PZC Ajax laat behoorlijke indruk achter Hoek verliest ook met Kist FC Groningen zit diep in de nesten Fans met schone lei naar WK Italië sport sport 21 Eerste winst Miïddelharnis Middelburgse korfballers capituleren in slotfase Verel weg bij NAC Ten Kate al zeker van EK donderdag 11 januari 1990 Kampioenschap tafeltennis in Terneuzen Tweede klas Spervuur Ondanks nederlaag tegen Sporting Lissabon pelvreugde Buitenspel Surfwedstrijd Schuld 8.7 miljoen gulden Sensatie Den Haag gestraft op tv rr mimi rERNEUZEN - In Terneuzen worden zaterdag en zondag de Zeeuwse tafeltenniskampioen- schappen gehouden in sporthal t Zwaantje. De organisatie is in ïanden van Effect '71 dat twee aar geleden en in 1986 ook al gastheer was. Favorieten bij de heren zijn Eric ;n Peter Roelandt, oorspronke- ijk afkomstig van Effect, maar tegenwoordig spelend voor Small Street uit Gent. Zij zullen /ooral te maken hebben met te renstand van het Middelburg- Zuid-duo Jan-Henk Bomhof en <oen de Vries. Bij de dames is :ngrid van Osselaer de grote fa voriete, vooral ook omdat haar :lubgenote van MZ, Ankie bersten, niet deelneemt, jp zaterdag komt de Zeeuwse afeltennisjeugd in actie. De vedstrijden beginnen om 9.30 lur 's ochtends en gaan door tot .8.00 uur. Ook op zondag wor- len de zelfde tijden gehanteerd mor de Zeeuwse senioren. Er vordt elke dag begonnen met de lubbelspelen. Later in de och- end begint men met de enkel- ;pelen. Zondag rond 16.15 uur vorden de finales in het here- ïenkelspel verwacht, bij de da- nes zijn de finales al rond 14.30 ïur. s-GRAVENPOLDER - Voor ie Zeeuwse clubcompetitie verd in de eerste klas de wed- ;trijd 's-Gravenpolder V - Mid- lelharnis gespeeld, door Middel- larnis met 10-6 gewonnen en te- >ens de eerste volle winst in de- ;ecompetit.ie! >e gedetailleerde uitslag. 6e ronde: s-Gravenpolder V - Middelhamis VI i-10: C. Bal - J Dekker 0-2; A. ten Ho- •e-H. Koese 0-2; M. de Jager - A. v. d. Veer 1-1; D. L. Huissoon - C. Spee 1-1; de Rooij - C. Polder 2-0; R. Nijsse - 1. Knape 1-1; R. v. d. hart - H. Verol- ne 0-2; C. v. Overloop - A. Krijgsman 4. foor de tweede klas clubcompe- itie werd de vierde ronde ge peeld. BDVII deed goede zaken loor GDC in Goes te kloppen oet 5-3. Oostkapelle boekte een nonster overwinning op 's-Gra- enpolder VI8-0. ie uitslagen vierde ronde: Goes II - !DV II 3-5, 's-Gravenpolder VI - iostkapelle I 0-8; A. Rijk - J. Ver- traate 0-2; C. kwant - A. W. Smit 0-2; Straayer - L. Wattel 0-2; M. Boogert J. Poppe 0-2. tand in tweede klas na de vierde jnde: 1 BDV II 4-6 19-13; 2 Oostka- elle 14-5 21-11; 3 Goes II 4-5 18-14; 4 -Gravenpolder VI4-0-6-26. PKC zwijnt tegen Swift (Door Richard Thannhauser) PAPENDRECHT - Teleurge steld, vol ongeloof en met een tikkeltje ingehouden woede sjokte de ploeg van Swift naar de kant. Logisch, want de Zeeuwse korfbal-hoofdklasser had tot luttele seconden voor tijd een gigantische verrassing voor het grijpen, maar moest met een doelpunt verschil bui gen. Daardoor kwam PKC, dat in de eerste competitiewed strijd Swift een ontluisterend debuut had bezorgd (21-10)in ei gen hal met de schrik vrij. Met een op de valreep door Jan de Jager gescoorde treffer greep PKC onverdiend de volle winst: 13-12. De door een groot aantal blessu res geteisterde topploeg was gis teravond rijp voor een gevoelige tik, maar Swift slaagde er niet in die uit te delen. Zeven minuten voor tijd leek een stunt zeker tot de mogelijkheden te behoren, nadat Peter Joziasse zijn ploeg voor het eerst aan de leiding had gebracht: 10-11. De meest gerou tineerde ploeg slaagde er in de resterende minuten echter in om een dergelijke afgang te voorko men. Een afgang op papier, want Swift mag dan nog steeds tot de Klein Duimpjes in de hoofdklas se worden gerekend; het spel van de Zeeuwse formatie is alles behalve slecht. Vooral in defensief opzicht ver diende Swift een compliment. Inzet, wilskracht en scherpte waren de wapens, waartegen dre PKC'ers nauwelijks antwoord hadden. „Verdedigend heeft de ploeg het heel goed gedaan", er kende trainer/coach Floor Schreuders later. „Natuurlijk, PKC miste veel doelkansen, maar dat kwam mede door het spel dat wij speelden." Het vertoonde spel mag dan een opsteker zijn, het resultaat is dat zeker niet. „Inderdaad, ik heb even in een stunt geloofd", dacht Schreuders later hardop. „Na dat wij op voorsprong kwamen, hoopten wij alleen, maar ik ver loor de realiteit niet uit het oog. In vijf minuten kan veel gebeu ren en dat heeft iedereen kunnen zien. Nu staan wij met lege han den en dat is onterecht. Wij had den een punt verdiend." Floor Schreuders: „We hebben laten zien dat we op dit niveau thuishoren (foto Ruben Oreel) Swift begon allesbehalve over tuigend aan het karwei, dat vooraf als 'onmogelijk' werd be titeld. De Middelburgse ploeg liet zich door een agressief ja gend PKC van de wijs brengen, leed enkele keren onnodig bal verlies en kwam in die eerste pe riode zelden tot een doelpoging. De thuisclub, die met een sper vuur opende miste in die fase de scherpte om Swift al in een vroeg stadium kansloos te maken. Pas na vijf minuten spelen opende Margo van de Singel de score en twee minuten later keken de JSSABON (GPD) - Het lukt qax maar niet van Sporting Hub de Portugal te winnen. In iet seizoen 1988-1989 leed het in le eerste ronde van het Europa lup Ill-toernooi twee nederla- en (met 4-2 in Lissabon en met -1 in Amsterdam) en gister- vond ging Ajax wederom voor le bijl. In de finale van het eer- te internationale voetbaltoer- looi in de Portugese hoofdstad cerd het in Estadio José Alva- ïde 2-0. Benfica had dinsdag- vond beslag gelegd op de derde laats door PSV met 3-1 te ver laan. eo Beenhakker kon gisteren iet beschikken over aanvoer- er Jan Wouters (griep). Hij werd ervangen door Wim Jonk. die 'egens een meniscus-operatie it seizoen nog niet in de hoofd- ïacht van de Amsterdammers 'as uitgekomen. In vergelijking iet de openingswedstrijd tegen SV hadden Ron Willems en 'ennis Bergkamp plaats moe- in maken voor Ronald de Boer ti Johnny van 't Schip, ijn bedoeling ook Zsolt Lim- erger in te zetten kon Beenhak- er niet ten uitvoer brengen. De longaarse stagiair sloot enkele agen geleden aan bij de lange j grieppatiënten, waarmee jax en PSV tijdens het Portu- ese trainingskamp werden ge- jnfronteerd. Beenhakker, zelf ok ziek: „Ik was van plan hem igen Sporting te laten spelen, laar dat was jammer genoeg nmogelijk, want hij draaide aortdurend rondjes van 39,2". !ok Sonny Silooy, een halfjaar uitenspel vanwege een ernstige nie-operatie, kwam in Lissa- on (nog) niet in actie, hoewel eze daar op had gehoopt. De intree van de verdediger kan. Uamiteiten daargelaten, even- el nooit meer lang op zich laten achten. „De wedstrijden in Lis- ibon kwamen nog te vroeg voor onny. Iet de straks weer fitte Silooy in e defensie en de nu al geheel erstelde Stefan Pettersson in e punt van de aanval, zou Ajax et PSV in de tweede helft van et seizoen best nog eens knap istig kunnen maken. De lands- ampioen kraakte tijdens het lernooi in Lissabon in al haar aegen en is er dit seizoen in valitatief opzicht op achteruit •gaan. De negen verliespunten de Nederlandse competitie Toen daarvan het bewijs en n bepaald niet alleen op ge ek aan motivatie terug te voe- n Op 18 februari treffen beide itionale zwaargewichten el- iar in Amsterdam. newel vriendschappelijk voet- il moeilijk op de juiste waarde It te schatten, heeft Ajax in Lissabon een behoorlijke indruk gemaakt, vooral tegen PSV. Gis teravond was het spel een stuk minder, nochtans straalden de Amsterdammers, voor wie de tweede helft van het seizoen zon dag begint in Enschede met een bekerduel tegen FC Twente, meer spelvreugde uit dan hun Eindhovense rivalen. Hoe belangrijk de terugkeer van Stefan Pettersson voor Ajax is, bleek deze dagen eens te meer. De Zweed, langdurig uitgescha keld wegens afgescheurde kruis banden, was tegen PSV Ajax' beste man en ook gisteravond was hij nuttig. De balvaste spits-zonder-franje was een voortdurend aanspeelbaar tus senstation in de combinaties, maar kreeg vanaf de vleugels en vanuit het middenveld te weinig ondersteuning. Door een treffer van Cadete kwam Ajax gisteravond halver wege de eerste helft op een 1-0 achterstand. Leo Beenhakker vocht de treffer heftig aan omdat hij buitenspel had geconsta teerd. De televisiebeelden stel den hem in het ongelijk. Van 't Schip was blijven 'hangen', waardoor de snelle Cadete vrije doortocht kreeg naar Stanley Menzo. Vlak voor het einde tekende de Braziliaan Silas met een boog- bal voor de 2-0 eindstand van een wedstrijd die weinig om het lijf had, zoals het hele evene ment weinig om het lijf had. Gis teravond kwamen voor het eerst een behoorlijk aantal toeschou wers (ruim 20.000) opdagen; daarvoor was de belangstelling steeds minimaal geweest. De beslissing of Ajax volgend jaar opnieuw aan het toernooi in Lissabon deelneemt ligt volgens voorzitter Michael van Praag bij Leo Beenhakker. De technisch directeur, met wie Van Praag gisteren oriënterend heeft ge sproken over de periode na af loop van diens contract (30 juni 1991liet weten „in principe" wel terug te willen keren, „maar dan wel op onze voorwaarden, want dat er in organisatorisch opzicht nogal wat is misgegaan zal dui delijk zijn". Sporting Lissabon - Ajax 2-0 (1-0). 27. Cadete 1-0, 89. Silas 2-0. Scheidsrech ter: Correia. Toeschouwers: 22.000. Gele kaart: Blind en Van 't Schip (Ajax). Ajax: Menzo; Blind, Larsson en Vink; Jonk (65. Bergkamp), Ronald de Boer (76. Willems), Winter en Witsch- ge; Van 't Schip, Pettersson en Roy. Ronald de Boer zet Carlos Xavier van Sporting Lissabon op het verkeerde been (foto Antonio Cotrimlepa) TERNEUZEN - Voor het eerst met Kees Kist naast Gerrit Emans op de bank leed Hoek dinsdagavond een 4-2 nederlaag in een oefenduel met het Belgi sche Racing Heirnis Gent. Bij de rust was het niettemin nog 1-1. De uitslagen van de andere oe fenwedstrijden waren: AZW - Terneuzen 1-0, Clinge - Zaam- slag 0-4, IJzendijke - Middelburg (zat.) 0-4 en Veere - Breskens 2-1. Heirnis Gent-Hoek 4-2 Hoek speelde tegen het Belgi sche Racing Heirnis Gent een al leszins redelijke eerste helft, maar verloor uiteindelijk met 4- 2 omdat het conditioneel tekort kwam. „Op zich was dat niet zo bijzonder", vond Gerrit Emans na afloop, „omdat we noodge dwongen met een groot aantal invallers speelden. Zo ontbra ken Gerard Dellaert, Bert Du- tree en Peter Hamelink nog we gens vakantie en waren Jean- Pierre Hubregsen en Ludwig Jurriëns geblesseerd en ziek". Na de 1-1 ruststand werd het in de tweede helft aldus vrij vlot 4-1 voor de thuisclub alvorens Jan de Block in de slotfase tegen- scoorde. Voordien had Gert-Jan Bouterse ook al voor Hoek ge scoord bij een 1-0 achterstand. Clinge-Zaamslag 0-4 Zondag derde klasser Clinge keek tegen Zaamslag na twintig minuten al tegen een 4-0 achter stand aan, werd daarna wel be ter, maar miste in het verdere verloop van de wedstrijd de mooiste kansen om een of meer tegengoals te scoren. Alleen na de rust al raakte Clinge driemaal de paal en verschenen zowel Boudewijn van Craenenbroeck en Walter van Tienen vrij voor doel. De zege van Zaamslag (dat in de openingsfase vlot naar een grote voorsprong liep door tref fers van Ronald Dekker, Peter Jansen, Jan de Zwarte en Jan Dees) liep zodoende geen mo ment gevaar. AZVV-Terneuzen 1-0 AZW opende de voorbereiding op de tweede competitiehelft met een 1-0 overwinning op Ter neuzen in een verdienstelijk duel. „In de eerste helft leek het er lange tijd op dat we nog aan onze winterslaap bezig waren", vatte trainer Jan Tilgenkamp na afloop de wedstrijd samen, „maar na de rust kwamen we toch weer dicht in de buurt van het niveau van de laatste wed strijden voor de winterstop". Het enige doelpunt van AZW werd na 35 minuten gescoord door Werner Bisschop. IJzendijke-Middelburg (zat.) 0-4 IJzendijke leed tegen het zater dagteam van Middelburg een even ruime als verdiende 4-0 ne derlaag. Voor de rust konden de Zeeuws-Vlamingen Middelburg nog redelijk bijbenen, maar in de tweede helft waren de bezoekers aanmerkelijk feller dan IJzendij ke. Van 1-0 (voor de rust opende Henk Willems de score) werd het toen ook 4-0 door twee doelpun ten van Erwin Vrijenhoek en één treffer van Eric Malcorps. Veere-Breskens 2-1 Breskens kon na afloop van het duel met Veere op een matige eerste helft en een betere tweede helft terugkijken. „Voor de rust kwamen we verdiend met 2-0 achter", vond ook trainer Sjaak Verduijn (die binnen nu en veer tien dagen beslist of hij bij Bres kens blijft, „maar in de tweede helft creëerden we ons zoveel meer kansen dan Veere dat het nog gemakkelijk 2-2 had kunnen worden". 2-2 werd het dus niet, wel 2-1, want tegenover de doel punten van Leo Touw en René Schreuder stelde Breskens slechts een tegentreffer van Ro bin Buitendijk, een kwartier voor tijd. Schoondijke-Dauwendaele 2-4 Schoondijke mocht zich één helft lang de gelijke van het be zoekende Dauwendaele noe men, maar moest na de rust toch redelijk wat terrein prijsgeven. Na de rust ging de 2-1 voor sprong van de thuisclub ook ver loren, omdat voor Dauwendaele achtereenvolgens Marcel van de Ketterij (tweemaal) en Michel Leonard raak schoten: 2-4. Voor de rust was het scoreverloop als volgt: 1-0 Guust de Smet, 2-1 Hichran Eljadij en 2-1 Guust de Smet. Corn Boys-Tern. Boys 2 1-1 Afdelings eerste klasser Corn Boys had tegen Terneuzense Boys kennelijk nog het beker duel met Lewedorpse Boys in de benen en kwam wellicht daarom niet verder dan een 1-1 gelijk spel. Terneuzense Boys 2 nam in de eerste helft zelfs een 1-0 voor sprong door een doelpunt van Lou de Bruijne en pas na de her vatting slaagde Ricky Hamer- ünck erin om de gelijkmaker te scoren. In de slotfase miste Johnny Moes nog een straf schop. BREDA (GPD) - Hans Verel stapt op bij NAC. Gisteren deelde de trai ner het bestuur mee, dat hij het contract, dat in juli afloopt, niet ver lengt. De 36-jarige trai ner, die twee en een half jaar geleden van RBC naar Breda kwam, wenst vooralsnog geen nadere bijzonderheden te verstrekken. „Vrijdag kan ik meer zeggen, als bekend mag worden bij welke club ik ga werken." Aangekondigd werd eni ge tijd geleden, dat Eggly en Verel in decem ber zouden praten over contract-verlenging. Eggly zegt die maand Verel te hebben meege deeld, dat de trainer kon kiezen uit een één-jarige overeenkomst of een twee-jarig contract, maar Verel ontkent dat. „Eggly jokt, dat vind ik niet netjes van hem. Maandag pas hebben we er voor het eerst over ge sproken." Dinsdag werd Verel tele fonisch benaderd, die zelfde avond praatte hij met de voorzitter van zijn nieuwe club, gister avond kwam het tot een accoord. Hans Verel VLISSINGEN - Marco Boonen van Zuid-West 7 heeft de eerste surfwedstrijd bij de Schotsman van het nieuwe seizoen gewon nen. Boonen legde de olympi sche driehoeksbaan bij wind kracht drie het snelste af. 1. Mar co Boonen, 2. Piet Huisman, 3. Rik Houwen. gasten tegen een 3-0 achter stand aan. Swift antwoordde vervolgens met een treffer van Ralph Gilis- sen en vocht zich in het verdere verloop terug. Beide ploegen wa ren aan elkaar gewaagd, al bleef PKC constant op voorsprong in de inhaalrace, die Swift had in gezet. halverwege bedroeg het verschil één treffer: 8-7. „Wij kwamen snel achter, maar zoals zo vaak dit seizoen slaag den wij erin die weg te werken", analyseerde Schreuders. „Van daar dat ik er in de rust op heb gehamerd om scherp te verdedi gen, want overkomt je hetzelfde dan tegen DOS '46 dan kun je nog de diepte in. Nu is dat niet gebeurd." In de tweede helft had PKC ruim een kwartier nodig om de korf weer te vinden. In die zwakke vijftien minuten benutte alleen Swifts Leo Langebeeke een strafworp, die de na rust warrig leidende arbiter Eijsink had ge geven. De evenwichtige balans werd pas na 15 minuten en 31 se conden verstoord door De jager, die eveneens een strafworp ver zilverde, maar Swift liet zich niet van de wijs brengen. Aange vuurd door een grote groep mee gereisde aanhangers bleef Swift in de race en met het verstrijken van de seconden leek een sensa tie voor het grijpen. Zover kwam het niet, omdat Jan de Jager anderhalve minuut voor tijd PKC over de drempel trok. In de chaotische slotfase, die daarop volgde, slaagde Swift er niet meer in langszij te komen. Mede door arbiter Eijsink, die een fraai uitgespeelde aanval van de Zeeuwse ploeg onder brak met het snerpende eindsig naal. „Vanavond hebben wij wel laten zien, dat wij op dit niveau thuis horen", concludeerde Floor Schreuders niet onterecht. „Wij toonden totaal geen eerbied voor PKC en dat is het resultaat van zeven wedstrijden op dit ni veau. De grootste winst van deze wedstrijd is, dat wij tegenstand hebben kunnen bieden en dit geeft vertrouwen voor de ko mende duels." PKC - Swift 13-12 (8-7). Doelpunten Swift: Peter Joziasse 3, Leo Lange beeke 2, Ralph Gillissen, Janpeter Pouwer, Carla Pouwer 2, Machteld Schreuders, Karin Janse en Joke Bo- kelaar. Touschouwers: 250. Scheids rechter Eijsink. GRONINGEN (ANP) - De schul denlast van FC Groningen be draagt 8,7 miljoen gulden. Het bestuur van de eredivisieclub heeft dat bekendgemaakt, om openheid te verschaffen. Het be drag is vastgesteld exclusief de nog te verwachten naheffing van het lopende FIOD-onder- zoek. Tegenover de schuld stelt Gro ningen de waarde van het sta dion van vier miljoen gulden, de boekwaarde van de spelers van 3,6 miljoen gulden, de waarde van de overige zaken van 391.000 gulden. De balans per 31 decem ber 1989 vertoont daardoor een tekort van 700.000 gulden. Volgens penningmeester Klaas Keerstra heeft de gigantische schuldenlast drie oorzaken. De „erfenis" (uit de periode van de vorig jaar afgetreden voorzitter Renze de Vries), een onvoldoen de inzicht in de financiële situa tie hangende het FIOD-onder- zoek, de dreigende toekomst vanwege het lopende FIOD-on- derzoek. Het laatste punt zou kandidaat sponsors afschrik ken. FC Groningen zal op korte ter mijn een commissie installeren, die de financiële situatie moet onderzoeken. Het college zal met een saneringsplan moeten komen. Het uitgangspunt is daarbij dat de belangrijkste spe lers behouden moeten blijven. Groningen is vooralsnog niet van plan voetballers in de aan bieding te doen. De eredivisieclub heeft wel ge vraagd aan de Ondernemers Rond Groningen (ORG) de jaar lijkse contributie (750.000 gul den) vooruit te betalen. Dit om de club te verlossen van liquidi teitsproblemen. De onderne mers hebben zich bereid ver klaard dit te doen. De naheffing die Groningen onlangs kreeg van het boekjaar 1984 bedroeg 1,3 miljoen gulden, en niet een ton, zoals aanvankelijk naar bui ten werd gebracht. De vereni ging heeft nog naheffingen van 1985, 1986, 1987 en 1988 te ver wachten. UTRECHT (ANP) - Elke Oran je-supporter die komende zo mer het Nederlands elftal aan het werk wil zien tijdens het wereldkampioenschap voetbal kan zonder problemen afreizen naar Italië. Er is geen sprake van dat het Centraal Informa tiepunt Voetbalvandalisme (CIV) al op voorhand gegevens over voetbalsupporters door speelt aan de Italiaanse politie autoriteiten. „Vooraf wordt niemand uitge sloten of gebrandmerkt", zeggen Peter van Essen en Rob Siebe- link van het CIV. Ze zijn net te- :rug uit Sardinië. FC Den Haag moet een thuis duel zonder publiek af te werken. De tuchtcommissie van de KNVB heeft een voorwaarde lijke straf om in een onvoorwaar delijke omgezet, nadat de scheidsrechter op 10 december vorig jaar de wedstrijd in het Zuiderpark tegen FC Groningen diende te onderbreken toen er stenen op het veld werden ge gooid. Daarnaast moet FC Den Haag een boete van 10.000 gul den betalen. Welk duel FC Den Haag in een leeg stadion dient af te werken is nog onzeker. Dat hangt van de beslissing van het bestuur van Den Haag om in beroep te gaan DEN HAAG (ANP) - Ruim acht maanden voor de Europese ti telstrijd atletiek, die van 27 au gustus tot en met 2 september in Split (Joegoslavië) wordt ge houden, weten Carla Beurskens en Marti ten Kate zich zeker van deelneming aan de marathon. Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) wees het tweetal woens dag aan op voordracht van de technisch directeur Arie Kauff- man en bondscoach Bob Bover- man. tegen de uitspraak. Het eerstvol gende thuisduel van FC Den Haag is op 4 februari tegen Spar ta. De voor zaterdag 13 januari vastgestelde wedstrijd Willem II - BW Den Bosch, voor de derde ronde van de strijd om de KNVB-beker, is verschoven naar 7 februari. Willem II ver blijft namelijk komend weekein de voor een trainingsstage in Ca- meroun. 10.00-11.00 EURO: Biljarten: WK Driebanden in Palma. 11.00-11.30 EURO: Rodelen: World- cup in Oberhof. 11.30-12.00 EURO: Tennis Legends. 12.00-13.00 EURO: Volleybal: World Gala voor vrouwen in Singapore. 13.00-14.00 EURO: Tafeltennis: GP Finales. 14.00-15.00 EURO: Voetbal: WK-kwa- lificatiewedstrijden. 15.00-16.00 EURO: Tennis: Sanchez- Graf. 16.00-17.00 EURO: Trans World Sport. 16.25-17.00 Did 2: Pfiff: sportpro gramma voor de jeugd. 17.00-18.00 EURO: Basketbal 1989. 18.00-19.00 EURO: Turnen: World- cup. 18.00-19.00 EURO: Turnen: World- cup. 19.00-19.30 Nieuws. 19.30-20.00 20.00-21.00 finales. 21.00-22.00 iy. 22.00-23.00 22.10-22.15 23.00-23.15 iy. 23.15-01.15 ball. 00.20-01.20 ting. 01.15-01.30 iy. EURO: Motor Sport EURO: Surfer Magazine. EURO: Tafeltennis: GP- EURO: Parijs/Dakar-ral- EURO: Golf 1989. Super: Golf. EURO: Parijs/Dakar-ral- EURO: Europees Basket- BBC 2: Darts: samenvat- EURO: Parijs/Dakar-ral- Autosport Rally Parijs - Dakar, twaalfde etappe Niamey - Gao 638 km, waarvan 492 speciale proeven: Auto's: 1. Shinozu- ka-Magne (Jap/Fr^) Mitsubishi 3.01.12, 2. Ambrosino-Baumgartner (Fra) Peugeot op 6.21, 3. Prieto-Jun- cosa (Spa) Nissan 6.40. Stand: 1. Va- tanen 20.56.33, 2. Wamberque op 1.23.43, 3. Waldegaard 1.24.49, Moto ren: 1. Arcarons (Spa) Cagiva 5.56.43, 2. De Petri (Ita) Cagiva op 0.17. Stand: 1. Orioli 58.45.53, 2. Mas-Sa- mora op 1.11.21. Skiën Altenmarkt. Lowlanders, eerste dag. free style ballet. Mannen, voor ronde: 1. Zwaai (Ned), finale: 1. Muhl- stein (BrD) 20,9 punten, 2. Schiehan (BrD) 20,2, 6. Zwaai 17,8. Vrouwen, voorronde: 2. Witte (Ned) 20,4 pun ten, 5. Koevoet 14,3, Finale: 1. Duby (Fra) 20,1 punten, 2. Witte 20,0, 4. Koevoet 17,6. Tennis Sydney, mannen (175.000 dollar), eer ste ronde: Noah (Fra/8) - Agenor (Hai) 6-4 6-3, Lendl (Tsj/1) - Sznajder (Can) 6-1 6-3, Becker (BrD/2) - Volkov (Sov) 6-3 6-2. Sampras (VSt) - Mayotte (VSt/4) 7-6 (8-6) 6-2, Steeb (BrD/7) - La- valle (Mex) 6-1 6-4, Ivanisevic (Joe) - Bruguera (Spa) 6-3 6-2, Wheaton (VSt) - Gomez (Ecu/6) 7-5 6-4, Kroon (Zwè) - Van Rensburg (ZAf) 7-6 (7-4) 6-2, Wilander (Zwe/5) - Rosset (Zwi) 6-4 6-2. Sydney, vrouwen (225.000 dollar), eerste ronde: Schultz (Ned) - Faull (VSt) 6-3 6-2, Bollegraf (Ned) - Temes- vari (Hon) 6-3 6-2, Frazier (VSt/14) - Jagerman (Ned) 3-6 6-4 6-3, Porwik (BrD) - Fendick (VSt/12) 5-7 S-5 6-3, Halard (Fra) - McNeil (Vst) 6-2 1-6 7-5. tweede ronde: Wiesner njos/16) - Bol legraf (Ned) 6-3 6-2, Paulus (Oos/10) - Schultz (Ned) 7-6 (7-3) 6-7 (6-8) 6-1, Zvereva (Sov/6) - Golarsa (Ita) 6-4 6-3, Novotna (Tsj/2) - McQuillan (Aus) 6-1 6-4, Demongeot (Fra) - Kelesi (Can/3) 6-2 4-6 7-6 (7-4), Mandlikova (Aus) - Smylie (Aus) 6-2 6-2, Pospisüova (Tsj) - Shriver (VSt/5) 6-3 6-7 (6-8) 7-5, Pro- vis (Aus) - Fairbank (VSt/8) 6-2 7-6 (7- 4), Halard (Fra) - Savtsjenko (Sov) 6-4 7-5, Sukova (Tsj/1) - Grossman (VSt) 6-2 6-4. Voetbal Tweede ronde Italiaanse bekercom petitie. Groep A: Ascoli - Inter 2-1; groep B: Napoli - Bologna 2-0; groep C: AC Milan - Messina 6-0. Baresi 1-0, Bordonovo 2-0, Bordonovo 3-0, Bare si 4-0 (strafschop), Baresi 5-0 (straf schop), Simone 6-0. Groep D: Pesca- ra - Juventus 0-1 Spanje: Kwartfinales bekertoernooi (eerste wedstrijd): Real Madrid - Val- ladolid 3-0, Gijon - Cadiz 0-0, Zarago- za - Valencia 2-1. Real Sociedad - Bar celona wordt 17 januari gespeeld. Engeland: bekertoernooi (derde ron de): Aston Villa - Blackburn 3-1, Bradford - Charlton 0-3,. Crewe - Chelsea 0-2, Derby - Port Vale 2-3, Everton - Middlesbrough 1-1, Nor wich - Exeter 2-0, Oldham - Birming ham 1-0, Queens Park Rangers - Car diff 2-0 Schotland: eerste divisie: St. Mirren - Dunfermline 2-0 Frankrijk: Monaco - Argentinië 2-0 (1-0) 24. Touré 1-0,55. Fofana 2-0. Toe schouwers: 4.000. Oefenwedstrijden: Rotterdam: Ex celsior - Sparta 1-4 (0-2). Polley 0-1, Houtman 0-2, Michel van Wattum 1- 2, Dennis de Nooyer 1-3, Vurens 1-4. Scheidsrechter: Van Overkleeft, toe schouwers: 500. Haarlem. EDO (hoofdklasse) - Haar lem 0-4 (0-144. Van Roon 0-1,47. Van Roon 0-2,83. Bouwens 0-3,85. Holver- da 0-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 21