PZ< De Nachtuul'n maken zich op voor carnaval Afscheid chirurg Kopp van Oosterscheldeziekenhuis Droge zomer oorzaak van verzakkingen Hoogelande B en w Hulst buigen zich over baatbelasting Hulster scholen slecht verzekerd C streek Vetsmelterij Hoofdplaat voldoet aan vergunning Van de Zwa* zwemt limirt Hardrijders bekeurd DINSDAG 16 JANUARI 1990 z f p Songfestival en play-back-show Sint-Jansteen Lijst Bruggeman laatste echte naamlijst Hulst Start in Groeninx van Zoelenstraat Allround Poeliersbedrijf mag verhuizen Optreden van cabaretgroep in Ledeltheater Inbraak in bedrijfspand in Terneuzen AXEL BRESKENS KIELDRECHT SINT-JANSTÈEN - De stich ting Steense carnaval houdt za terdag 10 februari, in samen werking met de evenementen- comissie van de Warande, weer een play-back-show en songfes tival in het gemeenschapscen trum De Warande in Sint-Jan steen. Bij de play-back-show worden de deelnemers ingedeeld in twee leeftijdscategorieën: tot en met 11 jaar en vanaf 12 jaar. De deel nemers moeten zelf voor een goede plaat of cassette zorgen. Bij het songfestival maken de ar tiesten een eigen tekst op een be kend melodietje. Tijdens de uit voering van de song zorgt Adri Bogaert voor de muzikale bege leiding. Het winnende liedje wordt het carnavalslied 1990. De algehele presentatie van dit muzikale festijn is in handen van Sander Elzas. Voor deelname kan men zich tot 27 januari op geven bij Magda Wijzevelde in de Brouwerijstraat of in het ge meenschapscentrum De Waran de. Het eerste liedje wordt om 14.00 uur ten gehore gebracht. De zaal is open vanaf 13.15 uur. GRAAUW De laatst overge bleven naamlijst in de gemeen te Hulst, Lijst Bruggeman, heeft maandag de kandidaten voor de komende gemeenteraadsver kiezingen bekendgemaakt. Lijsttrekker is naamgever A. Bruggeman uit Graauw. Voorts prijken op de lijst C. de Waal- Temmerman, 3. Piet Steyaert, 4. T. Blanckaert- Picavet, 5. P. Boënne, 6. E. Mahu, allen uit Graauw. 7. A. Fruytier uit Hulst en 8. P. Verras uit Graauw. Volgens Bruggeman is zijn lijst de enige in de gemeente Hulst die zonder problemen werd sa mengesteld. „Koppensnellen komt bij ons niet voor. Voor ons is het zaak om in goede harmo nie de verkiezingen in te gaan. Er wordt nog al eens laatdun kend gesproken over naamlij sten. Vergeten wordt vaak dat wij ons niet verschuilen achter een politieke groepering of be langengroep. Wij zijn niet alleen politiek bezig, wij richten onze aandacht op het hele maat schappelijk spectrum en met na me op de verenigingen", bena drukte Bruggeman bij de pre sentatie van 'zijn' lijst. Reconstructie wegen Yerseke YERSEKE De Groeninx van Zoelenstraat in Yerseke gaat in april op" de schop. De vijfen twintig jaar oude riolering is over de gehele lengte aan ver nieuwing toe. De straat krijgt tegelijkertijd een nieuwe fun dering en een toplaag van as falt. De verbeterde Groeninx van Zoelenstraat moet de be langrijkste doorgaande route door Yerseke worden. De verkeersader, waarop het be- drijfsverkeer van het industrie- terreintje Burenpolder uitkomt, wordt na de reconstructie zes meter breed. Daartoe moet de gemeente Reimerswaal in de bocht ter hoogte van de Indus trieweg een stuk grond van een particulier aankopen. De totale operatie kost bijna zeven ton. Het gemeentebestuur streeft er naar de drukte te beperken op de andere geasfalteerde door gangsroute, die van de Marijke- laan tot aan de Dam loopt. Mo menteel rijdt een flink deel van het vrachtverkeer dwars door het dorp, terwijl leerlingen van verschillende scholen deze druk ke route dagelijks moeten over steken. „Er moet wat gebeuren met die vervelende traverse", zegt wethouder A. P. Bruinooge van openbare werken en ver keer. „We zullen het zware ver keer moeten ontmoedigen ervan gebruik te maken. Bijvoorbeeld door snelheidsremmende maat regelen. De route staat niet voor niets op de prioriteitenlijst van verkeersknelpunten." Bruinooge kan nog niet zeggen wanneer de gemeente het ge vaarlijk traject zal aanpakken. De rondweg Yerseke, op papier de toekomstige Schuitweg, kan de verkeersproblemen in de kern grotendeels oplossen. Maar deze westelijke route die de Postweg met de Zandweg ver bindt, blijft voorlopig toekomst muziek. De aanleg staat geno teerd voor ergens tussen 1993 en 1999. Het eerste stukje nieuwe ontsluiting van de Botenwijk II komt volgens de planning in elk geval volgend jaar aan bod. Het is de bedoeling in augustus een ander belangrijk knelpunt in de verkeershoofdader uit de weg te ruimen. De flessehals in de Havendijk is de gemeente een doorn in het oog. De bij de schelpdierbedrijven ladende en lossende vrachtwagens verhin deren namelijk een snelle afwik keling van het doorgaande ver keer. „Om die reden zoeken au tomobilisten een weg door het dorp en dat willen we juist ver mijden", aldus Bruinooge. De aanpassing van de Havendijk vergt 370.000 gulden. Met de daarop aansluitende kruising Lange Viele, Vierstraat, Molen dijk, Havendijk zit de gemeente ook in de maag. Het punt is on overzichtelijk. Volgens de meer jarenraming krijgt de recon structie daarvan in 1991 haar be slag. Een onderzoeksbureau zal in op dracht van de gemeente een ver keerscirculatieplan voor het Yersekse centrum opstellen. De studie houdt deels verband met het vertrek van Albert Heijn van de Paardenmarkt. De grootgrut ter bouwt een nieuwe winkel aan De Groeninx van Zoelenstraat in Yerseke wordt binnenkort gereconstrueerd (foto Willem Mieras AARDENBURG - De Aarden- burgse carnavalsvereniging ACS De Nachtuul'n maakt zich op voor de carnavalsfeesten op 23,24,25,26 en 27 februari. Alvo rens dit feest kan plaatsvinden, moet de kas van De Nachtuul'n gespekt worden. Om dit te be reiken houden De Nachtuul'n het jaarlijkse Schuurbal. Sinds enige jaren is er een spe ciaal op volwassenen afgestem de dansavond, die daags voor het Schuurbal plaatsvindt. Nieuw dit jaar is het speciaal voor de jeugd georganiseerde 'Doldwazejeugdprinsenschuur- bal', dat de geijkte play-back shows met vervangen en dat eveneens in de loods aan de Paardenmarkt wordt gehouden. Op het Schuurbal, zaterdag 20 januari, wordt het carnavalslied voor 'Uulegat 1990' gekozen. Het Schuurbal wordt muzikaal omlijst door het Scheldekwartet en de boerenkapel 'De Blao- suul'n'. Op de dansavond voor volwassenen op vrijdag 19 ja nuari zal Prins Canaval 1990 be kend gemaakt worden. Op deze avond, die eveneens in de loods aan de Paardenmarkt wordt gehouden, zorgen de Shoestring Band en De Blao- suul'n voor de muziek. Voor het eerst zal de jeugd recht streeks betrokken zijn bij de keuze van de jeugdprins en jeugdprinses. Dat zal gebeuren op de middag van zaterdag 20 ja nuari tijdens het 'Doldwaze- jeugdprinsenschuurbal'. De le den van de jeugdraad, voortge komen uit de basisscholen van Aardenburg en Eede, zullen dan door middel van allerlei spel letjes hun proeve van bekwaam heid moeten tonen. De overwin naars van deze spelletjesstrijd zullen benoemd worden tot jeugdprins en jeugdprinses van het 'Uulegat'. Deze middag zul len clowns de ambiance voor de GOES De Goese chirurg J. A. Kopp heeft maandag met een drukbezochte receptie afscheid genomen van zijn werk in het Oosterscheldeziekenhuis. Dr Kopp is per 1 januari met pen sioen gegaan, nadat hij bijna twintig jaar in Goes heeft ge werkt. Eerst bij Bergzicht en Sint Joanna en de laatste jaren in het nieuwe ziekenhuis. In die periode heeft hij pakweg 6000 patiënten onder het mes gehad, schat hij. De heer Kopp heeft het vak als het ware van huis uit meegekre gen: zijn vader was in Indonesië chirurg. De jonge Kopp ging naar Amsterdam om medicijnen te studeren. En als 'doener' koos hij voor het snijvak. Dr Kopp werd in 1961 chirurg in de Am sterdamse universiteitskliniek als waarnemend chef de clini- que. In 1970 koos hij voor vrije vestiging in Goes. „Voordien was je ambtenaar en veel tijd kwijt met het begeleiden van as sistenten en co-assistenten", vertelt de Goese chirurg. „Ik was liever eigen baas. Zo ben ik bij het Bergzichtziekenhuis terecht gekomen". Zeeland beviel hem goed. „De Zeeuwen zijn prettige mensen", Krulbolling - Zaterdag wordt op de banen van 'Raak te gen Staak' aan de Quarles van Uffordstraat in Oostburg een krulbolling gehouden ter ere van het 10-jarig bestaan van de da- mesbolclub. Voor de bolling, die voor ieder een toegankelijk is, moet twee keer worden ingeschreven. De aanvang is 14.00 uur. vindt Kopp. „Hier zal je niet snel lui tegenkomen die met hun vuist op tafel slaan. Ik heb graag mondige patiënten, maar je moet wel met elkaar kunnen communiceren". De chirurgen zien hun patiënten altijd van te voren. Ook een dag voor de ope ratie gaan de heelkundigen nog bij hen langs. „Ook voordat de mensen gaan slapen praten we nog even. De patiënten zijn zel den bezorgd over de narcose. Van tevoren komt het weieens voor dat ze bang zijn, maar als het eenmaal zover is geven ze zich gemakkelijk over. Daar heb ik weieens bewondering voor". Een chirurg staat niet dagelijks te opereren, stelt Kopp. „Je staat pakweg 2 of 3 halve dagen aan de operatietafel; in de overi ge tijd heb je spreekuur of ga je bij patiënten langs. De schei dende chirurg schat dat de vier Goese chirurgen samen 1500 tot 1600 operaties per jaar uitvoe ren. „De laatste jaren doe ik het zelf wat rustiger aan, en kom ik ongeveer op 300 operaties per jaar uit. Vooral vaatoperaties deed ik minder dan de andere chirurgen". Kopp karakteriseert zichzelf als een 'chirurg van de oude stem pel'. „Ik ben nog opgeleid als een allround-chirurg. Je moest alles kunnen opereren. Een specifieke voorkeur voor een bepaald soort behandeling heb ik dan ook niet". De chirurg vindt zijn vak onder meer aantrekkelijk omdat je snel resultaat ziet. „En na tuurlijk geeft het ook bevredi ging als je af en toe een leven kunt redden". Uiteraard kan het ook weieens verkeerd aflopen bij een opera tie. „Dat is natuurlijk erg ver drietig. Ik probeer dat niet mee naar huis te nemen, maar je moet het toch even verwerken. Vaak komt dat 's nachts tot ui ting en slaap je slecht". Dr J. A. Kopp is onlangs al door het personeel in het zonnetje ge zet. „Het was een heel mooi af scheid. Je houdt ermee op om dat je 65 wordt en dan is het tijd om met werken te stoppen. Maar de sfeer in het ziekenhuis zal ik nog wel missen". Tijdens de officiële afscheidsre ceptie, maandagmiddag in de ziekenhuis-vergaderzaal, kwa men velen de scheidende heel kundige de hand schudden. De belangstellenden maakten met een van de gelegenheid gebruik om kennis te maken met de op volger J. Rinsema, die Kopps plaats in de chirurgenmaat schap overneemt. DEN HAAG/IJZENDIJKE - De bezwaren van omwonenden te gen de verhuizing van poeliers- bedrijf Zeevla naar de Oranje straat in IJzendijke zijn door de Raad van State afgewezen. Enkele bewoners hadden beroep ingesteld tegen de hinderwet vergunning die de gemeente aan het poeliersbedrijf heeft ver strekt. Ze vrezen overlast in de vorm van stank en lawaai. De Raad van State heeft die bezwa ren nu verworpen. De heer van Drongelen bij zijn verzakte huis en de inmiddels afgebroken schuur foto Ruben Oreel) HULST Het college van b en w van Hulst verwacht deze maand nog duidelijkheid aan de ondernemers in de Hulster binnenstad te kunnen verschaf fen over de invoering van de baatbelasting. De bedrijveninventarisatie, die het stedebouwkundig bureau RBOI in opdracht van de ge meente uitvoerde, is achter de rug. Volgens wethouder G. A. van de Voorde is het zaak om ko mende weken alle gegevens die ingezameld zijn over vloeropper vlakten en gevelbreedten te ver werken. „Deze gegevens zullen vervol gens dienen als basis voor de te heffen baatbelasting per pand", verduidelijkte Van de Voorde. De gemeente gaat ervan uit dat de kosten van de reconstructie van de twee voornaamste win kelstraten in Hulst, de Gentse en Steenstraat, gedeeltelijk wor den opgehoest door de plaatse lijke middenstanders, die profijt zullen hebben van de verbeterde voorzieningen. Het totale recon structie- en verfraaiingsplan kost ruim twee miljoen gulden. Ongeveer 40 procent komt voor rekening van het bedrijfsleven. Van de Voorde is van plan op korte termijn de kerncommissie renovatie bijeen te roepen om de mogelijkheden te bespreken om tot het heffen van baatbelasting over te gaan. Voorts zal ook de WMZ nog benaderd worden, om dat de watermaatschappij van plan is werkzaamheden aan het leidingnet in de binnenstad van Hulst uit te voeren. „Dat zou dan mooi kunnen als we begonnen zijn met de reconstructiewer- ken, dan hoeven de straten niet twee keer open gegooid wor den", aldus Van de Voorde. De middenstanders zelf kunnen medio half februari tijdens een hoorzitting hun zegje doen over de reconstructieplannen en de daaraan gekoppelde nieuwe vorm van gemeentelijke belas ting. GRIJPSKERKE - Een aantal inwoners van het gehucht Hoo gelande, onder de rook van Mid delburg, is ernstig gedupeerd door de droge zomer van 1989. Omdat de woningen op veen grond zijn gebouwd, zijn de hui zen als gevolg van inklinkende ondergrond danig verzakt. On der de verzakte gebouwen be vindt zich ook de eeuwenoude kapel van Hoogelande. Eén van de binnenmuren vertoont een ongeveer tien meter lange scheur. Ook de dikke steunbe ren van het kerkje hebben te lij den gehad van de droogte. De deurpost van de kapel is door de ingeklonken grond zeker tien centimeter gezakt. Om de deur open en dicht te krijgen, moest een flink stuk van de deur wor den afgezaagd. Aan de rechter kant van het gebouw zijn flinke scheuren zichtbaar. Twee jaar geleden werden de buitenmuren nog opnieuw gevoegd. Direct ge vaar voor instorting is er niet. ..Het zijn ontzettend dikke mu ren". aldus mevrouw N. Brüg- gen-Hoegen. beheerster van de kapel en dochter van eigenares se mevrouw Hoegen. „Dus zo ontzettend snel stort 't niet in." Ook langs de ramen zijn scheu ren te zien. Het interieur van de kapel is er zo mogelijk nog slechter aan toe. De helft van het godshuis is op een veenrug gebouwd. In dat deel is de schade het grootst. De stenen vloer is centimeters om hoog gekomen. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de bin nenmuren afgelopen zomer een restauratiebeurt zouden krij gen. „Maar dat heeft nu geen zin", zegt mevrouw Brüggen. „Dit is verschrikkelijk." Hoeveel de schade bedraagt valt nog niet te zeggen. Omdat de kapel parti culier bezit is, draait de eigena resse van de kapel en de nabijge legen consistorie en boerderij grotendeels zelf voor de schade op. De familie zal proberen in over leg te treden met monumenten zorg om voor subsidie in aan merking te komen. „Op 'n gege ven moment kun j e het niet meer behappen", aldus mevrouw Brüggen. „want dan is de pot leeg. Als je als particulier pro beert met eigen middelen dit ge bouw in stand te houden, kun je rustig spreken van een ramp. Af gezien van kleine subsidies, draai je er zelf voor op." De op enkele honderden meters afstand gelegen woning van Grijpskerkenaar Jan van Dron gelen heeft eveneens fikse scha de opgelopen. „Het is een triest gezicht als je de boel steeds ver der ziet verzakken en je weet niet wat je eraan moet doen." Door de extreme droogte spron gen in augustus de scheuren in de muren. De rechterkant van het huis begon langzaam maar zeker te verzakken. Tussen het plafond en de muren en tussen het bad en de tegelwanden te kenden zich kieren af. Een aan nemer constateerde een verval van maar liefst negen centime ter tussen de linker- en de rech terkant van Van Drongelen's woning. De schuur achter zijn woning werd door de verzakking meegetrokken. Om erger te voorkomen besloot de Grijps kerkenaar de complete schuur te slopen. Alleen een paar uit hun verband gerukte betonnen elementen staan nog overeind. „Kijk", zegt Van Drongelen, wij- de Oude Torenstraat in het be stemmingsplan Kerkhoek. In ju li wil de gemeente aan de Kerk- hoekstraat beginnen met de aanleg van het benodigde par keerterrein. Daarmee is een in vestering van twee ton gemoeid. kinderen komen verhogen. Op de agenda van De Nacht uul'n - met in het bestuur Mare Moens, Thea de Rijcke, Henk van Sprundel, Eric de Cocq, Ri- do Pieters, Lidy Janssens en Flor Vriends - staat verder de presentatie van de carnavals krant en det donateursactie op 10 februari genoteerd. Op 23 fe bruari vindt er een bezoek aan het ziekenhuis in Oostburg plaats, wordt daar canaval ge vierd op de scholen en is er 's avonds een gebedsdienst. Op za terdag 24 februari zal dan de car navalsstoet in Aardenburg te aanschouwen zijn. HULST De Hulster basis scholen zijn volgens de leden van de financiële commissie van de gemeente Hulst niet goed verzekerd tegen mogelijke schadegevallen door weersin vloeden. Dit kwam maandag avond aan het licht tijdens de maandelijkse vergadering van dit adviesorgaan van het colle ge van b en w. Het bestuur van de stichting ka tholiek onderwijs in Hulst had het gemeentebestuur gevraagd om de schade, die afgelopen zo mer na een wolkbreuk was opge lopen aan gebouw en inventaris van de Moerschansschool, ge deeltelijk voor rekening te ne men. In eerste instantie was het schoolbestuur er van uitgegaan dat de verzekeringsmaatschap pij de schade zou dekken, maar aangezien deskundigen van de verzekeringsmaatschappij geen sporen van blikseminslagen konden ontdekken, zag de verze kering af van een uitkering, om dat alleen schade door storm en blikseminslag vergoed wordt. Commissielid W. F. de Brouwer (Gemeenschappelijke Belan gen) vroeg zich af of het school bestuur niet nalatig was ge weest. De VVD'er A. de Booy volgde die lijn en wilde ook nog eens weten wanneer de schade- melding had plaatsgevonden. „Door snel te reageren had de schade aan de audio-visuele ap paratuur zeker beperkt kunnen blijven", voegde hij er aan toe. Jacobs vond de tijd van de scha- demelding op zich niet belang rijk. Wat betreft het nalatig zijn was hij duidelijker. De gemeente had namelijk bij het aflopen van de verzekeringscontracten in 1988 en het inwerking treden van de Londo-normen zelf als verzekeringsbemiddelaar opge treden. De scholen kregen een verzekering met een enigszins beperkte dekking, maar daar naast zou een fonds gevormd worden, waarin de eerstkomen de jaren 20.000 gulden zou ge stopt worden tot een maximum van 150.000 gulden. Eventuele schadegevallen die niet door de verzekering werden gedekt zou den uit dit fonds bekostigd wor den. De Brouwer en De Booy bleven, ondanks Jacobs' betoog, het een vreemde zaak vinden dat bij de scholen geen waterschade ge dekt wordt, terwijl bij elke sim pele inboedelverzekering daar wel sprake van is. Beiden von den toch een allrisk-verzekering een betere zaak. De Booy vroeg vervolgens nogmaals naar de tijd van de melding. Jacobs nam de VVD'er dit laat ste uitermate kwalijk. „Uw vraag getuigt van wantrouwen", stelde hij. De Booy reageerde daarop door te stellen dat 'het onbetamelijk is om twee keer een vraag te stellen en twee keer geen antwoord te krijgen.', waar op Jacobs verbolgen zei: „Bestu ren is geen kwestie van geïnsti tutionaliseerd wantrouwen, het is een kwestie van gecontroleerd vertrouwen. Van dat eerste moe ten we hier af." OOSTBURG - De stichting Uit West-Zeeuwsch-Vlaanderen geeft donderdag 25 januari een optreden van 'De Nieuwe Snaar'. Deze cabaretgroep be staat uit de gebroeders De Smet en Geert Vermeulen. De Vlaam se groep bespeelt een ongebrui kelijke combinatie van instru menten. 'De Nieuwe snaar' treedt op in het Ledeltheater in Oostburg. De aanvang is 20.30 uur. De stichting organiseert in fe bruari weer enkele busreizen naar culturele evenementen in Belgvië. Vrijdag 9 en zaterdag li februari is er een busreis naar de IJsrevue 'Holiday on Ice' in het sportpaleis te Antwerpen. Het thema is 'Reis door de tijd'. De voorstelling begint op vrijdag om 20.00 uur en zondag om 15.00 uur. Men kan op werkdagen van 9.30 tot 11.30 uur reserveren in 'Den Hoekzak' tot en met maan dag 22 januari. Donderdag 15 februari gaat er een bus naar de cabaretshow van Jos Brink in de Arenberg- schouwburg te Antwerpen. Het programma, dat om 20.15 uur begint, luidt: 'Er wordt ge strooid'. Een dag later gaat de stichting Uit met een bus naar de zaal Vooruit in Gent, waar de musical 'Chicago' te zien is. De aanvang is 20.00 uur. TERNEUZEN Het afgelopen weekeinde is ingebroken in een bedrijfspand aan de Ambachts straat in Terneuzen. Volgens ei genaar M. van L. uit Sluiskil wor den kantoorbenodigheden en enkele gereedschappen gemist. Hoe groot de omvang van de schade is kon niet worden mede gedeeld. De dader(s) kwam binnen via het forceren van een deur. (Van onze Haagse redactrice) DEN HAAG De vetsmelterij van J. van den Ameele uit Hoofdplaat handelt niet in strijd met de door de gemeente afgegeven hinderwetvergun ning. Het bedrijf hoeft de dwangsom van 2000 gulden per dag, die de gemeente Oostburg had geëist, niet te betalen. Dit blijkt uit een uitspraak van de afdeling geschillen van be stuur van de Raad van State. De gemeente Oostburg had de vetsmelterij een dwangsom op gelegd voor elke dag dat het be drijf niet aan de voorschriften uit de verleende vergunning zou voldoen. Van den Ameele was te gen die beslissing in vroep ge gaan bij de Raad vacate. Burgemeester en wethouders van Oostburg he0611' volgens de Raad van Stat-nie^ voldoen de aangegeven/aarom vets melterij niet rn voorschrif ten voldoet, f- gemeente stelde in het verleen wel een aantal nota's ove c'e vetsmelterij sa men ma* de inhoud daarvan was niet penbaar. Dus daar kan niet na* worden gewezen, aldus de Ra^ van State. Omat niet geheel duidelijk is 0p /elk punt de vetsmelterij de p-ïderwetvergunning aan de tars heeft gelapt, ziet de Raad /an State geen reden een dwangsom van 2000 gulden per dag toe te staan. zend op een scheur, „daar zit de kelder. De rechterkant brak als het ware af." De problemen zijn op dit moment grotendeels voor bij Aan de zijkant van het huis is de fundering vrij gegraven, waar na twee lange heipalen naast de bestaande muur in de grond werden geslagen. Met behulp van een ingenieuze constructie werd de woning vier centimeter teruggeschroefd. Van Drongelen becijfert de totale schade op et telijke tienduizenden guldens, die hij uit zijn eigen portomon- nee moet betalen. „Je huis ver kopen betekent ook geld verlie zen. Niemand koopt een huis met scheuren." Van Drongelen probeerde bij ge meenten, de provincie en het wa terschap gedeeltelijke schade loosstelling te krijgen. Bij de ver zekeringsmaatschappij kre'4 hij al nul op rekest, omdat Je hoogte van het grondwateren is uitgesloten van de verke ring. Het waterschap Wa'neren verzekerde hem dat na rei 1989 geen water meer is weggepompt uit de polder. Water d'Polder in pompen kon niet, oirJat het wa terschap niet de beschikking heeft over zoet W8er- Van Dron gelen heeft zijn^oop gevestigd op een gemeerelijke subsidie van zesduizendfulden. De problems van verzakking zijn niet ontkend. Ook in 1976, toen events sprake was van een drog' zomer en weinig re genval, Ud een aantal Walcher- se wor-ngbezitters te maken met «deuren. „Toen ik het huis koch in 1983", aldus Van Dron- gelfi. „zag het er goed uit. Pas to«i ik hier woonde, hoorde ik wt er mis was." VLIJMEN - In Vlijmen l^ft het Schelde-lid Maarten an de Zwan de 100 meter #aoolslag mannen gewonnen/" de tijd van 1.14.1. Hij beÉa'de hier mee de inschrijft!1!^ van de NK die eind febr'ar' ln Drach ten worden houden. Hij kwam ook nog*'1*- °P de 400 me ter wisselslag-11 behaalde hier een zesde plè-l® ln 5.47.9. De resultatervan de overige Schel- He.ierien w?™: Petra de Bruijn: 100 m vlindelHS 2e 1.14.9, 100 m vrije slag 8e lt 9: Jiska de Ruijscher: 100 m vlindfbiag 4e 1-19-2, 100 vrije slag 10e 1.11' Lieke Schouwenaars: 200 m rug a6 4e 1-19-2. 400 wisselslag 8e g 0Q r Brian Amesz: 100 m vlinder- slapje 1.10.4; Alex Boers: 100 m vlin- dpdag 2e 1.05.3, 100 m vrije slag 4e 5<t>; Tyl Vercauteren: 200 m rugslag ft 2.29.7, 100 m vrije slag 2e 58.2. SCHOONDIJKE/BRESKENS - Bij snelheidscontroles in Schoondijke en Breskens zijn maandagmiddag 128 bestuur ders verbaliseerd. Op rijksweg 61. tussen Schoondijke en IJzen dijke. passeerden 175 auto's de controle. Er werden 28 bestuur ders bekeurd. De hoogst geme ten snelheid bedroeg 114 km per uur. Er geldt een maximum van 80 km per uur. Daarna werd op de oude rijks weg te Breskens gecontroleerd, waar een maximum snelheid van 50 km per uur is toegestaan. Honderd bestuurders hielden zich daar niet aan. De hoogst ge meten snelheid bedroeg 84 km per uur. Er werden 350 voertui gen gecontroleerd. Bridge Bridgeclub Axel speelde de vierde wedstrijd van de wintercompetitie in het cul tureel centrum De Halle. Uitslag: Groep A: 1 de heren Bis schop/De Maagd; 2 de heren Moeliker/Pel; 3 mevrouw Van Leeuwen/de heer Vogels. Groep BI: 1 mevrouw Vogels/de heer Zaman; 2 echtpaar Van de Wagt; 3 de heren Van de Casteel/Esselbrugge. Groep B2: 1 echtpaar Stoelinga; 2 de heren Seheele/De Block; 3 de dames Koek/Pel. Groep Cl: 1 echtpaar David; 2 de he ren Van Bambost/Kuyk; 3 echtpaar Van Asperen. Groep C2: 1 mevrouw Vons/de heer Dooms; 2 de dames Zaman/Wolfert; 3 de heren Danschutter/Löchter. Wafel-actie De jeugdclubs uit Breskens houden zaterdag een actie in Breskens. Vanaf half tien zullen huis-aan-huis suiker wafeltjes te koop worden aange boden. Geprobeerd wordt om 800 zakjes met wafeltjes aan de mensen te brengen. Ouders en vrijwilligers begeleiden de kin deren. De opbrengst van de actie wordt gebruikt voor de aanschaf van materialen en voor een eventueel clubkamp. Ruildag De Kieldrechtse Verzamelaarsvrienden houden zondag hun jaarlijkse nieuw- jaarsruildag in feestzaal Sint- Michiel aan de Beukenlaan. Van 9.00 tot 12.00 uur kunnen allerlei verzamelobjecten worden ge ruild. Ook zal de officiële Belgi sche postzegelcatalogus geveild worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 26