PZC Bodem haven Brouw slechts licht verontreinigd Agrariërs mogen mini-camping met caravans beginnen Nieuwe kerstproduktie Jeugdtheater Hofplein stappen in streek 14 WOENSDAG 13 DECEMBER 1989 AANLEG VERHOOGDE PLATEAUS ZIERIKZEE Beplanten Verlies koploper recreatievolleybal Grevelingenbestuur houdt vergadering WETHOUDER HANDHAAFT MENING Ongenoegen Dubbele Palmboom COMMISSIE WESTERSCHOUWEN: V eiligheidsgor del redding bestuurder SAMENWERKING MET MUSEUM DUBBELE PALMBOOM Bijeenkomst van Computer Club Woensdag 13 december Donderdag 14 december Vrijdag 15 december Zaterdag 16 december Zondag 17 december Maandag 18 december Dinsdag 19 december Woensdag 20 december Donderdag 21 december Vrijdag 22 december Zaterdag 23 december Zondag 24 december Maandag 25 december Dinsdag 26 december Ver keer spr oef in route Zonnemaire Leche League - Moedergroep La Leche League houdt donderdag 14 de cember de maandelijkse bijeenkomst op het adres Julianastraat 9 in Zierik- zee. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en is bedoeld voor aanstaande en jonge moeders. Bootviswedstrijd - Sportvisser A. W. de Vlieger is de winnaar gewor den van de jaarlijkse bootviswedstrijd van hengelsportvereniging Ooster- schelde uit Zierikzee. De wedstrijd werd gehouden vanuit de haven BROUWERSHAVEN - Provinciale waterstaat is van plan om nog voor de kerstdagen twee verhoogde plateaus aan te leggen in de doorgaande ver- keersroute - Dijk van Bommenede - in Zonnemaire. Het betreft een proef die gegevens moet opleveren voor een plan tot verbetering van de al jaren als onveilig aangemerkte verkeerssi tuatie in de kern Zonnemaire. Daar over ondernam nog onlangs een be- wonersgroep actie. ..Bij de proef gaat het overigens niet zozeer om het directe daadwerkelijke effect van de plateaus maar om de to taaluitslag van het experiment", on derstreepte burgemeester L. N. La- bruyère dinsdag tijdens de begrotings vergadering van de gemeenteraad, in antwoord op vragen van PvdA-fractie- voorzitter C. J. de Munnik. De burgemeester onderschreef voorts enkele kritische opmerkingen van De Munnik over de busverbindingen naar het ziekenhuis en verpleeghuis in Zie rikzee. Dat heeft intussen ook de aan dacht in het periodiek overleg van de dagelijkse gemeentebesturen op Schouwen - Duiveland, bleek uit de woorden van Labruyère. Wethouder S. C.J. B. Loschacoff - De Kanter (PvdA, onderwijs, welzijn) deelde in antwoord op vragen van PvdA-fractielid M. P. Ketting - Koop man mee dat momenteel eilandelij k Burgemeester L.N. Labruère. bekeken wordt op welke manier de zes gemeenten gebruik kunnen maken van de stimuleringsbijdragen van de rijksoverheid voor kinderopvang. Me vrouw Ketting maakte gewag van twee ton dat volgend jaar voor kinder- opvang-voorzieningen op Schouwen- Duiveland - op aanvraag - beschikbaar zou komen. Overigens moest wethouder Loscha coff de PvdA-woordvoerster erop wij zen dat inmiddels de gemeente Zierik zee het voortouw heeft genomen om voor de stiumuleringsbijdrage in aan merking te komen. ..Bovendien is er uit Brouwershaven nog geen aanvraag voor een voorziening gekomen. Het ligt dan ook in de rede af te wachten wat de resultaten van het Zierikzeese initiatief zijn." Tevens zegde zij mevrouw Ketting na mens het college toe komend voorjaar een voorlichtingsavond over de zoge naamde 1990-maatregel te zullen orga niseren. Niet uitsluitend voor meisjes overigens, zoals raadslid Ketting had gevraagd, maar ook voor jongens. „Voor alle jongeren van 16 tot 18 jaar, want dat is zeker nodig in een tijd waarin van de man verwacht mag wor den dat hij zijn eigen overhemd kan strijken", meende mevrouw Loscha coff. Hij was het niet eens met raadslid A. de Vlieger van de PvdA-fractie dat de naleving van bepalingen van sommi ge bestemmingsplan, en met name die in het plan Buitenplaats Schudde- beurs te wensen overlaat. De Vlieger noemde in dit verband het aanplan ten van groenvoorzieningen 'waar mee de hand zou worden gelicht'. Bur gemeester Labruyè maakte zich min der zorgen. Hij had de indruk dat de voorschriften in het plan Buiten plaats 'redelijk worden nageleefd.' Tevens antwoordde hij De Vlieger dat er op de komende boomfeestdag 140 bomen in het plan geplant worden. De Brouwse fracties ondersteunden een CDA-voorstel waarin het college van burgemeester en wethouders wordt gevraagd nog eens te kijken of de reconstructie van een gedeelte van de stadswallen, grenzend aan de be graafplaats Brouwershaven, alsnog voor verbetering vatbaar is. Tevens kreeg fractievoorzitter R. J. van der Wekken van wethouder Ph. J. van Ast (WD, openbare werken) de naar zijn mening geruststellende mededeling dat gemeentewerken het gebruik van bestrijdingsmiddelen dit jaar met twaalf procent heeft teruggebracht, in vergelijking met vorig jaar. „We stre ven naar een verdere beperking, al be tekent dat wel dat er meer gedaan moet worden aan mechanische on- kruidbestrijding", aldus de wethou der. ZIERIKZEE - In de voorronde van poule A van de recreatievolleybal- competitie verloor koploper De Stulp met 2-1 van het als tweede geklasseer de De Schorpioen. Beide teams zijn al geplaatst, zodat aan deze uitslag al leen een sportieve waarde kan wor den toegekend. WIK 1 won met 3-0 van Rabobank Zie rikzee. Door deze uitslag is WIK 1 defi nitief uit de gevarenzone en staat op de derde plaats. Rabobank is nu terugge vallen naar de achtste plaats en kan een plaatsing bij de eerste zes wel ver geten, in tegenstelling tot Zweedse Rode Kruisziekenhuis 1. Dit team maakte tegen veel lager geklasseerde PTT 1 geen fout en won met 3-0. Het ziekenhuisteam staat nu weer op de vijfde plaats en kan zich vrijdag defini tief plaatsen door met 3-0 te winnen van hekkesluiter Marco Holm. Pigalle/Renesse won slechts met 2-1 van Léon Sport en staat daardoor nu op de zevende plaats. Deze voorronde eindigt pas op 5 januari 1990, omdat na 15 december een winterstop wordt in gelast. Uitslagen poule B: Delphi/Mevo 4 Peeste kers 0-3, PTT 2 Cluzona 0-3, Taxi Lemsom Zeelandia 2 3-0, ZWN 1 De Zeeuwse Stromen 2-1. Deze uitslagen hebben de klassering nauwe lijks beïnvloed. Alleen Zeelandia 2 is van de zesde naar de achtste plaats gezakt en heeft WIK 2 de plaats van Zeelandia 2 ingenomen. Toch blijft het spannend in deze midden moot. WIK 2. Brouw en Zeelandia 2 hebben 13 punten uit tien gespeelde wedstrijden. Twee van deze drie teams vallen af voor plaatsing in poule BI. Poule C: Integratie Willibrordus 1-2, Zweedse Rode Kruisziekenhuis 2 PV Zie rikzee 2-1, Renesse 2 ZWN 2 0-3. Poule Dl: Kwiek D - WIK Dl 1-2, Zweedse Rode Kruisziekenhuis D De Zeeuwse Stromen DF 3-0, DFS D2 - DFS Dl 2-1. In deze poule heeft Zweedse Rode Kruiszie kenhuis D de bovenste plaats opnieuw her overt. Poule D2: VC Zonnemaire D WIK D3 3-0, Cafeetje/Renesse D - Europatuin Braber 2-1. WIK D3 is ondanks dit verlies nog poule-aanvoerster, maar het als twee de geklasseerde VC Zonnemaire D staat nu gelijk met WIK D3. WIK D3 heeft één wedstrijd minder gespeeld. Programma voor 15 december: 19.00 uur MP Wasbeer PV Zierikzee, Zeelandia 2 Brouw, Zeelandia D PTT D, WIK D3 Léon Sport D: 19.50 uur Integratie Renes se 2, Brogum - De Zeeuwse Stromen, Rabo bank Zeelandia 1, Willibrordus Zweed se Rode Kruisziekenhuis 2; 20.45 uur Marco Holm Zweedse Rode Kruisziekenhuis 1, De Stulp - VC Lob, WIK D2 - Cafeetje/Re nesse D, Fa. Bouwman ZWN 2: 21.40 uur WIK 1 Léon Sport, Pigalle/Renesse Kwiek, Raxi Lemsom Delphi/Mevo 4, PJZ - ZWN 1. BROUWERSHAVEN - De raad van bestuur van het natuur- en recreatie schap de Grevelingen vergadert maandag 18 december in het Tonnen- magazijn te Brouwershaven. Op de agenda van deze bijeenkomst staat de begroting voor 1990. Verder komen en kele besluitenlijsten aan de orde. De vergadering begint om 14.00 uur. BROUWERSHAVEN - De waterbo dem van de haven Brouwershaven is licht verontreinigd. De aangetroffen verontreiniging, voornamelijk be staande uit polyciclische aromati sche koolwaterstoffen (pak's) en enige verontreiniging van koper en PCB, wijkt echter niet af van in andere ha vens aan de Grevelingen aangetroffen verontreiniging. Op grond van de nor meringstabellen is sanering van de haven van Brouwershaven momen teel niet urgent. Wethouder Ph. J. van Ast (WD, open bare werken) onderbouwde dinsdag met deze gegevens van een technisch adviesbureau, tijdens de begrotings vergadering van de raad zijn eerdere mededeling dat er 'geen verontrusten de berichten' zijn over de mate van vervuiling van de havenbodem. Dat Van Ast de kwestie andermaal aan de orde stelde was naar aanleiding van ongeruste vragen in de begrotingsbe schouwingen van de meeste fracties. Dat de haven van Brouwershaven slechts in lichte mate vervuild is, zoals Van Ast in de vorige raadsvergadering reeds met nadruk betoogde, werd on langs weersproken door een ambte naar van rijkswaterstaat. De als ge volg van die tegenstrijdige berichten ontstane commotie was vervolgens voor het college van burgemeester en wethouders aanleiding zelf een raad gevend ingenieursbureau over de toe stand van de havenbodem te raadple gen. „Het rapport van dat bureau on derschrijft dat wat ik destijds al zei, namelijk dat er sprake is van een slecht lichte verontreiniging op twee plaatsen, en dat er op grond daarvan geen enkele reden is om de haven te baggeren", aldus de wethouder. Het speet Van Ast naar hij zei dat het commentaar van de rijksoverheid dat de havenbodem wèl in vrij ernstige mate is verontreinigd 'een smet' op de Brouwse haven heeft geworpen. „Ik lig daar overigens niet wakker van maar ik maak me wel zorgen over het feit dat op deze manier ook de goede naam van het personeel in discrediet wordt ge bracht." Raadslid P. van der Meide (GPV/ SGP/RPF) had zich intussen het onge noegen van de wethouder op de hals gehaald met de opmerking dat het niet zo mag zijn dat de gemeenteraad onjuist door het college voorgelicht zou zijn met de bedoeling 'hiermee de tariefstelling voor de verhuur van de jachthaven te beïnvloeden'. „Ik zit hier met al mijn menselijke tekortko mingen. Maar alleen al de gedachte met een verdraaiing van feiten de ta rieven van de haven te willen beïn vloeden zou toch echt niet in me opko- De haven van Brouwershaven. ROTTERDAM - Jeugdtheater Hof plein brengt dinsdag 26 december de première van de eigen produktie 'Wij zijn jong'. Als vervolg op een serie to neelvoorstellingen over kinderen in Rotterdam, die vorig jaar startte met 'Meisje Loos', schreef Louis Lemaire dit jaar dit typisch Rotterdamse ver haal uit de jaren dertig. 'Wij zijn jong' is gebaseerd op historische feiten. Achtendertig leerlingen van de Jeugdtheaterschool spelen, zingen en dansen samen met de beroepsactrice Trins Snijders. De voorstellingen lo pen tot 28 januari 1990. Het verhaal speelt zich af in 1934. Er heerst een bittere crisistijd. Rotter dam telt 55.000 werklozen en 125 miljo nairs. Vooral in de krotten van het ro de Crooswijk drukt de armoede zwaar. Maar er is ook hoop. De Rode Valken, een socialistische jongerenbeweging zingt 'Wij zijn jong'. In het rijke Kralin gen leeft de elite met aan de Parkha ven hun tennispark waar zij vele uren doorbrengen. Twee werelden, onover brugbaar is de afstand. In een enkel ge val waagt iemand de oversteek. Anne- miek van Rossum, wonend in Kralin gen en afkomstig uit een rijke familie. wint het tennistoernooi van Rotter dam. Zij gaat naar huis en krijgt ruzie met haar familie. Annemiek besluit van huis weg te lopen en gaat naar de wasvrouw van de familie, weduwe tan te Jopie, die met haar kinderen in Crooswijk woont. Daar leert zij het lot van de werkloze kinderen kennen, maakt de huurdersopstand mee en be landt ook nog in een politiecel. Afwis selend een ontroerend, komisch en spannend verhaal. De voorstelling is een samenwer kingsproject van Jeugdtheater Hof plein met Museum de Dubbele Palm boom. Vanaf 2 december tot en met 3 juni 1990 is in het museum de tentoon stelling 'Wij zijn jong' te zien over ar beiderskinderen in de jaren '30. De tentoonstelling is speciaal gemaakt voor mensen vanaf 6 jaar. Met een le vensechte opstelling wordt de sfeer uit de jaren '30 gecreëerd. Een straat in Crooswijk ademt de grimmige sfeer van opstand. De deur van een van de woningen in de straat staat open. Binnengekomen bevindt de be- Burghsluis. Uitslag: 1. A. W. de Vlieger 1630 punten; 2. C. Rossen 1050: 3. E. W. Smit 760; 4. C. H. van Schelven 750: 5. J. Knop. NCVB - De afdeling Zierikzee van de NCVB houdt vyoensdag 20 december de jaarlijkse kerstviering. Dat gebeurt in de bovenzaal van de gereformeerde kerk te Zierikzee. De viering begint om 20.00 uur en de heer H. A. Kesteloo zal medewerking verlenen. Hij laat een klankbeeld zien over Israël en de kerstviering. 's-HEERENHOEK - De 22-jarige J. R. E. V. uit Vlissingen heeft het aan het gebruik van de autogordel te danken dat hij dinsdagmiddag een ongeluk met zijn auto zonder verwondingen is doorgekomen. Omstreeks kwart over drie reed hij met een bedrijfsauto op de Europaweg in de richting van 's-Heerenhoek. Daar vloog hij bij een snelheid van 80 kilo meter per uur uit de bocht. Het voer tuig belandde in de berm en sloeg ver volgens een aantal malen over de kop. De auto werd vernield. men", gaf Van Ast raadslid Van der Meide te verstaan. Van der Meide herriep vervolgens zijn gewraakte veronderstelling, met het aanbieden van zijn excuses aan de wethouder. „Want ik twijfel absoluut niet aan de integriteit van het college", aldus Van der Meide. Ook CDA-frac- tievoorzitter R. J. van der Wekken on derstreepte blij te zijn met de uitleg van wethouder Van Ast. BURGH-HAAMSTEDE - Agrariërs in de gemeente Westerschouwen die op hun grond een aantal caravans neer willen zetten zullen daar in principe de gelegenheid voor krijgen, mits ze aan bepaalde voorwaarden voldoen. Die voorwaarden hebben onder meer te maken met de bescherming van het milieu en de inpassing in de rest van het landschap. Mensen die van buiten komen en een stukje agrarische grond kopen om daar een mini-camping op te vestigen zullen het veel moeilijker krijgen. Een dergelijk advies stelde dinsdag avond de commisie ruimtelijke orde ning van de gemeente Westerschou wen vast. Aanvankelijk werd nog ge discussieerd over de vraag of huidige agrariërs een minimum oppervlakte grond in bezit moeten hebben om in aanmerking te komen voor plaatsing van caravans. Van die gedachte stapte de commissie echter af, omdat - zoals de voorzitter mevrouw J. L. Niemants- verdriet-Leenheer het verwoordde - mensen met een klein stukje grond in verband met de bedrijfsresultaten die caravans wel eens harder nodig kun nen hebben dan agrariërs die veel grond bezitten. Wel stelden de leden van de commissie als harde eis dat de eventuele aanvra gers van een vergunning voor een mi ni-camping geregistreerd moeten zijn als agrariër bij het Landbouwschap. De commissie wilde voorkomen dat Westerschouwen overspoeld wordt met belangstellenden uit de randstad VLISSINGEN - De Hobby Computer Club (HCC) regio Zeeland houdt maandag 18 december zijn maande lijkse bijeenkomst in wijkcentrum Open Hof in Vlissingen. Het onder werp dat die avond wordt besproken is Artificial Intelligence. Ook is het mo gelijk eventuele problemen te bespre ken in diverse gebruikersgroepen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. die massaal mini-campings in ga® richten. De commissie besprak dinsdagavond ook hoe de gemeente verder de stemmingsplanprocedure voor aanleg van een golfbaan in het buiten gebied-oost af moet handelen. Het duidelijk geworden dat de golfbaan op die plaats nooit zal worden aangt legd. Het was daarom de vraag of de gemeente door moet gaan met een procedure om het bestemmingsplan te wijzigen. Het college van burgemeester en we houders en de leden van de commiss vonden eigenlijk van niet. omdat dar zowel door de gemeente als door Raad van State werk voor niets moe worden verricht. Het beginnen vanee procedure om de bestemmingsplan wijziging in te trekken kost echter ooi veel tijd en werk. De commisie vond dat wel het meest elegant tegenoverd Raad van State. Wel drong commissie lid C. W. Veerhoek (VVD) er op aan over deze kwestie met de initiatief® mers van de golfbaan te overleggen zoeker zich in de eenvoudige kamer van een arbeidersgezin, waarvan de vader werkloos is. Een kijkje in de slaapkamer en keuken toont hoe de gezinnen, vaak met veel kinderen, in een kleine ruimte met gebrekkig sani tair moeten leven. Op het balkon hangt de was te drogen en staat de wastobbe. Daar wordt duidelijk dat 'het wassen' in die tijd heel wat be werkelijker was dan tegenwoordig. Om een zo breed mogelijk beeld te ge ven van de leef- en woonsituatie in die tijd worden een aantal algemene on derwerpen als crisis en werkloosheid, voeding en hygiëne behandeld. Oude filmopnames, foto's en interviews met mensen die in die tijd tot de jongeren behoorden, maken het tijdsbeeld zo compleet mogelijk. Museum De Dub bele Palmboom is geopend van dins dag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Ieder die de voorstelling in Jeugd theater Hofplein en de tentoonstelling in het museum wil bezoeken, kan pro fiteren van een speciale combi-kaart die korting geeft op de entree van bei de instellingen. De Doelen, grote zaal - 20.00 'Kerstconcert' door Deo Cantemus en Song of Praise o.l.v. Arie Pronk. De Doelen, hal -12.45 Lunchconcert door het Nederlands Gitaarduo. Luxor Theater - 20.15 'Er wordt gestrooid', cabaretshow met Jos Brink, Frank Sanders en Lucie de Lange. Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Hexa/Fysica', dansvoorstelling door Stichting Dansproduktie. Theater 't Kapelletje -14.00 'Het verhaal van Graaf Mobbekont', voorstelling door Wim Akkermans voor kinderen van 6 tot 10 jaar.. Lantaren 1 - 22.00 'Dissonanten 1989' optreden After Dinner en om 23.00 Trio Chris Cut ler, Phil Min ton en Jon Rose. Zaal De Unie - 20.30 Lezing in het kader van Dissonan ten '89 door de cultuurfilosoof Rudi Laermans. De Doelen, kleine zaal - 20.15 'Nieuw Sinfonietta Amsterdam', concert o.l.v. Lev Markiz met werken van Arensky en Tsjaikovski. Luxor Theater - 20.15 'Er wordt gestrooid' (zie woensdag 13 december). Rotterdamse Schouwburg - 20.15 Gemengd programma II, dansvoor stelling door de Rotterdamse Dans groep. Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'Flairck', concert. Lantaren 1 - 22.00 'Dissonanten '89', optreden Ron Geesin, Jon Rose en Ne Zdali. Zaal De Unie - 20.30 'Dissonanten '89', lezing door Chris Cutler onder de titel 'Plunderfonics en Postmodernism'. Draaipunt -19.00 'Vrije Hongaarse Avond', met het Haegsch Salon Quartet. De Doelen, grote zaal - 20.15 Rotterdams Philharmonisch Or kest o.l.v. James Conlon met werken van Moesorgski/Ravel en Sjostako- vitsj. Luxor Theater - 20.15 'Er wordt gestrooid' (zie woensdag 13 december). Rotterdamse Schouwburg, grote zaal - 20.15 'Los Zand', voorstelling door To neelgroep Amsterdam, geschreven door Annie M. G. Schmidt. Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'American Nervousness', voorstel ling door The Drawing Legion over de mislukking van een kunstenaar. Theater Zuidplein, Arlecchino 20.30 'Harde Stukjes', cabaretprogram ma door Verreck en Pleysier. Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'De theatermakers', toneelvoorstel ling door het West Vlaams Theater- kollektief Malpertuis. Lantaren 1 - 21.00 'Dissonanten '89', optreden Dagmar Krause, Antartica Project, Stan Red Fox. Vanaf 20.00 Independent Markt met platen, CD's en informa tie. De Doelen, grote zaal -19.30 Concert Sursum Corda en het Natio- naal Philharmonisch Orkest o.l.v. Joop Schets met werk van o.a. Han del. De Doelen, kleine zaal - 20.15 Sergio en Odair Assad (Brazilië) concert. Luxor Theater - 20.15 'Er wordt gestrooid' (zie woensdag 13 december). Rotterdamse Schouwburg, grote zaal - 20.15 'Los zand' (zie vrijdag 15 december). Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'American Nervousness' (zie vrijdag 15 december). Theater Zuidplein, Arlecchino 20.30 'Harde stukjes' (zie vrijdag 15 de cember). Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'America' concert door het Amster dams Saxofoonkwartet met 3 slag werkers. Bibliotheek Theater - 20.30 Samantha Broadway Entertain ment Show, liedjes en dansnum- mers uit Amerikaanse musicals. Lantaren 1-21.00 'Dissonanten '89', Optreden Sum- burten, Holger Czukay 'video- works', the Ex Colossus Big Band en vanaf 20.00 uur Independent markt. Hillegondakerk - 20.15 Kamerkoor van het Rotterdams Conservatorium o.l.v. Barend Schuurman. Oude of Pelgrimskerk - 20.15 Concerto Rotterdam o.l.v. Heinz Friesen met werk van Vivaldi, Albi- noni, Bach e.a.. De Doelen, grote zaal -14.15 Rotterdams Philharmonisch Or kest o.l.v. James Conlon met werk van Moesorgski/Ravel en Sjostako- vitsj. De Doelen, grote zaal -19.00 en 21.00 'Volkskerstzang'. Luxor Theater - 20.15 'Er wordt gestrooid' (zie woensdag 13 december). Rotterdamse Schouwburg, grote zaal -16.00 'De notenkraker', balletvoorstelling door het Scapino Ballet op muziek van Tsjaikovski. Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal -15.00 '16 stofzuigers', door Theaterplat form Utrecht voor iedereen vanaf 4 jaar. Jeugdtheater Hofplein -14.00 'De kleine sneeuwpop' door poppen theater Toermalijn voor kinderen van 4 tot en met 6 jaar. Voorafgaand om 13.00 klassiek kinderconcert. Nighttown - 21.00 'Adam versus Rodam', met mede werking van o.a. Plastic Dolls, Spa- modique e.a.. De Doelen, grote zaal - 20.00 'Kerstconcert', (zie woensdag 13 de cember). Beursplein - winkeltijden 'Kerststad', markt met kerstartike len. De Doelen, grote zaal - 20.00 'Kerstconcert' (zie woensdag 13 de cember). De Doelen, grote zaal - 14.00 'Kerstconcert' door het Groot Rot terdams Koor m.m.v. Strijkorkest Musica, kinderkoor Epe en solisten. Luxor Theater - 20.15 'Er wordt gestrooid' (zie woensdag 13 december). Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Pavlov', voorstelling door het Na tionaal Fonds/Maatschappij Disco- rida. Fantasiën over liefde, dood, al leen zijn. Bibliotheek Theater -12.30 'Spelen met vuur' lunchpauzethea ter door Mutua Amicitia. Beursplein - winkeltijden 'Kerststad' (zie maandag 18 decem ber). De Doelen, grote zaal - 20.00 'Kerstconcert' door de Credo Sin gers en Omnia Cum Deo o.l.v. Jan Stolk. Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'So long. Farewell, Auf Wiederse- hen', solovoorstelling door Sylvia Poorta (Ro-theater). Theater Zuidplein, Grote zaal 20.15 'Geboren vrienden', musical met o.a. Hans de Booij en Nelleke Burg over Engelse jonge mensen die een bijzondere band met elkaar hebben. Theater Zuidplein, Arlecchino 20.30 Hans Dorrestein, cabaret. Bibliotheek Theater - 20.30 'Fooniks', muziek en hedendaagse poëzie uit Estland, gepresenteerd door Poetry International. Ahoy Complex -14.00 Kerstcircus Ahoy. Rotterdamse Schouwburg, grote zaal - 20.15 'Het Ratteplan' (try-out), familie voorstelling door het RO-theater. De fascinerende wereld van ratten onder de stad Rotterdam. Jeugdtheater Hofplein - 14.00 en 19.00 'Wij zijn jong', voorstelling voor ie dereen vanaf 5 jaar. Een verhaal over een meisje in Rotterdam in c crisistijd. Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal -15.00 'Een zee van water', voorstelling door het Amstel tonee. voor ieder een vanaf 4 jaar. Over de vriend schap tussen een leunstoel en een lampekap. Nighttown - 21.00 'Gala of the year', 'Rotter kan 't niet', hoogtepunten uit t' Rotter damse podiumgebeuren van het ad- felopen jaar. Ahoy complex - 14.00 Kerstcircus Ahoy. Theater Zuidplein, grote zaal -14.00 'De notekraker' Balletvoorstelling door het Scapino Ballet. Ahoy Complex -12.30 en 17.00 Kerstcircus Ahoy. De Doelen, kleine zaal -14.30 'Tarantella', kinderopera met o.a. Anne Haenen en Miriam de Koning Jos Brink en Frank Sanders spelen samen met Lucie de Lange in 'Er i gestrooid in het Luxor Theater.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 32