Mevrouw C. Visser lijsttrekker van PvdA-Hontenisse voor Hoogheid, Uw kameel staat Groot-Hulst wil studie naar gemeentehuis in ziekenhuis Buurtbus moet bewoners naar Retranchement lokken schietingen Vijf agenten te weinig voor gemeente Sluis Programma vol met wensen Aero Club vecht weigeren van vergunning aan Hardrijders op de bon in Middelburg AXEL PHILIPPINE HULST Verlangens Vrouw en Werk geeft cursussen Kaarting Toneelgroep Sint Kruis op de planken Nieuwe politieke groepering Kaartingen Wakker Gevonden AARDENBURG BIERVLIET CLINGE OOSTBURG SINT-JANSTEEN WESTDORPE IJZENDIJKE TERHOLE Suggestie burgemeester Sluis 1 Zorgen over politiemacht AXEL - De Eerste Zeeuws- Vlaamse Aero Club (EZAC) uit Axel spant een Arob-procedure aan tegen het besluit van de ge meente Axel om geen vergun ning te verlenen voor het sleep- vliegen. Axel besloot eind vorig jaar na de evaluatie van een proefperiode deze zomer om het sleepvliegen in de gemeente niet toe te staan. Overlast voor omwonenden van het vliegveld met name uit de richting Drie- schouwen en het feit dat het mo torcrossterrein toch al een bron van geluidoverlast is, waren voor de gemeente Axel de be langrijkste redenen om negatief te reageren op het verzoek. De club van zweefvliegers acht zich door deze maatregel recht streeks in zijn belangen getrof fen, omdat het slepen een nood zakelijk onderdeel is van het zweefvliegen. „Er zijn slechts vier reacties binnengekomen op 230 sleepstarts in zes dagen, ter wijl er door het mooie weer een deel mensen buiten waren. Dat is voor ons geen hoge frequentie zoals de gemeente het noemt", aldus voorzitter W. Bakker. Ook de directe relatie tussen de inge diende reacties en de sleep- vluchten ziet de EZAC niet. „De reacties kwamen pas veel later, nadat de gemeente de bevolking via krante-artikelen opgeroepen had te reageren." Tenslotte maakt men bezwaar op grond van de wet rechtsgelijkheid. „Het door de gemeente gehan teerde cumulatieve aspect mo torcross-slepen is ons inziens on juist". besluit Bakker. MIDDELBURG - De gemeente politie Middelburg heeft dins dagmiddag 57 bekeuringen uit gedeeld voor te hard rijden. De snelheid varieerde van 66 tot bijna 100 kilometer per uur op twee wegen waar een maxi mumsnelheid geldt van 50 kilo meter per uur. De gemeentepolitie controleer de van 11.30 tot 12.30 uur op de Walcherseweg, waar in totaal honderdvijftig auto's werden ge controleerd. Dertig automobilis ten kregen een proces-verbaal, met boetes van 80 en 140 gulden. Een uur later was de politie ac tief op de Noordweg in Sint-Lau- rens. Binnen een uur passeerde 287 automobilisten de controle post. De politie reikte 27 bekeu ringen uit. SLUIS - Burgemeester M. L. Everaers van Sluis maakt zich zorgen over de politiebezetting in zijn gemeente. Op grond van het aantal inwoners heeft Sluis recht op vijf agenten. Te weinig, naar het oordeel van de Sluisse burgemeester. Everaers vindt dat op geen enkele wijze reke ning wordt gehouden met de toeristenstroom in Sluis. Bridge - De bridgeclub Axel speelde de derde wedstrijd van de wintercompetitie in het cul tureel centrum De Halle. Uitslag: groep A: 1. de heren Bis schop en De Maagt, 2. de heren Scheele en Vermunt, 3. mevrouw Groenewoud en de heer Vermunt; groep BI: 1. de heren Van de Casteel en Esselbrugge, 2. de dames Mat- theeuws en Koning, 3. echtpaar Van Loon; groep B2: 1. de dames Koek en Pel, 2. de dames Kaan en De Jonge, 3. mevrouw Van Bunderen en de heer Van der Heijden; groep Cl: 1. echt paar Van Straten, 2. echtpaar Geil- leit. 3. de dames Naeije en De Zeeuw: groep C2:1mevrouw Vons en de heer Doorns, 2. de dames Zaman en Wol- fert, 3. echtpaar De Wever. Lezing - Voor leden van de Vereniging tot Behoud van de Historie van Philippine (VBHP) houdt de heer D. Haak uit Hoek dinsdag 16 januari om 20.00 uur in café Marinet een lezing over de polder van Philippine en om geving. De historische vereni ging heeft tevens een aanbod ge kregen voor een rondleiding langs historische plaatsen in Antwerpen. De reis zal naar alle waarschijnlijkheid in mei plaatsvinden. Leden en niet-le- den kunnen zich opgeven bij het secretariaat van de vereniging aan de Stem 1 in Philippine. Bridge - De bridgeclub Hulst speelde onlangs de vierde wed strijd voor de wintercompetitie in het gemeeschapscentmm Den Dullaert in Hulst. De uitslag, groep A: 1 Snuverink/ Burggrave. 2 Van de Bogaert/Mel- chers, 3 Mast/Kint; groep B: 1 Aron- son/Biesbroeck, 2 De Kort/Atkins. 3 Den Boer/Smulders; groep C: echt paar Wendels, 2 Romsom/De Nijs, 3 echtpaar De Kerf; groep D: 1 Burg- grave/Zwarekant, 2 Terburg/Vereec- ken, 3 Bogaert/Verhelst. De burgemeester roerde de kwestie aan tijdens de nieuw jaarsreceptie van de Sluisse middenstand in café Belroy naar aanleiding van enkele re cente misdrijven in Sluis. Sa men met zijn collega's van Oost- SINT-KRUIS - Niet voor niets staat op de affiches en program mabladen van de toneelgroep uit Sint Kruis aangekondigd: De dorpsgemeenschap Sint Kruis presenteert. Het is name lijk omwille van de leefbaar heid van de dorpsgemeenschap dat een aantal inwoners van Sint Kruis zich voor de dertien de maal vol enthousiasme waagt op het schouwtoneel van hun eigen dorpshuis. Vrijdag 12 en zaterdag 13 januari zullen de actieve dorpelingen onder lei ding van het raadslid Arnold Scheppers het blijspel 'Hoog heid, Uw kameel staat voor' ten tonele brengen. burg en Aardenburg hoopt Eve raers bij het ministerie meer agenten 'los te krijgen' voor de regio West-Zeeuwsch-Vlaande- ren. Verder zou de Sluisse burge meester graag zien dat agenten in de toekomst meer op straat Het spel handelt over een trouw lustige oliesjeik die zijn corres pondentievriendin komt opzoe ken. Helaas zijn gedurende de correspondentie de foto van de briefschrijfster en een vriendin van haar verwisseld, zodat de sjeik bij aankomst in Nederland niet meer weet wie zijn toekom stige bruid zal zijn. De toneel groep repeteerde zo'n twintig keer om het stuk onder de knie te krijgen. Regisseur Arnold Scheppers heeft het grootste vertrouwen in zijn amateurspe lers. „We oefenen al jaren met mensen die allemaal afkomstig zijn uit Sint Kruis. We zijn puur amateuristisch, maar we spelen voor de lol en voor de leefbaar gaan surveilleren. Deze wens moet overigens niet worden op gevat als een verwijt naar de korpsleiding, zo stelde Everaers nadrukkelijk. Problemen heeft de burgemees ter ook met bouwactiviteiten in heid van ons dorp. Als wij spelen dan gebeurt er tenminste weer iets in het dorp." Dat de toneelgroep succes heeft met haar stukken blijkt uit het feit dat haar uitvoeringen ieder jaar zo'n 250 mensen trekken en dat zij zich nog steeds zonder subsidie als toneelgroep weet te handhaven. Voor Sint Kruis zijn de toneelvoorstellingen in de loop der jaren inmiddels uitge groeid tot een traditioneel dorpsgebeuren. Daar zijn mede het optreden van de Koninklijke Aardenburgsche Fanfaren tra ditiegetrouw op vrijdagavond en het bal op zaterdagavond ver antwoordelijk voor. het centrum in de zomermaan den. Deze zorgen voor nogal wat overlast. Overwogen wordt om een bouwstop voor de topmaan- den in te stellen. Over de viering van zevenhonderd jaar Sluis wil de burgemeester Everaers maandagavond nog niets losla ten. Binnenkort wordt het pro gramma gepresenteerd, zo be loofde hij. Ook worden binnen afzienbare tijd de resultaten van de consumentenenquête be kendgemaakt. VVV-voorzitter J. van Daele be titelde 1989 als het beste jaar van het afgelopen decennium. De jaren negentig zijn vol onze kerheden, meende de VVV-voor- zitter. „Er zullen veel verande ringen op ons afkomen. De gren zen zullen vervagen. We moeten op ons qui vive zijn." Pessimis tisch was hij echter niet. Van Daele overhandigde aan burge meester Everaers een ingelijste wandelkaart van Sluis. Deze kaart, getekend door de kunste naar Joost Heeren, is een uitga ve van de VVV. De jaarlijkse Sluisse persprijs gaat naar de heer J. van de Neut uit Oostburg. Hij is werkzaam voor de Badkoerier. Hij kreeg een tinnen bord en een culinair weekeinde in hotel De Dikke Van Dale aangeboden. Tijdens de nieuwjaarsreceptie vond te vens de trekking plaats van de eindejaarsactie van de Sluisse middenstand. De toneelavond begint vrijdag 12 januari in verband met het optreden van de Koninklijke Aardenburgsche Fanfaren om zeven uur. Zaterdag 13 januari begint de avond om half acht. Het bal zaterdag zal muzikaal worden omlijst door Disco Ge rard. De rollen in 'Hoogheid, uw ka meel staat voor' worden vertolkt door Hubert Paridaen, Petra van Hal, Annemarie Kools, Joop Kools, Sandra Heyens, Erwin Aerssens, Arnold Scheppers, Connie Benne en Edwin Aers sens. De grimeur is Peter Im- pens en als souffleur doet Anne ke Paridaen dienst. KLOOSTERZANDE - De kandi datenlijst voor de PvdA in de gemeente Hontenisse wordt aangevoerd door mevrouw C. Visser uit Hengstdijk. Mevrouw Visser zegt erop te rekenen dat haar partij, die nog geen verte genwoordiging heeft in de ge meenteraad van deze Oost- Zeeuws-Vlaamse gemeente, dit keer met twee zetels uit de bus kan komen. Indien dat lukt zou dat beteke nen dat ook nummer twee op de lijst, mevrouw M. Leroy uit Vo gelwaarde in de raad komt. Op de derde plaats staat L. Toth uit Vogelwaarde, op vier R. Sikkele rus uit Kloosterzande, op vijf J. Hemelaar uit Vogelwaarde, op zes Th. van Hoorn uit Hengst dijk op zeven H. Tangeman uit Vogelwaarde en op acht me vrouw M. Tieleman-van Hoove uit Kloosterzande. In Hontenisse zijn, aldus het ver kiezingsprogramma van de PvdA, verschillende onderzoe ken nodig: naar de woonwensen van ouderen en jongeren, naar een lokale omroep, naar voor lichting over de Derde Wereld onder de eigen bevolking, naar alternatief openbaar vervoer door middel van bijvoorbeeld een belbus, naar veilige voetgan gersroutes door de kernen en fraaie fietsroutes door de ge meente, naar de doelmatigheid van de dienst openbare werken en naar de mogelijkheid om in ieder kern van de gemeente een spreekuur voor b en w te hou den. De socialisten willen ook ver schillende nota's zien verschij nen. Eentje voor het cultuurbe leid, een reconstructienota voor het Hof te Zandeplein, een emancipatienota, een sportnota en een natuur- en landschapsno ta. Ook zijn er andere verlangens. Om meisjes tot technische be roepen te bewegen moet er in de gemeente een Technica Tien club komen. Via de plaatselijke bibliotheek kan er een kunstuit leen (te raadplegen door middel van dia's) komen; er is een subsi dieregeling voor kunstaanko pen nodig; een voorlichtings campagne tegen het gebruik van drugs, alcohol en de ver spreiding van aids is gewenst; er moet in samenwerking met de huisartsen een campagne voor onderzoek naar baarmoeder halskanker beginnen; een ge meentelijke afdeling Milieu Energie is gewenst. De gemeen te kan een speciale milieupoli- tie-agent gebruiken, er moet een voorlichtingscampagne over mi lieu komen voor bedrijven en particulieren, er mag in de ge meente geen tropisch hardhout meer worden toegepast en de ge meente moet deelnemen aan de operichting van een internatio nale Schelde-Actiecommissie. In iedere kern, aldus de PvdA verlanglijst verder, is kinderop vang vereist, alle kleine kernen moeten worden bekabeld, alle kernen moeten ook een eigen dorpsraad krijgen, de horeca in de Cloosterstraat in Klooster zande moet worden geconcen treerd, het aantal sexhuizen in de gemeente mag niet groeien en er moet een overlegplatform ko men voor gemeentelijke over heid en landbouworganisaties over de hinderwet en milieuwet geving .De PvdA-afdeling vindt ook dat er een meerjarenpro gramma voor de aanleg van nieuwe wegen moet komen, evenals een commissie Werkge legenheidsvraagstukken, een fonds voor werkgelegenheids projecten en meer vrouwelijke politie-agenten. TERNEUZEN - In Oostburg en Terneuzen wordt deze winter een cursus Vrouw en Werk op touw gezet. De stichting Vrouw en Werk Zeeland behandelt in de cursus de mogelijkheden die vrouwen hebben om weer aan de slag te kunnen op de arbeids markt of een beroepsopleiding te volgen. De cursus omvat twaalf wekelijkse lesuren. STOPPELDIJK - De afdeling Stoppeldijk van de Katholieke Bond van Ouderen houdt don derdag vanaf 14.00 uur een prijs- kaarting in 't Gelaag in Vogel waarde. Er wordt bieden zonder roem en jokeren gespeeld. Voorts is er een verloting. Er is ook weer een kaarting op don derdag 1 februari. 1111111111 ii LAMSWAARDE - In café De Vier Jaargetijden in Lamswaar- de werd een schieting gehouden waaraan 45 schutters deelna men. Uitslag, hoge vogel: A. van Beveren, Kieldrecht; eerste zijvogel: A. Dob belaar, Boschkapelle; tweede zijvo gel: P. Neve, Kloosterzande; meeste kleine vogels (12): W. Dieleman, Wachtebeke (B); wip 2, hoge vogel: R. Verschoten, Boschkapelle; eerste en tweede zijvogel: mevrouw Rottier, Ossenisse: meeste kleine vogels (6): B. Strobber, Lamswaarde; extra ho ge vogel: W. Verovert, Ertvelde (Bt WALSOORDEN - In café Rue du Nord in Walsoorden werd een schieting gehouden waaraan 22 personen deelnamen. Uitslag, hoge vogel: E. Luyckx. Hulst; eerste zij vogel: R. de Kort, Vo gelwaarde; tweede zijvogel: A. van Geersdale, Walsoorden; meeste klei ne vogels (7): H. de Gucht, Klooster zande. KOEWACHT - In café De Oude Molen in Koewacht werd een 'schieting voor ouderen gehou den. Er waren 17 schutters. Uitslag, hoge vogel: R. Rottier, Sas 'van Gent; eerste zijvogel: R. de Smet, Koewacht; tweede zijvogel: J. Suy, 'Koewacht; meeste kleine vogels (6): J. Suy, Koewacht. HEIKANT - In zaal 't Helleken in Heikant werd een schieting gehouden waaraan 32 schutters deelnamen. Uitslag, hoge en eerste zijvogel: A. de Bakker, Verrebroek (Bi; tweede zij vogel: M. Aantjes, Wachtebeke (Bi; meeste kleine vogels (4): A. van Himst, Hellestraat (B PAAL - In café P. Verras in Paal werd een schieting gehouden waaraan 57 personen deelna men. Uitslag, hoge vogel: E. Burm. Graauw; eerste zijvogel: W. de Cuy- per, Hulst; tweede zijvogel: J. Mar- kens, Heikant; meeste kleine vogels (6): P. de Koster, Sint-Jansteen. ZUIDDORPE - In café Onder de Linden in Zuiddorpe werd een schieting gehouden waaraan 35 schutters deelnamen. Uitslag, eerste hoge vogel: M. Suy, Sas van Gent; tweede hoge vogel: G. Herwegh, Heikant; eerste zijvogel: B. Inghels, Sas van Gent; tweede zijvo gel: P. Martens, Koewacht; meeste kleine vogels (5): Th. de Caluwé, Koe wacht en O. de Jaeger, Westdorpe. OSSENISSE - In café Hof ter Nesse in Ossenisse werd een schieting gehouden waaraan 15 schutters deelnamen. Uitslag, hoge vogel: F. de Meijer, Os senisse; eerste en tweede zijvogel en meeste kleine vogels (10): E. de Maat, Ossenisse. In café Hof ter Nesse werd een schieting gehouden waaraan 45 schutters deelnamen. Uitslag, hoge vogel: F. de Meijer, Os senisse; eerste zijvogel: R. Verscho ten, Vogelwaarde; tweede zijvogel: Th. Asselman. Kloosterzsande: der de zijvogel: F. de Meijer, Ossenisse; meeste kleine vogels (5); R. Verscho ten, Vogelwaarde; vierde zijvogel: A. Remijn, Ossenisse. NIEUW-NAMEN - In zaal 't Sleepbootje in Nieuw-Namen werd een schieting gehouden waaraan 28 personen deelna men. Uitslag: hoge vogel S. de Wilde, Kiel drecht (B), eerste zijvogel A. d'Hoog- he, Nieuw-Namen, tweede zij vogel S. de Wilde, Kieldrecht. Meeste kleine vogels, vijf, J. Beulaert, Hulst. HULST - In café W. Blommaert in Hulst werd een schieting ge houden waaraan 45 schutters deelnamen. Uitslag, hoge vogel: A. de Waal, Kloosterzande; eerste zijvogel: J. Dobbelaer. Hulst; tweede zij vogel: R Herwegh, Hulst; meeste kleine vo gels (7): R. de Waal, Verrebroek (B). AARDENBURG - Het hand booggilde Sint Sebastiaan in Aardenburg hield een schieting waaraan 21 schutters deelna men. Uitslag, hoge vogels twee keer: R. Pielaet en R. de Wispelaere; zijvo gels: Th. Lampaert en R. de Wispe laere; kallen: R. de Wispelaere en Th. Lampaert; meeste kleine vogels (5): J. van Iwaarden. Prijsvogels: 1 H. Geernaert, 2 R. Pie laet, 3 H. Grimberge, 4 F. van Ecke, 5 E. van Daele, 6 J. Cattoor, 7 E. Cham pion, 8 J. de Muijnk, 9 J. van Iwaar den, 10 W. Scheele, 11 H. van Iwaar den, 12 H. de Rijcke, 13 Th. Lam paert, 14 R. de Wispelaere, 15 de heer De Clerck. KOEWACHT - In zaal De Vlieger in Koewacht werd een schieting gehouden waaraan 31 personen deelnamen. Uitslag: hoge vogel J. van Damme. Moerbeke (Bj. eerste zijvogel R. de Smnet. Koewacht, tweede zijvogel A. van de Branden, Sint-Jansteen Meeste kleine vogels, zes, J. Vermei- re. Koewacht. In dezelfde gelegenheid werd een schieting gehouden waar aan 45 personen deelnamen. Uitslag: hoge vogel J. van Landegem, Sint-Niklaas (Bi, eerste zijvogel A. Dierikx, Koewacht, tweede zijvogel E. Elegeert, Koewacht. Meeste kleine vogels, drie, J. van Landegem, Sint- Niklaas. KLOOSTERZANDE - In zaal De Kastanje in Kloosterzande werd een schieting gehouden waaraan achttien personen deelnamen. Uitslag: eerste hoge vogel J. Waem, Nieuw-Namen, tweede hoge vogel E. Luyckx, Hulst, eerste zijvogel E de Kort, Hulst, tweede zijvogel E. Luyckx, Hulst. Meeste kleine vogels, zeven, P. Maas, Kloosterzande, R. de Jonge, Walsoorden en P. Braat, Nieuw-Namen. KOEWACHT - In zaal De Vlieger in Koewacht werd een schieting gehouden waaraan 28 bejaarden deelnamen. Uitslag: hoge, eerste en tweede zijvo gel J. de Waal, Koewacht. Meeste kleine vogels, vier, Ph. de Caluwé, Koewacht. HULST - De bouw van het nieu we stadskantoor in Hulst moet volgens de vereniging Groot NIEUW-NAMEN - In café De Nachtegaal in Nieuw-Namen werd een kaarting gehouden waaraan 52 personen deelna men. Uitslag: 1 J. van Campen-H. Wuy- tack, 2 J. Klippelaer-A. Dupont, 3 E. Weemaes-J. Laureys. De Katholieke Bond van Oude ren afdeling Nieuw-Namen hield in gemeenschapscentrum De Kauter een kaarting met 22 deel nemers. De uitslag: 1 Ch. Kindt, 2 R. de Jonge, 3 J. Vermeirsen, 4 J. van Ombergen, 5 A. Verhulst. WALSOORDEN - In café Rue du Nord in Walsoorden werd een kaarting gehouden waaraan 52 personen deelnamen. Uitslag bieden: 1 R. Linthout, Axel, 2 K. van de Velpen, Ossenisse, 3 P. Ne ve, Kloosterzande; jokeren: 1 me vrouw Tieleman, Kloosterzande, 2 mevrouw Rombout, Koewacht, 3 me vrouw Smit, Terneuzen. SINT-JANSTEEN - De Katho lieke Bond van Ouderen afde ling Sint-Jansteen hield in ge meenschapscentrum De Waran de in Sint-Jansteen een kaar ting. Er waren 48 deelnemers. Uitslag: 1 N. Wilmer. Hulst, 2 me vrouw Van Hooy, Hulst, 3 J. van Re- mortel. Clinge. 4 A. Buyse, Clinge. HENGSTDIJK - In zaal 't Ja gershuis in Hengstdijk werd een kaarting gehouden. Er waren 88 deelnemers. Uitslag bieden: 1 P. Pauwels, Kloos terzande, 2 J. van Osselaer, Hulst, 3 H. van de Berg, Westdorpe; jokeren: 1 mevrouw Van Cadsand, Axel, 2 me vrouw Sponselee, Axel, 3 mevrouw Pieters, Axel. KLOOSTERZANDE - In zaal De Reizende Man in Klooster zande werd een kaarting gehou den in de spelsoorten bieden en jokeren. Er waren 65 deelne mers. Uitslag bieden: 1 Th. van Cauteren, Kloosterzande, 2 J. Buysse, Kloos terzande. 3 A. Mannaert, Ossenisse; jokeren: 1 E. de Bakker, Graauw, 2 mevrouw Scheerders, Vogelwaarde. 3 me vrouw Jansen, Kloosterzande. Voorts werd hier een kaarting gehouden met 74 deelnemers. Uitslag bieden: 1 C. de Smit. Terneu zen, 2 Ph. Dierickx, Walsoorden, 3 mevrouw Schenkels, Ossenisse; jo keren: 1 mevrouw de Kesel, Hulst. 2 mevrouw Van Vooren, Ossenisse, 3 mevrouw De Waal, Ossenisse. Hulst tot na de gemeenteraads verkiezingen in maart worden uitgesteld. De nieuwe raad, waarin Groot-Hulst vertegen woordigd hoopt te zijn, moet di rect na de verkiezingen een on afhankelijk onderzoeksbureau opdracht geven de mogelijkhe den na te gaan de gemeentelijke diensten onder te brengen in het voormalig Liduina-ziekenhuis. Tegen die tijd zal volgens de ver eniging ook duidelijkheid be staan over de omvang van het eventueel sociaal en medisch centrum in Hulst. „We zullen als nieuwe politieke groepering alles in het werk stel len de voorbereidingen tot de bouw van een nieuw stadskan toor een halt toe te roepen. De voorbereidingen mogen tot nu toe pakweg een miljoen hebben gekost; dat geeft op zich niet zo veel, als uit een gedegen onder zoek zou blijken dat de diensten voor pakweg vier of vijf miljoen terecht zouden kunnen in het ziekenhuisgebouw. Het huidige plan, dat voor ons nog altijd een financieel onverantwoord on derbouwd prestigeproject is, waarmee al te lang gesold is, zal uiteindelijk toch neerkomen op een uitgave van elf tot twaalf SLUIS - Om Retranchement als woonplaats aantrekkelijk te maken moet er iets gebeuren aan het openbaar vervoer. Die conclusie trok burgemeester M. Everaers van Sluis dinsdag tij dens een vergadering van de commissie algemeen bestuur lijke zaken in Sluis. Everaers dacht dat er wellicht iets 'aan te doen is' via het kleine-kernen- beleid. „Misschien met buurt bussen", opperde de burge meester. Sluis, zo bleek uit de cijfers, is aantrekkelijk als woongemeen- te. Everaers wist dat er nog steeds vraag is naar woningen in Sluis. Dat is ook te zien aan het bouwplan aan de Pater Brug manstraat. Het lag in de bedoe ling dat men daar tien jaar mee vooruit zou kunnen maar nu in miljoen en dat is teveel van het goede", zegt B. Picavet, lijst trekker van Groot- Hulst. Volgens Picavet moeten de zit tende raadsleden 'wakker ge schud worden'. „Het is nu al duidelijk, dat enkele zaken in Hulst niet afgehandeld kunnen worden door de huisvestings plannen." De nieuwe politiek groepering onder aanvoering van oud-Hul ster wethouder Picavet hoopt de komende verkiezingen beslag te kunnen leggen op voldoende stemmen voor twee raadszetels. De lijst van Picavet is zodanig samengesteld dat mensen uit al le Hulster kernen vertegenwoor digd zijn. Tijdens de besloten ledenverga dering zijn commissies inge steld, die zich zullen bezighou den met specifieke beleidson derdelen. Deze werkgroepen (jeugd en sport, cultuur, onder wijs en verkeer, milieu en volks huisvesting en midden-en klein bedrijf) hebben tevens een om budsfunctie gekregen. De bur gers kunnen volgens Picavet voor allerhande problemen bij de commissies ten rade gaan. het derdejaar zal het plan al vol gebouwd zijn. Ook zijn er vol gens Everaers nog veel mensen ingeschreven bij de woning bouwvereniging als woningzoe kende. Het PvdA-raadslid J. Boogaard bedacht dat de ge meente eigenlijk de woningzoe kenden zelf zou moeten aan schrijven om hen erop te wijzen dat er nog woningen te koop zijn in Sluis. „Dan wonen ze alvast in Sluis", aldus Boogaard. Aan de orde kwam ook de wate roverlast in de Oude Kerkstraat. Hoofd gemeentewerken J. Naeije kon niet garanderen dat de voorgestelde bestrijding ook afdoende zal zijn. „We maken een kansberekening. Het euvel is echter dat de Oude Kerk straat lager ligt dan de Kaai en de Beestenmarkt. Ik denk dat de De definitieve kandidatenlijst van de vereniging is inmiddels vastgesteld. De kandidaten zijn: 2 A. van Duyse (die overigens in februari een maand in de Hul ster raad zitting zal nemen in plaats van P. Stevens (Lijst Ge meenschappelijke Belangen) die in december overleed), 3 F. de Vries, 4. C de Moor, 5 R. Mang- nus, 6 G. Reijn, 7 W. Ruymbeek, 8 H. Metsers, 9 A. de Deckere, 10 J. P. de Bruijn, 11 R. Thijs- Ver dunnen, 12 A. van Raemdonck, 13 P. van Dorsselaer, 14 E. wau- ters, 15 E. dHooghe, 16 M. J. van Dijke- Lockefeer en 17 T. van Dixhoorn - Francken. OOSTBURG - In december vo rig jaar zijn bij de rijkspolitie groep West-Zeeuwsch-Vlaande- ren de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: diverse autosleutels, diverse porte monnees met inhoud, zwart/witte jurk, lila sportschoen, groen/beige damessjaal, kesosleutel, diverse sleutels (waar onder een met op schrift bus), grijs leren handschoen, zwarte dameslakschoen maat 9. huisdieren: rood/witte kater met blauwe halsband, kleine bruin/witte hond, rode poes met witte bef. oplossing afdoende is, maar dat is nooit voor honderd procent ze ker", aldus Naeije. Plattelandsvrouwen - De leden van de afdeling Aarden burg van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen maken dinsdag 23 januari een excursie naar België. De vertrektijden zijn om 8.00 uur vanaf De Kaai en om 8.10 uur vanaf de Markt in Aardenburg. De reis gaat eerst naar een pralines- en nougatfa- briek, waarna een rondrit door de Leiestreek wordt gehouden. Na het gezamenlijke middag maal wordt bij het bedrijf ECP in Sint Niklaas een film gedraaid over de vervuiling van het mi lieu. Een tombola en een feestje sluiten de dag af. Om 21.00 uur zijn de vrouwen weer terug in Aardenburg. Plattelandsvrouwen - De afdeling Aardenburg van de Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen houdt dinsdag 30 januari vanaf 20.00 uur de jaar vergadering, in het eigen onder komen in Aardenburg. De heer Veire geeft voorlichting over haarverzorging. Nieuwjaarsbijeenkomst De afdeling Biervliet van de Anbo houdt vrijdag 12 januari vanaf 14.00 uur een nieuwjaars bijeenkomst in zaal Tobetje aan de Beukelstraat in Biervliet. Er is muziek aanwezig. Tevens wordt er bingo gespeeld en een verloting gehouden. Ouderen - De afdeling Clinge van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen hield een ontspanningsmiddag met gezel schapsspelen. Er waren 55 deel nemers. De uitslag: 1 de heer Saman, 2 me vrouw Boonman, 3 de heer Jonkers, 4 mevrouw Rombout, 5 mevrouw Block-Thomaes. Dezw week houdt de Clingse ANBO-afdeling wederom enkele activiteiten. Donderdag wordt in het gemeenschapscentrum een nieuw kaartspel geïntrodu ceerd. Het spel heet 'bieden één tegen drie'. Vanaf 13.00 uur kun nen de deelnemers zich laten in schrijven. De kaarting begint om 13.30 uur. Vrijdagmiddag om 13.30 uur is er bingo, eveneens in Malpertuus. De aanvang is ook om 13.30 uur. Bridge - Bridge Sociëteit Oostburg speelde onlangs een vrije wedstrijd. De uitslag: 1 dames Van Opdorp/Fer- mont, 2 dames BroiWan Leiden, 3. dames Jonker/Lampaert, 4 heren Ou- weneel/Neve. uit jokeren en bieden. De resul taten tellen mee voor de compe titie. De aanvang van de soos. die open staat voor mensen van af vijftig jaar, is om 14.00 uur. Jeugdsoos - In het gemeen schapscentrum De Warande in Sint-Jansteen wordt vrijdag een jeugdsoos gehouden. Deze bij eenkomst is bestemd voor jon gens en meisjes vanaf de hoogste klassen van de basisschool tot en met zestien jaar. Naast ver schillende spelen is er ook een disco. De soos duurt van 19.00 tot 22.00 uur. KVO - De afdeling Westdorpe en Axel van de Katholieke Vrou wen Organisatie (KVO) komt maandag 15 janauri om 19.30 uur bijeen in zaal Concordia. Me vrouw C. Zuidema-Swint geeft dan advies over de keus van de juiste kleuren en kleding, geïllu streerd met videobeelden over onder meer het samenstellen van een garderobe. Driekoningen - De leden van de scoutinggroep Weweka- bo uit Westdorpe vierden zater dag Driekoningen op een andere wijze dan gebruikelijk. Er werd een wisselbeker beschikbaar ge steld voor de mooiste koning. In negen groepjes van drie trokken de kinderen langs de deuren. De jury gaf de eerste prijs aan Cros by van den Abeele voor zijn crea tie van de zwarte koning Baltha- sar. Alle andere wijzen uit het oosten kregen een zak snoep. Bij terugkomst in het clubgebouw stonden soep en broodjes gereed voor de deelnemers. De op brengst van 650,- vloeide in de kas van de scouting. Kerstbomen - De kerst boom verbranding in IJzendijke trok maandagavond veel kijk- lustigen. De plaatselijke vrijwil lige brandweer zorgde op het parkeerterrein bij het voetbal veld voor het verbranden van de bomen. De IJzendijkse jeugd le verde flink wat kerstbomen in. Volgens brandweerwoordvoer- der Roger Goossens waren het er zo'n 150 a 200. Als tegenpres tatie verraste de brandweer de kinderen met een kleine atten tie. Het was de eerste keer dat de IJzendijkse brandweer een der gelijke kerstboomverbranding organiseerde. Koersbal - De afdeling Ter hole van de katholieke bond van ouderen hield in het plaatselijke dorpshuis een wedstrijd koers bal. De uitslag: 1 A. Freijzer-mevrouw C Freijzer-Van Hoey, 2 A. Brooimans A. van Delft, 3 W. Cambeen-R. Cam been en P. Sponselee-mevrouw Van Driessen. Aan het zwembad, in een deel van de vaart, zullen voorlopig geen aanpassingen worden ge pleegd. Tijdens de begrotings- raad werd het idee geopperd om een dam aan te leggen. De reno vatie zou 920.000 gulden kosten en dat vinden de raadsleden te veel. Raadslid Boogaard ergert zich verder aan ruiters die zich met hun paarden op de voetpa den begeven waardoor deze ver nield worden. „Ik heb de politie gevraagd of ze daar iets aan kun nen doen, maar ze zeggen dat er geen tijd voor is om te controle ren", aldus Boogaard, die ook nog gevraagd had of de politie misschien, via een gesprek met Ouderensoos - De ouderen- soos Oostburg komt donderdag bijeen in het multifunctioneel centrum Den Hoekzak in Oost burg. Er worden kaart- en sjoel wedstrijden gehouden. De kaartliefhebbers kunnen kiezen De toneelgroep Sint Kruis repeteert voor 'Hoogheid, Uw kameel staat voor' (foto Camile Schelstraete)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 32