Wellicht oefenduel Van der Burg geen onbekende meer Egypte tegen Ajax PgÉJ lapijl iSÉ Voorzitter Huige heeft geen reden tot klagen Interesse in Erwin van PSV Koeman Rebecca van de IJsel doet van zich spreken Kwalificatiewedstrijd damesvoetbalseïectie Zuidhollandse schaatsvedette mm Dopingcontroles in sportzalen Metamorfose Esthetisch Het loopt allemaal op rolletjes |)p rolletjes Niet kinderachtig Trots Volleybalsters zijn vermoeid Federatie weert Ferencvaros squashers uit Zuid-Afrika Vermes AC Milan Zeeuwse amazone troeft Brabanders af HEERENVEEN (GPD) Bellen gingen er vorig jaar niet rinke len, wanneer de naam Ben van der Burg toevallig ter sprake kwam. „Men zal wel gedacht hebben: Who the hell is that", zegt het onderwerp van menig schaatsgesprek in dit seizoen eerlijk. Sinds anderhalve maand kan niemand meer heen om de nieu we,] 21-jarige schaatsvedette uit hetl Zuidhollandse Den Hoorn. Het zielige jongetje van de klas, dativorig seizoen steeds naast de pot pieste, is sinds zijn opvallen de World-Cupverrichtingen in West-Berlijn, Den Haag en Skiën uitgegroeid tot haantje de voorste. Een smaakmaker met. snelle benen en een vlotte bab bel. Zijn collega's kenden hem tot voor kort vooral vanwege zijn ziekelijke neiging om de meest zotte schaatstijden uit zijn hoofd te leren. Herma Meijer zegt daarover: „Ik heb samen met Ben in Jong Oranje gezeten. Soms wist ik niet, wat mijn per soonlijk record op een bepaalde afstand was. Dan liep ik even naar Ben en die lepelde dat zo op" ROTTERDAM (GPD) - Vereni gingen en sportbonden die ge bruik maken van gemeentelijke sportaccommodaties, moeten hun leden verplicht controleren op dopinggebruik. Daarvoor heeft directeur Aalberts van de gemeentelijke dienst Recreatie Rotterdam gistermiddag ge pleit tijdens zijn nieuwjaarsre de. Aalberts Wees naar recente on derzoek in Groot-Brittannië, dat heeft aangetoond dat in krachtsporten, fitness en derge lijke vaak doping wordt ge bruikt. Hij gaat ervan uit dat de situatie in Nederland minder ernstig is. Aalberts wil dat de verplichte controle wordt opgenomen in de huurcontracten voor gemeente lijke sportruimten. Hij gaat er van uit dat de verenigingen en sportbonden van goede wil zul len zijn. Als zij hun leden betrap pen op het gebruik van doping, moeten zij hen schorsen of uit sluiten, zo meent Aalberts. De controles zouden een tot twee keer per jaar moeten plaatsvin den. Van der Burg vertelt lachend over zijn tic. „Ik had alle ronde tijden van mijn records in m'n kop zitten. En als ik in een wed strijd in het laatste paar startte, wist ik een seconde na mijn fi nish op welke plaats ik geëin digd was, omdat ik de resulta ten van alle rijders voor me in mijn hoofd had zitten. Ik ben het nu aan het afleren, omdat die overbodige ballast m'n aan dacht van het schaatsen afleidt. Het werkt negatief. Dat neemt niet weg, dat ik de alle persoon lijke records van Eric Heiden en Tomas Gustafson zo voor je kan opdreunen". Het grote schaatspubliek werd voor het eerst in 1988 met Ben van der Burg geconfronteerd, toen hij als vervanger van de uit gebluste Hein Vergeer deelnam aan het WK in Alma Ata. Mede door de absurde weersomstan digheden kon hij geen potten breken in de uithoek van de Sov jetunie. Van der Burgs eerste volledige kernploeg-jaar draai de in de winter van 1989 op een falikante misluking uit, doordat hij zich niet wist te plaatsen voor het EK en WK. Verlost van ziektes en een bles sure heeft Van der Burg zich in de voorbije weken als een ko meet naar de top geschaatst. „Voordat er een meter gereden was, wist ik al in mei dat het goed zou gaan. Dat klinkt mis schien dom, maar je zit niet voor niets in de kernploeg. Aan de an dere kant stellen mijn prestaties in Berlijn en Den Haag niet zo veel voor. Daar moet je je niet op blind staren. Een overwinning in de World Cup is leuk, maar zegt voor de rest niks. De World Cup is spielerei, niet meer dan een test. Het spel begint pas op het EK en WK. Alleen die toernooi en tellen. Dat houden mijn trai ners me steeds voor". Van der Burg denkt, dat zijn me tamorfose gedeeltelijk verband houdt met zijn veranderde kijk op en aanpak van het schaatsen. „Ik heb veel opgestoken van Leo Visser. Die zegt, dat je als schaatser niet zo moeilijk moet doen en gewoon hard moet rij den. Je moet de dingen gemak kelijk opvatten en proberen niet krampachtig te denken. Gerard Kemkers benadert zijn sport an ders. Die is er heel erg mee bezig. Net als Leo Visser moet ik niks hebben van types als Ted Troost. Het lijkt me afschuwe- - - w: v VU .!S$3VSÏ Ben van der Burg: Een smaakmaker met snelle benen en een vlotte babbel (foto Wout Steensma lijk als je iemand moet bellen, als het slecht met je gaat. Je moet alles zelf oplossen. Ik heb vorig jaar, toen ik in de put zat, wel veel gehad aan gesprekken met mijn moeder. Ik heb veel te gen haar aangepraat. Maar voor hetzelfde geld was het de hond geweest. Was misschien nog wel net zo gemakkelijk geweest, want die had niets terug ge zegd", aldus de allrounder met vooral stayer-kwaliteiten, die tussen het trainen door tijd pro beert vrij te maken voor zijn stu die natuurwetenschappen aan de Open Volksuniversiteit. „Dat is gemakkelijk vol te hou den in mijn langzame tempo. Sommigen menen, dat werk of studie niet met sport is te combi neren, maar dat kan best. Als je maar normaal bent en je handen uit je mouwen durft te steken. (SOES - De hervatting van In de ir Zeeland verliep gisteren zoals gepland. Jeugdige ruiters en amazone's namen met pony's efi een enkel familielid bezit van de Zeelandhallen. De spon sor-boxen bleven nagenoeg lgeg, evenals de meeste gekleur de plastic-zetels. De strijd in de ring had er niet onder te leiden. A|f en toe klonk er een beschei den vreugdekreet of vloeide er e(sn traan. Het verschil tussen winnen en verliezen. m de ruim bemeten wandelgan gen, die door de organisatie zijn ïcreëerd, is het opvallend stil. ;n verdwaalde toeschouwer :ntert iangs de kraampjes, inder de uitgestalde waar een lik waardig te gunnen. Aan het Inde van het brede pad huist ft secretariaat, het zenuwcen trum van Indoor Zeeland, waar deelnemers en publiek met vra gen terecht kunnen. 'f et Huige, voorzitter van de f ichting Concoursen Hippique f eelruiters, heeft een vrij een- vpudige dag. Uiteraard ontkomt f er niet aan om links en rechts <8 nodige handjes te schudden, «aar dat doet hij met zichtbaar p|ezier. Eevenals praten over het fvendaagse evenement, dat de geeuwse paardesportliefheb- *rs traditioneel rond de jaar wisseling bezig houdt. fiuige, alweer zeven jaar prae- ®s, is duidelijk in zijn nopjes, «let loopt allemaal op rol- ffitjes", merkt hij op. „De sfeer is f rfect. De mensen kijken hun f en uit. De aankleding is. toch :wel opvallend. De VIP-plaatsen, §e gekleurde stoeltjes... Het f aakt een goede indruk op de Wensen. weker op de sponsors, die in te genstelling tot voorgaande ja- ■•ii. verzekerd zijn van een eigen ®ek. De toeschouwerscapaci- ffit is er weliswaar door vermin- gerd, maar Huige beseft zich ter dege, dat geldschieters tegen woordig in de watten gelegd wil len worden. fflVoor ons was dit een grote stap, f aar wel een logische. Je moet Jen sponsor wat bieden. Inder- laad, bij tennis zie je dit al jaren |n ook de voetbalclubs hebben jegenwoordig luxe boxen voor Sponsors. Geldschieters nemen geen genoegen meer met een Jpandoekje en een advertentie ih het programmablad. Zij wil len ook op een fatsoenlijke wijze gntvangen worden en in het ge selschap van relaties in alle rust genieten van het evenement." Het bedrijfsleven is .overigens niet kinderachtig voor de orga nisatie. Twee hoofdsponsors (Rabobank en Machinefabriek De Jonge/Amac) en een groot aantal subsponsors hoesten een aanzienlijk deel van de begro ting - ongeveer 135.000 gulden - op. „Het gaat tegenwoordig om zulke bedragen en die zullen in de toekomst zeker hoger wor den. Het bestuur heeft dus werk genoeg. Vooral Albert de Leeuw, onze pr-man, speelt in het hele sponsorgebeuren eén belangrijke rol. Hij neemt het grootste deel van de werving voor zijn rekening en ook het programma is zijn werk. Een schitterend magazine, waar mee je voor de dag kunt ko men." De organisatie van Indoor Zee land kijkt dus duidelijk in de toekomst. De plannen om van het zevendaagse paardesport- evenement een nationale wed strijd te maken krijgen steeds serieuzere vormen. „Het is geen must", weet Piet Huige, „want we doen geen dingen die niet verantwoord zijn. Op langere termijn denken we zelfs wel aan een internationaal evenement, maar dat is nog ver weg. Er zijn organisaties, die het vanaf het Mensen die daar anders over denken, zijn slapjanussen". Van der Burg zegt ooral te schaatsen uit esthetische over wegingen. „Met vijftig kilome ter door een bocht knallen is het einde. Ik kan lyrisch worden over de schaatsbeweging. To mas Gustafson, mijn idool, was in zijn goede tijd technisch per fect. Ook Hein Vergeer was een genot om naar te kijken. Leo Visser daarentegen niet. Pasge leden zag ik in het sport-jaar- overzicht de beelden van de vo rige EK en WK, maar ik was niet kapot van Leo's manier van rij den". „Schaatsen is alleen maar tech niek. Iemand met een goede techniek, die zich een stuk in zijn kraag zuipt, 30 sigaretten per dag rookt en vet eet, wint het al tijd van degene, die een berecon- ditie heeft, maar geen techniek. Eigenlijk schaats ik om het mooie van de schaatsbeweging en niet om een toptijd. Of laat ik het anders stellen: ik rijd niet, omdat ik een kick krijg van het applaus. Soms heb ik tijdens een wedstrijd het gevoel, dat het heerlijk gaat, maar als ik mezelf dan terugzie op de video vind ik het vervelend. Gatver, denk ik dan, als ik naar mezelf kijk. Een perfecte race heb ik nog nooit ge reden, hoogstens benaderd. Mijn eerste wedstrijd in het bui tenland als 17-jarig broekje van Jong Oranje ging fantastisch. Toen ik over de finishlijn was gegleden en mijn tijd op het bord zag verschijnen, kon ik niet gelo ven, dat die cijfers bij mijn naam hoorden. Ik voelde me in een an dere wereld, een soort Über mensch". Tijdens de komende driedaagse in Heerenveen hoopt Van der Burg zich tijdens NK afstanden te plaatsen voor de EK-ploeg. De nummers 1 en 2 van het gefin geerde klassement over de vier klassieke afstanden kwalifice ren zich direct, de andere twee Oranj e-vertegenwoordigers worden later aangewezen. „Ik moet het niet hebben van mijn 500 en 10.000 meter, maar op de 1500 en 5000 meter, mijn afstan den, hoop ik toe te slaan. Het worden fantastische kampioen schappen. Leo Visser probeert zich er natuurlijk tussen te rij den, terwijl de jongens van Jong Oranje ook dichtbij komen. Ie dereen is natuurlijk ook be nieuwd naar Gerard Kemkers. Officieel wordt pas een dag voor de NK beslist of hij meedoet, maar neem maar van mij aan dat hij start. Daar durf ik bijna mijn hele hand voor in het vuur te steken". begin groots aanpakten, maar ik ken er diversen, die failliet gin gen. Wij zijn nuchtere Zeeuwen en kiezen liever voor een langza mere opbouw. Eerst zal de spon sor-campagne erop afgestemd moeten zijn, anders beginnen we er niet aan." De voorzitter, die tijdens Indoor Zeeland vooral veel representa tieve taken vervult, komt als het even kan ook zelf nog in actie. Zowel op het paard van een me de-Stichtingsbestuurslid als op zijn eigen Waldon verschijnt hij in de ring. Vol trots praat hij over Waldon, die hij al zeven en een half jaar berijdt. Huige slaagde erin om met Waldon door te dringen tot de Z2-klasse, maar een topper op dat niveau is de combinatie niet. „Daarvoor train ik te onregelmatig. Ik denk dat het paard meer kan, maar ik haal het optimale er niet uit. Het is niet anders, het werk gaat im mers voor het meisje. Na de Le- vade in september heb ik tot half november niet getraind. Ik kon het merken, want het paard was helemaal stijf. Toch geloof ik niet, dat een rustperiode slecht is voor het dier. Topsporters ne men af en toe ook gas terug om weer op krachten te komen." Piet Huige foto Willem Mieras) GOES - De eerste dag van het In- door-sprinconours werd duide lijk overheerst door de Bra bantse ponyruiters. Slechts en kele Zeeuwse combinaties slaagden er op de voortreffelij ke bodem in de Zeelandhallen in een plaats tussen de prijswin naars te bemachtigen. Een uit stekende prestatie leverde de Oranjezon amazone Rebecca van de IJsel met een eerste plaats in de klasse B progres sief. In het zadel van Udo wist de Wal- cherse zich in de categorie DE tussen de negen barrageklanten te plaatsen. Met korte wendin gen stuurde zij in de tweede ron de de pony over de hindernissen van parkoersbouwer Wim Grens. En ook nu liet Udo het houtwerk onaangeroerd. Ook Anita Ooms met Lady Chantal en Pascal Bounin met Amigo bleven foutloos. In tijd schoten zij echter tekort om de Rebecca van de IJsel van de eerste plaats te verdringen. Ook in het klas siek parkoers deed Van de IJsel van zich spreken door de tweede plaats voor zich op te eisen. Bianca van Mullem verraste met een uitstekende derde plaats. In de klasse L hield Jan Willem de Feijter de Zeeuwse eer hoog door in het klassiek parkoers met Victor de derde plaats op te eisen. En in het zadel van Valen tino een vierde stek in de rubriek progressief te veroveren. Uitslagen springen Indoor Zeeland te Goes: L klassiek, cat. ABC: 1 Jo- landa Mouwen/Contessa, Heerjans- ruiters; 2 Natasja Jaspers/Limbra's Sorke, Paradepaardjes; 3 Jan Willem de Feyter/Victor, Luctor et Etnergo. Cat. DE: 1 Ward Brand/Stormy, Heerjansruiters; 2 Karin van Nu- land/Atalja, Ons Genoegen; 3 Chan tal Grootjans/Natasja, Paradepaard jes; 4 Ciska Grootjans/Ronnie Major, Oranjezon; 5 Natasja Hertogh/Nancy S, Zwinruiters. Progressief, cat. ABC: 1 Koen de Nijs/Midnight, Engel- brechtjes; 2 Lendy van de Sande/No- zem, St Isedorus; 3 Natasja Jaspers/ Limbra's Sorca, Paradepaardjes; 4 Jan Willem de Feyter/Valentino, Luictor et Emergo. Cat. DE: 1 Wim Brand/Stormie, Heerjansruitertjes; 2 Micha Koot'Boris, Mustang; 3 Ani- que Jacobsen/Axeem Amstrib, Oran jezon. Klasse B, cat ABC, klassiek: 1 Natasja Jaspers/Bl. Snoopy, Parade paardjes; 2 Jeroen Brand/Larby, Heerjansruitertjes; 3 Jean Paul Gu- lickx/Tosca, Country Riders. Cat DE: 1 Sandra de Weert/Aida, Striene- ruiters; 2 Rebecca van de IJsel/Udo, Oranjezon; 3 Bianca van Mullem/ Machmoed, Hulst. Progressief, cat. DE: 1 Rebecca van de IJsel/Udo, Oranjezon; 2 Anita Oomen/Lady Chantal, Mauritsruityers; 3 Pascal Boudin/Amigo, MarkiezaatCat ABC: 1 Natasja Jaspers/Bl Snoopy. Para depaardjes; 2 Jean Paul Gulickx/ Tosca, Country riders; 3 Sandra van Oorschot/Tanzania, Heerjansruiters. ZIERIKZEE- Zaterdag (6 janua ri) speelt de Zeeuwse dames voetbalselectie een kwalificatie wedstrijd tegen Leiden voor het Nederlandse afdelingskam pioenschap. De wedstrijd wordt gehouden op het sportpark van vv Zierikzee en begint om 13.30 uur. Eerder op die dag, om 11.30 uur, treedt het Zeeuwse meisjesvoet balelftal onder 17 jaar aan tegen hun Leidse leeftijdgenoten. LONDEN (ANP) - Door slechts het 'ja-woord' te geven aan Ah med El Mukadam is de Egypti sche voetbalbond uit alle moge lijke financiële problemen in de voorbereiding op de eindronde van de strijd om de wereldtitel. De al meer dan twintig jaar in Londen wonende zakenriian heeft uit vreugde over de kwali- BREMEN (ANP) - Het Neder lands vrouwenteam vertoonde gisteren in de eerste wedstrijd van het internationale toernooi in Bremen tegen de Bondsrepu bliek verschijnselen van volley bal-moeheid. Het gastland toonde zich in drie sets opper machtig: 15-12, 15-12,15-5. De formatie van coach Pang bleek fysiek en mentaal te veel hinder te ondervinden van de in spanningen tijdens het Dyna mo-toernooi vorige week in Apeldoorn. Tegen het sterk ver jongde Westduitse team kon in geen enkele set een voorsprong worden genomen. Vandaag (donderdag) kan Ne derland in het duel met de DDR revanche nemen. De Oostduitse ploeg begon het toernooi in Bre men eveneens zwak. Tegen Frankrijk werd een verrassende nederlaag van 2-3 geleden. Uitslagen: Bondsrepubliek - Neder land 3-0 (15-12 15-12 15-5). Frankrijk - DDR 3-2 (13-15 16-14 4-15 15-13 15-8), Cuba - Canada 3-0 (15-5 15-10 15-11). fïcatie aangeboden alle kosten tot en met het toernooi in Italië voor zijn rekening te nemen. El Mukudam, die nog nooit een voetbalwedstrijd heeft bijge woond, vindt dat zijn land de zelfde voorbereiding verdient als de andere 23 deelnemers. Egypte, dat in een groep is inge deeld met Nederland, Engeland en Ierland, speelt in het kader van de voorbereiding een groot aantal oefenduels. Een van de mogelijke tegenstanders is Ajax, dat in principe positief heeft gereageerd op het Egypti sche verzoek. De Amerikaanse bondscoach Bob Gansier heeft 28 spelers uit genodigd voor een trainings kamp van twee weken (5-18 ja nuari) in de Californische plaats La Jolla. Tot de uitverkorenen behoorde ook Volendammer Pe ter Vermes, maar de invitatie be reikte zijn Noordhollandse club te laat. FC Volendam verwacht de aanvaller woensdag in Neder land terug. Gansier heeft ook Brent Goulet weer in de voorlo pig selectie opgenomen. De 25- jarige spits, die in veertien inter landwedstrijden zeven keer scoorde, had sinds mei vorig jaar geen oproep meer gekregen. Goulet en Rob Paterson, die mo menteel de topscorerslij st van de universiteiten-competitie aanvoert, moeten de doelpun tenproductie zien op te vijzelen. De Amerikaanse WK-ploeg schoot vorig jaar in vijftien wed strijden slechts negen keer raak. KUALA LUMPUR (AFP) - De in ternationale squash federatie (FIRS) heeft gisteren in Kuala Lumpur bekend gemaakt, dat de twee Zuidafrikaanse bonden (vrouwen en mannen) hun lid maatschap vrijwillig hebben ingetrokken om uitsluiting te voorkomen. Volgens FIRS- voorzitter Tunku Imran Ja'afar werd tijdens de jaarvergade ring in oktober een motie Zuid- Afrika als lid te royeren aange houden. „Het probleem Zuid-Afrika was het moeilijkste, waarmee we tij dens die bijeenkomst zijn gecon fronteerd. We zijn dan ook blij, dat de betreffende bonden zich zelf hebben teruggetrokken. Als we het op een stemming hadden laten aankomen, dan zou dat on getwijfeld tot oneenigheid bin nen de FIRS hebben geleid", zei Tunku Imran. Bij Ajax is de Hongaar Zsolt Limperger op proef. De 21-jarige verdediger van Ferencvaros ar riveerde gisteren in Lissabon, waar de Amsterdammers zich op de tweede helft van het sei zoen voorbereiden. Limperger keert op 11 januari, na afloop van het Portugese trainings kamp, naar zijn geboorteland te rug. De eerste competitiewedstrijd van AC Milan in de jaren negen tig is op een anti-climax uitgelo pen. De scheidsrechter moest woensdagavond na 27 minuten het inhaalduel tegen hekkeslui- ter Verona noodgedwongen sta ken. Zware mist maakte verder spelen onmogelijk. De stand was nog 0-0. Een nieuwe datum voor de wed strijd is nog niet bekend. Het duel dateert van 17 december, toen AC Milan in Tokyo de we reldbeker voor clubs tegen Me- dellin Nacional veroverde. LISSABON (GPD) - PSV is hevig geïnteresseerd in de komst van Erwin Koeman. De Eindhove- naren zien in hem de ideale op volger van Sören Lerby, die na afloop van dit seizoen waar schijnlijk een punt zet achter zijn voetbalcarrière. PSV-trai- ner Guus Hiddink bevestigde gisteren de belangstelling voor Koeman, maar wilde verder niet op de zaken vooruit lopen. Vlak voor de jaarwisseling ver scheen in diverse media het be richt dat de oudste Koeman (28) zijn contract met KV Mechelen had verlengd tot 1 juli 1992, maar dat blijkt geenszins het ge val. „Ik las het bericht nadat ik terug was gekeerd van huwe lijksreis naar Aruba; het slaat echt nergens op". Erwin Koeman zegt van de inte resse van PSV te hebben verno men. „Ik weet dat ze me willen hebben, maar ik heb nog met niemand gesproken. Wat ik zelf zou willen? Ik heb niks te willen, want mijn contract bij Mechelen loopt na dit seizoen nog een jaar door. Twee jaar geleden heb ik voor drie seizoenen getekend. Ik ga er daarom vanuit dat ik nog een jaar bij Mechelen speel Al weet ik natuurlijk niet hoe ze bij de club zullen reageren als PSV een hele hoop geld voor mij wil betalen". Dat laatste schijnt PSV inder daad te willen doen. Een bedrag van vijf miljoen gulden wordt daarbij genoemd. De multina tional uit de Nederlandse licht stad speculeert erop dat KV Me chelen voor die som geld zal be zwijken, aangezien Koeman een jaar later, aan het eind van con tract, voor een vastgesteld transferbedrag van ruim 500.000 gulden kan vertrekken. De Hulster amazone Bianca van Mullem werd met Machmoed derde op het onderdeel springen klassiek categorie DE foto Willem Mierass Basketbal Eredivisie, mannen: Den Bosch - Weert 88-63. Korfbal Europees kampioenschap zaalkorf bal jeugd, eerste dag: Heerenveen. België - Portugal 24-5, Bondsrepu bliek - Frankrijk 17-4. Drachten. Ne derland - Nederland B 17-12, Enge land - Polen 15-5. 6. Kozlova (Sov) 43,14, 13. Van der Meer (Ned) 45,25, 22. De Boer (Ned) 45,79. Lotto Westduitse midlotto. Trekking A: 1 - 15 - 16 - 25 - 29 - 45. Reservegetal: 2. TrekkingB: 3-5-6-15-43-46. Reser vegetal: 11. Spel 77: 3938596. Tennis Voetbal Adelaide, 150.000 dollar, mannen: tweede ronde: Koevermans (Ned) - Kuhnen (BrD) 6-3 3-6 6-1. Brisbane, 150.000 dollar, vrouwen: tweede ronde: Schultz (Ned) - Rad ford (Aus) 6-3 6-3. Schaatsen Inzeil. Internationaal drie-banen- toernooi: Mannen, sprinters: 500 m: 1. Streb (BrD) 38,16, 2. Jankowski (Pol) 38,51, 3. Goloebjev (Sov) 38,63,4. Vostroknoetov (Sov) 39,19, 5. Franze- lin (Oos) 39,66, 6. ZeljeninlSov) 39,72. 1000 m: 1. Streb 1.18,28, 2. Jankowski (Pol) 1.18,46, 3. Vostroknoetov (Sov) 1.18,76, 4. Goloebjev (Sov) 1.19,91, 5. Franzelin (Oos) 1.20,83, 6. Brunner (Oos) 1.20,91. Allrounders: 500 m: 1. Enfeldt (Zwe) 39,15, 2. Herda (BrD) 39,46, 3. Maslan- ka (Pol) 39,92, 4. Abratkiewicz (Pol) 39,95, 5. Wajoenin (Sov) 40,09, 6. Mai- böck (Oos) 40,43, 21. Bruins (Ned) 41,19. Vrouwen: 500 m: 1. Trautvetter (DDR) en Nemeth (Oos) 42,74, 3. Ul- bricht (DDR) 42,94, 4. Nitrofanova (Sov) 43,08, 5. Basjanova (Sov) 43,12, Italië, derde bekerronde: Groep A: Roma - Ascoli 3-0. B: Bologna - Fio- rentina 3-2. Groep C: Messina - Ata lanta 0-0. D: Sampdoria - Pescara 2-1. Internationaal toernooi in Israël: Haifa: Maccabi Haifa - FC Utrecht 4- 1. Herzliya: FC Groningen - KV Meche len 2-2. Schotland: Dundee United - Dun fermline 1-0. Emmen: Vriendschappelijk: Emmen - Mussel (eerste klasse afdeling Gro ningen) 10-0 (1-0). Doelpunten: De Jonge 3, Bosch 2, Schaap, Metz, Van den Wildenberg, Koopal, Scherpen. Almelo: Vriendschappelijk: Achilles'12 (zondag tweedeklasser) - Heracles 0-6 (0-1). Doelpunten: Vel- ten 6. Toeschouwers: 1200. Wielrennen Keulen, zesdaagse: 1. Kappes/De Wilde (BrD/Bel) 300 punten, op één ronde: 2. Diehl/Tourne (BrD/Bel) 231, op zes ronden: 3. Stumpf/Veggerby (BrD/Den) 361, op acht ronden: 4. Wy- der/Holenweger (Zwi) 210

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 15