PZC Indoor Zeeland atletiek bij gratie van goede wil Sprintster Suzanne van Acker verbaast zichzelf Witte Paard jaagt op schaaktitels Edwin Picavet favoriet voor biljarttitel sport sport 18 Middelburgse zaalvoetbalcoach uit de gratie na conflicten Pladdet blijft bij Biervliet WOENSDAG 10 JANUARI 1990 Overhaast Linkspoot Organisatoren gedreven door idealisme Vol programma Voorrang Lendl speelt nog zeker zes jaar Joost van de Griek gaat naar Kapelle op tv I I I I i i i i i r Gewestelijke Jïnale in Hulst Outermans ontkent ronselen MIDDELBURG - De bekende Zeeuwse trainer/coach Cees Ou termans heeft een wrange na smaak overgehouden van een hoog opgelopen conflict, dat in middels zelfs heeft geleid tot zijn definitieve afscheid van het zaalvoetbal. Cees Outermans, die zeventien jaar lid is geweest van Maartense Tapijt en er in totaal zeven jaar coach was, zal nooit meer terugkeren bij die club. De beschuldigingen dat hij de laatste maanden uit ran cune spelers heeft geronseld zijn uit de lucht gegrepen, zo houdt hij vol. Hij ontkent niet, dat hij volkomen is afgeknapt op het zaalvoetbal. Toch gaan er wel degelijk hardnekkige ge ruchten, dat hij spelers van Maartense bij andere clubs wil de onderbrengen, Door een ordinaire ruzie met Pierre van Lieshout, de verzor ger van Maartense Tapijt, kwam het vorig jaar al tot een breuk. Cees Outermans stelde de club leiding voor de keuze: hij eruit of ik. En omdat er te lang werd ge treuzeld met de beslissing stap te Outermans uiteindelijk zelf op. Bemiddelingspogingen, zo wel van de sponsor als van de spelers, liepen vervolgens op niets uit. Cees Outermans is en blijft definitief weg. Het plotselinge vertrek was tot nu toe door alle partijen zo veel mogelijk stilgehouden, maar door de ontwikkelingen aan het transferfront zijn de tongen los gekomen. Cees Outermans, zo wordt beweerd, zou de voetbal lers van Maartense elders willen onder brengen. Hij is kennelijk in de slag geweest met een paar Belgische ploegen en hij is er vol gens insiders op uit om zijn vori ge vereniging een trap na te ge ven. Outermans ontkent echter uit alle macht: „Ik ben met niets en met niemand bezig, want dat is het me allemaal niet meer waard. Ik doe niets meer in het zaalvoetbal, alleen ben ik nog scheidsrechter. Voor de rest ben ik overgestapt naar badminton. Ik train Smash uit Middelburg al een paar seizoenen, dat ga ik nu intensiever doen." Zeventien jaar 'Maartense', dat al twee seizoenen uitkomt in de topklasse, hebben bij de coach een wrange nasmaak nagelaten. Vorig jaar in september was er een onderlinge ruzie over de op stelling van het team tijdens een thuiswedstrijd. Jean Pierre van Cees Outermans (links) met Gilles Maartense in gelukkiger tijden (foto Ruben Oreel) Lieshout, de zoon van de verzor ger, moest die avond zijn plaats afstaan in de basis. Cees Outer mans gaf een nogal vage verkla ring en kreeg daarover een fikse ruzie met zijn verzorger. Gilles Maartense, de sponsor: „Het was een belachelijke ruzie en daarna hebben ze zich opge steld als twee kleine kinderen. We hebben pogingen gedaan om het op te lossen, maar dat is niet gelukt. Outermans riep tenslot te uit: ik zou willen, maar ik mag niet meer van mijn vrouw. Dus dan houdt het op." Pierre van Lieshout: „We heb ben die dag een woordenwisse ling gehad. Ik heb nogal geschol den, ja, maar ik wilde later pra ten. En Outermans wilde dat niet. Het ging eigenlijk niet om mijn zoon alleen, die niet was op gesteld. Cees Outermans zette er in die thuiswedstrijd drie jon gens naast, die altijd mee uitgin gen. Dat heb ik hem kwalijk ge- „Hij was al eens vaker weggelo pen, maar nu was het gemeend", vertelt Van Lieshout. „Z'n vrouw is helemaal over haar toe ren geraakt en met Cees Outer mans zelf was gewoon niet te praten. Ik vind het nu allemaal de moeite niet meer waard. De sfeer onder de spelers is uitste kend na het opstappen van Ou termans." Cees Outermans (die ook ruim zeven jaar coach is geweest van het Zeeuws zaalvoetbalteam) lijkt dus volkomen uit de gratie na zijn overhaaste vertrek. Vol gens de spelers van het topteam bestaat er ook geen behoefte meer de coach terug te halen. Vooral niet toen er steeds meer geruchten de kop opstaken, dat Outermans zich met ronselprak tijken bezighield. „Dat zijn", verzekert Bertus Hoek, de 46-jarige leider, „niet alleen geruchten. Ik ben een vriend van Outermans, dat wil ik zo houden, maar het is niet goed te keuren wat hij nu aan het doen is. Hij heeft spelers be naderd, ja. Ik ben er bijvoor beeld zelf bij geweest toen hij aan Chris Mouthaan vroeg om mee naar België te gaan." Bertus Hoek benadrukt: „Cees heeft in die zeven jaar dat hij coach is grote verdiensten ge had voor Maartense. Daarover zijn we het allemaal eens: spe lers, sponsor... Maar ik denk dat rancunes hem er toe hebben ge dreven om rare dingen te doen. Hij is gewoon een beetje aan het stoken gegaan." „Ik weet ook dat Chris Mou thaan en Haro Hazelaar zijn be naderd". vervolgt de teamleider. „Het ging volgens mij voorna melijk om een aanbieding uit België. We moeten maar eerlijk zijn: geld speelt voor iedereen in het zaalvoetbal een rol. Cees heeft gezegd: jongens, er zijn centjes te verdienen. Maar om dat hij nooit met concrete bedra gen is gekomen, is alles nu in middels van de baan." Cees Outermans, die nog wel komt kijken naar de wedstrijden van Maartense en „nog een goed contact heeft met iedereen, be halve met Van Lieshout" rea geert: „Er is niets van waar, ik meen het." Hij wil één ding wel toegeven; „Ik ben, toen ik al weg was bij Maartense Tapijt, eens een keer gebeld door een spon sor: Molier. Die vroeg me: weet jij toevallig geen linkspoot in Zeeland?" „Ja natuurlijk, zei ik, ik weet er wel één: Chris Mouthaan, dat is een goeie. Maar dat is toch geen ronselen. Ik was geen coach meer van Maartense. Ja, mis schien hebben ze toen wel van me gedacht dat ik mijn eigen spelers aan het slijten was." Het is tot nu toe voor Maartense niet op een leegloop uitgedraaid. Dat zal ook aan het eind van de competitie waarschijnlijk niet gebeuren. De Zeeuwse topploeg zit nog in de race voor een plaats bij de bovenste zes, die recht geeft op promotie naar de nieuw te vormen eredivisie. Stoffel Schipper (speler): „Voor wat ons betreft is het boek Ou termans gesloten. We hebben nu Guus Duden aangetrokken als coach, die gaat de competitie verder afmaken met ons. Ik vind het ook allemaal niet zo belang rijk, wie er op die bank zit. Maar tense is een ploeg met veel routi niers, dus we weten zelf langza merhand ook wel wat er van ons wordt gevraagd." En of Cees Outermans nou echt aan het ronselen is geweest? Schipper: „Ach, ik denk het niet, hoor. Hij heeft alleen bij een paar jongens wel eens een balletje op gegooid of ze niet in Antwerpen wilden voetballen. Maar Outer mans z'n hart ligt nog steeds bij Maartense. dat weet ik zeker." GOES - Rond de jaarwisseling waren de Zeelandhallen het middelpunt van het paarde- sportevenement Indoor Zee land. De organisatie werkte met een budget van 135.000 gulden. Zaterdag aanstaande wordt er opnieuw een indoorevenement in de Goese hallen afgewerkt: Indoor Zeeland atletiek 1990, met 740 deelnemers. Groot is het contrast in het beschikbare geld. Voor het ééndaagse atle- tiekevenement is tienduizend gulden beschikbaar. De rest is liefdewerk, oud papier. Al dertien jaar lang. En dit keer op 13 januari. „Van bijgelovig heid is echter geen sprake", laat de organisatie op voorhand we ten. Zo verschijnen drie Neder landse kampioenen aan de start. De 60 meter moet het hoogte punt van het evenement wor den. Nederlands kampioen op die afstand, Alphons Frankevijl- le van Scheldesport, verschijnt aan de start voor de 60 en 100 meter sprinttweekamp. De in het Belgische Gent woonachtige Frankevijlle krijgt concurrentie van Jaap-Jan van der Meer en Mike Sedney van AV'23. Deze Amsterdamse atleten hebben op de 60 en 100 meter respectie velijk tijden staan van 6.8 en 10.8 seconden en 6.8 en 10.9 secon den. Frankevijlle veroverde de nationale titel 60 meter bijna een jaar geleden in 6.88 secon den. Verder komt het Vlissingse talent Gregory Lede (Atletica) in de arena, eveneens voor de 60 en 100 meter sprinttweekamp en het hoogspringen bij de jongens A. Lede is nationaal jeugdkam pioen hink-stap-sprong. Als der de Zeeuwse kracht verschijnt de jeugdige Anjolie Wisse (AV'56) in het sprintstrijdperk. Wel moet voorzitter Niek Flipse van Indoor Zeeland atletiek toe geven, dat enkele Zeeuwse top pers niet aanwezig zijn. De kans hebber op een Zeeuws record ko gelstoten Ivan Beck van RKHAV uit Hulst doet niet mee. Bert de Jonge van AV '56 is van wege een blessure afwezig. Van de zijde van de invalide sporters is de belangstelling tot nu toe ge ring. Slechts drie atleten hebben zich op voorhand ingeschreven. De organisatie heeft alle num mers op één dag moeten bunde len. Dat zorgt voor een (over)vol programma (van 9.30 tot 19.00 uur), waarbij alle onderdelen stipt achter elkaar afgewerkt moeten worden. „Het is te duur voor ons om de Zeelandhallen twee dagen af te huren. Vandaar dat alles op één dag is samenge bald. Dat heeft ook voordelen, want het is bijna ondoenlijk om alle 100 juryleden en alle vrijwil ligers twee dagen lang in touw te laten zijn", zegt Niek Flipse. „Het blijft improviseren met zo'n kleine begroting", vervolgt de Goesenaar, die met enige ja- louzie las over de vele tiendui zenden guldens die het paarde- sportevenement Indoor Zeeland („die naam hebben ze van ons gejat") tot zijn beschikking had. „Maar aan de andere kant blijft het een uitdaging om elk jaar weer zo'n evenement met de hele organisatie-commissie uit de grond te stampen. Atleten krijgen in Nederland toch niet zo veel kansen om 's winters wedstrijdatletiek te be drijven. Dit indoorevenement heeft een sociale functie, atleten ontmoeten elkaar weer eens, ter wijl ze tevens een indicatie kun nen krijgen over hoe ze aan het overwinteren zijn." Indoorac- commodaties zijn bij atleten al snel een bron van kleine en grote ergernissen. De baan is te krap, niet hoog genoeg, de vloer te hard of te zacht. „Atleten zijn allemaal een beetje zeurtjes", weet Niek Flipse, ook uit eigen ervaring. De hardloop accommodatie in de Zeeland hallen bestaat uit een betonnen baan. „We kunnen simpelweg niks be ters krijgen. De indoorbaan van Zuidlaren, die we vroeger huur den, is vijf jaar geleden bij een brand verloren gegaan." Daarbij gingen de hallen, waarin de Ne derlandse kampioenschappen indoor werden gehouden, geheel in vlammen op. Sindsdien wordt de nationale titelstrijd in de Houtrusthallen in Den Haag ge houden. In die hallen in de resi dentie ligt een permanente in- dooraccommodatie. „Daar kunnen wij natuurlijk niet aan tippen", aldus Flipse. „We pretenderen ook niet te con curreren met Houtrust. Van zo'n baan kunnen wij alleen maar dromen, want zoiets is in Zee land niet haalbaar. Maar we streven er wel naar de atleten een dag zinvol actief te laten zijn." Niek Flipse is ervan over tuigd dat indooratletiek in Ne derland toekomst heeft. Een re den te meer Indoor Zeeland atle tiek te continuren. „Nelli Coo- man, Elly van Hulst en Rob Druppers hebben in sterke mate bijgedragen tot de popularise ring van de indooratletiek. Die gaat hand in hand met de toegenomen belangstelling voor de zaalsporten in zijn algemeen. De grens is nog niet bereikt. Wij kunnen met ons evenement niet groeien. Wel blijven we ernaar streven een betere voorziening voor de toeschouwers te creëren. Een fatsoenlijke tribune is voor ons en hartwens." Niek Flipse: „Indooratletiek heeft toekomst" foto Lex de Meester Suzanne van Acker: aangebo ren sprintkwaliteiten. ABSDALE - In haar eerste in door atletiekwedstrijd van het seizoen liep Suzanne van Acker in het Belgische Hobo ken naar een schitterende tijd van 7.6 seconden op de zestig meter sprint. De 18-jarige ju niorenatlete uit Absdale bij Hulst verbeterde daarmee niet alleen haar eigen clubre cord (7.73) van vorig jaar, maar ze schaart zich ook bij de subtop in Nederland. Volgens haar eigen schatting: 'Tot het rijtje na de eerste drie plaat sen'. De snelle progressie op de kor te afstand heeft haar zelf nog het meest verbaasd. „Ik heb voor de indoorwedstrijd in Ho boken slechts twee keer ge traind. In de vakantie is er nau welijks iets van terecht geko men. Dan verwacht je in de eer ste beste indoorwedstrijd niet direct zo'n tijd neer te zetten. Ik heb er dan ook geen verkla ring voor, hoewel ik zeker niet ontken dat ik 'iets van mezelf heb." En inderdaad, Suzanne van Acker moet behoorlijk wat ta lent bezitten om meteen met zo'n prestatie uit te pakken. Haar aangeboren sprintkwali teiten bestempelt Suzanne za terdag tot een uitgesproken fa voriet op de Indoor Zeeland wedstrijden in Goes. „Ik weet, dat in mijn categorie de spoe ling erg dun is. Zeeuwse armoe troef durf ik haast wel te zeg gen. Ik zou echt niet weten wie ik tot mijn zwaarste concurren ten moet rekenen. Misschien is het mijn eigen zus Liesbeth wel. Of doen er ook van buiten Zeeland mee?", vraagt ze zich af. Niettemin is zij ervan over tuigd dat haar (winnende?) tijd in Goes hoger zal liggen dan in Hoboken. „In Goes wordt op beton gelopen. Dus daar kan ik geen spikes dragen, terwijl op de kunststofbaan in Hoboken dit wel het geval was. Daarom ga ik er vanuit dat ik op beton iets minder snel zal lopen." Nu Suzanne van Acker nog vakantie heeft, kan ze zich re delijk voorbereiden op Goes. „Ik train nu om de dag. Vooral aan het kortere werk en het verspringen besteed ik aan dacht. Ook doe ik aan kracht training",zegt ze. De hal van Piet Lossie, tevens haar trai ner, in Hulst leent zich hier uit stekend voor. „Een ideale op lossing bij slecht weer", vindt ze. Het 'plafond' van haar moge lijkheden lijkt nog niet bereikt. Met een goede voorbereiding moet er duidelijk nog meer in zitten. Zelf laat ze het allemaal rustig over haar heenkomen. „De laatste echte wedstrijd die ik heb gelopen dateert van het zomerseizoen. Dit moet ergens eind september, begin oktober zijn geweest. Vervolgens heb ik enkele maanden stilgelegen. Mijn studie aan de HAS in le vensmiddelen technologie in Den Bosch krijgt de absolute voorrang. Ik zit daar in mijn eerste jaar." Suzanne van Acker heeft daar om nog geen enkele notie van de trainingsfaciliteiten in Den Bosch. Niettemin wil ze straks medio februari 'hoge ogen' gaan gooien op de Nederlandse kampioenschappen indoor in de Houtrusthallen van Den Haag. „Het is de laatste keer dat ik bij de A-junioren mag meedoen. Vorig jaar was er al veel concurrentie, nu hoop ik op meer. Bij het verspringen kwam ik toen nog op een acht ste plaats. Wellicht dat er straks, mits ik mijn vorm kan behouden, er meer kan uitha len", verwacht ze. Indoor Zeeland kan in dat op zicht voor Suzanne van Acker een leuke graadmeter beteke nen. Zij zal in Goes uitkomen op de zestig meter sprint en het ver springen. VLISSINGEN - Het Witte Paard uit Sas van Gent heeft, gezien de stand in de hoofd- en promotieklas van de Zeeuwse Schaakbond weer grote plan nen met de nog in de Zeeuwse competitie spelende teams. HWP 111, pas gedegradeerd uit de landelijke schaakstrijd staat weliswaar gelijk met Vlissin- gen II, maar beschikt over 6,5 meer bordpunten, een voor sprong die wel eens een nieuw kampioenschap op kan leveren. HWP IV spelend in de promo tieklas liep weer een punt in op koploper Koudekerke, dat met een 4-4 gelijkspel niet mocht mopperen. Vlissingen II, de eni ge ploeg nog meedoet voor de ti tel haalde een nipte maar nutti ge overwinning op Middelburg dat niet echt uit de startblokken komt. HWP III versloeg Goes met forse cijfers (6-2) en drukten de Bevelanders daarmee flink op de feiten. Uitslagen en standen, hoofdklas: De Zwarte Dame - Souburg 3-5; Landau - SVWZV 3-4 voort; Goes - HWP III 2- 6; Middelburg - Vlissingen II 3,5-4,5. DZD - Souburg 3-5: 1. P. v. d. Borgt - B. Hendrikse 1-0; 2. E. Dek - R. Steijn 0-1; 3. R. den Hollander - M. Toetenel remise; 4. J. K. Tolhoek - F. van Bpven 0-1; 5. Koeman - A. Vermue 0- 16. W. van Stel - T. van Gemert remi se; 7. J. Janse - R. van Gemert 0-1; 8. C. Heijboer - B. Rouw 1-0. Landau - VVWZV 3-4 voorl.; I.E. de Hulster-C. v. d. Sloot remise; 2. J. Hayward - H. oosterhout remise; 3. A. Arendse - G. de Winter rem.; 4. W. Geertse - H. Rie- mens rem.; 5. T. de Putter - T. Rie- mens 0-1; 6. M. Meuleman - R. Ver- straeten rem.; 7. R. de Hulster - M. de Bruijne rem.; 8. H. Lankrijer - M. Mar- teijn uitgesteld tot 12-1. Goes - HWP III2-6:1. J. v. Ruler - G. v. Rij 0-1; 2. J. Tholenaar - A. Riemens 1-0; 3. W. Bliek - N. Dubbeldam 0-1; 4. K. de Vrieze - J. Maes 0-1; 5. D. Antheunisse - H. de Ridder 0-1; 6. G. Bouw - M. Kindt rem.; 7. R. Woltering - R. v. Ne- vele 0-1; 8. E. Voogd - S. Belfroid rem. Middelburg - Vlissingen II 3,5-4,5: 1. S. Sanders - H. massink 1-0; 2. M. Westerweele - H. v. d. Graaf 0-1; 3. W. v. Wijnen - P. v. Dijke remise; 4. M. v. Eekhout - D. Provoost rem.; 5. A. Jonkheer - H. Cuiper 1-0; 6. J. de Ja ger- E. v. Driel 0-1; 7. R. Lauer - P. de Poorte 0-1; 8. R.,v. Til - F. Dieperink BIERVLIET - Kees Pladdet blijft ook volgend seizoen trai ner van de voetbalvereniging Biervliet. De Terneuzense oefen- meester verlengde zijn verbinte nis met de afdelings eerste klas- ser vorige week met één jaar. „Tot ieders tevredenheid", al dus bestuurslid Gerard Pro voost. SYDNEY (RTR) - Ivan Lendl blijft nog zes jaar tennissen. Doet hij dat niet, dan zal hem door de Japanse firma Mizuno contract-breuk worden verwe ten. De nummer één van de we reld tekende dinsdag in Sydney een racket- en kledingcontract voor zes jaar, dat hem enkele miljoenen guldens oplevert. Lendl ontvangt naast het be drag duizenden broeken, shirts, schoenen, rackets en ballen. rem. Stand: 1 WHP III 7-23; 2 Vlissin- gen II 7-17,5; 3 Souburg 5-13,5; 4 Mid. delburg 4-17,5; 5 SVWZV 4-16 voorl.;( Landau 3-15,5 voorl.; 7 DZD 1-13,5;i Goes 1-12. Promotieklas: Koudekei- ke II - Souburg II 2,5-5,5; Temeuzen II - Landau II 2.5-5,5; Koudekerke HWP IV 4-4; Middelburg II - Zierikzet 5-3. Koudekerke - HWP IV 4-4: 1. H Keijmel - J. Maas 0-1; 2. P. v. d. Vei den - R. v. Watersschoot 1-0; 3. W. v Sluijs-E. Criel0-1; 4. W. v. d. Heijden- K. Lafort rem.; 5. L. Boone - J. de Bac- kere 1-0: 6. S. v. d. Heijden -1. Luteijn rem.; 7. J. Paauwe - M. Cardon rem; 8. J. de Witte - S. Quist rem. Middel burg II - Zierikzee 5-3:1. B. Schelhaas - R. v. d. Veken 1-0; 2. M. de Bock - M Krijger 0-1; 3. P. Reijnierse - H. Uil 0- 14. J. Vermeulen - A. v. d. Westen 1-0; 5. J. de Looff - P. v. d. Zwan 1-0; 6. M Kramer - A. Bloom rem.; 7. P. Lodder - J. Dopper rem.; 8. W. Frissebaalje J. Hoogstrate 1-0. Stand: 1 Koude kerke 7-19; 2 HWP IV 6-21; 3 Middel burg II6-18; 4 Zierikzee 4-15.5; 5 Lan dau II 4-14; 6 Souburg II 3-16; 7 Kou dekerke II 2-13: 8 Temeuzen II 0-11 KAPELLE - De voetbalvereni ging Kapelle heeft Joost van de Griek aangetrokken als trainer voor het volgend seizoen. Van de Griek (42), afkomstig uit Ril land, is aan zijn eerste seizoen bij Wolfaartsdijk bezig. Daar voor was de beroepsmilitair zes jaar actief voor Yerseke. Van de Griek volgt na drie seizoenen Kees Bastiaanse bij Kapelle op, De Rillandenaar verbindt zich zelf voor minimaal twee seizoe nen aan de zaterdag derdeklas ser. Trainer Isaac Verkeste en 's Heer Arendskerke zijn in goed overleg uit elkaar gegaan. Ver keste was bij de Zuidbevelandse ploeg succesvol met het inpas sen van de jeugd, maar de spe lersgroep wilde nieuwe impul sen, zo meldt voorzitter Goede gebuure. 10.00-11.00 EURO: What a Year. 11.00-12.00 EURO: Motorsport. 12.00-13.00 EURO: Volleybal: World Gala voor vrouwen in Singapore. 10.00-14.00 EURO: Tafeltennis: GP- Snales. 14.00-15.00 EURO: Worstelen. 15.00-16.00 EURO: Tennis: the best of McEnroe-Lendl. 15.25-16.50 BBC 2: Darts: finale van de tweede ronde van de World Cham pionships in Frimley Green. 16.00-18.00 EURO: Voetbal. 18.00-18.30 EURO: Rodelen: World- cup in Oberhof. 18.30-19.00 EURO: Tennis Legends 19.00-20.00 EURO: Transworld Sport 19.30-20.00 RTL V: Match Vrije Tijd. 20.00-21.00 EURO: Tafeltennis: GP Finales. 20.50-22,45 RTL V: Voetbal: recht streeks verslag van de finale van het toernooi in Portugal. 21.00-22.00 EURO: Volleybal: World Gala voor vrouwen in Singapore. 22.00-23.00 EURO: Basketbal 1989. 22.50-23.20 Ned 3: Studio Sport. 23.00-01.10 BBC 1: Sportsnight: met o.a. FA Cup Voetbal (eventuele re plays van de derde ronde), boksen en darts. 23.00-23.15 EURO: Parijs/Dakar-ral- iy- 23.15-00.15 EURO: Voetbal: WK-kwa lificatiewedstrijden. 00.15-01.15 EURO: Motorsport. 01.15-01.30 EURO: Parijs/Dakar-ral iy. HULST - Zaterdag en zondag aanstaande wordt in het Hul ster activiteitencentrum Hou tenkwartier de gewestelijke biljartfinale derde klas fibre jeugd gehouden. De organisatie is in handen van JBH Hulst, dat met clublid Edwin Picavet een serieuze kandidaat voor het kampioenschap heeft. Edwin Picavet wuift die favorie- tenrol echter meteen van zich af: „Ik heb voor dit toernooi te wei nig getraind en zal dus mogelijk op beslissende momenten net tekort komen", laat hij meteen weten. Later zal hij op die wat haastig gedane uitspraak toch wat terug komen. De 18 jaar ou de JBH-speler móet dat ook wel, immers ook in de voorwedstrij den voor dit titeltoernooi was de voorbereiding door studie niet ideaal. Maar in Zevenbergen klopte de Hulstenaar wel het he le veld en plaatste hij zich met een ongeslagen wedstrijdreeks en een moyenne van 2.71. Die studie (voor electricien) maakt dat er nog altijd maar mondjesmaat getraind kan wor den. „Maar wonderlijk genoeg blijk ik op dit niveau nog altijd mee te kunnen zonder veel voor bereiding. Als het loopt als in Ze venbergen ben ik natuurlijk dik tevreden. Eerlijk gezegd ver wacht ik echter dat iedereen in Hulst evenveel kans heeft om kampioen te worden", ijkt hij op het toernooi vooruit. Edwin Picavet biljart pas zo'n jaar of vijf. Eerder voetbalde hij bij HW '24, maar dat beviel ken nelijk niet zo: „Ik vond het niet zo leuk", herinnert hij zich. Met een biljartende vader (Adrie Pi cavet) was de stap naar de Hul ster jeugdbiljartclub daarna vlot gezet. Het jeugdige talent begon in de zesde klas, maai jaarlijkse progressie zorgde er voor dat er regelmatige promo ties kwamen. Voorlopig hoogte punt was ongetwijfeld de deel name aan het Nederlands kam pioenschap vijfde klas libre in 1986 in Lelystad. Daar behaalde de jeugdige Zeeuws-Vlaamse speler de zesde plaats. „Zoiets stimuleert natuurlijk geweldig", weet Edwin Picavet nog. In ei gen omgeving („altijd wat moei lijker, je staat wat meer onder druk dan andere deelnemers) wil hij dit weekend een gooi doen naar de titel. Maar hij verwacht dat de geringe trainingsarbeid hem van de hoofdprijs af zal hou den. „Maar ik zal er wel alles aan doen", besluit hij strijdlustig. Edwin Picavet is in dit toernooi tweede geplaatst, achter Guil- laume de Punder van DOS uit Ovezande. Het veld wordt com pleet gemaakt door zes Brabant se jeugdspelers, te weten Edd)' Bastiaanse en Michel Broeren uit Wouw, Patrick van Dijk en Elj Aonke uit Tilburg, Richard van Tiggelen uit Roosendaal en Huub Wilkowski uit Etten-Leur. Zaterdag en zondag wordt in 't Houtenkwartier telkens om 10.30 uur begonnen, zondagmid dag omstreeks 16.00 uur is de kampioen bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 20