weedse trainer engtsson nieuwe an in de Kuip m v*i Napoli loopt verder weg van zijn concurrenten Politie arresteert dertien Haagse voetbalsupporters 'Sllil ROTTERDAMMERS ZEGEVIEREN MET 4-0 ml 'w; s Hans Gillhaus mist penalty orrectste Voorgevoelens Buitenspelers mmm.' mum Gele kaarten indvall HÉ AC MILAN NAAR TWEEDE PLAATS Malaise Sensationeel herstel Feyenoord tegen PSV ■tOTTERDAM (GPD) Feyenoord Hiddink, kennelijk op de hoogte van had hij ook in de groep besproken, buitenspelers, die het lief; OTTERDAM (GPD) Feyenoord is een club van uitersten geworden. Sportief en financieel gezien bijna I failliet en dan met 4-0 van lands- 'kampioen PSV winnen. Zo zout heb ben ze het in Rotterdam-Zuid nog nooit gegeten. Zelfs de spelers wis ten niet hoe ze het hadden. In de rust heerste er in de kleedkamer zelfs even paniek. Waarom dan wel? Ver beek: „Omdat we met 3-0 voorston den. Was me dat even schrikken..." In de met 23.457 toeschouwers gevul- le Kuip bleek gistermiddag weer pens dat in voetbal alles mogelijk is, zeker als er onder ietwat abnormale omstandigheden wordt gespeeld. In iet begin van de wedstrijd sarden de 3SV-supporters hun 'vriendjes' aan ie overkant nog met een hatelijk feer-ste-di-vi-sie', maar anderhalf lur later klonk het 'Feyenoord, be- iankt' en 'Dag Sinterklaasje, iaaaaggg, daaaaggg' van de vakken en S, waar de fanatiekste aanhang van de stadionclub zich pleegt op te louden. 3ij de confrontatie tussen de twee [trainers op de gebruikelijke perscon ferentie na afloop ging het heel wat sportiever toe. PSV-trainer Guus Hiddink, kennelijk op de hoogte van de laatste verwikkelingen bij Feye noord, voelde zich geroepen om zijn collega nadrukkelijk te complimen teren met de zege en te beklemtonen dat hij Pim Verbeek „een van de cor- rectste en betere oefenmeesters vindt". „Als Feyenoord deze lijn voortzet", voegde hij er aan toe, „zal het snel op de ranglijst gaan klimmen", Daar mee trapte hij natuurlijk een open deur in, maar het moet voor de niet al te uitbundige Verbeek prettig zijn geweest om dat te horen. Voor zijn eigen ploeg had Hiddink weinig goe de woorden over. Hij stelde keihard vast dat de verdedigers van PSV met uitzondering van Eric Gerets zich hadden laten 'aftroeven' en dat de aanvallers op Kieft na zich veel te gemakkelijk hadden laten 'in pakken'. „Mijn bange voorgevoelens zijn uit gekomen", aldus Hiddink en daar mee doelde hij op wat uitlatingen die hij voor de wedstrijd in de Eind- hovense pers had gedaan. Hiddink had voorspeld dat zijn ploeg het in de Kuip heel moeilijk zou krijgen en zijn pessimistische verwachtingen had hij ook in de groep besproken. Achterafkan hij zich afvragen of hij daaraan verstandig heeft gedaan, want het PSV van gisteren toonde zich allerminst een gelouterde Eu ropese topclub, maar riep herinne ringen op aan de ambitieuze, maar provinciale subtopper van een jaar of vijf geleden. Het was beslist geen toeval dat John Metgod ditmaal de ster van het veld was. 'Big Johnny' heeft overzicht, hij is zeer secuur in het passen en hij kan en dat was op dit veld erg belang rijk uitstekend vanuit stand trap pen. De renners en dravers, de on stuimige jongens, zoals Gerets en Lerby, liepen zichzelf te vaak voorbij en de primitieve, maar karaktervolle spelers als Koot en Nielsen kwamen er helemaal niet aan te pas. Ruud Heus speelde als linkervleu gelverdediger weer een ouderwetse partij en Kiprich en Smolarek be wezen dat zij op de vleugel thuisho ren en nergens anders. Het spelen met twee spitsen, zoals Kraay dat ook zo graag wilde, moet Feyenoord maar aan Engelse of Duitse ploegen overlaten. Rotterdam houdt, net als Amsterdam trouwens, van echte Smolarek van Feyenoord tweede van links) schudt Ivan Nielsen (links) en Eric Gerets middenvan zich af. buitenspelers, die het liefst buiten om en, als dat niet mogelijk is, bin nendoor passeren. Kiprich ging in zijn duels met Heintze meestal bui tenom. Smolarek kreeg daar tegen Gerets niet zo erg veel kans voor, maar dook op het juiste moment naar binnen. Feyenoord kwam in de 21e minuut op 1-0 en dat was meer dan verdiend, want het had van het begin af steeds het initiatief en Keur had al een paar kansjes gemist, voordat Kiprich uit een door Metgod verlengde hoek schop van Lokhoff kon raakkoppen, 1-0. PSV was nog niet van de schrik be komen of het was al 2-0. Smolarek passeerde Van Breukelen met een schot in de korte hoek, nadat Brands hem op uitstekende wijze in de vrije ruimte had gelanceerd. Vijf minuten voor rust werd duidelijk dat er ditmaal voor PSV in de Kuip geen centje eer te behalen viel. Smo larek onderschepte op eigen helft een breedtepass van Koot naar Niel sen en lanceerde meteen de voluit sprintende Kiprich. De Hongaar be diende uiteindelijk Keur, die 3-0 liet aantekenen. PSV moest zijn ergernis over eigen onmacht met drie gele kaarten be kopen (Heintze, Koot en Lerby) en kreeg in de 68e minuut de vierde treffer te incasseren, toen Piet Keur uit een vrije schop van Lokhoff vrij simpel kon scoren, 4-0. In de slotfase verloor Feyenoord Smolarek en Roth door blessures, maar Joop Hiele hoefde zich niet eens zo erg in te spannen om de eer ste nul van dit seizoen vast te hou den. Voor PSV betekende de 4-0 de zwaarste nederlaag sinds mensen heugenis. Bij wijze van spreken dan, want in het seizoen 1981-1982 kregen de Eindhovenaren ook met 4-0 klop, toen tegen FC Groningen. Feyenoord - PSV 4-0 (3-0). 22. Kiprich 1-0, 24. Smolarek 2-0,41. Keur 3-0,69. Keur 4-0. Scheidsrechter: Reygwart. Toeschou wers: 23.457. Gele kaart: Heintze, Koot en Lerby (PSV). Feyenoord: Hiele; Lokhoff, Brands. Roth, (75. Blackson) Troost en Heus; Van Geel en Metgod; Kiprich, Keur en Smolarek (69. Blinker). PSV: Van Breukelen; Gerets, Koot, Niel sen en Heintze; Van Aerle, Lerby en Lins- kens (46. Valckxl; Kieft, Romario en Eller- man OTTERDAM (GPD) - Gunder engtsson rondt vanavond met feyenoord de besprekingen af over en contract dat hem tot de zomer an 1991 in de Kuip houdt. De weedse trainer kwam zaterdag- iddag klokslag drie uur na een jange vergadering tussen drs. Joop an der Reijden en diens adviseur er Lagendijk als beste van vier andidaten uit de bus. ffïcieel wenste gevolmachtigd ver trouwensman Van der Reijden na af loop van Feyenoords stuntzege op SV (4—0) geen commentaar te ge en op de aanstelling van Bengts- |on, ontkende hij zelfs dat met Pim erbeek over de nieuwe taakverde- ng was gesproken. Voor de camera ^an Studio Sport, dat hij als NOS- aas kennelijk de primeur had ge- ;und, bekende hij twee uur later dat e Zweed wel degelijk de nieuwe chnische man in de Kuip wordt ®oor te zeggen dat „Bengtsson een zeer grote kans maakt om bij Feye noord in dienst te treden". Formeel heet het dat de 43-jarige Bengtsson, die amper twee maanden geleden bij het Griekse Panathinai- kos op straat werd gezet, de techni sche staf komt versterken. Maar het is tamelijk naief om te veronderstel len dat Feyenoord een internatio- aal gelouterde oefenmeester bin- enhaalt met de mededeling, dat hij issistent van Pim Verbeek mag wor- en... Gunder Bengtsson behoort volgens Ove Kindvall, Feyenoords vroegere wonderspits, tot de betere trainers in Europa. Kindvall, na zijn actieve Carrière geruime tijd als manager Verbonden aan IFK Göteborg, werk- met hem samen in 1982 en '83. pengtsson werd in het jaar dat Gö- eborg de UEFA Cup won aange- teld als assistent-trainer en volgde |e toenmalige coach Sven Goran friksson op, toen die naar Benfica Verhuisde. Na in '83 de landstitel te hebben gegrepen met IFK, vertrok ^engtsson naar het Noorse Valeren- gen, waar hij ook meteen landskam pioen werd. Vervolgens keerde hij terug naar IFK, dat onder zijn lei ding in 1987 opnieuw de UEFA Cup veroverde. Voordat de Scandinaviër vorig jaar in dienst trad van Panathinaikos, was hij nog enige tijd werkzaam bij het Portugese Maritimo. Internatio nale ervaring kan hem derhalve niet worden ontzegd. „Het enige dat in zijn nadeel zou kunnen werken, is zijn staat van dienst als voetballer", zegt Ove Kindvall. Bengtsson, ge trouwd en vader van twee kinderen, speelde om precies te zijn twee wed strijden in de derde divisie bij het Zweedse Braga, een door politie agenten opgericht provincieclubje. „Als trainer heeft hij goed werk ver richt", zegt Kindvall. „Hij is taktisch tisil Jw Feyenoord-trainer Pim Verbeek rechtsen PSV-trainer Guus Hidding na de verrassende Rotterdamse zege. Gunder Bengtsson erg sterk, was een van de eerste coa ches die de Engelse speelstijl intro duceerde in Zweden. Het is bekend dat hij strakomlijnde opvattingen over de manier van spelen van een ploeg heeft. Het is een man die fysiek veel van zijn spelers verlangt, net als In Engeland. Hij eist het uiterste, laat ze veel lopen en zorgt ervoor, dat ze de tegenstander geen moment met rust laten. Malmö, dat de laatste vier jaar kampioen werd van Zwe den, is een van de clubs die zijn stijl heeft overgenomen". Pim Verbeek heeft steeds geroepen dat hij geen man boven zich zal dul den, tenzij het een internationaal gelouterde oefenmeester is, van wie hij nog iets zou kunnen opsteken. Met de komst van Bengtsson heeft Verbeek blijkbaar geen problemen, want hij heeft Joop van der Reijden dit weekeinde laten weten wel met de Zweed te willen 'samenwerken'. Zaterdagavond bezocht Feyenoords trainer in gezelschap van Ger La gendijk en Gunder Bengtsson de wedstrijd KV Mechelen Standard Luik. KV Mechelen wordt zowel op sportief als organisatorisch gebied als het ideale voorbeeld gezien voor Feyenoord. Ger Lagendijk; „Verbeek vertrekt niet. De kans dat hij blijft is honderd percent, zo simpel is dat. Ze moeten samen bepalen wie welke taken voor zijn rekening gaat nemen. Ik heb de afgelopen tijd veel respect voor Pim gekregen. Ondanks alle stress is hij zichzelf gebleven en dat is heel knap voor zijn leeftijd. Leo Beenhakker en Aad de Mos hebben destijds ook meegelopen aan de hand van bekwa me collega's. Kijk eens wat er van ze is geworden..." De spelersgroep van Feyenoord heeft verontwaardigd gereageerd op het feit dat de uitbreiding van de technische staf aan haar niet bekend was gemaakt. „Over dat rapport van Van der Reijden maken we ons niet zo druk, omdat dat ons niet direkt aangaat. Maar het is belachelijk dat wij niet weten dat er volgende week een ander op de bank komt te zit ten", foeterde Marcel Brands. De naam van de nieuwe technisch leider in de Kuip mag dan volgens Van der Reijden en Ger Lagendijk el ders in Europa een bekende klank hebben, voor de spelers is de Zweed een volslagen onbekende. „Bengts son? Is dat een schaatser?" sprak Brands serieus. Metgod: „Bengts son? Zeker een IJslander?" De selectie van Feyenoord zal af wachten welk standpunt Pim Ver beek deze week inneemt, als van avond ook de details in het contract met Bengtsson zijn besproken. „Ik kan me niet voorstellen dat Verbeek het pikt om aan de kant te worden gezet. Het is ook te gek dat alle ellen de op een man wordt afgeschoven en dat hij nu de zwarte piet krijgt. Na tuurlijk heeft Verbeek fouten ge maakt, maar dat geldt net zo goed voor de spelers en het bestuur. Wij blijven volledig achter hem staan", aldus Metgod. 4 Marco van Basten links in donker shirt) en Frank Rijkaard (rechts onder) in de aanval tegen Bologna. ROME (GPD) Zelfs zonder Diego Maradona loopt Napoli verder weg van zijn concurrenten. De voorsprong op de achtervolgers bedraagt nu al vier punten. Gisteren versloeg de Zuiditaliaanse club het in de afgelo pen weken goed op dreef zijnde Ata lanta zonder problemen met 3-1. Ma radona vertoefde bij de aftrap wegens zijn rugklachten op de reservebank en werd verdienstelijk vervangen door de 22-jarige Massimo Zola. De Argentijn had zich weer niet in het trainingskamp voorbereid, maar trai ner Bigon ging er toch vanuit dat hij zich op het laatste moment zou mel den. Uiteindelijk viel Maradona pas in GLASGOW (Reuter/ANP) - Hans Gill haus heeft op de zestiende speeldag van de Schotse competitie een straf schop gemist voor zijn club Aberdeen. De uitwedstrijd tegen Celtic werd met 0-1 verloren. Voor Gillhaus was het de eerste nederlaag in Schotland. Dankzij de betere doelcijfers bleef Aberdeen wel koploper. Glasgow Rangers kwam in punten gelijk dank zij een zege bij Hearts. Gillhaus, in zijn eerste drie duels voor Aberdeen goed voor drie doelpunten, werd na zestien minuten onderuit ge haald door Paul Elliott. De oud PSV'er nam de strafschop zelf, maar Ierlands nationale doelman Pat Bonner stopte de zwak ingeschoten bal. Na 64 minu ten liet Andy Walker aan de andere kant zien hoe het wel moet. Hij schoot van elf meter langs Theo Snelders, na dat Robertson hands had gemaakt. Voor Celtic was het de eerste zege in vijf duels. Engelands international Trevor Ste ven maakte dertien minuten voor tijd de beslissende treffer (1-2) voor Glas gow Rangers in de uitwedstrijd tegen Heart of Midlothian. de slotfase in. Bij de koploper speelden Renica, Alemao en Carnevale hele maal niet mee. Desondanks had Napo li al binnen 25 minuten voldoende af stand genomen van Atalanta, dat vori ge week nog Inter had verslagen. Crip- pa opende in de 10e minuut de score en in de 24ste minuut benutte de Brazi liaan Careca een strafschop. In de 48ste minuut bracht Zola op fraaie wij ze de beslissing. Pasciullo redde met een directe vrije trap de eer voor de club uit Bergamo. AC Milan boekte tegen Bologna z'n vierde overwinning op rij en staat nu op een gedeelde tweede plaats. De Eu- ropcup-l-houder maakte een weinig geïnspireerde indruk en had zeer veel moeite om z'n stempel op de wed strijd te drukken. Ook Rijkaard en Van Basten deelden in de malaise. De 60.000 toeschouwers hadden zich al verzoend met een doelpuntloos ge lijkspel toen halverwege de tweede helft Donadoni met een directe vrije trap het doel trof. Trainer Arrigo Sac- chi was na afloop alleen te spreken over het resultaat: „De wedstrijd moeten we maar vergeten. Waar schijnlijk hadden we toch teveel an dere zaken aan ons hoofd in dit week einde. Er is door de spelers meer over Gullit dan over Bologna gesproken. En men zou bijna vergeten dat ook bij ons zes basisspelers ontbraken". Het wordt voor Milan een drukke tijd. Donderdag speelt de club om de Su percup tegen Barcelona (Sacchi: „Als we winnen, moeten we maar tot kam pioen van Spanje worden uitgeroe pen") en zondag wacht de topper bij Sampdoria, dat gisteren bij Lecce 0-0 speelde. Veertiende speeldag: Cesena - Internazio- nale 2-3, Cremonese - Juventus 2-2, Fiorenti- na - AS Roma 1-2, Genua - Verona 0-1, Lazio Roma - Bari 2-2, Lecce - Sampdoria 0-0, AC Milan - Bologna 1-0, Napoli - Atalanta 3-1, Udinese - Ascoli 2-0. Stand: Napoli 14-22, Sampdoria 14-18, AC Milan 14-18, Intemazionale 14-18, Juventus 14-17, AS Roma 14-17, Atalanta 14-16, Bo logna 14-15, Bari 14-14, Lazio Roma 14-13, Lecce 14-13, Fiorentina 14-12, Udinese 14-12, Genua 14-11, Cesena 14-11, Cremonese 14- 10, Ascoli 14-8, Verona 14-7 TILBURG (ANP) - De politie van Til burg heeft zondagmiddag voor en na de wedstrijd Willem II - FC Den Haag dertien Haagse voetbalsupporters aangehouden. Voor de wedstrijd, die gold als risicowedstrijd, werden drie Hagenaars meegenomen naar het po litiebureau. Eén had een agent in het gezicht gespuwd; twee anderen wer den gearresteerd op grond van een speciaal (preventief bedoeld) artikel in de plaatselijke politieverordening. Het niet opvolgen van politie-aanwij- zingen is daarbij al voldoende om te worden opgepakt. Na afloop van de wedstrijd volgden nog tien arrestaties. Opnieuw van een Hagenaar die een agent in het gezicht had gespuwd en van een groep van ne gen supporters, die de politie en bus passagiers met vuurwerk (strijkers) hadden bekogeld. NEW YORK (UPI) - Nadia Comaneci is op weg naar Houston. Ze trekt in bij haar vroegere coach Bela Ka- rolyi. De Roemeense turnster gaf op het JFK-vliegveld van New York een korte, obligate persconferentie. „Ik ben negen keer in de Verenigde Staten geweest, maar deze tiende zal me mijn hele leven bijblijven." Comaneci wijdde niet uit over haar toekomstplannen. New York Newsday meldde dat de ex-Roemeense zich zal voegen bij Karolyi, die dinsdag terugkeert van een Europese toernee. De 28-jarige Comaneci, de eerste turnster ooit die de maximale waardering van tien bij de Olympische Spelen kreeg, zei al eerder van plan te zijn geweest te vluchten. In de Verenigde Staten heeft ze de status van politiek vluchteling. Over vijfjaar kan ze het Amerikaanse staatsburgerschap aanvragen. Een vriendin van haar, Emilia Eberle, zei in Budapest, dat de vlucht van Comaneci in Roemenië wordt verzwe gen. „Nadia was een goede bekende van de Ceausescu's. Ze ging er vaak op bezoek. De familie moet haar vlucht als landverraad beschouwen." Eberle zelf ontsnapte in mei van dit jaar. Nadia Comaneci met haar vriend Konstantine Panit tijdens de persconferentie op het vliegveld van New York. -

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 9