Voorzitter zlm-kring: Landbouwschap onduidelijk over problemen akkerbouw Protest Stichting Duinbehoud tegen uitbreiden camping 1 Oude jeugdherberg wordt verbouwd tot woningen Kerstmarkt in de Grote Kerk van Veere 'mooier dan ooit' Wijkcomité oneens met bestemming van oude kleuterschool B en w Domburg: periode betaald parkeren langer Leerlingen de straat op voor [vluchtelingenwerk Sedrijfsvolleybal n Middelburg BIJ GROOT VALKENISSE Verstoring Nieuwjaarsfeest van JOVD in Middelburg Jeugdhotel DEELNEMERS SPONSOREN NATUURFONDS IN PAAUWENBURG Mevrouw L. Poppe trekt CDA-lijst in Vissingen Bedrijfsbadminton JEROOSKERKE(W) - De voorzitter ;an de kring Walcheren van de boe- enorganisatie ZLM, C.J. Bierens, le- /erde woensdagavond tijdens een /ergadering van de kring in het Wal- :herse Serooskerke scherpe kritiek >p de houding van het Landbouw- ichap bij de oplossing van de proble- nen in de akkerbouw. Hij eiste van de irganisatie meer duidelijkheid en be- ituurskracht. Bierens: „Dat is het ninste wat wij mogen verwachten fan ons hoogste nationale belangen- lehartigende orgaan. En als men de ikkerbouw heeft afgeschreven, moet nen zo eerlijk zijn dat te duren zeg- ;en!" jierens constateerde dat er veel over le problemen in de akkerbouw wordt ;epraat, maar dat er tot nu toe weinig lan de grond komt. Hij gaf wel toe dat iet voor het schap niet eenvoudig is de jelangenbehartiging voor de agrari- iche sector vorm te geven in een tijd net zulke complexe problemen als de- :e, waarbij gemakkelijk tegenstellin gen in de agrarische sector kunnen mtstaan. Bierens: „Waar de melkvee- louderij enerzijds wordt beschermd :n de akkerbouw vogelvrij verklaard is iet begrijpelijk dat dit spanning tus sen de sectoren brengt." Hij consta- ;eerde dat de akkerbouwers zich in- niddels door de hele politiek in de VLISSINGEN - Vluchtelingen Werk iValcheren neemt woensdag 20 de- lember, in het kader van de landelij- ie actie, deel aan de kinderkerstloop 89. Twintig basischolen op Walche ren nemen woensdag (Dag van de fluchteling) aan de actie deel. De leer ingen van de hoogste groepen gaan lan in hun buurt de huizen langs om le machtigingskaarten' op te halen lie in de omroepbladen zijn afge- Irukt. De NOS geeft dinsdag en voensdag ruimschoots aandacht aan le actie van het Vluchtelingenwerk. 3e stichting hoopt op zo'n manier vier niljoen gulden in te zamelen. Dit geld ;al worden besteed aan onder meer aallessen, rechtsbescherming en zo- nerkampen voor vluchtelingenkinde en. De machtigingskaarten kunnen, ils ze niet worden opgehaald, ook wor- len opgestuurd. De kaart is tevens een ot. n het stadhuis in Middelburg is te- rens een fototentoonstelling te zien 'an Vluchtelingen Werk Walcheren. 3e tentoonstelling heeft als thema de ipvang van asielzoekers. (1IDDELBURG - In de heren eerste ;las van het bedrijfsvolleybal in Mid- lelburg heeft Amnesty International le kans laten liggen om de leiding ver te nemen van Tecona. De AI-for- natie moest tegen Sietske GM met 0-2 5-15,11-15 en 12-14) het onderspit del en. Young Boys/Toekomst zegevier- le met 3-0 (15-8,15-7 en 15-9) over Pre- aier Middelburg. n de eerste klas bij de dames is het earn van Wondergem Melse/SVS, ank zij een 3-0 (15-8, 15-6 en 14-8) 'inst op Oostkapelle, naast Astrow I an de leiding gekomen. Zonneveld leef met 2-0(15-9,17-15 en 4-5) de baas ver DVC Amro. n de zesde klas heren is Maco II aan de ïiding gekomen ten koste van Tonny eynse II. In de overige klassen hand- aafden de koplopers hun posities, •e overige uitslagen zijn, heren, tweede las: PGV Jachtchart Veere - MT/Lijnbach ■3, Oostkapelle I - Stegink 1-2; derde klas: 'e Wellinge I - Middelburg Zuid 2-1, VPS - SW 2-1, Oostkapelle II - MDGO 0-3, IBG/ larathorn - Herder SVS II 1-2; vierde klas: LV Atlas - Hoechst II3-1Maco I - Drogiste- i Luitwieler 0-3. Kruitmolen - WBVM 3-0, rans Gillissen - PZC 3-1; vijfde klas: Toor- nvliedt - Provincie I 0-3, Voskamp/Dau- endaele - Provincie II 3-0; zesde klas: De 'aayenburgh - SSGM 0-3, Vanuus - Maco II ■3. ames, tweede klas: Bijou Lederwaren - show II3-0, SV Duo - Gebr. Geldof 3-0, Sla- ?rij Maliepaard/MZ - MPSO 3-0, De Wellin- - LW 2-1; derde klas: Jong Ambon - Ma- fethorn 2-0, Maartense/Dauwendaele - DVC Ihodos 3-0. ie stand, heren, eerste klas: 1 Tecona 8-13,2 jonny Leynse 7-12, 3 Amnesty Internatio- 3al 8-12, 4 Sietske GM 8-11, 5 Loverendale BVS 8-8, 6 Young Boys/Toekomst 8-8, 7 't ^and 7-7,8 Premier Middelburg 8-3,9 Smash |tieekschool 7-1, 10 Kruitmolen. weede klas: 1 MT/Lijnbach 8-16. 2 Oostka- flle I 8-12, 3 Stegink 8-12, 4 Amor I 8-10, 5 lieterij Middelburg 7-6.6 SV Duo I 7-6, 7 De Jantalon 7-6, 8 Hoechst I 8-6, 9 LW 7-1, 10 Jachtchart Veere 8-1. erde klas: 1 Zuiderduin 7-13, 2 SSW 8-9, 3 Ps 8-9, 4 Herder/SVS 8-9, 5 Oostkapelle II 8.6 De Wellinge 7-7,7 Middelburg Zuid 8-7, WDGO 8-7, 9 Proflei '85 7-4, 10 IBG 7-3. 1 ierde klas: 1 Maco 18-14,2 Drogisterij Luit- 1 'e'er 8-12, 3 Kruitmolen 8-12, 4 Frans Gil- Si ssen 7-10,5 VLV Atlas 7-8, 6 't Zand II 7-7, 7 strow 7-5, 8 Hoechst II 8-4, 9 WBVM 8-1, 10 I ZC 8-0. I ijfde klas: 1 Provincie II 8-13,2 Lavooij Mo- jr ^"12, 3 Kinderzorg 7-10, 4 Voskamp/Dau- wcndaele 8-9,5 De Pantalon II7-8, 6 Amor II e 7 De Wellinge II 7-5, 8 SV Duo II 7-4, 9 Toorenvliedt 7-2, 10 Provincie 8-2. Jesde klas: 1 Maco II8-15,2 Tonny Leynse II J14.3 SSGM 8-13,4 Brandweer 7-8,5 Green peace 7-8,6 Vanuus 7-7,7 SSW II7-4,8 MSVS fi. 9 De Waayenburgh 7-0, 10 Heao Vlissin- ffia 7-0. ©mes, eerste klas: 1 Astrow 8-14,2 Wonder- Melse SVS 8-14, 3 PZEM 7-12, 4 Hersta- H 8-11, 5 Tonny Leynse 7-8, 6 't Zand 7-6, 7 ■tz.bur. Walcheren/Dauwendaele 7-3, 8 ■yc Amro 8-3, 9 Zonneveld 8-3, 10 Oostka- Blle 8-2, feeede klas: 1 SVDuo 8-14,2 LVV 8-13, 3 De Bellinge 7-12, 4 Slagerij Maliepaard/MZ 8- 0, 5 Herstaco II7-6, 6 Bijou Lederwaren 7-6, 'Astrow II 8-5, 8 Gebr. Geldof 8-4, 9 Hille- ■and/SVS 7-2, 10 MPSO 8-2. ^■'deklas: 1 Schoonen Elektro 7-12, 2 Jong on 7-11, 3 Maartense/Dauwendaele 7- 4 Marathorn 8-10, 5 LW II 7-8, 6 DVC fiodos 8-8, 7 Serooskerke III 7-4, 8 Oostka- JUe II7-3,9 't Zand II 7-2, 10 SV Duo II 7-2. |erde klas: 1 Tonny Leynse II 5-10, 2 SVA '.3 Club '89 6-5,4 Middelburg Zuid II5-4,5 S 6-0. steek gelaten voelen, zowel nationaal als internationaal. De voorzitter van de kring Walcheren van de ZLM gaf overigens aan dat het voor de akkerbouwers dit jaar, gezien de zeer slechte verwachtingen in het voorseizoen, toch nog meegevallen is. Per bedrijf zijn er wel zeer verschillen de resultaten behaald. De grondge bonden veehouderij en met name de melkveehouderij heeft een goed jaar gehad, concludeerde Bierens. Hij merkte op dat er wel signalen zijn dat de melkprijs momenteel wel eens op het hoogste punt kan zitten. De kans op dalen is groter dan op stij gen, dacht hij. Dit mede omdat een verdere afbouw van export-restituties te verwachten is. Bierens constateerde verder dat de varkenshouderij iets om hoogklom uit een dieptepunt en dat ook de pluimveehouders het nog steeds moeilijk hebben. Tijdens de vergadering werden vier leden vanwege hun 50-jarig lidmaat schap van de ZLM benoemd tot leden van verdienste: S. de Visser, G. Groe- nenberg, A. de Pagter en A. Krijger. De ZLM kent nog geen ereversierse- len voor een 60-jarig lid en de jubila ris P. Lampert, die al 60-jaar bij de ZLM is aangesloten, kreeg daarom geen speldje maar een doos sigaren aangeboden. Dr ing R.M. Barkema hield voor de kring een inleiding over ethiek in de biotechnologie. Hij wees op de snelle ontwikkelingen op dat gebied, die on dermeer rechtstreekse gevolgen heb ben voor de produktie in de landbouw. Barkema is leraar aan de Hogere Landbouwschool in Dronten en hij was vroeger dierenarts in Middelburg. BIGGEKERKE - De Stichting Duin behoud vecht de beslissing van gede puteerde staten aan om uitbreiding van camping Valkenisse toe te staan. Dit besluit is volgens de milieu-orga nisatie in strijd met het provinciaal beleid en eerder ingenomen stand punten. Door de uitbreiding met an derhalve hectare in zuidelijke rich ting wordt de natuur ontoelaatbaar aangetast. De uitbreiding van de Biggekerkse camping houdt omwonenden en mi lieubeweging al enkele jaren bezig. Tweeëneenhalf jaar geleden weiger den gs goedkeuring te geven aan de uitbreiding van het kampeerterrein. De ondernemer zou zijn voorstel niet goed hebben onderbouwd en boven dien ontbrak het in de gemeente Val kenisse aan een samenhangend re- creatiebeleid. Naar oordeel van gs is aan deze voorwaarden inmiddels vol daan. Volgens de werkgroep Midden-Zee land van Duinbehoud is de ingediende aanvraag juist in negatieve zin veran derd. „De terreinuitbreiding is om vangrijker dan in het vorige plan en strekt zich aanzienlijk zuidelijker uit", schrijft ze. „Gs gaan akkoord met pre cies dat gedeelte waarvoor in 1987 de vergunning werd geweigerd. Blijkbaar vindt het college dat de aanhouder wint. Wanneer je je zin niet krijgt, vraag j e de tweede keer meer en krij g j e het alsnog." Gs gingen akkoord met 1,5 hectare, terwijl 2,5 hectare was ge vraagd. Duinbehoud: „Het is te ver wachten dat op korte termijn verdere uitbreiding wordt aangevraagd. Wan neer gs voortgaan op de ingeslagen weg valt het ergste te vrezen." Duinbehoud heeft inhoudelijke en be stuurlijk-juridische bezwaren. De na tuurwetenschappelijke waarde van het gebied is groot. Het is in het Streekplan Zeeland aangegeven als scheidende zone tussen de toeristen centra Dishoek en Groot-Valkenisse en mag niet aan recreatie ten prooi vallen. Ook zou de uitbreiding een verstorende werking hebben op het aangrenzende bos. De organisatie pleit voor uitbreiding in een andere richting. Dit is ook altijd de wens van de provincie geweest. De ze grond zou echter niet kunnen wor den verworven. Duinbehoud vindt dat eigendomsverhoudingen niet bepa lend mogen zijn voor de besluitvor ming in de ruimtelijke ordening. Gs gaan er inmiddels vanuit dat uitbrei ding naar het noorden niet mogelijk is 'al staat het bewijs niet onomstotelijk vast'. De milieustichting vindt dat voorbij is gegaan aan uitbreiding in een andere, namelijk oostelijke, rich ting. De omwonenden beraden zich nog op de vraag of zij bij gedeputeerde staten in beroep gaan tegen de beslissing om medewerking te verlenen. DOMBURG - Burgemeester en wet houders van Domburg willen de ter mijn voor betaald parkeren in de ker nen van de gemeente uitbreiden. In Domburg en Oostkapelle geldt nu be taald parkeren van 1 april tot 1 okto ber. B en w willen ook in de herfst vakantie en met Pasen betaald parke ren invoeren, om de parkeerdruk be ter te verdelen. B en w denken er aan om daarom ook betaald parkeren in te stellen in de maand oktober en bij een vroege Pa sen eveneens een deel van maart par- keergeld te gaan heffen. Het voorstel wordt dinsdag besproken in de com missie algemene en bestuurlijke za ken. De vergadering begint om 20.00 uur in het gemeentehuis. MIDDELBURG - De afdeling Noord en Midden-eeland van de JOVD houdt vrijdag 5 januari een nieuwjaarsfeest in de Middelburgse Stadsschouw burg. De bijeenkomst begint om 18 uur met een diner. Vanaf 20.30 uur staan er enkele spre kers op het programma: burgemeester J. van der Doef van Vlissingen, het WD-Tweede Kamerlid mr J. te Veld huis en Mark Rutte, de landelijke voorzitter van de JOVD. De inleidin gen staan in het teken van de gemeen teraadsverkiezingen. Na de vergade ring speelt Disco Popular vanaf 22.30 uur tot in de kleine uurtjes. De voormalige jeugdherberg aan de Vlissingse Hellebardierstraat ivordt omgebouiod tot vier koopwoningen. VLISSINGEN - De oude jeugdher berg in het centrum van Vlissingen gaat schuil achter steigers. Aanne mer Maco uit Middelburg bouwt vier woningen in het pand dat vijf jaar heeft leeggestaan. Voor een flinke opknapbeurt van de jeugd herberg was toentertijd geen geld voorhanden. De gemeente Vlissin gen stopt er nu ruimschoots een half miljoen gulden in. De tegenstelling lijkt schrijnend. De gemeente Vlissingen heeft wel fi nanciële middelen over voor een plan van een commercieel bedrijf, maar had dat niet voor een jeugd herberg. De Vlissinger B. Kossen, voormalig beheerder van de jeugd herberg, wil de lijn niet zover door trekken. Het pand aan de Hellebar dierstraat, een zijstraat van het Bel- lamypark, was toe aan een forse ver bouwing voor een kleine één miljoen gulden. Het bestuur van de Nederlandse Jeugdherberg Centrale (NJHC) was van plan de accommodatie te be houden. De NJHC had echter niet genoeg geld en stapte naar de ge meente Vlissingen. Die wilde in eer ste instantie wel over de brug ko men. De besprekingen liepen echter na enige tijd stuk. Vlissingen voelde er niets voor alle kosten te dragen, zoals de NJHC eiste. Dat was het einde van de jeugdherberg in Vlis singen. Beheerder Kossen sloot oktober 1984 voor het laatst de deur. De jeugdherberg' boekte jaarlijks 10- tot 12.000 overnachtingen. De voor ziening bestond al voor de Tweede Wereldoorlog en verhuisde in 1966 van de Willem Ill-kazerne in het Oranjekwartier naar de Hellebar dierstraat. Studenten van de Zee vaartschool woonden tot die tijd in het gebouw. Zij gingen naar een nieuw onderkomen in Paauwen- burg. Kossen betreurt de teloor gang van de jeugdherberg. Hij vindt dat in Vlissingen zeker plaats is voor een jeugdhotel bij voor beeld in de omgeving van het Nolle- bos. Jongeren en jonge gezinnen hebben daar, meent Kossen, be hoefte aan. De jeugdherberg moest weg, omdat Vlissingen weigerde zo'n één mil joen gulden bij te dragen. De ge meente trekt ook nu niet dat bedrag uit. Zij stelt een half miljoen gulden beschikbaar om de prijs van de vier woningen betaalbaar te houden. Dat is gelukt. Eén huis is nog vóór de zomer van de hand gedaan. De verkoop stokte daarna. De bouw plannen werden na de zomer duide lijker en vervolgens zijn al snel de overige drie verkocht. Een advo caat, twee leraren en een horeca-on- dernemer uit Vlissingen hebben er hun oog op laten vallen. Ze leggen ieder 161.750 gulden op tafel. De firma Zeeuwse Vastgoed Ont wikkeling uit Koudekerke neemt het project voor haar rekening. De woningen zijn enorm groot. P. J. Kambier, directeur van ZVO. meldt dat de inhoud duizend kubieke me ter bedraagt. Ter vergelijking: een premie-A woning bevat 300 kubieke meter. Alleen het ruwe casco van de jeugdherberg blijft staan. De voor deur van drie huizen komen aan de achterkant waar een muur de tui nen afscheidt van een openbaar pad en een flinke parkeerplaats. De wo ning aan de Breewaterstraat krijgt daar een voordeur. Het pad is de ontsluitingsweg voor het archief dat in het oude Gasthuis wordt gehuis vest, naast de jeugdherberg. Alle woningen zijn september of oktober volgend jaar gereed. Ook de kerstman zelf liet zich donderdag niet onbetuigd bij de opening van de kerstmarkt in de Grote kerk van Veere. VEERE - De kerstmarkt in de Grote Kerk in Veere in nog mooier en ge varieerder opgezet dan de twee voorgaande edities. Dit concludeer de woensdagavond voorzitter Ton Kroese van de Stichting Kerst markt Veere bij de officiële opening van het jaarlijkse evenement. Voor al op de kwaliteit van het gebodene is dit keer het accent gelegd. En ui teraard is ook op de verscheiden heid van de artikelen - van kerstkle- ding tot kerstbomen en van siera den tot fruit, vis of kaas - gelet. Het evenement is voorts een dag eerder geopend. In de kraampjes en stalletjes heeft een groot aantal handelaren een keur van artikelen uitgestald. Het geheel is in éen sfeervolle kersten tourage verpakt. Mevrouw dr J. C. van Noordwijk-van Veen, voorzitter van het Wereld Natuurfonds Neder land uit Utrecht, verrichtte de ope ning. In de aangrenzende hervormde kerk zette mevrouw Van Noordwijk voor een groot aantal genodigden de doel stelling van het Wereldnatuurfonds uiteen. Het fonds is al bij veel evene menten uitgenodigd om een spon soractiviteit te openen, maar een kerstmarkt is daar nog niet bij ge weest. verzekerde de WNF-voorzit- ter. Na de toespraken begaf het ge zelschap zich naar de Grote Kerk waar mevrouw Van Noordwijk met het omdraaien van een sleutel te vens de verlichting van een 14 meter hoge kerstboom ontstak. De deelnemers aan de kerstmarkt sponsoren het Wereld Natuurfonds door middel van een bijdrage. Te vens worden er artikelen verkocht waarop een toeslag voor het WNF zit. Bij verschillende kraampjes zijn pandabeertjes opgesteld waar in een bijdrage kan worden gestort en er wordt ook nog regelmatig ge collecteerd. Zaterdagmiddag, bij het sluiten van de markt, wordt het eindbedrag bekendgemaakt. Drie dagen lang zijn er ook culturele evenementen te beleven. Op de ope ningsavond zorgden het kameror kest De Drieklank en de Goose City Singers voor een muzikale bijdrage. Er is een uitgebreid programma sa mengesteld. Modeshows, films, een optreden van een poppentheater en een klederdrachtenshow staan on der meer op het programma. De kle derdrachtenshow die voor vrijdag op het programma staat, is naar van daag (donderdag, 19.30 uur) ver huisd. Het optreden van Groep Pa- pillon is verplaatst naar vrijdag avond om 19.30 uur. In de grote Kerk is een groot podium opgesteld voor de culturele evene menten. In het Campveerse Waepen hebben twee Veerse horeca-exploi- tanten een sfeervol terras ingericht waar de bezoekers een drankje en een hapje kunnen gebruiken. De kerstmarkt wordt zaterdagmid dag om vijf uur gesloten, voor wat de verkoop van de produkten betreft. Een concert door het Koninklijk Breda's Mannenkoor, aanvang 19.00 uur, is het officiële einde van de cul turele manifestaties tijdens de kerst markt. De Kerstmarkt in Veere is vandaag, donderdag, en vrijdag open van 10.30 tot 22.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. VLISSINGEN - De voormalige Johan Friso-kleuterschool in de Vlissingse wijk Paauwenburg is ten onrechte toegewezen aan stedelijke organisa ties. Het wijkcomité Paauwenburg vindt dat in het schoolgebouw so ciaal-cultureel werk voor de buurt moet worden ondergebracht. De Alliance Francaise en de Spaans Culturele Vereniging hebben ruimtes gekregen in de oude kleuterschool. Voor het wijkcomité is dat, aldus op bouwwerker B. J. J. van Loon, onaan vaardbaar. Het buurthuis De Paraplu moet daardoor in een kelderruimte blijven zitten. De gemeente Vlissin gen, de politie en woningbouwvereni ging Basco zien op die manier boven dien een onderkomen aan hun neus voorbijgegaan. Die instanties moeten, vindt het wijkcomité, dichterbij de be woners Paauwenburg Zuid-Oost ko men te staan. Het schoolgebouw kan in de toekomst ook nog een functie krijgen voor oude ren. Het aantal senioren zal naar ver wachting toenemen in de wijk. Die mensen hebben een dienstencentrum naast de deur nodig. Het wijkcomité bepleit in dat kader een bundeling van een huisarts-, tandarts- en fysiothera- piepraktijk in een nieuw wijkgezond heidscentrum. De bouw van een derge lijk centrum zou een positieve ontwik keling voor Paauwenburg Zuid-Oost zijn, meent de bewonersorganisatie. Zij staat eveneens een beter openbaar vervoer voor. De verbinding met het NS-station laat, volgens haar, te wen sen over. Als Paauwenburg Zuid-Oost in de toe komst wordt aangepakt, mogen de groen- en speelvoorzieningen niet worden vergeten. Die moeten flink worden aangepast, stelt het wijkco mité in zijn notitie voorzieningen in Paauwenburg. De groep breekt tevens een lans voor een veilig, van de straten afge schermd sportterreintje in de directe omgeving van Paauwenburg Zuid- Oost. Het wijkcomité komt maandag om VLISSINGEN - Mevrouw L.C. Poppe- De Looff is de lijsttrekker van het CDA in Vlissingen tijdens de raads verkiezingen van maart volgend jaar. De afdeling stelde woensdagavond in Bachten Komme de kandidatenlijst definitief vast. Die lijst ziet er verder als volgt uit: 2 D. Vos: 3 mevrouw M. Speckens-Hen- driks: 4 A.C. Dourleijn; 5 mevrouw C. Stuurwold-Vermeer; 6 mevrouw C.E. Postma-Willemse; 7 M. Juursema; 8 L.F. Waterman; 9 J. Griffioen; 10 me vrouw J.M. de Coninck-Geers. 19.30 uur bijeen in buurthuis De Para plu aan de Alexander Gogelweg. Op de agenda staat onder meer de notitie voorzieningen en de festiviteiten rond de nieuwe naamgeving van de Plein tjes in de Vlissingse buurt. VLISSINGEN - In poule A van de Wal- cherse bedrijfsbadmintoncompetitie heeft ZOC 1 een nipte overwinning behaald op het eerste team van Total (7-5). Hierdoor zakte Total 1 naar de derde plaats. De lachende derde was LW 1 dat met maar liefst 12-0 van Lammers Cafetaria 1 won. De loodsen staan evenals ZOC 1 onge slagen aan de leiding, maar door een beter game-gemiddelde bezetten ze de eerste plaats. SSVW 1 won gemakke lijk met 10-2 van PGV 1, dat nog steeds zonder enige winstpartij de rode lan taarn met zich mee draagt. In poule BI bewees het twee jaar gele den gedegradeerde Jong Ambon 1 we derom te sterk te zijn voor deze poule. Ze wonnen vrij gemakkelijk van SSVW 2 (12-0). Dit team kwam weer niet tot winst. Het team van Pechiney strijdt met Jong Ambon 1 om de eerste plaats. Dit keer won het van BKN (10- 2). In poule Cl is de gehele ranglijst ver anderd. Er werd een dubbele ronde ge speeld. Jong Ambon 3 won van LVV 3 (10-2) en van Hotel Piccard (9-3). Zij staan zonder verliespunt vast op de eerste plaats. Onze Vloot won van PGV 2(9-3) en speelde tegen Hotel Pic card gelijk (6-6), zodat het team uit de gevarenzone is wat degradatie betreft. L W 3 kon niet tot winst komen en ver loor van Jong Ambon 3 met 10-2 en van het eerste team van SSW (8-4), zodat dit laatste team de tweede plaats be zet. De uitslagen van de laatst gespeelde wed strijden zijn, poule A: ZOC 1 Total 1 7-5, Lammers Cafetaria 1 - LW 1 0-12, SSVW 1 - PGV 1 10-2; poule BI: Hoechst 2 - ZOC 2 5-7, Pechiney - BKN 10-2, SSVW 2 - Jong Ambon 2 0-12; poule B2: Moviestar Hoechst 3 uitgesteld, Jong Ambon 2 LW 2 12-0, Veere 1 Nieuwdorp 3-9; poule Cl: Onze Vloot Hotel Piccard 6-6, PGV 2 SSW 1 8-4, Jong Ambon 3 - LW 3 l;-2, Jong Ambon 3 Hotel Piccard 9-3, Onze Vloot PGV 2 9-3, LW 3 - SSW 1 4-8; poule C2: Veere 2 SSW 2 8-4, Lammers Cafetaria 2 Mobuco 9-3, Veere 2 Mobuco 9-3, ZOC 3 Total 2 7-5. De standen zijn als volgt, poule A: 1 LW 1 8-4, 2 ZOC 1 8-4, 3 Total 1 7-5, 4 Lammers Cafetaria 14-6,5 Hoechst 1 4-5,6 SSVW 1 3-5, 7 PGV 1 0-5; poule BI: 1 Jong Ambon 1 8-5,2 Pechiney 8-5, 3 BKN 6-5, 4 ZOC 2 5-5, 5 Hoechst 2 2-5, 6 SSVW 2 1-5; poule B2: 1 Nieuwdorp 8-4, 2 Jong Ambon 2 5-4, 3 Mo viestar 4-3, 4 Veere 1 3-4, 5 LW 2 2-4, 6 Hoechst 3 0-3; poule Cl: 1 Jong Ambon 3 10- 5, 2 SSW 1 6-5, 3 PGV 2 4-5, 4 LW 3 4-5, 5 Onze Vloot 3-5, 6 Hotel Piccard 3-5; poule C2: 1 ZOC 3 8-4,2 Lammers Cafetaria 2 7-4,3 Veere 2 5-4, 4 Total 2 4-4, 5 Mobuco 0-4, 6 SSW 2 0-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 21