Nieuw plan gebruik bestrijdingsmiddelen HUISARTS F. PUIJLAERT: ANTWERPEN Operette Films BRUGGE Theater KNOKKE Theater EEKLO GENT Theater Plein Plat lokstof Theater Concerten Operette Concerten Ballet Films Films Concerten Concerten Films Sluis Sas moet weer tevoorschijn komen SAS VAN GENT - Als rasechte Sassenaar gaat de teloorgang van Sas van Gent F. Puijlaert aan het hart. Met lede ogen ziet de voorzitter van de heemkundige kring nu weer de fabriek van de Suiker Unie vertrekken. Maar de dokter, tevens voorzitter van de heemkundige kring in Sas van Gent, weet de remedie: verbetering van het woongenot en stadsverfraaiing. Eén recept heeft hij al aan de Sasse bestuurders aangeboden. Sas van Gent moet zijn oude sluis en kaaimu ren terug. Over de reconstructie van het lelijkste plein van de regio dat bovendien een verkeer de naam heeft meegekregen. Vooraf verklaart de Sasse huisarts niet als voorzitter van de hee.kundige kring te spreken. Er zijn immers ge noeg mensen, met name mede-be stuursleden, gevallen over zijn uit spraken over de Sasse kasseleien, die onlangs op last van de gemeente uit de Sint Annastraat in Westdorpe de Weststraat in Philippine. Terwijl men nog druk bezig was de klinkers te lich ten, brieste Puijlaert in de richting van het dagelijks bestuur van de gemeente dat Sas bezig is zijn historie te verko pen. Puijlaert over zijn heftige reactie: „Ja, ik vind het nog steeds zonde. Ik blijf bij mijn mening dat een stukje ge schiedenis zo wordt verkocht. Maar dat zeg ik als betrokken Sassenaar, die meeleeft met de stad." De sluipende achteruitgang van Sas van Gent als industriestad, heeft Puij laert reeds historisch doorgrond. „We bevinden ons in Sas van Gent in een overgang. We leven in het post-indus- triële tijdperk. Het zal veel gaten in de gemeente slaan. Ik vind dat de oude verlaten industrieën opgeruimd moe ten worden, zodat het oude stratenpa- troon van Sas van Gent kan worden hersteld." Puijlaert doelt op de oude ringweg rond Sas, de Poelstraat. Daar naast heeft hij nog een remedie voor het herstel van de gemeente. „We moe ten in Sas van Gent trachten een woongemeente te worden en streven naar verbetering van het woongenot. Langs het water van het Kanaal bevin den zich prachtige plekken, waar mooie huizen gebouwd kunnen wor den. En verfraaiing van de stad hoort daar ook bij, zodat meer toeristen naar Sas van Gent komen." Voorbeelden van zulke verfraaiingen zijn er bij de vleet in Sas van Gent, vindt Puijlaert. Hij wappert met een wensenlijstje van de heemkundige kring uit de jaren zeventig, waarop onder meer het Bolwerk Generaliteit, de waterkorenmolen, het oude brugje en het oude klooster als te restaureren monumenten staan genoteerd. Niet zonder trots vertelt Puijlaert dat al die toenmalige wensen in vervulling zijn gegaan, ook dank zij de inzet van de heemkundige kring. Door dat ver dergaande herstel van Sas' histori sche objecten oogt de stad een stuk fraaier dan vroeger. Als het aan Puijlaert ligt, zal dat her stel zich doorzetten. Toen enkele we ken geleden in de commissie ruimtelij ke ordening het plaatsen van leilinden aan weerskanten van het Keizer Ka- relplein aan de orde kwam, maakte de huisarts gebruik van het spreekrecht en presenteerde de commissieleden een plan voor de reconstructie van het plein. Voordat Puijlaert nu uitlegt wat het plan is, wil hij eerst een hardnekkig misverstand uit de weg ruimen. „Ten onrechte heeft het plein zijn huidige naam gekregen. Keizer Karei, zo heet hij in België. De onze heet Karei de Vijfde. Dat is nota bene de man die Sas van Gent heeft gesticht. Karei de Vijf de-plein dus." Dergelijke historische lesjes zijn Puijlaert wel toevertrouwd. Zo noemt hij uit zijn hoofd de data, die bepalend zijn geweest voor het sluisje Mevrouw E. Rondonck die woont aan het Keizer Karei- plein 16 in Sas van Gent, heeft een uniek bord in haar bezit. De beschilderde tegels geven een beeld van de Sasse sluis en de kaaimuren. Ze kocht het van de Sasse kunstenaar Martens in 1960. Deze werkte destijds sa men met een pottebakker en schilderde op tegels. Ach teloos liep mevrouw Rondock met haar man door de Zandstraat, waar het winkeltje van Martens zich be vond. In de etalage zagen ze het kunstwerkje liggen en kochten het meteen. „Iedereen die het ziet vindt het mooi. Ik denk dat het nu best veel geld waard is", aldus mevrouw Rondonck. Zij heeft overigens een groot deel van haar leven - ze is nu 76 jaar - aan het oude kanaal gewoond. Ze kent de vroegere situatie. „Je zag de schepen voorbij je raam varen. En als de schippers langs de kant vastmaakten, gingen we even een praatje mePhen maken. Jammer dat die tijden verdwenen zijn." m Dokter F. Puijlaert en de aangrenzende kaimuren. In 1825 besluit koning Willem I, de kanaalko ning, het toenmalige kanaal door te trekkken naar Gent. In 1886 wordt het tweede kanaal gegraven, omdat het oude te klein was. En voor het aanleg gen van dat kanaal, werd een deel van de oude vestingwerken geslecht: de bolwerken Nassau, Coehoorn en Va- sey. In 1902 volgde het huidige kanaal. Drie bruggen over het oude kanaal werden in 1940 opgeblazen en op de plaats van de eerste wordt een dam ge legd. Tevens wordt een gedeelte van het oudste kanaal gedempt en in plaats daarvan komt een provinciale weg. Een ander belangrijk jaar is 1967. Toen werd de sluis helemaal onder zand gespoten. „Dat gebeurde toen tot schrik en ongenoegen van de bevol king. Maar we vertrouwden er toen nog op dat er iets moois voor in de plaats zou verrijzen. Maar Rijkswater staat zag er wel op toe dat zo min mo gelijk van de kaaimuren en de resten van de sluis werden gesloopt", herin nert Puijlaert zich. Zo werden sluis en wallen - achter de dam en het deel van het kanaal dat nog intact is - aan het zicht onttrok ken. Op de kleine zandvlakte die zo ontstond werden stenen gelegd en het Keizer Karelplein is een feit. „Het is toch het meest lelijke plein uit de re gio", vindt Puijlaert. De gedachte dat zich slechts een meter onder het plein nog een gave sluis bevindt, doet het hart van de huisarts sneller kloppen. „Als je het Karei de Vijfde-plein als het ware een meter laat zakken, komen de kaaimuren weer tevoorschijn. En als je het gedeelte tegenover de firma Hou tepen zo laat, komt de Beestenmarkt weer in het zicht. En de toegang tot het plein, wat nu de oude Stevensstraat is. Maar nog mooier is dat het arduinen sluisje, aan de Noordkant van het plein, werr zichtbaar wordt." Hij vindt dat de provincie en Rijkswaterstaat het herstel voor hun rekening moeten nemen, omdat die ook gezorgd hebben voor de huidige situatie. „In het kader van het scheppen van werkgelegen heid is het een mooi plan. Maar het blijft een vrome wens. Toch biedt het plan zo veel kansen tot verfraaiing van de gemeente. Het uiteindelijke doel is om Sas zijn sluis terug te geven. Nu rij je met de auto zo door Sas, zonder dat je wat merkt. Het sluisje kan echter een toeristische trekpleister van for maat worden." Daarom pleitte Puij laert er bij de Sasse bestuurders ook voor dat de leilinden, niet op de huidi ge plek waar de kaaimuren zich bevin den geplant worden, maar evenwijdig daaraan. En de Stichting Kom over de brug, die enkele jaren geleden zorgde voor de benodigde financiën voor het herstel van het oude brugje in Sas, heeft ook wat voor de 'verrijzenis' van het sluisje en de muren over. De stich ting, waar Puijlaert ook bij betrokken is, heeft veertig gietijzeren palen met leeuwekoppen in haar bezit, die later op de kaaimuren geplaatst kunnen worden. Als het aan Puijlaert ligt, legt Sas zich nog meer toe op verfraaiing van de stad, het herstel van de oude glorie. „Als de stank ophoudt en de in dustrieën zijn opgeruimd, dan wacht er een grote en schone taak voor de ge meente." Bij de commissie ruimtelijke ordening is het plan van Puijlaert goed ontvan gen. De leden vroegen het college het in ieder geval te onderzoeken. B en w zijn daartoe bereid en leggen hun over wegingen te zijner tijd vast in een voor stel. Maar burgemeester J. M. H. M. van Rest waarschuwde er wel voor dat de beoogde afgraving en herstel van sluis en muren kapitalen kosten. Geld waarover de gemeente niet beschikt. Voorlopig blijft dus alles bij het oude. AARDENBURG Opruimen van schadelijke insekten door gebruik te maken van hun na tuurlijke vijanden. Een nieuwe formule om te trachten de grootschalige vergiftiging van het milieu in te dammen. Deze methode van de zo geheten 'geleide bestrijding', waar het ministe rie van landbouw ruim twee miljoen gulden voor beschikbaar stelt, begint nu ook in Zeeuwsch-Vlaanderen van de grond te komen. Tot de pioniers van dit eerste uur, die zich al ex perimenterend een weg banen naar een schonere leefomgeving, behoort ook de Aardenburger Jaap Flikweert, fruitteler en voorzitter van de Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO) West Zeeuwsch-Vlaanderen. „De toepassing van bestrijdingsmiddelen is ver schrikkelijk oud. Reeds in de bijbel wordt er ge wag gemaakt van zwavel, waarmee men de schimmel op de wijnstokken te lijf ging. In onze contreien werd er rond 1900 naast het natuurlij ke decispoeder. Bordeause pap, Californische pap en nicotine gebruikt om schimmels en insek ten in de fruitteelt te vernietigen". Al deze middelen bleken echter bijzonder agres sief. Geen wonder dan ook dat de DDT die tot de 'zachtere' middelen werd gerekend, na de oorlog met open armen werd ontvangen. „Het heeft geen zin om nu met slik te gaan gooien naar de chemische industrie. Daar hebben wTe ook veel aan te danken. Maar je moet het allemaal in zijn proporties zien. De onderzoeksmethoden waren in die tijd nog niet zo verfijnd. En men wist niet beter. Ja, ze wisten natuurlijk wel datje geen pap van die middelen moest koken, maar het werkte en dus was het goed". Het milieutijdperk brak aan. Onderzoeken wer den verricht, vervuilingen aan het licht ge bracht. Ook in de fruitteelt begon men in de ja ren zeventig de campagne, die moet leiden naar een beter en gezonder leefmilieu voor mens, dier en plant. „Ik wil keihard voorop stellen, dat niets op deze wereld zoveel belang heeft bij een gezond leefmilieu dan landbouw met de grote L. Akker bouw, veeteelt, fruitteelt noem maar op. Regel één van de economie stelt, dat aan drie voor waarden voldaan moet worden om een economie op te kunnen zetten: grond, kapitaal en arbeid. Grond komt dan altijd als eerste. Grond, onze eerste produktiefactor moeten we, om in de land bouw te kunnen overleven, dus veilig en gezond houden. Daarnaast kunnen we het toch gewoon niet maken om binnen twee a drie generaties de zaak dusdanig te verpesten, dat het leven op aar de onmogelijk wordt?" Eén van de eerste dingen, die in de fruitteelt wer den aangepakt en waar de 'snoeischaar' inging, waren de chemische, hoe kan het ook anders, be- strijdings- en verdelgingsmiddelen. De methode, die daarbij gehanteerd wordt, kreeg erkenning onder de naam 'geintegreerde bestrijding". „Waat het om gaat is het volgende. Vroeger werd alles platgespoten. Dus ook de onschade lijke en natuurlijke vijanden van de beestjes die de schade aanrichten. In de praktijk kwam dat erop neer, dat er duizend beestjes werden vernietigd, terwijl er maar ongeveer een veer tigtal van hen schade berokkende. Nu kijken we eerst de kat uit de boom: we wachten tot de beestjes inderdaad verschijnen, alvorens we de spuit hanteren. En daarnaast proberen we ge richt te spuiten, dat wil zeggen alleen die insek ten 'het hoekje om helpen, die werkelijk schade toe brengen". Bij deze zogenaamde 'geïntegreerde bestrijding worden minder chemische middelen gebruikt, maar de spuit wordt nog even vaak gehanteerd als vroeger. Om de schadelijke beestjes per soort uit te roeien is nu de 'geleide' bestrijding ingevoerd. Deze zo mer is voor het eerst in Zeeuwsch-Vlaanderen de roofmijt uitgezet. „Door gebruik te maken van de natuurlijke vijanden van de schadelijke in sekten. in dit geval de roofmijt. kun je proberen het natuurlijk evenwicht terug te krijgen en daardoor de chemische bestrijding terugdrin gen". Het vergt wel wat extra werk voor de teler. Ten eerste moeten de mijten van de kweek worden opgehaald en uitgezet en ten tweede zal er ster ker gecontroleerd moeten worden in de boom gaard. „Uiteindelijk blijft het risico bestaan, dat de schadelijke beestjes de overhand krijgen op de goede en dan moetje alsnog bijtijds kunnen ingrijpen met chemische bestanddelen. Met man en macht wordt er inmiddels ook in de industrie aan vindingen gewerkt, die de milieu verontreiniging een halt kunnen toeroepen. De Fruitkweker Flikweert bij het planten van ap pelbomen. spuitcomputer die gerichter de benodigde hoe veelheid vloeistof per hectare berekent en dien tengevolge minder bestrijdingsstoffen ge bruikt, is op de markt verschenen en ook de che mische industrie staat niet stil. „Zij hebben de lokstof Fermont, een produkt dat de vrouwtjes vlinder uitscheidt om mannetjes te lokken ge produceerd. Wij kunnen nu de lokstof uitzetten en de mannetjes daarmee in de val lokken en dat bespaart wederom een bespuiting". Verantwoorde bladanalyses in de fruitteelt heb ben er voor gezorgd, dat er minder 'lukraak' met kunstmest wordt rondgestrooid, wat wederom een zuivere oerbodem garandeert. „Aan de hand van bladanalyse kunnen we de or ganische (natuurlijk geproduceerde meststof fen) bijsturen. We kunnen dank zij bladonder- zoek van de bomen exact vaststellen hoeveel stikstof, kali of kalkstoffen de bodem nog nodig heeft om de bomen en hun vruchten tot volle wasdom te laten komen". Hij gaat ervan uit dat we de klok geen honderd jaar terug kunnen zetten: „Let wel de industrie heeft ons hier ook voor de hongersnood behoedt en ons welzijn en welvaart gebracht". Maar tege lijkertijd ziet hij scherp in dat er naar alternatie ven gezocht moet worden om èn de natuur én de mens te laten overleven, Jaap heeft zo nog wat ideeën om te komen tot een verantwoorder leef milieu/gedrag. „Een aantal fruittelers en ik zien mogelijkheden voor bespuiting van bovenaf, over de bomen heen. Volgens ons werkt dat.mi- lieuvriendelijker, omdat je op die wijze minder sproeistof nodig hebt. Die methode zou echter een gedegen onderzoek vergen, waar zo'n hon derd a tweehonderdduizend gulden meege- moeid is. Het risico dat het met een dergelijke bestrijding niet lukt. blijft echter reëel aanwezig. Wie heeft er dat dan voor over?" Opgegroeid in een computertijdperk geeft fruit teler Flikweert schone visionen over dat stuk technisch vernuft. „Het moet, met de huidige technische ontwikkeling toch mogelijk zijn om een computer te vervaardigen, die net als de ar beiders vroeger het onkruid mechanisch weg haalt. Dan hoeven we dat ook niet meer met che mische middelen te verdelgen". Naast de inzet van de fruittelers zelf, draagt ook de boomgaard haar eigen steentje bij aan een zuivere leefomgeving. „Bekend is, dat van de boomgaard zelf een filtrerende werking uitgaat, doordat het C02 gehalte uit de lucht haalt. Het appeltje, de vrucht van de boomgaard, draagt ook haar deeltje bij. Zo niet aan het milieu, dan toch aan de gezondheid van de mens. Opgetogen tonen Jaap Flikweert en zijn vrouw Ineke Fli- kweert-Dees de resultaten van een Frans onder zoek waaruit blijkt, dat appelen cholesterol ver lagend werken. „Dat onderzoek heeft aange toond, dat het cholesterolgehalte van mensen, die dagelijks twee appels consumeren binnen twee maanden met vijf procent dalen en derhal ve de kans op hartkwalen doet afnemen met tien procent. OONA GLAS ER (Informatie alle films tel. 09- 32.32.31.78.00). Rex Indiana Jones and the last crusade, a.l.: 11.45, 14. 16.30. 19 en 21.30 uur.; Rex-club - Skin deep, a.l.: 12, 14. 16. 18, 20 en 22 uur.; Odeon 1 - Dead Calm, 16 jr.: 14,16, 18, 20 en 22 uur.: Odeon 2 - Twee moon junction, 16 jr.: 14.20,16.40,19 en 21.20 uur.; Odeon 3 - Rain man, a.l.: 14, 16.30, 19 en 21.30 uur.; ODeon 4 - A dry white season, a.l.: 14.20. 16.40. 19 en 21.20 uur.; Astrid Oliver and company, a.l.: Ned. versie om 14, 16, 18 uur. Eng. versie om 20 en 22 uur.: Vendöme The punisher, 16 jr.: 14, 16, 18, 20 en 22 uur.; Rubens Black rain. 16 jr.: 14, 16.30. 19 en 21.30 uur.; Quellin 1 - Erik the Viking, a.l.: 14,16, 18, 20 en 22 uur.; Quellin 2 - K-98. a.l.: 14,16, 18, 20 en 22 uur.; Quellin 3 Dange rous liaisons. 16 jr.: 14, 16.30, 19 en 21.30 uur.; Metro 1 - Ghostbusters II. a.l.: 14.20, 16.40, 19 en 21.20 uur.; Metro 2 Parenthood, a.l.: 14, 16.30,19en21.30 uur.; Sinjoor Fa mily Business, a.l.: 14. 16.30, 19 en 21.30 uur.; Brabo - The abyss, a.l.: 14.30, 17.30 en 20.30 uur.; Tijl - La revolution franQaise II, a.l.: 14.15 en 20.15 uur; Willow, zo. 17 dec. om 10 uur.; Wapper - La revolution fran Qaise I, a.l.: 14.30 en 20 uur.; Ambas sades Sex, lies and videotape, 16 jr.: 14,16,18,20 en 22 uur,, Stadsschouwburg za. 16 dec. om 20 uur: Operettecarrousel m.m.v. Ria Verlinden, Mark Morris Sym fonisch orkest Symoda. Kon. Vlaamse Opera di. 19 dec. om 20 uur: Ariadne auf Naxos. Stadsschouwburg wo. 13 dec. om 20 uur: De Notenkraker door het Wiener Ballettheater. Stadsschouwburg za. 16, wo. 20 dec. om 20 uur; zo. 17 dec. om 15 uur: Open en Bloot door KNS.; P.C. Arenberg wo. 13, do. 14, vr. 15, za. 16, di. 19 dec. om 20.15 uur: Paul van Vliet met de show 'Gat in de lucht'.; Echte Antwerpse Schouwburg wo. 13, do. 14, vr. 15, za. 16 dec. om 20.15 uur, za. ook om 15 uur: Gerard de Clochard.; Fakkelteater do. 14, vr. 15, za. 16 dec. om 20.30 uur, zo. 17 dec. om 15.30 uur: Wie zit er in de wasmand?; Kelderteater ma. 18, di. 19 dec. om 20.30 uur: De wasse rette.; Het Klokhuis do. 14, vr. 15, za. 16 dec. om 20.30 uur, zo. 17 dec. om 15 uur: De grote vergissing.; ^Raamteater op 't Zuid wo. 13, do. 14, vr. 15, za. 16 dec. om 20 uur: De geschiedenis van een paard.; Dion- teater zo. 17 dec. om 15 uur: Waar de ster bleef stille staan.Teater Le- guit wo. 13, do. 14, vr. 15, za. 16, di. 19 dec. om 21 uur: De Geuzenopera.; C.-F. Multatuli vr. 15, za. 16 dec. om 20.30 uur: De kerstman is een smeerlappeke.; Theater Paljas di. 19 dec. om 20.30 uur: Ruzie voor beginners.; Seefteater vr. 15, za. 16 dec. om 20.30 uur: Het einde van de toekomst.; Int. Zeemanshuis do. 14, vr. 15, za. 16 dec. om 20.30 uur: De rat van 't Sint Andries.; Nieuw Ringteater vr. 15, za. 16 dec. om 20 uur: Ketchup en San gria.; Kon. Jeugdtheater vr. 15 dec. om 20 uur: Sneeuw; za. 16, zo. 17 dec. om 15 uur: Nihon Monogatari.; Poppentheater 't Sterretje zo. 17, wo. 20 dec. om 15 uur: Het geluk van een varken.; Noordteater za. 16, zo. 17 dec. om 15 uur: De grote groe- zel. Kolveniershof vr. 15 dec. om 12.30 uur: Blazersensemble van het Nieuw Belgisch Kamerorkest.; O.L. Vrouwe Kathedraal vr. 15 dec. om 20.30 uur: Messias door solisten, koor en orkest van het Kon. Mu ziekconservatorium Gent.; St.-Jo- zefskerk vr. 15 dec. om 20.30 uur: Orgelconcert door Herman Ver- schraegen.; St.-Carolus-Borro- meuskerk vr. 15 dec. om 20.30 uur: I Fiamminghi; ma. 18 dec. om 20 uur: Weihnachtsoratorium I, II en III (J. S. Bach) door het Kon. Fil harmonisch orkest van Vlaande ren.; de Singel do. 14 dec. om 20 uur: BRT Filharmonisch orkest; vr. 15 dec. om 20 uur: Kon. Filharmo nisch orkest van Vlaanderen; za. 16 dec. om 20 uur: Talich kwartet; zo. 17 dec., om 11 uur: Concert door stu denten en leraren van het Kon. Mu ziekconservatorium Antwerpen; di. 19 dec. om 19.30 uur: Symfonie-or kest en Koor van de Munt.; Heilig Geestkerk vr. 15 dec. om 20 uur: Utrechts Byzantijns koor.; Kon. Elisabethzaal di. 19 dec. om 20.30 uur: Bamberger Symphoniker.; Salto Mortale wo. 13 dec. om 21 uur: Jean 'Kid Safari' Vijdt; do. 14 dec. om 21 uur: Dirk Joris; ma. 18 dec. om 21 uur: Raf Stroobants; di. 19 dec. om 21 uur: Patrick Selinger.; Stadsschouwburg do. 14 dec. om 20 uur: Urbanized.; De trein der traagheid vr. 15 dec. om 22 uur: Dirk Dupont.; Swingcafé wo. 13 dec. om 21 uur: Philip Aerts trio; do. 14 dec. om 21 uur: Jean Vijdt; zo. 17 dec. om 21 uur: Kendrick Macey The Bopnick Beat band; ma. 18 dec. om 21 uur: Djobo Percussion En semble.; Kon. Elisabethzaal vr. 15 dec. om 20 uur: Will Tura.; Echte Antwerpse Schouwburg di. 19 dec. om 14 uur: Cabaretnamiddag met Jef Burm, Karine Bosmans en trio Eddie de Latte.; Teatercafé ma. 18 dec. om 22 uur: Boogie Boy Paul Ambach and the Woogies. Gulden Vlies (tel. 09.32.50.33.06.60):; - K-9. a.l,, dag. om 20 uur, za., zo., wo. ook om 14.30 uur. zo. ook om 17.15 uur.; Sex lies and videotape, 16 jr.: vr„ za„ zo. om 22.30 uur.; The punishers, 16 jr.: vr. za„ zo. om 22.30 uur.; The dream team, a.l.: dag. om 20 uur, za., zo. wo. ook om 14.30 uur, zo. ook om 17.15 uur.; De Franse revolutie, le deel: a.l. dag. om 20 uur, za„ zo., wo. ook om 14.30 uur.; Memling (tel. 09.32.50.33.06.60):; - Oliver and company, a.l.: dag. 20 uur, za„ zo. ook om 14 en 16 uur; zo. ook om 18 uur, wo. ook om 14.30 uur.; Dead calm, 16 jr.: vr„ za., zo. om 22.30 uur.; Cine Van Eyck; Casualties of war, wo. 13 dec. om 14.30 en 20 uur.; Family business, dag. om 20 uur: vr„ za„ zo. ook om 22.30 uur, za., zo. wo. om 14.30 uur, zo. ook om 17.15 uur.; Kennedy (tel. 09.32.50..33.20.70);; - Babettes Gaestbud, di. 19 dec. om 20.30 uur,; Indiana Jones and the last cru sade, a.l.: vr., za. zo. om 22.30 uur, za„ wo. ook om 15 uur, zo. om 14.30 uur, di. om 20 uur.; Erik the Vi king, a.l.: vr„ zo., di., wo. om 20 uur, za. ook om 22.30 uur, za. ook om 15 uur, zo. ook om 14.30 uur.; Paren thood, a.l.: za., ma. om 20 uur, vr.,zo. ook om 22.30 uur, wo. ook om 15 uur, zo. ook om 17.15 uur.; Black rain, 16 jr.: dag. om 20 uur; vr., za., zo. ook om 22.30 uur, za., wo. ook om 15 uur, zo. ook om 17.15 uur.; Ghostbus- ter II, a.l.: dag. om 20 uur, vr., za.,zo. ook om 22.30 uur, za„ wo. ook om 15 uur. zo. ook om 14.30 en 17.15 uur.: Wait until springtime, Bandini, a.l.: dag. om 20 uur, beh. di., zo. ook om 17.15 uur.; Chaplin (tel. 09.32.50.34.09.34):; - Valmont, a.l.: dag. om 20 uur, vr„ za. zo. ook om 22.30 uur, za., wo. ook om 15 uur, zo. ook om 14.30 en 17.15 uur. Sharpoord za. 16 dec. om 20.30 uur: Code door Teater Stap. Beverly Sereens (tel. 09.32.50.620.620):; - Oliver and company, a.l.: za„ zo., wo. om 15 uur, za„ zo. ook om 17.30 uur, do. ook om 20.30 uur.; Dead calm, 16 jr.: dag. om 20.30 uur, vr., za. ook om 22.45 uur.; Valmont, a.l.: dag. om 20.30 uur, vr., za. ook om 22.45 uur, za„ zo., wo. ook om 15 uur, za, zo. ook om 17.30 uur.; Ghostbusters II. a.l.: dag. om 20.30 uur, vr„ za. ook om 22.45 uur; za„ zo., wo. ook om 15 uur, za., zo. ook om 17.30 uur.; When Harry met Sally, a.l. dag. om 20.30 uur, vr., za. ook om 22.45 uur, za„ zo„ wo. ook om 15 uur, za., zo. ook om 17.30 uur.; Scharpoord; Man- hunter, zo. 17 dec. om 20.30 uur. De Media za. 16 dec. om 21 uur: Hugh Hopper Band. Nieuwpoorttheater vr. 15, za. 16, zo. 17 dec. om 20.30 uur: De Berga mot door het Speeltheater.; Dien- stencentr. Ledeberg za. 16 dec. om 19.30 uur, zo. 17 dec. om 16 uur: Dancing Philomene, politiekome- die van en met Romain Deconinck,; Gents Amusement Theater vr. 15, za. 16 dec. om 20 uur, zo, 17 dec, om 15 uur: Wa zou onze Karei daar van zeggen?; NTG-Tolhuiscom- plex do. 14 vr. 15, za. 16, ma. 18, di. 19 dec. om 19.30 uur, zo. 17 dec, om 15 uur: Kristus wordt weer ge kruisigd. Gents Amusement Teater zo. 10 dec. om 10.30 uur: The Rudi Balliu Society Serenaders.; Vooruit wo. 13 dec. om 20.30 uur: Spaanse gi taarmuziek; do. 14 dec. om 18 uur: Chili-happening met concert Sal- chicha; za. 16 dec. om 23 uur: Pinski Zoo; zo. 17 dec. om 15 uur: Concert De Rode Roos. C.C. De Dijk vr. 15, za. 16 dec. om 20 uur: Kaaiman door De Pavere Leute.; Korrekelder wo. 13, vr. 15, za. 16 dec. om 20.30 uur: De dienst lift van Harold Pinter.; Sirkelthea ter vr. 15, za. 16 dec. om 20 uur: Kom doe eens wat door de Camere van de Heylichen Geest.; De Werf za. 16, zo. 17 dec. om 20.30 uur: A la Limite. Bewegingstheater door Sam Claeys Anne Gerard. Belfort wo. 13, za. 16 dec. om 14.15 uur: Beiaardconcert.; Karmelieten- kerk wo. 13 dec. om 20 uur: Kerst concert door het koor DE Profun- dia.; Staddschouwburg vr. 15 dec. om 20 uur: Het Nieuw Belgisch Kamerorkest. Vooruit; Het Zwijgen, ma. 18 dec. om 21 uur.; Decascoop (tel. 09- 32.91.24.48.38):; De film in zaal 3 wordt voorafgegaan door een showscan-film (3-dimensionaal) van 15 min.; Indiana Jones and the last crusade, a.l.: 14.30, 17.30 en 22.30 uur.; Sex, lies and videota pe, a.l.: 20 en 22.30 uur.; - The abyss, a.l.: 20 uur.; The dream- team, a.l.: 14.30 en 17 uur.; Wait until springtime, Bandini, a.l.: 17,20 en 22.30 uur.; Het sacrament, 16 jr.: 20 uur.; When Harry met Sal ly, a.l.: 14.30, 17, 20 en 22.30 uur.; - Parenthood, a.l.: 14.30, 17, 20 en 22.30 uur.; The punisher, a.l.: 14.30 uur.; - The tall guy, a.l.: 22.30 uur.; Olivier and company, a.l: 14.30 en 17 uur.; Erik the viking, a.l.: 14.30, 17, 20 en 22.30 uur.; - Black rain, 16 jr.: 14.30, 17, 20 en 22.30 uur.; Valmont, a.l.: 14.30, 17, 20 en 22.30 uur.; Ghostbus ters II, a.l.: 14.30,17,20 en 22.30 uur.; Family Business, a.l.: 14.30, 17, 20 en 22.30 uur.; Dangerous liai sons, a.l.: 22.30 uur.; Studioskoop tel. 09-32.91.25.08.45):; - Torch song trilogy, 22.30 uur.; L'Empi- re des sens, 17.30 uur.; The cook, the thief, his wife and her lover, 17.30 en 22.30 uur.; - De redder- tjes, a.l.: Ned. versie za„ zo„ wo. om 15 uur.; Esperame en el cielo, 17.30 en 20 uur.; Der Philosoph, 15 en 22.30 uur.; The rainbow, 20 uur: do., vr„ ma„ di. ook om 15 uur,; Mystery rain, 15,20 en 22.30 uur.; Gorillas in the mist, 17.30 uur.; Jean de Florette, 15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 38