PZC Onder wijsfusie mag geen banen kosten Goes: 000 inwoners Nader onderzoek naar vervuiling Walsoorden Meer armslag voor vrouwentelefoon in beeld wie rijdt moet absoluut geen alcohol gebruiken provincie LOM ZEEUWSCH-VLAANDEREN VERKEERSVEILIGHEID 15 ZATERDAG 30 DECEMBER 1989 NA VERHUIZING BOER VERSCHUEREN Zeiljacht vast op Westerschelde Automobilist reed door na botsing bij brug Sluiskil Boventallig Onderwerpen Informatie over transcendente meditatie in twee plaatsen Verslagen Folders West-Java-gangers adopteren instituut voor kinderen Bali Braks Onterecht Havenslib Geslaagden hondenexamens SAMENWERKING ORGANISATIES TERNEUZEN - Een fusie in het speciaal basis- en voortgezet onderwijs in Zeeuwsch-Vlaanderen hoeft geen banen te kos ten. Integendeel, meent voorzitter G. van der Scheer van de gezamenlijke LOM-scholen in Zeeland, een eventuele fusie kan juist de positie van het speciaal onderwijs zo versterken dat aan de leerlingen een betere dienstverlening kan worden geboden. Vader E. Priester reikt naar zijn dochter Priscilla. links burgemeester Stienstra van Goes. GOES - Nog maar pas geboren en dan al de burgemeester op bezoek. Priscilla Priester, 395 gram zwaar mag zich de 32000e inwoner van Goes noemen. Dat was de gemeente een felicitatie waard. Burgemees ter T. Seinstra kwam vrijdagmid dag naar het Oosterschelde zieken huis om de baby te verwelkomen. De kleine kreeg een spaarbank boekje met 32000 centen. De moeder werd in de bloemen gezet, en de va der werd verrast met een stropdas. Hij kreeg vrijdagochtend te horen dat zijn dochter de gelukkige was toen hij de baby op het gemeente huis wilde inschrijven. De baby is een dochter van de 27-ja- rige E. Priester en de 23-jarige K. Priester-Andringa uit 's Heer Arendskerke. Pas onlangs kwamen zij in de gemeente Goes wonen. „Wij komen uit de omgeving van Amster dam", aldus de gelukkige vader. „Omdat ik hier werk kon vinden zijn we in Zeeland komen wonen." „Het is ongeveer een jaar of zeven geleden dat we de 31000e inwoner mochten inschrijven", aldus de bur gemeester. „Omdat Goes één van de weinige groeigemeenten in Zeeland is, willen we deze gebeurtenis niet ongemerkt laten passeren". Van der Scheer zei vrijdag dat hij op de eerstvolgende bestuursvergadering van de Zeeuwse LOM-scholen zal voor stellen de twee Zeeuws-Vlaamse scho len - de Scheldeschool voor basis- LOM-onderwijs en de De Schans voor voortgezet LOM-onderwijs (beide in Temeuzen) - af te stoten om ze op te laten gaan in een nieuw te vormen or ganisatie van speciaal onderwijs in Zeeuwsch-Vlaanderen. Om althans op bestuurlijk niveau één organisatie te krijgen. Het ideaal van Van der Scheer is dat er in Zeeland drie organisaties komen voor (voortgezet) speciaal onderwijs: één in Zeeuwsch-Vlaanderen en twee aan de andere kant van de Wester- schelde. De gesprekken over deze nieuwe organisatie in Zeeuwseh- TRNEUZEN - Het Belgisch jacht Scorpio is vrijdagavond om zeven uur vastgelopen op een zandplaat in de Westerschelde. Het zeiljacht kon een half uur later door het communicatie vaartuig Spurter van Multraship uit Terneuzen worden vlotgetrokken. De Scorpio was onderweg van Bres- kens naar Antwerpen en liep ter hoog te van de Dow-Scheldesteiger buiten het vaarwater aan de grond, op de Mid delplaat. Door het afgaande water kwam het jacht stevig vast te zitten. Sleepboten uit Terneuzen reageerden snel op de noodsignalen van de schip per. De Spurter kon door zijn geringe diepgang het dichtste bij komen en maakte vast om het jachtje vervolgens vlot te trekken. De Scorpio is daarna naar de Veerhaven van Terneuzen ge gaan en zal vandaag, zaterdag, de reis vervolgen. SLUISKIL - De gemeentepolitie van Terneuzen is op zoek naar de bestuur der van een gele Ford Escort (vroeger model) die vrijdagavond een ongeluk veroorzaakte nabij de brug over het kanaal bij Sluiskil. Deze bestuurder reed met hoge snel heid in op de achterste auto van de rij die op de westelijke oprit stond te wachten voor de geopende brug. De wagen van mevrouw C.M. de P. uit Hei kant raakte zwaar beschadigd. De be stuurder van de Ford reed echter on middellijk snel achteruit, ging de oprit af en reed onder de brug door in de richting van Sluiskil. Alleen kon wor den waargenomen dat de auto een Ne derlandse kentekenplaat had. De poli tie zoekt nu naai' een soortgelijke wa gen waarvan de voorzijde gedeukt is. GOES - Incest, verkrachting, aanran ding: regelmatig hebben vrouwen er mee te maken. De stichting Tegen Haar Wil (THW) luistert naar het ver haal van vrouwen die met' sexueel ge weld of ongewenste intimiteiten in aanraking kwamen, of het nu een dag of tien jaar geleden is. Vanaf 2 januari 1990 zijn de Zeeuwse vrijwilligsters van THW bereikbaar via de vrouwen telefoon Zeeland. De stichtingen THW en Vrouwen Bel len Vrouwen (VBV) in Zeeland werk ten voorheen afzonderlijk. Door de sa menwerking hebben de vrijwilligsters van THW meer tijd vrouwen die hulp vragen te begeleiden. Als een belster daarom vraagt, voeren de hulpver leensters van THW verschillende (tele foongesprekken met haar. Bovendien gaan ze, als het slachtoffer dat wil, mee naar het politiebureau om aangifte te doen. THW en VBV hebben het afgelopen jaar samen twee wervingsavonden voor nieuwe vrijwilligsters gehouden. Nu beschikt elke stichting over tien vrijwilligsters, die na een gedegen trai ning klaar staan om vrouwen met pro blemen te woord te staan. De vrijwil ligsters van de vrouwentelefoon zijn maandag van 13.30 tot 16.30 uur, dins dag van 9 tot 12 uur en van 19.30 tot 22.30 en donderdag van 19.30 tot 22.30 uur bereikbaar op het telefoonnum mer 01100-32233. Buiten deze tijden heeft de vrouwente lefoon Zeeland een antwoordapparaat waarop de telefoonnummers en ver dere informatie over VBV Rotterdam en Dordrecht staan. De Zeeuwse afde ling heeft nog te weinig vrijwilligsters om het aantal uren dat gebeld kan worden uit te breiden. VBV Zeeland bestaat nu vijfjaar. Het idee achter de vrouwentelefoon is dat de vrijwilligsters de gevoelens en pro blemen van de belsters kunnen her kennen, omdat ze óók vrouw. zijn. Daarbij werkt de stichting op basis van anonimiteit. Luisteren en doorverwijzen als een bel ster daarom vraagt, is wat de vrijwil ligsters van VBV doen. Anja is één van Vlaanderen met de besturen van de openbare MLK-school in Oostburg, de protestantse in Terneuzen en de ka tholieke in Hulst, alsmede met het ZMLK-onderwijs, duren nu al enkele jaren. In tegenstelling tot Van der Scheer is het personeel van de Zeeuws-Vlaamse scholen minder enthousiast over de verdergaande samenwerking. Met na me de jongere leerkrachten vrezen dat zij in een grotere organisatie al gauw als boventalligen te boek zullen staan en sneller hun baan kwijt raken. In het jongste nummer van het orgaan van de Zeeuwse ABOP, de algemene bond van onderwijsgevenden, schrijft pro vinciaal medewerker A. Feijtel dat hij wel blij is met de voorgenomen fusie en hij meldt ook dat de betrokken bestu ren beloofd hebben aan de rechtsposi tie van de betrokken medewerkers vol doende aandacht te besteden. Volgens Feijtel wordt nu gedacht aan de be vriezing van het aantal formatieplaat sen op een afgesproken hoogte gedu rende vier jaar. Na die vier jaar moet een regeling worden getroffen voor de degenen die dan nog boventallig zijn. Overigens maakte Feijtel deze opmer kingen mede naar aanleiding van an dere ontwikkelingen in het Zeeuws- Vlaamse onderwijs voor zwak begaaf de kinderen, namelijk het project Zorgverbreding. Deze beoogt kinde ren die nu nog op een gewone basis school zitten en daar buiten de boot dreigen te vallen vanuit de MLK- en LOM-scholen extra, specialistische aandacht te geven. Méér kinderen kunnen zo op een gewone school blij ven en daarmee wordt voorkomen dat het speciaal onderwijs in verhouding tot het gewone onderwijs steeds ver der groeit. De versterking van het speciaal on derwijs moet het doel van de fusie operatie zijn, vindt Van der Scheer en „als de besturen gaan samenwerken kunnen we meer naar Zeeuwsch- Vlaanderen toe halen en ook voor Zeeuwsch-Vlaanderen behouden dan wanneer we met afzonderlijke school besturen kunnen." De aanzet tot een fusie is volgens Van der Scheer eigenlijk al in gang gezet toen het speciaal onderwijs in Zeeuwsch-Vlaanderen is gaan samen werken in de Centrale Aanmeldings commissie. Deze commissie beoor deelt, in navolging van een soortgelij ke commissie op Walcheren die er een Nederlandse primeur mee had, de toe lating van leerlingen tot alle aangeslo ten schooltypen en biedt de betrokken leerling met problemen de kortste weg naar de beste school. „De hokjesgeest verdwijnt een beetje", volgens Van der Scheer. „Alle scholen in Zeeuwsch- Vlaanderen zijn nu op elkaar aangewe- hen. Ze vertelt dat het werk niet echt moeilijk is: „Het is het moeilijkst als de telefoon niet gaat". Magda, een andere vrijwilligster: „Het is nog steeds niet voldoende doorgedrongen tot de Zeeuwse vrouwen dat wij er voor hén zijn. Laatst had ik iemand aan de tele foon die van de huisarts ons telefoon nummer had gekregen. Zo zou het moeten zijn: dat wij overal bekend staan als een instantie waar vrouwen terecht kunnen als ze ergens mee zit ten". Eenzaamheid is een probleem waar veel vrouwen over bellen. „Moeilijk heden binnen een relatie, problemen van emancipatoire aard, sexualiteit en incest, het verlies van een partner en problemen met de kinderen zijn veelvoorkomende onderwerpen op de 'vrouwenlijn'", weten Magda en Anja te vertellen. Sommige belsters willen ook alleen maar het telefoonnummer of adres van een bepaalde instantie. „Daar zijn wij ook voor, we hebben op ons kantoor uitgebreide documenta tie op allerlei gebied", aldus Magda. Gerda, een vrijwilligster, benadrukt dat elke vrouw contact kan opnemen met THW: „Ook vrouwen die op hun werk lastig gevallen worden of gema nipuleerd worden binnen een relatie kunnen bij ons terecht. Wij nemen de verhalen van de belsters serieus". Veel vrijwilligsters van THW hebben zelf ook te maken gehad met sexueel geweld of ongewenste intimiteiten. „Een hulpverlener die zijn of haar ken nis uit boeken haalt kan blijven zeg gen dat je je niet schuldig moet voelen wanneer je incestervaringen hebt, maar je doet het toch. Je begrijpt die schuldgevoelens pas als je zelf ook zoiets meegemaakt hebt", aldus Ger da. „Wij proberen de belster te helpen met het verwerken van zo'n ervaring. Daarbij staat de wil van de hulpvraag ster voorop: wil ze maar één gesprek dan blijft het daarbij. En natuurlijk blijft ook bij THW alles anoniem". zen. De besturen praten al met elkaar. Je moet een bepaalde grootte hebben om service te kunnen verlenen. Vrij re cent is afgesproken dat het aanbeve ling verdient om de fusie ook intern in de afzonderlijke besturen te bespre ken. Directeur E. J. G. van Veenendaal van de MLK-school De Brug in Hulst is veel voorzichtiger. Van een fusie tus sen besturen of zelfs van van scholen durft Van Veenendaal „nog geen zin nig woord te zeggen". Het is meer het aftasten van elkaar en de besprekin gen zijn volgens hem te intens om zijn persoonlijke standpunt erover prijs te geven. Volgens Van Veenendaal is het achter onmiskenbaar dat de MLK- scholen in Hulst en Oostburg met een dalend leerlingental te maken hebben. „Is er nog bestaansrecht voor drie MLK-scholen in deze uithoek van Ne derland", is de vraag die volgens Van Veenendaal eerder aan de orde is dan fusie. MIDDELBURG/'s-HEER ABTSKER- KE - Leraren van het TM-centrum Zeeland in 's-Heer Abtskerke houden maandag 15 januari en dinsdag 16 ja nuari informatie-avonden over trans cendente meditatie onder het motto Neem eens tijd voor jezelf. De bijeen komsten vinden plaats in respectie velijk de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg en in het TM-centrum aan de Kloetingseweg 5 in 's-Heer Abtskerke. De aanvang van beide avonden is 20.00 uur. Tijdens de bijeenkomsten worden on derzoeksresultaten besproken en er wordt een videofilm getiteld Succes zonder stress vertoond. Voorts wordt uitgelegd hoe de TM-techniek werkt en hoe TM in een korte cursus te leren is. Die cursus vindt van 20 tot 23 j anua- ri plaats in het TM-centrum (meest in de avonduren). Volgens de organisatoren toont weten schappelijk onderzoek aan dat beoefe ning van transcendente meditatie een veel diepere rust geeft dan zelfs diepe slaap, 'terwijl we van binnen toch hel der wakker zijn'. Wie twee keer per dag twintig minuten met zijn ogen dicht zit, komt innerlijk tot rust. Naast een heldere geest krijgt men door TM meer energie en neemt de stress af. „Een be tere techniek om tot jezelf te komen is er niet", aldus het TM-centrum. TERNEUZEN - Glaasje op, laat je rijden; Autogordels vast en zeker; Zware Voet, wegpiraat. Campagnes voor een grotere vei'keersveiligheid worden al decennia lang gehouden. Eerst nog incidenteel door Veilig Verkeer Nederland (VVN). De laat ste jaren slaan overheidsinstanties en belangenorganisaties de handen ineen. Ook die samenwerking heeft nog niet geleid tot een echte menta liteitsverandering bij de wegge bruikers. De actie '- 25 procent' draait lande lijk twee jaar. De snelheid op de we gen stond meer dan ooit ter discus sie, ook door de belangstelling voor het milieu. Steeds opnieuw wordt ge wezen op de gevaren van drank in het verkeer. Alle aandacht voor de verkeersveiligheid heeft niet kunnen voorkomen dat in Zeeland dit jaar meer verkeersslachtoffers zijn te be treuren dan vorig jaar. Tot nu toe vielen er 52 doden bij verkeersonge lukken dit jaar tegen vijftig slachtof fers in 1988. Vooral in Zeeuwsch-Vlaanderen steeg het dodental opvallend. Verlo ren vorig jaar twaalf weggebruikers het leven, dat zijn er nu al 21. Verkla ringen zijn niet direct aan te geven, zegt A. C. Lodder, secretaris van het Regionaal Orgaan Verkeersveilig heid. „Als je de overzichten van de laatste jaren bekijkt, zie je elke keer fluctuaties. Vorig jaar leek het de goede kant op te gaan in Zeeuwsch- Vlaanderen. Het jaar daarvoor wa ren er ook 21 slachtoffers te betreu ren. In '86 vonden in die regio 15 men sen de dood. Dit jaar zie je een grote daling in Schouwen-Duiveland. Con clusies kunnen we daar niet zonder meer uit trekken." Bij de VVN-afdeling Sas van Gent/ Axel heerst lichte verslagenheid over het grotere aantal doden in de regio. Secretaresse M. I. R. Hemel- soet-de Jaeger van de afdeling, te vens coördinatrice van het promo tieteam Zeeuwsch-Vlaanderen, is in 1989 meer dan ooit op pad geweest voor Veilig Verkeer. Als een West- dorpse Florence Nightingale is zij bij elk verkeersongeval in de Kanaalzo ne te vinden. Maar ook zij blijft, ge confronteerd met het dodencijfer van dit jaar, het antwoord schuldig op de vraag of haar moeite iets uit haalt. De vice-voorzitter van de afdeling, P. T. A. M. R. Apers, helpt even. Ook hij is onaangenaam verrast, maar 'hoe veel slachtoffers zouden er gevallen Gedeputeerde G. de Vries-Hommes zijn als we niets hadden gedaan? Voor alle betrokkenen is dat een re den om het bijltje er niet bij neer te gooien. Juist in Zeeuwsch-Vlaande ren heeft VVN, samen met de ge meentebesturen en de samenwer kende politiekorpsen, in 1989 van al les gedaan om de verkeersdeelne mers op de gevaren van de regio te wijzen. Een langdurig 'gevecht' met het provinciebestuur over grote waarschuwingsborden langs de au towegen gingen de veiligheidsrid ders niet uit de weg. Uiteindelijk gingen gedeputeerde staten overstag en mochten er, welis waar met enkele kleine aanpassin gen, borden naar Belgisch voorbeeld worden geplaatst. Op het ogenblik loopt de tweede campagne. Na de be kende posters met de 'Zware Voet' is nu op verschillende plaatsen een moeder met kind te zien met de tekst: Ik heb te veel te verliezen om op alcohol te rijden'. Een slogan die Hemelsoet uit het hart is gegrepen. Bewijzen heeft ze niet, maar volgens haar kunnen de verkeersongelukken met de helft afnemen als de automo bilisten zichzelf de discipline opleg gen zich strikt aan twee regels te houden. „Absoluut geen alcohol ge bruiken als er nog moet worden gere den en niet harder rijden dan de toe gestane maximumsnelheid." Af en toe zinkt de moed de VVN-vrij- willigers heel diep in de schoenen. Onlangs las ze over een nieuwe rage bij de Belgische jeugd; Russische roulette op oversteekplaatsen. „De jeugd sluit met elkaar weddenschap pen af om op drukke kruispunten door rood te rijden of vlak voor het aanrazende verkeer over te steken. Die weddenschappen gaan dan om drank of geld. Toen ik dat las, werd ik overmand door droefheid", aldus Hemelsoet. Apers gaat als leerkracht dagelijks met de jongeren om. Ondanks zijn goede raad constateert hij dagelijks dat de jeugd op alle manieren de ver keersregels overtreedt. Ook bejaarden zijn nogal eens bij verkeersongevallen betrokken. Daarom heeft de VVN-afdeling oude- WALSOORDEN - In opdracht van het provinciebestuur wordt begin vol gendjaar, nadat de Walsoordense vee houder J. P. M. A. Verschueren ver huisd is naar Almere, een nader on derzoek ingesteld naar de vervui- lingsproblematiek bij de kleinste woonkern van Hontenisse. Er moeten monsters worden genomen van grond, gras en grondwater in de di recte nabijheid van de boerderij. Mi lieu-gedeputeerde G. de Vries-Hom- renbonden voorgesteld bij speciale gelegenheden voorlichting te geven. „Helaas hebben we daar geen res pons op gehad. Misschien moeten we daar volgend jaar opnieuw aan de bel trekken", verklaart Hemelsoet. Bij tie verkeersslachtoffers in Zee land waren ook negen buitenlan ders. Voor het grootste deel Belgen. De zuiderburen zijn nogal eens bij ongelukken betrokken. Bij twee van de ernstigste ongelukken op kruispunt Potjes bij Cadzand en een mes hoopt met dit onderzoek de oorza ken van de rhilieu-misère in Walsoor den alsnog te achterhalen. „In dit geval zijn er nog teveel vraagte kens. De rapporten van de onderzoe kers die zich met deze zaak hebben be ziggehouden spreken elkaar tegen, er zijn hoogstwaarschijnlijk in het verle den fouten gemaakt, maar nooit is on omstotelijk bewezen dat Bleyko ver antwoordelijk was voor de hele affaire. De vraagtekens blijven echter en ik kruispunt op de Tractaatweg kwa men al vijf Belgen om. „We hebben dit jaar de Belgen per soonlijk benaderd met folders over grensoverschrijdend verkeer. Het promotieteam heeft 5000 folders bij grensovergangen uitgereikt", laat de coördinatrice weten. Ondanks de ernst van de situatie had ze laatst haar lachen niet kunnen bedwingen toen ze een morbide grap hoorde. „Weet je hoe je een blinde automobi list in het verkeer herkent? Die heeft een wit bord met rode letters op zijn auto." René Hoonhorst BRESKENS - De Sobats(vrienden) van het voormalige 413-de bataljon infanterie, die van 1948 tot 1950 in West-Java zaten, adopteren een do ven- en blindeninstituut in Linggarja- ti op het eiland Bali. Het bataljon be stond uit zo'n 800 mensen, onder wie een veertigtal Zeeuwen. De aanlei ding voor de adoptie is een bezoek dat ruim vijftig leden van het voormalige bataljon vorig jaar brachten aan In donesië. Op 22 oktober vorig jaar werd in Ling- garjati een jubileum gevierd. Het was toen veertig jaar geleden dat het batal jon naar Indonesië kwam. De reünis ten wilden iets terug doen voor het feest waarmee ze ontvangen werden, vertelt Sjef Ots uit Hoogerheide, voor zitter van de reüniecommissie 413. Ze werden geattendeerd op de financiële problemen waarmee het doven- en blindeninstituut te kampen heeft. „We vragen aan alle reünisten om dit pro ject te steunen. Tot nu toe hebben we al 1150 gulden ontvangen", vertelt Ots. Hij verwacht nog meer geld bij de reünie in maart in Bergen op Zoom. In juni gaat een aantal leden van het voormalige bataljon opnieuw naar In donesië om het geld te overhandigen. Het geld wordt gebruikt voor studie, opleiding en verzorging van de kinde ren en renovering van de huidige huis vesting. (Slot van pagina 13) nuari tot 1 april of van 1 juni tot 1 sep tember mogen vissen gelden in deze perioden de zelfde hoeveelheden als voor de houders van het speciale docu ment. Buiten deze perioden geldt voor hen de bijvangstregel. Voor schelvis heeft de minister een bijvangstrege ling afgekondigd. De hoeveelheid schelvis aan boord mag niet meer zijn dan twintig procent van het gewicht van de totale vangst. hoop met een gericht onderzoek, voor dat de boerderij opnieuw door een on dernemer betrokken wordt, wat ant woorden te krijgen. Mocht het onder zoek evenwel niets opleveren, dan zul len wij ons daarbij toch moeten neer leggen", voert mevrouw De Vries aan. De verwijten van Verschueren aan het adres van de provincie over toezeggin gen voor een verplaatsingsvergoeding, zijn volgens de gedeputeerde - voor wat het provinciebestuur betreft - ont erecht. „Ik heb enkel gezegd te zullen proberen een dergelijke vergoeding los te peuteren. Dat is echter niet gelukt. Toezeggingen zijn nooit gedaan en for meel heeft het college van GS gelij k als het geen vergoeding uitkeert. Er zijn binnen de bestaande criteria geen mo gelijkheden voor een dergelijke uitke ring. Mogelijk kon de provincie op hu manitaire gronden een vergoeding uit keren, maar dat is niet gebeurd. Men selijkerwijs kan het provinciebestuur in deze affaire geen nalatigheid verwe ten worden", meent mevrouw De Vries. Ofschoon de milieu-gedeputeerde met het oog op het aangekondigde nadere onderzoek niet uitsluit dat de affaire Bleyko-Verschueren nog een staartje krijgt, is zij ervan overtuigd dat de Walsoordense betonfabriek momen teel de geldende regelgeving op mi lieugebied in acht neemt. „We houden de zaak ter plaatse nauw lettend in het oog. Als er verontreini ging optreedt - en dat kan, het is per slot van rekening een oud bedrijf- dan is dat tot nu toe binnen de toelaatbare grenzen." Voor een ander milieuprobleem dat speelt in het Oost-Zeeuws-Vlaamse dorp, dat van het verontreinigde ha venslib, is door de instanties (gemeen te en provincie) ook nog geen oplos sing gevonden. De gemeente Honte nisse heeft de provincie verzocht de drieduizend kubieke meter verontrei nigde specie, die twee jaar geleden uit het Scheldehaventje werd gebaggerd, nog een jaar te mogen opslaan in een depot op het haventerrein. De vergun ning voor deze opslag loopt in januari af. Gedeputeerde Staten gaven het ge meentebestuur van Hontenisse te ken nen in te stemmen met een verlenging van de vergunning voor een jaar. Te gen de verlenging van de hinderwet vergunning kan tot 3 februari bezwaar worden aangetekend. Het dagelijks bestuur van Hontenisse hoopt dat dit niet gebeurt, zodat de met teerachtige stoffen en zware metalen verontreinig de specie op het haventerrein kan blij ven liggen totdat er in Zeeland een speciaal depot van minimaal zes mil joen kubieke meter is aangelegd voor de berging van vervuild slib uit de Westerschelde. VLISSINGEN - Van de Hondenver eniging Walcheren behaalden de vol gende cursisten het EG-diploma: T. Berkhout, M. Krul, M. Miltenburg, R. de Nooijer, A. M. Salient, H. van Vliet, S. Sol en H. Wessels. Het A-diploma kwam in bezit van: W. Remijnse, A. Aarnoudse en R. Angelini. Het exa men voor het GG-diploma werd met goed gevolg afgelegd door: J. den Ou den, E. Vugt en J. den Exter. Van de zeventien deelnemende combinaties werden er drie afgewezen. :=±t;Ö --+1/4-4 1 II 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 II 1 1 1 1 1 M II II 1 II t-rt-t-t ■:v: v Secretaresse M. I. R. Hemelsoet-de Jaeger van de VVN-afdeling Sas van Geiit/Axel en coördinatrice van het promotieteam Zeeuwsch-Vlaanderen: „Een nieuwe rage onder de Belgische jeugd, Russische roulette op over steekplaatsen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 15