Baggerbeurt havenkanaal Zierikzee Commissie in Westerschouwen bespreekt bestemmingsplannen Gemeentearchief legt natuur vast op gevoelige plaat Borsele verscherpt eisen voor subsidie bedrijfsverplaatsing Kampeerders willen niet weg van stek in Renesse stappen in CAMPING 'NARKIL Aanslibbing vanuit Oosterschelde Hoorzitting sta-caravans Duinpolder Veranderende beeld Goes Saneren Riolering Verlichting van brandgangen in Poortambacht is zaak beheerder ZIERIKZEE Burgh Blikschade door voorrangsfout Van der Wekken trekt lijst CDA in Brouwershaven ZIERIKZEE Met bezwaren naar commissie Westerschouwen J. Groen trekt kandidatenlijst PvdA Zierikzee Woensd. 10 januari Donderd. 11 januari Vrijdag 12 januari Zaterdag 13 januari Zondag 14 januari Maandag 15 januari Dinsdag 16 januari Woensd. 17 januari Donderd. 18 januari Vrijdag 19 januari Zaterdag 20 januari Zondag 21 januari Maandag 22 januari Dinsdag 23 januari WÊÊÊ Rf 7Q£K£BS 0 AUTO ijfW TOEGANG l-OMjptssad De baggerwerkzaamheden in het havenkanaal in Zierikzee (foto Pieter Honhoff) ZIERIKZEE - Het havenkanaal van Zierikzee wordt over de ge hele lengte, dat wil zeggen van af de jachthaven tot de uitmon ding in de Oosterschelde, uitge baggerd. Het op 'beheersdiepte' brengen is begin deze week be gonnen in het buiten de keer sluis gelegen deel van het ha venkanaal. In totaal zal de komende zeven tot acht weken een kleine 29.000 kubieke meter kanaalslib wor den opgebaggerd. Dat (niet ver ontreinigde) slib wordt met toe stemming van de Dienst der Do meinen gestort in de vijftig me ter diepe zogenoemde oude mu nitiestortplaats in de Ooster schelde. op een kleine twee kilo meter afstand van het haven hoofd van Zierikzee. Het baggerwerk is in feite ge bruikelijk onderhoudswerk, dat regelmatig moet gebeuren om het havenkanaal op de voor de beroeps- en pleziervaart vereiste diepte te houden. Dat gebeurde HEINKENSZAND - Bij de toe kenning van subsidies voor be- drijfsverplaatsingen neemt de gemeente Borsele de voorwaar de op dat bedrijven ook daad werkelijk naar het bedoelde be drijfsterrein verhuizen. Dit stelde wethouder H. F. Tijdens dinsdagavond in de Borselse raadsvergadering. „We hebben van het verleden geleerd", al dus Tijdens. Dit zei hij naar aanleiding van de bedrijfsverplaatsing van het Tranportbedrijf Van Tatenhove uit de kern Borssele. Deze firma verhuisde wel. maar niet naar het bedoelde bedrijventerrein aan de Kaaiweg. Pas na veel touwtrekkerij heeft de gemeente met het bedrijf een regeling kun nen treffen om de subsidie terug te krijgen. „Aanvankelijk hebben we er niet bij stilgestaan dat er ook iets fout zou kunnen gaan bij de regeling", stelde de wethouder. „We wilden in verband met de dorpsvernieuwing zo snel moge lijk een aantal bedrijven uit de dorpskern hebben. We hebben - gedeeltelijk - voor het laatst in 1986. De laatste maal dat het jachthavengedeelte in het ka naal werd uitgebaggerd was ove rigens in 1982. Dat de haven van Zierikzee geregeld moet worden uitgebaggerd is met name een gevolg van de aanhoudende aanslibbing vanuit de Ooster schelde, zo laat havenmeester R. Visscher weten. Los van de werkzaamheden in het havenkanaal in opdracht van de gemeente staat intussen Rijkswaterstaat in het kader van de schoonmaakoperatie Oosterscheldehavens op het punt te beginnen met het sane ren van de verontreinigde stuk ken van de bodems van de Nieu we Haven en de Oude Haven. „Vroeger werden de Zierikzeese havens en het havenkanaal al tijd in gedeelten gebaggerd. Voor het eerst in de geschiedenis worden komende tijd zowel de de subsidievoorwaarden inmid dels aangepast." Overigens be klemtoonde de wethouder dat de regeling voor bedrijfsver- plaatsingen goed werkt in de ge meente. Verder besloot de raad, die de eerste vergadering van het jaar kort hield, 670.000 gulden uit te trekken voor verbetering en re constructie van de riolering in Ellewoutsdijk. Binnenkort komt ook een voorstel op tafel om een persleiding aan te leggen van Scheldeoord naar Baarland. Bij de werkzaamheden in Elle woutsdijk wordt ook bekeken of er wandelpaden kunnen worden aangelegd, tegelijk met de werk zaamheden voor de riolering. Mocht de gemeente daartoe overgaan, dan is daarvoor extra geld nodig. Unaniem ging de raad akkoord met een krediet van 44.000 gul den voor een nieuwe speeltuin in Baarland. De speeltuin komt in het bestemmingsplan Kole- wiegenhoek. havens als het havenkanaal over de gehele lengte vrijwel gelijktij dig aangepakt", aldus Visscher. Het havenkanaal wordt door Van den Herik bv uit Sliedrecht op diepte gebracht met het zoge naamde knijperschip Tertio, waarmee ook in het verleden baggerwerkzaamheden in de ha ven van Zierikzee werden uitge voerd. De Tertio bergt ongeveer 400 kubieke meter bagger, die met de 'knijper' van een kraan in het ruim wordt gestort. Weke lijks wordt op deze manier zo'n vier duizend kubieke meter bag ger van de kanaalbodem verwij derd. Het baggerkarwei kost de gemeente Zierikzee 211.000 gul den. ZIERIKZEE - Als bewoners van de Zierikzeese wijk Poor tambacht klachten hebben over de verlichting van de brandgan gen, moeten ze daarvoor aan kloppen bij de woningbouwver eniging Beter Wonen. Die is ei genaar en beheerder van de pa den. Dat kreeg het VVD-raads- lid J. J. Geleijnse dinsdagmid dag te horen als antwoord op een vraag van hem in een verga dering van de commissie open bare werken van de gemeente Zierikzee. De heer Geleijnse liet weten dat hij door een bewoner van Poor tambacht was aangesproken met zo'n klacht. Hij voegde er aan toe dat in die donkere gan gen vervelende dingen kunnen gebeuren en dat moet voorko men worden, stelde hij. De direc teur gemeentewerken, D. D. J. van der Poel, had ook wel eens dergelijke geluiden gehoord. Hij moest de mensen echter steeds doorverwijzen naar de woning bouwvereniging. Dat geldt ove rigens niet voor enkele brand gangen in de binnenstad, die wel eigendom van de gemeente zijn. Borstvoeding - De moeder- groep La Leche Leageu houdt donderdag de maandelijkse in formatie-avond over borstvoe ding. De bijeenkomst op het adres Julianastraat 9 in Zierik zee begint om 20.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE - De commissie ruimtelijke orde ning van de gemeente Wester schouwen buigt zich dinsdag avond over vier ontwerp-be- stemmingsplannen en herzie ningen. Daarnaast staat een hoorzitting over het ontwerp- bestemmingsplan Duinpolder op het programma. Met het bestemmingsplan Duin polder is de gemeente een stapje verder dan met de vier andere. Het heeft al ter visie gelegen, ter wijl dit met de rest nog moet ge beuren. Tegen het bestem mingsplan Duinpolder is een aantal bezwaren ingediend, zo wel van de kant van de eigena ren van sta-caravans die er wil len blijven als van critici die vin den dat de sta-caravans na ver loop van tijd moeten verdwij nen. De bezwaarden krijgen dinsdag de kans hun bezwaren toe te lichten aan de leden van de commissie ruimtelijke orde ning. De vergadering in het ge meentehuis begint om 19.30 uur. Minder moeite zal naar verwach ting de eerste herziening van het bestemminsplan Noordwelle kosten. Dit behelst een voorstel voor het geschikt maken van een stuk grond voor woning bouw aan de noordkant van het dorp. Daar is plaats voor zo'n 15 woningen, zowel in de sociale als in de vrije sector. Het sport- en speelveld moet daarvoor wijken. Het hoofd afde ling ruimtelijke ordening van de gemeente. S. Meerhof, geeft aan dat voor het speelveldje nog een nieuwe plaats wordt gezocht. De gemeente heeft het oog laten vallen op een lokatie bij het dorsphuis en de school. Ook in Burgh is uitbreiding van de woningbouw voorzien. Vol gens Meerhof is er in het dorp praktisch geen huis meer te koop. In het verleden heeft de gemeente reeds grond gekocht tussen de Weeldeweg en de Dreef. Daar kunnen 35 huizen komen. Net als in Noordwelle staat de gemeente gevarieerde bouw voor. Als er geen bezwaren zijn, kan de eerste spa volgens Meerhof eind dit jaar de grond in. Die streefdatum geldt ook voor Noordwelle. Bij de compensatie-lokatie. die bij het ontwerp-bestemingsplan Rampweg ter sprake komt, is uitgegaan van 400 standplaat sen. Meerhof deelt mee dat de gemeente zal zorgen voor de randbeplanting van de nieuwe camping, die nodig is in verband met de uitvoering van het VOP. Hoe de rest ingevuld wordt is nog niet bekend. Meerhof ver wacht dat de compensatie-loka tie 'op zijn vroegst' in 1991 in ge bruik kan worden genomen. Bij het agendapunt Rampweg komt verder de camping voor invali den en validen aan de orde die de Stichting Renesse daar wil reali seren. Het ontwerp-bestemmingsplan Maireweg behelst verbreding van de Maireweg. De grondver werving is praktisch rond. Ver andering van de Maireweg is met name nodig om de J. J. Boeijesweg te ontlasten. De standpunten over de ontwerp- plankaart Lage Zoom worden verkend. Het gaat om enkele campings die in het kader van het VOP ruimte erbij hebben ge kregen. Niet voor uitbreiding van het aantal kampeerplaat sen, maar van vierkante meters. Bij de laatste drie punten vindt een laatste toetsing aan het VOP plaats. Daarnaast moeten de commissieleden de zaken planologisch afwegen. GOES - Het gemeentearchief in Goes is druk bezig de natuurge bieden in het westelijk deel van de gemeente op de gevoelige plaat vast te leggen. Dit is ook in de zomer van 1989 gebeurd, maar de dienst wil eveneens over de winterse taferelen kun nen beschikken. Later dit jaar wil de dienst de natuurgebie den in het oostelijk deel van de gemeente fotograferen. Dit blijkt uit het jaarverslag over 1989 van gemeentearchivaris L. J. Abelmann. Het archief legt al geruime tijd het veranderend stadsbeeld van Goes vast. Vorig jaar is besloten niet alleen baksteen maar ook 'groen' een plekje in de gemeen telijke bewaarplaats te gunnen. Door dit werk is het nodig geble ken het fotografisch vastleggen van negentiende eeuwse graf- en gedenkstenen uit te stellen. In het verslag toont Abelmann zich tevreden met de nieuwe huisvesting aan de Vlasmarkt, die een jaar geleden in gebruik is genomen. „De nieuwe huisves ting voldoet uitstekend", meldt hij kort maar krachtig. Problemen zijn er nog wei met de luchtkoelingsinstallatie. Doorgaans was de temperatuur te hoog en de relatieve vochtig heidsgraad te laag. Hoewel er verbetering is gekomen in dp si tuatie, is zij nog niet optimaal te noemen. Dit geldt ook voor vijf tiende en zestiende eeuwse voor- bodenboeken. De zuurgraad bleek veel te hoog. „Vermoede lijk een gevolg van de restaura tie van deze boeken aan het be gin van deze eeuw", veronder stelt Abelmann. Daarentegen was hij bijzonder ingenomen met de toestand van het papier werk uit de negentiende eeuw. Hier bleek de zuurgraad, tegen de verwachting in, naar beho ren. Het bezoekertal is in 1989 sterk toegenomen ten opzichte van 1988. Twee jaar geleden kwamen 2076 mensen een kijkje nemen. Vorig jaar waren dat er 2500. Dit heeft vooral te maken met het toegenomen groepsbezoek. En dat was weer een gevolg van de nieuwe huisvesting: iedereen was nieuwsgierig. Maar op zich zelf blijft de tendens bestaan dat het aantal bezoekers aan het ge meentearchief afneemt. Een trend die overigens landelijk is. Zo heeft het archief besloten per 1 januari van dit jaar op donderdagavond niet meer open te zijn. De afgelopen tien jaar heeft die openstelling be hoorlijk gefunctioneerd. Maai de laatste maanden van 1989 za ten er gemiddeld niet meer dan één of twee bezoekers in het ar chief. SCHARENDIJKE - Een voor rangsfout was dinsdagmiddag de oorzaak van een aanrijding in Seharendijke. Automobilist C. H. uit die plaats reed om 15.50 uur in de Ingrid- straat. Bij de kruising met de Putmeetweg verleende hij geen voorrang aan een van rechts ko mende auto, bestuurd door N. H G. uit Sommelsdijk. H. raakte de auto van G. in de flank en kwam zelf tot stilstand in het struikge was. Beide auto's liepen zware schade op. De bestuurders kwa men met de schrik vrij. De brandweer van Middenschou- wen moest het wegdek schoon spuiten vanwege gelekte diese lolie. BROUWERSHAVEN - De afde ling Brouwershaven van het CDA heeft de huidige fractie voorzitter, de heer R. J. van dei- Wekken gekozen tot lijsttrekker bij de gemeenteraadsverkiezin gen van 21 maart. De kandidatenlijst voor de gemeente Brouwershaven ziet er verder als volgt uit: 2 J. W. Heinen, 3 T. G. de Vries, 4 M. C. Ganseman, 5 J. H. Tiele- man, 6 G. M. van de Bijl, 7 C. L. Soe ters, 8 J. E. Vogelaar en 9 J. C. van Leeuwen. Jeugddienst - De rechtzin nig hervormde gemeente Zierik zee houdt zondag 14 januari een jeugddienst in de Gasthuiskerk (aanvang 18.30 uur). Voorganger is ds Sterrenoord uit Rijsoord: organist Mar van der Veer. De vaste gasten van camping Van Arkel aan de Laone 37 in Renesse willen niet weg foto Pieter Honhoff) BURGH-HAAMSTEDE - De be langenvereniging van kam peerders van camping Van Ar kel aan de Laone in Renesse maakt ernstig bezwaar tegen het plan de camping op te hef fen. Dinsdag komt een afvaardi ging van de belangenvereni ging de bezwaren toelichten tij dens een vergadering van de commissie ruimtelijke orde ning, waar onder meer wordt gesproken over de gevolgen van het ontwerp-bestemmingsplan Rampweg voor de camping. In het verblijfsrecreatief ontwik kelingsprogramma (VOP) van de gemeente Westerschouwen, dat onlangs door de raad is vast gesteld, is reeds aangegeven dat camping Van Arkel moet ver dwijnen. Het hoofd van de afde ling ruimtelijke ordening van de gemeente, S. Meerhof, legt de re den uit: de camping ligt in een natuurgebied. De eigenaar is be reid de grond, waarop nu een agrarische bestemming rust, een bouwbestemming te geven. „De belangen van de gemeente en de campinghouder lopen dus parallel", aldus Meerhof. De campinggasten evenwel zijn het met deze plannenmakerij volstrekt niet eens. Zij hebben een belangenvereniging opge richt om het kwade tij te keren. Van de vereniging zijn inmid dels, meldt secretaris J. Hootsen uit De Meern, 65 van de 75 ver- blijfsrecreanten lid. De kampeerders willen voor geen goud hun stekje aan de La one opgeven. Hootsen: „De cam ping bestaat al 50 jaar, we zitten zo langzamerhand bij het derde geslacht. Wij komen hier zelf al weer vijf of zes jaar, maar mijn schoonouders zitten er al meer dan 25 jaar." Naast deze 'emotionele binding' met de camping, voert Hootsen ZIERIKZEE - De ledenvergade ring van de afdeling Zierikzee van de Partij van de Arbeid heeft de kandidatenlijst voor de ge meenteraadsverkiezingen op 21 maart vastgesteld. Lijsttrekker is wethouder J. Groen. Fractie lid H. Asma heeft zich niet her kiesbaar gesteld. Zijn (vijfde) plaats op de kandidatenlijst wordt ingenomen door G. Brand. De PydA-kandidatenlijst Zierikzee luidt als volgt: 1 J. Groen; 2 D. van der Wekken; 3 M. de Jong-Van Loo: 4 Car. Klippel-Huurling; 5 G. Brand; 6 Liz Kneepkens-Schraven; 7 W. van Ballegooijen; 8. R Stoutjesdijk; 9 H. van Leeuwen-Hendriksen; 10 L. Jon ker; 11 C. Struyk-Van der Linden; 12 L. Koper; 13 J. van Anraad-Goos- sens; 14 W. Klippel. aan dat de camping in een uniek gebied ligt. Honderdvijftig me ter van de zee en, zéker zo be langrijk, de camping ligt op zandgrond. De voordelen daar van zijn, zegt Hootsen, bijzonder groot. Al regent het nog zo hard, het water is in een half uurtje weer weg. „Dat is bij kleigrond wel anders." De gemeente heeft, in overeen stemming met het VOP, de cam pinggasten een alternatieve lo katie aangeboden aan de Ramp weg. Op de zogenoemde com pensatie-lokatie is een negentig tal plaatsen voor hen gereser veerd. De belangenvereniging evenwel wil daar niets van weten. Het ge zellige van de 'familiecamping' is er dan volgens Hootsen voor goed van af. Bovendien ligt de compensatie-lokatie op klei grond, terwijl de secretaris van de belangenvereniging juist de zandgrond 'zo'n groot genot' noemt. Voor de commissievergadering van dinsdag, die om 19.30 uur be gint en wordt gehouden in het gemeentehuis, heeft de belan genvereniging inmiddels een uitnodiging ontvangen. Hoot sen kondigt aan dat een verte genwoordiging zeker van de par tij zal zijn. Zij zal de commissie ervan proberen te overtuigen dat de agrarische bestemming in een recreatieve moet worden veranderd. De Doelen, grote zaal - 20.15 Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Paul Daniel met werken van Beethoven, Grieg en Nielsen Luxor Theater - 20.15 Toon Hermans, cabaretprogramma Rotterdamse Schouwburg, grote zaal - 20.15 'De zaak Ken ny', toneelvoorstelling met o.a. Jules Hamel en Onno Molen kamp over Kenny, die het re sultaat is van een experiment waarin een menselijke eicel is bevrucht met een zaadcel van een aap Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'Zondagskinderen', to neelvoorstelling met o.a. John Kraaykamp over een gepen sioneerde Engelse majoor die de strijd aanbindt met vereen zaming en dementie Bibliotheek Theater - 15.00 'Het witte zeehondje', voorstel ling door poppentheater Glo- bedorus voor kinderen vanaf 4 jaar Lantaren 1 - 20.30 'Ca va', voor stelling door Needcompany Lantaren 2 - 21.00 'L'orage da mages', voorstelling door Or kater Poppentheater Lucia Sies - 14.30 'De reis naar weer-terug', voorstelling voor kinderen vanaf 6 jaar De Doelen, grote zaal - 20.15 Rotterdams Philharmonisch Orkest (zie woensdag 10 janua ri) De Doelen, kleine zaal - 20.15 Concert met Robert Holl (bas) en Andrei Chotev (piano) met een Moesorgski-programma Luxor Theater - 20.15 'De vol gende', programma van Freek de Jonge Rotterdamse Schouwburg, grote zaal - 20.15 'Professor Bernhardi', voorstelling door het Nationaal Toneel over ij- delheid, afgunst en carrière drift Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Adam en Eva', komedie door F Act, mo derne versie van het schep pingsverhaal Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'Zondagskinderen' fzic woensdag 10 januari) Theater 't Kapelletje - 20.00 'Spoken', voorstelling door To neelgroep R'71 Lantaren 1 - 20.30 'Ca va' (zie woensdag 10 januari) Lantaren 2 - 21.00 'L'orage d'i- mages' (zie woensdag 10 janua ri) Zaal De Unie - 20.30 'Kamer muziek van de XXe eeuw', het Asko Ensemble speelt o.a. werk van Morton Feldman Sportpaleis Ahoy - 20.00 Span- dau Ballet, concert De Doelen, grote zaal - 20.15 Rotterdams Philharmonisch Orkest met het Residentie Or kest o.l.v. Lothar Zagrosek met werken van Barragué, Boulez en Koechlin Luxor Theater - 20.15 Toon Hermans, cabaretprogramma Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Adam en Eva' (zie donderdag 11 januari) Theater Zuidplein, Arlecchi- no - 20.30 'Alvast bedankt voor het komen', cabaretprogram ma door Magnolia Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'Ruimtevrees', one-man- show door Robert Paul Bibliotheek Theater - 20.30 'Wie is er bang voor Stanislavs- ki', voorstelling door De Nieu we Groep over toneelspelen en werkelijkheid Theater 't Kapelletje - 20.30 'Houd je van me?', voorstelling door Simpla Rosa Lantaren 1 - 20.30 'Ca va' (zie woensdag 10 januari) Lantaren 2 - 21.00 'L'orage da mages' (zie woensdag 10 janua ri) Luxor theater - 20.15 Toon Hermans, cabaretprogramma Rotterdamse Schouwburg, grote zaal - 20.15 'Antonius en Cleopatra', voorstelling door Toneelgroep De Appel van Wil liam Shakespeare Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Adam en Eva' (zie donderdag 11 januari) Theater Zuidplein, Arlecchi- no - 20.30 'Alvast bedankt voor het komen' (zie vrijdag 12 ja nuari) Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'Ruimtevrees' (zie vrijdag 12 januari) Bibliotheek theater - 20.30 'Wie is er bang voor Stanislavs- ki' (zie vrijdag 12 januari) Theater 't Kapelletje - 14.00 'Tante achter de wand', voor stelling door poppenspeler John de Winter voor kinderen en volwassenen Lantaren 1 - 20.30 'Ca va' (zie woensdag 10 januari) Lantaren 2 - 21.00 'L'orage da mages' (zie woensdag 10 janua ri) Poppentheater Lucia Sies - 14.30 'De reis naar weer-terug' (zie woensdag 10 januari) De Doelen, grote zaal - 20.15 'Ballet National de Senegal', dans zang en muziek van een van de meest spectaculaire groepen uit Afrika Luxor Theater - 20.15 'De vol gende', programma van Freek de Jonge Rotterdamse Schouwburg, grote zaal - 14.30 'Antonius en Cleopatra' (zie zaterdag 13 ja nuari) Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal -15.00 'De koningin van hiernaast', voorstelling door Produktie De Blauwe Zaal en Theaterplatform voor iedereen vanaf 5 jaar Jeugdtheater Hofplein - 14.00 'Wij zijn jong', voorstelling voor iedereen vanaf 5 jaar over de crisistijd in Rotterdam Goede Herderkerk -19.00 Zon dagavondconcert door Rotter dams Jeugd Kamerorkest o.l.v. Jozef Schebal met werken van Mozart, Ravel en Dvorak De Doelen, grote zaal - aan vang nog niet bekend '650 jaar muziek' in het kader van Rot terdam 650 jaar De Doelen, kleine zaal - 20.15 Het Kamerorkest van Boeka rest, concert o.l.v. Madalin Voi- cu met werk van o.a. Albinoni, concert voor trompet en strij kers Luxor Theater - 20.15 'De vol gende', programma met Freek de Jonge De Doelen, kleine zaal - 20.15 Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Hertmut Haen- chen met werk van o.a. Mozart en Brahms Luxor Theater - 20.15 Toon Hermans, cabaretprogramma Rotterdamse Schouwburg, grote zaal - 20.15 'De Canadese Toon Hermans, Luxor Theater muur', voorstelling door het Nieuw Ensemble Raamthea- ter, over de heerschappij van koning Voetbal in onze samen leving Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Adam en Eva' (zie donderdag 11 januari) Bibliotheek Theater - 12.30 'Vriendinnen', lunchpauze theater door de Maasstadspe lers Luxor Theater - 20.15 Toon Hermans, cabaretprogramma Poppentheater Lucia Sies - 14.30 'De reis naar weer-terug' (zie woensdag 10 januari) Rotterdamse Schouwburg, grote zaal - 20.00 'Carmen', opera van Georges Bizet, door Opera Forum en Forum Fil harmonisch Lantaren 1 - 20.30 'Penthesi- leia', voorstelling door De Trust Lantaren 2 - 21.00 'Vulkanen', voorstelling met o.a. Oda Spel- bos en Erno Pieter De Doelen, grote zaal - 20.15 Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Jukka-Pekka Sa- raste met werken van Debus sy, Mendelssohn en Sibelius Rotterdamse Schouwburg, grote zaal - 20.15 'Toekomst muziek', komedie met o.a. Gees Linnebank en Jenny Arean Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'The beggars opera', ope ra door het Lamda theatre London Luxor Theater - 20.15 Toon Hermans, cabaretprogramma Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Adam en Eva' (zie donderdag 11 januari) De Doelen, grote zaal - 20.15 Nederlands Studenten Orkest o.l.v. Rudolf Driesten met werken van Woof, Schumann en Shostakovitch Rotterdamse Schouwburg, grote zaal - 19.30 'Cinderella', dansvoorstelling door het Sca- pino Ballet Rotterdam op mu ziek van Prokofjev Luxor Theater - 20.15 'De vol gende', programma van Freek de Jonge De Doelen, grote zaal - 20.15 'De reiziger', concert door Rob de Nijs Rotterdamse Schouwburg, grote zaal - 20.15 'Les pettites pieces de Berlin', dansvoor stelling doro Compagnie Do minique Baquet RST 'MIldênT

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 28