), 4. Belderbos 1-4 (8-9), 5. Van der Smissen 4-2 (6-10), 6 Burgman 4-2 (6-11). 47 minuten nodig. Edberg, in de vorm van zijn leven, overklaste zijn landgenoot Mats Wilander met 6-1, 6-1 en 6-2. Deze partij duurde 1 uur en 22 minuten. Beide spelers zijn op zoek naar eerherstel in een Grand Slam- evenement. Lendl is weliswaar titelverdediger in Melbourne, maar na zijn coup in Australië kreeg hij vorig jaar in de grote toernooien met tegenslag te ma ken. In Parijs zette Michael Chang hem in de halve finale voor aap. De jonge Amerikaan, die in de beslissende fase wegens kramp nauwelijks nog op zijn benen kon staan, haalde de vreemdste fratsen uit om de nummer één van de wereld uit balans te krij gen. Met succes. Lendl leed één van de smadelijkste nederlagen uit zijn loopbaan, Chang won het toernooi. Daarna kreeg de Tsjech te ma ken met Boris Becker, in Mel bourne in de kwart finale tot stil stand geroepen door Wilander. In de halve finale van Wimble don en in de eindstrijd van de Open Amerikaanse was de West- duitser te sterk. Met Edberg ging het nog min der. Een jaar geleden raakte hij bij de Australische kampioen schappen zwaar geblesseerd aan zijn rug, na in de achtste finale tegen Cash te zijn gevallen. Hij was twee maanden uit de roula tie. In Parijs en Wimbledon reikte de Zweed tot de finale. Twee keer verloor hij. In Parijs was „outsi der" Chang hem de baas, op Wimbledon was favoriet Becker beter. De hang naar revanche leidde in Melbourne tot ultra korte halve finales. Eenzijdiger in een Grand Slam-toernooi waren slechts de halve eindstrijden van Parijs in 1979. Destijds verzamelden bei de verliezers negen games, dit keer waren dat er nog elf. Edberg had een verklaring voor zijn strafexpeditie tegen Wilander. „Dit was een dag waarop ik bijna perfect tennis speelde." Vooral aan het net was de Zweed ongenaakbaar voor zijn landge noot, die eerder tegen Becker uitblonk met zijn passeerslagen. Edberg verscheen 47 keer aan het net, en scoorde 39 keer een punt. „Ik was kansloos. Hij heeft veel te goed gespeeld", zei Wi lander. Edberg was eerder in 1985 en 1987 winnaar in Mel bourne. Zelfs ook Lendl, die de partij op de televisie volgde, was onder de indruk van het spel van zijn ko mende tegenstander. „Hij heeft aanvallend tennis van een onge kend niveau laten zien. Wanneer hij in de finale in staat, lukt het hem mij onder druk te zetten, krijg ik het zeer moeilijk." Zover is het nog niet. Ook Lendl toonde zich tegen Noah van zijn beste kant. Twee weken gele den, in Sydney, had hij nog ver loren van de Fransman, pas voor de tweede keer bij de laatste vier van een Grand Slam-toernooi doorgedrongen. De 29-jarige pu bliekslieveling was in Melbour ne na een arbitrale vergissing van het begin kansloos. Boven dien was zijn opslag dit keer veel te zwak om de nummer één van de wereld in moeilijkheden te brengen. Edberg hoopt zijn opzienbaren de vorm te kunnen vasthouden. „Ik reken erop nog een keer zo'n dag te hebben", verklaarde de nummer drie van de wereldrang lijst. Het laatste duel tussen de twee dateert van de halve finales van de open Amerikaanse kam pioenschappen. In New York won Edberg, 7-6, 7-5. De balans slaat door in het voordeel van Lendl. Van de vijftien partijen tegen Edberg won hij er negen. Met Brenda Schulz werd de laat ste Nederlandse deelneemster uitgeschakeld. Met haar Hon gaarse partner Andrea Temes- vari verloor ze in de halve finale van het vrouwen dubbel van het Amerikaanse duo Fendick/Fer- nandez 3-6, 3-6. Foutloos dammen bestaat niet voorliefde voor stellingen die als weinig kansrijk worden be schouwd. Toeschouwers den ken dan dat er niets aan de hand is, maar het vervelende is dat zijn tegenstander dat ook vaak denkt. Wiersma heeft hem eens een soort sluipmoor denaar genoemd. Daar zit veel waars in." „Tsjizjov is in elk geval niet te vergelijken met Gantwarg. Die probeert altijd partijen uit één stuk te spelen, zo scherp moge lijk. Zijn spel is in behoorlijke mate voorspelbaar. Ik heb des tijds met mijn secondant Jo- han Krajenbrink tal van varia ties voorbereid en dan kon je er vergif op innemen dat Gant warg antwoordde op een ma nier waar ik me prettig bij voel de. Tsjizjov daarentegen is geen theoriefreak; hij maakt de indruk de opening het liefst te willen overslaan en gelijk met het middenspel te beginnen. Ik denk dat hij heel lastig te be spelen is." Toch blijft zijn onzekerheid een raadsel. Sijbrands verliest zel den (drie nederlagen sinds 1970) en blunders maakt hij nooit. „Dat klopt", kan hij moeilijk ontkennen. „Ik schrik wel eens van een analyse. Als blijkt dat ik in een berekende variant een verschrikkelijke denkfout heb gemaakt - en dat komt voor - dan krijg ik het schaamrood op de kaken." „Ik ben er in partijen tot dusver voor bespaard gebleven. Dam- blindheid bestaat, maar geluk kig heb ik er geen last van. Dat wil niet zeggen dat ik foutloos ben. Foutloos dammen bestaat niet. Daar is het spel te moeilijk voor." Is er eigenlijk iets in je leven waar je spijt van hebt? „Ja", klinkt het spontaan. „In 1973 is er een pocket versche nen, Ton Sijbrands dammer, geschreven door Jules Welling met analyses van mezelf. Een verschrikkelijk boekje. Dat is niet de schuld van Jules, want hij heeft mij geciteerd. De ma nier waarop ik tegen mensen te keer ga, dat toontje... Ik distan tieer me er volledig van, maar het treurige is dat het me mijn leven lang zal blijven achter volgen". Dammen Abcoude: vijfde ronde grootmees- tertoernooi: Clerc (Ned) - Lewina (Sov) 1-1, Vimi (Sov) - Van Lith (Ned) 2-0. Stand: 1. Clerc 7 punten, 2. Vimi 6, 3. Lewina 4, 4. Van Lith 3 Hockey Benalmadena (Spa). Vierlanden- toernooi, mannen: Engeland - Neder land 2-1 (0-0). 41. Veen 0-1, 48. Leman 1-1, 69. Keriy 2-1. Voetbal Madrid, Spaanse beker, kwartfina le- Tweede wedstrijd: Cadiz - Spor ting Gijon 2-1 n.v. (1-1, 1-1). Cadiz baar volgende ronde. Eerste divisie: PEC Zwolle - Emmen 1-2(1-1). 41. Van Eek 1-0, 44. Metz 1-1, 80. Bosch 1-2. Scheidsrechter: Van Haaften. Toeschouwers: 2000. Gele kaart: Veldwijk (Emmen). Yannick Noah kan het niet laten om zijn tong uit te steken naar Lendl in zijn partij voor de halve finale (foto Don Emmert KLOETINGE - Verrassend staat Kloetinge vandaag (zaterdag) bij de hervatting van de voet balcompetitie aan kop van de derde klasse. De club van trai ner Jan Meulmeester zag aan het eind van vorig seizoen een aantal belangrijke pionnen ver trekken, zonder dat daar kwali teit voor terugkwam. Meul meester trof een club aan die een baaijaar achter de rug had, mentaal in de put zat, maar des ondanks bovenaan in de derde klasse prijkt en vandaag Nieuwdorp ontvangt. Meulmeester begon zijn trai nersloopbaan ooit bij Kloetinge. Twee keer werd hij met de groen-witte brigade kampioen, om daarna met succes vier jaar bij Meeuwen te werken. Met Oostkapelle reikte hij tot de za terdag eersteklas en Seroosker- ke bracht hij in de tweede klasse, om vervolgens weer bij Kloetin ge terecht te komen. „Of ik een succestrainer ben? Dat is een heel relatief begrip. Onder succes versta ik dat een trainer tot tevredenheid van club, spelers en zichzelf heeft ge functioneerd. Dat kan ook bete kenen dat er bij een club een goe de organisatie wordt weggezet. Succes hoef je niet per se te ver talen in een kampioenschap." De terugkeer bij Kloetinge had Meulmeester zich bepaald an ders voorgesteld. De Seroosker- kenaar heeft zichzelf al de nodi ge keren tot de orde moeten roe pen. „Ik heb na de eerste sei zoenhelft getwijfeld of ik door moest gaan. Toen ik hier kwam miste ik beleving, het elftal was los zand. En beleving is nog al tijd een heel belangrijk element in de voetballerij. Kloetinge is veel stadser geworden dan in de tijd dat ik er als trainer begon. Wat dat betreft spreekt de men taliteit van saamhorigheid bin nen Serooskerke me heel erg aan, dat is een echte dorpsclub. De spelers blijven daar na de training ook altijd nog even han gen, dat is goed voor de sfeer. Ik heb bij Kloetinge al heel wat ke ren moeten slikken, meer dan me lief is." Hoe dan ook: het elftal van Jan Meulmeester heeft vooralsnog de leiding in de derde klas. Meul meester zegt er ook van uit te gaan dat de Bevelanders zonder bijzondere tegenslagen de titel grijpen. „Maar een must is het niet. Ik heb een contract voor twee jaar getekend en de af spraak was dat Kloetinge bin nen twee seizoenen terug moest zijn in de tweede klasse. Mocht WIJK AAN ZEE (ANP) - Friso Nijboer was gisteren in de twaalfde en voorlaatste ronde van het Hoogovens schaaktoer nooi zonder concurrentie de held van de dag. De 24-jarige uit Nijmegen afkomstige Amster dammer maakte in één klap een serie teleurstellende resultaten goed door notabene met zwart de grote Viktor Kortsjnoi te ver slaan. Nijboer bleef wel gedecideerd laatste, maar dat kon hem na de parmantige overwinning niet veel meer schelen. Voor Kortsj noi, die een dag eerder tegen Portisch al voor het eerst ver loor, zijn de kansen op zijn vijfde toernooizege verkeken. Bij het stuivertje wisselen aan de kop van de A-groep trad John Nunn uit de rij wachtenden naar voren. De Brit versloeg niet zon der geluk de Amerikaan Maxim Dlugy en kwam als enige op een totaal van 7 1/2 punten. Portisch, die nog juist een remi se redde tegen de Brit Nigel Short, heeft vandaag een overla den programma. De 52-jarige Hongaar moet eerst proberen zijn gunstige afgebroken partij tegen de Sovjetrus Goerevitsj te winnen, waarna hij met dezelfde score als Nunn de zondagse slot- ronde in gaat. Dan speelt Nunn met zwart tegen Van der Wiel en treft Portisch met wit Piket. Grootmeestergroep A, twaalfde en voorlaatste ronde: Andersson (Zwe) - Goerevitsj (Sov) 1/2-1/2, Kortsjnoi (Zwi) - Nijboer (Ned) 0-1, Short (GBr) - Portisch (Hon) 1/2-1/2, Piket (Ned) - Anand (India) 1/2-1/2, Dokojan (Sov) - Petursson (IJsl) 1/2-1/2, Kuijf (Ned) - Van der Wiel (Ned) 1/2-1/2, Nunn (GBr) - Dlugy (VSt) 1-0. Stand na twaalf ronden: 1. Nunn 7 1/ 2 punten, 2. Andersson 7,3. Portisch 6 1/2 en 1 afg., 4. Dlugy, Petursson, Short en Kortsjnoi 6 1/2, 8. Dokojan en Anand 6, 10. Goerevitsj 5 1/2 en 1 afg., 11. Van der Wiel en Piket 5 1/2, 13. Kuijf 4 1/2, 14. Nijboer 3. Grootmeestergroep B, tiende en voorlaatste ronde: Judith Polgar (Hon) - Van der Sterren (Ned) 1-0, Peelen (Ned) - Hellers (Zwe) 1-0, Van Wely (Ned) - De Jong (Ned) 1/2-1/2, Wi- nants (Bel) - Fedorowicz (VSt) 1/2-1/2, Brenninkmeijer (Ned) - Damljanovic (Joe) 1-0, Zsuzsa Polgar (Hon) - Sofia Polgar (Hon) 1/2-1/2. Stand na tien ronden: 1. en winnaar Fedorowicz 8 1/2 punten, 2. Hellers 6 1/2,3. J. Polgar 6,4. Z. Polgar 5 1/2 en 1 afg., 5. Brenninkmeijer 5 1/2, 6. Wi- nants 4 1/2 en 1 afg., 7. Van der Ster ren en S. Polgar 4 1/2, 9. Peelen 4, 10. Damljanovic 3 1/2 en 1 afg., 11. De Jong 3, 12. Van Wely 2 en 1 afg. Programma slotdag (zondag): A-groep, dertiende ronde: Dlugy -An dersson, Van der Wiel - Nunn, Peturs son - Kuijf, Anand - Dokojan, Por tisch - Piket, Nijboer - Short, Goere vitsj - Kortsjnoi. >X Jan Meulmeester: „Op het uitslagenbord bij Kloetinge hangen de A-junioren boven het eerste elftal" (foto Ruben Oreel) het zover komen, dan zullen er spelers van buiten moeten ko men." „Ik zal eerst binnen de eigen ge lederen kijken wie er voor de se lectie in aanmerking komt, maar er zal toch ook gericht ge zocht moeten worden naar ande re spelers. Momenteel heb ik vijf tien spelers voor het eerste elf tal, ik heb dit seizoen 24 spelers gebruikt. Er zijn er dus negen af gevallen." Tot die afvallers be hoort ook Nico Bouman, die vanwege problemen met de kniebanden is afgehaakt. Als één van zijn taken be schouwt Meulmeester het ook om de aandacht binnen de ver eniging wat meer op het eerste elftal te focussen. „Op het uitsla genbord hangen de A-junioren bijvoorbeeld boven het eerste elftal. Dat is historisch zo ge groeid, omdat de A-junioren nu eenmaal landelijk spelen. Maar dat soort dingen moet verande ren. In de kantine hoor je de mensen soms vaker praten over de A-junioren dan over het eer ste. Het vlaggeschip is dus het A-juniorenelftal bij Kloetinge. Als Kloetinge verderop wil, moe ten we daar verandering in bren gen." VLISSINGEN - Twee Zeeuwse voetbalclubs sprongen er in de eerste helft van de competitie in positieve zin uit. Kloetinge en Middelburg degradeerden het vorige seizoen uit de tweede klassen van het zaterdag- en zondagvoetbal. Beide vereni gingen zijn intussen op weg op het verloren gegane terrein te herwinnen. Bij Middelburg heeft de koers wijziging om via sponsors en het aantrekken van spelers weer te rug te keren naar de top van het amateurvoetbal in de afgelopen weken nogal wat stof doen op waaien. Er is onenigheid in het bestuur over het vervolg van het eerste succesvolle half jaar, maar het bestuur heeft maan dag besloten daarover verder geen mededelingen meer naar buiten te brengen. Men wil rust in de tent, want het belangrijk ste is dat de ploeg van trainer Paul Telussa dit seizoen kam pioen wordt in de derde klas. Wat dat betreft is de ploeg op de goede weg. De hoofdstedelijke formatie speelde dit jaar twee keer gelijk en verloor slechts één keer. De overige wedstrijden werden gewonnen. De enige ne derlaag in de competitie werd geleden in de uitwedstrijd tegen Roosendaal, tevens de enige ploeg die de Middelburgers dit seizoen nog van een kampioen schap kunnen afhouden. Trainer Paul Telussa kijkt ook met tevredenheid terug op het eerste half jaar. De Molukse oe- fenmeester, die vorig jaar ook nooit het geloof verloor in zijn spelersgroep na de degradatie uit de tweede klas, vindt dat zijn ploeg in alle opzichten voldoet aan de hoge eisen die er dit sei zoen gesteld zijn aan zijn selec tie. „Er is een hoog verwach tingspatroon", beseft de Oost- souburger, die weet dat er een kampioenschap geëist wordt. „We hebben nogal wat blessures gehad, dus met de huidige pres taties kan ik niet ontevreden zijn." „Daan Eikenhout, Jan de Rijke, Evert Eikenhout en Ron Kodde ben ik allemaal voor langere tijd kwijtgeraakt. Dat waren toch potentiële eerste elftalspelers. Gelukkig heb ik een goede brede groep, die in staat is geweest om dat op te vangen." Telussa wil wel toegeven dat er tussen de derde klas en de twee de klas een groot verschil is. „In deze klas heb je te maken met ploegen die maar één doel voor ogen hebben: Middelburg het le ven zo zuur mogelijk maken. De meeste ploegen graven zich zelf in om de score zo laag mogelijk te houden. Het gevolg is dat ons spel niet altijd oogstrelend is ge weest. Wij proberen altijd aan te vallen, maar voor een mooie wedstrijd heb je wel twee ploe gen nodig, ik hoop dat het pu bliek daar begrip voor kan op brengen." Middelburg versterkte zich dit seizoen met een viertal spelers: Paul Schipper, Johan Le Conté, Roy Hendrikse en Roy van Hui zen. Telussa prijst zich gelukkig met hun inbreng. „Ze hebben er voor gezorgd dat ook de rest van de spelersgroep beter is gaan voetballen. Ze geven net dat beetje extra. Vooral Johan Le Conté is een uitstekende aan-' winst gebleken. Als je weet dat hij al was afgeschreven en je ziet hem nu voetballen. Hij is een voorbeeld voor de rest van de se lectie." Over het vervolg van de compe titie is de oefenmeester dan ook zeer positief. Roosendaal volgt de Middelburgers nog steeds op de voet (één punt achterstand), maar echt rekening houdt hij niet met die ploeg. Telussa: „Op papier is het inderdaad een con current, maar voetbaltechnisch gezien niet." Paul Telussa: „We kunnen on der deze omstandigheden niet altijd oogstrelend voetbal spe len". KAMPERLAND - Zaterdag tweedeklasser Bevelanders zal ook volgend seizoen worden ge traind door Rens Griep. De oe fenmeester, die bezig is aan zijn eerste jaar bij Bevelanders, ver lengde deze week zijn contract met een seizoen. VLISSINGEN - Het was tot gisteravond laat nog twij felachtig of er dit weekein de op de Zeeuwse velden veel zal worden gevoetbald. Van een algehele afgelas ting was in elk geval nog geen sprake. Wim Jagt van het afdelingsbureau besloot gistermiddag om de afgelas tingen over te laten aan con suls. Vanmiddag (zaterdag) omstreeks 16.00 uur wordt de beslissing verwacht over het zondagvoetbal in de af deling Zeeland. De Zeeuwse clubs uit de KNVB-klassen zullen pas in de loop van vandaag met de consuls beslissen over het doorgaan van de wedstrij den. Hoek had bijvoorbeeld gisteravond al tot afgelas ting over willen gaan. Gerrit Emans: „Het veld ligt er niet best bij, maar de beslissing valt pas zaterdagmorgen om negen uur. Ik verwacht zelf dat het niet doorgaat." Dat geldt onder meer ook voor de wedstrijd van Vlis- singen, dat zondag uit speelt tegen Limburgia. Gister avond liet een bestuurslid van Limburgia al weten, dat het veld van deze hoofdklas ser er barslecht bij ligt. „We verwachten dat het wordt af gelast." Sluiskil, dat zondag thuis speelt tegen HW, heeft ook al grote twijfels. Penning meester Peter van der Hooft: „Het is nu nog bespeelbaar, maar als er zaterdag nog een buitje valt, gaat alles eruit."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 43