raad goes heeft laatste woord Havelange wil niets weten van vandalisme John Toshack op de wip bij Real Madrid Stokmans extra duel buitenspel sport Brazilië met Komario tegen Oranje 17 Van der Weele crosskampioen WOENSDAG 13 DECEMBER 1989 eisbureau claimt xclusief contract p voetbalkaartjes Schamele aantal Honderd procent Top van Oostduitse sportbond stapt op FC Groningen Feyenoord Gerard Kemkers gisteren in gedachten verzonken tijdens de persconferen tie. AMERSFOORT (ANP) - Handopleg gers en rondingslijpers heeft Ge rard Kemkers aan de deur gehad. Maar de tobbende kernploeg schaatser heeft besloten van hun aanbiedingen geen gebruik te ma ken. Op eigen kracht wil Kemkers plezier in het schaatsen terugvin den. Dat is hij kwijt. „Elk rondje dat ik nu rijd, is een crime", zei de schaatser gisteren. Kemkers gaat volgende week maan dag mee naar het trainingskamp, dat de kernploeg in Collalbo op slaat. Zijn aanwezigheid zal echter niet gericht zijn op wedstrijdvoorbe reiding. Kemkers liet in Amersfoort weten vier dagen niet op het ijs te hebben gestaan. Zeker tot maandag schaatst hij niet. Fiets-, kracht- en mogelijk rolschaatstraining moeten de uren op het ijs vervangen. Daar mee mijdt hij het ijs in totaliteit tien dagen. Een zwakke seizoenstart heeft de 22-jarige Eeldenaar in onzekerheid gebracht over de nabije toekomst. Na de wereldbekerwedstrijden van vorige week in Den Haag bracht Kemkers in de openbaarheid, dat hij geen goede slag met het rechter been kon maken. Medisch en mate riaalonderzoek heeft uitgewezen dat de instabiliteit niet valt toe te schrijven aan de schaats of rechter been van Kemkers. In het Noorditaliaaanse plaatsje Collalbo gaat Kemkers op zoek naar „de oude Gerard, die genoot van el ke minuut dat hij op het ijs stond." Krook: „Drie keer een kwartier duurtraining op het ijs waren voor Gerard altijd ontspanning en ple zier. Nu is het een belasting." Het is de bedoeling, dat Kemkers na aankomst in Collalbo de ijstraining hervat. Na Collalbo volgt een stage van enige dagen in Inzeil. Als het plezier in het schaatsen niet terugkeert, acht Kemkers het niet zinvol mee te doen aan de Neder landse afstandskampioenschap pen, die van 5 tot 7 januari in Hee renveen worden gehouden. Kem kers presteert dit seizoen ver bene den zijn stand. De Ganze mag nog hopen op verbreding nieuw bad GOES Het bestuur van zwemclub De Ganze hoopt van ganser harte, dat de Goese gemeente raad alsnog zal beslissen het nieuw aan te leggen wedstrijdbad met een meter te verbreden. Het sportbassin, dat deel zal uitmaken van wat nu al in de volksmond „het zwempaleis" wordt genoemd, krijgt, als de raad vasthoudt aan de oorspronkelijke opzet, slechts een breedte van 14 meter. Een meter te weinig om topsport in het Goese bad mogelijk te maken. Uiteraard liet zwem- en poloclub De Ganze een krachtig protest horen, na dat de plannen werden ontvouwd. De vereniging werd daarin gesteund door Ko Wagenvoort, voorzitter van de Zeeuwse zwemcommissie, die onom wonden stelt, dat de Goese raad met de uitvoer van de huidige opzet een <o Wagenvoort: „Veel vertrouwen heb k niet in de politiek." MSTERDAM (ANP) - Het reisbureau IT-reizen uit Amsterdam zegt een xclusief contract voor Nederland te ebben afgesloten met de organisatie an het wereldkampioenschap voet- al, dat volgend jaar zomer in Italië ordt gehouden. Volgens directeur F. ollander heeft CIT exclusief alle echten verworven op de (koppel) ver- oop van kaartjes voor alle wedstrij- en van het Nederlands elftal, ollander gaat voor de groepswed- trijden van Oranje op Sicilië en Sardi- ië arrangementen aanbieden voor linimaal drieduizend gulden per per- on. „Wij verkopen alleen complete izen voor de gehele eerste ronde. Aan sse kaartverkoop doen we niet. Dat ehoeft ook niet omdat wij exclusief unnen werken". et contract houdt volgens Hollander dat OAD-reizen en reisbureau De oever, beide officieel sponsor van de NVB, slechts kunnen beschikken de toegangsbewijzen die zij via de etbalbond krijgen. De KNVB heeft cht op vijf procent van het aantal laatsen in de stadions waar het Ne- erlands elftal speelt. Voor de groeps- edstrijden in Palermo en Cagliari be kent dat rond de tweeduizend kaar- ,es per wedstrijd. ollander: „Willen andere reisorgani saties meer kaartjes hebben dan zul- n zij zich toch bij ons moeten melden, echts via onze bemiddeling kunnen réizen naar Italië worden geboekt. Dat hebben wij onze collega's schriftelijk ook laten weten". kans voor open doel mist en daardoor de komende dertig jaren achter de fei ten aan loopt. Een open commissiever gadering, die vorige week maandag werd gehouden, gaf alle partijen weer wat hoop. Het college zal de raad als nog een voorstel doen het bad een me ter breder te maken. Wagenvoort houdt een pleidooi voor de aanleg van een volwaardige wed strijdaccommodatie. „Dat er een zwembad bij komt is natuurlijk een goede zaak, maar ik heb moeite met een breedte van 14 meter", zegt Wa genvoort. „Binnen veertien meter kun je maar vijf banen uitleggen en aange zien er in wedstrijdverband altijd in een even aantal banen gezwommen wordt, moet je noodgedwongen terug- naar vier. Hetgeen betekent, dat er geen belangrijke wedstrijden in Goes gehouden kunnen worden. Geen grote titeltoernooien en zelfs geen Zeeuwse kampioenschappen." Een tegenvaller voor De Ganze en het Zeeuwse zwemmen, dat had gehoopt op een volwaardige accommodatie. Op Walcheren is alleen het Vlissingse bad geschikt voor zwemwedstrijden. Voeg daarbij de Zeeuws-Vlaamse ba den in Terneuzen en Hulst en de koek is op. Met dat schamele aantal baden ligt Zeeland achter op de andere pro vincies. Wagenvoort betreurt dat. „Het is belangrijk, dat er in het nieuwe zwembad ook Zeeuwse en Zuidneder landse kampioenschappen gehouden kunnen worden. Of een nationale titel strijd. Met zo'n evenement kom je toch mooi in beeld. De KNZB heeft speciaal DEN HAAG (GPD) Joao Havelange heeft het goed voor met journalisten, maar ze moeten niet vervelend wor den. Vragen zijn akkoord, maar één antwoord, zijn antwoord, moet vol staan. Zoals gisteren bleek in het protserige Promenade-hotel in Den Haag, waar de voorzitter van de FI FA, de internationale voetbalbond, na afloop van een internationale re ceptie ter gelegenheid van het eeuw feest van de KNVB nog even de tijd vond de media te woord te staan. Havelange keek al op zijn horloge, toen de gevaren van het voetbalvan dalisme tijdens de komende WK in Ita lië ter sprake werden gebracht. Een dooddoener als antwoord („Er is nooit wat gebeurd, waarom volgend jaar dan wel?") moest volgens Havelange een mogelijke discussie in de kiem smoren. Toen daar geen genoegen mee werd genomen, viel de FIFA-praeses uit zijn rol. En goed ook. Met een priemende vinger richting vragensteller, en een venijnige blik in de ogen gaf de Braziliaan blijk het 'ge zeur' over het vandalisme meer dan zat te zijn. „De FIFA", zo brieste de praeses, „heeft geen enkele rol ge speeld in de 'verbanning', zoals jullie dat noemen, van Engeland naar Sardi nië. Het was Engeland zelf, om precies te zijn de Engelse sportminister Colin Moynihan, die daarvoor de eerste aan zet gaf. Logisch dus dat het organisa tiecomité rekening met die wens heeft gehouden. Er zullen géén extra veilig heidsmaatregelen worden getroffen. Ik weet dat Nederland en Engeland in één poule zitten ja, maar Sardinië en Sicilië krijgen geen uitzonderingsposi tie in het pakket veiligheidsmaatrege len dat voor de WK-steden is opge steld". En met de handpalmen wijd openge sperd: „Ik voorzie volgend jaar in Ita lië geen enkel probleem. De media zeu ren maar door over het vandalisme. Ik ga me zo langzamerhand echt afvra gen of we ons eigenlijk nog wel aan het voorbereiden zijn op een WK voetbal." een p.r.-man aangesteld om dergelijke wedstrijden te promoten. Met Studio Sport is zelfs overeengekomen, dat al le belangrijke wedstrijden op tv wor den uitgezonden. Voor het Zeeuwse zwemmen, dat een stukje promotie best kan gebruiken, zou dat een be langrijke zaak zijn." De enige reden, waarom in de huidige opzet gekozen is voor een 14 meter breed bassin, is het kostenplaatje. Het te bouwen „zwempaleis" bestaat uit een recreatie-, een doelgroepen- en een wedstrijdbassin. Inspelend op de groeiende behoefte van de verwende klanten worden diverse voorzieningen aangelegd. Naast de sfeervolle eigen tijdse aankleding (rotspartijen, sola ria, planten, terrassen en een ligweide) krijgt het recreatiebad een acht-vor- mige glijbaan, krijgt het complex een bubblebad en een wildwaterkreek. Dit plan vergt een investering van 11,5 miljopen gulden. „Een gortig bedrag", meent Ko Wa genvoort. De voorzitter vreest dat de Goese raad kiest voor het bestaande plan, al hoopt hij dat de steun van PvdA en CDA - beide fracties zijn vóór het verbreden van het te bouwen bas sin tot 15 meter - een koerswijziging tot gevolg heeft. „Veel vertrouwen heb ik niet in de politiek", zwakt Wagenvoort die hoop zelf af. „Ik hoop, dat beide partijen succes hebben. Dat is in het belang van de zwemsport en van Goes. Krijgt het bad inderdaad een breedte van 14 meter, dan is dat een gemiste kans. En loopt Goes de komende der tigjaar achter de feiten aan." Zover zal het waarschijnlijk niet ko men. D.J. van de Velde, chef bureau sportzaken van de gemeente Goes, schat de kans dat er een 15 meter breed bad komt op „honderd pro cent." Mocht de raad het laatste voor stel van het college inderdaad overne men, dan betekent dat een extra in vestering van tenminste 70 mille. Voorzitter Maris Keller van de Ganze hoopt, dat Van de Velde gelijk krijgt. „Wij hebben er steeds op aangedron gen om het bad te verbreden. Voor wa- terpolowedstrijden is er dispensatie van de bond te krijgen, maar het zou knullig zijn om het zo ver te laten ko men." Waarschijnlijk hakt de Goese raad op donderdag 21 december de knoop door. Voor die tijd komt dit onderwerp nog ter sprake op een tweetal commis sievergaderingen. <}OST-BERLIJN (AFP/Reuter) - De leiding van de Oostduitse sportfede ratie DTSB (Deutsche Turn- und Sjport Bund), aangevoerd door voor zitter Klaus Eichler, heeft gisteren tij- |fens een vergadering in Kienbaum ontslag genomen. Dat heeft het Oost duitse persbureau ADN bekend ge- Haakt. Eichler verklaarde dat het bestuur de wnsequenties trekt uit „de bestaande OToblemen." Hij gaf toe dat er „fouten Bin gemaakt" en dat het bestuur „wil lekeurig heeft beschikt over de gel den gedurende een aantal jaren. Dat ©beurde zonder de vergadering, die basis van de federatie vormt, te raadplegen. B>lgens ADN zijn Eichler, zijn vijf vi- ce-voorzitters en het volledige secreta- rijiat opgestapt. Dat gebeurde tijdens een spoedvergadering in het trainings- karnp Kienbaum, in de buurt van Wst-Berlijn. ®0 DE JANEIRO (ANP) - De Brazi- Ifeanse bondscoach Sebastiao Laza- JJaii heeft de namen van zestien spe lers bekend gemaakt voor de vriend schappelijke interland op 20 decem- oei in de Kuip tegen Nederland. Der- ®n van de zestien geselecteerden vjrdienen in Europa hun brood. On- er hen sterren als Careca, Mozer, Ajemao en Romario. I# selectie van Lazaroni is: doel: Taf- 1 'Porto Alegre) en Zé Carlos (Fla mingo). Veld: Aldair en Valdo (Benflca if 'abon), Alemao en Careca (Napoli), 'Palmeiras Sao Paulo), Dunga raorentina), Geovani (Bologna), Jor- (Leverkusen), Julio Cesar .ontpellier), Mozer (Olympique Mar- t!i, Romano (PSV), Silas (momen- ee zonder club), Branco (FC Porto) en Muller (Torino). TOKYO (Reuter) - AC Milan is fit iri Tokyo gearriveerd, waar de ploeg zondag in de strijd om de Wereldbe ker Nacional Medellin uit Colom bia ontmoet. Na een reis van ruim twaalf uur dirigeerde trainer Sac- chi zijn spelers onmiddellijk naar het trainingsveld, alvorens er in het hotel gerust kon worden. Vol gens de oefenmeester hadden de voetballers de vermoeiende trip goed doorstaan. Sacchi verklaarde dat AC Milan de wereldbeker serieus neemt, evenals eerder de Super Cup. Hij zei dat het winnen van de derde internationale beker van dit jaar „een hartewens" voor de club is. Naast de Super Cup veroverden de Italianen eerder al de Europese beker voor landskampioe nen. De ploeg won, in 1969, al eens de Wereldbeker. Het Argentijnse Estu- diantes werd destijds verslagen. AC Milan rekent in Tokyo op Baresi, hersteld van een armbreuk, en An- celotti, die afgelopen zondag een sterke rentree maakte in de compe titie. Volgens Sacchi is zijn ploeg daarmee op nagenoeg volle sterkte. „Het ontbreken van Gullit weegt zwaar, maar de selectie moet nu in staat worden geacht dit op te van gen. Als topvoetballers als Van Bas ten, Rijkaard, Baresi en Ancelotti ter compensatie iets harder werken, moet Tokyo een Milan op zijn best te zien kunnen krijgen." Milan-trainer Arrigo Sacchi rekent op Marco van Basten. HILVERSUM (ANP) - „Schakers zijn biologisch gezien missertjes." Dat stelde de Amsterdamse hoogleraar dierkunde met als specialisatie her senonderzoek prof. dr. Joosse gister middag in Hilversum. De uitspraak was een kwinkslag in zijn voordracht tijdens de loting voor de achtste KRO-tweekamp tussen Jan Timman en de Engelsman Nigel Short. „Dat geldt voor elke specialisa tie, die delen in de hersenen in ge ling tevoorschijn, dat hij vandaag de tweekamp met wit mag beginnen. Er worden zoals gebruikelijk zes partijen gespeeld, met het laatste treffen op woensdag 20 december. Na de zeven voorgaande KRO-twee- kampen, tegen achtereenvolgens Kortsjnoi, Spasski, Portisch, Kaspa rov, Joesoepov, Ljubojevic en Tal is de totaalstand precies in evenwicht: 21- 21. Voor Timman is het treffen met Short spreken, ondanks het feit dat hij al vier jaar in Spanje actief is. Klaas Weide heeft gisteravond op een bestuursvergadering bekendgemaakt op te stappen als voorzitter van FC Groningen. Hij was bij de eredivisie club op 14 april van dit jaar in functie getreden. Weide, tevens burgemeester van Haren, kan het werk in het voetbal niet combineren met zijn dagelijkse activiteiten in het gemeentehuis. overweegt Feyenoord de verdediger in te lijven. VfL Bochum nam Plomp bij het begin van dit seizoen over van FC Utrecht. De 26-jarige verdediger speel de nauwelijks in de Bondsrepubliek. Gerrit Plomp neemt deel aan het trai ningskamp, dat Feyenoord van 2 tot 8 januari in Marbella (Spa) betrekt. Mocht Plomp zich daar bewijzen, dan Bij een voetbalwedstrijd in Accra zijn zondag vier doden en 39 gewonden ge vallen toen er paniek uitbrak nadat er bij een roofoverval schoten waren ge lost. Bij een duel voor de eerste divisie in Kumasi, 270 kilometer ten noorden van Accra, wilde een dievenbende de recette stelen. Toen een politieman met traangas op de gangsters schoot ontstond paniek op de tribunes, waar bij veel mensen tegen de hekken wer den gedrukt. Daarvan overleden er vier. VLISSINGEN - VC Vlissingen kan zondag in de uitwedstrijd tegen het Osse TOP geen beroep doen op Huub Stokmans. De tuchtcommissie van de KNVB zette de voorstopper voor één extra duel buitenspel en trok daarmee een ver gissing recht, die enkele weken geleden was gemaakt. Zoals vorige week reeds gemeldt, werd de Eindhovenaar voor één duel ge schorst, hetgeen bevreemding wekte. Stokmans werd immers in twee achter eenvolgende wedstrijden (tegen TSC en Wilhelmina '08) uit het veld gestuurd. Navraag leerde, dat het formulier van het duel Vlissingen - TSC verkeerd was ingevuld. Van de twee boekingen, die Stokmans in dat duel kreeg, werd er per abuis slechts één vermeld. Secretaris Rob van de Broek van de tuchtcommissie amateurvoetbal deed, na dat hem ter ore was gekomen dat Stokmans inderdaad twee keer op de bon geslingerd was in dat duel, navraag bij arbiter Wagner, die het bewuste duel had geleid. De arbiter erkende een fout gemaakt te hebben, waarna de tuchtcom missie van de KNVB Stokmans alsnog voor een extra wedstrijd schorste. Biljarten Las Vegas. Vierde proftoernooi om wereld beker driebanden. Eerste ronde: Blomdahl (Zwe) - Gilbert (VSti 3-0, Mano (Japl - Soo Kim (VSt) 3-2, Bitalis (Fra) - Van Bracht (Ned) 2-3, Reid (VSt) - Ceulemans (Bel) 1-3, Komori (Jap) - Müller (BrD) 3-0, Connesson (Frai - Lieberkind (Den) 2-3. Zanetti dtai - Dielis (Bel) 3-1. Halion (VSt) - Kobayashi (Jap) 3-2. Kwartfinales: Blomdahl - Mano 3-0, Van Bracht - Ceulemans 0-3. Komori - Lieber kind 3-2. Zanetti - Halion 2-3. Halve finales: Blomdahl - Ceulemans 3-2 (5-15 12-15 15-2 15-13 15-91. moyennes: 1,771- 1.588: Komori - Hallon 3-2 (15-11 14-15 15-13 2-15 15-10). moyennes: 1,196-1.280. Finale: Blomdahl - Komori 4-0 (15-11 15-10 15-11 15-12), 1,363-0,928. Eindstand Las Vegas: 1. Blomdahl 60 pun ten, 2. Komori 45, 3. Ceulemans 30, 4. Hallon 24, 5. Mano 21. 6. Lieberkind 18, 7. Van Bracht 15, 8. Zanetti 12. Stand wereldbeker na vier toernooien: 1. Dielis 135, 2. Blomdahl 105, 3. Ceulemans 101. 4. Bitalis 87, 5. Kobayashi en Van Bracht 63, 6. Komori 60, 7. Mano 51, 8. Za netti 45, 9. Müller en Hallon 24. 11, Connes son 18. 12. Gilbert 0. Hockey Nairobi, mannen, vriendschappelijk. Ke nya - Nederland 1-2 (1-2). 12. Parlevliet 0-1, 16. Bovelander (sc) 0-2, 28. Motharu 1-2. Scheidsrechters: Lathouwers (Ned) en Singh (Ken). Toeschouwers: 1.000. Schaatsen rink 51,2 punten, 2j.Van der Pauw 41,3. Stam 38. 4. Kleine 36, 5. Kramer. Schalij 35. Vrouwen (40 ronden): 1. Pasveer (Gronin gen), 2. Moolhuizen (Eindhoven), 3. Berkhoff (Oldebroek), 4. Bakker (Wijnjewoude). 5. Hoogendijk (Ermelo). Klassement na twee dagen: 1. Moolhuizen/Pasveer 29,1 punten, 3. Berkhoff 23. 4. Snel (Hekendorp) 21, 5. Hoogendijk 20. Skiën Sestrière (Fra), wereldbeker mannen, su per G: 1. Zurbriggen (Zwi) 1.37,39. 2. Eriks son (Zwe) 1.37,50, 3. Piccard (Fra) 1.37,86, 4. Skardaal (Noo) 1.38,12, 5. Henning (Zwei 1.38,74, 6. Alphand (Frai 1.38,88, 7. Ladstat- ter (Oos) 1.38,95, 8. Polig (Ita) 1.39,00, 9. Höf- lehner (Oos) 1.39,10,10. Cretier (Fra) 1.39,12. Stand wereldbeker algemeen (na negen wedstrijden): 1. Furuseth (Noo) 118 punten, 2. Zurbriggen 101, 3. Bittner (BrD) 79, 4. Eriksson 77, 5. Mader (Oos) 74. Stand wereldbeker super G (na twee wed strijden): 1. Henning 36 punten, 2. Piccard 35, 3. Zurbriggen 33, 4. Eriksson 32, 5. Lad- statter en Runggaldier (Ita) 15. Tafeltennis Vierde ronde superliga Göttingen (BrD): Bondsrepubliek - Nederland 4-3. Gedetailleerd: Fetzner - Heister 21-18 16-21 11-21, Rosskopf - Haldan 17-21 21-11 10-21, Nemes - Hooman-Kloppenburg 21-18 21-16, Fetzner/Rosskopf - Halda^i/Heister 21-14 21-14, RosskopfStruse - Kloppenburg/Bak ker 14-21 21-18 21-14, Fetzner - Haldan 18-21 21-18 17-21, Rosskopf - Heister 21-13 21-13. Overige uitslagen: Joegoslavië - Zweden 3- 4, Polen - Tsjechoslowakije 3-4. Alkmaar. Heineken-zesdaagse, tweede dag. Mannen, 42,195 km: 1. Vunderink (Raalte), 2. Kleine (Kerkenveld), 3. Botsjkarjov (Sov), 4. Schalij (Nigtevecht), 5. Stam (Kaatsheu vel). Klassement na twee dagen: 1. Vunde- Voetbal Bondsrepubliek. Kwartfinales beker. Wer- der Bremen - VfB Stuttgart 3-0, FC Kaisers- lautern - Fortuna Düsseldorf 3-1. bruik neemt, die eigenlijk voor ande re zaken zijn bedoeld." Volgens de hoogleraar is er wetën- schappelijk steevast iets mis in de her senkwabben van uitzonderlijk begaaf den als reken-, muziekwonders en wonderkinderen, zoals Short er vroe ger een was. Op 10-jarige leeftijd zei de Engelsman al, dat hij het liefst wereld kampioen wilde worden. Timman haalde bij de lotingshande ling uit een hersenmodel de medede- MADRID (GPD) De dagen van de Welshman John B. Toshack als trai ner van Real Madrid zijn geteld. Vol gens het Spaanse dagblad El Pais heeft de president van Real, Ramon Mendoza, Toshack maandag laten we ten, dat hij het huidigte seizoen kan af maken, maar dat hij zijn contract, dat nog een jaar langer loopt, niet hoeft uit te dienen. Ook de Westduitse middenvelder Schuster, die eveneens nog een con tract van een jaar bij Real heeft, kan voortijdig naar een nieuwe club uitkij ken en hetzelfde geldt voor de Spaanse vedette Michel en de Argentijnse back Oscar Ruggeri. Mendoza riep maandag Toshack, Rug geri, Schuster en aanvoerder Augustin op het matje.'Toshack kreeg te horen dat het uit moet zij n met zij n vetes met zowel de pers als een aantal spelers en El Pias concludeert hieruit, dat de ei genzinnige Welsman beter op zoek kan gaan naar een nieuwe club. Al voordat Toshack een halfjaar gele den Leo Beenhakker opvolgde, was er sprake van een ernstig conflict met de selectie van Real. Spelers als Michel, Hugo Sanchez en Butragueno eisten een openbare verontschuldiging van de Britse trainer, omdat hij eerder na de 5-0 nederlaag van Real bij AC Milan de Spaanse pers liet weten: „Met een achterhoede als deze en een keeper als Buyo zal Real Madrid nooit een Euro- pa-cup winnen". De relatie tussen Toshack en de Spaanse media was de afgelopen maanden evenmin goed. De journalis ten verweten hem slecht Spaans te GOES - Gert van der Weele wist met een laatste inspanning zijn club ge noot Jan Guiljam in de eindsprint te verslaan tijdens de clubkampioen schappen cross van AV'56. De baanat- leet die vooral succes heeft op de 800 meter maakte ook een sterke indruk op de ruim tien kilometer, die was uit gezet in het park aan de Goese noord zijde. Bij de dames won Hannie de Jager met drie seconden voorsprong van Helma Meeuwse. De Jager had over 4200 me ter een tijd nodig van 17.10.7. Uitslag: Meisjes/dames; Pup C. 1. Suzanne de Klerk 4.26.1. Pup B. 1 Natalie Priem 4.29.3. Pup. A 1. Maritza op 't Hof 3.37.5. Jun.D. 1. Hanneke Francke 3.29.1. Jun.C. 1. Anjolie Wisse 2.59.0. Jun.B. 1. Annelies van Doorn 7.49.9. Dames. 1. Hannie de Jager 17.10.7. 2. Helma Meeuwse 17.13.6. Jongens/ Heren: Pup.C. 1. Maarten Buijs 4.00.1. Pup.b. Dimph Shields 3.51.9. Pup.A. Ï.Tom Dietvorst 3.28.2. Jun.D. 1. Esra van Doom 3.18.4. Jun.C. 1. Guido op 't Hof 7.24.9. Jun.B. 1. Edwin de Leeuw 14.23.5. Jun.A. 1. Remco Kaptien 23.38.0. Heren: 1. Gert van der Wee le 35.32.1. 2. Jan Guiljam 35.39.9. 3. Jaap Oe- le. Vet.l: 1. Frans Krijnssen 37.37.3. Vet.2; 1. Daaf Goedegbuure 42.01.4. Vet.3; 1. Arend Ruijsink 54.25.8. een nuttige training voor zijn veel be langrijker tweekamp met Karpov, die op 7 maart in Kuala Lumpur begint en waaruit de uitdager van wereldkam pioen Kasparov voort moet komen. „Deze match is het sluitstuk van een succesvol jaar", aldus Timman. „Mijn serieuze voorbereiding op de twee kamp met Karpov begint pas in het nieuwe jaar. Ik geloof, dat ik nog steeds vooruit ga."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 21