Waterschap kiest nieuwe gezworene Arnemuiden hield een rookvrije nieu wj aarsreceptie Telepary's treden op in Middelburg Beroepschrift tegen plan grotere camping te vroeg Koninklijk goud voor PSD-kapitein Reinderts Transporteur beboet voor ontbreken van keuringsbewijzen Drukke nieuwjaarsreceptie Ook hoofdingelanden weg Man gewond bij bedrijfsongeluk Afscheid Spoedig aanleg kabeltv Kapelle Uitdunning Inbrekersduo in Goes gepakt Ik ben Onassis niet 1 Zonder straf Auto gestolen in Middelburg Vlissingse band Lace Wing treedt op in Zierikzee Lions 'verkopen' voedselpakketten voor Roemenië GEERSDIJK GOES HEINKENSZAND OU DE LAN DE ZIERIKZEE - De algemene ver gadering van het waterschap Sehouwen-Duiveland kiest woensdag 10 januari een nieu we gezworene (lid van het dage lijks bestuur). Een van de ge zworenen, P. M. Vis uit Noord- gouwe, legt zijn functie neer omdat hij dit jaar 65 jaar wordt. In zijn plaats moet uit de alge mene vergadering een ander lid voor het dagelijks bestuur wor den gekozen. Verder zijn de gezworenen J. van der Slikke uit Ellemeet en L. J. Klompe uit Dreischor perodiek aftredend. Zij hebben zich her kiesbaar gesteld en verwacht GOES - Een 26-jarige man uit 's-Heer Hendrikskinderen is woensdagochtend naar het Oos- terscheldeziekenhuis gebracht na een ongeluk op zijn werk bij een bedrijf aan de Fruitlaan in Goes. De werknemer, M. J. H., raakte met zijn arm bekneld in het roerwerk van een ketel. Dat gebeurde nadat zijn horloge in de ketel was gevallen en hij het eruit wilde halen. De man liep een grote vleeswond op. Hij moest in het ziekenhuis worden opgenomen. wordt dan ook dat ze weer in het dagelijks bestuur terugkomen. Het waterschapsbestuur wordt woensdag toch nogal gewijzigd. Dat is een gevolg van de verkie zing van hoofdingelanden, die het afgelopen najaar is gehou den. De volgende hoofdingelan den verdwijnen om uiteenlopen de redenen uit de algemene ver gadering: C. Slabbecoorn uit Brouwershaven, A. F. van de Zande-Vleugels Schutter uit Nieuwerkerk, A. L. de Bie uit Zonnemaire, W. A. Kuijper uit Ouwerkerk. T. H. de Meester uit Middelburg, G. A. Moelker uit Kerkwerve en J. M. van Lange- raad uit Kerkwerve. De meest in het oog springende wijziging in het bestuur van het waterschap Schouwen-Duive- land is echter de verandering van voorzitter. De nieuwe dijk graaf A. de Haan zal woensdag voor het eerst de voorzittersha mer hanteren. De vergadering is openbaar, wordt gehouden in het waterschapsgebouw aan het Havenpark in Zierikzee en be gint om 9.00 uur. Aan het eind van de vergadering wordt af scheid genomen van de hoofdin gelanden die vertrekken. Verder staan er vooral formele zaken op de agenda. ARNEMUIDEN - De gemeente Arnemuiden hield woensdag vanaf half acht haar jaarlijkse nieuwjaarsreceptie. Op deze druk bezochte receptie hield men zich aan het rookverbod. Het personeel, dat in dienst is van de gemeente Arnemuiden, bezocht dit jaar ook de nieuw jaarsreceptie. Voorgaande jaren kwam het personeel op een spe ciaal voor hun gehouden recep tie na de officiële receptie. Maar loco-burgemeester J. van Belzen vond dit gezelliger en daarom was het dit jaar drukker dan an ders. Bijna tweehonderd mensen kwamen het college van burge meester en wethouders van Val- kenisse woensdagmiddag de beste wensen overbrengen voor het nieuwe jaar. De raadszaal van het gemeentehuis in Koude- kerke vormde weer het decor voor de jaarlijkse nieuwjaarsre ceptie. De anderhalf uur durende bij eenkomst had een informeel ka rakter. Het gemeentepersoneel, raadsleden, vertegenwoordigers van verenigingen en andere be langstellenden werden niet op toespraken getracteerd. Burge meester drs W. J. Plomp heeft de gewoonte tijdens de eerste raadsvergadering in januari een nieuwjaarstoespraak te houden. Michael (links) en Eddy Telepary (foto Johan Sinke) MIDDELBURG - Het gitaarduo Eddy en Michael Telepary treedt zondag op tijdens het nieuwjaarsconcert in café Dange4roe in Middelburg. Het concert begint om 17.00 uur. Het duo - de twee gitaristep spe len sinds ongeveer een jaar weer samen - was eind vorig jaar te zien in het televisie-programma GOES - Nu de bekabeling van Goes vrijwel is voltooid start Zekatel met de aanleg van ka beltelevisie in de dorpen op de Bevelanden. Kapelle komt het eerst aan de beurt. Gelijktijdig sluit Zekatel ook elders in Zee land dorpskernen aan op de ka bel. „Eind 1991 moet iedere Zeeuw die binnen de bebouwde kom woont via de kabel televi sie kunnen kijken wanneer hij dat wil", zegt directeur A. M. Kannekens van Zekatel bv. In de zomer van 1990 wil Zekatel klaar zijn met de kabelaanleg in de gemeente Kapelle. De kernen Biezelinge, Wemeldinge, Schore en Kapelle zijn dan voorzien. Ze katel start binnenkort ook met de bekabeling van Heinkens- zand. In het voorjaar van 1991 moeten alle kernen binnen de gemeente Borsele aangesloten zijn. Noord-Beveland vormt wat betreft kabelaanleg de Zeeuwse Het gebied dat camping Valkenisse wil gebruiken om uit te breiden (foto Ruben Oreel) GOES - De Zeeuwse Milieu Fe deratie (ZMF) trekt haar beroep in dat ze had aangetekend bij de Raad van State, bedoeld als protest tegen de uitbreidings- plannnen van Camping Valke nisse in Biggekerke. Het be roepschrift was gericht tegen het besluit van Burgemeester en Wethouders van Valkenisse om medewerking te verlenen aan de uitbreidingsplannen. Nu blijkt dat de milieufederatie zich heeft vergist. Het dagelijks bestuur van Valkenisse heeft namelijk nog geen besluit geno men. Het ontijdige bezwaarschrift werd opgesteld door de aan de milieufederatie verbonden Wal- cherse Planologie Werkgroep. Aangezien de werkgroep geen juridische status heeft en dus geen bezwaarschriften kan in dienen, werd deze taak overge nomen door stafmedewerker Thijs Kramer van de milieufede ratie. Hij werd ook geacht te let ten op de technische aspecten van het beroepschrift. „Het be roep is inderdaad te vroeg aan getekend. Er is intern iets misge gaan. Overigens blijven de be zwaren wel dezelfde. We zullen ze, als de gemeente besluit toe stemming te verlenen, op een la ter tijdstip opnieuw moeten in dienen", zegt Kramer. Kern van het conflict tussen de camping en de milieufederatie is de schijnbare onverenigbaar heid van bedrijfsbelangen en mi lieubelangen. Camping Valke nisse wil haar bedrijfsterrein uit breiden (in zuidelijke richting), om zodoende te komen tot min der kampeerplaatsen, met meer ruimte per plaats. De ZMF meent dat daardoor het duin landschap wordt aangetast en dat campingbezoekers 'een ver storende werking hebben op het aangrenzende bos'. De Stichting Duinbehoud wees al eerder op de natuurwetenschappelijke waarde van het gebied. Daar naast vrezen omwonenden voor hun uitzicht op de duinen. Het bewuste gebied mocht tot voor kort niet gebruikt worden voor recreatiedoeleinden. Het werd in het streekplan Zeeland bestempeld als scheidende zone tussen de toeristencentra Dis hoek en Groot—Valkenisse. On langs verleenden Gedeputeerde Staten, op verzoek van de ge meente Valkenisse, een zogehe ten verklaring van geen be zwaar. Hiermee komt de oude bestemming van het gebied ge deeltelijk te vervallen. Gedepu teerde Staten staan camping houder L. C. Vos nu toe zijn ter rein te vergroten, zij het niet met de gevraagde 2.5 hectare maar met 1.5 hectare. De bal ligt nu bij het college van Valkenisse. Burgemeester en Wethouders moeten beslissen of het inrichtingsplan van eige naar Vos voorziet in een vol doende uitdunning van het ter rein. Vos zegt op voorhand be reid te zijn tegemoet te komen aan de wensen van de gemeente. Ook verklaart hij maatregelen te willen nemen tegen mogelijke overlast in het nabijgelegen bos, bijvoorbeeld door een afschei ding te plaatsen. Vos kan overigens niet met alle kritiek instemmen. Die is naar zijn mening vooral gericht tegen de extra uitbreiding van één hectare, die zoals gezegd door GS werd afgewezen. „De gren zen van het nieuwe terrein lig gen 150 meter van de dichtsbij- zijnde huizen af. Daarbij is het terrein al vijf jaar geleden be plant, er staan nu bomen van vier meter hoog. Dat omwonen den klagen over het verlies van uitzicht valt voor mij niet te snappen." Een aantasting van de natuur wetenschappelijke waarde van het gebied roept bij Vos vraagte kens op. „Het is gewoon een stuk zandgrond, dat ingezaaid is en waar soms schapen grazen", zegt hij. Vos' reactie op de door Duinbehoud geuite vrees dat hij verder zou willen uitbreiden is duidelijk: „Ik probeer alleen maar te voldoen aan de door de Kampeerraad voorgeschreven minimale ruimte per recreatie plaats. De camping is op dit mo ment echt belachelijk vol. Ik zou inderdaad graag meer ruimte krijgen. Maar ik ontmoet veel te genwerking, en daar word ik wel eens gefrustreerd van. Ik bedenk me dan ook wel twee maal voor dat ik weer aan uitbreiding denk." VLISSINGEN - Mentor-kapi tein P. A. Reinderts van de Pro vinciale Stoombootdiensten in Vlissingen (PSD) kreeg woens dagmiddag het speldje beho rend bij de eremedaille verbon den aan de Orde van Oranje-Na- ssau in goud opgespeld. Tevens nam hij afscheid van de stoom bootdiensten. Hij maakt ge bruik van de vut na 40 jaar in overheidsdienst te zijn geweest. Reinderts was 2 januari op de kop af 34 jaar in dienst bij de PSD. Daarvoor diende hij bij de Koninklijke Marine gedurende zes jaar. Bij de PSD kwam Rein derts in 1956 binnen als matroos. Hij klom op tot stuurman-aflos ser in 1962. Vervolgens werd hij kwartiermeester, daarna stuur man en kapitein. Uiteindelijk bekleedde hij sinds 1987 de func tie van mentor-kapitein. Reinderts nam afscheid van de stoombootdiensten met een re ceptie op de Prinses Beatrix, één van de veerboten waarop hij vaak heeft gevaren. Gedeputeerde J. D. de Voogd sprak bij de uitreiking van de ko ninklijke onderscheiding een woord van dank tot Reinderts. „Er zijn maar weinig mensen in Zeeland die zo'n grote verant woordelijkheid hebben gehad als u. U was verantwoordelijk voor het schip waarmee u voer en voor de passagiers en hun voertuigen. Ik ben blij dat u na 40 jaar in overheidsdienst te zijn geweest, in goede gezondheid af scheid kunt nemen." PSD-technisch directeur D. Oostinga omschreef Reinderts als 'een man met gekwalificeerd vakmanschap, die bovendien beschikte over goede leidingge vende kwaliteiten en uitsteken de sociale vaardigheden.' Oos tinga bedankte eveneens me vrouw Reinderts: ,,U heeft bijge dragen aan het goede functione ren van uw man." GOES - De Goese politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag twee inbrekers in de kraag gegrepen bij hotel Termi nus in Goes. Twee surveilleren de politiemensen zagen daar een duo dat zich verdacht ge droeg. De twee, de 20-jarige R. J. van der L. uit Vlissingen en zijn 19-ja- rige stadgenoot A. A., bleken in december al vijf keer eerder hun slag te hebben geslagen in het hotel. Ook bekenden de jonge mannen een inbraak in een Chi nees Indisch restaurant in de Beukenstraat in Goes. Hier sloe gen ze op 28 december hun slag. De totale buit van de zes inbra ken bedroeg ongeveer 3500 gul den. Van dat geld was niets meer over. Het duo is in verzekering gesteld. Van Gewest tot Gewest. De op namen daarvoor waren gemaakt tijdens een optreden in Razzma tazz in Oost-Souburg. De gebroeders Telepary bespe len akoestische gitaren. De mu ziek die zij ten gehore brengen is een mengeling van salsa, jazz- rock en bossanova. sluitpost. Eind 1991 wil Zekatel ook hier gereed zijn. Voor dit ei land heeft Zekatel nog geen pre cies werkschema vastgesteld. „Het aanleggen van kabel bin nen de bebouwde kom wil zeg gen dat we alleen aansluiten op woningen in groepen van mini maal 75 eenheden", zegt Kanne kens. „Als we het huidige pro gamma hebben uitgevoerd kun nen we gaan nadenken over de mogelijkheden ook clusters van 50 woningen van kabel te voor zien. Mogelijk gaan we in de toe komst zelfs groepen van 25 wo ningen aansluiten". Voor afgele gen boerderijen ziet de directeur het somber in. „Dat kost teveel geld. De tarieven die de gemeen schap moet betalen rijzen dan de pan uit". Mensen die afgele gen wonen blijven de komende jaren dus aangewezen op een schotelantenne als zij willen kie zen uit een groot aantal progam ma's. GOES - Een gezellige drukte woensdagmiddag in de Prins van Oranje tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Goes. Inwoners, vertegenwoordigers van het bedrijfsleven en de verenigingen stonden in een lange rij om burgemeester mr T. R. Seinstra (links op de foto) en wethouders een gelukkig nieuwjaar te wensen. Onder het genot van een hapje en een drankje namen de genodigden de gelegenheid te baat de goede voornemens uit te wisselen (foto Willem Mieras MIDDELBURG - De transport firma Van T. uit Heinkenszand is woensdag door de kanton rechter in Middelburg veroor deeld tot een boete van 750 gul den. Tijdens een rit op 19 janua ri 1989 bleek dat een vrachtwa gen en aanhanger van de firma niet voorzien waren van een geldig APK-keuringsbewijs. De directeur van de firma had het schikkingsbedrag niet betaald omdat hij tijdens de zitting wel eens van gedachten wilde wis selen over de hoogte van de boe te: „Ik heb van collega's ge hoord dat ze lagere bedragen moesten betalen voor dezelfde overtreding. Maar ik krijg zo'n hoge boete. Ze denken zeker dat ik Onassis ben." Officier van justitie mr Th. Lind verzekerde hem dat vijfhonderd gulden voor een dergelijke over treding een standaardtarief is. Hij eiste daarom voor de twee ontbrekende bewijzen een boete van duizend gulden. Kanton rechter mr B. Verhoeven wilde echter voor de overtreding met de aanhangwagen rekening hou den met de omstandigheden. „Dat zou een vergissing kunnen zijn geweest. Bovendien heeft u er een dag voor vrij genomen om uw verhaal hier te kunnen ver tellen." Hij legde in totaal een boete van 750 gulden op. Voor het overbeladen van vrachtwagens stond de direc teur van transportfirma B. uit Moerstraten voor de kanton rechter. In juni en juli 1989 wa ren er drie vrachtwagens van zijn firma bekeurd, omdat ze een te zware lading bij zich hadden. In twee gevallen bedroeg de la ding ongeveer 6000 kilo meer dan toegestaan. In het derde ge val was de overschrijding bijna vijftig procent van het laadver mogen en had de politie de vrachtwagen in beslag geno men. De directeur van de trans portfirma wist niet hoe hij dit probleem moest voorkomen: „De opdrachtgever gooit de vrachtwagen vol. Ik geef mijn chauffeurs niet de opdracht de wagens over te beladen. Zij moe ten zelf schatten hoe zwaar de la ding is. Eigenlijk zitten die chauffeurs tussen twee vuren." De officier van justitie vond het verhaal van B. niet overtuigend: „Het is een bekend probleem. U heeft dit zelf al meerdere malen ondervonden. Ik denk dan: wie niet horen wil, moet voelen." Hij eiste een boete van in totaal 685 gulden. De kantonrechter zag geen reden om van deze eis af te wijken: „Misschien is het raad zaam om in de contracten apar te voorwaarden voor overbela den op te nemen." De 35-jarige W. L. uit Biggekerke werd schuldig verklaard voor het rijden in een auto zonder gel dig APK-keuringsbewijs, maar hij kreeg geen straf opgelegd. L. was bezig zijn auto op te knap pen, maar omdat de motor, de vooras en de wielen ontbraken kon hij de auto niet ter keuring aanbieden. L. vond het onte recht dat in het proces-verbaal werd gesproken van een voer tuig. De officier van justitie en de kan tonrechter waren het er over eens dat er wel degelijk sprake was van een voertuig. „Het ding is natuurlijk bestemd om er weer mee te gaan rijden", aldus de of ficier. „Maar gezien de omstan digheden eis ik geen boete." Kantonrechter mr B. Verhoeven vonniste conform. De Vlissingse J. van G. (29) stond voor eenzelfde overtreding te recht. Haar auto was bovendien niet verzekerd. Van G. had de auto ergens achteraf gepar keerd. „Ik kon er niet meer mee rijden, dus ik heb de gok ge waagd om de auto gewoon te la ten staan." Navrant detail was dat ze de auto een dag nadat ze was bekeurd, kon verkopen. De officier eiste een boete van 120 gulden voor het ontbreken van het keuringsbewijs: „U heeft een gok gewaagd en die valt in dit geval toch duur uit." Hij eiste voor het niet verzekerd zijn een MIDDELBURG - Van een par keerterrein aan de Kanaalweg in Middelburg is tussen dins dagavond acht uur en woens dagochtend zeven uur een auto gestolen. Het voertuig, een blauwe VW Golf, is eigendom van een verhuurbedrijf en heeft het kenteken XB-12-SF. Diezelfde nacht werd ingebro ken in een personenauto op het Molenwater in Middelburg. Na het inslaan van een autoruitje, verdween de radio-cassette- recorder. De waarde van het ap paraat is 500 gulden. ZIERIKZEE - De Vlissingse band Lace Wing treedt zaterdag op in jongerencentrum Brogum in Zierikzee. Het concert begint om 22.30 uur. Lace Wing bestaat sinds 1986 - aanvankelijk onder de naam Beaujolais - en heeft inmiddels een demo uitgebracht. De band bestaat uit Richard de Nooyer (zang/gitaar), Chris Hoornik (drums), Willem Jan Buys (bas) en Robin Verhage (toetsen). De muziek van Lace Wing laat zich omschrijven als powerpop. boete van 250 gulden. De kan tonrechter vonniste conform: „Ik vind de eis wel redelijk. Niet verzekerd zijn blijft een zware overtreding. Bovendien mag het natuurlijk nooit zo zijn, dat een boete goedkoper is dan het af sluiten van een verzekering." GOES - De Lions Goes en Borse le houden deze week een actie in .yJ Goes om voedselpakketten te J kunnen verzenden naar Roeme nië. De leden van de service clubs staan komende donder- dag, vrijdag en zaterdag met I een stand in vijf Goese super- markten. Belangstellenden kunnen daat I voor een bedrag van 15 gulden I een voedselpakket voor Roeme- 'j nië kopen. De gevers kunnen -I desgewenst hun naam en adres invullen op een in het Roemeens J gesteld briefje. Via het Rode 1 Kruis zullen de paketten medio I januari naar het Oostblokland j worden gebracht. Van het geld bestellen de Lions standaardpakketten bij de be- treffende supermarkten. Ook benaderen ze deze en komende week telefonisch een groot aan- I tal bedrijven om bijvoorbeeld J één pakket per werknemer be schikbaar te stellen voor de ac tie. Daarnaast heeft de service club een banknummer geopend voor ieder die mee wil doen aan de actie. Onder vermelding van 'Stichting Lions Goes helpt' kan men storten op banknummer 380553333 bij de Rabobank in Goes. Het gironummer van de bank is 64539. Voedselpakketten zijn van don derdag tot en met zaterdag te bestellen bij de Lionsstands in de Agrimarkt, Eurodiscount De Spinne, Torro, Albert Heijn en Jac. Hermans. De Agrimarkt zal voor elk bestelde pakket zelf ook een pakket ter beschikking stel len voor de Roemenen. Film De evangelische chris tengemeenschap Noord-Beve land draait vrijdag 12 januari vanaf 19.30 uur de film'Het kruis in de asfaltjungle' in haar ge bouw op de hoek Barkey Wolf-1 straat- Geersdijkseweg te Geersdijk. In de PZC van dins dag was een verkeerde datum vermeld. Gevonden In de maand de cember werden de volgende voorwerpen als gevonden aan gegeven bij het politiebureau te Goes: linnen tas, inhoud: sportschoenen en j regenbroek; groen/paars/roze kinder- polstas; zwarte fietstas; bruine fiets tas; plastic tas met twee verpakte ca deaus; vuilniszak met kleding; een doos kindersokken en witte trai ningsbroek; diverse handschoenen en wanten; bruine bodywarmer (kin dermaat); witte sweater en witte trai ningsbroek; grijze regenbroek; een paar zwarte damesslippers; twee da meshorloges; vestzakhorloge; zilve ren ketting met hanger, inscriptie 'Linda'zilveren schakelarmband met zilveren dubbeltjes; zilveren schakelarmband met donkerrode steentjes; gouden schakelarmband; gouden zegelring; schakelarmband met hanger doktersteken; twee lees brillen; brodeauxrode brillenkoker met zonnebril; zuurstoffles; gereed schapskist; blauw/wit gestreepte pa raplu; beige paraplu (opvouwbaar); onderdelen beugel; boek over kruis werk; handgeknoopt smyrna; oranje skateboard; gele helm; fototoestel; groenbe brievenbus; rode kat; diver se honden; kunststof wieldop; auto band; diverse bankbiljetten; diverse portemonnees; diverse sleutels en sleutelbossen. Concert Zondag geeft de muziekvereniging Euterpe uit Heinkenszand haar jaarlijkse nieuwjaarsconcert in het ont moetingscentrum De Stenge. De fanfare staat onder leiding van haar dirigent Anton Kempe uit Kapelle. Er wordt een geva rieerd programma van populai re muzieknummers ten gehore gebracht. Het concert begint om half vier. Collecte De Uniecollecte, gehouden onder de leden van de Vereniging voor Protestants- Christelijk Basisonderwijs te Oudelande en 's-Gravenpolder, heeft een bedrag van 475,80 gul den opgebracht. Handboogschieting - In café Centrum te Oudelande hield de handboogvereniging Ons Genoegen een schieting op de liggende wippen. Er waren 28 deelnemers. Uitslag eerste wip: eerste hoofdvogel J. Boelens, tweede hoofdvogel A. Rentmeester Cz, beiden Willem Teil, eerste zij vogel Jacco de Bruin, Sint Andries, tweede zijvogel P. Rent meester Cz, Willem Teil, derde zijvo- gel W. Remijnse, Edele Handboog, vierde zijvogel Jacco de Bruin, Sint Andries, eerste kal J. Remijnse, Zorg vlied, tweede kal J. Boelens. Meeste kleine vogels, zeven, A. Rijk, ADLM. De vliegende vogelprijzen waren voor J. Boelens, en C. Jeremiasse. Zorgvlied. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvo gel J. Vermeule, Edele Handboog, tweede hoofdvogel L. de Jonge, ADLM, eerste zijvogel Jacco de Bruin, tweede en derde zijvogel P. Rentmeester Cz, vierde zij vogel en eerste kal J. Harinck, Diana, tweede kal A. Rentmeester Cz.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 20