PZC Nieuwe besturen Welzijn en Bibliotheek van Terneuzen Hulster Kreatieve Vorming rekent op subsidie gemeente Commissie Oostburg tegen slibdepot bij Hoge Platen Nieuwjaarsreceptie in Hontenisse en in stadhuis Sluis Scholieren ballen door mand streek Sport en spel Oostburg 12 DONDERDAG 4 JANUARI 1990 T Krant Auto in de sloot Thema-avond ecologische landbouw Roemenië-actie Stadsrechten Nieuwjaarsloop van vv Oostburg Antwerpen Films Theater Knokke Theater Films Concerten Opera Gent Ballet Varia Galaconcert slot jubileum Den Dullaert Brugge Theater Concerten Musical Varia Films Theater Films VVD-raadslid zet vraagtekens bij kuuroord in Cadzand-Bad TERNEUZEN - In de besturen van zowel de stichting Welzijn als de bibliotheek van Terneu zen worden met ingang van de ze maand enkele ingrijpende wijzigingen aangebracht. De bi bliotheek, die tot december vo rig jaar onder voorzitterschap van de burgemeester drs R. C. E. Barbé stond, krijgt M. Haks als nieuwe voorzitter. T. C. Tamis wordt de nieuwe voorzitter van de stichting Welzijn. Tot voor kort werd die functie bekleed door mevrouw M. A. Hendriks-Heuts. Zij was de eer ste voorzitter van de stichting Welzijn, die pas vorig jaar gestal te kreeg. „Het is nooit de bedoe ling geweest", aldus mevrouw Hendriks, „om definitief voorzit ter van de stichting te worden. Ze hebben mij gevraagd of ik de nieuwe stichting op het spoor wilde zetten. Dat heb ik, dacht ik, goed gedaan." Ook enkele an dere bestuursleden-van-het-eer- ste-uur van de stichting Welzijn zijn afgetreden. Mevrouw Hen driks treedt nu toe tot het dage lijks bestuur van de Temeuzen- se bibliotheek, dat wil zeggen de GOLB, de Gemeenschappelijke Openbare Leeszaal en Biblio theek. Zij krijgt daarin een zetel namens de voormalige Openba re Bibliotheek van Terneuzen. Tamis, haar opvolger in de stich ting Welzijn, is 52 jaar oud en werkt bij Dow Benelux in Ter- neuzen waar hij Personeels- en Opleidingswerk doet. Hij was meer dan vier jaar voorzitter van de Dow Personeelsvereniging. Een zeer grote vereniging die ongeveer een zelfde structuur kent als de stichting Welzijn. „Een hoofdbestuur met allerlei onderafdelingen. Dat hoofdbe stuur moet aansporen en ook vrij laten", aldus Tamis, die zich tot doel heeft gesteld de stich ting Welzijn verder vorm te ge ven. Eveneens bij Dow Benelux is Bridge - Bridgeclub Axel speelde een eindej aarsdrive in het cultureel centrum De Halle in Axel. Uitslag, groep A: 1 mevrouw Maiis/de heer Geilleit, 2 mevrouw Saveur/de heer IJsebaert, 3 mevrouw Naeye/de heer Van Bambost en mevrouw Van Loon/de heer Verpoorte. Groep B: 1 de dames Kraayenbrinck/Groene- woud, 2 mevrouw Van Stee/de heer Van Loon, 3 de dames De Vries/Pel. Groep C: 1 mevrouw Koning/de heer Scheele, 2 de heren Verstraeten/Es- selbrugge, 3 mevrouw Van Hijfte/de heer Amoldi. Haks werkzaam, als degene die ten behoeve van Dow de betrek kingen met de overheid onder houdt. Haks krijgt in het be stuur van de bibliotheek een ze tel namens de gemeente. De ge meenteraad moet zich over de kandidatuur van hem nog uit spreken, maar de verwachting is dat hij met algemene stemmen wordt gekozen. In ieder geval heeft het algemeen bestuur van de GOLB al vastgelegd dat Haks, zodra hij benoemd is, de nieuwe voorzitter wordt. De GOLB heeft inmiddels in stil te afscheid genomen van Barbé. die twintig jaar achtereen voor zitter is geweest. Hij legde deze functie neer kort voordat hij offi cieel werd geïnstalleerd tot bur gemeester van Terneuzen. HULST - Het bestuur van de stichting Kreatieve Vorming (KV) Hulst zal ook dit jaar een beroep doen op het gemeentebe stuur van Hontenisse om het ex ploitatietekort van de stichting aan te vullen. Voorzitter P. V. V. Weemaes hoopt net als vorig jaar ongeveer 15.000 gulden van Hontenisse te krijgen. Vorig jaar zette het ge meentebestuur van Hontenisse echter een streep door de reke ning, omdat de raad vrijwel una niem van mening was dat de ge meente in het bestuur van de stichting vertegenwoordigd zou worden. „Aan die voorwaarde willen wij best voldoen. Afgesproken is dat twee leden uit Hontenisse aan het bestuur kunnen worden toe gevoegd. Het is echter niet aan ons om die personen aan te wij zen, dan wel te benoemen. De Hontenisser raad heeft die eis gesteld, dat orgaan zal nu enkele mensen moeten afvaardigen." Aangezien de stichting tege moet is gekomen aan de eisen van Hontenisse verwacht Wee maes dat dit jaar, in tegenstel ling tot vorig jaar toen Hontenis se slechts 7500 gulden wilde bij leggen, de raad van Hontenisse toch het gewenste bedrag van circa 15.000 gulden bijspijkert. De voorzitter van KV-Hulst zei dit woensdag bij de presentatie van de cursuskrant van de Hul ster instelling. De instelling heeft dit jaar een aantal cursus sen gereorganiseerd. Met name de cursussen voor de jeugd zijn nu beter op elkaar afgestemd. KV-Hulst biedt kinderen van 5 OOSTBURG - Er mag geen slib depot vlakbij de Hoge Platen in de Westerschelde worden inge richt. Daartegen spraken de Oostburgse raadsleden zich (nog eens) uit tijdens de com missie planologie waar het be leidsplan Westerschelde werd behandeld. Al eerder werd te gen zo'n depot voor vervuild slib van Oostburgse zijde een krachtig standpunt ingenomen. Toen ook werd een voorberei- dingsbesluit om slibberging te voorkomen genomen dat later weer werd ingetrokken. De toe zegging door Rijkswaterstaat (dat de Belgen in 1990 het ver vuilde slib op het eigen land zouden opslaan) wordt echter niet gerealiseerd. Het CDA-raadslid H. Lippens bekende gisteren spijt te hebben van het intrekken van het voor- bereidingsbesluit. „Er waren af spraken gemaakt met Rijkswa terstaat. Een herenakkoord dat blijkbaar geen enkele waarde heeft", aldus Lippens. Zijn frac tiegenoot J. Quist vond dat: „wij weinig economisch belang heb ben van Antwerpen." Ook de WD'er J. Provoost vond dat een depot bij de Hoge Platen niet paste, terwijl I. de Hullu (D en T) opmerkte dat de gemeente zich daartegen moet blijven verzet ten. J. van de Ree (PvdA) sprak haar twijfel uit over wat de ge meente zelf kan doen als er toch een stortplaats komt. „Bestuur lijk heeft de gemeente geen mid delen", aldus Van de Ree. Wet houder A. de Feijter concludeer de dat over het depot geen ver schil van mening tussen het col lege en de raadsleden bestaat. „Het meeste slib is niet van onze gemeente", aldus De Feijter. Van ambtelijke zijde werd opge merkt dat overwogen kan wor den om het via een nieuw be stemmingsplan buitengebied te regelen of een nieuw voorberei- dingsbesluit te nemen. Over het betreden van en het an keren aan de Hoge Platen, dat IJZENDIJKE - De personenau to van M. A. N. H. uit Zuiddorpe is dinsdagmiddag op rijksweg 61 in IJzendijke in een sloot terecht gekomen. H. reed over de rijks weg en zag ter hoogte van de Ze- venhofstedestraat uit een rij au to's die uit tegenovergestelde richting kwam een auto op zijn weghelft. De Zuiddorpenaar schrok daarvan en remde krach tig. De auto raakte in de slip en kwam in de sloot tot stilstand. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. (voorheen 6 jaar) tot en met 13 jaar buitenschools algemeen beeldend onderwijs in de zoge naamde kinderateliers. Er wordt gewerkt in leeftijdgroepen. Voor scholieren volgen dan cursussen tekenen, grafiek en schilderen waarbij de aandacht toegespitst is op de waarneming. Ook voor jonge tekenaars wordt dit jaar gestart met een tekencursus. Op het programma staan voorts de traditionele balletleergangen voor jeugd en ouderen, cursus sen keramiek/boetseren, hout snijden, schilderen, video en fo tografie. Op maandag wordt voorts een leergang kunstge schiedenis en literatuur gege ven. Deze speciale cursus omvat twaalf lessen, die verzorgd wor den door F. van Hest. Hij wordt gedurende drie lesavonden bij gestaan door auteur Wim Hof man, die zal ingaan op het schrij verschap en de literatuur in het algemeen. Dit jaar start KV-Hulst ook met een theatercursus voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar. Beeld houwen en textiele werkvormen komen dit jaar niet meer in het programma voor. De cursussen van het Hulster in stituut zijn in vergelijking met vorig jaar enkele procenten in prijs gestegen. Voor uitkerings gerechtigden bestaat nog steeds een kortingsregeling. Afgelopen jaar telde KV-Hulst ongeveer 400 cursisten, een aantal waar van voorzitter Weemaes over tuigd is dat het met het huidige aanbod aan leergangen ook dit jaar gehaald wordt. De cursuskrant van het insti tuut wordt een dezer dagen huis-aan-huis verspreid in de ge meenten Hulst en Hontenisse. TERNEUZEN - Aan het jaar lijkse schoolkorfbaltoernooi voor basisisscholen in de ge meente Terneuzen, dat woens dag is begonnen, hebben negen tien teams deelgenomen. De uitslagen zijn als volgt, jon gens en meisjes acht en negen jaar: 1 Oude Vaart, 2 Prins Wil lem van Oranje 1, 3 Oude Vaart 2,4 Triangel, 5 Meerpaal, 6 Wiek slag, 7 Stelle, 8 Prins Willem van Oranje 2, 9 Oude Vaart 3. In de leeftijdscategorie tien, elf en twaalf jaar werd op de eerste speeldag in twee poules ge speeld van elk vijf teams. De uit slag hiervan is: 1 Stelle, 2 Golf slag, 3 Prins Willem van Oranje 2, 4 Triangel, 5 Zeemeeuw, 6 Wiekslag 2,7 Stelle 2,8 Meerpaal 2, 9 Wiekslag 3,10 Oude Vaart 2. Vandaag, donderdag, worden de andere wedstrijden gespeeld in de leeftijdscategorie tien, elf en twaalf jaar. Er wordt gespeeld in drie poules van vijf, vier en vier teams. In de middaguren wordt er mono-korfbal gespeeld in de leeftijdscategorie zes en zeven jaar, waaraan zeven teams deel nemen. de bestemming beschermd na tuurgebied heeft, werd verschil lend gedacht. Het college is van mening dat de natuurwaarden op de Hoge Platen gewaarborgd dienen te worden en stelt een scheiding met de recreatie voor. Namens de watersportvereni gingen Breskens, Vlissingen. Terneuzen, de Belgische zuster verenigingen en de visserijver eniging Breskens pleitte de heer J. Spaans ervoor de bestaande regeling te handhaven. Volgens het raadslid Van de Ree moeten de natuurwaarden wel beschermd worden. „Bij een eventuele uitbreiding van de jachthaven in Breskens en de komst van een trailerhelling te Hoofdplaat kan het item Hoge Platen worden losgelaten", al dus Van de Ree. Liberaal Pro voost vond dat de mens deel uit maakt van de natuur. En ook volgens De Hullu passen natuur en recreatie naast elkaar. Lip pens verwacht ook niet dat de Hoge Platen schade oplopen door watersporters. Over het wijzigen van een be stemmingsplan te Nieuwvliet- Bad-oost spraken enkele raads leden hun ongenoegen uit over de gang van zaken aldaar. Het ging om stukjes grond die ver kocht zijn aan particulieren die bij hun woning een parkeer plaats hebben aangelegd. De be stemming groenvoorziening moest daarom worden gewij zigd. „Het is een allergaartje ge worden. De één heeft een beton nen verharding en de ander grint", meende Provoost. Van één van de bewoners was een be zwaar ontvangen. De Hullu meende dat er 'gesjacherd' was. De Feijter erkende dat het colle ge nalatig was geweest. „Maar de verkoop van de percelen is in de raad geweest." Dat de verhar ding van de parkeerplaatsen verschilt, komt volgens hem om dat alle plaatsen privé-eigen- dom zijn. „De bewoners willen ieder op eigen terrein een par keerplaats en niet één grote par keerplaats", aldus De Feijter. die vertelde dat er in de toe komst naar concentratie ge zocht zal worden. De raadsleden hadden geen moeite met de uitbreiding van het aannemingsbedrijf van G. van Schoote en zoon op een par keerterrein aan de Boulevard te Breskens. Van Schoote is bereid om in ruil voor de grond aan de Boulevard zijn eigendommen aan de Scheldestraat aan de ge meente af te staan. Het college vond het aanbod aantrekkelijk met het oog op de sanering van het Oesterput/Zandstratenge- bied. De deelnemertjes vermaakten zich prima in het zwembad tijdens de sport- en spelinstuif (foto Camile Schelstraete) OOSTBURG - Aan de sport- en spelinstuif in het sportcomplex De Veerhoek in Oostburg na men woensdag 182 kinderen deel. De sport- en spelinstuif stond open voor kinderen van zes tot en met negen jaar. In de sporthal waren onder meer een volleybalveld, een hindernis- baan en een hockeyveld uitge zet. Verder was er een hoek met Vlaamse spelen, een leeshoek, werd een film vertoond en leef den de kinderen zich uit op een SCHOONDIJKE - De regio- groep West-Zeeuwsch-Vlaande- ren van de Regionale Agrarische Kommissie (RAK) houdt dins dag 9 janauri vanaf 19.45 uur in de Landbouwpraktijkschool in Schoondijke een thema-avond over ecologische landbouw. Sprekers zijn de heer E. J. van den Brink, voorzitter van de Ne derlandse Vereniging Ecologi sche Landbouw, en de heer C. Water, voorlichter Ecologische Landbouw. Er wordt ingegaan op criteria voor ecologische landbouw, teelttechnische en bedrijfseconomische aspecten en afzetmogelijkheden. luchtkasteel. In het zwembad was een spelcircuit uitgezet. Vandaag, donderdag, kunnen de kinderen van tien tot en met twaalf jaar terecht voor hun sport- en spelinstuif. Het zwem bad is voor hen in tweeën ge deeld. Aan de ene kant van het bad kunnen de kinderen snorke len onder leiding van de onder watersportvereniging Narwal en aan de andere zijde van het bad kunnen ze met kano varen ken nismaken. Vrijdag volgt voor het eerst een rommelmarkt voor kinderen in de sporthal. Van ne gen tot tien uur kunnen de kin deren hun spulletjes binnen brengen, waarna de rommel markt tot drie uur 's middags duurt. De gemeente Oostburg vond het een goed idee om een rommelmarkt voor kinderen te houden, omdat de gebruikelijke rommelmarkten in Oostburg dit seizoen niet plaatsvonden. SCHOONDIJKE - De collecte van de Raad van Kerken in Schoondijke heeft 1917,55 voor Roemenië opgebracht. In de PZC van woensdag werd abusie velijk gewag gemaakt van een collecte van de hervormde ker ken in Schoondijke. KLOOSTERZANDE/SLUIS - Zowel in Sluis als in Klooster- zande werd woensdag de ge meentelijke nieuwjaarsrecep tie gehouden. Burgemeester en wethouders van Hontenisse (zelf allen stevige rokers) heb ben het rookverbod in openbare gebouwen handig weten te om zeilen door de nieuwjaarsrecep tie te houden in een lokale hore cagelegenheid. In zaal Van Leuven, waar tijdens de drukbezochte bijeenkomst vele tientallen vertegenwoordi gers van instellingen, verenigin gen, politieke partijen en het be drijfsleven hun opwachting maakten om hun nieuwjaars wensen over te brengen aan bur gemeester mr A. A. L. G. M. Kes- sen, zijn echtgenote en de ande re leden van het college en omge keerd, hing binnen een mum van tijd een rookgordijn. Jantje van Sluis, het wapen van de stad in de 'u' van Sluis en daaronder het cijfer 700 in rood. Dat logo werd gisteravond tij dens de nieuwjaarsreceptie in het stadhuis te Sluis onthuld door burgemeester M. Everaers. Het hele jaar wordt in Sluis her dacht dat op 23 november 1290 door Gwijde van Dampierre aan Kerstboomverbranding - De openbare basisschool in Cad- zand houdt zaterdag vanaf 18.30 uur de jaarlijkse kerstboomver branding in Cadzand-Bad. De kinderen worden om 18.15 uur verwacht in de sporthal, waar zij worden voorzien van een lam pion en een consumptiebon. Van daar trekken zij erop uit om kerstbomen te verbranden. OOSTBURG - De voetbalver eniging Oostburg houdt zondag haar traditionele nieuwjaars loop voor zowel wedstrijd- als re creatielopers. Er worden zeven ronden van elk 900 meter gelo pen rond de voetbalvelden van de W OOstburg. Inschrijven kan in de kantine van de voet balvereniging vanaf 10.30 uur. De wedstrijdlopers vertrekken om 11.00 uur, de recreatielopers een half uur later. Vorig jaar na men 110 lopers deel aan de loop, die de laatste drie jaar dezelfde winnaar kende: J. van der Lin den. Hij zal ongetwijfeld zondag weer als favoriet aan de start staan. Het team van de Triangel doet een aanval op de korf van het teatn van de Torenberg (foto Camile Schelstraete) (informatie alle films tel. 09- 32.32.31.78.00) Rex Back to the future II, a.l., 12, 14.20,16.40, 19 en 21.20 uur. Rex Club A handful of dust, a.l. 12, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur. Odeon 1 Track 29,16 jr., 14,16, 18, 20 en 22 uur. Odeon 2 Parenthood, a.l. 14, 16.30,19 en 21.30 uur. Odeon 3 Australia, a.l. 14, 16.40, 19 en 21.30 uur. Odeon 4 All for love, a.l. 14,16, 18, 20 en 22 uur. Astrid Oliver and company, a.l. Ned. versie om 12, 14, 16 uur. Eng. versie om 18 en 20 uur. Vendome The vidiot from U.H.F., a.l., 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur. Rubens Black Rain, 16 jr. 14, 16.30, 19 en 21.30 uur. Quellin 1 Honey, I shrunk the kids, a.l. 14,16. 18, 20 en 22 uur. Quellin 2 Erik the viking, a.l. 14, 16, 18, 20 en 22 uur. Quellin 3 Dangerous liaisons, 16 jr., 14, 16.30, 19 en 21.30 uur. Metro 1 Indiana Jones and the last crusade, a.l., 11.45, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur. Metro 2 Family business, a.l. 12, 14.20, 16.40, 19 en 21.20 uur. Sinjoor Ghostbusters II, a.l. 12, 14.20, 16.40, 19 en 21.20 uur. Brabo Room with a view, a.l. 14 en 16.30 uur.; La revolution framjaise 1, a.l. 20 uur. Tijl Back to the future II, a.l. 12, 14.20, 16.40, 19 en 21.20 uur. Wapper La revolution franchi se II, a.l. 20.15; Hope and glory, a.l. 14 en 16.30 uur; Things Change, zo. 7 jan. om 10 uur. Ambassades Sex, lies and vi deotape, 16 jr. 14, 16, 18, 20 en 22 uur. Ambassadesclub 1 The naked gun, a.l. 14, 16, 18, 20 en 22 uur. Ambassadesclub 2 Two moon junction, 16 jr. 14.20, 16.40, 19 en 21.20 uur. Ambassadesclub 3 K-9, a.l. 14, 16, 18, 20 en 22 uur. Ambassadesclub 4 The pu- nisher, 16 jr. 14, 16, 18. 20 en 22 uur. P. C. Arenberg do. 4 jan. om 20.15 uur: Vijgen na Kerstmis EcklOO door het Echt Antwaarps Tea- ter. Echte Antwerpse Schouwburg do. 4, vr. 5, za. 6 jan. om 20.15 uur, za. ook om 15 uur: Gerard de Clochard. Memling (tel. 09-32.50.33.06.60): Oliver and company, a.l. dag. om 20 uur, vr. za. zo. ook om 14 en 16 uur, zo. ook om 18 uur, wo. ook om 14.30 uur. Dead calm, 16 jr. vr. za. zo. om 22.30 uur. Van Eyck Back to the future II, a.l. dag om 20 uur, vr. za. zo. ook om 22.30 uur, vr. za. zo. wo. ook om 14.30 uur, zo. ook om 17.15 uur. Kennedy (tel. 09-32.50.33.20.70): Temps dificiles/Hard times, di. 9 jan. om 20.30 uur. Indiana Jones and the last crusade, a.l. dag. om 20 uur, vr. za. wo. 00k om 15 uur, zo. ook om 145.30 uur. Erik the viking, a.l. vr. za. om 22.30 uur, zo. om 17.15 uur. Black Rain, 16 jr. dag. om 20 uur, vr. za. ook om 22.30 uur, vr. za. wo. ook om 15 uur, zo. ook om 14.30 en 17.15 uur. Ghostbuster II, a.l. (zelfde tijd als Black Rain). Valmont, a.l. (zelfde tijd als Black Rain). Chaplin (tel. 09-32.50.34.09.34): when Harry met Sally, a.l, (zelfde tijd als Black Rain). Scharpoord do. 4 jan. om 20.30 uur: Spoken door het Raamteater: za. 6 jan. om 20.30 uur: Strass Cabaret. Beverly Screens (tel. 09- 32.50.620.620): Oliver and company, a.l. vr. za. om 14.30, 16.30 en 18.30 uur, zo. om 14.30 en 16.30 uur, wo. om 15 uur. Valmont, a.l. dag. om 20.30 1 uur, vr. za. zo. ook om 17.30 en 22.45 uur. Honey, I shrunk the kids, al vr. za. zo. om 15 uur. Ghostbusters H, a.l. dag. om 20.30 uur, vr. za. zo. wo. ook om 15 uur, vr. za. zo. ook om 17.30 en 22.45 uur. Back to the future II, a.l. dag. om 20.30 uur, vr. za. zo. wo. ook om 15 uur, vr. za. zo. ook om 17.30 en 22.45 uur. Wait until springtime Bandi- ni, a.l. dag. om 20.30, vr. za. zo. ook om 22.45 uur. Scharpoord Tucker, zo. 7 jan. om 20.30 uur. De Media za. 6 jan. om 21 uur: World music party deSingel do. 4, vr. 5, za. 6 jan. om 20 uur, zo. 7 jan. om 15 uur: Chicago, door het Kon. ballet van Vlaanderen. Kon. Elisabethzaal di. 9 jan. om 20.30 uur: Het Zwanenmeer door het Ballet Classique de Pa ris. Sportpaleis za. 6, zo. 7 jan. om 15 uur: do. 4, vr. 5, za. 6 jan. om 20 uur: Russisch staatscircus. Lammensvliet oftewel Sluis stadsrechten zijn toegekend. Dit privilege hield onder meer in dat poorters/kooplieden, die tot het Vlaamse volk behoorden, op be paalde goederen geen tol meer behoefden te betalen. Wie niet tot het Vlaamse volk behoorde, moest wel tol betalen. „Door stadsrechten toe te kennen aan Sluis spekte Gwijde van Dam pierre zijn eigen kas. Hij werd er zelfs beter van", aldus Everaers. Het aanzien van Sluis werd door de stadsrechten sterk opgewaar deerd. „Voornamelijk ook door dat die rechten aan een volksge meenschap werden toegekend op basis van bepaalde verdien sten", wist Everaers. Het is vol gens hem duidelijk dat Sluis toen en ook nog in de afgelopen decennia geschiedenis heeft ge maakt. „Sluis geniet dan ook nog steeds een grote bekend heid, zowel nationaal als inter nationaal." Naast perioden van hoogtij waren er ook mindere momenten in de geschiedenis. Everaers wees in dat verband op HULST - In het cultureel cen trum Den Dullaert in Hulst wordt zaterdag 6 januari in het kader van de viering van het 20-jarig bestaan van de hal een galaconcert gehouden. Aan het muzikaal festijn werken mee de Koninklijke Stedelijke Harmo nie, het Hulster Gemengd Koor, de dirigenten J. Ivens en J. de Witte en conferencier F. de Schepper uit Hulst. Het galaconcert is het laatste in een reeks van culturele evene menten die in het kader van de jubileumviering de afgelopen vier maanden werden gehouden. Het honderd leden sterke Hul ster koor brengt samen met de harmonie Avé Verum van Mo zart, Hallelujah van Handel, het Slavenkoor uit Nabucco van Verdi, Largo en Lascia Chio Pianga van Handel en enkele Negro Spirituals ten gehore. De harmonie speelt vervolgens de symfonische mars Olimpica van Orsomando, de Lyrische Ouverture van P. de Vleesch- houwer en enkele nummers uit de musical Cats van Andrew Lloyd Webber. De Hulster buutreedner De Schepper zal op humoristische wijze de muzikale onderdelen toelichten en aan elkaar praten. Het concert in Den Dullaert be gint zaterdag om 20.00 uur. Stadsschouwburg za. 6 jan. om 20 uur: De duivelse verleider door het Jabbeeks volkstoneel. Belfort za. 6, zo. 7 jan. om 14.15 uur: Beiaardconcert. Stadsschouwburg zo. 7 jan. om 11 uur: Nieuwjaarsconcert in Weense stijl met het salonorkest Panache. De Dijk zo. 7 jan. om 19 uur: Accordeongezelschap Roger Danneels. Stadsschouwburg ma. 8 jan. om 20 uur, di. 9 jan. om 20.30 uur: Chicago door het Kon. Bal let van Vlaanderen. 't Zand do. 4, zo. 7 jan. om 15 en 18 uur, vr. 5, za. 6 jan. om 15 en 20 uur: Circus Malter. Gulden Vlies (tel. 09- 32.50.33.06.60): Sex, lies and videotapes, 16 jr. vr. za. zo. om 22.30 uur. Honey, I shrunk the kids, a.l. dag. om 20 uur, vr. za. zo. wo. 00k om 14.30 uur, zo. ook om 17.15 uur. The dream team, a.l. dag. om 20 uur, vr. za. zo. wo. 00k om 14.30 uur, zo. 00k om 17.15 uur. Family business, a.l. dag. om 20 uur, vr. za. zo. wo. 00k om 14.30 uur, zo. 00k om 17.15 uur. Another woman, vr. za. zo. om 22.30 uur. China girl, vr. za. zo. om 22.30 uur. Nieuwpoorttheater vr. 5, za. I 6 jan. om 20.30 uur: Vrouwen en Coca Cola. Dienstencentrum Ledeberg - I za. 6 jan. om 19.30 uur, zo. 7 jan. om 16 uur: Dancing Philomene, politiekomedie van en met Ro- main Deconinck. NTG-Tolhuiscomplex do. 4. 1 vr. 5, za. 6 jan. om 19.30 uur, zo. 7 jan. om 15 uur: Kristus wordt :l weer gekruisigd. Decascoop (tel. 09- 32.91.25.48.38): Indiana Jones and the last Crusade, a.l„ 14.30, 17, 20 en 22.30 uur. Oliver and company, a.l. 14.30 (Ned), en 17 (Eng.) uur. Erik the viking, a.l. 14.30, 17, 20 en 22.30 uur. Black Rain, 16 jr. 14.30, 17, 20 en 22.30 uur. Valmont, a.l. 14.30, 17, 20 en j 22.30 uur. Ghostbusters II, a.l. 14.30, 17, 20 en 22.30 uur. Family Business, a.l. 14.30. 17, 20 en 22.30 uur. Dangerous liaisons, a.l. 22.30 uur. Parenthood, a.l. 14.30, 17 en 20 uur. Sex, lies en videotapes, a.l. 22.30 uur. Wait unto spring, Bandini, a.l. 20 uur. When Harry met SaUy, a.l. 20 en 22.30 uur. Back to the future II, a.l S; 14.30, 17, 20 en 22.30 uur. Say anything, a.l. 14.30, 17 en j 20 uur. Honey, I shrunk the kids, a.l. 14.30, 17, 20 en 22.30 uur. Studioskoop (tel. 09- 32.91.25.08.45): The cook, the thief, his wife and her lover, 17.30, 20 en 22.30 uur. Mystery train, 15 en 22.30 uur. Gorillas in the mist, 17.30 uur. Monsieur Hire, 17.30 en 20 uur. Yaaba, 15 en 22.30 uur. Nocturne Indien, 20 uur. Asterix, a.l. 15 uur. Liaisons dangerous, 17.30 uur. OOSTBURG - „Ik ben bang dat we blij gemaakt zijn met een dooie mus." Die uitspraak deed het VVD-raadslid J. Provoost woensdag tijdens de commissie planologie in de gemeente Oost burg over het realiseren van een kuuroord in Cadzand. Hij vroeg zich dan ook af welke argumenten er zijn om nog zo positief over de plannen te den ken. Vorige week werd in deze krant melding gemaakt dat het college nog onverminderd ve- trouwen heeft in de plannen van projectontwikkelaar Bovex. Volgens R. Jacobs, contactper soon van de Limburgse project ontwikkelaar, moet er nog een goed managersteam worden ge vonden. Provoost sprak er zijn twijfels over uit. De uitspraak van de liberaal viel de CDA'er H. Lippens tegen. „Het valt me tegen van een WD'er, want u weet dat er zon der geld geen management mo gelijk is." Wethouder A. de Feij ter deelde tijdens de commissie vergadering mee, dat de recon structie van het centrum van Oostburg voorligt op het sche ma. Vanavond, donderdag, is er een voorlichtingsavond in het gemeentehuis voor bewoners van het Ledelplein. Lippens sprak zijn zorg uit over de ge vaarlijke situatie aan het Een hoornplantsoen. „Er liggen overal putten." De Feijter wist, dat dat karwei na 8 januari wordt afgemaakt. „De vijver is al besteld", aldus De Feijter. r

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 22