Sportbelangen in Breskens klaagt gemeentebeleid aan -111 Hoekzak toont indrukwekkende kunstcollectie van P. Verhage Bewoners Blikweide naar minicentrum MMPGïj KERST KOOPA VONDEN VERKOCHT CAPPENDIJK IS DE LAATSTE 2 WEKEN VAN 1989 IN OPPERBESTE FEESTSTEMMING CAPPENDIJK AUTO'S TERNEUZEN Flinke schade botsing Hulst LEDERMODE GRATIS FLES WIJN NA EEN PROEFRIT IN 'N VOLVO w m U bent van harte welkom. 2 laatste weken van het jaar grote eindejaarsverkoop in SUÈDE, LEDER- EN LAMSVACHTKLEDING, met KORTINGEN tot 50% De speciaalzaak LEDERMODE GEMEENTE AXEL "7 tysu u £L Winkelcentrum Oostburg 14 DINSDAG 19 DECEMBER 19; BRIEF AAN B EN W Man breekt arm bij rammen boom Politie treedt op tegen vroeg afsteken vuurwerk Desolate toestand EERSTE IN SERIE PRIVÉ-COLLECTIES WÈÊÉÈÈ OOSTBURG Moderne kunst Kerstman komt naar kinderen Sint Jansteen - n gemeente gemeente gemeente Ui gemeente Je huis in de krant brengt mensen over devloer. op 20, 21 en 22 december tot 21.00 uur. .h Mr. F.J. Haarmanweg 49, telefoon 01150-97455 ^||l PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT BRESKENS - De commissie sportbe langen Breskens gaat een brief aan de gemeenteraad van Oostburg schrij ven over het sportbeleid in de ge meente. Dat werd maandagavond tij dens de vergadering van die commis sie beslist. De commissie vindt dat er een hele boel zaken niet gaan zoals dat zou moeten. Het uitstellen van de bouw van een sporthal in Breskens KOEWACHT - P. van G. uit Koe wacht moest met een gebroken arm naar het ziekenhuis worden vervoerd, toen hij zondagavond tegen een boom langs de Hazelarenstraat in Koewacht reed. Daarbij raakte zijn wagen zwaar beschadigd. Uit een ademanalyse van de politie bleek dat er sterke drank in het spel was. Na een bezoek aan het ziekenhuis, kon de man weer huis waarts keren. TERNEUZEN - De politie van Ter- neuzen zal de komende dagen streng optreden tegen personen die vóór de toegestane data vuurwerk afsteken. Nu al blijkt in Terneuzen de gemeen telijke vuurwerkverordening over treden te worden. Mensen die vuurwerk bij zich hebben, lopen de kans een boete te krijgen van twintig gulden. Een woordvoerder van de politie wijst erop dat veel mensen, zoals bejaarden, grote hinder onder vinden van de knallen, die nu al in de stad klinken. Vuurwerk mag alleen af gestoken worden op oudejaarsdag (31 december) vanaf 8.00 uur tot nieuw jaarsnacht 2.00 uur. HULST - Bij een aanrijding op de krui sing van de Koolstraat met de IJzeren- handstraat in Hulst werden maandag morgen om kwart voor tien twee au to's beschadigd. Bestuurder J. de K. uit Terneuzen verleende op de krui sing geen voorrang aan de van rechts naderende auto bestuurd door O. S. uit Sint-Jansteen. Beide voertuigen liepen flinke schade op. TERNEUZEN - Een aantal bewoners van het oude woonwagencentrum Blikweide in Sluiskil wil zo snel mo gelijk' verhuizen. Hun voorkeur gaat uit naar het nieuwe minicentrum aan de Reuzenhoeksedijk in Terneuzen. Probleem is echter dat die lokatie op een oude stortplaats ligt en er eerst nog bodemonderzoek moet worden verricht. Als het centrum alsnog wordt verwezenlijkt, biedt het plaats aan acht gezinnen. Een zevental gezinnen, dat nu nog een standplaats inneemt op het overvolle Blikweide, liet maandagochtend tij dens overleg met de gemeente weten graag in aanmerking te komen voor verhuizing naar Terneuzen. De bewo ners waren op het stadhuis uitgeno digd om zich het toekomstige beleid van het gemeentebestuur te laten uit leggen. Dat beleid ziet er grof geschetst zo uit: na het eerste mini-centrum in Hoek (dat begin dit jaar in gebruik werd ge nomen) volgen nieuwe minicentra in Zaamslag, Biervliet en Terneuzen. Daarnaast wordt in het kader van de spreiding over heel Groot-Temeuzen ook gedacht aan een nieuw centrum 'ergens bij Sluiskil'. Dat zou een der tiental standplaatsen moeten gaan tellen. Volgens provinciaal woonwagenplan moet Terneuzen over een aantal jaren beschikken over 38 standplaatsen. Op Blikweide wonen nu 28 gezinnen ter wijl er eigenlijk maar plaats is voor 18. Volgens provinciale deskundigen verkeert het oudste centrum van Ter neuzen in een desolate toestand. B en vWllÊ' M met een jaar stuit de commissie tegen de borst. ..Er zijn afspraken gemaakt dat er 1 ja nuari het exploitatieplan op tafel zou liggen en dat er in 1993 een sporthal gebouwd zou worden. De bouw van een sporthal wordt nu al met een jaar opgeschoven. Dat is toch geen termijn meer", vertelde de voorzitter van de commissie, Reggy Corijn. Ook over het peleid dat gevoerd wordt met betrekking tot nieuwe kleedac commodaties is de commissie zeer on gelukkig. ..In eerdere gesprekken met de gemeente is duidelijk geworden dat vervanging van de kleedaccommoda tie van korfbal en voetbal op termijn tot de mogelijkheden behoort. Maar de tennisvereniging heeft zo'n zelfde verzoek ingediend en kreeg 'nul' op het request", aldus Corijn. die wist dat de voorzitter van de tennisvereniging. Bram Wisse, gisterenavond tijdens de commissievergadering bijna uit zijn vel sprong van woede. De tennisver eniging bouwt momenteel zelf en op ei gen kosten een kantine met kleedac commodatie. Boos was Wisse vooral omdat wethouder J. de Vries in de krant liet weten positief tegenover het verzoek van de korfbal- en voetbalver eniging stond. ,,Van wethouder J. Tho- maes kregen wij een j aar geleden te ho ren. dat er voor sportverenigingen ver schillende financiële mogelijkheden waren. We hebben toen een brief ge stuurd aan het college en kregen van plaatsvervangend burgemeester J. de Vries als antwoord, dat onze financiën dermate waren dat we op geen geld be hoefden te rekenen. Dat geld hadden we wel bijeengebracht door contribu tieverhoging en diverse acties. We wer den dus eigenlijk gestraft voor onze in zet", aldus Wisse. v. ïxï:o..']: 3§#U IMiiP S X V De heer P. J. I. Verhage met werk van de Roemeens kunstenaar George Culea. OOSTBURG - De particuliere kunst verzameling; van P. J. I. Verhage, ge pensioneerd gemeentesecretaris van Oostburg, is de komende twee weken te bezichtigen in het cultureel cen trum Den Hoekzak in Oostburg. Ver hage is de eerste in de rij West- Zeeuws-Vlaamse particulieren die door de stichting Hoekspositie die zijn aangezocht hun verzameling uit te stallen. In totaal enkele tientallen beelden, schilderijen, tekeningen en grafisch werk uit Verhage's collectie zijn nu te zien. Op verzoek van de organisatie heeft Verhage zich in zijn selectie be perkt tot werken van beroepskunste naars en heeft hij alles van amateurs thuis gelaten. Onder de beroepskun stenaars bevinden zich vele klinkende namen uit de Nederlandse en Vlaamse kunstwereld, zoals die van Lucebert en Permeke. Donderdagavond (20.30 uur) houdt hij een lezing in Den Hoek zak over deze collectie. Verhage, die kort na de oorlog begon nen is met verzamelen, blijft tamelijk bescheiden als hij zijn 'weelde' ten toonspreidt in de hal van Den Hoek zak. ,,Mijn vrouw noemt dat nederig verwaand", zegt hij er zelf van terwijl hij de voorwerpen in de vitrines schikt. Zoals een keramisch kastje, een ui terst liefdevol vervaardigd kunstwerk je van de Drentse Kees van Rensen. Of de twee gestileerde meisjesfiguren en de gestileerde dansgroep van de Roe meense beeldhouwer George Culea. „Het is echt niet zo dat ik een geweldi ge rijkaard ben", verdedigt Verhage, „Het is wel een hobby die wat geld kost. Maar je rijdt of in een gewone middenklasse-wagen of in een twee dehands Volkswagentje. Dat laatste doe ik en van dat verschil kan ik deze liefhebberij betalen". Kunst wordt met geld alleen niet ge kocht, is de ervaring van Verhage. Hij en zijn vrouw, want ook zij deelt en thousiast in het plezier van het kunst kopen, hebben de werken van bijvoor beeld voornoemde Roemeense beeld houwer gewoon gekregen. Als bedank je voor de wijze waarop het echtpaar Verhage de kunstenaar en diens Kerstavond Het vrouwencon tact 'Lotje' houdt donderdag de jaar lijkse kerstavond in het pand aan de Nieuwstraat 6 te Oostburg. Om 19.30 uur wordt begonnen met een gezamen lijke maaltijd. Onder het motto 'Laat je voetje nu maar op de grond staan' zal de Belgische actrice en voordracht kunstenares Rita Lommee poëzie/pro za en cabaretteksten brengen van on der anderen Bertold Brecht, Jacques Brei en Pablo Neruda. vrouw, toen zij in het Westen kwam hebben geholpen. Soms ook is hetv worven werk een trouvaille waar an ren alleen maar van durven drom Zoals een landschapje van de Prat schilder Fourain, die bekend werdi de doeken die hij in de loopgraven v '14-T8 maakte, dat Verhage in 1951 een Parijs' stalletje ontdekte. Zulk luk kende men in die jaren nog. doekje, niet groot maar wel mooi, kc te hem omgerekend twee kwartjes, zal maar niet zeggen wat zijn werk moet kosten". Verhage heeft in de loop der jaren vens een brede colllectie hedenda se kunst aangeschaft. Ook een bee om zijn verzameling compleet te h ben. „Er is een heleboel modet kunst waar ik geen barst om geef.] gens moet een vonk overslaan. Zo in dat werkje van de Belg J. P. M; ry". Diens werk is voor hem één van de I langrijkste exponenten van modet kunst in zijn verzameling gewordt Het is een stapeltje wit karton, waa; de uitgesneden vakken een boeie patroon van schaduwen bewerkste gen. Een vroeg werk van de kuns naar, dat Verhage kocht toen Ma nog geen bekendheid genoot en t om nog betaalbaar was. SINT-JANSTEEN - De kerstman brengt vrijdag een bezoek aan de kin deren van de buurtvereniging 't Kloos ter in Sint Jansteen. Omstreeks 18.30 uur haalt de kerstman de kinderen thuis op, waarna men gezamenlijk door de wijk naar café De Kroon gaat. Hier volgt een gezellig samenzijn. De kerstman heeft voor alle kinderen een cadeautje en voor het versterken van de inwendige mens is er warme choco lademelk. w willen de sluiting ongeveer samen laten vallen met de ingebruikname van de nieuwe voorzieningen. Er zijn overigens niet alleen problemen bij de verwezenlijking van het centrum aan de Reuzenhoeksedijk, maar ook rond het centrum in Biervliet (een moeizame verlopende grondtransac- tie) en dat in Zaamslag (door plannen voor de aanleg van een rondweg). En in Sluiskil zou de geldende 'bouw- stop' voor problemen kunnen zorgen. Wethouder W. Gosselaar, maandag na het (besloten) overleg met de woonwa genbewoners, dat overigens werd bij gewoond door een delegatie van het Contactorgaan Sluiskil: „We hebben de situatie geschetst en ons beleid voor de toekomst nogeens heel duide lijk uit de doeken gedaan. De bewo ners hebben hun belangrijkste wensen op tafel gelegd: of naar de Reuzen hoeksedijk of in Sluiskil blijven. Dat laatste heeft vooral te maken met fac toren als schoolgaande kinderen etce tera. We gaan de hele zaak nu verder inventariseren. Belangrijk daarbij is bijvoorbeeld ook de wens van bepaal de bewoners hun bedrijfsactiviteiten straks voort te zetten. Een aantal be woners heeft duidelijk begrip voor de bezwaren tegen de combinatie wo nen-werken. Op de Reuzenhoeksedijk is geen plaats voor dergelijke bedrijfs activiteiten, elders misschien wel. Dat moeten we bekijken." Gosselaar wees de bewoners van Bli kweide erop dat zij overigens voor wat betreft de ingebruikname van de loca tie Reuzenhoeksedijk het nodige ge duld zullen moeten opbrengen. „Wat dat betreft heb ik gewaarschuwd voor al teveel optimisme. Het kan allemaal nog wel even duren..." Winkelcentrum 'Trefpunt' Vismarkt, Hulst Tel. 01140-15659 Zondags geopend Meerminnestraat 1 Sluis Tel. 01178-1522 Dinsdags gesloten fu BEKENDMAKING De burgemeester van Terneuzen maakt bekend, dat een aanvraag om een bouwvergunning is in gediend door: bouwbedrijf Imotec B.V., Axelse- straat 12 te Terneuzen, voor het bouwen van 23 woningen op het voormalig terrein van 'Schel- deoord' aan de Emmalaan te Terneuzen. Het voornemen bestaat om met toepassing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening en artikel 50, lid 8 van de woningwet de vergun ning te verlenen. Alvorens daartoe over te gaan wordt een ieder in de gelegenheid gesteld met ingang van woensdag 20 december 1989 gedurende veertien dagen ter gemeentesecretarie (afdeling algemene zaken) van het bouwplan kennis te nemen en eventuele bezwaren daartegen gedurende deze periode schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders kenbaar te maken. Terneuzen, 19 december 1989. De burgemeester voornoemd, drs. R. C. E. Barbé zeehaven industrie recreatie BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Axel maken be kend dat de gemeentelijke diensten in verband met Kerstmis en de komende oud- en nieuwjaars viering vanaf 15.30 uur voor publiek GESLOTEN zullen zijn op VRIJDAG 22 en VRIJDAG 29 DE CEMBER a.s. U wordt vriendelijk verzocht rekening te houden met deze vroegtijdige sluitingen. Axel, 19 december 1989 Burgemeester en wethouders van Axel, W. J. de Graaf, burgemeester J. P. van Sabben, secretaris A V lui OPHOKPERIODE DUIVEN Met inachtneming van het bepaalde in artikel 87 van de Algemene Politieverordening voor de ge meente Terneuzen hebben wij bepaald, dat eige naren. houders of verzorgers van postduiven ver plicht zijn er zorg voor te dragen dat hun duiven niet uitvliegen gedurende het tijdvak van zater dag 6 januari 1990 tot en met zaterdag 20 januari 1990, met uitzondering van de in deze periode val lende zondagen. Terneuzen, 19 december 1989. Burgemeester en wethouders voornoemd, drs. R. C. E. Barbé, burgemeester Th. J. de Brauwer, secretaris zeehaven industrie recreatie f D De burgemeester van Terneuzen brengt ter alge mene kennis dat op donderdag 21 december 1989 te 19.30 uur in het stadhuis van Terneuzen een openbare vergadering van de raad der gemeente zal worden gehouden. Terneuzen, 19 december 1989 De burgemeester voornoemd, drs. R. C. E. Barbé zeehaven -Jf industrie recreatit Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ter algemene kennis, dat vanaf heden ge durende drie maanden bij de directie van het Ha venschap Terneuzen, Noorwegenweg 1 te Terneu zen ter inzage ligt het door de Raad van Bestuur van het Havenschap Terneuzen in zijn vergade ring van 4 december 1989 vastgestelde 'Haven reglement Havenschap Terneuzen 1990'. onder gelijktijdige intrekking van het 'Havenreglement Havenschap Terneuzen 1972'. Dit reglement wordt tegen betaling van de kosten algemeen verkrijgbaar gesteld ten kantore van, het Havenschap. Terneuzen, 19 december 1989. Burgemeester en wethouders van Terneuzen, drs. R. C. E. Barbé, burgemeester Th. J. de Brauwer, loco-secretaris zeehaven industrie recreatie En de makelaar weet van wanten en kranten. De laatste 2 weken van 1989 is het feest bij Cappendijk, want u krijgt een lekkere fles wijn gratis als u een proefrit maakt in een Volvo. En da's een feest apart! Neem de uitnemende wegligging, de vlotte wend baarheid, het betrouwbare remsysteem, de koersstabiliteit bij alle snelheden, de anatomisch gevormde stoelen. Kortom een veilige comfortabele en be trouwbare auto voor een uiterst aantrekkelijke prijs. Wij leveren de bij ons in voorraad zijnde auto's na 1 januari 1990 af tegen de voor in 1989 geldende prijzen. Dit zal de feestvreugde ongetwijfeld nog meer verhogen. Daarom mag u op 't Cappendijk-feest niet ontbreken. Wij zijn elke dag ge opend van maandag t/m zaterdag van 9.00-17.30 uur (zaterdag tot 17.00 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 24