PZC PZEM-personeel en vakbond iets nader Restauratie spuithuis Aardenburg kost bijna kwart miljoen gulden Presidente mevrouw Witmans zoekt naar een opvolgster Snel voorbereidingen nodig voor recreatie Elderschans streek D OVERLEG SLUITING REGIOKANTOOR Van huis naar werk VESTIGING BRASSERIE GEOPPERD NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN Belangen B EN W AARDENBURG Gewogen WOENSDAG 13 DECEMBER 1989 Kerstviering voor ouderen Auto vernield bij slippartij Activiteiten Aurinhuis Kettingbotsing na val motorrijder Ravage bij botsing tijdens gladheid Statenlid Van Hoorn keert terug in de lokale politiek L. G. M. van Wae lijsttrekker voor CDA Sas van Gent Kerstzang van Toonbeeld in Goede Herderkerk Bibliotheken Hulstl en Vogelwaarde creëren kerstsfeer) Rookschade door schoorsteenbrand I Jongerenkoor Sluisse Rakkers maakt een plaat) OOSTBURG - Het personeel van de PZEM-vestiging in Oostburg en de ambtenarenbond ABVA/KABO van de FNV hebben na een gesprek iets meer begrip voor eikaars mening. Dat begrip gaat overigens niet zover dat de standpunten over sluiting van ver schillende regiokantoren een milli meter dichter bij elkaar zijn geko men. Het overgrote deel van het Oostburgse personeel is nog steeds niet overtuigd dat de sluiting van de regiokantoren ergens goed voor is. „De vraag of het kantoor nu dicht moet omdat meneer Don (gedeputeer de) dat wil of omdat het zinvol is, is voor ons nog niet beantwoord", ver klaarde rayonchef G. Prummel. De ABVA/KABO en de ondernemings raad van de PZEM twijfelen er echter niet aan dat de sluiting een groot be drag aan bezuinigingen oplevert. „Of sluiting echt twee miljoen gulden ople vert, betwijfel ik. Maar ook onze becij feringen tonen aan dat er minstens een miljoen wordt bespaard", aldus P. Buijs, voorzitter van de OR en vak bondsmedewerker. Buijs is onlangs namens de ABVA/KA BO in Oostburg geweest. Van de acht tien vakbondsleden hadden acht men sen hun lidmaatschap opgezegd. „Of ze zich opnieuw aanmelden, weet ik SAS VAN GENT - Traditiegetrouw houdt de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen ANBO) in Sas van Gent dinsdag een kerstmiddag voor de le den. Dat gebeurt in het clubgebouw De Regenboog aan de Paul Kruger- dreef in Sas van Gent. Ter afsluiting van het jaar houdt de ouderenbond donderdag 21 december nog een kerst bingo met aansluitend een verloting. Tussen kerst en nieuwjaar is de soos gesloten. Deze gaat op 2 januari 1990 weer open. Dan is er een nieuwjaars middag met een hapje en een drankje. AXEL - De auto van P. K. uit Axel werd vernield, toen hij dinsdagmor gen op de Nieuwendijk in Axel in een slip raakte, door twee tuinen reed en vervolgens tegen een gevel tot stil stand kwam. Een glad wegdek was de oorzaak van de vreemde manoeuvre van de Axe laar. Bij de slippartij beschadigde hij tevens twee tuinhekjes en de gevel. niet. Maar ik had wel de indruk, ik hoop het in elk geval, dat de aanwezige werknemers een beetje begrip voor ons standpunt hebben gekregen." Prummel heeft op kantoor bespeurd dat het conflict 'enigszins is bijgelegd'. „Maar we betreuren nog steeds dat de stem van de gedupeerden te weinig aan bod is geweest." Buijs wijst nogmaals op het feit dat on dernemingsraad en bond 'onder voor waarden' akkoord zijn gegaan. „We hebben bedongen dat er een dusdani ge werkorganisatie komt dat de men sen van hun huis naar hun werkplak kunnen rijden. Ze hoeven dus niet eerst naar het kantoor in Terneuzen. En als die werkorganisatie niet te rea liseren is, wordt de sluiting opnieuw bekeken", meldde Buijs. Prummel heeft er weinig vertrouwen in. „De aan- en afvoerlijnen worden sowieso langer. En hoe moet het met bijvoorbeeld het gereedschap. Moet je voor elke klus eerst naar het magazijn in Terneuzen? Dat zou opgelost kunnen worden met bijvoorbeeld grotere wagens met meer gereedschap. Maar ook dat kost geld. Het zal in elk geval een grote wissel op de organisatie van een en ander trek ken." De Oostburgse PZEM-mensen denken er nog over om samen met het perso neel van de vestigingen uit Hulst en Tholen te protesteren. Prummel is niet erg optimistisch. „Nee, het is ons intussen wel duidelijk dat wij bijna niets tegen de sluiting in te brengen hebben", concludeerde de rayonchef gelaten. IJZENDIJKE - De stichting Aurin houdt zaterdag en zondag een work shop over adem en leven. Deze wordt begeleid door Annie Schalkwijk. Zij wil tijdens de workshop een aanzet maken tot het ervaren van adem, be weging, ruimte, ritme en dynamiek. Schalkwijk heeft ruim tien jaar erva ring als docente verpleegkunde. Vanaf 1981 is ze bezig met 'adem' en volgde een opleiding aan het Instituut voor Adempedagogiek en Therapie in Utrecht. De workshop wordt gehou den in het Aurinhuis aan de Minne poortstraat te IJzendijke, zaterdag van 11.00 tot 18.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Woensdag 20 december wordt een cur sus bewustzijnsontwikkeling gehou den. In de cursus wordt aandacht be steed aan opvattingen over de realiteit en de werking van de ziel. Begeleider is dr Ko Vos. Hij zal op een begrijpelijke manier inzichten uit het Indische en Taoïstische denken vergelijken met aspecten uit het Westerse denken. De cursus begint om 19.30 uur. Deelne mers moeten een matrasje of slaapzak meenemen voor de oefeningen. KLOOSTERZANDE - Bij een aanrij ding ten gevolge van de gladheid zijn dinsdagmorgen op de rijksweg 60 na bij Kloosterzande een motorfiets en twee auto's zwaar beschadigd. Motorbestuurder H. M. uit Sint-Jan- steen reed omstreeks 6.55 uur met zijn voertuig over de rijksweg richting Perkpolder. Ten gevolge van het plaatselijk zeer gladde wegdek kwam hij ten val. De achteropkomende auto mobilist J. R. uit Hulst kon de motor- fletser niet ontwijken en reed er tegen op. De achter dit voertuig rijdende au to bestuurd door W. F. uit Terneuzen kon op zijn beurt zijn voorganger niet meer ontwijken en botste daar weer te genop. Geen van de bestuurders liep lichamelijk letsel op. TERNEUZEN - Als gevolg van de ij- zel heeft zich dinsdagmorgen vroeg op de Van Steenbergenlaan in Ter neuzen een ongeluk voorgedaan waarbij vijf auto's waren betrokken. Het tafereel werd ingeluid met een ma noeuvre van E. P. uit Terneuzen. Hij reed met zijn auto voorop in een rij van vijf auto's, die van de rotonde en naar de Axelsestraat reed. Door de glad heid raakte P. in een slip en kwam uit eindelijk met zijn voertuig op de rech- terweghelft tot stilstand. Achter hem reed G. D. H. uit Terneuzen. Die moest als gevolg van deze slippartij sterk af remmen. Vervolgens botsten J. M. B. uit Hulst, A. M. F. van de V. uit Hulst en J. R. uit Terneuzen met hun auto's allemaal tegen het voertuig van H. Dit schoot hierdoor een eindje verder en kwam tegen een lantaarnpaal tot stil stand. Niemand raakte gewond. De auto van H. werd geheel vernield. De andere auto's en de lantaarnpaal zijn allemaal enigszins beschadigd. Leerlingen van de Haagse Hogeschool maakten zich afgelopen zomer verdien stelijk met het opknappen van het Aardenburgse spuithuisje. AARDENBURG - Het college van burgemeester en wethouders van Aardenburg wil bijna een kwart mil joen gulden spenderen aan de restau ratie van het spuithuisje, een mar kant monumentaal pandje aan de Markt in Aardenburg. Na de restaura tie zal het pand een bestemming krij gen als horecagelegenheid en als zo danig ook verhuurd worden. Het col lege rekent er op dan een huurprijs van rond de 1200 gulden per maand te kunnen vangen. Het spuithuisje en de nabijgelegen voormalige marechausseekazerne werden vorig jaar door leerlingen van de Haagse Hogeschool onder handen genomen. Deze voorbereidende res tauratiewerken waren echter niet vol doende om de panden volledig in oude luister te herstellen. Om die reden is aan het architectenbureau Gruisen, Klap en Sanderse gevraagd een res tauratieplan met kostenopzet te ma ken. Aan de Heineken Adviesdiensten werd gevraagd om uit te zoeken wat de exploitatiemogelijkheden voor het spuithuis waren. De deskundigen van de grootbrouwer kwamen tot de con clusie dat de restaurantsector in Aar denburg, vanwege de vele Belgische bezoekers goed vertegenwoordigd is. In Aardenburg werden wel een coffee shop en brasserie gemist. Een dergelij ke gelegenheid in het spuithuis onder gebracht zou volgens de Heinekendes- kundigen kunnen rekenen op een om zet tussen de 190.000 gulden en drie ton op jaarbasis. Bij een dergelijke om zet zou de gemeente minimaal 15.000 gulden huur kunnen incasseren. De restauratie van het monumentale pandje kost in totaal 240.215 gulden. Een deel daarvan denkt de gemeente te kunnen vangen bij andere subsidie verstrekkers. te weten het Rijk (29.400 gulden), provincie (3100 gulden) en de stichting Dorp, Stad en Land (10.000 gulden). Uit het fonds voor de monu menten kan een kleine 25 mille worden onttrokken. De gemeente zal dan nog bijna 175.000 gulden zelf moeten op hoesten. Het dagelijks bestuur vindt dit accep tabel en vraagt de raad dan ook in te stemmen met het voorstel om ruim 240.000 gulden uit te trekken voor de restauratie. Tevens wordt voorgesteld om het pand na de opknapbeurt te ver huren aan een horecaondernemer, on der voorwaarde dat die zijn drank be trekt bij Heineken. Het voorstel wordt woensdag 13 de cember besproken door de leden van de commissie financiën. Die buigen zich tevens over een collegevoorstel om 25.000 gulden beschikbaar te stel len voor de Volkshogeschool Zeeland. De beheersstichting van het instituut, dat is ondergebracht in het Van Eeg- henhuis in Aardenburg, heeft een be roep op de gemeente gedaan, omdat door een recente verbouwing/uitbrei ding gedraaid moet worden met een fors exploitatietekort van 350.000 gul den. De provincie heeft zich inmiddels bereid verklaard om daarvan twee ton voor rekening te nemen. Het college vindt, gezien de waarde die het insti tuut voor Aardenburg heeft, gemeen telijke steun essentieel. De commissievergadering in het stad huis begint woensdag om 19.30 uur. Voorzitster C. VJitmans-VJeustenenk van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen in Terneuzen zoekt een opvolgster. TERNEUZEN - Geen van de leden staat te trappelen om de functie van presidente over te nemen. Want het voorzitterschap van de Neder landse Vereniging van Huisvrou wen (NVvH) in Terneuzen is een tijdrovende en verantwoordelijke functie. De huidige presidente, me vrouw C. Witmans-Weustenenk stopt er in februari mee. Ze vindt het, na vier jaar de voorzittersha mer gehanteerd te hebben, wel vol doende. „Het is tijd om op te stap pen. Acht jaar ben ik bestuurslid geweest, waarvan vier jaar als secretaresse en vier jaar als presi dente. Nu moeten er nieuwe men sen komen, want nieuwe mensen hebben nieuwe ideeën en daarvan ben ik een voorstander", aldus me vrouw Witmans, die al vijftien jaar lid is van de Terneuzense NVvH. De afdeling in deze stad bestaat al sinds 1932. „De presidente moet alle bestuurs vergaderingen leiden, is verant woordelijk voor het reilen en zeilen van de vereniging, ze verzorgt de opening en sluiting van alle NVvH- activiteiten (behalve bij de excur sies, dan zorgt de speciale excursie leidster daarvoor), helpt mee bij het bedenken van nieuwe activiteiten en evenementen en organiseert het jaarlijks kerstfeest. Mevrouw Witmans kwam in 1975 in Terneuzen wonen. Ze zocht er wat ontspanning en vond die, via een kennis, bij de NVvH en dat beviel haar onmiddellijk. „De vereniging is heel erg veelzijdig en heeft wat te bieden aan vrouwen van alle ni veaus en alle gezindten en dat is be langrijk. Er worden maandelijks koffie-ochtenden, boekbesprekin gen, canasta-bijeenkomsten, excur sies naar bedrijven en thema-avond en gehouden. Uit de opkomst blijkt steeds weer dat alle 130 leden, jong en oud, aan hun trekken komen. Het bestuur kan daarom op deze voet verder gaan." Ook moet het Terneuzense NVvH- bestuur ervoor zorgen dat de afde ling beantwoordt aan het algemene doel van de NVvH, namelijk het be hartigen van de belangen van de vrouw in de maatschappij. Zoals het bevorderen van de emancipatie van haar leden door activiteiten op het gebied van vorming, ontwikkeling en creativiteit. Zo wordt het verant woordelijkheidsgevoel van de vrouw als lid van de samenleving ge stimuleerd. Maar ook het opkomen voor de belangen van de vrouw als consument is een onderdeel van de NVvH-doelstelling. Zo laat de ver eniging (op landelijk niveau) onder zoek naar produkten doen en er wordt aan goedgekeurde huishou delijke produkten het bekende NVvH-keurmerk gegeven. „Vooral dat laatste is belangrijk. Ons keuringsinstituut IVA (Insti tuut voor Huishoud-technisch Ad vies) is een groot onderdeel van de NVvH. Door middel van enquêtes onder de leden van de verschillende afdelingen worden allerlei produk ten kritisch getest. Ieder produkt met ons keurmerk wordt twee jaar later opnieuw beoordeeld door het IVA-laboratorium in Den Haag. Ook de Terneuzense afdeling kent haar eigen dames die zich hiermee bezig houden", aldus mevrouw Wit mans. De NVvH is daarnaast ook een ver eniging met een sociale taak. Zo zijn er leden die zich inzetten voor de langdurig zieken, de zg. Lief- en Leedafdeling en de NVvH beschikt over het Jacobafonds, dat inspringt voor die leden die de contributie niet kunnen opbrengen. Het karakter van de NVvH mag niet gewijzigd worden, vindt mevrouw Witmans, maar er blijft één groot na deel aan deze club kleven en dat is de naam. De scheidende presidente behoort binnen de NVvH tot dege nen die naam het liefst veranderd willen zien. Want het begrip 'huis vrouw', heel normaal in het jaar 1912 toen de vereniging werd opgericht, is in de loop der jaren beladen ge raakt. „Nu wordt de term 'huis vrouw' als minderwaardig be schouwd en dat is een drempel voor veel nieuwe leden. Menigeen denkt nu bij de term Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen aan een geza pig gedoetje van vrouwen. Niets is minder waar. Er is veel meer dan al leen maar de huisvrouw." Een andere naam heeft mevrouw Witmans al bedacht: „De Neder landse Vrouwenvereniging. Die naam omvat een veel algemener be grip. Dan bestaat natuurlijk wel het gevaar dat het reeds ingeburgerde keurmerk van de NVvH zijn waarde verliest." Maar het behoud van de leden en het liefst nieuwe aanwas is net zo be langrijk. Ook voor de Terneuzense afdeling. Mevrouw Witmans hoopt dat het aantal in ieder geval zal stag neren en niet meer verder terug loopt." Tegenwoordig zijn vele vrouwen druk met werk en met sport, zodat er maar weinig behoefte bestaat aan andere sociale contacten. Maar we zullen ons erbij neer moeten leg gen dat vele vrouwen pas na hun vijftigste lid worden van de NVvH. Maar we zullen zeker trachten ook jongere leden te werven." (Van onze correspondent! GENT - Volgens de Vlaamse gemeen schapsminister van leefmilieu Kelch- termans is de luchtvervuiling in het Gentse havengebied de afgelopen da gen niet alarmerend geweest. De Bel gische milieupartij Agalev heeft ver klaard dat blijkens gegevens van het luchtmeetnet begin december te hoge concentraties zwaveldioxyde zijn waargenomen. Volgens Agalev mat het automatisch luchtmeetnet van het Instituut voor Hygiëne tussen 30 november en 3 de cember hoge concentraties zwaveldio xyde en stikstofdioxyde als gevolg van de meteorologische inversie. De mi lieupartij beweerde dat het instituut daggemiddelden noteerde die varieer den van 180 tot 250 microgram zwavel dioxyde per kubieke meter. Dat is een duidelijke overschrijding van de norm van 100 microgram waarnaar het mi nisterie van leefmilieu streeft. Voor wat betreft stikstofdioxyde werden ge middelden van meer dan 200 micro gram per kubieke meter gemeten. Het kabinet van minister Kelchter- mans liet weten dat Agalev de toegela ten wettelijke normen verwart met de streefnormen, die men op termijn be reiken wil. Tijdens de betrokken perio de werden de geldende normen niet overschreden, aldus het ministerie van leefmilieu. AARDENBURG - B en w van Aarden burg vinden, dat de gemeenteraad nog deze maand voorbereidingen moet treffen om de ontwikkeling van het recreatieproject Elderschans te verzekeren. Het algemeen belang van de kikkerstad is ermee gediend, meent het college. Als er geen voor- beidingsbesluit wordt genomen, is de kans groot dat de projectontwikke laar en Grontmij Zeeland afhaken. Beide bedrijven werken de plannen uit op basis van 'no cure, no pay' en als ze niet verder aan de slag kunnen, gooien ze de handdoek in de ring, stelt het col lege. Dat zou betekenen dat Aarden burg 'een geweldige kans aan zich voorbij heeft laten gaan', aldus burge meester mr-E. F. Jongmans en wethou der J. A. J. de Ridder dinsdag. De colle geleden willen de geruchten die in de kikkerstad de ronde doen de kop in drukken. Volgens die geruchten zou den b en w het Van Dongensportpark zo'n beetje verkwanselen en de voet bal- en tennisvereniging weg willen ja gen. Zo'n voorstelling van zaken is echter ver bezijden de waarheid, vindt het college. Inderdaad is er overleg ge voerd met het bestuur van de voetbal club en inderdaad voelt dat niets voor verkassen. Maar de tennisvereniging en de schutterij wordt niets in de weg gelegd. De wipschieters is verteld dat eventueel op de lange termijn, bij een voorspoedige ontwikkeling van het se niorencomplex Rodanna. naar een an dere lokatie kan worden gezocht. Maar dat is voorlopig niet aan de orde. „We hebben er bij gezegd dat we bij zo'n eventuele verandering natuurlijk eerst met de club overleggen", ver klaart Jongmans. Het college is zeker niet bezig met een verdeel-en-heers-strategie, zoals in de wandelgangen wel gehoord kon wor den, bezweert de burgemeester. „We hebben gewikt en gewogen. Ontslui ting via de Herendreef heeft de voor keur van de projectontwikkelaar. Maar we hebben ook alle andere mo gelijkheden stuk voor stuk onder de loep genomen. De Ydewalleweg is klein en smal, moeilijker bereikbaar, eigendom van een particulier en ligt bovendien ook nog op Sluis' grondge bied. Ook een aan- en afvoerroute via het huidige campingterrein is beke ken. Maar dat stuk grond is van de Volkshogeschool." Hij heeft er begrip voor, dat deze in stelling geen medewerking wil verle nen. De school is net zelf bezig met uit breiding. „De aard van het vormings onderwijs vraagt daarbij ook om rust en ruimte en om dan een drukke toe gangsweg en een parkeerterrein op je grondgebied toe te laten." Hij overtuigt de voetbalvereniging echter niet. Voorzitter F. van Dongen vindt dat de zaken uit hun verband worden gerukt. Volgens hem gaat het er niet om dat de Aardenburgse Voet balclub (AVC) niet weg wil, maar dat 'het college het absurde voornemen heeft voor een toegangsweggetje van een nog lang niet verwezenlijkt project een compleet sportpark op te offeren'. Het argument van de burgemeester dat bij verplaatsing van de voetbal club naar een stuk grond tussen de Be- wester Eedeweg en de Haven juist een 'keten van sportvoorzieningen vanaf de Kaai naar Elderschans ontstaat', snijdt volgens Van Dongen geen hout. Volgens hem 'blijft er niets van het sportpark over' als er een toegangsweg aan de Herendreef komt.' Ook de derde plaats die Van Dongen op de lijst van Gemeentebelangen in neemt speelt volgens hem geen enkele rol. „Dit heeft niets met de politiek te maken. We hebben twee jaar lang in een speciale commissie gezeten en dat heeft niets opgeleverd als het onzalige plan om een toegangsweg over ons ter rein te maken. En dat zonder dat er voor de rest ook maar iets rond is. Laat die projectontwikkelaar eerst de grond verwerven voor de bouw van VOGELWAARDE/HULST - PvdA-statenlid C. van Hoorn-Vis uit Hengstdijk verruilt dit voorj de provinciale voor de lokale p0| tiek. De sociaal-democrate fungee als lijsttrekker bij de gemeenteraa verkiezing in maart in de gemeen Hontenisse. Op de voorlopige kandidaten!) staat M. van Gremberghe-le Roy Vogelwaarde op een tweede plaats, volgd door drs L. Toth. De lijst die gin januari door de leden van de in tober opgerichte afdeling wordt vas gesteld ziet er verder als volgt uit: Tieleman-van Hooven (Klooster? de), 5. J. Hemelaar (Vogelwaarde) 6. van Hoorn (Hengstdijk), 7. H. Tang, man (Vogelwaarde) en 8. L. van Z»i ten (Hengstdijk). In Hulst zal de PvdA de strijd om), pluche in de raadszaal aangaan met huidige wethouder P. V. V. Weemt als lijstaanvoerder. Op een twee plaats op de voorlopige kandidate lijst prijkt fractievoorzitster A. A.) van Wees- Hegger. Het derde Pvi raadslid B. C. E. Martens is in onget de gevallen binnen eigen kring, door de speciale commissie die i met de samenstelling van de lijstbë heeft gehouden op een onverkiesfc- achtste plaats gezet. Op de lijst p: ken verder 3. J. Habraken, 4. P Cock, 5. C. Heynen, 6. R. Schalken; 7. N. de Rijck-Haulez. De PvdA-leden in Hulst spreken a donderdag 4 januari over de kandid tenlijst uit. Dit gebeurt tijdens een'1 sloten vergadering in Den Dullaert. SAS VAN GENT - Met L. G. M,t Waes als lijsttrekker gaan de S christen-democraten de gemeen raadsverkiezingen voor volgend) in. De leden van het CDA stelden d' dag de verkiezingslijst vast. De kandidaatstelling leidde tot wei verrassingen. De vier huidige CD raadsleden werden op de hoogste dus verkiesbare plaatsen gezet. Tt: de op de lijst werd R. A. O. M. Brug man, derde R. A. R. de Mul, vierde Obrie, vijfde B. van Hoeven, zesde Vercauteren, zevende D. van Ar maete en achtste H. Coens. TERNEUZEN - De stichting T beeld (voorheen Terneuzense Mir school) geeft zaterdag 16 decern weer een kerstuitvoering in de G' Herderkerk in Terneuzen. Aan het concert werken mee het merorkest, het koperensemble, leerlingen uit de klassen solozangi stemvorming en enkele instrument solisten. Een groot koor van leerlirJ zingt, begeleid door het kamerorls enkele kerstliederen en er wordt» poëzie voorgelezen. De kerstuitj ring begint om 19.30 uur. HULST/VOGELWAARDE - De bill theken in Hulst en Vogelwaarde tl gen de komende weken een sfeerl kersttintje. In Hulst staat tot doni dag 21 december een kerststal kerstgroep uitgebeeld. Deze is eil dom van mevrouw R. Polspoel I Sint-Jansteen. Zij heeft de kerstgl zelf gemaakt van afvalmaterialeil de bibliotheek in Vogelwaarde! nen belangstellenden tot dondei 28 december een tentoonstelling! zichtigen van droogboeketten enl droogbloemen versierde kaarten, De eigenaresse van de kerstgroep! bibliotheek in Hulst is een aantaljl geleden begonnen aan haar ereati is nog steeds bezig met de uitbreil ervan. De tentoongestelde spulle! de bibliotheek in Vogelwaarde il komstig uit de collectie van mevr| R. Sponselee uit Pauluspolder. I tentoonstellingen zijn tijdens del ningstijden van de bibliotheken toegankelijk. AARDENBURG - Een schoorsi brandje heeft dinsdagmiddag f wat rookschade gezorgd in de wol van de familie H. aan de Binnenwj Aardenburg. De brand ontstond! oververhitting van de afvoerpijfl brandweer van Aardenburg heefj kachel naar buiten gebracht. zijn bungalows en dan een ontsluiting via de Ydewalleweg of de Romanlaan aanleggen." Jongmans begeeft zich liever niet in politieke uitspraken. De Ridder, die na de verkiezingen begin volgend jaar in elk geval niet terugkeert, heeft daar minder moeite mee. „Ach u weet net zo goed als ik dat er volgend jaar verkiezingen zijn. Dat de voetbalclub tegen is, vind ik ook niet meer dan normaal. Die heeft nu een prachtig terrein en hoewel wij haar een gelijkwaardige nieuwe accommodatie aanbieden, staat ze natuurlijk niet te juichen om te vertrekken. Maar u weet ook dat Van Dongen voorzitter van Gemeentebelangen is en derde op de verkiezingslijst staat. Ik hoop dat de raad de belangen van heel Aardenburg in de gaten houdt. En zoals gezegd: als het hele plan onverhoopt niet door gaat, hoeft AVC ook helemaal niet te verhuizen", beklemtoont De Ridder. De leden van de commissie algemeen bestuurlijke zaken kunnen zich van daag, woensdag, als eersten uitspre ken over het voorbereidingsbesluit voor herziening van het bestemmings plan. De vergadering begint direct na de bijeenkomst van de commissie fi nanciën en onderwijs, die om 19.30 uur in de raadzaal wordt geopend. SLUIS - Jongerenkoor de Sluip se Rakkers is van plan een coj pact disc uit te brengen meltfj keur aan kerstliederen. In bruari vinden de opnam*] plaats. Eind 1990 wordt de<' uitgebracht. Het koor geeft zaterdag kerstconcert in de raadzaal® het Sluisse Belfort. De koorled* zullen een aantal internationt kersliederen vertolken. Aan£ concert werken verder meel) vaste combo bestaande uit Car. Ultee (slagwerk), Jan Vandt bussche (dwarsfluit), Maris Vandenbussche (gitaar), 8 Bukkens-van de Vijver (orgels Ingrid Santy (gitaar en cel Koor en combo staan onder) ding van Tony Venneman. De Sluisse Rakkers zingen d® derdag op de kerstavond van! Zeeuws-Vlaams Reumafonds* het Hervormd Kerkcentrum Oostburg en zondag in tuincej trum Rijk-Aers in Oostburg. kerstavond verzorgt het jorf renkoor samen met het Sint* cilia-koor de nachtmis in de) rochiekerk van Sluis. Het optreden zaterdag in Belfort begint om 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 40